Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2019 r.
6:37

„Dość wyzysku”. Urzędnicy wojewody lubelskiego przyjdą do pracy w kamizelkach z takim hasłem

133 53 A A

W odblaskowych kamizelkach z hasłami: „Dość jałmużny” i „Dość wyzysku” będą w przyszłym tygodniu przychodzić do pracy urzędnicy wojewody, którzy domagają się podwyżek w wysokości 1 tys. zł. – Popieram postulaty płacowe – mówi Przemysław Czarnek. Ale dobrych wieści dla protestujących wciąż nie ma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czerwcu ubiegłego roku rozpoczął się spór zbiorowy z wojewodą, w którym w tej chwili uczestniczą już przedstawiciele wszystkich trzech działających w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim związków zawodowych: „Solidarności”, OPZZ i Związku Zawodowego Pracowników LUW „Spinacz”.

Na swoje postulaty urzędnicy zwracali uwagę kilkukrotnie. W maju część z nich na znak protestu przyszła do pracy ubrana na czarno. W wakacje zbierali podpisy pod listem do premiera Mateusza Morawieckiego.

W ostatnich dniach po urzędzie oraz jego delegaturach w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu krążą ulotki zachęcające do udziału w kolejnej akcji manifestacyjnej. Ma ona polegać na noszeniu odblaskowych kamizelek z hasłami: „Dość jałmużny” i „Dość wyzysku”. „Nie bądźmy bierni! Zbyt długo czekamy na podwyżki! W jedności i solidarności jest nasza siła! I tak wygramy” – czytamy w kolportowanych wśród urzędników materiałach, podpisanych przez NSZZ „Solidarność”.

Przypomnijmy, że od początku nagłaśniania swoich żądań związkowcy podkreślali, że od 2009 roku płace w korpusie służby cywilnej stoją w miejscu. Według przedstawianych przez nich wyliczeń, średnie wynagrodzenie zasadnicze inspektorów w LUW to 2100 zł. W przypadku starszych inspektorów wynosi ono 2300 zł, a inspektorów wojewódzkich – 2500 zł (wszystkie kwoty brutto).

– Zdajemy sobie sprawę, że urzędnicy nie są lubianą grupą. Panuje przekonanie, że w urzędach nic się nie robi i pobiera się za to publiczne pieniądze. Ale mamy świadomość tego, gdzie pracujemy i jak ważne wykonujemy zadania. Stale rosną oczekiwania wobec nas, dochodzą nowe obowiązki. Szanujemy naszą pracę, ale chcemy być za nią dobrze wynagradzani – mówiła nam podczas ostatniego protestu Elżbieta Kurzępa, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” przy LUW.

W grudniu natomiast do wojewody trafiło anonimowe pismo, w którym „Niezrzeszeni pracownicy LUW w Lublinie” zarzucają mu brak zainteresowania i czasu na spotkanie w sprawie podwyżek wynagrodzeń.

– Jako członkowie korpusu służby cywilnej związani jesteśmy największymi w kraju ograniczeniami, co do możliwości manifestowania swoich postulatów. Nie wolno nam strajkować, publicznie wyrażać własnych opinii politycznych, religijnych itp., musimy nawet w czasie prywatnym stosować zasady Kodeksu Etyki w s.c. (...) Czy naprawdę służba ta oznacza przysłowiową miskę ryżu i szklankę wody?! – czytamy we fragmencie listu (pisownia oryginalna).

– Pismo nie jest podpisane, więc nie wiem, o jakich pracowników chodzi. Nie ma takich przypadków, żebym nie spotykał się z pracownikami na temat podniesienia płac w urzędzie wojewódzkim. Rozmawiam i spotykam się na bieżąco w tej sprawie ze wszystkimi związkami zawodowymi w LUW – odpowiada wojewoda Przemysław Czarnek. I podkreśla: Przeanalizowałem sytuację i popieram postulaty płacowe. Popierałem je również na posiedzeniach konwentu wojewodów w MSWiA, argumentując, że poziom wynagrodzeń w urzędach wojewódzkich, nie tylko w lubelskim, jest bardzo niski i wymaga radykalnej zmiany.

To poparcie nie przekłada się jednak na spełnienie postulatów urzędników. Rzecznik wojewody Marek Wieczerzak dodaje natomiast, że dodatkowe pieniądze na wynagrodzenia dla pracowników służby cywilnej przewidziano w projekcie budżetu państwa na 2019 rok. Pula na pensje dla urzędników miałaby zostać zwiększona w sumie o ok. 6 proc.

– Zakładamy, że po podpisaniu ustawy budżetowej nastąpi częściowe zaspokojenie żądań pracowników – mówi Wieczerzak.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
t / 6 dni temu o 06:51
+43
popieram urzędasów - sprawdźcie sobie ogłoszenia o pracę tam - wymagania z kosmosu a oferowane wynagrodzenie od 2200 do 2700 brutto - a zwycięzca konkursu zaczyna od 2200brutto - żenada - to praca dla znudzonej pani z bogatym, mężem która chodzi do pracy bo w domu jej się nie chce sidzeć - z takiej kasy nawet samego siebie sie nie utrzyma nie mówiąc o rodzinie .
Avatar
Gość / 6 dni temu o 07:26
+33
A dla 8 doradców Wojewody (tj. partyjnych aparatczyków robiących politykę) po 8 tys zł kasa jest???
Avatar
Eryk / 6 dni temu o 06:52
+33
Na dupy Glapińskiego PIS ma, a ludzi ciężko pracujących ma w ***. Sobie to płacą po 40-60tys. miesięcznie. Dojna Zmiana.
Avatar
asd / 6 dni temu o 07:03
+26
Jak komu się nie podoba jest robota na budowie zapraszam ,po co szarpać się w tym urzędzie.
Avatar
AntyPoślizgowa / 6 dni temu o 07:15
+25
Czarnek popiera i zgadza się z urzędnikami ale no cóż podwyżek nie da ale bardzo by chciał dac. A to już bardzo dużo. Są jednak przeszkody oraz siły które biednemu Czarnkowi nie pozwalają dac podwyżek o ktorych wie że są uzasadnione. Na pana Rydzyka, na słuszną linie informacyjną w tvpis na karnowskich braci żeby wlasciwie pisali, na prund by nie był drogi, na qrwy Glapinskiego trzeba płacić. O ochronie podprezesa już nie wspomne. DLA WAS KASY NIE MA ! ROZUMIETA, NIE MA I CICHO SIEDZIEC BO NA ZBITY PYSK WYWALE I ROBOTY NIE ZNAJDZIETA CHYBA ZE NA SLUCHAWCE ALBO PRZY FELGACH NA TRZY ZMIANY ZA 1300.
Czarnek popiera i zgadza się z urzędnikami ale no cóż podwyżek nie da ale bardzo by chciał dac. A to już bardzo dużo. Są jednak przeszkody oraz siły które biednemu Czarnkowi nie pozwalają dac podwyżek o ktorych wie że są uzasadnione. Na pana Rydzyka, na słuszną linie informacyjną w tvpis na karnowskich braci żeby wlasciwie pisali, na prund by nie był drogi, na qrwy Glapinskiego trzeba płacić. O ochronie podprezesa już nie wspomne. DLA WAS KASY NIE MA ! ROZUMIETA, NIE MA I CICHO SIEDZIEC BO NA ZBITY PYSK WYWALE I ROBOTY NIE ZNAJDZIETA CHYBA Z... rozwiń
Avatar
HI / 6 dni temu o 07:42
+15
Pierwsza czynność urzędnika - nalać wody do czajnika . . . :)
Avatar
Poirytowany / 6 dni temu o 08:11
+11
Plan Morawieckiego. Dwie miski RYŻU dla urzednika, reszta chamow pół miski ryzu. A dla kur...ew wieprza Glapinskiego 70 tys co miesiąc, a dla Rydzyka 100 milionów w trzy lata. Jescze was to dziwi że tak zarabiacie???? Świnie są ciągle głodne.
Avatar
AB / 6 dni temu o 07:28
+9
Czarnek nawet nie potrafi zadbać o swoich pracowników! Wyprowadził flagę unijną ze swojego gabinetu, więc może myśli że można rządzić standardami białoruskimi : zapitalaj za grosze i cicho siedź !
Avatar
Gość / 6 dni temu o 07:23
+8
Podobno w marszałkowskim PiS daje swoim kolesiom sowite wynagridzenia, wiec kto z pisu to do marszałkowskiego :) ciemny lud :)
Avatar
antygłupek / 6 dni temu o 07:33
+7
Zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Bronek.
 Haso nie aktualne od 3 lat. Teraz każdy oczekuje premii bo im się po prostu nalezy.
Avatar
obserwator / 6 dni temu o 20:45
+3
Osoby, które uważają, że praca w LUW ogranicza się wyłącznie do picia kawy etc. nie mają kompletnie pojęcia o tym jak taka codzienna praca wygląda. Jest to typowe stereotypowe podejście do tematu. Nie twierdzę, że nie ma tam ludzi, którzy mówiąc delikatnie się nie przepracowują, ale po pierwsze są oni w mniejszości, a po drugie takich ludzi można znaleźć w każdej grupie zawodowej. Zwykli "szarzy" pracownicy w zdecydowanej większości starają się codziennie sumiennie wywiązywać się ze swoich obowiązków (których ciągle z różnych powodów przybywa) niejednokrotnie pod presją czasu jak również często zderzając się z niezadowoleniem ze strony petentów, które nie wynika wyłącznie z winy takiego urzędnika jak niektórzy myślą. Ktoś pisał , że urzędnicy nie powinni narzekać bo przecież mają dodatki...tak część osób dostaje takie dodatki z tytułu mianowania. Tyle tylko, że nie wszyscy takie mianowanie mają. Aby je dostać trzeba zdać (niełatwy) egzamin, zaś dopuszczenie do takiego egzaminu również wiąże się z wcześniejszym spełnieniem szereg wymogów (np. odpowiedni staż pracy, posiadanie certyfikatu z j. obcego). Za wszystko osoba chcąca uzyskać mianowanie musi sama płacić. Nie jest tak, że działa to z automatu. Może warto byłoby się przyjrzeć czy ilość osób zatrudnionych w niektórych komórkach urzędu jest rzeczywiście adekwatna do zakresu zadań wykonywanych przez te komórki. Dochodzi bowiem do sytuacji, gdzie w niektórych komórkach zwyczajnie brakuje ludzi do pracy, zaś w innych mamy do czynienia ze wzmożoną polityką zatrudnienia. Nie jest też tak, że w urzędzie pracują wyłącznie ludzie "z plecami" pochodzący z takiej czy innej opcji. To nieprawda. Są również osoby "bez poparcia". Aha, i jeszcze jedno pracownicy w LUW to administracja, ale rządowa (nie samorząd) także wrzucanie wszystkich do jednego worka jest również krzywdzące i rozmywa obraz. Na koniec życzę Wszystkim pracującym obojętnie w jakim zawodzie aby wykonując swoje obowiązki otrzymywali godziwe wynagrodzenie.
Osoby, które uważają, że praca w LUW ogranicza się wyłącznie do picia kawy etc. nie mają kompletnie pojęcia o tym jak taka codzienna praca wygląda. Jest to typowe stereotypowe podejście do tematu. Nie twierdzę, że nie ma tam ludzi, którzy mówiąc delikatnie się nie przepracowują, ale po pierwsze są oni w mniejszości, a po drugie takich ludzi można znaleźć w każdej grupie zawodowej. Zwykli "szarzy" pracownicy w zdecydowanej większości starają się codziennie sumiennie wywiązywać się ze swoich obowiązków (których ciągle z różnych powod... rozwiń
Avatar
Panikarz / 6 dni temu o 16:54
-2
Wyższe pensje dla urzędników? Oczywiście, ale proporcjonalnie do odpowiedzialności. Obecnie najwyższe pensje w urzedach mają pociotki na stołkach sekretarek, asystentów/asystentek, doradców, księgowe, pomoce księgowych, kadrowi, informatycy, zamówieniowcy itd. A ci, którzy ucziciwe tyrają, przyjmują petentów, muszą być prawnikami, polonistami i redaktorami w jednym mają słabo. Często praca po godzinach (bez płacy za nadgodziny). Ale akurat współpracuje z urzędnikami i w LUW są największe zaniedbania jeśli chodzi o przygoitowanie do pracy. Słaba merytoryka, często beton i jednocześnie butność urzędnika ("a co mi Pan zrobisz? chcesz to skarż do dyrektora"). Wiec innych popieram, a tych nie.
Wyższe pensje dla urzędników? Oczywiście, ale proporcjonalnie do odpowiedzialności. Obecnie najwyższe pensje w urzedach mają pociotki na stołkach sekretarek, asystentów/asystentek, doradców, księgowe, pomoce księgowych, kadrowi, informatycy, zamówieniowcy itd. A ci, którzy ucziciwe tyrają, przyjmują petentów, muszą być prawnikami, polonistami i redaktorami w jednym mają słabo. Często praca po godzinach (bez płacy za nadgodziny). Ale akurat współpracuje z urzędnikami i w LUW są największe zaniedbania jeśli chodzi o przygoitowanie do pracy. S... rozwiń
Avatar
brak słów / 6 dni temu o 16:12
+3
Zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Bronek.
 A ty głupi czy od Czarnka?
Avatar
zzz / 6 dni temu o 15:27
+2
Czy ktos w urzedzie kupił sobie etat na dozywotnio tak jak na cmentarzu? Jak mi nie pasują zarobki to szukam nowej lepszej pracy i jest ok no chyba ,ze komuś 4 litery przyrosły do krzesła i jak pójdzie szukac.
Avatar
mbnmm / 6 dni temu o 15:23
0
Ja tam jakoś ich nie żałuję.
Avatar
Lukasz / 6 dni temu o 15:07
+5
Uciąć polowę etatów. Nie zgadzam się na żadne podwyżki
Avatar
Nosacz sundajski / 6 dni temu o 15:06
+3
Zwolnić ze 100 osób podzielić kompetencje i tak nic tam nie robią i dać podwyżkę reszcie
Avatar
Gość / 6 dni temu o 14:31
+4
KTO zatrudnia najwięcej pracowników za minimalne wynagrodzenie? Biedronki, Lidle czy inne zagraniczne koncerny - wyzyskiwacze? NIE, to PAŃSTWO NASZE!!!
Avatar
Ja / 6 dni temu o 13:21
+3
A Ty jak pracujesz to nic przez ten caly czas nie pijesz?
Avatar
Gość / 6 dni temu o 12:51
-3
jak może być 2100 jak najniższa krajowa jest 2250, chyba że na pól etatu
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin - Stal Kraśnik 5:0. Pogrom w pierwszym sparingu

Motor Lublin - Stal Kraśnik 5:0. Pogrom w pierwszym sparingu 22 0

Żółto-biało-niebiescy nie mieli problemów z pokonaniem w środę Stali Kraśnik. Podopieczni Roberta Góralczyka rozbili rywali 5:0

Serce od lublinian dla prezydenta Pawła Adamowicza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Serce od lublinian dla prezydenta Pawła Adamowicza [zdjęcia, wideo] 0 22

Największe Serce Świata – to hasło przewodnie zgromadzeń, jakie wczoraj wieczorem odbyły na ulicach wielu polskich miast. Na placu Łokietka w Lublinie mieszkańcy zapalili znicze i ułożyli je w kształt serca. Z głośników popłynęła muzyka – utwór „Sound of silence”.

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia]
galeria

Kamionka: Uczniowie zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [zdjęcia] 4 0

Blisko 15 tys. zł w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali uczniowie Zespołu Szkół imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamionce.

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia]
galeria

Parking, przystanek, wypożyczalnia rowerów, wszystko w jednym miejscu. Dla wygody pasażerów [zdjęcia] 10 4

Trwają prace nad budową węzła komunikacyjnego w Zamościu, który umożliwi bezproblemowe korzystanie z tzw. przejazdów łączonych. Gotowe są już miejsca, w których można zostawić auto, żeby przesiąść się do autobusu, pociągu lub wskoczyć na rower.

