Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2008 r.
20:26
Edytuj ten wpis

Do Ratusza na zakupy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Jedno z wejść do nowego centrum handlowego Arkady ma prowadzić przez budynek Ratusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urzędnicy obawiają się, że przez korytarze urzędu będą się przewijać tysiące ludzi z siatkami.

Nowa galeria handlowa ma powstać na działce ciągnącej się między ul. Lubartowską a Świętoduską. Pod nią będzie wielki parking. Pieniądze na inwestycję wyłoży spółka Arkady, która kupiła od miasta teren wraz ze zdewastowanym budynkiem dawnej kawiarni.

Spółka dogadała się z urzędnikami i miasto przekazało jej też (bez przetargu) ziemię na tyłach Ratusza. Porozumienie zakładało, że spółka aż tam podciągnie podziemny parking, a władzom miasta zbuduje nowe skrzydło Ratusza. Tak zdecydowała jeszcze poprzednia ekipa rządząca Lublinem.

Dziś wychodzą na jaw szczegóły tego projektu. Okazuje się, że miasto zgodziło się na to, by w nowym skrzydle Ratusza znajdowało się jedno z siedmiu wejść do kompleksu handlowego. - Oba obiekty zostaną połączone ruchomymi schodami. Z Ratusza będzie tam można dojechać również windą - zdradza nam jeden z miejskich urzędników.

- Gdy Arkady złożyły nam szczegółowy projekt obiektu, to od razu odpisałem, że się na to nie zgadzam. Nie ma na to żadnych przepisów, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że nie należy łączyć wejścia do urzędu z wejściem do sklepu - stwierdza Krzysztof Łątka, sekretarz miasta.

Ale protest sekretarza miasta na niewiele się zdał. - Okazało się, że nie da się z tym już nic zrobić, bo właśnie taką koncepcję zatwierdzili w 2006 roku nasi poprzednicy - tłumaczy Łątka. Zapis, że ta koncepcja będzie podstawą dla konkretnych projektów budowlanych, znalazł się w akcie notarialnym.
Urzędnicy obawiają się teraz, że przez gmach Ratusza każdego dnia będzie się przewijać nawet dwa tysiące osób, które wybrały się na zakupy.

- Ale na pewno nie będzie tak, że po Ratuszu będą spacerować ludzie z siatkami. Interesanci urzędu pójdą w jedną stronę, a klienci centrum handlowego w drugą - twierdzi Janusz Mazurek, obecnie miejski radny PiS. Mazurek był zastępcą prezydenta w chwili, gdy zatwierdzano ten projekt. - To jest mała przestrzeń i dlatego musieliśmy znaleźć jakiś złoty środek - tłumaczy Mazurek.

Inwestycja ruszy, jak tylko teren opuszczą archeolodzy. Pierwotne plany zakładały, że budowa rozpocznie się w sierpniu 2007 roku.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bywalec / 31 lipca 2008 o 14:32
0
Czy ja snie czy kolejny raz ktos robi nas wszystkich w konia. Dzialka w samym centrum Lublina przekazana zostala nieodplatnie w wieczysta dzierzawe i bez przetargu spolce ktora byla w trakcie organizacji?
Mam nadzieje, ze "prawi i sprawiedliwi" ktorzy podpisywali akt notarialny sprawdzili co to za podmiot i skad pochodza srodki w wysokosci 100 mln ktore maja byc tam zainwestowane - z zyskow s-ki, a moze FOZZ albo streczycielstwa czy nie daj Boze narkotykow? Jezeli nie zrobili to poprzednicy to moze zrobia to ich adwersarze z PO bo sie jeszcze okaze, ze Ratusz bedzie sasiadowal z pralnia pieniedzy. Zeby jeszcze bylo malo to przedstawiciel inwestora albo ktos ko sie pod inwestora poszywa straszy otwarcie i publicznie czlenia ktory wyraza uzasadnione obawy o legalnosc i zasadnosc realizacji inwestycji majacej niewiele wspolnego z wolnym rynkiem, konkurencja i transparentnoscia.
'Ciekawy" moim zdaniem natychmiast powinienes wydrukowac to co zaadresowal do ciebie "inwestor" i powiadomic prokurature o grozbach karalnych kierowanych pod twoim adresem. Zabezpiecz lepiej siebie i swoja rodzine bo wsadziles kij w mrowisko i natychmiast otrzymales ostrzezenie. Widoczenie gosc mysli, ze wszystko moze skoro tak bez ogrodek wali zebys uwazal bo sie to przeciwko tobie odwroci. Gdzie my ludzie zyjemy?
Czy ja snie czy kolejny raz ktos robi nas wszystkich w konia. Dzialka w samym centrum Lublina przekazana zostala nieodplatnie w wieczysta dzierzawe i bez przetargu spolce ktora byla w trakcie organizacji?
Mam nadzieje, ze "prawi i sprawiedliwi" ktorzy podpisywali akt notarialny sprawdzili co to za podmiot i skad pochodza srodki w wysokosci 100 mln ktore maja byc tam zainwestowane - z zyskow s-ki, a moze FOZZ albo streczycielstwa czy nie daj Boze narkotykow? Jezeli nie zrobili to poprzednicy to moze zrobia to ich adwersarze z... rozwiń
Avatar
Ciekawy / 30 lipca 2008 o 23:36
0
inwestor napisał:
Jeśli ma Pan ochotę to zapraszam do firmy, a dowie się Pan wszystkiego na ten temat, a wtedy może przestanie Pan wypisywać głupoty. Mam nadzieję, że zależy Panu na tym, żeby pokazać całą prawdę, choćby była bolesna dla zakompleksionych gadaczy. Natomiast z takimi podsumowaniami, niech sobie Pan odpuści, bo są nie na miejscu i mogą się kiedyś odwrócić przeciwko Panu.


