Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Dyspozytor odmówił wysłania karetki, pacjent nie żyje. Będzie kontrola w pogotowiu

Autor: Zdjęcie autora toma
1 13 A A

Zarząd województwa zgodził się we wtorek na przeprowadzenie doraźnej kontroli w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Lublinie. Chodzi o sprawę domniemanego nieprawidłowego postępowania dyspozytora medycznego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sytuacja miała miejsce w pierwszy weekend grudnia. Dyspozytorzy odmówili wysłania karetki do mężczyzny, który w swoim domu w podlubelskich Piotrowicach najprawdopodobniej spadł ze schodów. Tłumaczyli decyzję tym, że mężczyzna wcześniej pił alkohol.

Pogotowie zostało wysłane na miejsce dopiero po kilkunastu godzinach i po kilku telefonach z prośbą o pomoc. Okazało się, że 66-latek miał rozległego krwiaka mózgu. Przeszedł operację, po której był utrzymywany w śpiączce. Po kilku dniach zmarł.

- 11 grudnia dyrektor pogotowia złożył wyjaśnienia w tej sprawie, ale członkowie zarządu uznali, że należy przyjrzeć się procedurom. Kontrola pozwoli zweryfikować prawidłowość ich stosowania przez dyspozytorów medycznych. Przeprowadzą ją pracownicy Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej - mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 09:02
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty

........ja tam nie wiem jakim tam była dyspozytor......... ale wiem że na podstacji na której była koordynującą w końcu zapanował spokój bo jak robiła miejsce dla syna to poleciał........... jeden Ratownik.......... a jak robiła miejsce dla siebie to kolejny

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 00:04
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty.

masz tu na myśli dyspozytor która zastraszała i poniewierała ludzi od początku powstania CPR?

Avatar
Jakub / 18 grudnia 2014 o 19:46
0

dlaczego  rodzina nie powie prawdy??????

nie chcieli przyjazdu  karetki tylko radzili się co zrobić z pijanym .....

opluwa się dyspozytorów a Ci wykonują najbardziej  odpowiedzialną  prace w całym  systemie ratownictwa

muszą ocenić stan pacjenta  nie widząc.... chylę czoła  przed tymi ludzmi

Avatar
Franek / 18 grudnia 2014 o 14:28
0

uuuuuuuuuuuuuuuuuu

Avatar
ratmed / 17 grudnia 2014 o 19:56
0

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, które błądzą i muszą same dzwonić do wzywającego i się dopytywać o miejsce wezwania. Nie zawsze to co nowe jest lepsze, moim zdaniem jest wielki bur..... Rodzinie zmarłego szczere kondolencje.

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, któ... rozwiń

Avatar
sluzba / 17 grudnia 2014 o 17:25
0

puste  to nasze społeczeństwo...Wam napisać ze rozdają coś za darmo to polecicie nie sprawdzając...poczekajcie na prawdziwe fakty i dopiero komentujcie...z czasem zobaczycie....i zapytajcie rodziny dlaczego w pewnym momencie nie chcieli pomocy pogotowia a teraz wielka awantura

Avatar
życie / 17 grudnia 2014 o 15:35
0

Obecnie dyspozytor = Bóg.

Avatar
maczeta / 17 grudnia 2014 o 13:36
0

czas zapalic swieczki przed domem dyspozytora i kierownctwa.

tylko wstyd ma szanse pokonac mordercow.

cala rodzina wychowala szubrawcow i niech rodzina sie wstydzi.

dzieci tez powinny wiedziec, ze rodzice to zabojcy i pieklo na nich czeka.

a jak mam sie bronic?

panstwo mnie nie obroni!

wiec

zycze wszystkim gnidom tego samego co mi zycza i swoimi dzialaniami szkodza mi i mojej rodzinie. niech was to zlo co innym robicie wroci do was i waszych bliskich!

Taka ta służba zdrowia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

ia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

rozwiń
Avatar
ds / 17 grudnia 2014 o 12:58
0

Ktoś robi jak zwykle szum wokół tragedii, dyrektor Pogotowia  zachowuje sie zgodnie z wytycznymi i obowiązującymi procedurami Facet wkłada olbrzymia ilośc własnej pracy i dodatkowego ludzkiego zangażowania w pełnina funkcję. Oczywiście kontrola w takiej sytuacji to rutynowe postepowanie ale pobieżnie analizujc temat, zmarły poprostu miał pecha bo pogotowie to nie izba wytrzeżwień a jej w Lublinie nie ma

Avatar
pacjent / 17 grudnia 2014 o 12:52
0

Może tak dyspozytorowi pałą przez łeb i poczekć na efekt??? Oczywiście nie wysyłając karetki bo po co? Pomyślcie durni decydenci................

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 09:02
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty

........ja tam nie wiem jakim tam była dyspozytor......... ale wiem że na podstacji na której była koordynującą w końcu zapanował spokój bo jak robiła miejsce dla syna to poleciał........... jeden Ratownik.......... a jak robiła miejsce dla siebie to kolejny

Avatar
Gość / 19 grudnia 2014 o 00:04
0

Rok temu Dyrektor usunął z CRP Dyspozytor, która chciała zmian, mówiła o nieprawidłowościach, potrzebie szkoleń. Była niewygodna. I mamy efekty.

masz tu na myśli dyspozytor która zastraszała i poniewierała ludzi od początku powstania CPR?

Avatar
Jakub / 18 grudnia 2014 o 19:46
0

dlaczego  rodzina nie powie prawdy??????

nie chcieli przyjazdu  karetki tylko radzili się co zrobić z pijanym .....

opluwa się dyspozytorów a Ci wykonują najbardziej  odpowiedzialną  prace w całym  systemie ratownictwa

muszą ocenić stan pacjenta  nie widząc.... chylę czoła  przed tymi ludzmi

Avatar
Franek / 18 grudnia 2014 o 14:28
0

uuuuuuuuuuuuuuuuuu

Avatar
ratmed / 17 grudnia 2014 o 19:56
0

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, które błądzą i muszą same dzwonić do wzywającego i się dopytywać o miejsce wezwania. Nie zawsze to co nowe jest lepsze, moim zdaniem jest wielki bur..... Rodzinie zmarłego szczere kondolencje.

Dawniej przy kazdej stacji była dyspozytornia, obecnie jest tylko 5 dyspozytorów na prawie pół województwa, nie zazdroszczę im tej roboty, jest ich za mało mają codziennie kociokwik, z drugiej strony jeśli wysyłają karetkę S do bólu zęba a potem wołają z innej stacji karetkę której ratownik kierowca nie zna terenu to się często kończy żle, poza tym dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że nie będą mieli co wysłać i sytuacja się powtórzy. Poza tym dyspozytorzy nie znają terenu przyjmują wezwania nie wiedząc gdzi i tak przekazują karetkom, któ... rozwiń

Avatar
sluzba / 17 grudnia 2014 o 17:25
0

puste  to nasze społeczeństwo...Wam napisać ze rozdają coś za darmo to polecicie nie sprawdzając...poczekajcie na prawdziwe fakty i dopiero komentujcie...z czasem zobaczycie....i zapytajcie rodziny dlaczego w pewnym momencie nie chcieli pomocy pogotowia a teraz wielka awantura

Avatar
życie / 17 grudnia 2014 o 15:35
0

Obecnie dyspozytor = Bóg.

Avatar
maczeta / 17 grudnia 2014 o 13:36
0

czas zapalic swieczki przed domem dyspozytora i kierownctwa.

tylko wstyd ma szanse pokonac mordercow.

cala rodzina wychowala szubrawcow i niech rodzina sie wstydzi.

dzieci tez powinny wiedziec, ze rodzice to zabojcy i pieklo na nich czeka.

a jak mam sie bronic?

panstwo mnie nie obroni!

wiec

zycze wszystkim gnidom tego samego co mi zycza i swoimi dzialaniami szkodza mi i mojej rodzinie. niech was to zlo co innym robicie wroci do was i waszych bliskich!

Taka ta służba zdrowia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

ia jak i ten prezydent, rząd POjebów, ale nas Qurwa ta  "demokracja " obdarowała !!!!  ech .

rozwiń
Avatar
ds / 17 grudnia 2014 o 12:58
0

Ktoś robi jak zwykle szum wokół tragedii, dyrektor Pogotowia  zachowuje sie zgodnie z wytycznymi i obowiązującymi procedurami Facet wkłada olbrzymia ilośc własnej pracy i dodatkowego ludzkiego zangażowania w pełnina funkcję. Oczywiście kontrola w takiej sytuacji to rutynowe postepowanie ale pobieżnie analizujc temat, zmarły poprostu miał pecha bo pogotowie to nie izba wytrzeżwień a jej w Lublinie nie ma

Avatar
pacjent / 17 grudnia 2014 o 12:52
0

Może tak dyspozytorowi pałą przez łeb i poczekć na efekt??? Oczywiście nie wysyłając karetki bo po co? Pomyślcie durni decydenci................

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radna PO chce pozwać do sądu Sylwestra Tułajewa. Za hasło wyborcze

Radna PO chce pozwać do sądu Sylwestra Tułajewa. Za hasło wyborcze 0 1

"Łączy nas Lublin" – pod takim szyldem o fotel prezydenta miasta walczy poseł PiS Sylwester Tułajew. – To moje hasło – przekonuje tymczasem radna wojewódzka PO Celina Stasiak, która zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 3

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 11 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 6 3

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 6 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 7

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 6

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 145 8

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 27

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!