Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Dyspozytor odmówił wysłania karetki, pacjent nie żyje. Będzie kontrola w pogotowiu

Autor: Zdjęcie autora toma
1 13 A A

Zarząd województwa zgodził się we wtorek na przeprowadzenie doraźnej kontroli w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Lublinie. Chodzi o sprawę domniemanego nieprawidłowego postępowania dyspozytora medycznego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sytuacja miała miejsce w pierwszy weekend grudnia. Dyspozytorzy odmówili wysłania karetki do mężczyzny, który w swoim domu w podlubelskich Piotrowicach najprawdopodobniej spadł ze schodów. Tłumaczyli decyzję tym, że mężczyzna wcześniej pił alkohol.

Pogotowie zostało wysłane na miejsce dopiero po kilkunastu godzinach i po kilku telefonach z prośbą o pomoc. Okazało się, że 66-latek miał rozległego krwiaka mózgu. Przeszedł operację, po której był utrzymywany w śpiączce. Po kilku dniach zmarł.

- 11 grudnia dyrektor pogotowia złożył wyjaśnienia w tej sprawie, ale członkowie zarządu uznali, że należy przyjrzeć się procedurom. Kontrola pozwoli zweryfikować prawidłowość ich stosowania przez dyspozytorów medycznych. Przeprowadzą ją pracownicy Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej - mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 r. o 09:02
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty

........ja tam nie wiem jakim tam była dyspozytor......... ale wiem że na podstacji na której była koordynującą w końcu zapanował spokój bo jak robiła miejsce dla syna to poleciał........... jeden Ratownik.......... a jak robiła miejsce dla siebie to kolejny

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 r. o 00:04
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty.

masz tu na myśli dyspozytor która zastraszała i poniewierała ludzi od początku powstania CPR?

Avatar
Jakub / 18 grudnia 2014 r. o 19:46
0

dlaczego  rodzina nie powie prawdy??????

nie chcieli przyjazdu  karetki tylko radzili się co zrobić z pijanym .....

opluwa się dyspozytorów a Ci wykonują najbardziej  odpowiedzialną  prace w całym  systemie ratownictwa

muszą ocenić stan pacjenta  nie widząc.... chylę czoła  przed tymi ludzmi

Avatar
Franek / 18 grudnia 2014 r. o 14:28
0

uuuuuuuuuuuuuuuuuu

Avatar
ratmed / 17 grudnia 2014 r. o 19:56
0

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, które błądzą i muszą same dzwonić do wzywającego i się dopytywać o miejsce wezwania. Nie zawsze to co nowe jest lepsze, moim zdaniem jest wielki bur..... Rodzinie zmarłego szczere kondolencje.

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, któ... rozwiń

Avatar
sluzba / 17 grudnia 2014 r. o 17:25
0

puste  to nasze społeczeństwo...Wam napisać ze rozdają coś za darmo to polecicie nie sprawdzając...poczekajcie na prawdziwe fakty i dopiero komentujcie...z czasem zobaczycie....i zapytajcie rodziny dlaczego w pewnym momencie nie chcieli pomocy pogotowia a teraz wielka awantura

Avatar
życie / 17 grudnia 2014 r. o 15:35
0

Obecnie dyspozytor = Bóg.

Avatar
maczeta / 17 grudnia 2014 r. o 13:36
0

czas zapalic swieczki przed domem dyspozytora i kierownctwa.

tylko wstyd ma szanse pokonac mordercow.

cala rodzina wychowala szubrawcow i niech rodzina sie wstydzi.

dzieci tez powinny wiedziec, ze rodzice to zabojcy i pieklo na nich czeka.

a jak mam sie bronic?

panstwo mnie nie obroni!

wiec

zycze wszystkim gnidom tego samego co mi zycza i swoimi dzialaniami szkodza mi i mojej rodzinie. niech was to zlo co innym robicie wroci do was i waszych bliskich!

Taka ta służba zdrowia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

ia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

rozwiń
Avatar
ds / 17 grudnia 2014 r. o 12:58
0

Ktoś robi jak zwykle szum wokół tragedii, dyrektor Pogotowia  zachowuje sie zgodnie z wytycznymi i obowiązującymi procedurami Facet wkłada olbrzymia ilośc własnej pracy i dodatkowego ludzkiego zangażowania w pełnina funkcję. Oczywiście kontrola w takiej sytuacji to rutynowe postepowanie ale pobieżnie analizujc temat, zmarły poprostu miał pecha bo pogotowie to nie izba wytrzeżwień a jej w Lublinie nie ma

Avatar
pacjent / 17 grudnia 2014 r. o 12:52
0

Może tak dyspozytorowi pałą przez łeb i poczekć na efekt??? Oczywiście nie wysyłając karetki bo po co? Pomyślcie durni decydenci................

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 r. o 09:02
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty

........ja tam nie wiem jakim tam była dyspozytor......... ale wiem że na podstacji na której była koordynującą w końcu zapanował spokój bo jak robiła miejsce dla syna to poleciał........... jeden Ratownik.......... a jak robiła miejsce dla siebie to kolejny

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 r. o 00:04
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty.

masz tu na myśli dyspozytor która zastraszała i poniewierała ludzi od początku powstania CPR?

Avatar
Jakub / 18 grudnia 2014 r. o 19:46
0

dlaczego  rodzina nie powie prawdy??????

nie chcieli przyjazdu  karetki tylko radzili się co zrobić z pijanym .....

opluwa się dyspozytorów a Ci wykonują najbardziej  odpowiedzialną  prace w całym  systemie ratownictwa

muszą ocenić stan pacjenta  nie widząc.... chylę czoła  przed tymi ludzmi

Avatar
Franek / 18 grudnia 2014 r. o 14:28
0

uuuuuuuuuuuuuuuuuu

Avatar
ratmed / 17 grudnia 2014 r. o 19:56
0

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, które błądzą i muszą same dzwonić do wzywającego i się dopytywać o miejsce wezwania. Nie zawsze to co nowe jest lepsze, moim zdaniem jest wielki bur..... Rodzinie zmarłego szczere kondolencje.

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, któ... rozwiń

Avatar
sluzba / 17 grudnia 2014 r. o 17:25
0

puste  to nasze społeczeństwo...Wam napisać ze rozdają coś za darmo to polecicie nie sprawdzając...poczekajcie na prawdziwe fakty i dopiero komentujcie...z czasem zobaczycie....i zapytajcie rodziny dlaczego w pewnym momencie nie chcieli pomocy pogotowia a teraz wielka awantura

Avatar
życie / 17 grudnia 2014 r. o 15:35
0

Obecnie dyspozytor = Bóg.

Avatar
maczeta / 17 grudnia 2014 r. o 13:36
0

czas zapalic swieczki przed domem dyspozytora i kierownctwa.

tylko wstyd ma szanse pokonac mordercow.

cala rodzina wychowala szubrawcow i niech rodzina sie wstydzi.

dzieci tez powinny wiedziec, ze rodzice to zabojcy i pieklo na nich czeka.

a jak mam sie bronic?

panstwo mnie nie obroni!

wiec

zycze wszystkim gnidom tego samego co mi zycza i swoimi dzialaniami szkodza mi i mojej rodzinie. niech was to zlo co innym robicie wroci do was i waszych bliskich!

Taka ta służba zdrowia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

ia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

rozwiń
Avatar
ds / 17 grudnia 2014 r. o 12:58
0

Ktoś robi jak zwykle szum wokół tragedii, dyrektor Pogotowia  zachowuje sie zgodnie z wytycznymi i obowiązującymi procedurami Facet wkłada olbrzymia ilośc własnej pracy i dodatkowego ludzkiego zangażowania w pełnina funkcję. Oczywiście kontrola w takiej sytuacji to rutynowe postepowanie ale pobieżnie analizujc temat, zmarły poprostu miał pecha bo pogotowie to nie izba wytrzeżwień a jej w Lublinie nie ma

Avatar
pacjent / 17 grudnia 2014 r. o 12:52
0

Może tak dyspozytorowi pałą przez łeb i poczekć na efekt??? Oczywiście nie wysyłając karetki bo po co? Pomyślcie durni decydenci................

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bratobójcza walka w kraśnickim PiS. Członkowie zarządu nie chcą oddać pieniędzy

Bratobójcza walka w kraśnickim PiS. Członkowie zarządu nie chcą oddać pieniędzy

Klamka miała już zapaść, ale po tajnym głosowaniu okazało się, że wicestarosta kraśnicki Andrzej Cieśla (PiS) i członek zarządu powiatu Roman Bijak (PiS) ocalili stanowiska. – Te 11 głosów uratowało moje dobre imię i osobiście uważam, że też i honor – dziękował Cieśla.

Lublin. Wirus nie ominął obleganego biurowca

Lublin. Wirus nie ominął obleganego biurowca

O przypadkach choroby COVID-19 wśród pracowników miejskiego Wydziału Komunikacji alarmuje nas jeden z Czytelników. Jego zdaniem nikogo nie wysłano stąd na kwarantannę. – Wysłano – dementuje oficjalnie Ratusz.

Wracają loty z Lublina do Gdańska. Porównujemy ceny biletów do przejazdu koleją

Wracają loty z Lublina do Gdańska. Porównujemy ceny biletów do przejazdu koleją

Bezpośrednie połączenia lotnicze między Lublinem a Gdańskiem wznowią od 13 listopada Polskie Linie Lotnicze LOT. Rejsy będą wykonywane tylko raz w tygodniu, w soboty.

Puścili prąd, a drzewa stanęły w ogniu. Mieszkańcy wsi pod Lublinem boją się o swoje bezpieczeństwo
Wideo
galeria
film

Puścili prąd, a drzewa stanęły w ogniu. Mieszkańcy wsi pod Lublinem boją się o swoje bezpieczeństwo

Drzewa nie zostały właściwie przycięte i z tego powodu zaczęły się palić po testowym uruchomieniu linii energetycznej wysokiego napięcia. Mieszkańcy okolicznych domów zarzucają, że mogło dojść do tragedii i zawiadamiają policję. A wykonawca prac przekonuje, że inwestycja jest bezpieczna.

Rozgrywki Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Lancet dzielnie walczy o wysoką pozycję

Rozgrywki Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Lancet dzielnie walczy o wysoką pozycję

Lancet to jedna z najbardziej pechowych ekip tego sezonu rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Popularni Medycy to bardzo doświadczony zespół, gdzie łatwo znaleźć kolejnych zawodników, którzy na tym świecie żyją już przez ponad pół wieku.

Polski Ład po świdnicku

Polski Ład po świdnicku

Pieniądze podzielone, symboliczne czeki odebrane, teraz samorządy mają pół roku na ogłoszenie przetargów. Co w powiecie świdnickim będzie realizowane w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych?

Szpital w Puławach wstrzymuje przyjęcia na niektóre oddziały i tworzy więcej miejsc dla pacjentów z COVID-19

Szpital w Puławach wstrzymuje przyjęcia na niektóre oddziały i tworzy więcej miejsc dla pacjentów z COVID-19

Zgodnie z poleceniem wojewody lubelskiego, puławski SP ZOZ wkrótce podwoi ilość łóżek dla pacjentów z Covid-19. Do soboty otworzy 30 nowych, wykorzystując do tego piąte piętro pawilonu "A". To oznacza wstrzymanie przyjęć na część oddziałów oraz konieczność przenoszenia pacjentów.

Szymon Ładniak startował na torze Hockenheimring w serii ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak startował na torze Hockenheimring w serii ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak ma za sobą udany weekend wyścigowy, chociaż może nie widać tego dobrze po miejscach, które zajmował w rywalizacji na liczącym blisko 90 lat torze. Młody lublinianin po raz pierwszy startował w nowym samochodzie – Hondzie Civic FK7 TCR.

W Lublinie powstanie nowa Szkoła Policyjna

W Lublinie powstanie nowa Szkoła Policyjna

W Lublinie powstanie Szkoła Policyjna. Taką deklarację złożył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Do służb mundurowych trafią miliardy złotych.

W centrum Lublina może powstać ośrodek sportowy

W centrum Lublina może powstać ośrodek sportowy

Prywatny inwestor przymierza się do budowy ośrodka sportowego przy ul. Dolnej Panny Marii. Obiekt miałby powstać poniżej kościelnej działki służącej jako parking.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 0:5. Efektowne przeprosiny i awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 0:5. Efektowne przeprosiny i awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Po remisie z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda Marek Saganowski zapowiadał, że Motor będzie chciał wynagrodzić kibicom ostatnie niepowodzenia na boisku. I trzeba przyznać, że przeprosiny wyszły całkiem nieźle. W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski żółto-biało-niebiescy już po 32 minutach prowadzili w Siedlcach z Pogonią aż 4:0. Ostatecznie wygrali różnicą pięciu bramek.

AOC GM510B i GM530B: Lekka albo klasyczna. Dwie myszy do wyboru

AOC GM510B i GM530B: Lekka albo klasyczna. Dwie myszy do wyboru

Sensory Pixart PWM3389 i przełączniki Kailh w różnych obudowach. Myszy AOC GM510B i AOC GM530B do sprzedaży trafia lada dzień w cenie 199 złotych.

Apel przed odwiedzinami grobów: "Modlitwa i pamięć znaczą dużo więcej niż dziesiątki zapalonych zniczy"

Apel przed odwiedzinami grobów: "Modlitwa i pamięć znaczą dużo więcej niż dziesiątki zapalonych zniczy"

Burmistrz Biłgoraja ponawia apel o mniejszą liczbę zniczy i sztucznych kwiatów na grobach. Przy tutejszym komunalnym cmentarzu i w Zamościu można zostawić niepotrzebny znicz, by ktoś go powtórnie wykorzystał. – Oddzielajcie przynajmniej bio od plastiku – apelują specjaliści od gospodarki odpadami. Co roku z nekropolii wywożą tony śmieci. Szacuje się, że Polacy w okolicy 1 listopada kupują około 300 milionów zniczy!

Prezydent Białej Podlaskiej: W związku z naruszeniem prawa, RIO wszczęła postępowanie nadzorcze

Prezydent Białej Podlaskiej: W związku z naruszeniem prawa, RIO wszczęła postępowanie nadzorcze

Regionalna Izba Obrachunkowa unieważnia uchwałę w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej. Samo jej procedowanie na wrześniowej sesji wywołało gorącą dyskusję. Prezydent Michał Litwiniuk (PO) obawia się teraz o trudności w realizacji wieloletnich inwestycji. Ale w ostatnim momencie zdecydowano się zwołać nadzwyczajnie radnych.

Koncert Daniela Rożka w DDK Węglin
4 listopada 2021, 18:00

Koncert Daniela Rożka w DDK Węglin

W ramach cyklu "Zawsze klasyka" Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert Daniela Rożka, który odbędzie się 4 listopada o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!