Poruszone tu kwestie wymagają publicznego wyjaśnienia bo opierają sie i ocierają o publiczny majątek i pogwałcenie zasad wolnorynkowych więc zaproszenie do rozmów gabinetowych jest co najmniej nie na miejscu.
Był przetarg na zagospodarowanie jednej z najatrakcyjniejszych w centrum miasta wojewodzkiego parceli czy nie? Było publiczne zaproszenie do rokowań w sprawie zagospodarowania tych gruntów czy nie?
Podmiot który podpisał umowę z UML był podmiotem działającym czy w organizacji czyli powstałym tylko i wyłącznie w celu realizacji tej jednej inwestycji?
Jako podatnik i członek lokalnej społeczności mam prawo pytać i oczekiwć odpowiedzi i proszę mnie nie straszyć bo szkołę prospołecznych i wolnorynkowych zachowań pobierałem w parktyce na wolnych Europejskich rynkach, czego w kontekście ostatniego akapitu Pańskiej wypowiedzi o Panu niestety powiedzieć nie mogę.
Kończąc pragnę podkreślić raz jeszcze, że w przejrzystości i zasadach prowadzenia interesów do pięt nawet Białorusinom nie dorastacie nie mówiąc już o Niemcach czy Amerykanach a straszyć to możeci pokolenie 2000 bo tych wcześniejszych jeżeli UB, SB i WSI nie złmało to to Wy możecie co najwyżej postraszyć a i tak nikt bał się nie będzie.


Poruszone tu kwestie wymagają publicznego wyjaśnienia bo opierają sie i ocierają o publiczny majątek i pogwałcenie zasad wolnorynkowych więc zaproszenie do rozmów gabinetowych jest co najmniej nie na miejscu.
Był przetarg na zagospodarowanie jednej z najatrakcyjniejszych w centrum miasta wojewodzkiego parceli czy nie? Było publiczne zaproszenie do rokowań w sprawie zagospodarowania tych gruntów czy nie?
Podmiot który podpisał umowę z UML był podmiotem działającym czy w organizacji czyli powstałym tylk... rozwiń
Avatar
Berliner / 30 lipca 2008 o 10:57
0
W czym problem?

W tym ze w Lublinie brakuje wyobrazni ze bedzie to samo wejscie do urzedu i do sklepu? No tak, nigdy wczesniej tak nie bylo, wiec z gory powinno to byc zakazne.

A co czyni urzad tak bardzo wyjatkowym? W Lublinie na pewno brak slowa "sluzba". Sluzba urzednikow w stosunku do podatnikow. Wyobrazcie sobie ze tak jest w innych krajach (oczywiscie nie-postkomunistycznych).

Skoro ratusz jest dla ludzi, to w czym problem zeby ludzie wchodzili i wychodzili jednym z wejsc budynku?

Aaaah, zapomnialem, prestiz, duma i honor.

Na krzywych chodnikach i dziurawych drogach.
W czym problem?

W tym ze w Lublinie brakuje wyobrazni ze bedzie to samo wejscie do urzedu i do sklepu? No tak, nigdy wczesniej tak nie bylo, wiec z gory powinno to byc zakazne.

A co czyni urzad tak bardzo wyjatkowym? W Lublinie na pewno brak slowa "sluzba". Sluzba urzednikow w stosunku do podatnikow. Wyobrazcie sobie ze tak jest w innych krajach (oczywiscie nie-postkomunistycznych).

