Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 stycznia 2018 r.
9:38

Dziecko miało 40 stopni gorączki. "Pielęgniarka nie chciała przyjechać i zrobić zastrzyku"

0 100 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

– Moja dziesięciomiesięczna córka miała ponad 40 stopni gorączki, a pielęgniarka odmówiła przyjazdu do domu i zrobienia zastrzyku – skarży się nasza Czytelniczka. – Ten lek trzeba podawać w obecności lekarza – broni się szpital

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Antybiotyk o nazwie biofuroksym zapisał dziewczynce lekarz rodzinny.

– Ze względu na poważny stan córki, która przez kilka dni miała ponad 40 stopni gorączki, dostałyśmy zlecenie na zastrzyki. Chodziło o wizyty domowe, bo lekarz zabronił wychodzić z nią na dwór – relacjonuje mama dziewczynki. – Pierwszy zastrzyk, w ubiegły piątek, dostała jeszcze w przychodni. W sobotę i niedzielę musiałam to zrobić w punkcie nocnej i świątecznej opieki.

Kobieta mieszka niedaleko ul. Abramowickiej, więc skontaktowała się z takim punktem w Szpitalu Neuropsychiatrycznym. Dyżurująca pielęgniarka odmówiła jednak przyjazdu do domu chorego niemowlaka.

– To skandal! Pielęgniarka kazała nam przyjechać do przychodni i zaczęła kwestionować zlecenie. Twierdziła, że lekarz nie powinien zapisać takiego leku, a ja powinnam czytać ulotkę, żebym miała świadomość jakie skutki może mieć jego podanie – opowiada nasza Czytelniczka. – Nie dyskutuję z tym, co zapisał lekarz. Zwłaszcza jeśli ma on wieloletnie doświadczenie. Pielęgniarka też nie powinna tak postępować.

Kobieta złożyła skargę do dyrekcji szpitala i NFZ.

Szpital tłumaczy, że biofuroksym może być niebezpieczny dla tak małego dziecka. – Trudno się dziwić pielęgniarce, że odmówiła zrobienia zastrzyku w warunkach domowych. Lek, który może mieć poważne skutki uboczne, powinno się wykonywać w obecności lekarza, a najlepiej w szpitalnym oddziale ratunkowym – tłumaczy Jeremi Karwowski, rzecznik Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. – Dwa lata temu w Biłgoraju po podaniu tego antybiotyku dziecko zmarło.

Podobne zdanie na ten temat ma wojewódzki konsultant w dziedzinie pediatrii. – Podanie tego leku jest dużym obciążeniem dla tak małego dziecka. Powinno się go podawać w miejscach, gdzie w razie zagrożenia życia można od razu udzielić pomocy – tłumaczy dr hab. Elżbieta Pac-Kożuchowska, kierownik Kliniki Pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Quiz: Czy znasz te przysłowia? Dokończ je

Czy znasz te przysłowia? Dokończ je

Komentarze 100

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Obudźcie się / 31 stycznia 2018 o 14:35
+6
"Piguła" nie miała prawa opuścić sowjego stanowiska pracy. To nie jest domowa opieka świąteczna, a ambulatoryjna, gdzie pracuje jedna pielęgniarka - i ci miała pojechać?- to inni by tez napisali ,że "piguły" nie było. Swoją drogą proponuję trochę szacunku do pań pielęgniarek, które w obecnej sytuacji służby zdrowia właściwie  pracują w pojedynkę na dwóch etatach za pensję wynoszącą połowę etatu stawki jaką podaje ministerswta zdrowia, w dodatku są ciągle szczute i opluwane przez coraz bardziej rozczeniową bandę typków "mi się należy" i "pani jest od tego". Obyście do śmierci nie musieli korzystać z usług "Piguł"
"Piguła" nie miała prawa opuścić sowjego stanowiska pracy. To nie jest domowa opieka świąteczna, a ambulatoryjna, gdzie pracuje jedna pielęgniarka - i ci miała pojechać?- to inni by tez napisali ,że "piguły" nie było. Swoją drogą proponuję trochę szacunku do pań pielęgniarek, które w obecnej sytuacji służby zdrowia właściwie  pracują w pojedynkę na dwóch etatach za pensję wynoszącą połowę etatu stawki jaką podaje ministerswta zdrowia, w dodatku są ciągle szczute i opluwane przez coraz bardziej rozczeniową bandę typków &qu... rozwiń
Avatar
Pielęgniarka / 31 stycznia 2018 o 21:32
+5
Proszę nie nazywać pielęgniarek pigułami.Artykuł od samego początku szkaluje pielęgniarkę która odmówiła wykonania zastrzyku.Dlaczego nikt nie pisze o lekarzu który przepisał dziecku antybiotyk który powinien być podawany w obecności lekarza a jednocześnie zalecił nie wychodzenie z dzieckiem  z domu.Proszę zrozumieć jedno pielęgniarki mają prawo odmówić wykonania zlecenia,nie  jesteśmy niewolnicami.W sytuacji gdyby coś się stało maluchowi to pielęgniarką która podała lek byłaby odpowiedzialna bo lekarz umył by od tego ręce.Każda historia ma zawsze dwie strony.Pielegniarki nie są tylko od wykonywania zleceń.My też musimy używać mózgu wykonując każdy ruch bo to my podajemy leki bezpośrednio pacjentom.Chciałabym żeby każdy chociaż raz znalazł się na miejscu pielęgniarki pracującej w szpitalu żeby uświadomić sobie jaka odpowiedzialność spoczywa  na barkach każdej z nas.
Proszę nie nazywać pielęgniarek pigułami.Artykuł od samego początku szkaluje pielęgniarkę która odmówiła wykonania zastrzyku.Dlaczego nikt nie pisze o lekarzu który przepisał dziecku antybiotyk który powinien być podawany w obecności lekarza a jednocześnie zalecił nie wychodzenie z dzieckiem  z domu.Proszę zrozumieć jedno pielęgniarki mają prawo odmówić wykonania zlecenia,nie  jesteśmy niewolnicami.W sytuacji gdyby coś się stało maluchowi to pielęgniarką która podała lek byłaby odpowiedzialna bo lekarz umył by od tego ręce.Każda historia ma ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 10:43
+4
Brawo dla pielęgniarki. A Państwo zanim takiego "newsa" zmieścicie zapoznajcie się z ustawą już tutaj wymienioną (USTAWA z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz.U.2011.174.1039))
Avatar
Gość / 1 lutego 2018 o 17:18
+4
"Nie dyskutuję z tym, co zapisał lekarz. Zwłaszcza jeśli ma on wieloletnie doświadczenie. " przepraszam bardzo. A Pielegbiarka to już nie ma doświadczenia? Dlaczego traktuje się nas jakbyśmy były niedouczone?(Tak, też jestem pielęgniarką). Zgadzam się w 100% z pracownicą. Też bym się nie zgodziła wykonać tej iniekcji. Ostatnio wydarzyła się tragedia. Pewna Pani będąca lekarzem ginekologiem zmarła po otrzymaniu tego leku, osierociła czworo dzieci... Matka, która napisała skargę powinna się nad sobą zastanowić. Co byłoby gdyby dziecko zareagowało wstrząsem po zastrzyku? Kogo by obwiniała? PIELĘGNIARKĘ!
"Nie dyskutuję z tym, co zapisał lekarz. Zwłaszcza jeśli ma on wieloletnie doświadczenie. " przepraszam bardzo. A Pielegbiarka to już nie ma doświadczenia? Dlaczego traktuje się nas jakbyśmy były niedouczone?(Tak, też jestem pielęgniarką). Zgadzam się w 100% z pracownicą. Też bym się nie zgodziła wykonać tej iniekcji. Ostatnio wydarzyła się tragedia. Pewna Pani będąca lekarzem ginekologiem zmarła po otrzymaniu tego leku, osierociła czworo dzieci... Matka, która napisała skargę powinna się nad sobą zastanowić. Co byłoby gdyby dzieck... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2018 o 10:08
+4
Ciekawe, jak by wyglądał ten artykuł, gdyby pielęgniarka podała lek, a wystąpiłyby skutki uboczne... Zawsze wszyscy żalący się patrzą jednostronnie, nie dostrzegając ewentualnej drugiej strony medalu...
Avatar
Miś / 8 grudnia 2018 o 22:19
+3
Dzieciom poniżej 40 kg podawać IV czyli w szpitalu. Proszę przeczytać Chpl karta charakterystyki produktu 
Avatar
Gandhi / 2 lutego 2018 o 08:34
+3
Ale mamusia mądra. Ciekawe gdyby coś się stało pewnie napisałaby to samo. Do szkoły douczyć się logicznego myślenia. 
Avatar
Gość / 1 lutego 2018 o 10:51
+3
DODAM TYLKO TYLE ,ŻE ANTYBIOTYK TEN PODAJE SIĘ TAK MAŁYM DZIECIOM TYLKO WE WLEWIE KROPLOWYM I TO W WARUNKACH SZPITALNYCH !!!!!!!!! PIELĘGNIARKA POSTĄPIŁA BARDZO MĄDRZE BO ZADBAŁA O BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA . SAMA W LISTOPADZIE MIAŁAM TAKĄ SYTUACJĘ ZLECENIE BYŁO WYSTAWIONE PRZEZ GABINET PRYWATNY - GDY ODMÓWIŁAM RODZICE ZADZWONILI LEKARZA KTÓRY WYSTAWIŁ ZLECENIE TEN Z KOLEI ZADZWONIŁ I POWIEDZIAŁ ŻE NIE MAM PRAWA ODMÓWIĆ - OTÓŻ DRODZY PACJENCI KAŻDY PRACOWNIK OCHRONY ZDROWIA MA PRAWO ODMOWY WYKONANIA ZLECENIA JEŚLI WIE I JEST PRZEKONANY ŻE RYZYKO DLA PACJENTA JEST ZBYT DUŻE , WIEM ,ŻE WYGODNIEJ GDY KTOŚ PRZYJDZIE DO DOMU I WYKONA ZLECENIE ALE TO WYGODNIE NIE OZNACZA BEZPIECZNIE. I TAK NA KONIEC PYTANIE DO MAMY DZIECKA CO BY PANI ZROBIŁA GDYBY STAŁO SIĘ INACZEJ ?...... MOŻE CZASAMI WARTO POMYŚLEĆ ŻE ODMÓWIONO, BO BYŁ KU TEMU BARDZO WAŻNY POWÓD W TYM PRZYPADKU ZDROWIE A MOŻE NAWET ŻYCIE DZIECKA POZDRAWIAM WSZYSTKICH SKARŻĄCYCH SIĘ NA PRACOWNIKÓW OCHRONY ZDROWIA
DODAM TYLKO TYLE ,ŻE ANTYBIOTYK TEN PODAJE SIĘ TAK MAŁYM DZIECIOM TYLKO WE WLEWIE KROPLOWYM I TO W WARUNKACH SZPITALNYCH !!!!!!!!! PIELĘGNIARKA POSTĄPIŁA BARDZO MĄDRZE BO ZADBAŁA O BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA . SAMA W LISTOPADZIE MIAŁAM TAKĄ SYTUACJĘ ZLECENIE BYŁO WYSTAWIONE PRZEZ GABINET PRYWATNY - GDY ODMÓWIŁAM RODZICE ZADZWONILI LEKARZA KTÓRY WYSTAWIŁ ZLECENIE TEN Z KOLEI ZADZWONIŁ I POWIEDZIAŁ ŻE NIE MAM PRAWA ODMÓWIĆ - OTÓŻ DRODZY PACJENCI KAŻDY PRACOWNIK OCHRONY ZDROWIA MA PRAWO ODMOWY WYKONANIA ZLECENIA JEŚLI WIE I JEST PRZEKONANY ŻE RYZY... rozwiń
Avatar
Ala / 31 stycznia 2018 o 14:10
+3
Sprawdź co znaczy AMBU i co można z tym zrobić. To worek samorozprezalny do wentylacji. Wstrząsu tym nie wyleczysz.
Avatar
mama małego dziecka / 31 stycznia 2018 o 13:59
+3
Pielęgniarka postapiła bardzo słusznie W dupach to przewraca się mamuśkom ktore siedzą w domu biorą 500 plus i mają wymagania Jeżeli dziecko było chore to trzeba było zgodzić się na pobyt w szpitalu Fakt że kiedyś podawano pencyliny ale nie było tyle uczuleń czy wstrząsów Nie bylo tyle antybiotyków a teraz jest sporo nawet jeden antybiotyk ma parę nazw Firmy farmaucetyczne prześcigają się w produkcji leków niekoniecznie dobrych zasypywani jesteśmy różnymi specyfikami o wątpliwej ich roli skladzie itp Teraz mało ktora pielęgniarka poda zastrzyk w domu i wcale nie dziwi mnie to Nawet po szczepionkach występują reakcje alergiczeUważm że mamuśka przesadziła trzeba trochę uruchomić wyobrażnię a nie iść na łatwiznę i oczerniać
