Lepiej wypadł tylko obiekt w Białymstoku. Dworce kolejowe oceniali sami podróżni.
Pozytywną ocenę lubelski dworzec dostał za wystrój miejsc obsługi podróżnych, bezpieczeństwo i oznaczenia wyjść z budynku. Podróżni chwalili też dworzec za aktualność i informacji o odjazdach i przyjazdach pociągów, za fachowość obsługi i możliwość załatwienia wszystkiego w jednym okienku. Nie narzekali na połączenia komunikacji miejskiej i skomunikowanie z centrum. Chwalili łatwość dojazdu i obecność taksówek. Negatywną ocenę Lublin otrzymał tylko za dostępność (a raczej jej brak) miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie dworca.
Najgorzej (4 punkty) wypadł Szczecin Główny, który dostał tylko jedną pozytywną ocenę – za obecność taksówek. A najwięcej ocen negatywnych uzyskał dworzec Łódź Fabryczna. Centralnemu oberwało się m.in. za słabe oznaczenie wyjść z dworca.
Nie pierwszy raz lubelski dworzec dostaje pochwały. Podobnie było jesienią 2008 r., kiedy to ukazał się raport Najwyższej Izby Kontroli, która zbadała 200 tego typu obiektów w całym kraju. W dokumencie nie było ani jednego złego słowa o dworcu w Lublinie. Był za to – obok białostockiego – chwalony za dobre zorganizowanie obsługi niepełnosprawnych.
Dla porównania: w Katowicach osoby na wózkach były wówczas (od 9 lat) odprawiane jako bagaż, na jednym z dworców w Łodzi dopiero inspektorzy NIK skłonili administratora do uprzątnięcia… odchodów z blatu przed okienkiem kasy biletowej, a w Nasielsku podróżnych witał widok martwego psa leżącego w kałuży krwi.
Indeks zadowolenia z dworca - ranking i liczba punktów
Lublin Główny 73
Bydgoszcz Główna 21
Warszawa 17
Gdańsk Główny 14
Łódź Kaliska 11
Łódź Fabryczna 10
Szczecin Główny 4