Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

7 stycznia 2019 r.
13:33

Biedronka chwali się jeszcze lepszymi pensjami pracowników. Ile zarabia się w sklepie?

Autor: Zdjęcie autora dw
0 14 A A
Biedronka
Biedronka (fot. Maciej Kaczanowski)

Od stycznia 2019 r. Biedronka należąca do Jeronimo Martins Polska wprowadziła modyfikacje w systemie wynagrodzeń. Zmianie uległy zasady wypłacania premii za wyniki oraz nagrody za brak nieplanowanych nieobecności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pracownicy sklepów Biedronka poza pensją podstawową otrzymują również uznaniową premię powiązaną z wynikami sklepu oraz nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności. Od stycznia 2019 r. kwartalna premia za wyniki zostanie zastąpiona premią miesięczną. Modyfikacji ulegną także zasady jej naliczania, w efekcie czego obejmie ona większą część pracowników Biedronki. Od nowego roku pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto.

Od stycznia 2019 r. zmianie ulega także sposób przyznawania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności. Pracownicy sklepów sieci Biedronka, centrów dystrybucyjnych i Fabryki Zup będą otrzymywać 100 proc. jej wartości przy braku nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, 75 proc. jej wartości przy jednym dniu nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności i 50 proc. jej wartości przy dwóch takich absencjach. Dzięki temu nagrodę będzie mogło otrzymać więcej osób niż dotychczas.

Ile zarabia się w Biedronce?

Poza modyfikacją zasad wypłacania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności i premii wynikowej, Biedronka dokonuje też aktualizacji wysokości wynagrodzeń. Zdecydowana większość pracowników sieci już wcześniej otrzymywała wynagrodzenie zasadnicze powyżej stawki krajowej pensji minimalnej, obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. Dla pozostałej grupy, której wynagrodzenia zasadnicze byłyby niższe, od stycznia stawki zostały dostosowane do nowego poziomu.

Z informacji, które otrzymaliśmy z Jeronimo Martins Polska wynika, że osoby rozpoczynające pracę w Biedronce jako sprzedawcy-kasjerzy na pełen etat mogą obecnie zarobić co najmniej 2700 zł brutto miesięcznie, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu. Po trzech latach dochodzą do poziomu 2950 złotych brutto. Ale np. w Warszawie kwoty te są wyższe i wynoszą nawet 3550 zł brutto.

Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce, zatrudniającym ponad 65 tys. pracowników.

Quiz: Znasz te przysłowia? Dokończ je!

