Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Długa kolejka do policyjnego munduru. Będzie 226 miejsc

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 10 A A

Ruszył kolejny nabór do służby w policji. W tym roku do obsadzenia jest ponad 200 etatów. Chętnych będzie wielu, więc szansę na etat mają tylko najlepsi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowi policjanci będą przyjmowani do służby w kilku turach - od kwietnia do grudnia. Za każdym razem etaty dostanie od 28 do 53 osób. W pierwszym, kwietniowym naborze zaplanowano przyjęcie 40 nowych osób.

- Nie oznacza to jednak, że kto dzisiaj złoży dokumenty, może liczyć na przyjęcie w kwietniu - zastrzega Kamil Gołębiowski z zespołu prasowego lubelskiej policji. - Sama rekrutacja trwa kilka miesięcy. Poza tym na przyjęcie do służby czekają jeszcze osoby, które pomyślnie przeszły wszystkie testy w ubiegłorocznym naborze.

W tym roku do obsadzenia jest 226 etatów. W ubiegłym roku, przy podobnej liczbie wolnych miejsc, wpłynęło blisko 2500 podań. Przez rekrutacyjne sito przeszli nieliczni.

- Na początek test z wiedzy ogólnej. Potem egzamin sprawnościowy i test psychologiczny. To bardzo trudny etap, na którym odpada najwięcej osób - mówi Gołębiowski.

Kandydaci muszą jeszcze pomyślnie przejść badania lekarskie oraz dobrze wypaść w wywiadzie środowiskowym.

Zaliczenie wszystkich szczebli naboru nie oznacza jednak przyjęcia do służby. Na każdym etapie kandydaci dostają punkty. Policja wybiera tych, którzy zbiorą najwięcej.

- Różnice są tu bardzo niewielkie - dodaje Gołębiowski. - Dodatkowe punkty można dostać np. za umiejętności i wiedzę przydatną w służbie. Może to być pływanie, kurs nurkowy, strzelectwo, biegłość w sztukach walki czy dyplom ratownika medycznego.
Premiowane jest również wykształcenie z dziedziny, prawa, ekonomii i bezpieczeństwa wewnętrznego. Zwykle mniej więcej połowa kandydatów może się pochwalić dyplomem wyższej uczelni.

Ci z największą liczbą punktów mogą liczyć na propozycję przyjęcia do służby. - Następnie trafiają na szkolenie w jednej ze szkół policyjnych. Trwa ono kilka miesięcy - dodaje Gołębiowski.

Kurs oznacza kolejne egzaminy, które trzeba zaliczyć. Dopiero wtedy droga do służby w policji zostaje otwarta.

Podczas szkolenia kandydaci na policjantów dostają ok. 1600 zł miesięcznie. Później, kiedy trafią do służby w stopniu posterunkowego mogą liczyć na ponad 2 tys. zł. Młody policjant musi przez trzy lata wykazywać się wzorową służbą. Dopiero po tym okresie próbnym, może zostać w szeregach policji na stałe.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 r. o 10:17
0
Te komentarze typu "trzeba mieć plecy żeby się dostać, ja zdaję x raz i mi się nie udaje" są śmieszne! Ja nie mam nikogo w rodzinie z policji, test multiselect przeszedłem z niezłym wynikiem, rozmowę kwalifikacyjną 60/60pkt, wcześniejsze etapy rekrutacji również przeszedłem z niezłą ilością punktów- łącznie 180pkt, co w dzisiejszych realiach gwarantuje mi dostanie się właściwie na każdy nabór! Więc proszę Was...nie pie****cie, że trzeba mieć plecy!!!! ja nikogo w rodzinie nie mam z policji i co? Jakoś wszystko poszło pomyślnie :)
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 r. o 18:35
0
Pozwolę sobie wtrącić coś od siebie. 2500 na rękę dostaje początkujący policjant tuż po ukończeniu szkółki. Każdy choć trochę ogarnięty po kilku latach służby ze spokojem może zająć stanowisko specjalisty, gdzie miesięcznie na rękę dostanie prawie 4000 złotych + dodatki. Dla kogoś ze stolicy może to być mało, ale dla ludzi ze wsi i małych miasteczek są to już niezłe pieniądze. Testy do policji są dość trudne, ale można się do nich przygotować. W księgarniach można kupić książki z wydawnictwa oficyna24 dla kandydatów, które są bardzo pomocne dla kandydatów. może ktoś zdaje po znajomości, tego nie wiem. Wiem natomiast, że można sie przygotować i zdać samodzielnie bez żadnych "pleców".
Pozwolę sobie wtrącić coś od siebie. 2500 na rękę dostaje początkujący policjant tuż po ukończeniu szkółki. Każdy choć trochę ogarnięty po kilku latach służby ze spokojem może zająć stanowisko specjalisty, gdzie miesięcznie na rękę dostanie prawie 4000 złotych + dodatki. Dla kogoś ze stolicy może to być mało, ale dla ludzi ze wsi i małych miasteczek są to już niezłe pieniądze. Testy do policji są dość trudne, ale można się do nich przygotować. W księgarniach można kupić książki z wydawnictwa oficyna24 dla kandydatów, które są bardzo pomocne ... rozwiń
Avatar
xd / 8 stycznia 2015 r. o 16:22
0

