Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 kwietnia 2020 r.
14:50

Przesadzają drzewa z ul. Poniatowskiego. Pnie obdarte z kory

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
11 18 A A

Rozpoczęła się oprotestowana przez ekologów operacja przesadzania drzew z centrum na Czuby związana z przebudową Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Na pierwszy ogień poszły drzewa z ul. Poniatowskiego. Część z nich po przeprowadzce ma uszkodzone pnie, część ma zwiędnięte liście

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z powodu przebudowy trzech śródmiejskich ulic przesadzona ma być w sumie setka drzew. Zatwierdzony w Ratuszu projekt przewiduje, że z ul. Poniatowskiego zabranych w inne miejsca zostanie 46 drzew, w przypadku Al. Racławickich dokumentacja mówi o przesadzeniu 37 drzew, zaś na Lipowej o 19.

Zabierane z centrum drzewa mają trafić przede wszystkim na Czuby. Na pierwszy ogień poszły te z ul. Poniatowskiego. Dzisiaj po południu sadzono je w pobliżu ul. Armii Krajowej pomiędzy przejściem podziemnym niedaleko Biedronki a parkingiem obok garaży przy Bocianiej. Wystarczy podejść bliżej do szpaleru drzew, aby zauważyć, że niektóre mają uszkodzone pnie, z których zdarta jest kora, chociaż Ratusz zapewniał, że nad operacją czuwają przedstawiciele Biura Miejskiego Architekta Zieleni.

Część drzew ze śródmieścia ma być przesadzonych w rejon ul. Armii Krajowej niedaleko parkingu sklepu Lidl przy ul. Dziewanny. Dzisiaj było tutaj już widać kilka klonów, głównie ze zwiędniętymi wszystkimi liśćmi. Obok wykopane były doły na kolejne rośliny.

Zatwierdzony w Urzędzie Miasta plan przesadzania drzew przewiduje, że będą one trafiać również na ul. Nadbystrzycką, w okolice skrzyżowania ul. Jana Pawła II z Granitową oraz w innej części Lublina w rejon ul. Grafa.

Przesadzanie drzew oprotestowali miejscy aktywiści i ekolodzy. Ich zdaniem dla centrum Lublina nie ma znaczenia, czy drzewa są usuwane piłą czy koparką, bo i tak znikają ze śródmieścia. Aktywiści domagają się od władz miasta zmian w projekcie przebudowy, Ratusz odmawia.

W planie jest jednak nie tylko przesadzanie drzew, ale także ich wycinka. Zatwierdzony przez miasto projekt zakłada wycięcie 26 drzew w Al. Racławickich, 73 w ul. Poniatowskiego oraz 11 w ul. Lipowej. Prezydent twierdzi, że w trakcie inwestycji będzie można ocalić część z nich poprzez miejscową zmianę przebiegu dróg rowerowych i chodników oraz ich lokalne zwężanie. Na razie miasto nie podaje jednak liczby drzew, które mogłyby zostać w ten sposób ocalone przed wycinką.

Rozpoczęta kilka dni temu przebudowa trzech śródmiejskich ulic (Lipowej, Poniatowskiego i Al. Racławickich) ma kosztować 104 mln zł i potrwa co najmniej do połowy przyszłego roku. Zgodnie z projektem na jezdni Al. Racławickich i ul. Lipowej mają być wyznaczone buspasy, Aleje mają się doczekać kanalizacji burzowej i obustronnych dróg rowerowych, a pod jezdnią wymieniany będzie kilkudziesięcioletni gazociąg. Jezdnia ul. Poniatowskiego ma być zbudowana w nowym miejscu, co będzie się wiązać z wyburzeniem budynku na rogu Alej. – Rozbiórka planowana jest na pierwszy tydzień maja – zapowiada Grzegorz Jędrek z lubelskiego Ratusza.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 28 kwietnia 2020 r. o 14:52
+44
Opłacony pisowski troll używający najpierw nicka Aaron_Langman a obecnie TECZOWY-ZSL odkrył lukę w skrypcie Dziennika Wschodniego i bezczelnie to wykorzystuje. Cały czas usuwa swoje stare wpisy i dodaje jako nowe. Kasują się minusy od czytelników i post wyświetla się na samej górze jako ostatni dodany w dyskusji. Drogi Dzienniku Wschodni może pora coś z tym zrobić? Wystarczy zablokować/wyłączyć opcję usuwania postów.