Skoro ratusz jest dla ludzi, to w czym problem zeby ludzie wchodzili i wychodzili jednym z wejsc budynku?
... rozwiń
Avatar
KK / 30 lipca 2008 o 10:08
0
TO JAK BęDZIE WEJśCIE PRZEZ RATUSZ TO URZęDNICY NIECH SPRZEDAJą żETONY DO WóZKóW BO I TAK ZA BYLE CO BIORą PIENIąDZE
Avatar
inwestor / 30 lipca 2008 o 08:56
0
Czytel-NIK napisał:
Masz racje "inwestorze'. Poszukalem troche i nawet mapke znalazlem: [url="http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html"]http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html[/url] .
Informacji o koniecznosci przeniesienia pomnika Ofar Getta i zwiazanych z tym perturbacji nie linkuje bo jeszcze przypniesz tym razem mi latke semity albo przebieglego antysemity.

Niech to bedzie podsumowaniem calej tej kolejnej zwiazanej z lubelskimi inwestycjami handlowymi sprawy bo choc pochodzi z calkiem innej czesci kraju to mechanizm powstania byl niemal identyczny a roznica polega na tym, ze tam sprzedano ponizej wartosci a tu nieodplatnie przekazano no i tam zapadl wyrok skazujacy... :
"Na rok i 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata skazał w środę sąd w Poznaniu prezydenta miasta Ryszarda Grobelnego w procesie dotyczącym sprzedaży miejskiego gruntu firmie Grażyny Kulczyk poniżej jego wartości. "

Jeśli ma Pan ochotę to zapraszam do firmy, a dowie się Pan wszystkiego na ten temat, a wtedy może przestanie Pan wypisywać głupoty. Mam nadzieję, że zależy Panu na tym, żeby pokazać całą prawdę, choćby była bolesna dla zakompleksionych gadaczy. Natomiast z takimi podsumowaniami, niech sobie Pan odpuści, bo są nie na miejscu i mogą się kiedyś odwrócić przeciwko Panu.

Jeśli ma Pan ochotę to zapraszam do firmy, a dowie się Pan wszystkiego na ten temat, a wtedy może przestanie Pan wypisywać głupoty. Mam nadzieję, że zależy Panu na tym, żeby pokazać całą prawdę, choćby była bolesna dla zakompleksionych gadaczy. Natomiast z takimi podsumowaniami, niech sobie Pan odpuści, bo są nie na miejscu i mogą się kiedyś odwrócić przeciwko Panu. rozwiń
Avatar
ER444444 / 30 lipca 2008 o 08:36
0
INWESTYCJA RUSZY JAK PLAC OPUSZCZĄ ARCHEOLODZY???MOZE WYKOPIĄ PRZODKÓW PRUSZONA ALBO OBECNEGO PREZIA I WTEDY ZABLOKUJĄ INWESTYCJĘ NA KOLEJNE DWA LATA,CHA,CHA!!...INWETOR CZEKA, KASA LECI A MIASTO "DZIAŁAJĄC PROBIZNESOWO"BLOKUJE INWETYCJĘ!!!TYPOWO LUBEKLSKIE DZIAŁANIE URZĘDNIKÓW!!!!SĄ MIASTA:POZNAŃ, KRAKÓW, GDAŃSK,GDZIE URZEDNICY ŚA PRAWDZIWYMI GOSPODARZAMI I DBAJA O ROZWÓJ ICHNICH MIAST A LUBLIN, LUDZIE Z NIKĄD, CWANIAKI, BEZ POMYSŁU NA ROZWÓJ MIASTA, KARIEROWICZE!!TU BYŁ WSCHÓD I CHYBA MUSI JUŻ TAK BYĆ!!!MŁODZI PAKUJCIE WALIZKI I JEDZIEMY DO INNEGO ŚWIATA!!!
INWESTYCJA RUSZY JAK PLAC OPUSZCZĄ ARCHEOLODZY???MOZE WYKOPIĄ PRZODKÓW PRUSZONA ALBO OBECNEGO PREZIA I WTEDY ZABLOKUJĄ INWESTYCJĘ NA KOLEJNE DWA LATA,CHA,CHA!!...INWETOR CZEKA, KASA LECI A MIASTO "DZIAŁAJĄC PROBIZNESOWO"BLOKUJE INWETYCJĘ!!!TYPOWO LUBEKLSKIE DZIAŁANIE URZĘDNIKÓW!!!!SĄ MIASTA:POZNAŃ, KRAKÓW, GDAŃSK,GDZIE URZEDNICY ŚA PRAWDZIWYMI GOSPODARZAMI I DBAJA O ROZWÓJ ICHNICH MIAST A LUBLIN, LUDZIE Z NIKĄD, CWANIAKI, BEZ POMYSŁU NA ROZWÓJ MIASTA, KARIEROWICZE!!TU BYŁ WSCHÓD I CHYBA M... rozwiń
Avatar
obserwator / 30 lipca 2008 o 08:16
0
Dlaczego szukając taniej sensacji, nie sięga się do źródeł, nie szuka się materiałów i ludzi, którzy znają problem dostatecznie dobrze. Szuka się natomiast takich, którzy nic nie wiedzą, albo mają wiedzę bardzo powierzchowną, którzy chcieliby powiedzieć coś od siebie (nieważne jak), żeby tylko zaistnieć. Kolejny przykład manipuli informacją.
Avatar
Czytel-NIK / 30 lipca 2008 o 08:15
0
inwestor napisał:
GRATULACJE za piękną MANIPULACJĘ faktami. Piszący artykuł nie zielonego pojęcia o inwestycji i o czymkolwiek w tej sprawie. Nie wie nawet, jaki obiekt ma powstać w tym miejscu, nie mówiąc już o projekcie budowlanym. Nie zadał sobie nawet trudu, żeby to sprawdzić. Bazuje jedynie na taniej sensacji. Gratuluję sensacji i rzetelności dziennikarskiej.