I do 60 za 2500

Avatar
Daniel / 7 stycznia 2015 r. o 19:40
0

Plecaki na pierwszym miejscu przekonałem sie o tym zdając juz 3 razy......

Avatar
Gość / 7 stycznia 2015 r. o 19:14
0

jak nie masz znajomości to i tak się nie dostaniesz szkoda czasu i pieniędzy.Pozdrawiam

Avatar
997 / 7 stycznia 2015 r. o 12:51
0

o dziwo wszyscy znajomi, ktorzy maja w rodzinie kogos z policji, dostaja sie w pierwszej próbie i takich psycholog nigdy nie oblewa. znam takich trzech "policjantow" - meter 60 w kapeluszu.

zreszta smiesznie wygladaja ci wszyscy policjanci wielkosci blond kobitki co obok stoi.

Avatar
djqwerty / 7 stycznia 2015 r. o 11:33
0

Rok czekania na psychologa, który i tak obleje... Szkoda czasu i robienia sobie nadziei 

Avatar
ten / 7 stycznia 2015 r. o 10:43
0
Kilka miesięcy to się czeka na test sprawnosciowy. Po zdanym sprawnosciowym w lutym zeszlego roku w dalszym ciągu czekam na telefon w sprawie psychologa. A papiery złożone listopad 2013. Więc po co robić nagonkę że tyle miejsc? Jak i tak jeżeli ktoś bez pleców zloży teraz papiery to i tak w tym roku się nie dostanie.
Avatar
Piotr / 7 stycznia 2015 r. o 10:35
0

Niech dalej rzad grzebie przy naliczaniu emertury już będącym w służbie, to zapewniam was,że miejsc będzie więcej. I tak zamiast wykorzystwać już służących mających po 15 lat służby i mogacych jeszcze popracować to się ich zastrasza groźi i odsuwa na boczny tor. Jak widać stać nas na utrzymywanie emerytów mających około 40 lat ze starzem 15 lat służby.

Avatar
ja / 7 stycznia 2015 r. o 09:01
0
A ile punktów dostaje się za telefon od znajomego,ilepunktów dostaje się za członka rodziny .ile punktów dostaje się za typoweo plecaka.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 r. o 10:17
0
Te komentarze typu "trzeba mieć plecy żeby się dostać, ja zdaję x raz i mi się nie udaje" są śmieszne! Ja nie mam nikogo w rodzinie z policji, test multiselect przeszedłem z niezłym wynikiem, rozmowę kwalifikacyjną 60/60pkt, wcześniejsze etapy rekrutacji również przeszedłem z niezłą ilością punktów- łącznie 180pkt, co w dzisiejszych realiach gwarantuje mi dostanie się właściwie na każdy nabór! Więc proszę Was...nie pie****cie, że trzeba mieć plecy!!!! ja nikogo w rodzinie nie mam z policji i co? Jakoś wszystko poszło pomyślnie :)
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 r. o 18:35
0
Pozwolę sobie wtrącić coś od siebie. 2500 na rękę dostaje początkujący policjant tuż po ukończeniu szkółki. Każdy choć trochę ogarnięty po kilku latach służby ze spokojem może zająć stanowisko specjalisty, gdzie miesięcznie na rękę dostanie prawie 4000 złotych + dodatki. Dla kogoś ze stolicy może to być mało, ale dla ludzi ze wsi i małych miasteczek są to już niezłe pieniądze. Testy do policji są dość trudne, ale można się do nich przygotować. W księgarniach można kupić książki z wydawnictwa oficyna24 dla kandydatów, które są bardzo pomocne dla kandydatów. może ktoś zdaje po znajomości, tego nie wiem. Wiem natomiast, że można sie przygotować i zdać samodzielnie bez żadnych "pleców".
Pozwolę sobie wtrącić coś od siebie. 2500 na rękę dostaje początkujący policjant tuż po ukończeniu szkółki. Każdy choć trochę ogarnięty po kilku latach służby ze spokojem może zająć stanowisko specjalisty, gdzie miesięcznie na rękę dostanie prawie 4000 złotych + dodatki. Dla kogoś ze stolicy może to być mało, ale dla ludzi ze wsi i małych miasteczek są to już niezłe pieniądze. Testy do policji są dość trudne, ale można się do nich przygotować. W księgarniach można kupić książki z wydawnictwa oficyna24 dla kandydatów, które są bardzo pomocne ... rozwiń
Avatar
xd / 8 stycznia 2015 r. o 16:22
0