Znasz te przysłowia? Dokończ je!
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 r. o 13:48
+71
Dlaczego podjęcie kwoty brutto, kiedy to się skończy, podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.
Avatar
Mm / 7 stycznia 2019 r. o 14:48
+41
Czyli bez premii dostają najniższą krajową bo mniej nie mogą i czym tu się chwalić
Avatar
Ggg / 7 stycznia 2019 r. o 15:01
+25
W biedronce pracownik na pełen etat zarabia 1900 zł na rękę, brutto tylko tak ładnie wygląda....i te pseudo premie które będą lub nie...
Avatar
. / 7 stycznia 2019 r. o 15:22
+20
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy będą zarabiać więcej a dla równowagi bilansowej trzeba zwolnić  połowę niepotrzebnych urzędników żerujących na naszych podatkach.
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy... rozwiń
Avatar
ja / 7 stycznia 2019 r. o 15:01
+10
Niech lepiej posprzątają ten syf, nie stawiają wiecznie towaru w przejściach i ponaklejają ceny na pułkach, mimo że towar w tym samym miejscu od 2 m-cy... To nawet nie wygląda jak magazyn bo kiedyś takowe widziałem. Co więcej u mnie w śmietniku też lepsza organizacja przestrzeni :)
Avatar
felo / 7 stycznia 2019 r. o 19:04
+6
co czepiliście się pracowników biedronki !!!!!! jak współpracownicy prezesa NBP zarabiają po 65 tysięcy..... tylko nie wiadomo czy brutto czy netto
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 r. o 15:26
+6
W biedrze jest straszny burdel, w każdej. Wózek z dzieckiem? Zapnij. Produkty porozrzucane, cen nie ma,albo źle naklejone. Promocje które nie "wchodzą" przy kasie. Lipa straszna. Na Ukrainie w Pacco tak było. Teraz jest tu, no gratulacje.
Avatar
Lublinianin / 7 stycznia 2019 r. o 17:48
+2
Te pensje brutto to sobie można wsadzić w d..e. Przypominam, że już wkrótce wejdą w życie pracownicze plany kapitałowe, czyli kolejny haracz, do którego będziemy zapisywani automatycznie, a który zmniejszy nasze pensje o 2%.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 7 stycznia 2019 r. o 17:16
+2
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy będą zarabiać więcej a dla równowagi bilansowej trzeba zwolnić  połowę niepotrzebnych urzędników żerujących na naszych podatkach.
 KŁAMIESZ !!! OStatnią mateuszek mówił że państwo nam zabiera tylko połowę pensji, czyli więcej jak 40% !!!
 KŁAMIESZ !!! OStatnią mateuszek mówił że państwo nam zabiera tylko połowę pensji, czyli więcej jak 40% !!! rozwiń
Avatar
xam / 7 stycznia 2019 r. o 16:15
+1
Czyli bez premii dostają najniższą krajową bo mniej nie mogą i czym tu się chwalić
Nie zmienia to faktu, że w Detroit nad Bystrzycą to i tak jedna z najlepszych ofert zatrudnienia, na którą może liczyć miejscowy plebs.
Avatar
felo / 7 stycznia 2019 r. o 19:04
+6
co czepiliście się pracowników biedronki !!!!!! jak współpracownicy prezesa NBP zarabiają po 65 tysięcy..... tylko nie wiadomo czy brutto czy netto
Avatar
Lublinianin / 7 stycznia 2019 r. o 17:48
+2
Te pensje brutto to sobie można wsadzić w d..e. Przypominam, że już wkrótce wejdą w życie pracownicze plany kapitałowe, czyli kolejny haracz, do którego będziemy zapisywani automatycznie, a który zmniejszy nasze pensje o 2%.
Avatar
młody belfer / 7 stycznia 2019 r. o 17:28
-1
W biedronce pracownik na pełen etat zarabia 1900 zł na rękę, brutto tylko tak ładnie wygląda....i te pseudo premie które będą lub  nie...
 To i tak nie jest źle.  Młody nauczyciel , psycholog zaraz po studiach ok. 1400 zł. na rękę.- i do tego ścieżki awansu zawodowego + doksztalcanie się za własne pieniadze ( kursy, studia podyplomowe)
Avatar
obywatel gorszego sortu / 7 stycznia 2019 r. o 17:16
+2
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy będą zarabiać więcej a dla równowagi bilansowej trzeba zwolnić  połowę niepotrzebnych urzędników żerujących na naszych podatkach.
 KŁAMIESZ !!! OStatnią mateuszek mówił że państwo nam zabiera tylko połowę pensji, czyli więcej jak 40% !!!
 KŁAMIESZ !!! OStatnią mateuszek mówił że państwo nam zabiera tylko połowę pensji, czyli więcej jak 40% !!! rozwiń
Avatar
xam / 7 stycznia 2019 r. o 16:15
+1
Czyli bez premii dostają najniższą krajową bo mniej nie mogą i czym tu się chwalić
Nie zmienia to faktu, że w Detroit nad Bystrzycą to i tak jedna z najlepszych ofert zatrudnienia, na którą może liczyć miejscowy plebs.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 r. o 15:26
+6
W biedrze jest straszny burdel, w każdej. Wózek z dzieckiem? Zapnij. Produkty porozrzucane, cen nie ma,albo źle naklejone. Promocje które nie "wchodzą" przy kasie. Lipa straszna. Na Ukrainie w Pacco tak było. Teraz jest tu, no gratulacje.
Avatar
. / 7 stycznia 2019 r. o 15:22
+20
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy będą zarabiać więcej a dla równowagi bilansowej trzeba zwolnić  połowę niepotrzebnych urzędników żerujących na naszych podatkach.
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy... rozwiń
Avatar
Ggg / 7 stycznia 2019 r. o 15:01
+25
W biedronce pracownik na pełen etat zarabia 1900 zł na rękę, brutto tylko tak ładnie wygląda....i te pseudo premie które będą lub nie...
Avatar
ja / 7 stycznia 2019 r. o 15:01
+10
Niech lepiej posprzątają ten syf, nie stawiają wiecznie towaru w przejściach i ponaklejają ceny na pułkach, mimo że towar w tym samym miejscu od 2 m-cy... To nawet nie wygląda jak magazyn bo kiedyś takowe widziałem. Co więcej u mnie w śmietniku też lepsza organizacja przestrzeni :)
Avatar
Mm / 7 stycznia 2019 r. o 14:48
+41
Czyli bez premii dostają najniższą krajową bo mniej nie mogą i czym tu się chwalić