Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2015 r.
14:37

Dostali legitymacje i nagrody. Wśród nowych policjantów pływacki medalista (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora ask
0 23 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

W ostatnim dniu roku w szeregi policji lubelskiego garnizonu wstąpiło trzydziestu nowych funkcjonariuszy. Podczas uroczystej ceremonii wręczono także nagrody przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu wyróżnionym za szczególne osiągnięcia w służbie, męstwo i zaangażowania dla dobra obywateli i ojczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chciałam wstąpić do policji, bo to trudna, ale i wyjątkowo ciekawa praca – przyznaje Ilona Przybysz. – To ogromny zaszczyt nosić mundur – dodawała Katarzyna Maruszak.

Każdy z przyjętych do służby policjantów musiał przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Musieli zaliczyć testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Największą ilość punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskała post. Natalia Mietiułka przyjęta do KMP w Chełmie.

– Takie postępowanie trwa od roku do trzech lat. Na żadnym etapie nie zwątpiłam jednak ze starania o tę pracę. Miałam wielką motywację i pomoc od mamy, która na każdym etapie wspierała mnie bardzo silnie – przyznaje Przybysz.

Wśród 30 nowoprzyjętych do służby funkcjonariuszy znalazło się tym razem 6 kobiet. W zdecydowanej większości nowi mundurowi to absolwenci studiów wyższych – bezpieczeństwa wewnętrznego, administracji, prawa oraz… lotnictwa. W grupie przyjętych do służby mundurowych są też dwaj sportowcy: wielokrotny medalista mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentant mistrzostw Europy w pływaniu oraz ratownictwie wodnym oraz kolejny - wielokrotny medalista w brazylijskim Jiu-Jitsu.

***

Podczas uroczystości wręczono też nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu reprezentującym komendy w  Zamościu, Włodawie, Łukowie, Puławach, Biłgoraju, Hrubieszowie i Lublinie oraz Oddział Prewencji Policji.

Wyróżnieni należą do grona funkcjonariuszy Policji, którzy w codziennej służbie osiągają bardzo dobre wyniki. Wyróżniają się aktywnością i wysokimi umiejętnościami w zakresie wykonywanych czynności. Są dyspozycyjni, zaangażowani i konsekwentni w działaniu. Doskonale radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, wymagających szybkich i stanowczych decyzji. Ponadprzeciętnie angażują się w realizację powierzanych zadań, osiągając przy tym wymierne efekty. Cechuje ich męstwo, ponadprzeciętna odwaga i wysoka skuteczność w realizacji zadań. Swoim postępowaniem i postawą w służbie oraz poza służbą przyczynili się do kreowania pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie a także do poprawy i utrzymania wysokiego poziomu ochrony bezpieczeństwa ludzi i porządku publicznego.

Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy znalazła się m.in. sierż. Ilona Działa, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, która podczas XVIII Mistrzostw Świata w Taekwondo zdobyła srebrny medal w walkach w kategorii do 56 kg. W 2011 roku Ilona Działa zdobyła tytuł Mistrzyni Świata.

Doceniony został także st asp. Tomasz Łukasik, dzielnicowy z komisariatu policji w Bychawie, który w grudniu tego roku uratował 43-latka, który doznał zawału. Funkcjonariusz zauważył przed sklepem mężczyznę, który tracił przytomność. Dzielnicowy nie czekając na przyjazd karetki, udzielił mu pomocy i radiowozem zawiózł do szpitala.

Laury otrzymał także st. post. Łukasz Kucharski funkcjonariusz Oddziału Prewencji KWP w Lublinie, który podczas prywatnego wyjazdu w Tatry był świadkiem wypadku, do którego doszło w okolicach Czarnego Stawu. Jeden z turystów potknął się, stracił równowagę i spadł ze stromego szczytu, osuwając się zbocze. Człowiek spadał w dół obijając się o ostre krawędzie skał. Posterunkowy Kucharski bez wahania ruszył z pomocą. Udzielił mu pierwszej pomocy, poprosił o pomoc kilku mężczyzn, by przenieść turystę w miejsce, do którego byliby w stanie dotrzeć ratownicy. Do czasu przybycia ratowników TOPR monitorował poszkodowanego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ojciec / 6 stycznia 2016 o 14:43
0

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Najważniejsza w życiu jest Rodzina. Zapamiętaj to Synu.

Avatar
Karol z Białej / 6 stycznia 2016 o 13:15
0

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a teraz mają własne firmy zarejestrowane nierzadko za granicą i zarabiają po 5-6 tysięcy (lub więcej) miesięcznie. A znam ludzi po studiach co są bezrobotnymi, na utrzymaniu rodziców, ciągle zmieniają pracę,nie mogą nigdzie zagrzać miejsca albo siedzą w urzędzie za 1500 zł na stanowisku podinspektora lub młodszego referenta bez szans na awans...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a tera... rozwiń

Avatar
Tomasz / 5 stycznia 2016 o 22:37
0

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Avatar
jak / 5 stycznia 2016 o 22:33
0

Jak zwykle "mało rozgarnięty" element przyjmują do służby.

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 07:07
0
Ale policjanty - same dzieci...
Avatar
ten który tam był / 3 stycznia 2016 o 10:54
0

Konkret proszę:-)

konkret ? jak najbardziej. Na priv.

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 20:41
0

Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z bronią i boją sie użyć ,a jak użyją ,to i straszno i durno i śmieszno,pisze jak jest

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z b... rozwiń

Avatar
policmarcin / 2 stycznia 2016 o 20:10
0

Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D

dzisiaj jej podaje odznakę....;-)

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 17:32
0
Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 11:48
0
Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!
Avatar
Ojciec / 6 stycznia 2016 o 14:43
0

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Najważniejsza w życiu jest Rodzina. Zapamiętaj to Synu.

Avatar
Karol z Białej / 6 stycznia 2016 o 13:15
0

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a teraz mają własne firmy zarejestrowane nierzadko za granicą i zarabiają po 5-6 tysięcy (lub więcej) miesięcznie. A znam ludzi po studiach co są bezrobotnymi, na utrzymaniu rodziców, ciągle zmieniają pracę,nie mogą nigdzie zagrzać miejsca albo siedzą w urzędzie za 1500 zł na stanowisku podinspektora lub młodszego referenta bez szans na awans...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a tera... rozwiń

Avatar
Tomasz / 5 stycznia 2016 o 22:37
0

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Avatar
jak / 5 stycznia 2016 o 22:33
0

Jak zwykle "mało rozgarnięty" element przyjmują do służby.

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 07:07
0
Ale policjanty - same dzieci...
Avatar
ten który tam był / 3 stycznia 2016 o 10:54
0

Konkret proszę:-)

konkret ? jak najbardziej. Na priv.

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 20:41
0

Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z bronią i boją sie użyć ,a jak użyją ,to i straszno i durno i śmieszno,pisze jak jest

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z b... rozwiń

Avatar
policmarcin / 2 stycznia 2016 o 20:10
0

Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D

dzisiaj jej podaje odznakę....;-)

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 17:32
0
Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 11:48
0
Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 18 14

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 43 1

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 80 15

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 31 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 64 102

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!