Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2009 r.
15:51
Edytuj ten wpis

Dyrektor ZUS: CBA nie dało nam się wytłumaczyć (wideo)

0 15 A A

Nieuzasadnione decyzje lubelskiego oddziału ZUS kosztowały zakład kilka milionów złotych twierdzi CBA. Dziś ujawniło wyniki półrocznej kontroli. Jeden z zarzutów dotyczy firmy, w której dyrektor lubelskiego ZUS kupił mieszkanie. Ten odpiera zarzuty: CBA złamało procedurę i nie dało nam się wytłumaczyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nadużycia powstały w związku z rozkładaniem na raty należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, a także umarzaniem zaległości z tego tytułu – informuje Tomasz Frątczak, dyrektor Gabinetu Szefa CBA.

Zdaniem funkcjonariuszy CBA w latach 2004-2009 roku w lubelskim oddziale ZUS bezpodstawnie umarzano składki oraz dopuszczano do przedawnienia powstałych zaległości co "naraziło interes finansowy ZUS”. – Niezasadne umorzenia zaległości kosztowały 3 mln zł, a dopuszczenie do przedawnienia zaległości 400 tys. zł – wylicza Frątczak.

Niezgodnie z przepisami rozkładano też na raty powstałe zaległości w ogólnej wysokości ok. 10 mln zł. O nieprawidłowościach zakończonej w czerwcu kontroli (trwała pół roku) CBA poinformowało dziśj media. Wyniki kontroli przekazało do Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz prezesa ZUS.

– To zbyt przedwczesne działanie – twierdzi Andrzej Panasiuk, dyrektor oddziału ZUS w Lublinie. – Agencja złamała przepisy określające procedurę postępowania w tego typu sprawach. Nie dano mi możliwości ustosunkowania się do zarzutów.

Ale nie tylko o procedurę chodzi. Dyrektor Panasiuk twierdzi, że zarzuty CBA są merytorycznie bezzasadne. – Od 2003 roku byliśmy dwukrotnie kontrolowani w tym zakresie przez NIK, który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości – mówi.

Tłumaczy, że rozkładając na raty zaległości do ZUS uratował w okresie recesji kilkadziesiąt spółek przed upadłością, chroniąc też miejsca pracy.

– Jedną z nich było PZL Świdnik, który utracił płynność finansową. Nie mogłem zablokować im kont, to byłoby niemoralne. Dlatego udzieliłem im układu ratalnego na spłatę zaległych składek – argumentuje dyr. Panasiuk.

Zarzuty CBA dotyczyły też firmy deweloperskiej z Lublina, której w 2007 roku rozłożono na raty zaległości. Panasiuk potwierdza, że funkcjonariusze mieli najwięcej wątpliwości co do tej decyzji. I przyznaje: – W 2005 roku kupiłem u tego dewelopera 3-pokojowe mieszkanie. Zapłaciłem tyle co inni: 250 tys. zł. Ale ta transakcja nie miała wpływu na późniejszą decyzję.

CBA złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez kierownictwo ZUS w Lublinie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Ta wystąpiła z wnioskiem, żeby sprawą zajęła się inna jednostka.

Dyrektor ZUS odpiera zarzuty CBA


– Prokuratura apelacyjna zdecydowała o przekazaniu sprawy Prokuraturze Okręgowej w Zamościu. – mówi Cezary Maj, rzecznik PA w Lublinie. - Chcieliśmy uniknąć ewentualnych zarzutów o stronniczość, z uwagi na kontakty osobiste i służbowe, które łącza kierownictwo Prokuratury Okręgowej w Lublinie i lubelskiego ZUS.

– Z prokuratorem Lepieszką jesteśmy kolegami ze studiów – wyjaśnia dyr. Panasiuk.

Akta trafiły w Zamościu do wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą.

– Są analizowane przez prokuratora, który podejmie decyzję w spawie wszczęcia śledztwa – mówi prokurator Ewa Nowosad z PO w Zamościu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pracownik / 30 sierpnia 2009 o 20:41
0
Jeśli tak chciał uchronić firmy od upadłości to niech wyjaśni dlaczego tak dużo kieruje wniosków do sądu o ogłoszenie upadłości lubelskich firm, nawet tam gdzie nie ma majątku. CBA powinno sprawdzić zasadność tych wniosków????
Avatar
pracownik / 30 sierpnia 2009 o 20:30
0
Ta firma developerska zawsze była pod parasolem, wiele razy wstrzymywano Orionowi egzekucję, udzielano układów ratalnych których nie dotrzymywała, tak było również za poprzedniego Dyrektora. CBA powinno również sprawdzić manipulacje z zamykaniem w systemie ARS tytułów egzekucyjnych i wysyłanie ich w tysiacach do Urzedów Skarbowych w celu zwiększenia wskaźnika egzekucyjnego. Tak naprawdę to przerzucanie czynnosci dochodzenia zaległości na urzędy skarbowe. Czysta manipulacja Pana Mańko zcy dyrektora zus w Lublinie.
Avatar
ola / 30 sierpnia 2009 o 10:42
0
ludzie nienawidzą US i ZUS. Jest to zrozumiałe, bo te urzędy zabierają nam pieniądze. Takie przepisy stanowią ludzie, których Wy również - wybieracie do Parlamentu.
Ja jestem ostrożny w forowaniu wyroków.
Myślący człowiek, działający bez emocji, powinien zastanowić się i wyciągnąćoki, żedyrekcja ZUS, działając w sposób aczkolwiek niepopularny (w świetle odboiru wizerunku zus) podjęła właściwe decyzje. Szkoda,że cba nie poinformowalo, że długa w ratach zostały spłacone i dzięki takim decyzjom, tysiące ludzi z Polski B zachowało pracę.
Polacy uwielbiają sensacje medialne i nagonki, potem się wyżywają, pełni żółci, zawiści, nienawiści.
Trzeba pomyśleć i rzetelnie, obiektywnie ocenić.
ludzie nienawidzą US i ZUS. Jest to zrozumiałe, bo te urzędy zabierają nam pieniądze. Takie przepisy stanowią ludzie, których Wy również - wybieracie do Parlamentu.
Ja jestem ostrożny w forowaniu wyroków.
Myślący człowiek, działający bez emocji, powinien zastanowić się i wyciągnąćoki, żedyrekcja ZUS, działając w sposób aczkolwiek niepopularny (w świetle odboiru wizerunku zus) podjęła właściwe decyzje. Szkoda,że cba nie poinformowalo, że długa w ratach zostały spłacone i dzięki takim decyzjom, tysiące ludzi z Polski B zachowało pr... rozwiń
Avatar
~Leon~ / 29 sierpnia 2009 o 17:49
0
Czyli wygrane są firmy które nie płacą żadnych składek Zus i zatrudniają pracowników na lewo!
Nie trzeba wtedy nic rozkładać na raty i cba sie nie napracuje.
Avatar
jaitylkoja / 29 sierpnia 2009 o 15:46
0
No poprostu biedactwo! Ja mu współczuję serdecznie! Czepili się go za umarzanie milionowych długów, kiedy mnie, mającego niewspółmiernie mniejszy w stosunku do wyżej wymienionych dług (3000) zostałem potraktowany jak śmieć i odrzucono mi wniosek o układ ratalny. Dlaczego? Bo moje dochody nie zapewniały gwarancji spłaty tego długu na raty. Zapewniały zaś (sic!) spłatę w chwili, kiedy weszli mi na pensję i zabierano mi 50% moich dochodów!!!! Nadmienię, że mogli mi potrącić z pensji nie więcej niż najniżasza krajowa, czyli 300 zł. W ratach deklarowałem 500 zł. Paranoja!
Na szczęście dzięki ignorancji w zakresie kpa pracowników tej instytucji udało mi się przerwać tą farsę, ponieważ wszczęli postępowanie egzekucyjne bez wydania decyzji o zaległościach (też sic!).
TRAGEDIA! Ludzie! Nie dajcie się molochowi, który sądzi m. in., że przedawnienie działa wstecz wg. wg ustawy o sus oraz na to, że większość nie znających prawa zapłaci "nieprzedawnione" składki wraz z odsetkami je przewyższającymi.

