Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2015 r.
14:37

Dostali legitymacje i nagrody. Wśród nowych policjantów pływacki medalista (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora ask
0 23 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

W ostatnim dniu roku w szeregi policji lubelskiego garnizonu wstąpiło trzydziestu nowych funkcjonariuszy. Podczas uroczystej ceremonii wręczono także nagrody przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu wyróżnionym za szczególne osiągnięcia w służbie, męstwo i zaangażowania dla dobra obywateli i ojczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chciałam wstąpić do policji, bo to trudna, ale i wyjątkowo ciekawa praca – przyznaje Ilona Przybysz. – To ogromny zaszczyt nosić mundur – dodawała Katarzyna Maruszak.

Każdy z przyjętych do służby policjantów musiał przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Musieli zaliczyć testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Największą ilość punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskała post. Natalia Mietiułka przyjęta do KMP w Chełmie.

– Takie postępowanie trwa od roku do trzech lat. Na żadnym etapie nie zwątpiłam jednak ze starania o tę pracę. Miałam wielką motywację i pomoc od mamy, która na każdym etapie wspierała mnie bardzo silnie – przyznaje Przybysz.

Wśród 30 nowoprzyjętych do służby funkcjonariuszy znalazło się tym razem 6 kobiet. W zdecydowanej większości nowi mundurowi to absolwenci studiów wyższych – bezpieczeństwa wewnętrznego, administracji, prawa oraz… lotnictwa. W grupie przyjętych do służby mundurowych są też dwaj sportowcy: wielokrotny medalista mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentant mistrzostw Europy w pływaniu oraz ratownictwie wodnym oraz kolejny - wielokrotny medalista w brazylijskim Jiu-Jitsu.

***

Podczas uroczystości wręczono też nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu reprezentującym komendy w  Zamościu, Włodawie, Łukowie, Puławach, Biłgoraju, Hrubieszowie i Lublinie oraz Oddział Prewencji Policji.

Wyróżnieni należą do grona funkcjonariuszy Policji, którzy w codziennej służbie osiągają bardzo dobre wyniki. Wyróżniają się aktywnością i wysokimi umiejętnościami w zakresie wykonywanych czynności. Są dyspozycyjni, zaangażowani i konsekwentni w działaniu. Doskonale radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, wymagających szybkich i stanowczych decyzji. Ponadprzeciętnie angażują się w realizację powierzanych zadań, osiągając przy tym wymierne efekty. Cechuje ich męstwo, ponadprzeciętna odwaga i wysoka skuteczność w realizacji zadań. Swoim postępowaniem i postawą w służbie oraz poza służbą przyczynili się do kreowania pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie a także do poprawy i utrzymania wysokiego poziomu ochrony bezpieczeństwa ludzi i porządku publicznego.

Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy znalazła się m.in. sierż. Ilona Działa, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, która podczas XVIII Mistrzostw Świata w Taekwondo zdobyła srebrny medal w walkach w kategorii do 56 kg. W 2011 roku Ilona Działa zdobyła tytuł Mistrzyni Świata.

Doceniony został także st asp. Tomasz Łukasik, dzielnicowy z komisariatu policji w Bychawie, który w grudniu tego roku uratował 43-latka, który doznał zawału. Funkcjonariusz zauważył przed sklepem mężczyznę, który tracił przytomność. Dzielnicowy nie czekając na przyjazd karetki, udzielił mu pomocy i radiowozem zawiózł do szpitala.

Laury otrzymał także st. post. Łukasz Kucharski funkcjonariusz Oddziału Prewencji KWP w Lublinie, który podczas prywatnego wyjazdu w Tatry był świadkiem wypadku, do którego doszło w okolicach Czarnego Stawu. Jeden z turystów potknął się, stracił równowagę i spadł ze stromego szczytu, osuwając się zbocze. Człowiek spadał w dół obijając się o ostre krawędzie skał. Posterunkowy Kucharski bez wahania ruszył z pomocą. Udzielił mu pierwszej pomocy, poprosił o pomoc kilku mężczyzn, by przenieść turystę w miejsce, do którego byliby w stanie dotrzeć ratownicy. Do czasu przybycia ratowników TOPR monitorował poszkodowanego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ojciec / 6 stycznia 2016 o 14:43
0

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Najważniejsza w życiu jest Rodzina. Zapamiętaj to Synu.

Avatar
Karol z Białej / 6 stycznia 2016 o 13:15
0

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a teraz mają własne firmy zarejestrowane nierzadko za granicą i zarabiają po 5-6 tysięcy (lub więcej) miesięcznie. A znam ludzi po studiach co są bezrobotnymi, na utrzymaniu rodziców, ciągle zmieniają pracę,nie mogą nigdzie zagrzać miejsca albo siedzą w urzędzie za 1500 zł na stanowisku podinspektora lub młodszego referenta bez szans na awans...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a tera... rozwiń

Avatar
Tomasz / 5 stycznia 2016 o 22:37
0

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Avatar
jak / 5 stycznia 2016 o 22:33
0

Jak zwykle "mało rozgarnięty" element przyjmują do służby.

