Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

7 stycznia 2019 r.
13:33

Biedronka chwali się jeszcze lepszymi pensjami pracowników. Ile zarabia się w sklepie?

Autor: Zdjęcie autora dw
0 14 A A
Biedronka
Biedronka (fot. Maciej Kaczanowski)

Od stycznia 2019 r. Biedronka należąca do Jeronimo Martins Polska wprowadziła modyfikacje w systemie wynagrodzeń. Zmianie uległy zasady wypłacania premii za wyniki oraz nagrody za brak nieplanowanych nieobecności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pracownicy sklepów Biedronka poza pensją podstawową otrzymują również uznaniową premię powiązaną z wynikami sklepu oraz nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności. Od stycznia 2019 r. kwartalna premia za wyniki zostanie zastąpiona premią miesięczną. Modyfikacji ulegną także zasady jej naliczania, w efekcie czego obejmie ona większą część pracowników Biedronki. Od nowego roku pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto.

Od stycznia 2019 r. zmianie ulega także sposób przyznawania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności. Pracownicy sklepów sieci Biedronka, centrów dystrybucyjnych i Fabryki Zup będą otrzymywać 100 proc. jej wartości przy braku nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, 75 proc. jej wartości przy jednym dniu nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności i 50 proc. jej wartości przy dwóch takich absencjach. Dzięki temu nagrodę będzie mogło otrzymać więcej osób niż dotychczas.

Ile zarabia się w Biedronce?

Poza modyfikacją zasad wypłacania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności i premii wynikowej, Biedronka dokonuje też aktualizacji wysokości wynagrodzeń. Zdecydowana większość pracowników sieci już wcześniej otrzymywała wynagrodzenie zasadnicze powyżej stawki krajowej pensji minimalnej, obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. Dla pozostałej grupy, której wynagrodzenia zasadnicze byłyby niższe, od stycznia stawki zostały dostosowane do nowego poziomu.

Z informacji, które otrzymaliśmy z Jeronimo Martins Polska wynika, że osoby rozpoczynające pracę w Biedronce jako sprzedawcy-kasjerzy na pełen etat mogą obecnie zarobić co najmniej 2700 zł brutto miesięcznie, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu. Po trzech latach dochodzą do poziomu 2950 złotych brutto. Ale np. w Warszawie kwoty te są wyższe i wynoszą nawet 3550 zł brutto.

Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce, zatrudniającym ponad 65 tys. pracowników.

Quiz: Znasz te przysłowia? Dokończ je!