P.S.
Dlaczego dyrektor zus jęczy na to, że nie dano mu prawa do wypowiedzenia się przed wydaniem deczji, kiedy gwałci sie prawo do wypowiedzenia zwykłego szaraka wystawiając mu decyzję bez uprzedniego zapoznania się ze sprawą? Dlaczego dziwi się, skoro tak nakazał postępować swoim pracownikom wobec szarakom?
No poprostu biedactwo! Ja mu współczuję serdecznie! Czepili się go za umarzanie milionowych długów, kiedy mnie, mającego niewspółmiernie mniejszy w stosunku do wyżej wymienionych dług (3000) zostałem potraktowany jak śmieć i odrzucono mi wniosek o układ ratalny. Dlaczego? Bo moje dochody nie zapewniały gwarancji spłaty tego długu na raty. Zapewniały zaś (sic!) spłatę w chwili, kiedy weszli mi na pensję i zabierano mi 50% moich dochodów!!!! Nadmienię, że mogli mi potrącić z pensji nie więcej niż najniżasza krajowa,... rozwiń
Avatar
wiki / 29 sierpnia 2009 o 08:50
0
Nie wie co dzieje się w ZUSie, to śmieszna odpowiedź,a te lewe renty na stałe,choroba nadciśnienie albo lewy kręgosłup,tysięce takich chodzi po całej polsce z lewymi rentami, a ile w Lublinie?,cho cho I NIKT TEGO NIE WERYFIKUJE.
Avatar
~gość~ / 29 sierpnia 2009 o 08:14
0
Nie wiem na ile w ZUSie działa klucz rodzinny ale wszyscy są spanikowani nic nie wiedzą a nabici są wiadomościami z uczelni i w koło macieju to samo mówią z klienta nabijają się a juz to biuro przedwczesnego ustrzelenia klienta to ho hoo.Zajrzy ci ta do kompa pomamrocze,robisz papier,okazuje się że nie o to chodziło i tak w koło macieju.Jak trafisz do odpowiedniego pokoju to jak ja w końcu sprawy po 8 latach pozamykałem ale od śmiechu to tydzień nie mogłem się powstrzymać.A ten dyrektorek to jakieś oko jedno większe,nie golony jakby tydzień na dołku był,ha ha ha.
Avatar
~gość~ / 28 sierpnia 2009 o 21:47
0
Wiem że ten Facet nic nie wie co się w ZUSsie lubelskim dzieje
Avatar
mosquito / 28 sierpnia 2009 o 21:18
0
tak czy inaczej ? - po Panasiuku. Bo tylko o to chyba chodziło skoro ujawniono to prasie przed ustosunkowaniem się ZUSu do "zarzutów".
Avatar
~Max~ / 28 sierpnia 2009 o 20:58
0
Jestem ciekawy i to bardzo jak ta sprawa potoczy się dalej,,czy przyschnie i ucichną komentarze i reporterzy, a pan szanowny dyrektor zmieni stołek i pouczy sowitą odprawę kilka milionów,,myślę że kruk krukowi oka nie wydziobie.
Avatar
pracownik / 30 sierpnia 2009 o 20:41
0
Jeśli tak chciał uchronić firmy od upadłości to niech wyjaśni dlaczego tak dużo kieruje wniosków do sądu o ogłoszenie upadłości lubelskich firm, nawet tam gdzie nie ma majątku. CBA powinno sprawdzić zasadność tych wniosków????
Avatar
pracownik / 30 sierpnia 2009 o 20:30
0
Ta firma developerska zawsze była pod parasolem, wiele razy wstrzymywano Orionowi egzekucję, udzielano układów ratalnych których nie dotrzymywała, tak było również za poprzedniego Dyrektora. CBA powinno również sprawdzić manipulacje z zamykaniem w systemie ARS tytułów egzekucyjnych i wysyłanie ich w tysiacach do Urzedów Skarbowych w celu zwiększenia wskaźnika egzekucyjnego. Tak naprawdę to przerzucanie czynnosci dochodzenia zaległości na urzędy skarbowe. Czysta manipulacja Pana Mańko zcy dyrektora zus w Lublinie.
Avatar
ola / 30 sierpnia 2009 o 10:42
0
ludzie nienawidzą US i ZUS. Jest to zrozumiałe, bo te urzędy zabierają nam pieniądze. Takie przepisy stanowią ludzie, których Wy również - wybieracie do Parlamentu.
Ja jestem ostrożny w forowaniu wyroków.
Myślący człowiek, działający bez emocji, powinien zastanowić się i wyciągnąćoki, żedyrekcja ZUS, działając w sposób aczkolwiek niepopularny (w świetle odboiru wizerunku zus) podjęła właściwe decyzje. Szkoda,że cba nie poinformowalo, że długa w ratach zostały spłacone i dzięki takim decyzjom, tysiące ludzi z Polski B zachowało pracę.
Polacy uwielbiają sensacje medialne i nagonki, potem się wyżywają, pełni żółci, zawiści, nienawiści.
Trzeba pomyśleć i rzetelnie, obiektywnie ocenić.
ludzie nienawidzą US i ZUS. Jest to zrozumiałe, bo te urzędy zabierają nam pieniądze. Takie przepisy stanowią ludzie, których Wy również - wybieracie do Parlamentu.
Ja jestem ostrożny w forowaniu wyroków.
Myślący człowiek, działający bez emocji, powinien zastanowić się i wyciągnąćoki, żedyrekcja ZUS, działając w sposób aczkolwiek niepopularny (w świetle odboiru wizerunku zus) podjęła właściwe decyzje. Szkoda,że cba nie poinformowalo, że długa w ratach zostały spłacone i dzięki takim decyzjom, tysiące ludzi z Polski B zachowało pr... rozwiń
Avatar
~Leon~ / 29 sierpnia 2009 o 17:49
0
Czyli wygrane są firmy które nie płacą żadnych składek Zus i zatrudniają pracowników na lewo!
Nie trzeba wtedy nic rozkładać na raty i cba sie nie napracuje.
Avatar
jaitylkoja / 29 sierpnia 2009 o 15:46
0
No poprostu biedactwo! Ja mu współczuję serdecznie! Czepili się go za umarzanie milionowych długów, kiedy mnie, mającego niewspółmiernie mniejszy w stosunku do wyżej wymienionych dług (3000) zostałem potraktowany jak śmieć i odrzucono mi wniosek o układ ratalny. Dlaczego? Bo moje dochody nie zapewniały gwarancji spłaty tego długu na raty. Zapewniały zaś (sic!) spłatę w chwili, kiedy weszli mi na pensję i zabierano mi 50% moich dochodów!!!! Nadmienię, że mogli mi potrącić z pensji nie więcej niż najniżasza krajowa, czyli 300 zł. W ratach deklarowałem 500 zł. Paranoja!
Na szczęście dzięki ignorancji w zakresie kpa pracowników tej instytucji udało mi się przerwać tą farsę, ponieważ wszczęli postępowanie egzekucyjne bez wydania decyzji o zaległościach (też sic!).
TRAGEDIA! Ludzie! Nie dajcie się molochowi, który sądzi m. in., że przedawnienie działa wstecz wg. wg ustawy o sus oraz na to, że większość nie znających prawa zapłaci "nieprzedawnione" składki wraz z odsetkami je przewyższającymi.