I do 60 za 2500

Avatar
Daniel / 7 stycznia 2015 r. o 19:40
0

Plecaki na pierwszym miejscu przekonałem sie o tym zdając juz 3 razy......

Avatar
Gość / 7 stycznia 2015 r. o 19:14
0

jak nie masz znajomości to i tak się nie dostaniesz szkoda czasu i pieniędzy.Pozdrawiam

Avatar
997 / 7 stycznia 2015 r. o 12:51
0

o dziwo wszyscy znajomi, ktorzy maja w rodzinie kogos z policji, dostaja sie w pierwszej próbie i takich psycholog nigdy nie oblewa. znam takich trzech "policjantow" - meter 60 w kapeluszu.

zreszta smiesznie wygladaja ci wszyscy policjanci wielkosci blond kobitki co obok stoi.

Avatar
djqwerty / 7 stycznia 2015 r. o 11:33
0

Rok czekania na psychologa, który i tak obleje... Szkoda czasu i robienia sobie nadziei 

Avatar
ten / 7 stycznia 2015 r. o 10:43
0
Kilka miesięcy to się czeka na test sprawnosciowy. Po zdanym sprawnosciowym w lutym zeszlego roku w dalszym ciągu czekam na telefon w sprawie psychologa. A papiery złożone listopad 2013. Więc po co robić nagonkę że tyle miejsc? Jak i tak jeżeli ktoś bez pleców zloży teraz papiery to i tak w tym roku się nie dostanie.
Avatar
Piotr / 7 stycznia 2015 r. o 10:35
0

Niech dalej rzad grzebie przy naliczaniu emertury już będącym w służbie, to zapewniam was,że miejsc będzie więcej. I tak zamiast wykorzystwać już służących mających po 15 lat służby i mogacych jeszcze popracować to się ich zastrasza groźi i odsuwa na boczny tor. Jak widać stać nas na utrzymywanie emerytów mających około 40 lat ze starzem 15 lat służby.

Avatar
ja / 7 stycznia 2015 r. o 09:01
0
A ile punktów dostaje się za telefon od znajomego,ilepunktów dostaje się za członka rodziny .ile punktów dostaje się za typoweo plecaka.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cuda lubelskiego Żmigrodu: Król Żelaza, szkielet kobiety i dzwon, który płacze
Magazyn

Cuda lubelskiego Żmigrodu: Król Żelaza, szkielet kobiety i dzwon, który płacze

Kiedy zostałem mieszkańcem Żmigrodu, narodził się pomysł na przewodnik, dedykowany prof. Władysławowi Panasowi. Pomysł, żeby opowiedzieć to miejsce. Opowiedzieć Żmigród, który jest także mitologiczną krainą dzieciństwa Józefa Czechowicza. Więc ja, który zawsze Czechowiczem się „żywiłem”, trafiam w samo epicentrum jego historii. Zrozumiałem, że nie da się zrozumieć Czechowicza bez Żmigrodu – Rozmowa z Tomaszem Pietrasiewiczem, autorem przewodnika „Żmigród i okolice”

Niedzielski: system dostaw szczepionek w weekendy działa

Niedzielski: system dostaw szczepionek w weekendy działa

W sobotę do godz. 17 zaszczepiono blisko 17 tys. osób, w weekend działa 186 punktów szczepieniowych - poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. System dostaw szczepionek w weekendy działa - ocenił minister.

Mutacja czy wariant? Ekspert wyjaśnia, o co chodzi z "brytyjskim" i "afrykańskim" wariantem koronawirusa

Mutacja czy wariant? Ekspert wyjaśnia, o co chodzi z "brytyjskim" i "afrykańskim" wariantem koronawirusa

W przekazie medialnym nt. SARS-CoV-2 naprzemiennie pojawiają się informacje o nowej "mutacji", "wariancie" czy "szczepie" koronawirusa. Znaczenie tych terminów jest ściśle określone i nie jest synonimiczne – mówi prof. Piotr Rzymski z UM w Poznaniu.

W regionach jest zapas wolnych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19

W regionach jest zapas wolnych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19

W każdym województwie jest bezpieczny zapas wolnych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19. W całym kraju wolnych pozostaje 48 proc. łóżek covidowych i 44 proc. respiratorów dla pacjentów z koronawirusem.

Nakrętki dla Niny: połączenie pomocy z ekologią, ale i super biznes
Magazyn

Nakrętki dla Niny: połączenie pomocy z ekologią, ale i super biznes

Mogą być duże i małe, po napojach, mleku, musztardzie, środkach czystości czy kosmetykach. Zbierają je dzieci i dorośli w przedszkolach, szkołach czy zakładach pracy. Do zbiórek plastikowych nakrętek na cele charytatywne zdążyliśmy już przywyknąć. To połączenie dobroczynności z ekologią, choć firmy recyklingowe przyznają: – To nie jest super biznes

Dworczyk o zapowiedziach przedsiębiorców: wierzymy w dyscyplinę

Dworczyk o zapowiedziach przedsiębiorców: wierzymy w dyscyplinę

Wierzymy w odpowiedzialność, dyscyplinę i solidarność wszystkich Polaków; wierzymy też, że to ostatnia prosta, po której zacznie się powrót do normalnego życia - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o zapowiedzi części przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć swoje biznesy.

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci z bialskiej komendy otrzymali siedem zgłoszeń o oszustwach na BLIK. Sprawcy włamują się na konta portali społecznościowych, po czym podszywając się pod ich właścicieli wysyłają wiadomości z prośbą o pożyczkę.

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą także piłkarze z Kraśnika. Stal przegrała w sobotę z trzecioligowcem z grupy pierwszej – Bronią Radom 1:4.

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień w ramach rządowej kampanii #SzczepimySię. "Urodziłem się w 1923 r., młodość zabrała mi wojna. Dziś mam 98 lat, mam dla kogo żyć, ty również. Bądź bohaterem, zaszczep się" - przekonuje w spocie wideo Skorupka.

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!
film

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!

W sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi Polacy prowadzili po pierwszej serii, ale ostatecznie zakończyli zmagania na drugim miejscu. W niedzielę w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]
galeria

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]

Lasy Kozłowieckie przyciągają coraz więcej osób spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu. W sobotę na najbardziej uczęszczanych ścieżkach spotkać można było wielu spacerowiczów. Nie zabrakło też miłośników nart.

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna wzmocniony nowym zawodnikiem rozpoczął serię meczów sparingowych. W sobotę zawodnicy trenera Kamila Kieresia okazali się minimalnie słabsi od drugoligowej Stali Rzeszów ulegając 1:2

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami
film

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami

Premier Holandii Mark Rutte podał rząd do dymisji. Jest to pokłosie opublikowanego w grudniu raportu komisji parlamentarnej zajmującej się sprawą nieuprawnionych działań urzędów skarbowych w Holandii, które błędnie oskarżyły tysiące rodzin o wyłudzenie świadczeń socjalnych.

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku
18 stycznia 2021, 9:00

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) zaprasza na drugą odsłonę wystawy "W Starym Kinie" dostępnej w gablotach przy CK. Jeszcze do końca tygodnia można w ten sposób oglądać obecną ekspozycję, a od poniedziałku, 18 stycznia rozpocznie się prezentacja kolejnych prac.

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego. Noc z soboty na niedzielę będzie wyjątkowo mroźna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!