Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 kwietnia 2017 r.
20:12

Dostała wsparcie i sama zaczęła pomagać. Wyjątkowa lubelska grupa na Facebooku

0 26 A A
Paczki dla potrzebujących przygotowane przez grupę pani Magdy
Paczki dla potrzebujących przygotowane przez grupę pani Magdy

Pani Magda z Lublina otrzymała kiedyś bezinteresowne wsparcie. Postanowiła wtedy, że sama będzie pomagać potrzebującym. Wraz ze znajomymi stworzyła na Facebooku wyjątkową grupę, której zadaniem jest niesienie pomocy ludziom z naszego regionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Półtora roku temu pani Magda potrzebowała ubrań dla swojego małego dziecka. Otrzymała pomoc od obcych ludzi. – Wtedy wraz ze znajomymi wpadłam na pomysł, że na Facebooku założymy grupę, której zadaniem będzie właśnie niesienie pomocy –mówi.

Dzisiaj grupa „Mama mamie pomóc może – sprzeda – przyjmie – odda :) – Lublin” liczy prawie trzy tysiące członków w różnym wieku i organizuje liczne akcje. Administratorzy zachęcają potrzebujących do zgłaszania się po pomoc. – W naszej grupie dominują kobiety, ale są też mężczyźni. Pomagamy na różne sposoby. Jest to dla nas wielka przyjemność, choć zajmuje sporo czasu – mówi pani Magda.

Jednym z największych przedsięwzięć zorganizowanych za pośrednictwem grupy jest pomoc dla pani Katarzyny z Puław. Młoda kobieta niemal od urodzenia mieszka z babcią i dziadkiem. Nie zna swojego ojca, matka nie interesowała się jej życiem, a dzisiaj sama wychowuje małe dziecko.

– Wpadliśmy w tarapaty finansowe. Moja babcia przeszła trzy zawały, a dziadek nie słyszy i prawie nie widzi. Udało mi się znaleźć pracę, ale nasza sytuacja jest ciężka. Łazienka i kuchnia są w opłakanym stanie. Zostałam wytypowana do remontu, a ekipa zdecydowała się wyremontować całe mieszkanie. Byłam w szoku – mówi kobieta.

W pomoc dla puławianki zaangażował się pan Kamil, właściciel firmy budowlanej. – Dowiedziałem się o sytuacji pani Katarzyny i opublikowałem post na jednym z forów. Natychmiast zgłosili się sponsorzy, a moja firma charytatywnie wykona remont – mówi. Prace rozpoczną się już wkrótce i potrwają kilka tygodni.

Bezinteresowną pomoc otrzymała też pani Kinga z Lublina. 31-latka pracuje „dorywczo” i samotnie wychowuje dwójkę przedszkolaków. – Niedawno dostałam paczkę wielkanocną z produktami żywnościowymi i środkami czystości. To dla mnie ogromne wsparcie – mówi.

Oprócz pomocy materialnej członkowie grupy dodają sobie otuchy w trudnych sytuacjach. – Jestem w ciąży, która przebiega z problemami. Dostałam wielkie wsparcie psychiczne – mówi pani Ewelina z Lublina. 27-latka sama również pomagała w organizowanej przez grupę akcji mikołajkowej, a kiedy była w potrzebie dostała paczkę ubrań dla swojej córki.

