Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 sierpnia 2019 r.
7:54

Domy jednorodzinne czy przedszkole? Mieszkańcy zaniepokojeni budową

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
40 87 A A

Czy tak wygląda dom dla jednej rodziny? – dziwi się mieszkanka dzielnicy Dziesiąta, zaniepokojona budową trwającą przy ul. Zemborzyckiej. Według dokumentów powstają tutaj domy jednorodzinne, chociaż ich rozmiary mogą budzić wątpliwości. Przeciwniczka inwestycji sugeruje, że chyłkiem rośnie tutaj przedszkole

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budowa prowadzona jest na wąskim pasie terenu, który z jednej strony dochodzi do ul. Zemborzyckiej, a z drugiej sięga zabudowań przy ul. Świętochowskiego.

Domek dużych rozmiarów

Bliżej Zemborzyckiej stanął duży, dwukondygnacyjny budynek, którego wygląd może się kojarzyć z siedzibą jakiejś firmy lub obiektem użyteczności publicznej. Jednak na żółtej tablicy informacyjnej czytamy, że to dom jednorodzinny, bo właśnie takiego obiektu dotyczy pozwolenie na budowę wydane przez Urząd Miasta. Tablica z informacją o budowie domu jednorodzinnego widnieje też przed drugim, nieco mniejszym budynkiem, powstającym bliżej ul. Świętochowskiego.

Czy to będzie przedszkole?

Zaniepokojona mieszkanka Dziesiątej sugeruje, że do budynku wprowadzi się katolickie przedszkole, a inwestor buduje nie to, na co ma zgodę.

– Nie dostał pozwolenia na budowę komercyjnego budynku usługowego, tylko domku dla jednej rodziny – pisze naszej redakcji Czytelniczka, która nie chce, aby powstało tu przedszkole. – Tuż obok naszych domów stoi już samochodowa myjnia samoobsługowa, między dwoma domkami jednorodzinnymi. Wszystkim nam obniża to komfort życia, pomijam już zupełnie fakt, że obniża to także wartość naszych działek i domów.

Według autorki listu na Zemborzycką miałoby się przenieść przedszkole prowadzone przez siostry zakonne. Z jego dotychczasowej siedziby zniknęła już niebieska tabliczka z nazwą placówki.

Ratusz: była zgoda na dom

Urząd Miasta potwierdza, że nie wydawał decyzji, która umożliwiałaby budowę przedszkola przy Zemborzyckiej 70. Dodajmy, że ta część Lublina nie ma uchwalanego przez radnych planu zagospodarowania, więc za każdym razem o możliwości zabudowy decydują urzędnicy. Od ich zgody zależy nie tylko budowa takiego czy innego obiektu, ale też późniejsze wykorzystanie budynku na inne cele niż pierwotnie założone.

– Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga ustalenia, w drodze decyzji, warunków zabudowy – przyznaje Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. – Do chwili obecnej w odniesieniu do budynków jednorodzinnych na tej nieruchomości nie zostały złożone wnioski dotyczące zmiany sposobu użytkowania na budynki usługowe. Nie został również złożony wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku usługowego przedszkola.

Nadzór: trudno stwierdzić, co to

Sprawie przygląda się już nadzór budowlany. – Na miejscu była kontrola – przyznaje Paweł Kwiecień, rzecznik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego miasta Lublin. – Dopóki trwa budowa, możemy analizować tylko kwestię zgodności robót z pozwoleniem na budowę.

W tej chwili trudno stwierdzić, czy budowany obiekt będzie przedszkolem czy domem jednorodzinnym
– przekonuje nadzór.

Inspektorzy tłumaczą, że nie mogą ingerować w prowadzone prace. – Kwestia zmiany sposobu użytkowania obiektu może być analizowana dopiero wtedy, gdy inwestor zgłosi nam budynek do uzyskania pozwolenia na użytkowanie – wyjaśnia Kwiecień. – Jeśli pojawią się odstępstwa od projektu budowlanego i inspektor dojdzie do przekonania, że została wykonana inwestycja inna niż dom jednorodzinny, to wniesie sprzeciw i zostanie wszczęte postępowanie legalizacyjne. Takie postępowanie nie jest związane z dodatkową opłatą. Badane jest to, czy dana inwestycja może w tym miejscu stać.

Co o budowie mówi sam inwestor?

Udało nam się porozmawiać z mężczyzną, któremu Urząd Miasta zezwolił na budowę domów jednorodzinnych przy Zemborzyckiej 70. – Działam zgodnie z prawem. Buduję domki jednorodzinne – przekonuje inwestor, którego nazwisko można znaleźć na tablicach informacyjnych na placu budowy. Jego zdaniem nie należy się doszukiwać niczego podejrzanego w rozmiarach wznoszonych tutaj budynków.

– Ja pochodzę z wielodzietnej rodziny i sam mam zamiar mieć dużą rodzinę – odpowiada mężczyzna. Pytamy go wprost o to, czy zamierza przekształcić domy w obiekty usługowe. – Nie buduję przedszkola, tylko domy jednorodzinne. A co będzie za 20 lub 30 lat, to ciężko dzisiaj powiedzieć.

e-Wydanie

Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosia / 9 sierpnia 2019 o 16:01
+16
Investor buduje domy jednorodzinne I takie sprzeda. I mowi prawde. Nastepnie ktos kupi I wydzieli kawalek mieszkania a reszte przeznaczy na dzialalnosc przedszkolna. I bedzie przedszkole. Dmieszne ale prawdziwe
Avatar
/ 9 sierpnia 2019 o 16:10
+15
Możesz się trochę zdziwić, ale jako posiadaczka tylko jednego dziecka nie zarabiam na nim. mało tego, mój "bombelek" chodzi do prywatnego pszedszkola, które kosztuje dużo więcej, niż te śmieszne 500+.  (teraz ktoś napisze, że przecież dostanę na pierwsze :D:D ) . Masz jednak rację, gardzę taki rozkrzyczanymi, starymi ludźmi.  Wszystko im przeszkadza, do wszytskiego pretensja. Najlepiej , żeby do kościoła chodzić, księdza sluchac i na Torun pieniądze wysyłać. I nie jestem niczyim trolem, bo POPIS, czy Ratusz mam jescze w większej pogardzie.
 Szanuj innych, bo nikt nie będzie szanował Ciebie.
 Szanuj innych, bo nikt nie będzie szanował Ciebie. rozwiń
Avatar
Wszystko zniszczą / 9 sierpnia 2019 o 11:42
+14
Ten dom to mały pikuś w stosunku do tego co zrobiono w Zamościu. Otóż w obrębie Starego Miasta deweloper buduje ohydny apartamentowiec. W Zamościu które ze względu na urbanistykę zostało wpisane na listę UNESCO, które było ( bo już nie jest po wybudowaniu tego szkaradzieństwa ) miastem idealnym !!! Od czego mamy służby konserwatorskie ??? Od niszczenia a nie ochrony zabytków jak widać . To samo zrobiono w Lublinie lokując ś.p. Tarasy Zamkowe zniszczono panoramę Starego Miasta, lokując apartamentowiec TBV na osi widokowej Krakowskiego Przedmieścia zniszczono urbanistykę Śródmieścia. Lublin i lubelskie jak widać to straszny prymityw i słoma z butów. W cywilizowanych krajach dba się o zabytki, pieczołowicie je restauruje , dba się o to by nie zniszczyć panoramy zabytkowego centrum, a u nas ? Szkoda gadać , wystarczy tez przypomnieć COZL czy hotel przy moście kultury, to wszystko obiekty które nigdy w tych miejscach i w takiej skali nie powinny powstać. Jak tak dalej pójdzie turyści będą skrzętnie omijać nasz region bo już nie będzie co pokazywać.
Ten dom to mały pikuś w stosunku do tego co zrobiono w Zamościu. Otóż w obrębie Starego Miasta deweloper buduje ohydny apartamentowiec. W Zamościu które ze względu na urbanistykę zostało wpisane na listę UNESCO, które było ( bo już nie jest po wybudowaniu tego szkaradzieństwa ) miastem idealnym !!! Od czego mamy służby konserwatorskie ??? Od niszczenia a nie ochrony zabytków jak widać . To samo zrobiono w Lublinie lokując ś.p. Tarasy Zamkowe zniszczono panoramę Starego Miasta, lokując apartamentowiec TBV na osi widokowej Krakowskiego Przedm... rozwiń
Avatar
Xeramic / 9 sierpnia 2019 o 09:00
+14
Szanowni państwo. Nie macie pojęcia jak to jest mieszkać w takim sąsiedztwie. A to komisy samochodowe,a przede wszystkim myjnia samochodowa której MUSIMY słuchać codziennie nawet w święta od godziny 7 rano do nawet po 23 w nocy. Klienci myjni mają w d... to ze obok mieszkają starsi ludzie. Darcie mordy, puszczanie głośnej dudniącej muzyki, odkurzacz huczący przez cały dzień. Zapewniam że nikt z was nie wytrzymał by tak na dłuższą metę. Więc teraz wyobraźcie sobie ze do tego mamy jeszcze przedszkole..... Kazdy dzieci kocha ale nie dajmy sie zwariowac. Moze ja zaprosze Państwa na caly dzien i sami przekonacie się dlaczego Mieszkanaka-moze nie koniecznie stara rura jest przeciwna.
Szanowni państwo. Nie macie pojęcia jak to jest mieszkać w takim sąsiedztwie. A to komisy samochodowe,a przede wszystkim myjnia samochodowa której MUSIMY słuchać codziennie nawet w święta od godziny 7 rano do nawet po 23 w nocy. Klienci myjni mają w d... to ze obok mieszkają starsi ludzie. Darcie mordy, puszczanie głośnej dudniącej muzyki, odkurzacz huczący przez cały dzień. Zapewniam że nikt z was nie wytrzymał by tak na dłuższą metę. Więc teraz wyobraźcie sobie ze do tego mamy jeszcze przedszkole..... Kazdy dzieci kocha ale nie dajmy sie z... rozwiń
Avatar
Japolan / 9 sierpnia 2019 o 15:32
+13
Możesz się trochę zdziwić, ale jako posiadaczka tylko jednego dziecka nie zarabiam na nim. mało tego, mój "bombelek" chodzi do prywatnego pszedszkola, które kosztuje dużo więcej, niż te śmieszne 500+.  (teraz ktoś napisze, że przecież dostanę na pierwsze :D:D ) . Masz jednak rację, gardzę taki rozkrzyczanymi, starymi ludźmi.  Wszystko im przeszkadza, do wszytskiego pretensja. Najlepiej , żeby do kościoła chodzić, księdza sluchac i na Torun pieniądze wysyłać. I nie jestem niczyim trolem, bo POPIS, czy Ratusz mam jescze w większej pogardzie.
Smutne to: Typowa współczesna "matka - lubelaczka". Ludziom wolno chodzić tam, gdzie chcą - w tym do kościoła. Wolno człowiekowi własne pieniądze dawać temu, komu chce. Pozostaje życzyć obfitej sprawiedliwości Bożej - np. na starość (o ile zostanie osiągnięta) takiego samego nastawienia ze strony innych ludzi, z najbliższymi na czele, np. obfitego doświadczania pogardy ze strony innych ludzi.
Smutne to: Typowa współczesna "matka - lubelaczka". Ludziom wolno chodzić tam, gdzie chcą - w tym do kościoła. Wolno człowiekowi własne pieniądze dawać temu, komu chce. Pozostaje życzyć obfitej sprawiedliwości Bożej - np. na starość (o ile zostanie osiągnięta) takiego samego nastawienia ze strony innych ludzi, z najbliższymi na czele, np. obfitego doświadczania pogardy ze strony innych ludzi. rozwiń
Avatar
G / 9 sierpnia 2019 o 08:19
+12
Deweloperzy robią w Lublinie co chcą.
 No jak ty człowieka co buduje dom nazywasz deweloperem, to serdecznie współczuję Ci głupoty. To już jakaś chora mania.
Avatar
On / 9 sierpnia 2019 o 15:21
+11
Ludzie czytajcie że zrozumieniem.  Na co pozwolenie otrzymał inwestor? Na biurowiec, przedszkole czy może dom jednorodzinny? Czy mu się to podoba czy nie tam ma być dom jednorodzinny. Jeśli będzie przedszkole czy biurowiec będzie to niezgodne z otrzymanym pozwoleniem na budowę. Wg prawa racja jest po stronie tej kobiety. Każde pozwolenie na biurowiec czy przedszkole będzie złamaniem prawa.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 08:49
+11
Skandal: człowiek uzyskał pozwolenie na dom jednorodzinny, a nie pozwala mu się zbudować: przedszkola, chlewni czy spalarni zwłok.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 08:47
+11
"Nie buduję przedszkola, tylko domy jednorodzinne. A co będzie za 20 lub 30 lat, to ciężko dzisiaj powiedzieć." - więc jeżeli za 20 lub 30 lat zechce Pan zmienić funkcję budynku na inną - to proszę wykonać taką zmianę prawidłowo, czyli: projekt przebudowy + pozwolenie na budowę (zmianę sposobu użytkowania obiektu) oraz dostosowania budynku do zatwierdzonego projektu.
Avatar
On / 9 sierpnia 2019 o 08:46
+11
Pozwolenie jest na dom. Nie na przedszkole czy biurowiec. Prawo trzeba respektować. Ma rację, że walczy. Wg prawa ma tam być dom jednorodzinny.
Avatar
Mikołaj / 13 sierpnia 2019 o 14:56
0
Niech więc zbuduje garbarnię, lakiernię lub kompostownię. Będzie reakcja, czy dalej "co mnie to obchodzi"?
Avatar
Anna / 12 sierpnia 2019 o 13:01
+1
Czytaj ze zrozumieniem. Jedna kobita zwróciła uwagę.....
Avatar
xD / 11 sierpnia 2019 o 23:52
0
świetna reklama
Avatar
Podatnik / 10 sierpnia 2019 o 19:33
0
Wielebny dzisiaj wszystko wolno jeszcze jedna kadecja ministrantów pisu a w szkole będzie religi 6 godzin 1 matmy 1 polskiego ciemny ludem łatwiej sterować pozdrawiam elektorat 500 Plus
Avatar
wsa / 9 sierpnia 2019 o 22:54
+2
CO mnie obchodzi co tam powstaje. ludzie zajmijcie się swoim ogródkiem albo dokupcie terenu więcej. Co mnie obchodzi co sąsiad buduje
Avatar
Zdziwiony / 9 sierpnia 2019 o 22:18
+5
To ciekawe co mówi inwestor, nie buduje przedszkola a dzieci naszych znajomych są od lipca zapisane do przedszkola sióstr przy Zemborzyckiej 70. Widocznie jest jeszcze jedna Zemborzycka w Lublinie bo przecież inwestor nie kłamie . Kto by się zresztą połapał w tych ulicach ? Była Kruczkowskiego jest Herberta nic już nie jest pewne, w każdym razie do wszystkich rodziców którzy zapisali swoje pociechy do przedszkola na ul. Zemborzyckiej sprawdźcie gdzie jest aktualnie ta ulica bo napewno nie jest w tym miejscu które pokazują zdjęcia. Inwestor na 100% nie kłamie, buduje dla siebie domki jednorodzinne.
To ciekawe co mówi inwestor, nie buduje przedszkola a dzieci naszych znajomych są od lipca zapisane do przedszkola sióstr przy Zemborzyckiej 70. Widocznie jest jeszcze jedna Zemborzycka w Lublinie bo przecież inwestor nie kłamie . Kto by się zresztą połapał w tych ulicach ? Była Kruczkowskiego jest Herberta nic już nie jest pewne, w każdym razie do wszystkich rodziców którzy zapisali swoje pociechy do przedszkola na ul. Zemborzyckiej sprawdźcie gdzie jest aktualnie ta ulica bo napewno nie jest w tym miejscu które pokazują zdjęcia. Inwestor n... rozwiń
Avatar
Dewelorozwój / 9 sierpnia 2019 o 21:50
-4
To będzie akademik na wynajem. A potem zmieni się przeznaczenie na dom sPOkojnej starości
Avatar
/ 9 sierpnia 2019 o 16:10
+15
Możesz się trochę zdziwić, ale jako posiadaczka tylko jednego dziecka nie zarabiam na nim. mało tego, mój "bombelek" chodzi do prywatnego pszedszkola, które kosztuje dużo więcej, niż te śmieszne 500+.  (teraz ktoś napisze, że przecież dostanę na pierwsze :D:D ) . Masz jednak rację, gardzę taki rozkrzyczanymi, starymi ludźmi.  Wszystko im przeszkadza, do wszytskiego pretensja. Najlepiej , żeby do kościoła chodzić, księdza sluchac i na Torun pieniądze wysyłać. I nie jestem niczyim trolem, bo POPIS, czy Ratusz mam jescze w większej pogardzie.
 Szanuj innych, bo nikt nie będzie szanował Ciebie.
 Szanuj innych, bo nikt nie będzie szanował Ciebie. rozwiń
Avatar
Gosia / 9 sierpnia 2019 o 16:01
+16
Investor buduje domy jednorodzinne I takie sprzeda. I mowi prawde. Nastepnie ktos kupi I wydzieli kawalek mieszkania a reszte przeznaczy na dzialalnosc przedszkolna. I bedzie przedszkole. Dmieszne ale prawdziwe
Avatar
Japolan / 9 sierpnia 2019 o 15:32
+13
Możesz się trochę zdziwić, ale jako posiadaczka tylko jednego dziecka nie zarabiam na nim. mało tego, mój "bombelek" chodzi do prywatnego pszedszkola, które kosztuje dużo więcej, niż te śmieszne 500+.  (teraz ktoś napisze, że przecież dostanę na pierwsze :D:D ) . Masz jednak rację, gardzę taki rozkrzyczanymi, starymi ludźmi.  Wszystko im przeszkadza, do wszytskiego pretensja. Najlepiej , żeby do kościoła chodzić, księdza sluchac i na Torun pieniądze wysyłać. I nie jestem niczyim trolem, bo POPIS, czy Ratusz mam jescze w większej pogardzie.
Smutne to: Typowa współczesna "matka - lubelaczka". Ludziom wolno chodzić tam, gdzie chcą - w tym do kościoła. Wolno człowiekowi własne pieniądze dawać temu, komu chce. Pozostaje życzyć obfitej sprawiedliwości Bożej - np. na starość (o ile zostanie osiągnięta) takiego samego nastawienia ze strony innych ludzi, z najbliższymi na czele, np. obfitego doświadczania pogardy ze strony innych ludzi.
Smutne to: Typowa współczesna "matka - lubelaczka". Ludziom wolno chodzić tam, gdzie chcą - w tym do kościoła. Wolno człowiekowi własne pieniądze dawać temu, komu chce. Pozostaje życzyć obfitej sprawiedliwości Bożej - np. na starość (o ile zostanie osiągnięta) takiego samego nastawienia ze strony innych ludzi, z najbliższymi na czele, np. obfitego doświadczania pogardy ze strony innych ludzi. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 87

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Horror 4-miesięcznego dziecka. Lekarze zawiadomili sąd

Lubelskie: Horror 4-miesięcznego dziecka. Lekarze zawiadomili sąd 0 0

W ciężkim stanie trafiło do szpitala w Lublinie 4-miesięczne dziecko. Lekarze uznali, że chłopczyk może być obiektem przemocy

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczyna przygotowania do sezonu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczyna przygotowania do sezonu 0 1

Pierwszy mecz rozegrają 5 października, a ich rywalem będzie Artego Bydgoszcz. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczyna dzisiaj przygotowania do nowego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet. Wiemy już, jak w tym roku będą wyglądały zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce

Ustawka kiboli w Kędzierzynie Koźlu. Ośmiu pseudokibiców zatrzymanych [wideo]
film

Ustawka kiboli w Kędzierzynie Koźlu. Ośmiu pseudokibiców zatrzymanych [wideo] 0 3

Kędzierzyn-Koźle (woj. opolskie). Bójka kilkudziesięciu pseudokibiców w Kędzierzynie-Koźlu w województwie Opolskim. Policja zatrzymała osiem osób, zabezpieczyła narkotyki i "przedmioty niebezpieczne". Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane.

Nowy budynek w parku w Lublinie. Miasto chce dopuścić tu częściową zabudowę

Nowy budynek w parku w Lublinie. Miasto chce dopuścić tu częściową zabudowę 10 30

Ratusz chce dopuścić częściową zabudowę parku na Węglinie, gdzie mogłyby powstać m.in. sklepy, biura i mieszkania. Takie inwestycje miałby dopuścić nowy plan zagospodarowania terenu, którego projekt został w poniedziałek upubliczniony przez Urząd Miasta. Park wraz ze stojącym tu dworkiem jest własnością prywatną

Kołyska 500+. Niecodzienny wieniec dożynkowy. "Kto mądry, to podszedł i ruszył"

Kołyska 500+. Niecodzienny wieniec dożynkowy. "Kto mądry, to podszedł i ruszył" 5 3

– Kto mądry, to podszedł i kołyskę ruszył. A jeśli nie, to stał i patrzył. A cała sprawa, że wieniec się ruszał – tłumaczy Janusz Kowalczuk, autor jednego z oryginalniejszych wieńców dożynkowych prezentowanych w niedzielę w Starym Zamościu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.08.2019 0 0

Radny PSL ostro o kandydacie ze wspólnej listy z Kukizem. "Ujadał na PSL przez 4 lata"

Radny PSL ostro o kandydacie ze wspólnej listy z Kukizem. "Ujadał na PSL przez 4 lata" 10 51

Przemysław Litwiniuk, radny sejmiku i szef PSL w powiecie bialskim krytykuje wystawienie posła Jarosława Sachajki z Kukiz’15 jako „jedynki” ludowców w naszym regionie. W mediach społecznościowych wyznał nawet, że szybciej zagłosowałby na Dariusza Stefaniuka (PiS), wicemarszałka województwa z Białej Podlaskiej, który również startuje do Sejmu.

Remis traktują jak zwycięstwo, czyli opinie po meczu Motor - Orlęta

Remis traktują jak zwycięstwo, czyli opinie po meczu Motor - Orlęta 0 7

Motor zremisował w niedzielny wieczór z Orlętami Spomlek 0:0. Efekt? Po trzech kolejkach klub z Lublina nadal nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Potężna burza na północy woj. lubelskiego. Zalane ulice, połamane drzewa
galeria

Potężna burza na północy woj. lubelskiego. Zalane ulice, połamane drzewa 112 16

W poniedziałek po godz. 19 nad Białą Podlaską przeszła potężna ulewa i burza. Przy takich opadach, jak zwykle najwięcej wody zgromadziło się na ulicy Jana III Sobieskiego oraz na skrzyżowaniu tej ulicy z Janowską.

Powstanie nowa altana w Ogrodzie Saskim

Powstanie nowa altana w Ogrodzie Saskim 0 11

Do końca listopada gotowa ma być nowa altana w Ogrodzie Saskim. Taki termin narzuca Urząd Miasta, który ogłosił przetarg na wykonanie konstrukcji. W przeciwieństwie do starej, nowa ma być dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich oraz prowadzących wózki dziecięce

Lublin: Przez 62 lata był tu sklep metalowy. Teraz są apartamenty [zdjęcia]
galeria

Lublin: Przez 62 lata był tu sklep metalowy. Teraz są apartamenty [zdjęcia] 83 15

Ul. Kowalska 12. W miejscu, gdzie przez 62 lata funkcjonował najbardziej znany sklep metalowy powstały Apartamenty Centrum RS SUITES

Ma 105 lat i operację za sobą. Lekarz: Spotkanie z chorą było wzruszające

Ma 105 lat i operację za sobą. Lekarz: Spotkanie z chorą było wzruszające 40 3

– Świat mi się otworzył. Bardzo dziękuję! – cieszy się 105-letnia Wanda Pożarowszczyk z Lublina, która kilka tygodni temu przeszła operację zaćmy w wojewódzkim szpitalu przy al. Kraśnickiej. To prawdopodobnie najstarsza pacjentka w Polsce, u której wykonano taki zabieg

Lublin: Zamykają przystanek pl. Bychawski 01

Lublin: Zamykają przystanek pl. Bychawski 01 0 4

Od środy nieczynny będzie przystanek pl. Bychawski 01 znajdujący się na początku ul. Kunickiego

Po dwóch wypadkach spore utrudnienia na DK17

Po dwóch wypadkach spore utrudnienia na DK17 0 0

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku w miejscowości Ignasin w powiecie krasnostawskim. Z kolei w wypadku w Chomęciskach Małych ranne są cztery osoby. Ruchem kieruje policja

PiS rozpoczęło kampanię w Lubelskiem i pokazało billboard wyborczy

PiS rozpoczęło kampanię w Lubelskiem i pokazało billboard wyborczy 0 63

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zainaugurowało w poniedziałek kampanię wyborczą w województwie lubelskim. Ugrupowanie, w obecności kandydatów do Sejmu i Senatu, zaprezentowało swój billboard i rozpoczęło zbieranie podpisów poparcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.