Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 sierpnia 2009 r.
18:59
Edytuj ten wpis

Dziennikarz lubelskiej "Wyborczej": Posprzątam w lesie i wpłacę na fundację

0 22 A A

W odpowiedzi na artykuł "Dziennika Wschodniego" pt.: "Jak redaktor podrzucał śmieci” Jacek Brzuszkiewicz przysłał nam oświadczenie: – Z całą mocą chcę podkreślić, że oprócz skoszonej trawy nie zostawiłem i nie miałem zamiaru zostawiać w lesie żadnych śmieci, papierów, butelek czy innych nieczystości. Sugerowanie, że było inaczej jest nikczemnym oczernianiem mojej osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przypomnijmy. W czwartek "Dziennik Wschodni" opisał, jak 27 lipca Jacek Brzuszkiewicz, zastępca redaktora naczelnego GwL został przyłapany na nielegalnym wywozie śmieci w miejscowości Kąty-Urszulin. Za zaśmiecanie lasu został ukarany 300-złotowym mandatem, który przyjął.

Udało nam się dotrzeć w czwartek do policyjnej notatki spisanej tamtego dnia. "(…) w czasie dalszych czynności w bagażniku samochodu (…) ujawniono jeden worek z wykoszoną trawą oraz foliową torbę z zawartością szklanych butelek. Następnie wspólnie z wymienionym weszliśmy do lasu, gdzie w odległości kilku metrów od pojazdu ujawniliśmy wysypaną świeżo skoszoną trawę oraz trzy foliowe torby z zawartością szklanych butelek. Torby te były takie same, jak ta, która znajdowała się w bagażniku pojazdu” – napisali policjanci.

W oświadczeniu redaktor podnosi również, że domowe odpady od lat przekazuje wspólnie z ojcem lubelskiej firmie Kom-Eko. Tymczasem, zgodnie z prawem, każdy właściciel posesji musi mieć samodzielną umowę.

– Dzielnicowy sprawdzi, czy Jacek Brzuszkiewicz ma podpisaną umowę z firmą Kom-Eko – poinformował wczoraj Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. I dodał, że miejscowość Kąty-Urszulin leży w gminie Konopnica i to ona dalej będzie zajmowała się tą sprawą. – Jeżeli nie ma tam żadnej uchwały dotyczącej kar za brak umowy na wywóz śmieci, obowiązuje Ustawa o ochronie środowiska. Wtedy sprawa trafia do sądu grodzkiego, który może wymierzyć grzywnę do 5 tys. zł – wyjaśnił Wójtowicz.

Wieczorem na portalu Gazeta.pl pojawiło się "Oświadczenie Jacka Brzuszkiewicza", w kórym czytamy, że zamierza posprzątać w lesie i wpłacić na Fundację Ekologiczną "Arka":

"(...) Dziś wiem - a zapewniam, że nie miałem tej świadomości wcześniej, że wyrzucanie trawy do lasu również jest jego zaśmiecaniem i stanowi potencjalne zagrożenie dla środowiska (choćby dlatego, że wysuszona trawa może łatwo stać się źródłem pożaru). Jestem na siebie wściekły, że dotarło to do mnie w takich okolicznościach.(...)"

Jak dodał na koniec:

"(...) Chcąc przekonać Państwa, że troska "Gazety" o środowisko jest szczera, zobowiązuje się w najbliższą sobotę przez kilka godzin sprzątać las w okolicy Zalewu Zemborzyckiego, o którym Wprost24.pl, tym razem słusznie, napisał, że jest chlubą Lublina. Ponadto zobowiązuję się przekazać pewną kwotę pieniędzy na rzecz Fundacji Ekologicznej "Arka" walczącej m.in. z dzikimi wysypiskami śmieci. "

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~bolek~ / 7 sierpnia 2009 o 12:16
0
Nareszcie przyłapany, myślal, że jak jest pismakiem to mu wszystko wolno.
Avatar
michał / 7 sierpnia 2009 o 10:48
0
Wyjątkowa bezczelność tego człowieka.Brawo i podziękowanie dla panów policjantów. Tłumaczenie tego dziennikarzyny o braku świadomości,krętactwo i nikczemność jest przerażająca.Jeżeli tacy ludzie mają kształtować naszą świadomość to gdzie my żyjemy.....
Avatar
zorro / 7 sierpnia 2009 o 10:13
0
NOSIŁ WILK RAZY KILKA PONIEŚLI I WILKA !!!
Avatar
zim / 7 sierpnia 2009 o 09:56
0
~młody~ napisał:
bardzo dobrze należało się redaktorzynie już dawno szkalował innych od lat to teraz zobaczy jak to jest



No weź przestań. Przecież Bruszkiewicz jest dziennikarzem śledczym! Widać od razu, że się nie znasz na dziennikarstwie (no przynajmniej tym prowincjonalnym, lubelskim).
Avatar
zim / 7 sierpnia 2009 o 09:48
0
Nie wiem o co chodzi temu Brzuszkiewiczowi. Czyżby podejrzewał, że ktoś uważa go za porządnego człowieka? Przecież opinię ma od dawna wyrobioną - jaką wiadomo. Swoją drogą lubelska Wyborcza jest już chyba na dnie.
Avatar
~gość~ / 7 sierpnia 2009 o 07:11
0
Lubelska Policjo - masz teraz przechlapane. A swoją drogą jak mówił, że butelki nie jego, to było je zabezpieczyć do daktyloskopijnych badań.NO, no "redaktorku" czy dziennikarz- osoba ZAUFANIA PUBLICZNEGO - może być karana ?????? No tak, zapomniałem, trzeba najpierw być dziennikarzem !!
Avatar
trawa / 7 sierpnia 2009 o 01:21
0
A Pani Nadredaktor Hołda nic nie ma do powiedzenia ?
Tak chętnie wydaje osądy o nieznanych jej ludziach.
Czekamy .
Avatar
evo / 6 sierpnia 2009 o 23:50
0
A tak przy okazji: a co się dzieje u kolejnej dziennikarskiej hipokrytki pani Edyty Ł. z Radia Lublin, która służbowym samochodem nawalona jak stodoła wracała z imprezy pod Zamościem???!!!
Avatar
~magda~ / 6 sierpnia 2009 o 23:28
0
Mało kiedy ;coś mnie tak bulwersuje.To całkowite bezmózgowie i jeszcze pokrętne tłumaczenia. Wstyd , wielki wstyd , to dzięki takim pustostanom mamy rowy i lasy pełne śmieci. MĄDRY INACZEJ.
Avatar
GWKoleś2 / 6 sierpnia 2009 o 23:24
0
CHŁOP POLSKI napisał:
JESTEŚ KOLEGĄ REDAKCYJNYM ,jak go nazywasz Jacusia???? i tak widzisz problem?To tam pracuje aż tylu ludzi tak mocno ograniczonych w tematyce
EKO?.Ciekawy jestem kto z KOM EKO da alibi bezmyślnemu "Jacusiowi"?


Chłopie! O nas się nie martw. Jacuś na pewno wykorzysta to zdarzenie do promocji.
Pozdrawiam
GWKoleś
Avatar
~bolek~ / 7 sierpnia 2009 o 12:16
0
Nareszcie przyłapany, myślal, że jak jest pismakiem to mu wszystko wolno.
Avatar
michał / 7 sierpnia 2009 o 10:48
0
Wyjątkowa bezczelność tego człowieka.Brawo i podziękowanie dla panów policjantów. Tłumaczenie tego dziennikarzyny o braku świadomości,krętactwo i nikczemność jest przerażająca.Jeżeli tacy ludzie mają kształtować naszą świadomość to gdzie my żyjemy.....
Avatar
zorro / 7 sierpnia 2009 o 10:13
0
NOSIŁ WILK RAZY KILKA PONIEŚLI I WILKA !!!
Avatar
zim / 7 sierpnia 2009 o 09:56
0
~młody~ napisał:
bardzo dobrze należało się redaktorzynie już dawno szkalował innych od lat to teraz zobaczy jak to jest



No weź przestań. Przecież Bruszkiewicz jest dziennikarzem śledczym! Widać od razu, że się nie znasz na dziennikarstwie (no przynajmniej tym prowincjonalnym, lubelskim).
Avatar
zim / 7 sierpnia 2009 o 09:48
0
Nie wiem o co chodzi temu Brzuszkiewiczowi. Czyżby podejrzewał, że ktoś uważa go za porządnego człowieka? Przecież opinię ma od dawna wyrobioną - jaką wiadomo. Swoją drogą lubelska Wyborcza jest już chyba na dnie.
Avatar
~gość~ / 7 sierpnia 2009 o 07:11
0
Lubelska Policjo - masz teraz przechlapane. A swoją drogą jak mówił, że butelki nie jego, to było je zabezpieczyć do daktyloskopijnych badań.NO, no "redaktorku" czy dziennikarz- osoba ZAUFANIA PUBLICZNEGO - może być karana ?????? No tak, zapomniałem, trzeba najpierw być dziennikarzem !!
Avatar
trawa / 7 sierpnia 2009 o 01:21
0
A Pani Nadredaktor Hołda nic nie ma do powiedzenia ?
Tak chętnie wydaje osądy o nieznanych jej ludziach.
Czekamy .
Avatar
evo / 6 sierpnia 2009 o 23:50
0
A tak przy okazji: a co się dzieje u kolejnej dziennikarskiej hipokrytki pani Edyty Ł. z Radia Lublin, która służbowym samochodem nawalona jak stodoła wracała z imprezy pod Zamościem???!!!
Avatar
~magda~ / 6 sierpnia 2009 o 23:28
0
Mało kiedy ;coś mnie tak bulwersuje.To całkowite bezmózgowie i jeszcze pokrętne tłumaczenia. Wstyd , wielki wstyd , to dzięki takim pustostanom mamy rowy i lasy pełne śmieci. MĄDRY INACZEJ.
Avatar
GWKoleś2 / 6 sierpnia 2009 o 23:24
0
CHŁOP POLSKI napisał:
JESTEŚ KOLEGĄ REDAKCYJNYM ,jak go nazywasz Jacusia???? i tak widzisz problem?To tam pracuje aż tylu ludzi tak mocno ograniczonych w tematyce
EKO?.Ciekawy jestem kto z KOM EKO da alibi bezmyślnemu "Jacusiowi"?


Chłopie! O nas się nie martw. Jacuś na pewno wykorzysta to zdarzenie do promocji.
Pozdrawiam
GWKoleś
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 3 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 9 9

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 5 11

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 7

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 12

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 24 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 50 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!