Członkowie grupy planują już następne akcje. – Kolejnym przedsięwzięciem, które zamierzamy zorganizować, jest szykowanie paczek na Dzień Dziecka. To dla nas szczególnie ważne święto – mówi pani Magda.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 15:50
0
Byla tu mowa o grupie Dagmary na jej grupie ona pokazywala paragony rozliczala sie a tu nikt nie pokazuje ile wydal wiec nie sadze ze robia to za free pewnie z tego zyja
Avatar
inna / 18 kwietnia 2017 o 20:20
0
Do tych tak zwanych ,,ZIOMALI,,   mama kolacje zrobiła idżcie jeść  :-)  ,bo oprócz siedzenia na Fb i pisania o żalu  i 500+    .to nic Wam pewnie w życiu nie wyszło...czy Wy wiecie co to cieżka choroba, ??? pożar ??? ,albo z iloma problemami w życiu matka musi dać radę????  czy wiecie że nie każdy dostaje 500+??? Nie macie  o tym pojęcia  ...nie wiecie  że czasem mały gest wystarczy  żeby kogoś  uszczęsliwić...ale co to jest szczęście ?????hmmm....może wujek google Wam podpowie...
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 19:58
0
Ta a ty co Matka Teresa z Kalkuty beka poprostu i żal pl najlepiej do kościoła,grup ,fundacji ,organizacji i cholera wie gdzie jeszcze zrobić z siebie męczęnnice a potem chlać piwko za rogiem i smiac sie takim z takich jak WY .Kolejna rzecz chce ci sie bawic w fundacje to ja zarejestruj płać podatki ,tez mi wzór Facebruk Popieram ziomali .
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 19:32
0
no tak ...biedote to wy reprezentujecie ale umysłową..niestety tutaj to juz żadna zbiorka nie pomoze ani 500+ co wy kurfa wogóle wiecie na ten temat?????!!! nic... tępaki jedne obuci w nike lub addidaa...jak jest tragedia zyciowa to trzeba niejednokrotnie wy***yć z kasy rzedu kilku tysiecy ...wiec te 500+ to sobie w *** wsadź ..jeden z drugim... jak można być tak uszczuplonym intelektualnie...i tu jest dopiero tragizm..!
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 18:55
0
Tez jestem zdania ,że takie pomoce to od Państwa ,teraz jest 500+ wiec co dalej biedote udającą wspierać gościu ma racje -piąteczka .
Avatar
Wspierającapatologie / 18 kwietnia 2017 o 18:23
0
Chętnie bym Tobie zrobiła puk puk w łeb...I nieszkoda było nikomu...bo tam jak widać pusto i głucho... a pustany raczej sie wyburza...nożesz tak mi nerwa podnieść...Ech...ale Tobie chyba o to własnie chodziło..no to masz ...! Rajcuj się!
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 18:03
0
Ja jestem przeciwny takim zbiórkom (żebraki jedne) do pracy!!! Patolegie wspieracie puk puk w łeb !!!
Avatar
zgroza / 18 kwietnia 2017 o 18:00
0
******fakt.pl/kobieta/plotki/malgorzata-rozenek-majdan-i-radoslaw-majdan-wielkanoc-2017/yd25zlj 
Avatar
zgroza / 18 kwietnia 2017 o 17:59
0
no nie, a od czego jest państwo, daje 500+ bogatymna patyczki do uszu  a biedota żebrze na chleb,  ja pieprze ******fakt.pl/kobieta/plotki/malgorzata-rozenek-majdan-i-radoslaw-majdan-wielkanoc-2017/yd25zlj dostają 500+ na drugie dziecko i z biedy wyjechali za granicę odpoczywać
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 17:35
0
A ja dodam swoje 3 grosze . Wszystkie akcje wszystkich grup, wszystkich fundacji sa potrzebne o ile niosa za sobą cos dobrego .Ale czytajac tu te komentarze to nie fajnie się czyta Matek Polek co o was powiedza wasze dzieci .Eh brak słów . Nie wykluczam ,że z ciekawości wejde na portal i poszukam tych grup.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 15:50
0
Byla tu mowa o grupie Dagmary na jej grupie ona pokazywala paragony rozliczala sie a tu nikt nie pokazuje ile wydal wiec nie sadze ze robia to za free pewnie z tego zyja
Avatar
inna / 18 kwietnia 2017 o 20:20
0
Do tych tak zwanych ,,ZIOMALI,,   mama kolacje zrobiła idżcie jeść  :-)  ,bo oprócz siedzenia na Fb i pisania o żalu  i 500+    .to nic Wam pewnie w życiu nie wyszło...czy Wy wiecie co to cieżka choroba, ??? pożar ??? ,albo z iloma problemami w życiu matka musi dać radę????  czy wiecie że nie każdy dostaje 500+??? Nie macie  o tym pojęcia  ...nie wiecie  że czasem mały gest wystarczy  żeby kogoś  uszczęsliwić...ale co to jest szczęście ?????hmmm....może wujek google Wam podpowie...
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 19:58
0
Ta a ty co Matka Teresa z Kalkuty beka poprostu i żal pl najlepiej do kościoła,grup ,fundacji ,organizacji i cholera wie gdzie jeszcze zrobić z siebie męczęnnice a potem chlać piwko za rogiem i smiac sie takim z takich jak WY .Kolejna rzecz chce ci sie bawic w fundacje to ja zarejestruj płać podatki ,tez mi wzór Facebruk Popieram ziomali .
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 19:32
0
no tak ...biedote to wy reprezentujecie ale umysłową..niestety tutaj to juz żadna zbiorka nie pomoze ani 500+ co wy kurfa wogóle wiecie na ten temat?????!!! nic... tępaki jedne obuci w nike lub addidaa...jak jest tragedia zyciowa to trzeba niejednokrotnie wy***yć z kasy rzedu kilku tysiecy ...wiec te 500+ to sobie w *** wsadź ..jeden z drugim... jak można być tak uszczuplonym intelektualnie...i tu jest dopiero tragizm..!
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 18:55
0
Tez jestem zdania ,że takie pomoce to od Państwa ,teraz jest 500+ wiec co dalej biedote udającą wspierać gościu ma racje -piąteczka .
Avatar
Wspierającapatologie / 18 kwietnia 2017 o 18:23
0
Chętnie bym Tobie zrobiła puk puk w łeb...I nieszkoda było nikomu...bo tam jak widać pusto i głucho... a pustany raczej sie wyburza...nożesz tak mi nerwa podnieść...Ech...ale Tobie chyba o to własnie chodziło..no to masz ...! Rajcuj się!
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 18:03
0
Ja jestem przeciwny takim zbiórkom (żebraki jedne) do pracy!!! Patolegie wspieracie puk puk w łeb !!!
Avatar
zgroza / 18 kwietnia 2017 o 18:00
0
******fakt.pl/kobieta/plotki/malgorzata-rozenek-majdan-i-radoslaw-majdan-wielkanoc-2017/yd25zlj 
Avatar
zgroza / 18 kwietnia 2017 o 17:59
0
no nie, a od czego jest państwo, daje 500+ bogatymna patyczki do uszu  a biedota żebrze na chleb,  ja pieprze ******fakt.pl/kobieta/plotki/malgorzata-rozenek-majdan-i-radoslaw-majdan-wielkanoc-2017/yd25zlj dostają 500+ na drugie dziecko i z biedy wyjechali za granicę odpoczywać
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2017 o 17:35
0
A ja dodam swoje 3 grosze . Wszystkie akcje wszystkich grup, wszystkich fundacji sa potrzebne o ile niosa za sobą cos dobrego .Ale czytajac tu te komentarze to nie fajnie się czyta Matek Polek co o was powiedza wasze dzieci .Eh brak słów . Nie wykluczam ,że z ciekawości wejde na portal i poszukam tych grup.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 45 17

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 27 2

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 13 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce