Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Dzieci wystawione do morza. Starostwo sprawdzi kto zawinił, że nie wyjechały na kolonie

Autor: Zdjęcie autora (aa)
92 45 A A

Starostwo Powiatowe w Lublinie wyjaśni, co się stało i kto ponosi winę za to, że rodzice 24 dzieci otrzymali błędną informację o rozpoczęciu kolonii w Kątach Rybackich. W efekcie ich dzieci, już spakowane i w poniedziałek przygotowane do wyjazdu, nie mogły wsiąść do autokaru i nad morze nie wyjechały.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jestem drugi dzień po urlopie. Nie słyszałem o tej sprawie - przyznaje Robert Wójcik, wicestarosta lubelski, z którym wczoraj rozmawialiśmy. - Sytuacja jest nieprzyjemna. Poprosimy panią dyrektor PCPR-u (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - red.), aby zdała nam relację z tego, co się stało. Czy zostały wyciągnięte jakieś konsekwencje.

O 24 dzieciach z powiatu lubelskiego, które nie wyjechały na kolonie nad morze, choć PCPR w Lublinie poinformował ich rodziców o poniedziałkowym terminie wyjazdu, pisaliśmy wczoraj w tekście "Dzieci wystawione do morza”. Wypoczynek m.in. w Kątach Rybackich dla uczniów z całego województwa, których rodziny korzystają z pomocy państwa organizuje Kuratorium Oświaty w Lublinie. Uczestnicy byli typowani przez ośrodki pomocy rodzinie. Tak było też w przypadku 24 dzieci z pow. lubelskiego.

Rodzice przygotowali swoje pociechy i przyjechali na plac Zamkowy w Lublinie. Po przyjeździe autokaru dowiedzieli się jednak, że ich dzieci nigdzie nie pojadą, bo nie ma ich na liście. Usłyszeli, że z 27-osobowej grupy PCPR-u w Lublinie jedzie tylko trójka dzieci. Zaś turnus pozostałych rozpoczyna się dopiero 9 sierpnia. Dzieci nie kryły żalu, niektóre płakały.
"Na gorąco” część zdenerwowanych rodziców postanowiła wyjaśnić sprawę. Byli zarówno u dyrektorki PCPR-u w Lublinie, jak też w kuratorium. Okazało się, że winę za całe zajście ponosi pracownik socjalny. Otrzymał maila o dwóch turnusach, ale nie przekazał tej informacji rodzicom.

Dyrektorka PCPR-u już w poniedziałek przepraszała rodziców za to nieporozumienie. - Zdaję sobie też sprawę, że ta sytuacja jest także przykra dla dzieci - mówiła podczas spotkania z rodzicami.

- Ta grupa dzieci będzie mogła pojechać na kolonie 9 sierpnia - zapewnia Sebastian Płonka z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2014 o 22:33
0

Na tych zdjęciach młode BYKI to pracują tylko na czarno! a ta co chwali się telefonem to w Niedrzwicy klei uszka do garnuszków ale tylko wtedy gdy potrzebne jest zaświadczenie do Opieki a jej biedny mąż to zwiedza Europę Zachodnią i handluje samochodami. Niedrzwica Duża to gmina w której chce się żyć ale i zdychać! Kto kręci i mota ten wysyła dzieci na wycieczki za darmo! za pieniądze uczciwych podatników i ślepych URZĘDNIKÓW!  

Problem dotyczy niekompetencji, zaniedbania, głupoty (?) urzędnika, a tacy dziwni ludzie jak Ty zaczynają wypisywać "donosiki". Nawet jeśli ludzie, którzy się wypowiadali mają tyle kasy, że nie wiedzą, co z nią zrobić, to ktoś (jakiś urzednik) zakwalifikował ich dzieci na ten wyjazd. I szczytem arogancji jest traktowanie ludzi w taki sposób, że przyjeżdżają na miejsce zbiórki a tu okazuje się, że z wyjazdu nici! To, że dzieci niewydolnych wychowawczo osób  mają możliwość wyjazdu na wakacje, nie upoważnia nikogo do bezkarnego poniżania ich.

Problem dotyczy niekompetencji, zaniedbania, głupoty (?) urzędnika, a tacy dziwni ludzie jak Ty zaczynają wypisywać "donosiki". Nawet jeśli ludzie, którzy się wypowiadali mają tyle kasy, że nie wiedzą, co z nią zrobić, to ktoś (jakiś urzednik) zakwalifikował ich dzieci na ten wyjazd. I szczytem arogancji jest traktowanie ludzi w taki sposób, że przyjeżdżają na miejsce zbiórki a tu okazuje się, że z wyjazdu nici! To, że dzieci niewydolnych wychowawczo osób  mają możliwość wyjazdu na wakacje, nie upoważnia nikogo do bezka... rozwiń

Avatar
POgarda / 1 sierpnia 2014 o 22:17
0

Mam nadzieję, że ten "zatrudniony" za kompetencje pracownik zostanie wystawiony na czubie buta aż doleci do morza macać mewy!!

Ciekawe, kto zwróci tym rodzinom koszty przywozu dzieci z całego województwa, bo miejsc było tylko TRZY!!

W normalnym kraju, gdzie pracę otrzymuje się za rzetelność i umiejętności ten zatrudniony za nasze podatki imbecyl zwracałby ludziom wszystkie koszty swej pomyłki

Avatar
ykgk / 30 lipca 2014 o 20:43
0

Przesuńcie sobie filmik na 00:38 ...ta "bidna" już niedługo urodzi 3cie dziecko i też pewnie pójdzie po zasiłek. Szkoda słów!!!

Avatar
pracownica / 30 lipca 2014 o 20:00
0

Na tych zdjęciach młode BYKI to pracują tylko na czarno! a ta co chwali się telefonem to w Niedrzwicy klei uszka do garnuszków ale tylko wtedy gdy potrzebne jest zaświadczenie do Opieki a jej biedny mąż to zwiedza Europę Zachodnią i handluje samochodami. Niedrzwica Duża to gmina w której chce się żyć ale i zdychać! Kto kręci i mota ten wysyła dzieci na wycieczki za darmo! za pieniądze uczciwych podatników i ślepych URZĘDNIKÓW!  

posłuchaj mnie dobrze...

masz złe informacje!

ta co się chwali telefonem nie pracuje już od 2 lat!!!

pracowała nawet jak zarabiała 30 zł dniówką, zostawiała dzieci w domu ze swoim ojcem i jechała zarobić na chleb

pracowała nawet wtedy gdy była w 8 miesiącu ciąży i nosiła ciężkie pudełka i skrzynki!!!! wiem to bo z nią pracowałam...

jej mąż nie handluje samochodami, ale cóż lepiej wysłuchiwać sobie informacji od pijaczków a później sobie dodawać i pisać takie farmazony!!!

puste jest wasze rozumowanie bo z tego co wiem to nawet ci faceci ze zdjęcia pracują ale nie są w stanie utrzymać swoich rodzin. 

żal wam du** ściska? idźcie i wy do OPS i korzystajcie...

a nie tylko siedzicie na tym internecie i szukacie sensancji aby anonimowo ludzi oczerniać i ich podpier***.

posłuchaj mnie dobrze...

masz złe informacje!

ta co się chwali telefonem nie pracuje już od 2 lat!!!

pracowała nawet jak zarabiała 30 zł dniówką, zostawiała dzieci w domu ze swoim ojcem i jechała zarobić na chleb

pracowała nawet wtedy gdy była w 8 miesiącu ciąży i nosiła ciężkie pudełka i skrzynki!!!! wiem to bo z nią pracowałam...

jej mąż nie handluje samochodami, ale cóż lepiej wysłuchiwać sobie informacji od pijaczków a później sobie dodawać i pisać takie farmazony!!!

puste je... rozwiń

Avatar
Zygo / 30 lipca 2014 o 18:59
0

na tych zdjęciach młode chłopy jak byki nie pracują, a ja stara baba 55 lat już orzę 35 lat, żeby nie zdechnąć z głodu, pieprzony kraj, 

Na tych zdjęciach młode BYKI to pracują tylko na czarno! a ta co chwali się telefonem to w Niedrzwicy klei uszka do garnuszków ale tylko wtedy gdy potrzebne jest zaświadczenie do Opieki a jej biedny mąż to zwiedza Europę Zachodnią i handluje samochodami. Niedrzwica Duża to gmina w której chce się żyć ale i zdychać! Kto kręci i mota ten wysyła dzieci na wycieczki za darmo! za pieniądze uczciwych podatników i ślepych URZĘDNIKÓW!  

Na tych zdjęciach młode BYKI to pracują tylko na czarno! a ta co chwali się telefonem to w Niedrzwicy klei uszka do garnuszków ale tylko wtedy gdy potrzebne jest zaświadczenie do Opieki a jej biedny mąż to zwiedza Europę Zachodnią i handluje samochodami. Niedrzwica Duża to gmina w której chce się żyć ale i zdychać! Kto kręci i mota ten wysyła dzieci na wycieczki za darmo! za pieniądze uczciwych podatników i ślepych URZĘDNIKÓW!  