Masz racje "inwestorze'. Poszukalem troche i nawet mapke znalazlem: [url="http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html"]http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html[/url] .
Informacji o koniecznosci przeniesienia pomnika Ofar Getta i zwiazanych z tym perturbacji nie linkuje bo jeszcze przypniesz tym razem mi latke semity albo przebieglego antysemity.

Niech to bedzie podsumowaniem calej tej kolejnej zwiazanej z lubelskimi inwestycjami handlowymi sprawy bo choc pochodzi z calkiem innej czesci kraju to mechanizm powstania byl niemal identyczny a roznica polega na tym, ze tam sprzedano ponizej wartosci a tu nieodplatnie przekazano no i tam zapadl wyrok skazujacy... :
"Na rok i 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata skazał w środę sąd w Poznaniu prezydenta miasta Ryszarda Grobelnego w procesie dotyczącym sprzedaży miejskiego gruntu firmie Grażyny Kulczyk poniżej jego wartości. "



Masz racje "inwestorze'. Poszukalem troche i nawet mapke znalazlem: [url="http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html"]http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html[/url] .
Informacji o koniecznosci przeniesienia pomnika Ofar Getta i zwiazanych z tym perturbacji nie linkuje bo jeszcze przypniesz tym razem mi latke semity albo przebieglego antysemity.

Niech to bedzie podsumowaniem calej tej kolejnej zwiazanej z lubelskimi inwestycjami handlowymi sprawy bo cho... rozwiń
Avatar
inwestor / 30 lipca 2008 o 07:59
0
GRATULACJE za piękną MANIPULACJĘ faktami. Piszący artykuł nie zielonego pojęcia o inwestycji i o czymkolwiek w tej sprawie. Nie wie nawet, jaki obiekt ma powstać w tym miejscu, nie mówiąc już o projekcie budowlanym. Nie zadał sobie nawet trudu, żeby to sprawdzić. Bazuje jedynie na taniej sensacji. Gratuluję sensacji i rzetelności dziennikarskiej.
Avatar
Czytel-NIK / 30 lipca 2008 o 07:51
0
A sprawdzili choc wczesniej plany zagospodarowania czy sie nagle okaze, ze powstalo w oparciu o kreatywne planowanie przestrzenne?

"Spółka dogadała się z urzędnikami i miasto przekazało jej też (bez przetargu) ziemię na tyłach Ratusza"
Prosimy Dziennik o pilna informacje uzupelniajaca o wlascicielach i radzie nadzorczej spolki Arkady a monitorujace siec organa o natychmiastowe wszczecie dzialan wyjasniajacych na jakiej podstawie podjeto decyzje o przekazaniu bez przetargu gruntow spolce Arkady przez UML i ile na tym stracilo Miasto Lublin.

"Interesanci urzędu pójdą w jedną stronę, a klienci centrum handlowego w drugą - twierdzi Janusz Mazurek, obecnie miejski radny PiS. Mazurek był zastępcą prezydenta w chwili, gdy zatwierdzano ten projekt. - To jest mała przestrzeń i dlatego musieliśmy znaleźć jakiś złoty środek - tłumaczy Mazurek."
Czy ten byly zastepca prezydenta to ten sam ktory jako parlamentarzysta glosowal w latach 90-tych przeciwko dekomunizacji ?

Koncepcja polaczenia schodami ruchomymi starego Ratusza z nowym centrum handlowym jest wrecz genialna i unikalna na skale swiatowa i pewnie dzieki temu caly plan zyskal aprobate SIC! miejskiego konserwatora zabytkow.
Jedni dzialke oddali i akt notarialny podpisali a inni czyli nastepcy juz sie pala do wybudowania za pieniadze podatnikow nowego magistratu wspolnie z SIC! bez przetargu z innym prywatnym inwestorem zeby rozwiazac problemy lokalowe UML.

Jacek Kaczmarski "Kantyczka z lotu ptaka"

Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Grzmijcie gniewem Wszyscy Święci!
Handel lud zalewa boży,
Obce kupce i klienci
W złote wabią go obroże.
Liczy chciwy Żyd i Niemiec
Dziś po ile polska czystość;
Kupi dusze, kupi ziemie
I zostawi pośmiewisko...

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!
A sprawdzili choc wczesniej plany zagospodarowania czy sie nagle okaze, ze powstalo w oparciu o kreatywne planowanie przestrzenne?

"Spółka dogadała się z urzędnikami i miasto przekazało jej też (bez przetargu) ziemię na tyłach Ratusza"
Prosimy Dziennik o pilna informacje uzupelniajaca o wlascicielach i radzie nadzorczej spolki Arkady a monitorujace siec organa o natychmiastowe wszczecie dzialan wyjasniajacych na jakiej podstawie podjeto decyzje o przekazaniu bez przetargu gruntow spolce Arkady przez UML i ile na... rozwiń
Avatar
bywalec / 31 lipca 2008 o 14:32
0
Czy ja snie czy kolejny raz ktos robi nas wszystkich w konia. Dzialka w samym centrum Lublina przekazana zostala nieodplatnie w wieczysta dzierzawe i bez przetargu spolce ktora byla w trakcie organizacji?
Mam nadzieje, ze "prawi i sprawiedliwi" ktorzy podpisywali akt notarialny sprawdzili co to za podmiot i skad pochodza srodki w wysokosci 100 mln ktore maja byc tam zainwestowane - z zyskow s-ki, a moze FOZZ albo streczycielstwa czy nie daj Boze narkotykow? Jezeli nie zrobili to poprzednicy to moze zrobia to ich adwersarze z PO bo sie jeszcze okaze, ze Ratusz bedzie sasiadowal z pralnia pieniedzy. Zeby jeszcze bylo malo to przedstawiciel inwestora albo ktos ko sie pod inwestora poszywa straszy otwarcie i publicznie czlenia ktory wyraza uzasadnione obawy o legalnosc i zasadnosc realizacji inwestycji majacej niewiele wspolnego z wolnym rynkiem, konkurencja i transparentnoscia.
'Ciekawy" moim zdaniem natychmiast powinienes wydrukowac to co zaadresowal do ciebie "inwestor" i powiadomic prokurature o grozbach karalnych kierowanych pod twoim adresem. Zabezpiecz lepiej siebie i swoja rodzine bo wsadziles kij w mrowisko i natychmiast otrzymales ostrzezenie. Widoczenie gosc mysli, ze wszystko moze skoro tak bez ogrodek wali zebys uwazal bo sie to przeciwko tobie odwroci. Gdzie my ludzie zyjemy?
Czy ja snie czy kolejny raz ktos robi nas wszystkich w konia. Dzialka w samym centrum Lublina przekazana zostala nieodplatnie w wieczysta dzierzawe i bez przetargu spolce ktora byla w trakcie organizacji?
Mam nadzieje, ze "prawi i sprawiedliwi" ktorzy podpisywali akt notarialny sprawdzili co to za podmiot i skad pochodza srodki w wysokosci 100 mln ktore maja byc tam zainwestowane - z zyskow s-ki, a moze FOZZ albo streczycielstwa czy nie daj Boze narkotykow? Jezeli nie zrobili to poprzednicy to moze zrobia to ich adwersarze z... rozwiń
Avatar
Ciekawy / 30 lipca 2008 o 23:36
0
inwestor napisał:
Jeśli ma Pan ochotę to zapraszam do firmy, a dowie się Pan wszystkiego na ten temat, a wtedy może przestanie Pan wypisywać głupoty. Mam nadzieję, że zależy Panu na tym, żeby pokazać całą prawdę, choćby była bolesna dla zakompleksionych gadaczy. Natomiast z takimi podsumowaniami, niech sobie Pan odpuści, bo są nie na miejscu i mogą się kiedyś odwrócić przeciwko Panu.


