Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Długa kolejka do policyjnego munduru. Będzie 226 miejsc

Autor: Zdjęcie autora jsz
154 10 A A

Ruszył kolejny nabór do służby w policji. W tym roku do obsadzenia jest ponad 200 etatów. Chętnych będzie wielu, więc szansę na etat mają tylko najlepsi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowi policjanci będą przyjmowani do służby w kilku turach - od kwietnia do grudnia. Za każdym razem etaty dostanie od 28 do 53 osób. W pierwszym, kwietniowym naborze zaplanowano przyjęcie 40 nowych osób.

- Nie oznacza to jednak, że kto dzisiaj złoży dokumenty, może liczyć na przyjęcie w kwietniu - zastrzega Kamil Gołębiowski z zespołu prasowego lubelskiej policji. - Sama rekrutacja trwa kilka miesięcy. Poza tym na przyjęcie do służby czekają jeszcze osoby, które pomyślnie przeszły wszystkie testy w ubiegłorocznym naborze.

W tym roku do obsadzenia jest 226 etatów. W ubiegłym roku, przy podobnej liczbie wolnych miejsc, wpłynęło blisko 2500 podań. Przez rekrutacyjne sito przeszli nieliczni.

- Na początek test z wiedzy ogólnej. Potem egzamin sprawnościowy i test psychologiczny. To bardzo trudny etap, na którym odpada najwięcej osób - mówi Gołębiowski.

Kandydaci muszą jeszcze pomyślnie przejść badania lekarskie oraz dobrze wypaść w wywiadzie środowiskowym.

Zaliczenie wszystkich szczebli naboru nie oznacza jednak przyjęcia do służby. Na każdym etapie kandydaci dostają punkty. Policja wybiera tych, którzy zbiorą najwięcej.

- Różnice są tu bardzo niewielkie - dodaje Gołębiowski. - Dodatkowe punkty można dostać np. za umiejętności i wiedzę przydatną w służbie. Może to być pływanie, kurs nurkowy, strzelectwo, biegłość w sztukach walki czy dyplom ratownika medycznego.
Premiowane jest również wykształcenie z dziedziny, prawa, ekonomii i bezpieczeństwa wewnętrznego. Zwykle mniej więcej połowa kandydatów może się pochwalić dyplomem wyższej uczelni.

Ci z największą liczbą punktów mogą liczyć na propozycję przyjęcia do służby. - Następnie trafiają na szkolenie w jednej ze szkół policyjnych. Trwa ono kilka miesięcy - dodaje Gołębiowski.

Kurs oznacza kolejne egzaminy, które trzeba zaliczyć. Dopiero wtedy droga do służby w policji zostaje otwarta.

Podczas szkolenia kandydaci na policjantów dostają ok. 1600 zł miesięcznie. Później, kiedy trafią do służby w stopniu posterunkowego mogą liczyć na ponad 2 tys. zł. Młody policjant musi przez trzy lata wykazywać się wzorową służbą. Dopiero po tym okresie próbnym, może zostać w szeregach policji na stałe.
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 10:17
0
Te komentarze typu "trzeba mieć plecy żeby się dostać, ja zdaję x raz i mi się nie udaje" są śmieszne! Ja nie mam nikogo w rodzinie z policji, test multiselect przeszedłem z niezłym wynikiem, rozmowę kwalifikacyjną 60/60pkt, wcześniejsze etapy rekrutacji również przeszedłem z niezłą ilością punktów- łącznie 180pkt, co w dzisiejszych realiach gwarantuje mi dostanie się właściwie na każdy nabór! Więc proszę Was...nie pie****cie, że trzeba mieć plecy!!!! ja nikogo w rodzinie nie mam z policji i co? Jakoś wszystko poszło pomyślnie :)
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 18:35
0
Pozwolę sobie wtrącić coś od siebie. 2500 na rękę dostaje początkujący policjant tuż po ukończeniu szkółki. Każdy choć trochę ogarnięty po kilku latach służby ze spokojem może zająć stanowisko specjalisty, gdzie miesięcznie na rękę dostanie prawie 4000 złotych + dodatki. Dla kogoś ze stolicy może to być mało, ale dla ludzi ze wsi i małych miasteczek są to już niezłe pieniądze. Testy do policji są dość trudne, ale można się do nich przygotować. W księgarniach można kupić książki z wydawnictwa oficyna24 dla kandydatów, które są bardzo pomocne dla kandydatów. może ktoś zdaje po znajomości, tego nie wiem. Wiem natomiast, że można sie przygotować i zdać samodzielnie bez żadnych "pleców".
Pozwolę sobie wtrącić coś od siebie. 2500 na rękę dostaje początkujący policjant tuż po ukończeniu szkółki. Każdy choć trochę ogarnięty po kilku latach służby ze spokojem może zająć stanowisko specjalisty, gdzie miesięcznie na rękę dostanie prawie 4000 złotych + dodatki. Dla kogoś ze stolicy może to być mało, ale dla ludzi ze wsi i małych miasteczek są to już niezłe pieniądze. Testy do policji są dość trudne, ale można się do nich przygotować. W księgarniach można kupić książki z wydawnictwa oficyna24 dla kandydatów, które są bardzo pomocne ... rozwiń
Avatar
xd / 8 stycznia 2015 o 16:22
0

I do 60 za 2500

Avatar
Daniel / 7 stycznia 2015 o 19:40
0

Plecaki na pierwszym miejscu przekonałem sie o tym zdając juz 3 razy......

Avatar
Gość / 7 stycznia 2015 o 19:14
0

jak nie masz znajomości to i tak się nie dostaniesz szkoda czasu i pieniędzy.Pozdrawiam

Avatar
997 / 7 stycznia 2015 o 12:51
0

o dziwo wszyscy znajomi, ktorzy maja w rodzinie kogos z policji, dostaja sie w pierwszej próbie i takich psycholog nigdy nie oblewa. znam takich trzech "policjantow" - meter 60 w kapeluszu.

zreszta smiesznie wygladaja ci wszyscy policjanci wielkosci blond kobitki co obok stoi.

Avatar
djqwerty / 7 stycznia 2015 o 11:33
0

Rok czekania na psychologa, który i tak obleje... Szkoda czasu i robienia sobie nadziei 

Avatar
ten / 7 stycznia 2015 o 10:43
0
Kilka miesięcy to się czeka na test sprawnosciowy. Po zdanym sprawnosciowym w lutym zeszlego roku w dalszym ciągu czekam na telefon w sprawie psychologa. A papiery złożone listopad 2013. Więc po co robić nagonkę że tyle miejsc? Jak i tak jeżeli ktoś bez pleców zloży teraz papiery to i tak w tym roku się nie dostanie.
Avatar
Piotr / 7 stycznia 2015 o 10:35
0

Niech dalej rzad grzebie przy naliczaniu emertury już będącym w służbie, to zapewniam was,że miejsc będzie więcej. I tak zamiast wykorzystwać już służących mających po 15 lat służby i mogacych jeszcze popracować to się ich zastrasza groźi i odsuwa na boczny tor. Jak widać stać nas na utrzymywanie emerytów mających około 40 lat ze starzem 15 lat służby.

Avatar
ja / 7 stycznia 2015 o 09:01
0
A ile punktów dostaje się za telefon od znajomego,ilepunktów dostaje się za członka rodziny .ile punktów dostaje się za typoweo plecaka.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 10:17
0
Te komentarze typu "trzeba mieć plecy żeby się dostać, ja zdaję x raz i mi się nie udaje" są śmieszne! Ja nie mam nikogo w rodzinie z policji, test multiselect przeszedłem z niezłym wynikiem, rozmowę kwalifikacyjną 60/60pkt, wcześniejsze etapy rekrutacji również przeszedłem z niezłą ilością punktów- łącznie 180pkt, co w dzisiejszych realiach gwarantuje mi dostanie się właściwie na każdy nabór! Więc proszę Was...nie pie****cie, że trzeba mieć plecy!!!! ja nikogo w rodzinie nie mam z policji i co? Jakoś wszystko poszło pomyślnie :)
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 18:35
0
Pozwolę sobie wtrącić coś od siebie. 2500 na rękę dostaje początkujący policjant tuż po ukończeniu szkółki. Każdy choć trochę ogarnięty po kilku latach służby ze spokojem może zająć stanowisko specjalisty, gdzie miesięcznie na rękę dostanie prawie 4000 złotych + dodatki. Dla kogoś ze stolicy może to być mało, ale dla ludzi ze wsi i małych miasteczek są to już niezłe pieniądze. Testy do policji są dość trudne, ale można się do nich przygotować. W księgarniach można kupić książki z wydawnictwa oficyna24 dla kandydatów, które są bardzo pomocne dla kandydatów. może ktoś zdaje po znajomości, tego nie wiem. Wiem natomiast, że można sie przygotować i zdać samodzielnie bez żadnych "pleców".
Pozwolę sobie wtrącić coś od siebie. 2500 na rękę dostaje początkujący policjant tuż po ukończeniu szkółki. Każdy choć trochę ogarnięty po kilku latach służby ze spokojem może zająć stanowisko specjalisty, gdzie miesięcznie na rękę dostanie prawie 4000 złotych + dodatki. Dla kogoś ze stolicy może to być mało, ale dla ludzi ze wsi i małych miasteczek są to już niezłe pieniądze. Testy do policji są dość trudne, ale można się do nich przygotować. W księgarniach można kupić książki z wydawnictwa oficyna24 dla kandydatów, które są bardzo pomocne ... rozwiń
Avatar
xd / 8 stycznia 2015 o 16:22
0

I do 60 za 2500

Avatar
Daniel / 7 stycznia 2015 o 19:40
0

Plecaki na pierwszym miejscu przekonałem sie o tym zdając juz 3 razy......

Avatar
Gość / 7 stycznia 2015 o 19:14
0

jak nie masz znajomości to i tak się nie dostaniesz szkoda czasu i pieniędzy.Pozdrawiam

Avatar
997 / 7 stycznia 2015 o 12:51
0

o dziwo wszyscy znajomi, ktorzy maja w rodzinie kogos z policji, dostaja sie w pierwszej próbie i takich psycholog nigdy nie oblewa. znam takich trzech "policjantow" - meter 60 w kapeluszu.

zreszta smiesznie wygladaja ci wszyscy policjanci wielkosci blond kobitki co obok stoi.

Avatar
djqwerty / 7 stycznia 2015 o 11:33
0

Rok czekania na psychologa, który i tak obleje... Szkoda czasu i robienia sobie nadziei 

Avatar
ten / 7 stycznia 2015 o 10:43
0
Kilka miesięcy to się czeka na test sprawnosciowy. Po zdanym sprawnosciowym w lutym zeszlego roku w dalszym ciągu czekam na telefon w sprawie psychologa. A papiery złożone listopad 2013. Więc po co robić nagonkę że tyle miejsc? Jak i tak jeżeli ktoś bez pleców zloży teraz papiery to i tak w tym roku się nie dostanie.
Avatar
Piotr / 7 stycznia 2015 o 10:35
0

Niech dalej rzad grzebie przy naliczaniu emertury już będącym w służbie, to zapewniam was,że miejsc będzie więcej. I tak zamiast wykorzystwać już służących mających po 15 lat służby i mogacych jeszcze popracować to się ich zastrasza groźi i odsuwa na boczny tor. Jak widać stać nas na utrzymywanie emerytów mających około 40 lat ze starzem 15 lat służby.

Avatar
ja / 7 stycznia 2015 o 09:01
0
A ile punktów dostaje się za telefon od znajomego,ilepunktów dostaje się za członka rodziny .ile punktów dostaje się za typoweo plecaka.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 5 1

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 15 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 5

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 28 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 10 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek