Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 października 2020 r.
8:31

Dotacje Covid lubelskie. Przedsiębiorcy jeszcze czekają na obiecane pieniądze z LAWP

7 8 A A
(fot. Archiwum)

Cztery sekundy trwał nabór na dotacje dla przedsiębiorców dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Znacznie dłużej trwa ocena wniosków przez LAWP. Od naboru minęły dwa miesiące, a umowy podpisano zaledwie z co piątym beneficjentem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o 74 mln zł dla mikro i małych firm z województwa lubelskiego, które przez pandemię zanotowały spadek obrotów o co najmniej 30 proc. Decydować miała zasada: „kto pierwszy, ten lepszy”. O naborze przeprowadzanym przez podległą marszałkowi województwa Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości pisaliśmy wielokrotnie.

Na pomoc załapało się ok. 2,6 tysiąca osób. Na początku września LAWP z pompą poinformowała o podpisaniu pierwszych umów z beneficjentami. Ale okazuje się, że są tacy, którzy po dwóch miesiącach od naboru nie mają żadnych informacji, co z ich wnioskami. – Poza tym, że jestem na liście, nic więcej nie wiem. Codziennie loguję się na moim koncie w systemie, kilka razy dzwoniłem do agencji i nic. Jeśli urzędnicy marszałka nie potrafią sobie poradzić z weryfikacją 2,6 tys. wniosków, to coś jest nie tak. Te pieniądze miały być dla nas ratunkiem – mówi Dziennikowi przedsiębiorca czekający na dofinansowanie w wysokości około 23 tys. zł.

– Wymagano od nas szybkiego działania, po czym zostawiono nas na lodzie – komentuje inny z naszych rozmówców.

Według zapowiedzi poprzedniej szefowej LAWP, Katarzyny Kędzierskiej, pieniądze miały trafić do beneficjentów jak najszybciej. Ale pierwsze umowy podpisano dopiero po miesiącu. Doszło też do zmiany w kierownictwie agencji. Kędzierską, która według oficjalnych informacji odeszła z powodów zdrowotnych i rodzinnych, zastąpiła Magdalena Filipek-Sobczak. To działaczka PiS, która marszałkowską instytucją kierowała już w 2019 roku.

Co piąty z kasą

Jak słyszymy od nowej dyrektor, do tej pory podpisano umowy z ponad 500 przedsiębiorcami, którym pieniądze są już wypłacane. To jednak taka sama liczba, o jakiej na początku września informowała poprzednia dyrektorka.

– Kolejną listę wnioskodawców, z którymi podpiszemy umowy, ogłosimy w pierwszej połowie października – informuje Magdalena Filipek-Sobczak.

Jako jeden z powodów opóźnień podaje m.in. równolegle prowadzoną ocenę wniosków w ramach innych działań. – Te zadania nakładają się na siebie, ale dotacje dla przedsiębiorców dotkniętych przez Covid-19 są dla nas priorytetem i ocena wniosków z tego naboru jest nieprzerwanie prowadzona – zaznacza szefowa LAWP. Nie odpowiada jednak wprost na pytanie, dlaczego niektórzy z właścicieli firm nie otrzymali jeszcze żadnej informacji w sprawie swoich wniosków.

– Też otrzymujemy takie sygnały. Staramy się uspokoić wnioskodawców i ciężko pracujemy, żeby przygotować kolejną pulę wniosków do podpisania umów. Naszym zadaniem jest wspierać przedsiębiorców, szczególnie w tym trudnym okresie – podsumowuje Magdalena Filipek-Sobczak.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Marszałkowski. W odpowiedzi czytamy, że proces oceny wniosków i podpisywania umów „przebiega bez zastrzeżeń”, a od połowy września do tych zadań kierowani są dodatkowi pracownicy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DetectiveCarter / 2 października 2020 r. o 08:41
+21
Standardowa NIEMOC polskiego urzędu (to samo jest w WUP, UMWL i innych instytucjach obsługujących fundusze unijne). Ty masz trzy do pięciu dni max aby dostarczyć kwity czy przesłać wyjaśnienia. Ale urząd ma w umowie wpisane 20-25 dni roboczych i ZAWSZE odpowiada tego ostatniego. Bo niby tacy przepracowani. Zatrudniajcie mniej nieudaczników i spadochroniarzy po znajomości i po kluczu partyjnym a więcej specjalistów to robota szybciej pójdzie.
Avatar
lbnpl / 2 października 2020 r. o 09:58
+14
Czekają aż przedsiębiorcy zbankrutują? Moim zdaniem tak to wygląda. Kasa zostanie. W banku analiza wniosku o kredyt na kilka baniek to 1-2 dni. Tutaj 20k zajmie pół roku.
Avatar
AdrinK21 / 2 października 2020 r. o 10:39
+13
Standardowa NIEMOC polskiego urzędu (to samo jest w WUP, UMWL i innych instytucjach obsługujących fundusze unijne). Ty masz trzy do pięciu dni max aby dostarczyć kwity czy przesłać wyjaśnienia. Ale urząd ma w umowie wpisane 20-25 dni roboczych i ZAWSZE odpowiada tego ostatniego. Bo niby tacy przepracowani. Zatrudniajcie mniej nieudaczników i spadochroniarzy po znajomości i po kluczu partyjnym a więcej specjalistów to robota szybciej pójdzie.
 Żeby odpowiadali tego 20 dnia roboczego to jeszcze byłoby dobrze, ale oni notorycznie nie przestrzegają terminów. Jakich to czasów doczekaliśmy. Nikt tego nie kontroluje bo przecież nie będą kontorlować sami siebie i tak to się kręci, a przedsiębiorca nie wie co robić.
 Żeby odpowiadali tego 20 dnia roboczego to jeszcze byłoby dobrze, ale oni notorycznie nie przestrzegają terminów. Jakich to czasów doczekaliśmy. Nikt tego nie kontroluje bo przecież nie będą kontorlować sami siebie i tak to się kręci, a przedsiębiorca nie wie co robić. rozwiń
Avatar
pablo57 / 2 października 2020 r. o 12:08
+10
Tą samo przechodzili średni przedsiębiorcy. Celowe przedłużanie formalności, a może w miedzy czasie zbankrutuje, zwolni pracowników itd. co pozwoli skreślić ich z listy beneficjentów. W reżimowej TV wszystko jest super. Pod sąd powinni pójść decydenci z premierem, pseudoprezydentem, ministrem zdrowia itd. nie tylko za machlojki, ale głównie za bezczynność, dezinformację w TVPiS i zajmowaniem się tylko utrzymaniem władzy. I trwa to dalej. Walka o stołki, tematy zastępcze typu LGBT, ustawa futerkowa a nie zajmowanie się tragedią w Służbie Zdrowia i upadkiem gospodarczym wielu (głównie drobnych) przedsiębiorców. Banda nieudaczników i złodziei bazująca na ciemnocie swojego elektoratu, niszcząca kraj w błyskawicznym tempie.
Tą samo przechodzili średni przedsiębiorcy. Celowe przedłużanie formalności, a może w miedzy czasie zbankrutuje, zwolni pracowników itd. co pozwoli skreślić ich z listy beneficjentów. W reżimowej TV wszystko jest super. Pod sąd powinni pójść decydenci z premierem, pseudoprezydentem, ministrem zdrowia itd. nie tylko za machlojki, ale głównie za bezczynność, dezinformację w TVPiS i zajmowaniem się tylko utrzymaniem władzy. I trwa to dalej. Walka o stołki, tematy zastępcze typu LGBT, ustawa futerkowa a nie zajmowanie się tragedią w Służbie Zdro... rozwiń
Avatar
myszka172006 / 2 października 2020 r. o 22:49
+8
redakcjo, do sprawdzenia są 2272 wnioskim  a nie 2600 , jak piszecie. Może wy zapytajcie w lawp, czemu na pierwszej liście zakwalifikowanych do wypłaty przedsiębiorców sa osoby z pozycji nawet powyżej 1500, a z poczatku listy nadal musza czekać. 
Avatar
myszka172006 / 2 października 2020 r. o 22:43
+6
Nie wiem czy to efekt tępoty i braku wyobraźni kierownictwa lawp, czy draństwa i kumoterstwa. Weryfikacja wniosków nie dość, że  przebiega w karygodnym tempie to jeszcze wybiórczo. Umowy podpisali i nawet już otrzymali dotacje przedsiębiorcy zakwalifikowani  wg wpływu wniosków na pozycjach nawet ok. 1600, podczas gdy masa osób z początku listy (czyli z pierwszej , drugiej, trzeciej setki) nawet nie wie na jakim etapie są ich wnioski.  Na infolinii można co najwyżej usłyszeć informację , że trzeba czekać. Wciskają kit, że wnioski zostały podzielone pomiędzy sprawdzających i zaburzenie kolejności powoduje zróżnicowanie w nadkładzie pracy na sprawdzanie. Wystarczy jednak zaznaczyć na liście 530 wniosków zakwalifikowanych do podpisania umów i uzasadnienie lawpu nie ma racji bytu, ale im wolno wszystko, bo kto ich sprawdza.
Nie wiem czy to efekt tępoty i braku wyobraźni kierownictwa lawp, czy draństwa i kumoterstwa. Weryfikacja wniosków nie dość, że  przebiega w karygodnym tempie to jeszcze wybiórczo. Umowy podpisali i nawet już otrzymali dotacje przedsiębiorcy zakwalifikowani  wg wpływu wniosków na pozycjach nawet ok. 1600, podczas gdy masa osób z początku listy (czyli z pierwszej , drugiej, trzeciej setki) nawet nie wie na jakim etapie są ich wnioski.  Na infolinii można co najwyżej usłyszeć informację , że trzeba czekać. Wciskają kit, że wnioski zostały p... rozwiń
Avatar
LBN / 2 października 2020 r. o 10:17
+3
Nikt nie powienien dostawać żadnych pieniędzy bo żeby komuś dać to trzeba innym zabrać. Rząd powinien przede wszystkim przestać zabierać 60% tego co podatnik wypracowuje. I niech każdy sobie wtedy sam odkłada na gorsze czasy . Jeśli czyimś priorytetem będzie kupienie nowego samochodu i zostanie bez grosza to selekcja naturalna. Te wszystkie dotacje , ulgi, dofinansowania , granty , to patologia. Poza tym gdyby tak zliczyć sumaryczny czas poświęcony na przygotowanie głupich wniosków przez 25 tys przedsiębiorców i czas urzędników na przygotowanie i rozliczenie tego głupiego naboru , to by się okazało że te 80 mln z dotacji zł już zostało przejedzone.
Nikt nie powienien dostawać żadnych pieniędzy bo żeby komuś dać to trzeba innym zabrać. Rząd powinien przede wszystkim przestać zabierać 60% tego co podatnik wypracowuje. I niech każdy sobie wtedy sam odkłada na gorsze czasy . Jeśli czyimś priorytetem będzie kupienie nowego samochodu i zostanie bez grosza to selekcja naturalna. Te wszystkie dotacje , ulgi, dofinansowania , granty , to patologia. Poza tym gdyby tak zliczyć sumaryczny czas poświęcony na przygotowanie głupich wniosków przez 25 tys przedsiębiorców i czas urzędników na przygo... rozwiń
Avatar
Kolka87 / 4 października 2020 r. o 20:04
-4
no coz, ta pomoc z tarczy brzmi jak legenda - ktos ja ponoc dostal, ktos sie ponoc zalapal - nam sie udalo przetrwac dzieki kredytowi - nie bylo latwo, bo kilka bankow odeslalalo nas z kwitkiem ale dzieki temu trafilismy do pani Sylwii Fiedoruk +48 730 850 128 ktora pomogla nam z formalnosciami i dzieki jej pomocy otrzymalismy kredyt ze wsparciem panstwa
Avatar
Kolka87 / 4 października 2020 r. o 20:04
-4
no coz, ta pomoc z tarczy brzmi jak legenda - ktos ja ponoc dostal, ktos sie ponoc zalapal - nam sie udalo przetrwac dzieki kredytowi - nie bylo latwo, bo kilka bankow odeslalalo nas z kwitkiem ale dzieki temu trafilismy do pani Sylwii Fiedoruk +48 730 850 128 ktora pomogla nam z formalnosciami i dzieki jej pomocy otrzymalismy kredyt ze wsparciem panstwa
Avatar
myszka172006 / 2 października 2020 r. o 22:49
+8
redakcjo, do sprawdzenia są 2272 wnioskim  a nie 2600 , jak piszecie. Może wy zapytajcie w lawp, czemu na pierwszej liście zakwalifikowanych do wypłaty przedsiębiorców sa osoby z pozycji nawet powyżej 1500, a z poczatku listy nadal musza czekać. 
Avatar
myszka172006 / 2 października 2020 r. o 22:43
+6
Nie wiem czy to efekt tępoty i braku wyobraźni kierownictwa lawp, czy draństwa i kumoterstwa. Weryfikacja wniosków nie dość, że  przebiega w karygodnym tempie to jeszcze wybiórczo. Umowy podpisali i nawet już otrzymali dotacje przedsiębiorcy zakwalifikowani  wg wpływu wniosków na pozycjach nawet ok. 1600, podczas gdy masa osób z początku listy (czyli z pierwszej , drugiej, trzeciej setki) nawet nie wie na jakim etapie są ich wnioski.  Na infolinii można co najwyżej usłyszeć informację , że trzeba czekać. Wciskają kit, że wnioski zostały podzielone pomiędzy sprawdzających i zaburzenie kolejności powoduje zróżnicowanie w nadkładzie pracy na sprawdzanie. Wystarczy jednak zaznaczyć na liście 530 wniosków zakwalifikowanych do podpisania umów i uzasadnienie lawpu nie ma racji bytu, ale im wolno wszystko, bo kto ich sprawdza.
Nie wiem czy to efekt tępoty i braku wyobraźni kierownictwa lawp, czy draństwa i kumoterstwa. Weryfikacja wniosków nie dość, że  przebiega w karygodnym tempie to jeszcze wybiórczo. Umowy podpisali i nawet już otrzymali dotacje przedsiębiorcy zakwalifikowani  wg wpływu wniosków na pozycjach nawet ok. 1600, podczas gdy masa osób z początku listy (czyli z pierwszej , drugiej, trzeciej setki) nawet nie wie na jakim etapie są ich wnioski.  Na infolinii można co najwyżej usłyszeć informację , że trzeba czekać. Wciskają kit, że wnioski zostały p... rozwiń
Avatar
pablo57 / 2 października 2020 r. o 12:08
+10
Tą samo przechodzili średni przedsiębiorcy. Celowe przedłużanie formalności, a może w miedzy czasie zbankrutuje, zwolni pracowników itd. co pozwoli skreślić ich z listy beneficjentów. W reżimowej TV wszystko jest super. Pod sąd powinni pójść decydenci z premierem, pseudoprezydentem, ministrem zdrowia itd. nie tylko za machlojki, ale głównie za bezczynność, dezinformację w TVPiS i zajmowaniem się tylko utrzymaniem władzy. I trwa to dalej. Walka o stołki, tematy zastępcze typu LGBT, ustawa futerkowa a nie zajmowanie się tragedią w Służbie Zdrowia i upadkiem gospodarczym wielu (głównie drobnych) przedsiębiorców. Banda nieudaczników i złodziei bazująca na ciemnocie swojego elektoratu, niszcząca kraj w błyskawicznym tempie.
Tą samo przechodzili średni przedsiębiorcy. Celowe przedłużanie formalności, a może w miedzy czasie zbankrutuje, zwolni pracowników itd. co pozwoli skreślić ich z listy beneficjentów. W reżimowej TV wszystko jest super. Pod sąd powinni pójść decydenci z premierem, pseudoprezydentem, ministrem zdrowia itd. nie tylko za machlojki, ale głównie za bezczynność, dezinformację w TVPiS i zajmowaniem się tylko utrzymaniem władzy. I trwa to dalej. Walka o stołki, tematy zastępcze typu LGBT, ustawa futerkowa a nie zajmowanie się tragedią w Służbie Zdro... rozwiń
Avatar
AdrinK21 / 2 października 2020 r. o 10:39
+13
Standardowa NIEMOC polskiego urzędu (to samo jest w WUP, UMWL i innych instytucjach obsługujących fundusze unijne). Ty masz trzy do pięciu dni max aby dostarczyć kwity czy przesłać wyjaśnienia. Ale urząd ma w umowie wpisane 20-25 dni roboczych i ZAWSZE odpowiada tego ostatniego. Bo niby tacy przepracowani. Zatrudniajcie mniej nieudaczników i spadochroniarzy po znajomości i po kluczu partyjnym a więcej specjalistów to robota szybciej pójdzie.
 Żeby odpowiadali tego 20 dnia roboczego to jeszcze byłoby dobrze, ale oni notorycznie nie przestrzegają terminów. Jakich to czasów doczekaliśmy. Nikt tego nie kontroluje bo przecież nie będą kontorlować sami siebie i tak to się kręci, a przedsiębiorca nie wie co robić.
 Żeby odpowiadali tego 20 dnia roboczego to jeszcze byłoby dobrze, ale oni notorycznie nie przestrzegają terminów. Jakich to czasów doczekaliśmy. Nikt tego nie kontroluje bo przecież nie będą kontorlować sami siebie i tak to się kręci, a przedsiębiorca nie wie co robić. rozwiń
Avatar
LBN / 2 października 2020 r. o 10:17
+3
Nikt nie powienien dostawać żadnych pieniędzy bo żeby komuś dać to trzeba innym zabrać. Rząd powinien przede wszystkim przestać zabierać 60% tego co podatnik wypracowuje. I niech każdy sobie wtedy sam odkłada na gorsze czasy . Jeśli czyimś priorytetem będzie kupienie nowego samochodu i zostanie bez grosza to selekcja naturalna. Te wszystkie dotacje , ulgi, dofinansowania , granty , to patologia. Poza tym gdyby tak zliczyć sumaryczny czas poświęcony na przygotowanie głupich wniosków przez 25 tys przedsiębiorców i czas urzędników na przygotowanie i rozliczenie tego głupiego naboru , to by się okazało że te 80 mln z dotacji zł już zostało przejedzone.
Nikt nie powienien dostawać żadnych pieniędzy bo żeby komuś dać to trzeba innym zabrać. Rząd powinien przede wszystkim przestać zabierać 60% tego co podatnik wypracowuje. I niech każdy sobie wtedy sam odkłada na gorsze czasy . Jeśli czyimś priorytetem będzie kupienie nowego samochodu i zostanie bez grosza to selekcja naturalna. Te wszystkie dotacje , ulgi, dofinansowania , granty , to patologia. Poza tym gdyby tak zliczyć sumaryczny czas poświęcony na przygotowanie głupich wniosków przez 25 tys przedsiębiorców i czas urzędników na przygo... rozwiń
Avatar
lbnpl / 2 października 2020 r. o 09:58
+14
Czekają aż przedsiębiorcy zbankrutują? Moim zdaniem tak to wygląda. Kasa zostanie. W banku analiza wniosku o kredyt na kilka baniek to 1-2 dni. Tutaj 20k zajmie pół roku.
Avatar
DetectiveCarter / 2 października 2020 r. o 08:41
+21
Standardowa NIEMOC polskiego urzędu (to samo jest w WUP, UMWL i innych instytucjach obsługujących fundusze unijne). Ty masz trzy do pięciu dni max aby dostarczyć kwity czy przesłać wyjaśnienia. Ale urząd ma w umowie wpisane 20-25 dni roboczych i ZAWSZE odpowiada tego ostatniego. Bo niby tacy przepracowani. Zatrudniajcie mniej nieudaczników i spadochroniarzy po znajomości i po kluczu partyjnym a więcej specjalistów to robota szybciej pójdzie.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże domówki nadal legalne. A czego od dzisiaj zabroniono?

Duże domówki nadal legalne. A czego od dzisiaj zabroniono?

Imprezy organizowane w prywatnych domach nie są objęte zakazem zgromadzeń liczniejszych niż pięcioosobowe, a zakaz przemieszczania się młodzieży do 16. roku życia w godzinach 8-16 obowiązuje wyłącznie w dni robocze. Co jeszcze znalazło się w rządowym rozporządzeniu?

Kolejni księża z Lublina zakażeni koronawirusem. "Przebywają obecnie na izolacji"

Kolejni księża z Lublina zakażeni koronawirusem. "Przebywają obecnie na izolacji"

Dwóch księży ze wspólnoty zakonnej sercanów na lubelskim Czechowie ma infekcję Covid-19. Informację przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych proboszcz Parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie.

Koronawirus w Lubelskiem. Nie żyje siedem zakażonych osób. Wśród nich 48-latek

Koronawirus w Lubelskiem. Nie żyje siedem zakażonych osób. Wśród nich 48-latek

O śmierci siedmiu mieszkańców województwa lubelskiego z infekcją COVID-19 poinformowała właśnie Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Kolejnych 715 osób zakażonych koronawirusem w Lubelskiem

Kolejnych 715 osób zakażonych koronawirusem w Lubelskiem

Jest aż 715 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskiem. Sposób tej grupy 132 osoby to mieszkańcy Lublina, 71 mieszka na terenie powiatu łukowskiego a 68 w powiecie lubelskim.

Nie żyje 179 osób z infekcją COVID-19. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Nie żyje 179 osób z infekcją COVID-19. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Ponad 13,6 tysiąca osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport o sytuacji epidemicznej w Polsce.

Pszczółka Polski Cukier czeka na pierwszą wygraną. W niedzielę zagra z Politechniką Gdańską

Pszczółka Polski Cukier czeka na pierwszą wygraną. W niedzielę zagra z Politechniką Gdańską

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dopiero co wróciły z Polkowic, a już muszą przygotowywać się do meczu z kolejnym rywalem. W niedzielę (godz. 18) w lubelskiej hali MOSiR podejmą DGT AZS Politechnikę Gdańską

Muzeum H. Sienkiewicza: Zaginęły obiekty muzealne. Ale prokuratura nie potwierdza braków

Muzeum H. Sienkiewicza: Zaginęły obiekty muzealne. Ale prokuratura nie potwierdza braków

W Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej (powiat łukowski) miało brakować blisko 100 obiektów ekspozycyjnych. Tak wynikało z zawiadomienia do prokuratury, które na początku tego roku złożyła Beata Skwarek, nowa dyrektor placówki. Ale śledczy łatwo te przedmioty w muzeum odnaleźli.

MOSiR otwiera lodowisko Icemania. Będzie czynne tylko dla nielicznych

MOSiR otwiera lodowisko Icemania. Będzie czynne tylko dla nielicznych

Jutro otwarte zostanie miejskie lodowisko Icemania działające w hali obok Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Nie będzie tu jednak można wejść „z ulicy”.

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa. Informację przekazał właśnie za pośrednictwem Twittera rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Sanatoria pracują tylko do końca turnusów. W Krasnobrodzie powstanie szpital tymczasowy?

Sanatoria pracują tylko do końca turnusów. W Krasnobrodzie powstanie szpital tymczasowy?

Najnowsze ograniczenia mające przeciwdziałać rozwojowi pandemii koronawirusa obejmą także sanatoria. Jednym z nich jest to w Krasnobrodzie.

Samochodowy protest kobiet w Zamościu

Samochodowy protest kobiet w Zamościu

Nie można się gromadzić, żeby protestować? Nie ma sprawy. Kobiety w Zamościu organizują protest samochodowy. Na autach nakleją hasła: #wyroknakobiety, #powiedzkomuś, #prawakobiet, #womenrights #poland #humanrights

A wirus na to: Sylwestra nie będzie

A wirus na to: Sylwestra nie będzie

W tym roku nie będzie sylwestrowej imprezy tanecznej pod gołym niebem, jaką co roku urządzano na zlecenie władz Lublina. Powodem jest trwająca epidemia. Taką decyzję oficjalnie potwierdził nam Ratusz.

Terespol: Mieszkania Plus nie wyszły, ale ministerstwo dołożyło do mieszkań komunalnych

Terespol: Mieszkania Plus nie wyszły, ale ministerstwo dołożyło do mieszkań komunalnych

Nie udało się z rządowymi Mieszkaniami Plus, ale Terespol (5,5 tys. mieszkańców) nie spoczął na laurach. W mieście powstanie blok komunalny. Samorząd dostał na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Finansów.

Znacznie silniejsza druga fala zakażeń, obniżona odporność i czekanie na szczepionkę
Magazyn

Znacznie silniejsza druga fala zakażeń, obniżona odporność i czekanie na szczepionkę

– Pamiętajmy jednak, że na świecie potrzeba wiele milionów dawek, aby można było myśleć o szczepieniach na szeroką skalę, a tylko takie mogłyby przynieś jakieś wymierne efekty. Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Rewolucja biurowa w zamojskiej oświacie. Chodzi o 450 pracowników

Rewolucja biurowa w zamojskiej oświacie. Chodzi o 450 pracowników

O pomyśle powstania Centrum Usług Wspólnych mówiło się w Zamościu od jakiegoś czasu. Są konkrety. Na poniedziałkowej sesji radni zajmą się utworzeniem nowej jednostki budżetowej. Ma zacząć działać od marca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.