Avatar
wncl32nfei66y / 28 kwietnia 2020 r. o 15:04
+40
Heh, w DW najważniejszą częścią każdego artykułu poświęconego przebudowie Racławickich jest informacja o tym, że pseudo-ekolodzy i lewicowi aktywiści oprotestowali projekt. Nieważne co się zmieni, komu będzie wygodniej, najważniejsze to napisać, że to wszystko nie podoba się grupce aktywistów, która oprotestowuje praktycznie każdą kolejną miejską inwestycję. Powtórzę swoje pytanie postawione jakiś czas temu. Czemu nie protestują przeciwko temu, że w nowym studium na jednego mieszkańca przypada blisko dwa razy więcej terenów zielonych w porównaniu do poprzedniej wersji?
Heh, w DW najważniejszą częścią każdego artykułu poświęconego przebudowie Racławickich jest informacja o tym, że pseudo-ekolodzy i lewicowi aktywiści oprotestowali projekt. Nieważne co się zmieni, komu będzie wygodniej, najważniejsze to napisać, że to wszystko nie podoba się grupce aktywistów, która oprotestowuje praktycznie każdą kolejną miejską inwestycję. Powtórzę swoje pytanie postawione jakiś czas temu. Czemu nie protestują przeciwko temu, że w nowym studium na jednego mieszkańca przypada blisko dwa razy więcej terenów zielonych w porów... rozwiń
Avatar
BillyWhite / 28 kwietnia 2020 r. o 15:17
+37
ja mowiac szczerze tych ekologistow czasem kompletnie nie rozumiem, chcesz wyciac drzewo krzycza ze lepiej przesadzic, jak chcesz przesadzic to nagle tez im sie ta opcja nie podoba, sorry zyjemy w miejscie a nie w puszczy tu sa drogi, tu sa bloki, tu sa biurowce, szkoly kina i teatry, tu sa ciagle nowe inwestycje, jak ktos chce duzo powtarzam duzo drzew to niech sie do lasu przeprowadzi i przestanie jeczec i ciagle narzekac
Avatar
Adam_z_Lublina / 28 kwietnia 2020 r. o 16:57
+33
Jestem wielkim zwolennikiem drzew w mieście, ale nie możemy popadać w absurdy. Trzeba znaleźć złoty środek i najbardziej rozsądne rozwiązania. Poniatowskiego wymagała poszerzenia i drzewa należało przesadzić na inne miejsce.
Avatar
BillyWhite / 28 kwietnia 2020 r. o 15:37
+30
ja mowiac szczerze tych ekologistow czasem kompletnie nie rozumiem, chcesz wyciac drzewo krzycza ze lepiej przesadzic, jak chcesz przesadzic to nagle tez im sie ta opcja nie podoba, sorry zyjemy w miejscie a nie w puszczy tu sa drogi, tu sa bloki, tu sa biurowce, szkoly kina i teatry, tu sa ciagle nowe inwestycje, jak ktos chce duzo powtarzam duzo drzew to niech sie do lasu przeprowadzi i przestanie jeczec i ciagle narzekac
 Otóż, mój drogi, jestes zacofany w swoim mysleniu o jakies 100 lat. Obecnie nikt juz nie myśli o miescie tak, jak ty.