Pielęgniarka postapiła bardzo słusznie W dupach to przewraca się mamuśkom ktore siedzą w domu biorą 500 plus i mają wymagania Jeżeli dziecko było chore to trzeba było zgodzić się na pobyt w szpitalu Fakt że kiedyś podawano pencyliny ale nie było tyle uczuleń czy wstrząsów Nie bylo tyle antybiotyków a teraz jest sporo nawet jeden antybiotyk ma parę nazw Firmy farmaucetyczne prześcigają się w produkcji leków niekoniecznie dobrych zasypywani jesteśmy różnymi specyfikami o wątpliwej ich roli skladzie itp Teraz mało ktora pielęgniarka poda zastrz... rozwiń
Avatar
Miś / 8 grudnia 2018 o 22:19
+3
Dzieciom poniżej 40 kg podawać IV czyli w szpitalu. Proszę przeczytać Chpl karta charakterystyki produktu 
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 10:43
+4
Brawo dla pielęgniarki. A Państwo zanim takiego "newsa" zmieścicie zapoznajcie się z ustawą już tutaj wymienioną (USTAWA z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz.U.2011.174.1039))
Avatar
Gość / 2 lutego 2018 o 22:26
+2
Biofuroksym
Avatar
Gość / 2 lutego 2018 o 21:17
+2
Lekarz może ze zbyt długoletnim doświadczeniem i nieznający przepisów USTAWA z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz.U.2011.174.1039). ! -w żadnym wypadku nie powinien zlecać leków w iniekcji do podania w domu, które można podawać w placówkach medycznych w obecności lekarza. Dziecko w tym wieku , z taką temperaturą powinno zostać skierowane do leczenia szpitalnego. Każdy zawód ma swoje obowiązki i kompetencji których nie wolno przekroczyć, gdyż grozi za nie kara. Pielęgniarka postąpiła prawidłowo.
Avatar
Gandhi / 2 lutego 2018 o 08:39
+1
Ale mądrala. Ma problemy w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Utylizacja. 
Avatar
Gandhi / 2 lutego 2018 o 08:37
+1
Nie widzę związku z 500+. 
Avatar
Gandhi / 2 lutego 2018 o 08:34
+3
Ale mamusia mądra. Ciekawe gdyby coś się stało pewnie napisałaby to samo. Do szkoły douczyć się logicznego myślenia. 
Avatar
Gandhi / 2 lutego 2018 o 08:30
+1
Ale tępak nic nie rozumie. Do szkoły. 
Avatar
Gość / 1 lutego 2018 o 17:18
+4
"Nie dyskutuję z tym, co zapisał lekarz. Zwłaszcza jeśli ma on wieloletnie doświadczenie. " przepraszam bardzo. A Pielegbiarka to już nie ma doświadczenia? Dlaczego traktuje się nas jakbyśmy były niedouczone?(Tak, też jestem pielęgniarką). Zgadzam się w 100% z pracownicą. Też bym się nie zgodziła wykonać tej iniekcji. Ostatnio wydarzyła się tragedia. Pewna Pani będąca lekarzem ginekologiem zmarła po otrzymaniu tego leku, osierociła czworo dzieci... Matka, która napisała skargę powinna się nad sobą zastanowić. Co byłoby gdyby dziecko zareagowało wstrząsem po zastrzyku? Kogo by obwiniała? PIELĘGNIARKĘ!
"Nie dyskutuję z tym, co zapisał lekarz. Zwłaszcza jeśli ma on wieloletnie doświadczenie. " przepraszam bardzo. A Pielegbiarka to już nie ma doświadczenia? Dlaczego traktuje się nas jakbyśmy były niedouczone?(Tak, też jestem pielęgniarką). Zgadzam się w 100% z pracownicą. Też bym się nie zgodziła wykonać tej iniekcji. Ostatnio wydarzyła się tragedia. Pewna Pani będąca lekarzem ginekologiem zmarła po otrzymaniu tego leku, osierociła czworo dzieci... Matka, która napisała skargę powinna się nad sobą zastanowić. Co byłoby gdyby dzieck... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2018 o 16:50
+1
A na lekarza pediatrę nie napisała skargi, że nie wypisał skierowania do szpitala? Od kiedy antybiotykoterapię dożylnie u tak małych dzieci prowadzi się w warunkach domowych? Jakieś nowe (chore) standardy? Po pierwsze lek jest niebezpieczny, po drugie dziecko było tak ciężko chore, że nie można było z nim podjechać do NPL...
Zobacz wszystkie komentarze 100

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowi strażacy wstąpili w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej [zdjęcia]
galeria

Nowi strażacy wstąpili w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej [zdjęcia] 0 0

39 adeptów przystąpiło w poniedziałek do egzaminu kończącego kurs podstawowy strażaków ratowników Ochotniczej Straży Pożarnej. Sprawdzian odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.

Azoty Puławy wznawiają ligę. Na początek Chrobry Głogów

Azoty Puławy wznawiają ligę. Na początek Chrobry Głogów 0 0

Spotkaniem z Chrobrym Głogów Azoty Puławy rozpoczną w środę drugą część sezonu. Początek meczu w puławskiej hali MOSiR o godzinie 17

Holenderscy dziennikarze piszą o "dyskryminacji" w Puławach. Wszystko za sprawą "uchwały anty-LGBT"

Holenderscy dziennikarze piszą o "dyskryminacji" w Puławach. Wszystko za sprawą "uchwały anty-LGBT" 4 9

Ponad 80 miast w Polsce publicznie ogłosiło, że są strefami wolnymi od LGBT. Puławy też – alarmują dziennikarze z holenderskiego Nieuwegein i wieszczą koniec partnerskiej przyjaźni obu miast

Modernizacja peronów kolejowych wykluczyła niepełnosprawnych. "Dwa lata nie jeżdżę na rehabilitację"
film

Modernizacja peronów kolejowych wykluczyła niepełnosprawnych. "Dwa lata nie jeżdżę na rehabilitację" 0 0

Modernizacja peronów kolejowych miała ułatwić życie osobom niepełnosprawnym. Stało się na odwrót. Pani Bogumiła i jej chora córka przez niedziałające od wielu miesięcy windy uwięzione są w domu.

Podróż do Tanzanii i liczenie nietoperzy. „Spotkania z przyrodą i przygodą” w Zamościu [zdjęcia]
30 stycznia 2020, 17:00
galeria

Podróż do Tanzanii i liczenie nietoperzy. „Spotkania z przyrodą i przygodą” w Zamościu [zdjęcia] 1 0

Jak się liczy nietoperze, a jak podróżuje po Tanzanii. W czwartek w Zamościu comiesięczne „Spotkania z przyrodą i przygodą”.

Na osiedlu Botanik w Lublinie powstanie nowy blok. Mieszkańcy stracą zielony skwerek [zdjęcia]
galeria

Na osiedlu Botanik w Lublinie powstanie nowy blok. Mieszkańcy stracą zielony skwerek [zdjęcia] 41 30

Pomiędzy dwoma blokami na osiedlu Botanik ma wyrosnąć trzeci. Formalnie wszystko się zgadza: inwestor ma zgodę na postawienie bloku, a budowa jest zgodna z planem zagospodarowania. Ale dotychczasowi mieszkańcy Botanika mają żal, że przez budowę tracą zielony skwerek. Drzewa zostały już powycinane

10 złotych z Bolesławem Chrobrym

10 złotych z Bolesławem Chrobrym 0

Historia 10 złotych Zdzisława Eichlera jest jednym z czterech banknotów, które trafiły na Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. Jest to jeden z najpiękniejszych banknotów z II RP. Dziś, za idealnie zachowany egzemplarz, trzeba zapłacić nawet 10 tys. zł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r. 0 1

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym 0 0

Wraz z rosnącą popularnością małych mieszkań coraz częściej stajemy przed podjęciem decyzji: jak połączyć pokój dzienny z kuchnią. Te dwa pomieszczenia, mimo pełnienia zupełnie różnych funkcji, mogą stworzyć świetnie zgrany duet.

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne"

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne" 10 1

Jest pomysł, ale do realizacji jeszcze daleka droga. Radny Tomasz Szydło postuluje, by w powiecie świdnickim stworzyć hospicjum perinatalne. To miejsce, w którym opieką zostają otoczone kobiety ciężarne, których dziecko ma ciężkie i nieodwracalne zaburzenie rozwojowe prowadzące do śmierci płodu lub noworodka

Lublin: Politechnika nie będzie musiała dopłacić miastu niemal 2 mln zł? Wszystko w rękach miejskich radnych

Lublin: Politechnika nie będzie musiała dopłacić miastu niemal 2 mln zł? Wszystko w rękach miejskich radnych 0 6

Prezydent Lublina chce, by Rada Miasta zrezygnowała z żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przez miasto Politechnice Lubelskiej podczas sprzedaży kamienicy przy Okopowej 8.

Byli pod wpływem narkotyków i uciekali przed policją. W aucie były kilkumiesięczne dzieci
film

Byli pod wpływem narkotyków i uciekali przed policją. W aucie były kilkumiesięczne dzieci 17 4

Głogów (woj. dolnośląskie). Na ulicach Głogowa doszło do policyjnego pościgu. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód bez tablic rejestracyjnych, jednak kierowca zaczął wtedy uciekać. Okazało się, że cztery osoby dorosłe przebywające w aucie - w tym kierowca - były pod wpływem narkotyków. Co więcej, w samochodzie znajdowała się dwójka kilkumiesięcznych dzieci.

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie
1 lutego 2020, 19:30

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) zaprasza na koncert Marka Andrzejewskiego "Piosenki jak listy". Artysta wystąpi na scenie lokalu 1 lutego o godz. 19.30.

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej 5 19

Problemów z przejazdem muszą się spodziewać kierowcy na ul. Turystycznej, gdzie zaczęła się przebudowa drogi związana z wyznaczeniem przystanków komunikacji miejskiej blisko przejazdu kolejowego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego 15 4

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu (pow. bialski) od września będą uczyć się języka chińskiego. – Jest to związane z rozwojem suchego portu w Małaszewiczach – tłumaczy dyrektor szkoły.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!