Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lipca 2010 r.
6:54
Edytuj ten wpis

Dodatkowa rekrutacja w Lublinie, są wolne miejsca na studia

Autor: Zdjęcie autora Ewa Pajuro
0 13 A A

Dodatkowa rekrutacja. Ważna informacja dla osób, które nie dostały się na studia w Lublinie. Można szukać wolnych miejsc podczas dodatkowej rekrutacji. Nawet na studiach dziennych UMCS, czy KUL.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Architektura krajobrazu, filozofia, elektrotechnika czy ogrodnictwo – to kierunki, gdzie są jeszcze wolne miejsca. I to na studiach dziennych. Na studiach zaocznych i wieczorowych można studiować prawo i politologię.

Lubelskie uczelnie publiczne wywiesiły listy przyjętych na pierwszy rok studiów. I ciągle rekrutują.
– Dostałam się na zootechnikę na Uniwersytecie Przyrodniczym. Niestety, zabrakło mi punktów na weterynarię i biotechnologię – podsumowuje swoje wyniki Katarzyna Dudkowska, tegoroczna maturzystka.

Kandydaci, którzy dostali się na wymarzony kierunek, mieli kilka dni, by przynieść na uczelnię wymagane dokumenty. Większość maturzystów rejestrowała się na kilka kierunków, a ostatecznie trzeba było decydować się na jeden.

– Przeżywamy oblężenie kandydatów, którzy dostali się na studia w pierwszym naborze – przyznaje Karol Grabiec z działu rekrutacji KUL. – Spodziewamy się kolejnej fali, gdy pojawią się wyniki dodatkowej rekrutacji – tłumaczy.

Rekrutacja na studia w Lublinie - miejsca się zwalniają

Kto się dostał na kilka kierunków i już wybrał najatrakcyjniejszy – zwalnia miejsca dla innych. Są też kierunki, na które od razu zgłosiło się mało chętnych.

Tak zwany drugi nabór to szansa dla tych, którzy nie dostali się na żaden kierunek. Eksperci podpowiadają, że warto spróbować swoich sił, nawet na fakultecie, który nie jest naszym wymarzonym.

– Niektórzy uważają, że trzeba odpuścić i spróbować szczęścia za rok. Jest jednak ryzyko, że wtedy znowu coś pójdzie nie tak – uważa Monika Jakubiak, kierowniczka Biura Karier Politechniki Lubelskiej. – Żeby nie marnować roku, można wybrać kierunek pokrewny temu, który sobie wymarzyliśmy. Można też pójść na studia zaoczne i pomyśleć o przeniesieniu się później na studia dzienne, np. dzięki dobrej średniej – dodaje.

Studia w Lublinie - wolne miejsca

– Mamy wolne miejsca na dziennej • filozofii • fizyce i • matematyce – wymienia Wiesław Grzegorczyk, sekretarz uczelnianej komisji egzaminacyjnej na UMCS. Indeksy największej lubelskiej uczelni czekają też m.in. na • zaocznej administracji • filozofii • historii • kulturoznawstwie • politologii • socjologii i • stosunkach międzynarodowych.

Na UMCS można też zapisać się na • prawo, ale już tylko zaoczne lub wieczorowe.
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim kandydaci mogą zgłaszać się jeszcze m.in. na dzienną • architekturę krajobrazu • filologię klasyczną • filologię polską • filozofię • historię • kulturoznawstwo • matematykę i • muzykologię. Dodatkowa rejestracja kandydatów potrwa do 30 sierpnia.
Politechnika Lubelska prowadzi dodatkowy nabór na stacjonarną • elektrotechnikę.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym natomiast są jeszcze wolne miejsca na • rolnictwie • technice rolniczej i leśnej • ogrodnictwie • zootechnice oraz • edukacji techniczno-informatycznej. Na kandydatów czeka też Wydział Nauk Rolniczych UP w Zamościu. Ma do zaoferowania • rolnictwo i • biologię. – Rejestracja kandydatów potrwa do 25 lipca. Wtedy wyczerpiemy już prawdopodobnie limit wolnych miejsc na studiach dziennych – prognozuje Anna Woźniak, kierowniczka ds. rekrutacji na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Informacje o dodatkowym naborze na Uniwersytecie Medycznym mają pojawić się dopiero za tydzień. – W tej chwili wolne miejsca zajmują osoby z listy rezerwowej – tłumaczy Anna Gosik, koordynatorka Zespołu ds. Rekrutacji na Uniwersytecie Medycznym.

Studia w Warszawie

Uniwersytet Warszawski ma wolne miejsca m.in. na stacjonarnej • archeologii • astronomii • etnologii • filologii białoruskiej • chemii.

Studia w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński prowadzi dodatkowy nabór m.in. na dzienną • astronomię • biofizykę • filologię klasyczną • pielęgniarstwo • religioznawstwo.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2011 o 07:47
0
[quote name='abc' timestamp='1314143724' post='518038']
no i? kolejny twój post, brzmi jak tania reklama by zapełnić miejsca.
[/quote]
Brrrr, jakiś cieć (stróż) tego forum?
Avatar
abc / 24 sierpnia 2011 o 01:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1314138518' post='518029']
Sa wolne miejsca na nowym kierunku architektura i urbanistyka w WSPIA. Kolejny nabor we wrzesniu.
[/quote]
no i? kolejny twój post, brzmi jak tania reklama by zapełnić miejsca.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2011 o 00:28
0
Sa wolne miejsca na nowym kierunku architektura i urbanistyka w WSPIA. Kolejny nabor we wrzesniu.
Avatar
STYX / 20 lipca 2010 o 10:58
0
KUL to uczelnia ?????????????? he he he.........
Avatar
piotruss88 / 19 lipca 2010 o 22:10
0
Jestem studentem PL i bardzo sobie chwalę moją uczelnię. Mój wydział WIS nie jest łatwy ale jest zapotrzebowanie na specjalistów i już na 2 roku pracowałem. Oczywiście nie wszystko jest idealnie, bo wydaje nam się że za dużo mamy teorii a zbyt mało zajęć praktycznych to i tak wszystkim polecam ten kierunek 6.6 osoby na miejsce, nie jest łatwo ale ciekawa i dobrze płatna praca gwarantowana. I prawie połowa to kobietki ^^
Avatar
gool / 19 lipca 2010 o 12:37
0
as napisał:
KUL robi się polityczną tubą PIS.Uczelnia jest niszczona przez politykierów związanych z Rydzykiem.Nigdy bym tam nie poszedł na studia bo to obciach.

Co byś chłopie nie skończył jesteś typowym przedstawicielem wiadomego elektoratu, cienko z samodzielnym myśleniem. Dużo czytaj, masz szanse nadrobić dotychczasową indoktrynację.
Avatar
pol. / 19 lipca 2010 o 12:20
0
farr napisał:
Ja też wybrałem KUL, bo z całym szacunkiem dla studentów UMCS, do których nic nie mam, ale UMCS to dla mnie jeden wielki burdel.. Byłem tam pierwszy i ostatni raz, jak chciałem się czegoś więcej dowiedzieć i wróciłem z taką samą wiedzą, czyli zerową, bo tam jest kompletna dezorganizacja i nawet studenci nie byli mi w stanie podać miejsca, w którym bym mógł porozmawiać z ludźmi odpowiedzialnymi za rekrutację. A jedyny budynek, który miał podpis "DZIAŁ REKRUTACJI" był zamknięty na cztery spusty i jak mi powiedziała sprzątaczka było tak już od kilku dni. Niestety najbardziej zorganizowaną uczelnią w Lublinie jest moim zdaniem Politechnika, a dlaczego niestety ? Bo z moimi zdolnościami matematycznymi, a raczej ich kompletnym brakiem nie mam tam nawet po co iść.

a to dobre Politechnika, to zapraszam do Dziekanatu na Mechaniczny ha ha ha tam to dopiero jest burdel!!!!!!!

a to dobre Politechnika, to zapraszam do Dziekanatu na Mechaniczny ha ha ha tam to dopiero jest burdel!!!!!!! rozwiń
Avatar
farr / 19 lipca 2010 o 11:06
0
koma napisał:
Wybrałam KUL, bo po tej uczelni będę uznawać mój dyplom na całym świecie, a po UMCS niestety nie (traktują go jak świadectwo maturalne)....


Ja też wybrałem KUL, bo z całym szacunkiem dla studentów UMCS, do których nic nie mam, ale UMCS to dla mnie jeden wielki burdel.. Byłem tam pierwszy i ostatni raz, jak chciałem się czegoś więcej dowiedzieć i wróciłem z taką samą wiedzą, czyli zerową, bo tam jest kompletna dezorganizacja i nawet studenci nie byli mi w stanie podać miejsca, w którym bym mógł porozmawiać z ludźmi odpowiedzialnymi za rekrutację. A jedyny budynek, który miał podpis "DZIAŁ REKRUTACJI" był zamknięty na cztery spusty i jak mi powiedziała sprzątaczka było tak już od kilku dni. Niestety najbardziej zorganizowaną uczelnią w Lublinie jest moim zdaniem Politechnika, a dlaczego niestety ? Bo z moimi zdolnościami matematycznymi, a raczej ich kompletnym brakiem nie mam tam nawet po co iść.


Ja też wybrałem KUL, bo z całym szacunkiem dla studentów UMCS, do których nic nie mam, ale UMCS to dla mnie jeden wielki burdel.. Byłem tam pierwszy i ostatni raz, jak chciałem się czegoś więcej dowiedzieć i wróciłem z taką samą wiedzą, czyli zerową, bo tam jest kompletna dezorganizacja i nawet studenci nie byli mi w stanie podać miejsca, w którym bym mógł porozmawiać z ludźmi odpowiedzialnymi za rekrutację. A jedyny budynek, który miał podpis "DZIAŁ REKRUTACJI" był zamknięty na cztery spusty i jak mi pow... rozwiń
Avatar
koma / 19 lipca 2010 o 10:13
0
Wybrałam KUL, bo po tej uczelni będę uznawać mój dyplom na całym świecie, a po UMCS niestety nie (traktują go jak świadectwo maturalne)....
Avatar
sa / 19 lipca 2010 o 09:42
0
To ciekawe, do dzisiaj byłem przekonany, że posłanka Joanna Mucha - wykładowca KUL jest z PO, ale według intelektualisty "as" ona jest z PIS.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2011 o 07:47
0
[quote name='abc' timestamp='1314143724' post='518038']
no i? kolejny twój post, brzmi jak tania reklama by zapełnić miejsca.
[/quote]
Brrrr, jakiś cieć (stróż) tego forum?
Avatar
abc / 24 sierpnia 2011 o 01:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1314138518' post='518029']
Sa wolne miejsca na nowym kierunku architektura i urbanistyka w WSPIA. Kolejny nabor we wrzesniu.
[/quote]
no i? kolejny twój post, brzmi jak tania reklama by zapełnić miejsca.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2011 o 00:28
0
Sa wolne miejsca na nowym kierunku architektura i urbanistyka w WSPIA. Kolejny nabor we wrzesniu.
Avatar
STYX / 20 lipca 2010 o 10:58
0
KUL to uczelnia ?????????????? he he he.........
Avatar
piotruss88 / 19 lipca 2010 o 22:10
0
Jestem studentem PL i bardzo sobie chwalę moją uczelnię. Mój wydział WIS nie jest łatwy ale jest zapotrzebowanie na specjalistów i już na 2 roku pracowałem. Oczywiście nie wszystko jest idealnie, bo wydaje nam się że za dużo mamy teorii a zbyt mało zajęć praktycznych to i tak wszystkim polecam ten kierunek 6.6 osoby na miejsce, nie jest łatwo ale ciekawa i dobrze płatna praca gwarantowana. I prawie połowa to kobietki ^^
Avatar
gool / 19 lipca 2010 o 12:37
0
as napisał:
KUL robi się polityczną tubą PIS.Uczelnia jest niszczona przez politykierów związanych z Rydzykiem.Nigdy bym tam nie poszedł na studia bo to obciach.

