Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2018 r.
12:36

Duże zmiany na drogach w Lublinie. Co czeka kierowców w najbliższych dniach?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
32 16 A A
Na boczne uliczki trafią wszyscy ci, którzy zechcą pojechać w stronę stadionu i dworca, albo wrócić stamtąd na Czuby i Wrotków
Na boczne uliczki trafią wszyscy ci, którzy zechcą pojechać w stronę stadionu i dworca, albo wrócić stamtąd na Czuby i Wrotków

Od sobotniego wieczora inaczej będzie się jeździć w rejonie skrzyżowania ul. Diamentowej z Krochmalną. Samochody osobowe trafią na boczne uliczki, a ciężarowe na długi objazd. Na tym nie koniec. W poniedziałek zaczną się utrudnienia na Fabrycznej, gdzie zamknięta zostanie część jezdni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Krochmalna/Diamentowa

Od sobotniego wieczora cały ruch ma być przełożony z jezdni biegnącej po stronie boisk na jezdnię po stronie klubu jeździeckiego. To pociągnie za sobą kilka innych zmian. Przede wszystkim na tę, że na boczne uliczki trafią wszyscy ci, którzy zechcą pojechać w stronę stadionu i dworca, albo wrócić stamtąd na Czuby i Wrotków. Zmiany mają obowiązywać co najmniej do końca roku.

• Jadąc od strony Czubów w stronę dworca kolejowego trzeba będzie skręcić tuż za Bystrzycą w lewo i dojechać nową jezdnią do ul. Ciepłej, a następnie skręcić w prawo w Betonową (będzie jednokierunkowa), która wyprowadzi nas do Krochmalnej w okolicy kościoła. Uwaga! Na tej trasie obowiązuje ograniczenie do 3,5 t.

• Jadąc od dworca będziemy musieli bardzo wcześnie, tuż za terenami dawnej cukrowni, skręcić w prawo w ul. Włościańską (za kapliczką), która też będzie jednokierunkowa. Dalej znaki poprowadzą nas w lewo przez Dzierżawną przechodzącą w Ciepłą i w ten sposób wyjedziemy za skrzyżowanie z ul. Diamentową, trafiając na jezdnię w stronę Czubów. Również na tej trasie obowiązywać ma ograniczenie do 3,5 t. I jeszcze jedna uwaga: jeśli ktoś chce jechać na Wrotków, nie skręci w lewo w Diamentową, tylko będzie zawracać na rondzie przy Nadbystrzyckiej. Można więc wcześniej wybrać trasę przez Nowy Świat.

• Jadący na wprost w osi Czuby-Wrotków mają najłatwiej, po prostu będą korzystać z innej jezdni. Jeśli ktoś zechce z Diamentowej skręcić w prawo, w stronę dworca, zrobi to dalej, tuż przed Bystrzycą i też pojedzie Ciepłą i Betonową.
• Komunikacja miejska nie zmienia tras, zmieni się za to lokalizacja pary przystanków „Klub jeździecki”.
• Pojazdy o masie 3,5 t trafią na długi objazd przez Muzyczną i Nadbystrzycką.

Fabryczna

Od poniedziałku trudniej będzie przejechać Fabryczną w kierunku ronda. Jezdnia będzie zwężona z powodu wyburzania trzech pustych kamienic stojących przy Gali. Utrudnienia mogą potrwać nawet do końca miesiąca.

• Kierowcy będą „spychani” do osi jezdni tuż za ul. Bronowicką, ale lepiej zawczasu zająć odpowiedni pas, by nie utknąć na dłużej z błagalnym kierunkowskazem.
• Piesi będą zmuszeni do chodzenia drugą stroną ul. Fabrycznej, bo z powodu prac rozbiórkowych zamknięty będzie także chodnik.
• Zamknięty będzie wjazd do Gali od strony ul. Fabrycznej. Dostępny będzie wyłącznie drugi wjazd od strony al. Unii Lubelskiej.
• Komunikacja miejska nie zmieni swoich tras.