 dlaczego zacofany? z jakiegos powodu czesc osob mieszka na wsi albo pod miastem a czesc w miescie gdzie sa tereny mniej lub bardziej ale jednak zurbanizowane, jakbym chcial mieszkac w skansenie to bym sie do niego przeprowadzil ale zeby od razu innych do tego zmuszac i sila narzucac swoje wizje? a potem tylko wielkie zdziwienie ze wszyscy was ekologistow traktuja jak dziwakow i oszolomow, nie twierdze ze nalezy usuwac z powierzchni ziemi cala zielen i wycinac wszystkie drzewa jakie tylko rosna, bron boze, ale nie moze byc tez tak ze czlowiek ma sie tej zieleni calkowicie podporzadkowac, nalezy zachowac zdrowy rozsadek i to wszystko jakos rozsadnie wyposrodkowac
 dlaczego zacofany? z jakiegos powodu czesc osob mieszka na wsi albo pod miastem a czesc w miescie gdzie sa tereny mniej lub bardziej ale jednak zurbanizowane, jakbym chcial mieszkac w skansenie to bym sie do niego przeprowadzil ale zeby od razu innych do tego zmuszac i sila narzucac swoje wizje? a potem tylko wielkie zdziwienie ze wszyscy was ekologistow traktuja jak dziwakow i oszolomow, nie twierdze ze nalezy usuwac z powierzchni ziemi cala zielen i wycinac wszystkie drzewa jakie tylko rosna, bron boze, ale nie moze byc tez... rozwiń
Avatar
ping-pong-peng / 28 kwietnia 2020 r. o 17:18
+24
Trzeba pamiętać o tym, że przesadzanie to nie wycinanie. Te drzewa dalej będą produkować tlen.
Avatar
Niemamloginu / 28 kwietnia 2020 r. o 19:59
+15
Jestem wielkim zwolennikiem drzew w mieście, ale nie możemy popadać w absurdy. Trzeba znaleźć złoty środek i najbardziej rozsądne rozwiązania. Poniatowskiego wymagała poszerzenia i drzewa należało przesadzić na inne miejsce.
A wiesz panie sPOd Lublina, że przesadzone drzewa wymagają czegoś więcej niż POdlewania wazeliną w internecie, co działa PObudzająco jedynie na narcyzów rozkwitających w klimacie PR-u takich jak dewelo-fantomas? Czy POza dewelorozwojem interesuje waści coś innego, np. gdzie te drzewa będą przesadzone w ramach akcji "na odczepnego" pudrowania maniakalnej dewastacji Koziego Grodu rodem jak Detroit i ile z nich będzie jeszcze żyło za 12 m-cy?
 Towarzyszu trollu który się podszywa pod ekologa, gdzie towarzysz był gdy wycinali Puszczę Białowieską? Gdzie towarzysz był gdy uchwalali Lex Szyszko dzięki któremu w kilka tygodni wycięto w całej Polsce kilka milionów drzew? Czy towarzysz wie, że największe wycinki drzew w Lublinie miały miejsce właśnie w okresie działania ustawy Lex Szyszko? Towarzyszu trollu, towarzysz się nie kompromituje tą udawaną troską o drzewa i przyrodę. Towarzyszu, ciemny lud tego i tak nie kupi.
 Towarzyszu trollu który się podszywa pod ekologa, gdzie towarzysz był gdy wycinali Puszczę Białowieską? Gdzie towarzysz był gdy uchwalali Lex Szyszko dzięki któremu w kilka tygodni wycięto w całej Polsce kilka milionów drzew? Czy towarzysz wie, że największe wycinki drzew w Lublinie miały miejsce właśnie w okresie działania ustawy Lex Szyszko? Towarzyszu trollu, towarzysz się nie kompromituje tą udawaną troską o drzewa i przyrodę. Towarzyszu, ciemny lud tego i tak nie kupi. rozwiń
Avatar
Lublin_ / 28 kwietnia 2020 r. o 21:00
+12
Jestem wielkim zwolennikiem drzew w mieście, ale nie możemy popadać w absurdy. Trzeba znaleźć złoty środek i najbardziej rozsądne rozwiązania. Poniatowskiego wymagała poszerzenia i drzewa należało przesadzić na inne miejsce.
A wiesz panie sPOd Lublina, że przesadzone drzewa wymagają czegoś więcej niż POdlewania wazeliną w internecie, co działa PObudzająco jedynie na narcyzów rozkwitających w klimacie PR-u takich jak dewelo-fantomas? Czy POza dewelorozwojem interesuje waści coś innego, np. gdzie te drzewa będą przesadzone w ramach akcji "na odczepnego" pudrowania maniakalnej dewastacji Koziego Grodu rodem jak Detroit i ile z nich będzie jeszcze żyło za 12 m-cy?