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2014 o 18:32
0

jak nie stać na dzieci to się nie rodzi, nie mam litości dla nikogo, jedynie dla chorych, bo takiego postępowania nauczyły mnie pieprzone solidaruchy, bo pracuję za jałmużnę i rząd nie ma dla mnie litości, to dlaczego ja mam mieć dla innych. Oto co z nami solidaruchy z lat 80 zrobiły, lampa wina za pieniądze podatników - 700 zł, itp. np. obiad. ŻADNEJ LITOŚCI OPRÓCZ CHORYCH. A dzieci jak nie stać to się nie rodzi

Avatar
Gość / 30 lipca 2014 o 16:12
0

na tych zdjęciach młode chłopy jak byki nie pracują, a ja stara baba 55 lat już orzę 35 lat, żeby nie zdechnąć z głodu, pieprzony kraj, 

Avatar
lubelak / 30 lipca 2014 o 12:18
0

Jaki ty jestes plytki widac ze nie masz za grosz szacunku do ludzi tu chodzi o dzieci ze nie pojechaly staly i plakaly pod autokarem tym rodzicom bylo bez roznicy kiedy one pojada czytaj uwaznie co pisza tacy ludzie jak Ty to plebs i zakala tego spoleczenstwa

Chyba nie rozumiesz co napisałem - szacunek do ludzi mam ale nie mam szacunku do pretensjonalnej bezrobotnej hołoty - dzieci mi szkoda że mają takich rodziców co robią aferę z byle gówna.

Zresztą nie chce mi się rozpisywać

Chyba nie rozumiesz co napisałem - szacunek do ludzi mam ale nie mam szacunku do pretensjonalnej bezrobotnej hołoty - dzieci mi szkoda że mają takich rodziców co robią aferę z byle gówna.

Zresztą nie chce mi się rozpisywać

rozwiń
Avatar
Magda / 30 lipca 2014 o 10:15
0

Skończe z tymi cebularzami - ludzie biedni nie byliby tak pretensjonali i zoruzmieliby że wyjazd jest przesunięty a najważniejsze że dzieciaki pojadą na wakacje. To zwykła paździeżownia społeczna, plebs odstrojony jak cieć w niedzielę, ogorzali od słońca w nic nie robieniu z słowotokiem pospo

Jaki ty jestes plytki widac ze nie masz za grosz szacunku do ludzi tu chodzi o dzieci ze nie pojechaly staly i plakaly pod autokarem tym rodzicom bylo bez roznicy kiedy one pojada czytaj uwaznie co pisza tacy ludzie jak Ty to plebs i zakala tego spoleczenstwa

Jaki ty jestes plytki widac ze nie masz za grosz szacunku do ludzi tu chodzi o dzieci ze nie pojechaly staly i plakaly pod autokarem tym rodzicom bylo bez roznicy kiedy one pojada czytaj uwaznie co pisza tacy ludzie jak Ty to plebs i zakala tego spoleczenstwa

rozwiń
Avatar
Mama / 30 lipca 2014 o 10:07
0

Ludzie piszecie takie glupoty :( ja pracuje po 10 godz. dziennie wychowuje samotnie dwoje dzieci i tez korzystam z pomocy MOPR bo nie zarabiam kokosow wiec nie osadzajcie ludzi :( nie wszyscy biedni ludzie to zlodzieje i kretacze :(

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2014 o 22:33
0

Na tych zdjęciach młode BYKI to pracują tylko na czarno! a ta co chwali się telefonem to w Niedrzwicy klei uszka do garnuszków ale tylko wtedy gdy potrzebne jest zaświadczenie do Opieki a jej biedny mąż to zwiedza Europę Zachodnią i handluje samochodami. Niedrzwica Duża to gmina w której chce się żyć ale i zdychać! Kto kręci i mota ten wysyła dzieci na wycieczki za darmo! za pieniądze uczciwych podatników i ślepych URZĘDNIKÓW!  

Problem dotyczy niekompetencji, zaniedbania, głupoty (?) urzędnika, a tacy dziwni ludzie jak Ty zaczynają wypisywać "donosiki". Nawet jeśli ludzie, którzy się wypowiadali mają tyle kasy, że nie wiedzą, co z nią zrobić, to ktoś (jakiś urzednik) zakwalifikował ich dzieci na ten wyjazd. I szczytem arogancji jest traktowanie ludzi w taki sposób, że przyjeżdżają na miejsce zbiórki a tu okazuje się, że z wyjazdu nici! To, że dzieci niewydolnych wychowawczo osób  mają możliwość wyjazdu na wakacje, nie upoważnia nikogo do bezkarnego poniżania ich.

Problem dotyczy niekompetencji, zaniedbania, głupoty (?) urzędnika, a tacy dziwni ludzie jak Ty zaczynają wypisywać "donosiki". Nawet jeśli ludzie, którzy się wypowiadali mają tyle kasy, że nie wiedzą, co z nią zrobić, to ktoś (jakiś urzednik) zakwalifikował ich dzieci na ten wyjazd. I szczytem arogancji jest traktowanie ludzi w taki sposób, że przyjeżdżają na miejsce zbiórki a tu okazuje się, że z wyjazdu nici! To, że dzieci niewydolnych wychowawczo osób  mają możliwość wyjazdu na wakacje, nie upoważnia nikogo do bezka... rozwiń

Avatar
POgarda / 1 sierpnia 2014 o 22:17
0

Mam nadzieję, że ten "zatrudniony" za kompetencje pracownik zostanie wystawiony na czubie buta aż doleci do morza macać mewy!!

Ciekawe, kto zwróci tym rodzinom koszty przywozu dzieci z całego województwa, bo miejsc było tylko TRZY!!

W normalnym kraju, gdzie pracę otrzymuje się za rzetelność i umiejętności ten zatrudniony za nasze podatki imbecyl zwracałby ludziom wszystkie koszty swej pomyłki

Avatar
ykgk / 30 lipca 2014 o 20:43
0

Przesuńcie sobie filmik na 00:38 ...ta "bidna" już niedługo urodzi 3cie dziecko i też pewnie pójdzie po zasiłek. Szkoda słów!!!

Avatar
pracownica / 30 lipca 2014 o 20:00
0

Na tych zdjęciach młode BYKI to pracują tylko na czarno! a ta co chwali się telefonem to w Niedrzwicy klei uszka do garnuszków ale tylko wtedy gdy potrzebne jest zaświadczenie do Opieki a jej biedny mąż to zwiedza Europę Zachodnią i handluje samochodami. Niedrzwica Duża to gmina w której chce się żyć ale i zdychać! Kto kręci i mota ten wysyła dzieci na wycieczki za darmo! za pieniądze uczciwych podatników i ślepych URZĘDNIKÓW!  

posłuchaj mnie dobrze...

masz złe informacje!

ta co się chwali telefonem nie pracuje już od 2 lat!!!

pracowała nawet jak zarabiała 30 zł dniówką, zostawiała dzieci w domu ze swoim ojcem i jechała zarobić na chleb

pracowała nawet wtedy gdy była w 8 miesiącu ciąży i nosiła ciężkie pudełka i skrzynki!!!! wiem to bo z nią pracowałam...

jej mąż nie handluje samochodami, ale cóż lepiej wysłuchiwać sobie informacji od pijaczków a później sobie dodawać i pisać takie farmazony!!!

puste jest wasze rozumowanie bo z tego co wiem to nawet ci faceci ze zdjęcia pracują ale nie są w stanie utrzymać swoich rodzin. 

żal wam du** ściska? idźcie i wy do OPS i korzystajcie...

a nie tylko siedzicie na tym internecie i szukacie sensancji aby anonimowo ludzi oczerniać i ich podpier***.

posłuchaj mnie dobrze...

masz złe informacje!

ta co się chwali telefonem nie pracuje już od 2 lat!!!

pracowała nawet jak zarabiała 30 zł dniówką, zostawiała dzieci w domu ze swoim ojcem i jechała zarobić na chleb

pracowała nawet wtedy gdy była w 8 miesiącu ciąży i nosiła ciężkie pudełka i skrzynki!!!! wiem to bo z nią pracowałam...

jej mąż nie handluje samochodami, ale cóż lepiej wysłuchiwać sobie informacji od pijaczków a później sobie dodawać i pisać takie farmazony!!!

puste je... rozwiń

Avatar
Zygo / 30 lipca 2014 o 18:59
0

na tych zdjęciach młode chłopy jak byki nie pracują, a ja stara baba 55 lat już orzę 35 lat, żeby nie zdechnąć z głodu, pieprzony kraj, 

Na tych zdjęciach młode BYKI to pracują tylko na czarno! a ta co chwali się telefonem to w Niedrzwicy klei uszka do garnuszków ale tylko wtedy gdy potrzebne jest zaświadczenie do Opieki a jej biedny mąż to zwiedza Europę Zachodnią i handluje samochodami. Niedrzwica Duża to gmina w której chce się żyć ale i zdychać! Kto kręci i mota ten wysyła dzieci na wycieczki za darmo! za pieniądze uczciwych podatników i ślepych URZĘDNIKÓW!  

Na tych zdjęciach młode BYKI to pracują tylko na czarno! a ta co chwali się telefonem to w Niedrzwicy klei uszka do garnuszków ale tylko wtedy gdy potrzebne jest zaświadczenie do Opieki a jej biedny mąż to zwiedza Europę Zachodnią i handluje samochodami. Niedrzwica Duża to gmina w której chce się żyć ale i zdychać! Kto kręci i mota ten wysyła dzieci na wycieczki za darmo! za pieniądze uczciwych podatników i ślepych URZĘDNIKÓW!  

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2014 o 18:32
0

jak nie stać na dzieci to się nie rodzi, nie mam litości dla nikogo, jedynie dla chorych, bo takiego postępowania nauczyły mnie pieprzone solidaruchy, bo pracuję za jałmużnę i rząd nie ma dla mnie litości, to dlaczego ja mam mieć dla innych. Oto co z nami solidaruchy z lat 80 zrobiły, lampa wina za pieniądze podatników - 700 zł, itp. np. obiad. ŻADNEJ LITOŚCI OPRÓCZ CHORYCH. A dzieci jak nie stać to się nie rodzi

Avatar
Gość / 30 lipca 2014 o 16:12
0

na tych zdjęciach młode chłopy jak byki nie pracują, a ja stara baba 55 lat już orzę 35 lat, żeby nie zdechnąć z głodu, pieprzony kraj, 

Avatar
lubelak / 30 lipca 2014 o 12:18
0

Jaki ty jestes plytki widac ze nie masz za grosz szacunku do ludzi tu chodzi o dzieci ze nie pojechaly staly i plakaly pod autokarem tym rodzicom bylo bez roznicy kiedy one pojada czytaj uwaznie co pisza tacy ludzie jak Ty to plebs i zakala tego spoleczenstwa

Chyba nie rozumiesz co napisałem - szacunek do ludzi mam ale nie mam szacunku do pretensjonalnej bezrobotnej hołoty - dzieci mi szkoda że mają takich rodziców co robią aferę z byle gówna.

Zresztą nie chce mi się rozpisywać

Chyba nie rozumiesz co napisałem - szacunek do ludzi mam ale nie mam szacunku do pretensjonalnej bezrobotnej hołoty - dzieci mi szkoda że mają takich rodziców co robią aferę z byle gówna.

Zresztą nie chce mi się rozpisywać

rozwiń
Avatar
Magda / 30 lipca 2014 o 10:15
0

Skończe z tymi cebularzami - ludzie biedni nie byliby tak pretensjonali i zoruzmieliby że wyjazd jest przesunięty a najważniejsze że dzieciaki pojadą na wakacje. To zwykła paździeżownia społeczna, plebs odstrojony jak cieć w niedzielę, ogorzali od słońca w nic nie robieniu z słowotokiem pospo

Jaki ty jestes plytki widac ze nie masz za grosz szacunku do ludzi tu chodzi o dzieci ze nie pojechaly staly i plakaly pod autokarem tym rodzicom bylo bez roznicy kiedy one pojada czytaj uwaznie co pisza tacy ludzie jak Ty to plebs i zakala tego spoleczenstwa

Jaki ty jestes plytki widac ze nie masz za grosz szacunku do ludzi tu chodzi o dzieci ze nie pojechaly staly i plakaly pod autokarem tym rodzicom bylo bez roznicy kiedy one pojada czytaj uwaznie co pisza tacy ludzie jak Ty to plebs i zakala tego spoleczenstwa

rozwiń
Avatar
Mama / 30 lipca 2014 o 10:07
0

Ludzie piszecie takie glupoty :( ja pracuje po 10 godz. dziennie wychowuje samotnie dwoje dzieci i tez korzystam z pomocy MOPR bo nie zarabiam kokosow wiec nie osadzajcie ludzi :( nie wszyscy biedni ludzie to zlodzieje i kretacze :(

Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 0 1

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 0 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 1

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 149 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 32 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.