Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 listopada 2019 r.
17:41

Dyrektor lubelskiego szpitala planuje wyjście z sieci i likwidację dwóch oddziałów. Bo przynoszą straty

36 53 A A

Plan likwidacji dwóch oddziałów i dwóch poradni w ramach programu naprawczego będzie miał wpływ na poziom bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Lublina i jego okolic – pracownicy Szpitala Neuropsychiatrycznego. Dyrektor zapewnia, że nie ma takiego zagrożenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Plan naprawczy, według naszej wiedzy, zakłada likwidację oddziału neurologicznego, oddziału internistycznego oraz poradni specjalistycznych - neurologicznej i logopedycznej – alarmują w liście do redakcji pracownicy Szpitala Neuropsychiatrycznego. – Plany te, w świetle stałych zapewnień władz o bezproblemowym i szerokim dostępie pacjentów do leczenia szpitalnego oraz skracaniu kolejek do poradni specjalistycznych, są zupełnie niezrozumiałe – podkreślają autorzy listu.

Zdaniem pracowników plan likwidacji kolejnych łóżek neurologicznych (w styczniu ubiegłego roku został zamknięty jeden z dwóch funkcjonujących w szpitalu od początku oddziałów neurologicznych) stoi w sprzeczności ze wskaźnikami epidemiologicznymi prognozującymi, m.in. dla województwa lubelskiego, wzrost zachorowań dotyczących układu nerwowego.

– Jesteśmy prawdopodobnie jedyną w Lublinie placówką, gdzie pacjenci nie czekają w kolejkach do przyjęcia w poradniach specjalistycznych i oddziale neurologicznym – zaznaczają autorzy listu.

– Nie zmieni się dostęp do świadczeń ani liczba łóżek, bo jest możliwość, żeby ryczałt, którym dysponujemy na świadczenia w ramach sieci szpitali przejęła inna placówka – tłumaczy dr n. med. Piotr Dreher, dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie i zapewnia: – Oznaczałoby to też przejęcie pracowników, czyli nikt nie straciłby pracy, nie byłoby żadnych zwolnień.

Jak tłumaczy dyr. Dreher, neurologia i interna przynoszą straty. – Neurologia i interna oraz dwie poradnie, które są finasowane w ramach sieci szpitali, przyniosły za pierwsze półrocze tego roku aż 4,5 mln zł. straty. Musieliśmy to bilansować, tym co wypracowała psychiatria, finansowana poza siecią na starych zasadach – zaznacza Dreher. – Tak naprawdę bilansowalibyśmy się dzięki samej psychiatrii, szpital miałby płynność finansową. Niestety to, co zarobimy musimy wydać na to, co przynosi straty.

Dlatego, jak tłumaczy dyrektor, plan naprawczy zakłada wyjście z sieci szpitali. – Na razie trudno jednak powiedzieć jak do tego podejdzie np. NFZ. Rozmowy trwają – mówi Dreher.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ryczałt mógłby „przejąć” szpital przy al. Kraśnickiej, w którym miałoby powstać centrum neurologiczno-udarowe. W piątek nie udało nam się porozmawiać z dyrektorką szpitala, która była na urlopie. Jej zastępca ds. medycznych nie odbierał telefonu, nie odpisał też na SMS.