Towarzyszu trollu który się podszywa pod ekologa, gdzie towarzysz był gdy wycinali Puszczę Białowieską? Gdzie towarzysz był gdy uchwalali Lex Szyszko dzięki któremu w kilka tygodni wycięto w całej Polsce kilka milionów drzew? Czy towarzysz wie, że największe wycinki drzew w Lublinie miały miejsce właśnie w okresie działania ustawy Lex Szyszko? Towarzyszu trollu, towarzysz się nie kompromituje tą udawaną troską o drzewa i przyrodę. Towarzyszu, ciemny lud tego i tak nie kupi.
Przepraszam, że się wtrącę i zapytam o to samo autora wpisu z pytaniami w sprawie aktywności w czasie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej i Lublinie? Nie pytam o aktywność fizyczną, ale co najmniej wirtualną dezaprobatę w stosunku do największych wycinek drzew w Lublinie, co miało miejsce w okresie kierowania samorządem przez obecnego szefa struktur wojewódzkich PO. Wnioski o pozwolenie, czy też o wstrzymanie planowanych wycinek drzew trafiały nie do ministra, a zgodnie z właściwościami do prezydenta Lublina. Z powyższego może wynikać, że towarzysze są nie tylko w PiS, co potwierdza charakter komentowanego przeze mnie wpisu.
 Ot, podwójna moralność pisowskich propagandzistów. Jak Żuk wytnie choćby jedno drzewo, to podnoszą larum. Jak ich ukochana partia wycina całą puszczę albo uchwala kulawe prawo(naciski lobby deweloperskiego?), które zezwala na niekontrolowane wycinki drzewostanu, to siedzą cicho albo wręcz pomysłowi przyklaskują.
 Ot, podwójna moralność pisowskich propagandzistów. Jak Żuk wytnie choćby jedno drzewo, to podnoszą larum. Jak ich ukochana partia wycina całą puszczę albo uchwala kulawe prawo(naciski lobby deweloperskiego?), które zezwala na niekontrolowane wycinki drzewostanu, to siedzą cicho albo wręcz pomysłowi przyklaskują. rozwiń
Avatar
Jerzy70 / 29 kwietnia 2020 r. o 06:13
+5
Rozpacz matki nad zas...........ym. Większość idiotycznych rozpaczliwych tekstów nie mających uzasadnienia. Jest taka konieczność, to trzeba wyciąć. W innym miejscu posadzi się nowe drzewa. Była u mnie kuzynka z Poznania i powiedziała, że tak zielonego miasta jak Lublin nie widziała.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 kwietnia 2020 r. o 08:20
-6
-->> DW jeśli jest profesjonalnym wydawcą walczącym z farmami troli,  powinna zweryfikować wszystkie  konta założone 22/23 marca. a w szczególności: [b]Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu  -  Gatusso - maria-antonina - Rafał - uwaga_na_trole_z_pis.- Agent_Tomek   PING-pong-peng[/b]
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 kwietnia 2020 r. o 08:20
-6
-->> DW jeśli jest profesjonalnym wydawcą walczącym z farmami troli,  powinna zweryfikować wszystkie  konta założone 22/23 marca. a w szczególności: [b]Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu  -  Gatusso - maria-antonina - Rafał - uwaga_na_trole_z_pis.- Agent_Tomek   PING-pong-peng[/b]
Avatar
Jerzy70 / 29 kwietnia 2020 r. o 06:13
+5
Rozpacz matki nad zas...........ym. Większość idiotycznych rozpaczliwych tekstów nie mających uzasadnienia. Jest taka konieczność, to trzeba wyciąć. W innym miejscu posadzi się nowe drzewa. Była u mnie kuzynka z Poznania i powiedziała, że tak zielonego miasta jak Lublin nie widziała.
Avatar
Lublin_ / 28 kwietnia 2020 r. o 21:00
+12
Jestem wielkim zwolennikiem drzew w mieście, ale nie możemy popadać w absurdy. Trzeba znaleźć złoty środek i najbardziej rozsądne rozwiązania. Poniatowskiego wymagała poszerzenia i drzewa należało przesadzić na inne miejsce.
A wiesz panie sPOd Lublina, że przesadzone drzewa wymagają czegoś więcej niż POdlewania wazeliną w internecie, co działa PObudzająco jedynie na narcyzów rozkwitających w klimacie PR-u takich jak dewelo-fantomas? Czy POza dewelorozwojem interesuje waści coś innego, np. gdzie te drzewa będą przesadzone w ramach akcji "na odczepnego" pudrowania maniakalnej dewastacji Koziego Grodu rodem jak Detroit i ile z nich będzie jeszcze żyło za 12 m-cy?