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej

18-latek napadł na kobietę na os. Niepodległości w Łęcznej 2 1

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 18-latka, który napadł na 56-letnią kobietę. Wyrwał jej torebkę z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym
6 lutego 2019, 19:00

Kjetil Mulelid Trio w Teatrze Starym 0 0

W środę, 6 lutego o godz. 19 na scenie Teatru Starego w Lublinie (ul. Jezuicka 18) wystąpi Kjetil Mulelid Trio z Norwegii.

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji

Pistolety, granatniki, działka. Coraz więcej prób przemytu broni i amunicji 0 5

Były już pistolety, granatniki, 30-milimetrowe działka. Na początku stycznia na przejściu w Dorohusku wpadł Ukrainiec z częściami do haubicy. Ostatnio pogranicznicy przechwycili kilkanaście sztuk amunicji.

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka

Stasinów: Śmiertelny wypadek, nie żyje 28-letnia motorowerzystka 14 1

Do wypadku doszło około godz. 16.40 w Stasinowie (gm. Radzyń Podlaski) na drodze krajowej nr 63 między Radzyniem Podlaskim a Wisznicami.

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór

Ostrów Lubelski: Nie płacisz za wodę? Zamkną ci zawór 0 0

Ponad 50 tysięcy złotych zalegają za wodę odbiorcy z Ostrowa Lubelskiego. – Najbardziej oporni dłużnicy mogą wkrótce mieć sucho w kranach – zapowiada dystrybutor wody.

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel  powinien wiedzieć

Kilka ciekawostek o pizzy, które każdy wielbiciel powinien wiedzieć 0 1

Kochasz pizzę, ale strach przyznać się, ile jej zjadasz tygodniowo? Spokojnie, nic nie powiemy. Jednak jak przystało na prawdziwego fana, musisz znać tych kilka ciekawostek. W końcu kiedyś może trafić się quiz, w którym do wygrania będzie roczna dostawa twojego ulubionego przysmaku, a ta wiedza zawsze może się przydać!

Lamborghini Gallardo - 5 faktów o superszybkim samochodzie

Lamborghini Gallardo - 5 faktów o superszybkim samochodzie 0 0

Marka Lamborghini nierozerwalnie wiązana jest na całym świecie z super szybkimi samochodami, które szczycą się oryginalnym designem. Dla wielu model Lamborghini Gallardo jest ucieleśnieniem motoryzacyjnych marzeń. Przedstawiamy 5 faktów o marce Lamborghini i samym Gallardo.

Zarząd powiatu zdecydował o odwołaniu dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach ze stanowiska

Zarząd powiatu zdecydował o odwołaniu dyrektor I LO im. Czartoryskiego w Puławach ze stanowiska 288 38

Zakończyło się dzisiejsze posiedzenie zarządu powiatu puławskiego, który dyskutował o konsekwencjach wobec dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach. Decyzja była jednomyślna - władze zdecydowały o odwołaniu Beaty Trzcińskiej-Staszczyk ze stanowiska.

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Zakopanego
film

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Zakopanego 0 2

Puchar Świata wraca do świątyni polskich skoków. W nadchodzący weekend, od 18 do 20 stycznia, najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Lubelskie: Uczennica upokorzona i pobita na placu obok szkoły. Urząd również zajmuje się sprawą

Lubelskie: Uczennica upokorzona i pobita na placu obok szkoły. Urząd również zajmuje się sprawą 34 20

Urząd Miasta w Białej Podlaskiej również monitoruje sprawę nękania i pobicia 15-letniej Izabeli.

Grupa Azoty będzie dalej sponsorować Wisłę Puławy?

Grupa Azoty będzie dalej sponsorować Wisłę Puławy? 7 5

Wszystko powinno się w końcu wyjaśnić. Na czwartek zaplanowano kolejną odsłonę Nadzwyczajnego Walnego Zebrania w Wiśle Puławy. Jest szansa, że Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. znowu wesprze klub

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.