Wyburzenia kamienic przy Fabrycznej to dopiero wstęp do znacznie większych utrudnień związanych z zaplanowaną przebudową ronda i wymianą mostu na Czerniejówce.

Za co zabiorą się drogowcy po rozebraniu budynków? W tej sprawie wciąż nie zapadły ostateczne ustalenia między wykonawcą robót a Zarządem Dróg i Mostów. Obie strony nadal nie ustaliły, jak miałby się odbywać ruch w rejonie przebudowy.

– Zaakceptujemy tylko taką organizację ruchu, która spełni wymogi postawione przez Zarząd Transportu Miejskiego, czyli utrzymanie przejezdności ul. Fabrycznej dla kluczowych linii komunikacji miejskiej – tłumaczy Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

– Z naszych analiz wynika, że na czas remontu przebudowy ronda przy Gali, bezwzględnie nie mogą zmienić trasy linie: 7, 14, 16, 23, 55, 156, 158 i 159 – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Tłumaczy, że wysłanie tych linii na objazdy zdemolowałoby ich rozkłady jazdy, wydłużyło znacznie kursy, przez co niemożliwe mogłoby się okazać utrzymanie obecnej częstotliwości kursów.

Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 13:48
+8
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że po tych wszystkich rozpierduchach nic się nie zmieni, jeśli chodzi o płynność jazdy (a jeśli już, to na gorsze - światła!!!). I proszę, nie nazywajcie kładki nad 2 metrowym strumykiem "mostem".
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 12:47
+6
Jakby redaktor Smaga miał Prawo Jazdy to by takich głupot nie pisał. "ale lepiej zawczasu zająć odpowiedni pas, by nie utknąć na dłużej z błagalnym kierunkowskazem." Jazda na zamek coś Panu mówi? To co Pan poleca będzie powodować znacznie większe korki.
Avatar
gość / 14 września 2018 o 23:29
+5
Na razie te drogi są jak mówisz w "polu", ale są ważne dla przejezdności miasta. I to na chwilę obecną jest najważniejsze. Trzeba wybudować w naszym mieście jeszcze kilka dróg, aby było lepiej. Niestety będzie się to wiązało z utrudnieniami w ruchu. Trzeba brać z UE i Budżetu Państwa jak najwięcej. Niestety wiąże się to z kumulacją robót. Jak teraz tego nie wykorzystamy, to później nie będzie za co budować.
Avatar
korki na majdanku kiedy były ? / 16 września 2018 o 09:06
+4
ALE CZY NA MAJDANKU, BRONOWICACH I KOŚMINKU ZTM STAŁO W KORKACH ??? KIEDY ??? NEVER EVER (chyba ze kolizja jest albo coś większego) Buspasy tam to tylko relacja planów jedynie słusznej i bezalterantywnej socjalistycznej koncepcji wyższości zbiorkomu na zgniłym posiadaczem indywidualnego pojazdu ...
Avatar
Mogli poczekać na koniec remontu / 15 września 2018 o 08:51
+4
Majdanek Kosminek i Bronowice bedą mocno zblokowane ... Mogli poczekać na koniec robot na Sulislawickiej.
Avatar
14.09 / 14 września 2018 o 13:38
+4
a moze by tak " mapkie jakomś "zamieścić dla obu miejsc ? ale to chiba baaaardzo trudne dla zaprzyjażnionych grafików ...
Avatar
dlaczego buspasy tam ??? / 15 września 2018 o 12:15
+2
Dlaczego BUSPASòw nie zrobią na czubach czy czechowie .... Tam za dużo wyborców ??? A tu stare dzielnice i tak zbyt konserwatywne by głosować na PKŻ - zablokujemy je
Avatar
Żukpasy hitem wyborów prezydenckich / 15 września 2018 o 08:32
+2
A już hitem jest to że obecny Prezydent zamierza zamierza zabuspasowac cały ten szlak komunikacyjny Kosminek i Bronowice i kierowcy mu podziękują niedługo
Avatar
Juto dzień sądu dla tych dzielnic ... / 16 września 2018 o 21:37
+1
Przyzwyczajajcie się ludzie będziemy TAK MIELI NA STAŁE - jak nie remont który trochę potrwa... to BUSPASY które zabiorą po jednym pasie ruchu na całej długości w obie strony ...
Avatar
O / 15 września 2018 o 12:18
+1
W takich zbudowanych na sowiecką modłę dzielnicach jak czuby czy czechów nie ma potrzeby budowy buspasów, bo tam ulice główne mają po 3-4 pasy w każdą stronę i buspasy niczegoby nie zmieniły. Buspasy buduje sie tam gdzie rzeczywiście mogą przyspieszyć ruch mpk
Avatar
Juto dzień sądu dla tych dzielnic ... / 16 września 2018 o 21:37
+1
Przyzwyczajajcie się ludzie będziemy TAK MIELI NA STAŁE - jak nie remont który trochę potrwa... to BUSPASY które zabiorą po jednym pasie ruchu na całej długości w obie strony ...