Poruszone tu kwestie wymagają publicznego wyjaśnienia bo opierają sie i ocierają o publiczny majątek i pogwałcenie zasad wolnorynkowych więc zaproszenie do rozmów gabinetowych jest co najmniej nie na miejscu.
Był przetarg na zagospodarowanie jednej z najatrakcyjniejszych w centrum miasta wojewodzkiego parceli czy nie? Było publiczne zaproszenie do rokowań w sprawie zagospodarowania tych gruntów czy nie?
Podmiot który podpisał umowę z UML był podmiotem działającym czy w organizacji czyli powstałym tylko i wyłącznie w celu realizacji tej jednej inwestycji?
Jako podatnik i członek lokalnej społeczności mam prawo pytać i oczekiwć odpowiedzi i proszę mnie nie straszyć bo szkołę prospołecznych i wolnorynkowych zachowań pobierałem w parktyce na wolnych Europejskich rynkach, czego w kontekście ostatniego akapitu Pańskiej wypowiedzi o Panu niestety powiedzieć nie mogę.
Kończąc pragnę podkreślić raz jeszcze, że w przejrzystości i zasadach prowadzenia interesów do pięt nawet Białorusinom nie dorastacie nie mówiąc już o Niemcach czy Amerykanach a straszyć to możeci pokolenie 2000 bo tych wcześniejszych jeżeli UB, SB i WSI nie złmało to to Wy możecie co najwyżej postraszyć a i tak nikt bał się nie będzie.


Poruszone tu kwestie wymagają publicznego wyjaśnienia bo opierają sie i ocierają o publiczny majątek i pogwałcenie zasad wolnorynkowych więc zaproszenie do rozmów gabinetowych jest co najmniej nie na miejscu.
Był przetarg na zagospodarowanie jednej z najatrakcyjniejszych w centrum miasta wojewodzkiego parceli czy nie? Było publiczne zaproszenie do rokowań w sprawie zagospodarowania tych gruntów czy nie?
Podmiot który podpisał umowę z UML był podmiotem działającym czy w organizacji czyli powstałym tylk... rozwiń
Avatar
Berliner / 30 lipca 2008 o 10:57
0
W czym problem?

W tym ze w Lublinie brakuje wyobrazni ze bedzie to samo wejscie do urzedu i do sklepu? No tak, nigdy wczesniej tak nie bylo, wiec z gory powinno to byc zakazne.

A co czyni urzad tak bardzo wyjatkowym? W Lublinie na pewno brak slowa "sluzba". Sluzba urzednikow w stosunku do podatnikow. Wyobrazcie sobie ze tak jest w innych krajach (oczywiscie nie-postkomunistycznych).

Skoro ratusz jest dla ludzi, to w czym problem zeby ludzie wchodzili i wychodzili jednym z wejsc budynku?

Aaaah, zapomnialem, prestiz, duma i honor.

Na krzywych chodnikach i dziurawych drogach.
W czym problem?

W tym ze w Lublinie brakuje wyobrazni ze bedzie to samo wejscie do urzedu i do sklepu? No tak, nigdy wczesniej tak nie bylo, wiec z gory powinno to byc zakazne.

A co czyni urzad tak bardzo wyjatkowym? W Lublinie na pewno brak slowa "sluzba". Sluzba urzednikow w stosunku do podatnikow. Wyobrazcie sobie ze tak jest w innych krajach (oczywiscie nie-postkomunistycznych).

Skoro ratusz jest dla ludzi, to w czym problem zeby ludzie wchodzili i wychodzili jednym z wejsc budynku?
... rozwiń
Avatar
KK / 30 lipca 2008 o 10:08
0
TO JAK BęDZIE WEJśCIE PRZEZ RATUSZ TO URZęDNICY NIECH SPRZEDAJą żETONY DO WóZKóW BO I TAK ZA BYLE CO BIORą PIENIąDZE
Avatar
inwestor / 30 lipca 2008 o 08:56
0
Czytel-NIK napisał:
Masz racje "inwestorze'. Poszukalem troche i nawet mapke znalazlem: [url="http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html"]http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html[/url] .
Informacji o koniecznosci przeniesienia pomnika Ofar Getta i zwiazanych z tym perturbacji nie linkuje bo jeszcze przypniesz tym razem mi latke semity albo przebieglego antysemity.

Niech to bedzie podsumowaniem calej tej kolejnej zwiazanej z lubelskimi inwestycjami handlowymi sprawy bo choc pochodzi z calkiem innej czesci kraju to mechanizm powstania byl niemal identyczny a roznica polega na tym, ze tam sprzedano ponizej wartosci a tu nieodplatnie przekazano no i tam zapadl wyrok skazujacy... :
"Na rok i 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata skazał w środę sąd w Poznaniu prezydenta miasta Ryszarda Grobelnego w procesie dotyczącym sprzedaży miejskiego gruntu firmie Grażyny Kulczyk poniżej jego wartości. "

Jeśli ma Pan ochotę to zapraszam do firmy, a dowie się Pan wszystkiego na ten temat, a wtedy może przestanie Pan wypisywać głupoty. Mam nadzieję, że zależy Panu na tym, żeby pokazać całą prawdę, choćby była bolesna dla zakompleksionych gadaczy. Natomiast z takimi podsumowaniami, niech sobie Pan odpuści, bo są nie na miejscu i mogą się kiedyś odwrócić przeciwko Panu.

Jeśli ma Pan ochotę to zapraszam do firmy, a dowie się Pan wszystkiego na ten temat, a wtedy może przestanie Pan wypisywać głupoty. Mam nadzieję, że zależy Panu na tym, żeby pokazać całą prawdę, choćby była bolesna dla zakompleksionych gadaczy. Natomiast z takimi podsumowaniami, niech sobie Pan odpuści, bo są nie na miejscu i mogą się kiedyś odwrócić przeciwko Panu. rozwiń
Avatar
ER444444 / 30 lipca 2008 o 08:36
0
INWESTYCJA RUSZY JAK PLAC OPUSZCZĄ ARCHEOLODZY???MOZE WYKOPIĄ PRZODKÓW PRUSZONA ALBO OBECNEGO PREZIA I WTEDY ZABLOKUJĄ INWESTYCJĘ NA KOLEJNE DWA LATA,CHA,CHA!!...INWETOR CZEKA, KASA LECI A MIASTO "DZIAŁAJĄC PROBIZNESOWO"BLOKUJE INWETYCJĘ!!!TYPOWO LUBEKLSKIE DZIAŁANIE URZĘDNIKÓW!!!!SĄ MIASTA:POZNAŃ, KRAKÓW, GDAŃSK,GDZIE URZEDNICY ŚA PRAWDZIWYMI GOSPODARZAMI I DBAJA O ROZWÓJ ICHNICH MIAST A LUBLIN, LUDZIE Z NIKĄD, CWANIAKI, BEZ POMYSŁU NA ROZWÓJ MIASTA, KARIEROWICZE!!TU BYŁ WSCHÓD I CHYBA MUSI JUŻ TAK BYĆ!!!MŁODZI PAKUJCIE WALIZKI I JEDZIEMY DO INNEGO ŚWIATA!!!
INWESTYCJA RUSZY JAK PLAC OPUSZCZĄ ARCHEOLODZY???MOZE WYKOPIĄ PRZODKÓW PRUSZONA ALBO OBECNEGO PREZIA I WTEDY ZABLOKUJĄ INWESTYCJĘ NA KOLEJNE DWA LATA,CHA,CHA!!...INWETOR CZEKA, KASA LECI A MIASTO "DZIAŁAJĄC PROBIZNESOWO"BLOKUJE INWETYCJĘ!!!TYPOWO LUBEKLSKIE DZIAŁANIE URZĘDNIKÓW!!!!SĄ MIASTA:POZNAŃ, KRAKÓW, GDAŃSK,GDZIE URZEDNICY ŚA PRAWDZIWYMI GOSPODARZAMI I DBAJA O ROZWÓJ ICHNICH MIAST A LUBLIN, LUDZIE Z NIKĄD, CWANIAKI, BEZ POMYSŁU NA ROZWÓJ MIASTA, KARIEROWICZE!!TU BYŁ WSCHÓD I CHYBA M... rozwiń
Avatar
obserwator / 30 lipca 2008 o 08:16
0
Dlaczego szukając taniej sensacji, nie sięga się do źródeł, nie szuka się materiałów i ludzi, którzy znają problem dostatecznie dobrze. Szuka się natomiast takich, którzy nic nie wiedzą, albo mają wiedzę bardzo powierzchowną, którzy chcieliby powiedzieć coś od siebie (nieważne jak), żeby tylko zaistnieć. Kolejny przykład manipuli informacją.
Avatar
Czytel-NIK / 30 lipca 2008 o 08:15
0
inwestor napisał:
GRATULACJE za piękną MANIPULACJĘ faktami. Piszący artykuł nie zielonego pojęcia o inwestycji i o czymkolwiek w tej sprawie. Nie wie nawet, jaki obiekt ma powstać w tym miejscu, nie mówiąc już o projekcie budowlanym. Nie zadał sobie nawet trudu, żeby to sprawdzić. Bazuje jedynie na taniej sensacji. Gratuluję sensacji i rzetelności dziennikarskiej.



Masz racje "inwestorze'. Poszukalem troche i nawet mapke znalazlem: [url="http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html"]http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html[/url] .
Informacji o koniecznosci przeniesienia pomnika Ofar Getta i zwiazanych z tym perturbacji nie linkuje bo jeszcze przypniesz tym razem mi latke semity albo przebieglego antysemity.