P.S.
Dlaczego dyrektor zus jęczy na to, że nie dano mu prawa do wypowiedzenia się przed wydaniem deczji, kiedy gwałci sie prawo do wypowiedzenia zwykłego szaraka wystawiając mu decyzję bez uprzedniego zapoznania się ze sprawą? Dlaczego dziwi się, skoro tak nakazał postępować swoim pracownikom wobec szarakom?
No poprostu biedactwo! Ja mu współczuję serdecznie! Czepili się go za umarzanie milionowych długów, kiedy mnie, mającego niewspółmiernie mniejszy w stosunku do wyżej wymienionych dług (3000) zostałem potraktowany jak śmieć i odrzucono mi wniosek o układ ratalny. Dlaczego? Bo moje dochody nie zapewniały gwarancji spłaty tego długu na raty. Zapewniały zaś (sic!) spłatę w chwili, kiedy weszli mi na pensję i zabierano mi 50% moich dochodów!!!! Nadmienię, że mogli mi potrącić z pensji nie więcej niż najniżasza krajowa,... rozwiń
Avatar
wiki / 29 sierpnia 2009 o 08:50
0
Nie wie co dzieje się w ZUSie, to śmieszna odpowiedź,a te lewe renty na stałe,choroba nadciśnienie albo lewy kręgosłup,tysięce takich chodzi po całej polsce z lewymi rentami, a ile w Lublinie?,cho cho I NIKT TEGO NIE WERYFIKUJE.
Avatar
~gość~ / 29 sierpnia 2009 o 08:14
0
Nie wiem na ile w ZUSie działa klucz rodzinny ale wszyscy są spanikowani nic nie wiedzą a nabici są wiadomościami z uczelni i w koło macieju to samo mówią z klienta nabijają się a juz to biuro przedwczesnego ustrzelenia klienta to ho hoo.Zajrzy ci ta do kompa pomamrocze,robisz papier,okazuje się że nie o to chodziło i tak w koło macieju.Jak trafisz do odpowiedniego pokoju to jak ja w końcu sprawy po 8 latach pozamykałem ale od śmiechu to tydzień nie mogłem się powstrzymać.A ten dyrektorek to jakieś oko jedno większe,nie golony jakby tydzień na dołku był,ha ha ha.
Avatar
~gość~ / 28 sierpnia 2009 o 21:47
0
Wiem że ten Facet nic nie wie co się w ZUSsie lubelskim dzieje
Avatar
mosquito / 28 sierpnia 2009 o 21:18
0
tak czy inaczej ? - po Panasiuku. Bo tylko o to chyba chodziło skoro ujawniono to prasie przed ustosunkowaniem się ZUSu do "zarzutów".
Avatar
~Max~ / 28 sierpnia 2009 o 20:58
0
Jestem ciekawy i to bardzo jak ta sprawa potoczy się dalej,,czy przyschnie i ucichną komentarze i reporterzy, a pan szanowny dyrektor zmieni stołek i pouczy sowitą odprawę kilka milionów,,myślę że kruk krukowi oka nie wydziobie.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Dziwne zachowanie kobiety w kościele na Poczekajce, musiała interweniować policja

Lublin: Dziwne zachowanie kobiety w kościele na Poczekajce, musiała interweniować policja 17 9

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę w kościele na Poczekajce w Lublinie. Interweniowała policja

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną
galeria

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną 0 3

Od wtorku zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną w Lublinie.

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu 0 0

Artur Kern i Dominika Łukasiewicz zwyciężyli w sobotnim biegu City Trail z Nationale-Nederlanden nad Zalewem Zembrzyckim

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki 0 0

Tylko Brat Siennica Nadolna w pełni poradził sobie z podopiecznymi Andrzeja Rycaka.

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury
30 grudnia 2018, 19:00

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 grudnia i 1 stycznia o godz. 19 lubelscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć barwne widowisko muzyczne opowiadających o doświadczeniach Leonarda Cohena z mistyką Zen. Przedstawienie będzie prezentowane w Centrum Kultury.

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia]
Aktualizacja
galeria

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia] 45 16

W niedzielę doszło do tragicznego wypadku w Lublinie. Dwie osoby zginęły. Kierowca auta nie miał prawa jazdy.

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz?

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz? 0 10

Nie wszyscy nowi posłowie, którzy objęli zwolnione miejsca w Sejmie, zyskają na tym finansowo. Dla niektórych będzie to wręcz krok wstecz. Mimo to wszyscy zgodnie zapewniają, że robią to dla ojczyzny. Zajrzeliśmy do portfeli trójki nowych posłów z woj. lubelskiego

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku 0 0

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia]
szlachetna paczka
galeria

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia] 1 5

800 rodzin z województwa lubelskiego otrzymało paczki świąteczne w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc trafiła m.in. do rodziny pani Agnieszki z Dysa k. Lublina.

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy 27 26

Nie będzie targu na Felinie, świateł na Węglarza, ani klimatyzacji w hali Globus. Wyliczać można długo. Prezydent nie znalazł pieniędzy na większość próśb, które zgłosili radni do przyszłorocznego budżetu miasta. Na ich spełnienie trzeba by znaleźć dodatkowo 269 mln zł. Prezydent znalazł niecałe 4 mln

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs 20 8

Przed nowym sezonem wymieniona będzie obsługa gastronomiczna Mostu Kultury. Nowa zostanie wybrana w konkursie, w którym oceniane ma być m.in. proponowane menu i estetyka punktu. Właśnie wygląd był ostatnio powodem zamieszania, gdy na moście stanęły za wysokie kontenery i zbyt krzykliwa reklama

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia 4 0

Historia gminy Baranów w powiecie puławskim w przyszłym roku zostanie zaprezentowana w publikacjach, jakie ma zamiar wydać lokalny samorząd. Na apel o udostępnianie materiałów z różnych lat odpowiedziało już mnóstwo osób z różnych stron kraju.

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież 0 2

I chociaż ona radzi sobie na razie bardzo różnie, to z raz obranego kursu nie zamierzają rezygnować

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze 92 2

Speed Car Motor Lublin znalazł się w gronie 23 klubów z żużlowej Polski, które otrzymały pozwolenie na starty w ligach w przyszłym sezonie

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia] 0 3

Już po raz 5. ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.