– Za wcześnie, żeby cokolwiek przesądzać. Program naprawczy Szpitala Neuropsychiatrycznego podlega konsultacjom, nie ma jeszcze żadnych decyzji – komentuje Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka województwa lubelskiego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karol / 11 listopada 2019 r. o 18:23
+37
proponuję zlikwidować szpital . nie będzie strat ...
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 18:01
+34
Skandaliczne propozycje. Ludzie obudźcie się, bo jak zaczną likwidować to nie będzie gdzie się leczyć. Od kiedy szpital ma zarabiać? Ma leczyć i niech dyrektor wola o pieniądze od władz a nie narzeka.
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 17:52
+29
Najlepiej polikwidować wszystkie oddziały, zatrudnić kapelena na etacie NFZ i niech się naród cieszy.
Avatar
Obserwator / 11 listopada 2019 r. o 19:30
+27
Piotruś pan zatrudnił okolo 40 pracownikow do administracji. Bezmyslne rządy "menagera" marnotrawia to co zostalo osiagniete przez poprzedniego dyrektora, który zostal w.... y za kilka tys nieprawidlowosci. Ten robi przez swoje dzialania 4,5 banki dlugu i wdraza wielki plan naprawczy ktory nic nie zmieni w dluzszej perspektywie. Zatrudni pewnie kolejne cycate laski do wdrozenia zamiast ciac na maksa administrację i nierobow ktorych namnozyl bez liku
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 19:31
+26
Pracuję w ochronie zdrowia ponad 25 łat. Słowo paranoja straciło swoje znaczenie w Ochronie Zdrowia 10 łat temu Od tamtej pory to co się dzieje to czysty debilizm. Nie jest to wina pracowników ochrony zdrowia ale ludzi nią zarządzających. A z roku na rok z mojej perspektywy człowieka który poświęcił ćwierć wieku pacjentom będzie Jeszcze gorzej.
Avatar
Pacjent / 11 listopada 2019 r. o 18:53
+26
Wielu ludzi już doświadczyło, jak trudno dostać się na neurologię. Więc lepiej zlikwidować :( Nie będzie problemu :(
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 r. o 23:27
+23
Jak komuś się coś nie podoba to niech podziękuje za to wszystko Marszałkowi Stawiarskiemu to on personalnie odpowiada za ten szpital
Avatar
Lekarz / 11 listopada 2019 r. o 23:00
+22
No to macie dobrą zmianę. Pieniądze dla nierobów, rozdawanie na oślep by tylko kupić głosy nierozgarniętych wyborców. A na Służbę Zdrowia, niepełnosprawnych itd. jak zwykle nie ma. Głosujcie dalej na tych nieudaczników, co nawet proste stadniny koni przynoszące rok w rok milionowe zyski załatwili w 2 lata. A co mówić o tak skomplikowanej materii. Posadzili na stołku nie wylewającego za kołnierz erotomana i czego się spodziewaliście. Poprzedni dyrektor i porzednia władza trochę lepiej dawała radę. Wiem bo tam pracuję.
Avatar
ROZGORYCZONY CZŁOWIEK,POTENCJALNY PACJENT / 11 listopada 2019 r. o 22:08
+21
Odezwa do pacjentów-  wszyscy którzy byli leczeni w oddziałach którym grozi zamknięcie-zwłaszcza neurologicznym ,wszyscy którzy uzyskali pomoc, którym nieraz uratowano życie,stańcie w obronie tych likwidowanych miejsc,wyraźcie swoją opinię albo przyjdźcie do dyrekcji i powiedźcie co o tym myslicie, wiecie że do poradni możecie się dostać prawie bez kolejki-nie tak jak w innych miejscach,czasem przychodzicie zaskoczeni,że prosto z okienka rejestracji można już uzyskać poradę Miejsc leczenia neurologicznego ubywa i w oddziałach i w poradniach,zawalczcie o te miejsca,niech ci,którzy podejmują tak nieodpowiedzialne decyzje zostaną zdjęci ze stanowisk.Oni też kiedyś będą wymagali pomocy i ich rodziny,sami przekonają się ,ale będzie za późno,tych porządnie działających zespołów pracowników białego personelu nikt szybko nie odtworzy,rujnuje się dobre miejsce,gdzie widziało się nie tylko chory dysk, czy zawrót głowy ale całego chorego człowieka i jego godność ,jego dobro SZPITAL TO NIE PRODUKCJA,ZYSK TO URATOWANI LUDZIE
Odezwa do pacjentów-  wszyscy którzy byli leczeni w oddziałach którym grozi zamknięcie-zwłaszcza neurologicznym ,wszyscy którzy uzyskali pomoc, którym nieraz uratowano życie,stańcie w obronie tych likwidowanych miejsc,wyraźcie swoją opinię albo przyjdźcie do dyrekcji i powiedźcie co o tym myslicie, wiecie że do poradni możecie się dostać prawie bez kolejki-nie tak jak w innych miejscach,czasem przychodzicie zaskoczeni,że prosto z okienka rejestracji można już uzyskać poradę Miejsc leczenia neurologicznego ubywa i w oddziałach i w poradniach... rozwiń
Avatar
lek.med / 11 listopada 2019 r. o 18:58
+21
tzn.na Kraśnickiej to się już raczej ani pół pacjenta nie zmieści, zawsze jakieś dostawki, więc ryczałt przenoście do Szczebrzeszyna albo gdzieś
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 09:12
0
Po co te podchody i likwidacja oddziałów? Zlikwidować szpital w ogóle, budynki sprzedać. Będzie po kłopocie, skończą się straty finansowe. (To sarkazm, na wypadek, gdyby ktoś źle mnie zrozumiał).
Avatar
Andrzej / 20 listopada 2019 r. o 18:08
+2
Szpitale muszą być dochodowe - tak się wmawia ludziom ! A czy POLICJA też jakoś musi być dochodowa ? A czy STRAŻ POŻARNA też ma być dochodowa ? Bo gdzie tu jakaś konsekwencja ???
Avatar
Zmęczony / 17 listopada 2019 r. o 00:17
+5
Czy ktoś może tutaj przysłać dyrektora z prawdziwego zdarzenia? Może jest jakiś chętny menadżer? A w zamian chętnie oddamy tego psychiatrę
Avatar
światowiec / 15 listopada 2019 r. o 20:19
+3
jako były pacjent oddziału neurologii tegiż szpitala uważam że plany likwidacji oddziałów leczniczych to bardzo zły pomysł -czyżby obiecywany przez Kaczyńskiego dobrobyt ma polegać na wykańczaniu ludzi chorych --tak chorych bo wokół trąbi się o znacznych ograniczeniach przyjęc w innych szpitalach lublina. Zlikwidowanie oddziałów zamiast walki dyrekcji o poprawę warunków lecznictwa w tych oddziałach to przejaw świadczący o nieprzydatności dysydentów w ZARZĄDZANIU TAKIMI PLACÓWKAMI .Uważam iz tacy dyrektorzy winni wrócić do miotły -to jest pracy, która wyrabia poszanowanie dla ludzi starszych i schorowanych
jako były pacjent oddziału neurologii tegiż szpitala uważam że plany likwidacji oddziałów leczniczych to bardzo zły pomysł -czyżby obiecywany przez Kaczyńskiego dobrobyt ma polegać na wykańczaniu ludzi chorych --tak chorych bo wokół trąbi się o znacznych ograniczeniach przyjęc w innych szpitalach lublina. Zlikwidowanie oddziałów zamiast walki dyrekcji o poprawę warunków lecznictwa w tych oddziałach to przejaw świadczący o nieprzydatności dysydentów w ZARZĄDZANIU TAKIMI PLACÓWKAMI .Uważam iz tacy dyrektorzy winni wrócić do miotły -to jest ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 r. o 11:38
+6
Poniżej poruszane kwestie czasami bywają zupełnie nietrafne. Proszę mi podać przykład, gdzie 100% pacjentów jest zadowolonych z opieki w szpitalach? Pracują tam tylko ludzie, a czasami można powiedzieć AŻ ludzie patrząc z jakimi problemami muszą borykać się by wyleczyć jednego pacjenta.. Malkontenci zawsze się znajdą... Druga kwestia to lekarze. Nie można uogólniać, są tacy, którzy rzeczywiście zarabiają kasę, a są tacy , którzy naprawdę przejmują się pacjentami...całe szczęście , że tych drugich jest więcej patrząc z zadowolenia większości pacjentów przebywających na oddziale neurologii w Abramowicach. PROBLEM jest w tym, że dyrektor idzie po najprostszej linii oporu, jak już ktoś niżej napisał, szpital to nie fabryka! A jaka jest gwarancja, że nie zamknie kolejnych oddziałów ? bo szpital nie będzie rentowny? tu potrzeba dobrego menadżera, który zadba o dobro pacjentów a jednocześnie będzie potrafił utrzymać szpital na granicy rentowności. Inne szpitale są dużo bardziej zadłużone i to one mają przejąć pacjentów?? NIELOGICZNE! Niech ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i zacznie zastanawiać się nad tym co mówi! Pacjenci nie stracą? Bujdy na resorach!! Personel nie straci zatrudnienia? Kolejne bujdy! Społeczeństwo starzeje się i potrzebujemy tworzenia miejsc , łóżek i doświadczonego personelu w szpitalach! Może szanowny pan dreher {celowo napisane z małych liter} w końcu pomyśli co robi, bo żal patrzeć. Pozdrawiam.
Poniżej poruszane kwestie czasami bywają zupełnie nietrafne. Proszę mi podać przykład, gdzie 100% pacjentów jest zadowolonych z opieki w szpitalach? Pracują tam tylko ludzie, a czasami można powiedzieć AŻ ludzie patrząc z jakimi problemami muszą borykać się by wyleczyć jednego pacjenta.. Malkontenci zawsze się znajdą... Druga kwestia to lekarze. Nie można uogólniać, są tacy, którzy rzeczywiście zarabiają kasę, a są tacy , którzy naprawdę przejmują się pacjentami...całe szczęście , że tych drugich jest więcej patrząc z zadowolenia większości ... rozwiń
Avatar
ewelina L. / 13 listopada 2019 r. o 11:01
+4
Szpital nie zajmuje się wydobyciem węgla ani produkcją opakowań ...zajmuje sie a przynajmniej tym ma się zajmować...ochroną ZDROWIA LUDZII,,, wiec porównania do kopalni czy innych reliktów PRL poniżej sa nie na miejscu.Rozumiem rozgoryczenie pracowników ale nie o pracowników szpitala tutaj chodzi a o Oddziały szpitalne, łózka szpitalne... Nalezy tez zrozumiec pacjentów korzystających z poradni specjalistycznych z rehabilitacji z leczenia szpitalnego.....
Avatar
Bartosz Wróblewski / 13 listopada 2019 r. o 07:13
+1
Szpitale to, podobnie jak kopalnie węgla kamiennego, pomniki dawnego systemu, skrystalizowane poprzez prywatę lekarzy i populizm zarządzających. Dziwnym trafem, reformy które wywalczyli sobie lekarze i pielęgniarki skutkują zadłużaniem szpitali i brakiem zmiany jakości obsługi. To jedna wielka stajnia Augiasza, gdzie bez znajomości nic nie załatwisz, gdzie państwo doktorzy spóźniają się po kilka godzin do pracy lub nie śpią biorąc po kilka dyżurów z rzędu, aby dorobić na nowe mieszkanie, lub wycieczkę do Afryki. Nie znam osobiście dyrektora, nie widziałem statystyk wyników finansowych szpitala w Abramowicach, ale wszędzie, gdzie miałem okazję korzystać lub bywać, jest ten sam problem: lekarski kompleks zbawcy, zaś ty, jako pacjent, jesteś tylko podmiotem, na którym można zarobić, czyli pacjent liczy się tyle, ile wykazuje pasek na koniec miesiąca. Chamstwem jest również to, że ludzie współodpowiedzialni za stan szpitala(li), utrwalający patologię, widzą tylko winę dyrektora i plują na niego pod pseudonimami, a nie pod własnymi nazwiskami. Iście godne zawodu polskiego lekarza fedrującego premie i prowizje, licząc na deputaty, nie ważne, kto za to zapłaci. Byle nie oni sami.
Szpitale to, podobnie jak kopalnie węgla kamiennego, pomniki dawnego systemu, skrystalizowane poprzez prywatę lekarzy i populizm zarządzających. Dziwnym trafem, reformy które wywalczyli sobie lekarze i pielęgniarki skutkują zadłużaniem szpitali i brakiem zmiany jakości obsługi. To jedna wielka stajnia Augiasza, gdzie bez znajomości nic nie załatwisz, gdzie państwo doktorzy spóźniają się po kilka godzin do pracy lub nie śpią biorąc po kilka dyżurów z rzędu, aby dorobić na nowe mieszkanie, lub wycieczkę do Afryki. Nie znam osobiście dyrektora,... rozwiń
Avatar
Marian / 13 listopada 2019 r. o 05:57
0
Wśród komentarzy jawnie wybija kwaśny smrodek Nienażartych Związków zawodowych ....
Avatar
J. RUsak / 12 listopada 2019 r. o 20:53
-2
bardzo słuszne posunięcia dyrekcji szpitala . Leżałem ponad miesiąc w tym szpitalu na potworne bóle kręgosłupa, mając okazje przyjrzenia się personelowi pielęgniarsko lekarskiemu -ordynator neurologii w stopniu lekarza , jak i pozostali lekarze brak większego zainteresowana chorymi , tu zobaczyłem jak wygląda opieka nad starszym mężczyzną po udarze leżał obok mnie tak leki jak posiłki stawiano obok na szafce , ponieważ chory sam nie mógł się obsłużyć salowe zabierały nietknięte posiłki wrzucając leki do potraw --człowiek prawie zagłodzony . w pewnym momencie zbulwersowany postępowaniem pielęgniarek które na prośbę tego chorego poprawiać łyżko i jego leżącą pozycje szarpały nim jak Workiem ZIEMNIAKÓW WYWOŁAŁEM AWANTURĘ SKARŻĄ C do lekarza -- wkrótce mimo nieustąpienia bólu mojego kręgosłupa zostałem wypisany do domu.
bardzo słuszne posunięcia dyrekcji szpitala . Leżałem ponad miesiąc w tym szpitalu na potworne bóle kręgosłupa, mając okazje przyjrzenia się personelowi pielęgniarsko lekarskiemu -ordynator neurologii w stopniu lekarza , jak i pozostali lekarze brak większego zainteresowana chorymi , tu zobaczyłem jak wygląda opieka nad starszym mężczyzną po udarze leżał obok mnie tak leki jak posiłki stawiano obok na szafce , ponieważ chory sam nie mógł się obsłużyć salowe zabierały nietknięte posiłki wrzucając leki do potraw --człowiek prawie zagłodzony ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Lublina / 12 listopada 2019 r. o 19:18
+5
ja akurat głosowałem na PIS  ale jak urząd marszałkowski stanie po stronie dyrektora więcej na nich nie zagłosuję
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 maja 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 maja 2021 roku

Lublin: Kolej obiecuje skończyć nowy wiadukt i tory do października

Lublin: Kolej obiecuje skończyć nowy wiadukt i tory do października

Do końca października ma powstać w Lublinie nowy odcinek torów łączący dwie linie kolejowe: tę prowadzącą do Warszawy i tę w stronę Stalowej Woli. Taki termin podaje oficjalnie kolej, której inwestycja ma się wiązać z budową nowego wiaduktu

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła
23 maja 2021, 10:00

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła

W niedzielę, 23 maja w godz. 10-17 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury odbędzie się Nałęczowski Jarmark Rękodzieła.

Chcesz zarejestrować samochód w Lubartowie? Przygotuj się na długie kolejki
Alarm24

Chcesz zarejestrować samochód w Lubartowie? Przygotuj się na długie kolejki

Niemal każdego ranka ustawiają się długie kolejki osób czekających na rejestrację samochodu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Ludzie skarżą się na chaos, a nie pomaga też testowy system „zamów kolejkę”

Górnik Łęczna nie otrzyma kary w procesie licencyjnym

Górnik Łęczna nie otrzyma kary w procesie licencyjnym

W ramach nałożonego nadzoru Komisja zobowiązała Klub do reorganizacji pracy trenerów drużyn młodzieżowych tak aby trenerzy z licencjami UEFA A oraz UEFA Elite Youth A prowadzili drużyny młodzieżowe wskazane w jednym z kryteriów

Lublin: Komu przeszkadza zieleń? Oszpecono kolejne drzewa

Lublin: Komu przeszkadza zieleń? Oszpecono kolejne drzewa

Żadnego listka nie wypuściły drzewa z ul. Zana, które nie przetrwały „pielęgnacji” będącej ich okaleczeniem. Fatalnie wyglądają też opisywane już przez nas brzozy poharatane przy ul. Szafirowej. Kolejne radykalne cięcie zgłoszono nam z ul. Wallenroda

Łąki kwietne przyjadą do Lublina z Ełku

Łąki kwietne przyjadą do Lublina z Ełku

Ponad 108 tys. zł zapłacą władze Lublina za założenie i pielęgnację łąk kwietnych w dziewięciu punktach miasta. Ratusz wybrał firmę, której powierzy wykonanie takich prac. Zlecenie dostanie spółka Państwo Łąka, której oferta okazała się najtańsza spośród poprawnych ofert złożonych w przetargu. Spółka z Ełku ma dostać ponad 108 tys. zł.

Puławskie firmy łapią oddech po lockdownie. "To nie są spektakularne zmiany"

Puławskie firmy łapią oddech po lockdownie. "To nie są spektakularne zmiany"

W ciągu ostatnich miesięcy w Puławach przybywa nowych firm, a spada ilość tych, które kończą swoją działalność. Równolegle spada również poziom bezrobocia, który zbliża się do stanu z końcówki ubiegłego roku. Wygląda na to, że lokalna gospodarka rozpoczęła wychodzenie z dołka.

Protest przed sądem w Lublinie. "Sędzia odpowiada przed prawem i swoim sumieniem"
Zdjęcia
galeria

Protest przed sądem w Lublinie. "Sędzia odpowiada przed prawem i swoim sumieniem"

– To, co się dzieje, skłania nas do tego, żeby wyjść na ulicę – mówi lubelska sędzia, jedna z uczestniczek wtorkowego protestu Komitetu Obrony Demokracji w Lublinie w obronie niezależności sędziów

Masterklasy w Warsztatach Kultury
22 maja 2021, 10:00

Masterklasy w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na cykl warsztatów skierowanych do rzemieślników i twórców ludowych "Masterklasy". Pierwsze zajęcia odbędą się online już 22 maja o godz. 10.

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie
Zdjęcia
galeria

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie. Do rozwiązywania zadań przystąpiło blisko 200 osób.

Szymon Ładniak ma za sobą debiut w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak ma za sobą debiut w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak nie zmieścił się w pierwszej dziesiątce w inauguracyjnym weekendzie ADAC TCR Germany na torze Motorsport Arena Oschersleben

Bitwa o kulturę. Teatr w Polsce: kilka rewolucji naraz
25 maja 2021, 18:00

Bitwa o kulturę. Teatr w Polsce: kilka rewolucji naraz

We wtorek, 25 maja o godz. 18 w Teatrze Starym odbędzie się spotkanie z cyklu "Bitwa o kulturę". Wydarzenie, którego gośćmi będą Karolina Szczypek i Paweł Sablik, będzie dostępne online na Facebooku.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Można przegrać, ale nie w takim stylu, jak z Hutnikiem

Marek Saganowski (Motor Lublin): Można przegrać, ale nie w takim stylu, jak z Hutnikiem

Trener Motoru Marek Saganowski we wtorek odpowiadał na pytania dziennikarzy przed środowym spotkaniem z GKS Katowice.

Prezydent Lublina wylicza ile miasto straci na Polskim Ładzie

Prezydent Lublina wylicza ile miasto straci na Polskim Ładzie

W dziesiątkach milionów złotych liczony może być uszczerbek w kasie miasta spowodowany zapowiedzianą przez rząd reformą podatkową – szacują władze Lublina. Ratusz obawia się skutków zapowiedzianego przez rząd podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i ostrzega, że będzie „bezwzględnie” żądać od państwa zrekompensowania utraty dochodu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!