Znasz te przysłowia? Dokończ je!
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 r. o 13:48
Dlaczego podjęcie kwoty brutto, kiedy to się skończy, podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.
Avatar
Mm / 7 stycznia 2019 r. o 14:48
Czyli bez premii dostają najniższą krajową bo mniej nie mogą i czym tu się chwalić
Avatar
Ggg / 7 stycznia 2019 r. o 15:01
W biedronce pracownik na pełen etat zarabia 1900 zł na rękę, brutto tylko tak ładnie wygląda....i te pseudo premie które będą lub nie...
Avatar
. / 7 stycznia 2019 r. o 15:22
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy będą zarabiać więcej a dla równowagi bilansowej trzeba zwolnić  połowę niepotrzebnych urzędników żerujących na naszych podatkach.
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy... rozwiń
Avatar
ja / 7 stycznia 2019 r. o 15:01
Niech lepiej posprzątają ten syf, nie stawiają wiecznie towaru w przejściach i ponaklejają ceny na pułkach, mimo że towar w tym samym miejscu od 2 m-cy... To nawet nie wygląda jak magazyn bo kiedyś takowe widziałem. Co więcej u mnie w śmietniku też lepsza organizacja przestrzeni :)
Avatar
felo / 7 stycznia 2019 r. o 19:04
co czepiliście się pracowników biedronki !!!!!! jak współpracownicy prezesa NBP zarabiają po 65 tysięcy..... tylko nie wiadomo czy brutto czy netto
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 r. o 15:26
W biedrze jest straszny burdel, w każdej. Wózek z dzieckiem? Zapnij. Produkty porozrzucane, cen nie ma,albo źle naklejone. Promocje które nie "wchodzą" przy kasie. Lipa straszna. Na Ukrainie w Pacco tak było. Teraz jest tu, no gratulacje.
Avatar
Lublinianin / 7 stycznia 2019 r. o 17:48
Te pensje brutto to sobie można wsadzić w d..e. Przypominam, że już wkrótce wejdą w życie pracownicze plany kapitałowe, czyli kolejny haracz, do którego będziemy zapisywani automatycznie, a który zmniejszy nasze pensje o 2%.
Avatar
obywatel gorszego sortu / 7 stycznia 2019 r. o 17:16
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy będą zarabiać więcej a dla równowagi bilansowej trzeba zwolnić  połowę niepotrzebnych urzędników żerujących na naszych podatkach.
 KŁAMIESZ !!! OStatnią mateuszek mówił że państwo nam zabiera tylko połowę pensji, czyli więcej jak 40% !!!
 KŁAMIESZ !!! OStatnią mateuszek mówił że państwo nam zabiera tylko połowę pensji, czyli więcej jak 40% !!! rozwiń
Avatar
xam / 7 stycznia 2019 r. o 16:15
Czyli bez premii dostają najniższą krajową bo mniej nie mogą i czym tu się chwalić
Nie zmienia to faktu, że w Detroit nad Bystrzycą to i tak jedna z najlepszych ofert zatrudnienia, na którą może liczyć miejscowy plebs.
Avatar
felo / 7 stycznia 2019 r. o 19:04
co czepiliście się pracowników biedronki !!!!!! jak współpracownicy prezesa NBP zarabiają po 65 tysięcy..... tylko nie wiadomo czy brutto czy netto
Avatar
Lublinianin / 7 stycznia 2019 r. o 17:48
Te pensje brutto to sobie można wsadzić w d..e. Przypominam, że już wkrótce wejdą w życie pracownicze plany kapitałowe, czyli kolejny haracz, do którego będziemy zapisywani automatycznie, a który zmniejszy nasze pensje o 2%.
Avatar
młody belfer / 7 stycznia 2019 r. o 17:28
W biedronce pracownik na pełen etat zarabia 1900 zł na rękę, brutto tylko tak ładnie wygląda....i te pseudo premie które będą lub  nie...
 To i tak nie jest źle.  Młody nauczyciel , psycholog zaraz po studiach ok. 1400 zł. na rękę.- i do tego ścieżki awansu zawodowego + doksztalcanie się za własne pieniadze ( kursy, studia podyplomowe)
Avatar
obywatel gorszego sortu / 7 stycznia 2019 r. o 17:16
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy będą zarabiać więcej a dla równowagi bilansowej trzeba zwolnić  połowę niepotrzebnych urzędników żerujących na naszych podatkach.
 KŁAMIESZ !!! OStatnią mateuszek mówił że państwo nam zabiera tylko połowę pensji, czyli więcej jak 40% !!!
 KŁAMIESZ !!! OStatnią mateuszek mówił że państwo nam zabiera tylko połowę pensji, czyli więcej jak 40% !!! rozwiń
Avatar
xam / 7 stycznia 2019 r. o 16:15
Czyli bez premii dostają najniższą krajową bo mniej nie mogą i czym tu się chwalić
Nie zmienia to faktu, że w Detroit nad Bystrzycą to i tak jedna z najlepszych ofert zatrudnienia, na którą może liczyć miejscowy plebs.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 r. o 15:26
W biedrze jest straszny burdel, w każdej. Wózek z dzieckiem? Zapnij. Produkty porozrzucane, cen nie ma,albo źle naklejone. Promocje które nie "wchodzą" przy kasie. Lipa straszna. Na Ukrainie w Pacco tak było. Teraz jest tu, no gratulacje.
Avatar
. / 7 stycznia 2019 r. o 15:22
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy będą zarabiać więcej a dla równowagi bilansowej trzeba zwolnić  połowę niepotrzebnych urzędników żerujących na naszych podatkach.
Czyli pracownik ma z tego niecałe 1 950 zł, a pracodawca musi wydać na niego 3 260 zł. Haracz dla budżetu ok. 40 % i to jest rozbój. Dalej nieroby budżetowe niech jumają z każdego pracującego tyle to na pewno w tym kraju będzie lepiej. Doliczyć do tego VAT i podatki lokalne to wyjdzie, że pracując to mamy dla siebie co trzecią złotówkę resztę zrzera budżet. Jak te proporcje się nie zmienią to nigdy tu nie będzie normalnie. Socjal tylko ma się dobrze. Domagajcie się podwyżek bo budżet w potrzebie. Tu trzeba ob niżki podatków a odrazu wszystcy... rozwiń
Avatar
Ggg / 7 stycznia 2019 r. o 15:01
W biedronce pracownik na pełen etat zarabia 1900 zł na rękę, brutto tylko tak ładnie wygląda....i te pseudo premie które będą lub nie...
Avatar
ja / 7 stycznia 2019 r. o 15:01
Niech lepiej posprzątają ten syf, nie stawiają wiecznie towaru w przejściach i ponaklejają ceny na pułkach, mimo że towar w tym samym miejscu od 2 m-cy... To nawet nie wygląda jak magazyn bo kiedyś takowe widziałem. Co więcej u mnie w śmietniku też lepsza organizacja przestrzeni :)
Avatar
Mm / 7 stycznia 2019 r. o 14:48
Czyli bez premii dostają najniższą krajową bo mniej nie mogą i czym tu się chwalić
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!