Avatar
korki na majdanku kiedy były ? / 16 września 2018 o 09:06
+4
ALE CZY NA MAJDANKU, BRONOWICACH I KOŚMINKU ZTM STAŁO W KORKACH ??? KIEDY ??? NEVER EVER (chyba ze kolizja jest albo coś większego) Buspasy tam to tylko relacja planów jedynie słusznej i bezalterantywnej socjalistycznej koncepcji wyższości zbiorkomu na zgniłym posiadaczem indywidualnego pojazdu ...
Avatar
O / 15 września 2018 o 12:18
+1
W takich zbudowanych na sowiecką modłę dzielnicach jak czuby czy czechów nie ma potrzeby budowy buspasów, bo tam ulice główne mają po 3-4 pasy w każdą stronę i buspasy niczegoby nie zmieniły. Buspasy buduje sie tam gdzie rzeczywiście mogą przyspieszyć ruch mpk
Avatar
dlaczego buspasy tam ??? / 15 września 2018 o 12:15
+2
Dlaczego BUSPASòw nie zrobią na czubach czy czechowie .... Tam za dużo wyborców ??? A tu stare dzielnice i tak zbyt konserwatywne by głosować na PKŻ - zablokujemy je
Avatar
Te / 15 września 2018 o 11:29
0
Biorąc pod uwagę jak nieudacznie miejskie urzędasy prowadzą inwestycje drogowe, gdzie nawet niewielkie remonty na DrMeczMajd ciągną się miesiącami,  to czeka nas wieloletni paraliż kosminka i zamiana drmeczmajd w deptak na pare lat
Avatar
Mogli poczekać na koniec remontu / 15 września 2018 o 08:51
+4
Majdanek Kosminek i Bronowice bedą mocno zblokowane ... Mogli poczekać na koniec robot na Sulislawickiej.
Avatar
Żukpasy hitem wyborów prezydenckich / 15 września 2018 o 08:32
+2
A już hitem jest to że obecny Prezydent zamierza zamierza zabuspasowac cały ten szlak komunikacyjny Kosminek i Bronowice i kierowcy mu podziękują niedługo
Avatar
gość / 14 września 2018 o 23:29
+5
Na razie te drogi są jak mówisz w "polu", ale są ważne dla przejezdności miasta. I to na chwilę obecną jest najważniejsze. Trzeba wybudować w naszym mieście jeszcze kilka dróg, aby było lepiej. Niestety będzie się to wiązało z utrudnieniami w ruchu. Trzeba brać z UE i Budżetu Państwa jak najwięcej. Niestety wiąże się to z kumulacją robót. Jak teraz tego nie wykorzystamy, to później nie będzie za co budować.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 21:16
0
Biedni, sfrustrowani komentatorzy. Chyba od pół roku nie było bzykanka.
Avatar
@AmttR / 14 września 2018 o 17:36
-1
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że po tych wszystkich rozpierduchach nic się nie zmieni, jeśli chodzi o płynność jazdy (a jeśli już, to na gorsze - światła!!!). I proszę, nie nazywajcie kładki nad 2 metrowym strumykiem "mostem".
tu nie chodzi o to żeby się zmieniło, tylko żeby przemielić kolejne miliony na zamaianę kolejnego kawałka miasta w wiekie skrzyżowanie...remonty ulic w centrum prawie całkowicie zarzucono, co roku kolejne megalomańskie wiadukty na dzielnicach po których potem hula wiatr... jakże pięknie i miejsko wygląda trasa zielona przy stadionie - hektary asfaltu i prawie żadnej zabudowy - to ma być środek europejskiego miasta?! po ch...ja ta trasa jest budowana z takim rozmachem, skoro od 40 lat najstarszt 3-pasmowy odcinek unii lubelskiej na większości odcinka nie jest wykorzystywany i wystarczyłyby tam góra po 2 pasy w każdą stronę? po co robić rozpierduchę z kolejnej części miasta? czy naprawdę jedyną funkcją miasta ma być zamiana go w gigantyczne skrzyżowanie??
 Nic dodać, nic ująć. Post-industrialne, wyludniające się i wkrótce zdominowane przez emerytów miasto bez przemysłu, przypominające nieco późne Detroit, dalej ładuje grubą kasę w estakady i autostrady śródmiejskie, motywując to tym, że "Unia daje". Żadnej w tym myśli, żadnego długoterminowego celu - ot, jest pieniądz, to lejemy asfalt i beton, a potem przecinamy wstęgi. Czuję się jak na Titanicu.
 Nic dodać, nic ująć. Post-industrialne, wyludniające się i wkrótce zdominowane przez emerytów miasto bez przemysłu, przypominające nieco późne Detroit, dalej ładuje grubą kasę w estakady i autostrady śródmiejskie, motywując to tym, że "Unia daje". Żadnej w tym myśli, żadnego długoterminowego celu - ot, jest pieniądz, to lejemy asfalt i beton, a potem przecinamy wstęgi. Czuję się jak na Titanicu. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kombucha - dlaczego warto ją pić?

Kombucha - dlaczego warto ją pić? 0 0

Kombucha, inaczej grzyb herbaciany. Na jego bazie przygotowuje się napój z kombuchy. Jego właściwości lecznicze są od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Napój z kombuchy jest polecany na prawie wszystkie schorzenia, jako eliksir życia i uniwersalny środek leczniczy.

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu"
Alarm 24

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu" 1 0

W Siedliszczu (pow. chełmski) już w sobotę doszło do awarii głównej magistrali tamtejszego wodociągu. Nasz Czytelnik z tej miejscowości ma żal do władz gminy, że przez całą niedzielę niczego w tej sprawie nie zrobiły.

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt 1 0

Rozmowa z Pawłem Oponowiczem, trenerem Granicy Terespol, beniaminka zajmującego na półmetku rozgrywek czwartą pozycję w bialskiej klasie okręgowej

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce
Magazyn

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce 0 0

Dziesięciolecie działalności świętuje w tym roku lubelska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, dzięki której na buziach niewidomych i niedowidzących dzieci ukazuje się najpiękniejszy uśmiech wywołany kontaktem z ilustrowaną książką.

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub
22 lutego 2019, 20:00

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 lutego o godz. 20 na scenie Rider's Pub (3 Maja 9) odbędzie się koncert grupy Yellow Horse.

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych 4 8

Wyraźnie spadła liczba kierowców przekraczających 24 punkty karne. Nie wiadomo tylko, czy bardziej trzymamy się przepisów, czy drogówka jest bardziej pobłażliwa.

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy 0 1

Rozmowa z Jarosławem Kaczorukiem, trenerem Olimpii Miączyn

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 3

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 14 3

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 3 2

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 1

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 35 4

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.