Co byś chłopie nie skończył jesteś typowym przedstawicielem wiadomego elektoratu, cienko z samodzielnym myśleniem. Dużo czytaj, masz szanse nadrobić dotychczasową indoktrynację.
Avatar
pol. / 19 lipca 2010 o 12:20
0
farr napisał:
Ja też wybrałem KUL, bo z całym szacunkiem dla studentów UMCS, do których nic nie mam, ale UMCS to dla mnie jeden wielki burdel.. Byłem tam pierwszy i ostatni raz, jak chciałem się czegoś więcej dowiedzieć i wróciłem z taką samą wiedzą, czyli zerową, bo tam jest kompletna dezorganizacja i nawet studenci nie byli mi w stanie podać miejsca, w którym bym mógł porozmawiać z ludźmi odpowiedzialnymi za rekrutację. A jedyny budynek, który miał podpis "DZIAŁ REKRUTACJI" był zamknięty na cztery spusty i jak mi powiedziała sprzątaczka było tak już od kilku dni. Niestety najbardziej zorganizowaną uczelnią w Lublinie jest moim zdaniem Politechnika, a dlaczego niestety ? Bo z moimi zdolnościami matematycznymi, a raczej ich kompletnym brakiem nie mam tam nawet po co iść.

a to dobre Politechnika, to zapraszam do Dziekanatu na Mechaniczny ha ha ha tam to dopiero jest burdel!!!!!!!

a to dobre Politechnika, to zapraszam do Dziekanatu na Mechaniczny ha ha ha tam to dopiero jest burdel!!!!!!! rozwiń
Avatar
farr / 19 lipca 2010 o 11:06
0
koma napisał:
Wybrałam KUL, bo po tej uczelni będę uznawać mój dyplom na całym świecie, a po UMCS niestety nie (traktują go jak świadectwo maturalne)....


Ja też wybrałem KUL, bo z całym szacunkiem dla studentów UMCS, do których nic nie mam, ale UMCS to dla mnie jeden wielki burdel.. Byłem tam pierwszy i ostatni raz, jak chciałem się czegoś więcej dowiedzieć i wróciłem z taką samą wiedzą, czyli zerową, bo tam jest kompletna dezorganizacja i nawet studenci nie byli mi w stanie podać miejsca, w którym bym mógł porozmawiać z ludźmi odpowiedzialnymi za rekrutację. A jedyny budynek, który miał podpis "DZIAŁ REKRUTACJI" był zamknięty na cztery spusty i jak mi powiedziała sprzątaczka było tak już od kilku dni. Niestety najbardziej zorganizowaną uczelnią w Lublinie jest moim zdaniem Politechnika, a dlaczego niestety ? Bo z moimi zdolnościami matematycznymi, a raczej ich kompletnym brakiem nie mam tam nawet po co iść.


Ja też wybrałem KUL, bo z całym szacunkiem dla studentów UMCS, do których nic nie mam, ale UMCS to dla mnie jeden wielki burdel.. Byłem tam pierwszy i ostatni raz, jak chciałem się czegoś więcej dowiedzieć i wróciłem z taką samą wiedzą, czyli zerową, bo tam jest kompletna dezorganizacja i nawet studenci nie byli mi w stanie podać miejsca, w którym bym mógł porozmawiać z ludźmi odpowiedzialnymi za rekrutację. A jedyny budynek, który miał podpis "DZIAŁ REKRUTACJI" był zamknięty na cztery spusty i jak mi pow... rozwiń
Avatar
koma / 19 lipca 2010 o 10:13
0
Wybrałam KUL, bo po tej uczelni będę uznawać mój dyplom na całym świecie, a po UMCS niestety nie (traktują go jak świadectwo maturalne)....
Avatar
sa / 19 lipca 2010 o 09:42
0
To ciekawe, do dzisiaj byłem przekonany, że posłanka Joanna Mucha - wykładowca KUL jest z PO, ale według intelektualisty "as" ona jest z PIS.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 0 0

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 13 1

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 77 19

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 10 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie