Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Dyspozytor odmówił wysłania karetki, pacjent nie żyje. Będzie kontrola w pogotowiu

Autor: Zdjęcie autora toma
1 13 A A

Zarząd województwa zgodził się we wtorek na przeprowadzenie doraźnej kontroli w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Lublinie. Chodzi o sprawę domniemanego nieprawidłowego postępowania dyspozytora medycznego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sytuacja miała miejsce w pierwszy weekend grudnia. Dyspozytorzy odmówili wysłania karetki do mężczyzny, który w swoim domu w podlubelskich Piotrowicach najprawdopodobniej spadł ze schodów. Tłumaczyli decyzję tym, że mężczyzna wcześniej pił alkohol.

Pogotowie zostało wysłane na miejsce dopiero po kilkunastu godzinach i po kilku telefonach z prośbą o pomoc. Okazało się, że 66-latek miał rozległego krwiaka mózgu. Przeszedł operację, po której był utrzymywany w śpiączce. Po kilku dniach zmarł.

- 11 grudnia dyrektor pogotowia złożył wyjaśnienia w tej sprawie, ale członkowie zarządu uznali, że należy przyjrzeć się procedurom. Kontrola pozwoli zweryfikować prawidłowość ich stosowania przez dyspozytorów medycznych. Przeprowadzą ją pracownicy Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej - mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 r. o 09:02
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty

........ja tam nie wiem jakim tam była dyspozytor......... ale wiem że na podstacji na której była koordynującą w końcu zapanował spokój bo jak robiła miejsce dla syna to poleciał........... jeden Ratownik.......... a jak robiła miejsce dla siebie to kolejny

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 r. o 00:04
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty.

masz tu na myśli dyspozytor która zastraszała i poniewierała ludzi od początku powstania CPR?

Avatar
Jakub / 18 grudnia 2014 r. o 19:46
0

dlaczego  rodzina nie powie prawdy??????

nie chcieli przyjazdu  karetki tylko radzili się co zrobić z pijanym .....

opluwa się dyspozytorów a Ci wykonują najbardziej  odpowiedzialną  prace w całym  systemie ratownictwa

muszą ocenić stan pacjenta  nie widząc.... chylę czoła  przed tymi ludzmi

Avatar
Franek / 18 grudnia 2014 r. o 14:28
0

uuuuuuuuuuuuuuuuuu

Avatar
ratmed / 17 grudnia 2014 r. o 19:56
0

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, które błądzą i muszą same dzwonić do wzywającego i się dopytywać o miejsce wezwania. Nie zawsze to co nowe jest lepsze, moim zdaniem jest wielki bur..... Rodzinie zmarłego szczere kondolencje.

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, któ... rozwiń

Avatar
sluzba / 17 grudnia 2014 r. o 17:25
0

puste  to nasze społeczeństwo...Wam napisać ze rozdają coś za darmo to polecicie nie sprawdzając...poczekajcie na prawdziwe fakty i dopiero komentujcie...z czasem zobaczycie....i zapytajcie rodziny dlaczego w pewnym momencie nie chcieli pomocy pogotowia a teraz wielka awantura

Avatar
życie / 17 grudnia 2014 r. o 15:35
0

Obecnie dyspozytor = Bóg.

Avatar
maczeta / 17 grudnia 2014 r. o 13:36
0

czas zapalic swieczki przed domem dyspozytora i kierownctwa.

tylko wstyd ma szanse pokonac mordercow.

cala rodzina wychowala szubrawcow i niech rodzina sie wstydzi.

dzieci tez powinny wiedziec, ze rodzice to zabojcy i pieklo na nich czeka.

a jak mam sie bronic?

panstwo mnie nie obroni!

wiec

zycze wszystkim gnidom tego samego co mi zycza i swoimi dzialaniami szkodza mi i mojej rodzinie. niech was to zlo co innym robicie wroci do was i waszych bliskich!

Taka ta służba zdrowia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

ia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

rozwiń
Avatar
ds / 17 grudnia 2014 r. o 12:58
0

Ktoś robi jak zwykle szum wokół tragedii, dyrektor Pogotowia  zachowuje sie zgodnie z wytycznymi i obowiązującymi procedurami Facet wkłada olbrzymia ilośc własnej pracy i dodatkowego ludzkiego zangażowania w pełnina funkcję. Oczywiście kontrola w takiej sytuacji to rutynowe postepowanie ale pobieżnie analizujc temat, zmarły poprostu miał pecha bo pogotowie to nie izba wytrzeżwień a jej w Lublinie nie ma

Avatar
pacjent / 17 grudnia 2014 r. o 12:52
0

Może tak dyspozytorowi pałą przez łeb i poczekć na efekt??? Oczywiście nie wysyłając karetki bo po co? Pomyślcie durni decydenci................

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 r. o 09:02
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty

........ja tam nie wiem jakim tam była dyspozytor......... ale wiem że na podstacji na której była koordynującą w końcu zapanował spokój bo jak robiła miejsce dla syna to poleciał........... jeden Ratownik.......... a jak robiła miejsce dla siebie to kolejny

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 r. o 00:04
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty.

masz tu na myśli dyspozytor która zastraszała i poniewierała ludzi od początku powstania CPR?

Avatar
Jakub / 18 grudnia 2014 r. o 19:46
0

dlaczego  rodzina nie powie prawdy??????

nie chcieli przyjazdu  karetki tylko radzili się co zrobić z pijanym .....

opluwa się dyspozytorów a Ci wykonują najbardziej  odpowiedzialną  prace w całym  systemie ratownictwa

muszą ocenić stan pacjenta  nie widząc.... chylę czoła  przed tymi ludzmi

Avatar
Franek / 18 grudnia 2014 r. o 14:28
0

uuuuuuuuuuuuuuuuuu

Avatar
ratmed / 17 grudnia 2014 r. o 19:56
0

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, które błądzą i muszą same dzwonić do wzywającego i się dopytywać o miejsce wezwania. Nie zawsze to co nowe jest lepsze, moim zdaniem jest wielki bur..... Rodzinie zmarłego szczere kondolencje.

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, któ... rozwiń

Avatar
sluzba / 17 grudnia 2014 r. o 17:25
0

puste  to nasze społeczeństwo...Wam napisać ze rozdają coś za darmo to polecicie nie sprawdzając...poczekajcie na prawdziwe fakty i dopiero komentujcie...z czasem zobaczycie....i zapytajcie rodziny dlaczego w pewnym momencie nie chcieli pomocy pogotowia a teraz wielka awantura

Avatar
życie / 17 grudnia 2014 r. o 15:35
0

Obecnie dyspozytor = Bóg.

Avatar
maczeta / 17 grudnia 2014 r. o 13:36
0

czas zapalic swieczki przed domem dyspozytora i kierownctwa.

tylko wstyd ma szanse pokonac mordercow.

cala rodzina wychowala szubrawcow i niech rodzina sie wstydzi.

dzieci tez powinny wiedziec, ze rodzice to zabojcy i pieklo na nich czeka.

a jak mam sie bronic?

panstwo mnie nie obroni!

wiec

zycze wszystkim gnidom tego samego co mi zycza i swoimi dzialaniami szkodza mi i mojej rodzinie. niech was to zlo co innym robicie wroci do was i waszych bliskich!

Taka ta służba zdrowia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

ia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

rozwiń
Avatar
ds / 17 grudnia 2014 r. o 12:58
0

Ktoś robi jak zwykle szum wokół tragedii, dyrektor Pogotowia  zachowuje sie zgodnie z wytycznymi i obowiązującymi procedurami Facet wkłada olbrzymia ilośc własnej pracy i dodatkowego ludzkiego zangażowania w pełnina funkcję. Oczywiście kontrola w takiej sytuacji to rutynowe postepowanie ale pobieżnie analizujc temat, zmarły poprostu miał pecha bo pogotowie to nie izba wytrzeżwień a jej w Lublinie nie ma

Avatar