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 07:07
0
Ale policjanty - same dzieci...
Avatar
ten który tam był / 3 stycznia 2016 o 10:54
0

Konkret proszę:-)

konkret ? jak najbardziej. Na priv.

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 20:41
0

Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z bronią i boją sie użyć ,a jak użyją ,to i straszno i durno i śmieszno,pisze jak jest

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z b... rozwiń

Avatar
policmarcin / 2 stycznia 2016 o 20:10
0

Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D

dzisiaj jej podaje odznakę....;-)

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 17:32
0
Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 11:48
0
Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!
Avatar
Ojciec / 6 stycznia 2016 o 14:43
0

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Najważniejsza w życiu jest Rodzina. Zapamiętaj to Synu.

Avatar
Karol z Białej / 6 stycznia 2016 o 13:15
0

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a teraz mają własne firmy zarejestrowane nierzadko za granicą i zarabiają po 5-6 tysięcy (lub więcej) miesięcznie. A znam ludzi po studiach co są bezrobotnymi, na utrzymaniu rodziców, ciągle zmieniają pracę,nie mogą nigdzie zagrzać miejsca albo siedzą w urzędzie za 1500 zł na stanowisku podinspektora lub młodszego referenta bez szans na awans...

Nie mylmy wykształcenia z wiedzą i inteligencją! Znam  ludzi co pokończyli prawo, nauczyli się przepisów  na pamięć a po dwóch tygodniach nic z tego nie pamiętali! Nie potrafią zastosować przepisów w praktyce, mają problem z ich interpretacją, pójdziesz do nich z poradą prawną w najprostszej sprawie a oni nic ci nie są w stanie doradzić! A znam też chłopaków co się nie uczyli, imprezowali, w inny sposób realizowali swoje zainteresowania i pasje, zakończyli swoją edukację na szkole zawodowej czy średniej a tera... rozwiń

Avatar
Tomasz / 5 stycznia 2016 o 22:37
0

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Podstawa do przyjęcia do policji to sprawnościówka. Znam chłopaka po dziennym prawie na UMCS co się do policji nie dostał, a  znam też gościa co po zawodówce zaocznie technikum zrobił i jest teraz policjantem...

Avatar
jak / 5 stycznia 2016 o 22:33
0

Jak zwykle "mało rozgarnięty" element przyjmują do służby.

Czyżby wypowiedział się "rozgarnięty" element bez studiów?

Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 07:07
0
Ale policjanty - same dzieci...
Avatar
ten który tam był / 3 stycznia 2016 o 10:54
0

Konkret proszę:-)

konkret ? jak najbardziej. Na priv.

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 20:41
0

Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z bronią i boją sie użyć ,a jak użyją ,to i straszno i durno i śmieszno,pisze jak jest

uuu..mówią uderz w stół ,a nożyce..albo to nie znamy innych policjantów,niż tych tu młodych anonimowych,chodzi o to ,że w służbie praktycznie jest brak doświadczonych ludzi ,ciągle młodzi przechodzą na emeryture,albo muszą po wpadkach ,albo udają chorych,i co to ma q-rwa być? ,taki młody leszcz zanim coś załapie ,o ile w ogóle ,to ile czasu zajmie? jaki kraj stać na takie głupoty? a co do obrażania,to ile znasz zawodów ,gdzie" szkoła" przysposobienie trwa  6 miesiecy? to jakaś ściema ,nie uważasz ? na dodatek chodzą z b... rozwiń

Avatar
policmarcin / 2 stycznia 2016 o 20:10
0

Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D

dzisiaj jej podaje odznakę....;-)

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 17:32
0
Gość pierwszy od lewej co młodej podaje odznakę to nie przypadkiem Nasz narodowy detektyw Krzysiu Rutkowski? jakiś taki podobny zdjął by okulary, fryz do góry... jak sie patrzy :D
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 11:48
0
Do Gość (1 stycznia 2016 o godzinie 19:06) jesteś żałosny, nie znasz ludzi, więc nie oceniaj. Sam pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym, tylko tacy komentują w podobny sposób innych ludzi. Do roboty się weź, zazdrość to brzydka cecha!
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zmiana w sali obrad Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pojawił się krzyż

Zmiana w sali obrad Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pojawił się krzyż 0 0

Od informacji o powieszeniu w sali obrad Sejmiku Województwa Lubelskiego rozpoczął jego drugie posiedzenie w tej kadencji przewodniczący Michał Mulawa (PiS). Radni nie będą dziś głosować nad obsadą stanowiska wiceprzewodniczącego, które miało przypaść opozycji.

Azoty Puławy w Pucharze EHF znowu zagrają w Lublinie

Azoty Puławy w Pucharze EHF znowu zagrają w Lublinie 1 0

Mecze fazy grupowej Pucharu EHF Azoty Puławy rozegrają w hali Globus w Lublinie

Lublin: Kierowca jaguara podjechał do restauracji i dziwnie się zachowywał. Grozi mu więzienie

Lublin: Kierowca jaguara podjechał do restauracji i dziwnie się zachowywał. Grozi mu więzienie 9 2

Młody mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

Sukcesja w firmie rodzinnej

Sukcesja w firmie rodzinnej 0 0

Firmy rodzinne mają znaczny udział w kształtowaniu polskiej gospodarki –mikroprzedsiębiorstwa wytwarzają aż 1/3 PKB rocznie. Warto wiedzieć, jak zadbać o prawidłowe funkcjonowanie firmy rodzinnej także po śmierci właściciela.

Jechał al. Tysiąclecia w Lublinie pod prąd. Taksówkarz zajechał mu drogę i zabrał kluczyki

Jechał al. Tysiąclecia w Lublinie pod prąd. Taksówkarz zajechał mu drogę i zabrał kluczyki 9 10

Dzięki obywatelskiej postawie lubelskiego taksówkarza zatrzymany został pijany kierowca.

Gehenna z uciążliwą sąsiadką. Mieszkańcy wyprowadzają się [wideo]
film

Gehenna z uciążliwą sąsiadką. Mieszkańcy wyprowadzają się [wideo] 0 1

Jeden z bloków w podwarszawskim Karczewie wyludnia się. Lokatorzy wyprowadzają się, bo nie chcą żyć z uciążliwą sąsiadką. Dlaczego od lat nikt nie potrafi rozwiązać problemu?

Najlepsze gospodynie są z Woli Niemieckiej. Oto zwyciężczynie naszego plebiscytu
galeria

Najlepsze gospodynie są z Woli Niemieckiej. Oto zwyciężczynie naszego plebiscytu 2 0

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Niemieckiej czekały na ten tytuł 58 lat. Ale warto było – w piątek, za zwycięstwo w naszym plebiscycie na najlepsze koło w województwie lubelskim, otrzymały sprzęt AGD i kopertę z zadatkiem na buty do strojów ludowych.

"YE$" - lubelska grupa CHØCØLATE wydała nowy album

"YE$" - lubelska grupa CHØCØLATE wydała nowy album 0 0

Pod koniec listopada założona w Lublinie polsko-kanadyjska formacja CHOCOLATE wydała drugą EP-kę, która może trochę zamieszać w indie-elektroniczym muzycznym światku.

Fotograf z Łęcznej z medalem "Za Zasługi dla Fotografii Polskiej"
galeria

Fotograf z Łęcznej z medalem "Za Zasługi dla Fotografii Polskiej" 0 0

Andrzej Mikulski został nagrodzony medalem "Za Zasługi dla Fotografii Polskiej" przyznanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

Lublin: Koniec objazdu na Krochmalnej

Lublin: Koniec objazdu na Krochmalnej 10 0

Jeszcze dzisiaj zlikwidowane zostaną objazdy dla kierowców poruszających się ul. Krochmalną

Ambitne plany Granicy Dorohusk

Ambitne plany Granicy Dorohusk 3 1

Trener Marek Grzywna: nie pamiętam, abyśmy byli na tak dobrej pozycji, a jeśli już kiedyś tak było, to na pewno nie za mojego pobytu w Granicy

Rachanie: Wójt musi zrezygnować z działalności w związku hodowców koni

Rachanie: Wójt musi zrezygnować z działalności w związku hodowców koni 0 0

Wójt gminy Rachanie (powiat tomaszowski) prowadzi działalność, której nie wolno łączyć ze stanowiskiem samorządowca – informację tej treści przekazał nam Czytelnik.

Koncert Winter Acoustic w Akwareli
21 grudnia 2018, 20:00

Koncert Winter Acoustic w Akwareli 0 0

W piątek, 21 grudnia o godz. 20 w Akwareli Cafe (Rynek 6) odbędzie się koncert Winter Acoustic.

Koncert Zimowa Noc w Filharmonii
4 stycznia 2019, 19:00

Koncert Zimowa Noc w Filharmonii 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na koncert Zimowa Noc w wykonaniu Chóru Lutnia Lubelska. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 4 stycznia o godz. 19.

Prezydent Chełma zapowiada oszczędności. Rezygnuje z ciast i prenumeraty wielu gazet

Prezydent Chełma zapowiada oszczędności. Rezygnuje z ciast i prenumeraty wielu gazet 16 23

W ocenie prezydenta Jakuba Banaszka, sytuacja finansowa Chełma nie jest dobra. Wysokość długoterminowego zadłużenia na koniec listopada to 162,5 mln złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!