Towarzyszu trollu który się podszywa pod ekologa, gdzie towarzysz był gdy wycinali Puszczę Białowieską? Gdzie towarzysz był gdy uchwalali Lex Szyszko dzięki któremu w kilka tygodni wycięto w całej Polsce kilka milionów drzew? Czy towarzysz wie, że największe wycinki drzew w Lublinie miały miejsce właśnie w okresie działania ustawy Lex Szyszko? Towarzyszu trollu, towarzysz się nie kompromituje tą udawaną troską o drzewa i przyrodę. Towarzyszu, ciemny lud tego i tak nie kupi.
Przepraszam, że się wtrącę i zapytam o to samo autora wpisu z pytaniami w sprawie aktywności w czasie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej i Lublinie? Nie pytam o aktywność fizyczną, ale co najmniej wirtualną dezaprobatę w stosunku do największych wycinek drzew w Lublinie, co miało miejsce w okresie kierowania samorządem przez obecnego szefa struktur wojewódzkich PO. Wnioski o pozwolenie, czy też o wstrzymanie planowanych wycinek drzew trafiały nie do ministra, a zgodnie z właściwościami do prezydenta Lublina. Z powyższego może wynikać, że towarzysze są nie tylko w PiS, co potwierdza charakter komentowanego przeze mnie wpisu.
 Ot, podwójna moralność pisowskich propagandzistów. Jak Żuk wytnie choćby jedno drzewo, to podnoszą larum. Jak ich ukochana partia wycina całą puszczę albo uchwala kulawe prawo(naciski lobby deweloperskiego?), które zezwala na niekontrolowane wycinki drzewostanu, to siedzą cicho albo wręcz pomysłowi przyklaskują.
 Ot, podwójna moralność pisowskich propagandzistów. Jak Żuk wytnie choćby jedno drzewo, to podnoszą larum. Jak ich ukochana partia wycina całą puszczę albo uchwala kulawe prawo(naciski lobby deweloperskiego?), które zezwala na niekontrolowane wycinki drzewostanu, to siedzą cicho albo wręcz pomysłowi przyklaskują. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 28 kwietnia 2020 r. o 20:37
-12
Jestem wielkim zwolennikiem drzew w mieście, ale nie możemy popadać w absurdy. Trzeba znaleźć złoty środek i najbardziej rozsądne rozwiązania. Poniatowskiego wymagała poszerzenia i drzewa należało przesadzić na inne miejsce.
A wiesz panie sPOd Lublina, że przesadzone drzewa wymagają czegoś więcej niż POdlewania wazeliną w internecie, co działa PObudzająco jedynie na narcyzów rozkwitających w klimacie PR-u takich jak dewelo-fantomas? Czy POza dewelorozwojem interesuje waści coś innego, np. gdzie te drzewa będą przesadzone w ramach akcji "na odczepnego" pudrowania maniakalnej dewastacji Koziego Grodu rodem jak Detroit i ile z nich będzie jeszcze żyło za 12 m-cy?
Towarzyszu trollu który się podszywa pod ekologa, gdzie towarzysz był gdy wycinali Puszczę Białowieską? Gdzie towarzysz był gdy uchwalali Lex Szyszko dzięki któremu w kilka tygodni wycięto w całej Polsce kilka milionów drzew? Czy towarzysz wie, że największe wycinki drzew w Lublinie miały miejsce właśnie w okresie działania ustawy Lex Szyszko? Towarzyszu trollu, towarzysz się nie kompromituje tą udawaną troską o drzewa i przyrodę. Towarzyszu, ciemny lud tego i tak nie kupi.
 Kłamiesz jak twoi mocodawcy z kartelu dewelo-ratuszowego, POcząwszy od nicka "niemamloginu", bowiem masz obleśny dewelo-trolu z agencji Pana Artura z Wypchanym Portfelem co najmniej 50 loginów, z których dzisiaj uaktywniłeś jedynie kilka (takie jak BillyWhite, uwaga_na_trole_z_pis, czy wncl coś tam; co do żałosnego avatara adam_wazelina_sPOd_Lublina nie jestem pewien, czy to trol, czy realna POżałowania godna postać fana kultu jednostki w osobie dewelo-sułtana, który "rozwija Lublin".
 Kłamiesz jak twoi mocodawcy z kartelu dewelo-ratuszowego, POcząwszy od nicka "niemamloginu", bowiem masz obleśny dewelo-trolu z agencji Pana Artura z Wypchanym Portfelem co najmniej 50 loginów, z których dzisiaj uaktywniłeś jedynie kilka (takie jak BillyWhite, uwaga_na_trole_z_pis, czy wncl coś tam; co do żałosnego avatara adam_wazelina_sPOd_Lublina nie jestem pewien, czy to trol, czy realna POżałowania godna postać fana kultu jednostki w osobie dewelo-sułtana, który "rozwija Lublin". rozwiń
Avatar
LAS / 28 kwietnia 2020 r. o 20:16
-13
Jestem wielkim zwolennikiem drzew w mieście, ale nie możemy popadać w absurdy. Trzeba znaleźć złoty środek i najbardziej rozsądne rozwiązania. Poniatowskiego wymagała poszerzenia i drzewa należało przesadzić na inne miejsce.
A wiesz panie sPOd Lublina, że przesadzone drzewa wymagają czegoś więcej niż POdlewania wazeliną w internecie, co działa PObudzająco jedynie na narcyzów rozkwitających w klimacie PR-u takich jak dewelo-fantomas? Czy POza dewelorozwojem interesuje waści coś innego, np. gdzie te drzewa będą przesadzone w ramach akcji "na odczepnego" pudrowania maniakalnej dewastacji Koziego Grodu rodem jak Detroit i ile z nich będzie jeszcze żyło za 12 m-cy?
Towarzyszu trollu który się podszywa pod ekologa, gdzie towarzysz był gdy wycinali Puszczę Białowieską? Gdzie towarzysz był gdy uchwalali Lex Szyszko dzięki któremu w kilka tygodni wycięto w całej Polsce kilka milionów drzew? Czy towarzysz wie, że największe wycinki drzew w Lublinie miały miejsce właśnie w okresie działania ustawy Lex Szyszko? Towarzyszu trollu, towarzysz się nie kompromituje tą udawaną troską o drzewa i przyrodę. Towarzyszu, ciemny lud tego i tak nie kupi.
Przepraszam, że się wtrącę i zapytam o to samo autora wpisu z pytaniami w sprawie aktywności w czasie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej i Lublinie? Nie pytam o aktywność fizyczną, ale co najmniej wirtualną dezaprobatę w stosunku do największych wycinek drzew w Lublinie, co miało miejsce w okresie kierowania samorządem przez obecnego szefa struktur wojewódzkich PO. Wnioski o pozwolenie, czy też o wstrzymanie planowanych wycinek drzew trafiały nie do ministra, a zgodnie z właściwościami do prezydenta Lublina. Z powyższego może wynikać, że towarzysze są nie tylko w PiS, co potwierdza charakter komentowanego przeze mnie wpisu.
Przepraszam, że się wtrącę i zapytam o to samo autora wpisu z pytaniami w sprawie aktywności w czasie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej i Lublinie? Nie pytam o aktywność fizyczną, ale co najmniej wirtualną dezaprobatę w stosunku do największych wycinek drzew w Lublinie, co miało miejsce w okresie kierowania samorządem przez obecnego szefa struktur wojewódzkich PO. Wnioski o pozwolenie, czy też o wstrzymanie planowanych wycinek drzew trafiały nie do ministra, a zgodnie z właściwościami do prezydenta Lublina. Z powyższego ... rozwiń
Avatar
Niemamloginu / 28 kwietnia 2020 r. o 19:59
+15
Jestem wielkim zwolennikiem drzew w mieście, ale nie możemy popadać w absurdy. Trzeba znaleźć złoty środek i najbardziej rozsądne rozwiązania. Poniatowskiego wymagała poszerzenia i drzewa należało przesadzić na inne miejsce.
A wiesz panie sPOd Lublina, że przesadzone drzewa wymagają czegoś więcej niż POdlewania wazeliną w internecie, co działa PObudzająco jedynie na narcyzów rozkwitających w klimacie PR-u takich jak dewelo-fantomas? Czy POza dewelorozwojem interesuje waści coś innego, np. gdzie te drzewa będą przesadzone w ramach akcji "na odczepnego" pudrowania maniakalnej dewastacji Koziego Grodu rodem jak Detroit i ile z nich będzie jeszcze żyło za 12 m-cy?
 Towarzyszu trollu który się podszywa pod ekologa, gdzie towarzysz był gdy wycinali Puszczę Białowieską? Gdzie towarzysz był gdy uchwalali Lex Szyszko dzięki któremu w kilka tygodni wycięto w całej Polsce kilka milionów drzew? Czy towarzysz wie, że największe wycinki drzew w Lublinie miały miejsce właśnie w okresie działania ustawy Lex Szyszko? Towarzyszu trollu, towarzysz się nie kompromituje tą udawaną troską o drzewa i przyrodę. Towarzyszu, ciemny lud tego i tak nie kupi.
 Towarzyszu trollu który się podszywa pod ekologa, gdzie towarzysz był gdy wycinali Puszczę Białowieską? Gdzie towarzysz był gdy uchwalali Lex Szyszko dzięki któremu w kilka tygodni wycięto w całej Polsce kilka milionów drzew? Czy towarzysz wie, że największe wycinki drzew w Lublinie miały miejsce właśnie w okresie działania ustawy Lex Szyszko? Towarzyszu trollu, towarzysz się nie kompromituje tą udawaną troską o drzewa i przyrodę. Towarzyszu, ciemny lud tego i tak nie kupi. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 28 kwietnia 2020 r. o 18:31
-23
Jestem wielkim zwolennikiem drzew w mieście, ale nie możemy popadać w absurdy. Trzeba znaleźć złoty środek i najbardziej rozsądne rozwiązania. Poniatowskiego wymagała poszerzenia i drzewa należało przesadzić na inne miejsce.
 A wiesz panie sPOd Lublina, że przesadzone drzewa wymagają czegoś więcej niż POdlewania wazeliną w internecie, co działa PObudzająco jedynie na narcyzów rozkwitających w klimacie PR-u takich jak dewelo-fantomas? Czy POza dewelorozwojem interesuje waści coś innego, np. gdzie te drzewa będą przesadzone w ramach akcji "na odczepnego" pudrowania maniakalnej dewastacji Koziego Grodu rodem jak Detroit i ile z nich będzie jeszcze żyło za 12 m-cy?
 A wiesz panie sPOd Lublina, że przesadzone drzewa wymagają czegoś więcej niż POdlewania wazeliną w internecie, co działa PObudzająco jedynie na narcyzów rozkwitających w klimacie PR-u takich jak dewelo-fantomas? Czy POza dewelorozwojem interesuje waści coś innego, np. gdzie te drzewa będą przesadzone w ramach akcji "na odczepnego" pudrowania maniakalnej dewastacji Koziego Grodu rodem jak Detroit i ile z nich będzie jeszcze żyło za 12 m-cy? rozwiń
Avatar
ping-pong-peng / 28 kwietnia 2020 r. o 17:18
+24
Trzeba pamiętać o tym, że przesadzanie to nie wycinanie. Te drzewa dalej będą produkować tlen.
Avatar
Adam_z_Lublina / 28 kwietnia 2020 r. o 16:57
+33
Jestem wielkim zwolennikiem drzew w mieście, ale nie możemy popadać w absurdy. Trzeba znaleźć złoty środek i najbardziej rozsądne rozwiązania. Poniatowskiego wymagała poszerzenia i drzewa należało przesadzić na inne miejsce.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 28 kwietnia 2020 r. o 16:16
-30
Dewelorozwój czerpie inspiracje się z rozwiązań urbanistycznych popularnych na Zachodzie w latach 70-tych ubiegłego wieku. Czy za tymi inspiracjami stoi lobby 5G, czy może tylko ociężałość kulturowa (albo dendrofobia) przywódcy Dewelo-City nad Bystrzycą - trudno jednoznacznie ocenić. PS. Minusikuj dewelo-wazeliniarzu dopóki jeszcze dewelocwaniaki stojące #muremzaowadem mają srebrniki na opłacanie waszej partackiej agencji PR.