Niech to bedzie podsumowaniem calej tej kolejnej zwiazanej z lubelskimi inwestycjami handlowymi sprawy bo choc pochodzi z calkiem innej czesci kraju to mechanizm powstania byl niemal identyczny a roznica polega na tym, ze tam sprzedano ponizej wartosci a tu nieodplatnie przekazano no i tam zapadl wyrok skazujacy... :
"Na rok i 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata skazał w środę sąd w Poznaniu prezydenta miasta Ryszarda Grobelnego w procesie dotyczącym sprzedaży miejskiego gruntu firmie Grażyny Kulczyk poniżej jego wartości. "



Masz racje "inwestorze'. Poszukalem troche i nawet mapke znalazlem: [url="http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html"]http://leniak.blox.pl/2007/02/Arkady-w-szczegolach.html[/url] .
Informacji o koniecznosci przeniesienia pomnika Ofar Getta i zwiazanych z tym perturbacji nie linkuje bo jeszcze przypniesz tym razem mi latke semity albo przebieglego antysemity.

Niech to bedzie podsumowaniem calej tej kolejnej zwiazanej z lubelskimi inwestycjami handlowymi sprawy bo cho... rozwiń
Avatar
inwestor / 30 lipca 2008 o 07:59
0
GRATULACJE za piękną MANIPULACJĘ faktami. Piszący artykuł nie zielonego pojęcia o inwestycji i o czymkolwiek w tej sprawie. Nie wie nawet, jaki obiekt ma powstać w tym miejscu, nie mówiąc już o projekcie budowlanym. Nie zadał sobie nawet trudu, żeby to sprawdzić. Bazuje jedynie na taniej sensacji. Gratuluję sensacji i rzetelności dziennikarskiej.
Avatar
Czytel-NIK / 30 lipca 2008 o 07:51
0
A sprawdzili choc wczesniej plany zagospodarowania czy sie nagle okaze, ze powstalo w oparciu o kreatywne planowanie przestrzenne?

"Spółka dogadała się z urzędnikami i miasto przekazało jej też (bez przetargu) ziemię na tyłach Ratusza"
Prosimy Dziennik o pilna informacje uzupelniajaca o wlascicielach i radzie nadzorczej spolki Arkady a monitorujace siec organa o natychmiastowe wszczecie dzialan wyjasniajacych na jakiej podstawie podjeto decyzje o przekazaniu bez przetargu gruntow spolce Arkady przez UML i ile na tym stracilo Miasto Lublin.

"Interesanci urzędu pójdą w jedną stronę, a klienci centrum handlowego w drugą - twierdzi Janusz Mazurek, obecnie miejski radny PiS. Mazurek był zastępcą prezydenta w chwili, gdy zatwierdzano ten projekt. - To jest mała przestrzeń i dlatego musieliśmy znaleźć jakiś złoty środek - tłumaczy Mazurek."
Czy ten byly zastepca prezydenta to ten sam ktory jako parlamentarzysta glosowal w latach 90-tych przeciwko dekomunizacji ?

Koncepcja polaczenia schodami ruchomymi starego Ratusza z nowym centrum handlowym jest wrecz genialna i unikalna na skale swiatowa i pewnie dzieki temu caly plan zyskal aprobate SIC! miejskiego konserwatora zabytkow.
Jedni dzialke oddali i akt notarialny podpisali a inni czyli nastepcy juz sie pala do wybudowania za pieniadze podatnikow nowego magistratu wspolnie z SIC! bez przetargu z innym prywatnym inwestorem zeby rozwiazac problemy lokalowe UML.

Jacek Kaczmarski "Kantyczka z lotu ptaka"

Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Grzmijcie gniewem Wszyscy Święci!
Handel lud zalewa boży,
Obce kupce i klienci
W złote wabią go obroże.
Liczy chciwy Żyd i Niemiec
Dziś po ile polska czystość;
Kupi dusze, kupi ziemie
I zostawi pośmiewisko...

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!
A sprawdzili choc wczesniej plany zagospodarowania czy sie nagle okaze, ze powstalo w oparciu o kreatywne planowanie przestrzenne?

"Spółka dogadała się z urzędnikami i miasto przekazało jej też (bez przetargu) ziemię na tyłach Ratusza"
Prosimy Dziennik o pilna informacje uzupelniajaca o wlascicielach i radzie nadzorczej spolki Arkady a monitorujace siec organa o natychmiastowe wszczecie dzialan wyjasniajacych na jakiej podstawie podjeto decyzje o przekazaniu bez przetargu gruntow spolce Arkady przez UML i ile na... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 4 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 23 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 69 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 16 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 540 75

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!