Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 sierpnia 2009 r.
18:59
Edytuj ten wpis

Dziennikarz lubelskiej "Wyborczej": Posprzątam w lesie i wpłacę na fundację

0 22 A A

W odpowiedzi na artykuł "Dziennika Wschodniego" pt.: "Jak redaktor podrzucał śmieci” Jacek Brzuszkiewicz przysłał nam oświadczenie: – Z całą mocą chcę podkreślić, że oprócz skoszonej trawy nie zostawiłem i nie miałem zamiaru zostawiać w lesie żadnych śmieci, papierów, butelek czy innych nieczystości. Sugerowanie, że było inaczej jest nikczemnym oczernianiem mojej osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przypomnijmy. W czwartek "Dziennik Wschodni" opisał, jak 27 lipca Jacek Brzuszkiewicz, zastępca redaktora naczelnego GwL został przyłapany na nielegalnym wywozie śmieci w miejscowości Kąty-Urszulin. Za zaśmiecanie lasu został ukarany 300-złotowym mandatem, który przyjął.

Udało nam się dotrzeć w czwartek do policyjnej notatki spisanej tamtego dnia. "(…) w czasie dalszych czynności w bagażniku samochodu (…) ujawniono jeden worek z wykoszoną trawą oraz foliową torbę z zawartością szklanych butelek. Następnie wspólnie z wymienionym weszliśmy do lasu, gdzie w odległości kilku metrów od pojazdu ujawniliśmy wysypaną świeżo skoszoną trawę oraz trzy foliowe torby z zawartością szklanych butelek. Torby te były takie same, jak ta, która znajdowała się w bagażniku pojazdu” – napisali policjanci.

W oświadczeniu redaktor podnosi również, że domowe odpady od lat przekazuje wspólnie z ojcem lubelskiej firmie Kom-Eko. Tymczasem, zgodnie z prawem, każdy właściciel posesji musi mieć samodzielną umowę.

– Dzielnicowy sprawdzi, czy Jacek Brzuszkiewicz ma podpisaną umowę z firmą Kom-Eko – poinformował wczoraj Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. I dodał, że miejscowość Kąty-Urszulin leży w gminie Konopnica i to ona dalej będzie zajmowała się tą sprawą. – Jeżeli nie ma tam żadnej uchwały dotyczącej kar za brak umowy na wywóz śmieci, obowiązuje Ustawa o ochronie środowiska. Wtedy sprawa trafia do sądu grodzkiego, który może wymierzyć grzywnę do 5 tys. zł – wyjaśnił Wójtowicz.

Wieczorem na portalu Gazeta.pl pojawiło się "Oświadczenie Jacka Brzuszkiewicza", w kórym czytamy, że zamierza posprzątać w lesie i wpłacić na Fundację Ekologiczną "Arka":

"(...) Dziś wiem - a zapewniam, że nie miałem tej świadomości wcześniej, że wyrzucanie trawy do lasu również jest jego zaśmiecaniem i stanowi potencjalne zagrożenie dla środowiska (choćby dlatego, że wysuszona trawa może łatwo stać się źródłem pożaru). Jestem na siebie wściekły, że dotarło to do mnie w takich okolicznościach.(...)"

Jak dodał na koniec:

"(...) Chcąc przekonać Państwa, że troska "Gazety" o środowisko jest szczera, zobowiązuje się w najbliższą sobotę przez kilka godzin sprzątać las w okolicy Zalewu Zemborzyckiego, o którym Wprost24.pl, tym razem słusznie, napisał, że jest chlubą Lublina. Ponadto zobowiązuję się przekazać pewną kwotę pieniędzy na rzecz Fundacji Ekologicznej "Arka" walczącej m.in. z dzikimi wysypiskami śmieci. "

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~bolek~ / 7 sierpnia 2009 o 12:16
0
Nareszcie przyłapany, myślal, że jak jest pismakiem to mu wszystko wolno.
Avatar
michał / 7 sierpnia 2009 o 10:48
0
Wyjątkowa bezczelność tego człowieka.Brawo i podziękowanie dla panów policjantów. Tłumaczenie tego dziennikarzyny o braku świadomości,krętactwo i nikczemność jest przerażająca.Jeżeli tacy ludzie mają kształtować naszą świadomość to gdzie my żyjemy.....
Avatar
zorro / 7 sierpnia 2009 o 10:13
0
NOSIŁ WILK RAZY KILKA PONIEŚLI I WILKA !!!
Avatar
zim / 7 sierpnia 2009 o 09:56
0
~młody~ napisał:
bardzo dobrze należało się redaktorzynie już dawno szkalował innych od lat to teraz zobaczy jak to jest



No weź przestań. Przecież Bruszkiewicz jest dziennikarzem śledczym! Widać od razu, że się nie znasz na dziennikarstwie (no przynajmniej tym prowincjonalnym, lubelskim).
Avatar
zim / 7 sierpnia 2009 o 09:48
0
Nie wiem o co chodzi temu Brzuszkiewiczowi. Czyżby podejrzewał, że ktoś uważa go za porządnego człowieka? Przecież opinię ma od dawna wyrobioną - jaką wiadomo. Swoją drogą lubelska Wyborcza jest już chyba na dnie.
Avatar
~gość~ / 7 sierpnia 2009 o 07:11
0
Lubelska Policjo - masz teraz przechlapane. A swoją drogą jak mówił, że butelki nie jego, to było je zabezpieczyć do daktyloskopijnych badań.NO, no "redaktorku" czy dziennikarz- osoba ZAUFANIA PUBLICZNEGO - może być karana ?????? No tak, zapomniałem, trzeba najpierw być dziennikarzem !!
Avatar
trawa / 7 sierpnia 2009 o 01:21
0
A Pani Nadredaktor Hołda nic nie ma do powiedzenia ?
Tak chętnie wydaje osądy o nieznanych jej ludziach.
Czekamy .
Avatar
evo / 6 sierpnia 2009 o 23:50
0
A tak przy okazji: a co się dzieje u kolejnej dziennikarskiej hipokrytki pani Edyty Ł. z Radia Lublin, która służbowym samochodem nawalona jak stodoła wracała z imprezy pod Zamościem???!!!
Avatar
~magda~ / 6 sierpnia 2009 o 23:28
0
Mało kiedy ;coś mnie tak bulwersuje.To całkowite bezmózgowie i jeszcze pokrętne tłumaczenia. Wstyd , wielki wstyd , to dzięki takim pustostanom mamy rowy i lasy pełne śmieci. MĄDRY INACZEJ.
Avatar
GWKoleś2 / 6 sierpnia 2009 o 23:24
0
CHŁOP POLSKI napisał:
JESTEŚ KOLEGĄ REDAKCYJNYM ,jak go nazywasz Jacusia???? i tak widzisz problem?To tam pracuje aż tylu ludzi tak mocno ograniczonych w tematyce
EKO?.Ciekawy jestem kto z KOM EKO da alibi bezmyślnemu "Jacusiowi"?


Chłopie! O nas się nie martw. Jacuś na pewno wykorzysta to zdarzenie do promocji.
Pozdrawiam
GWKoleś
Avatar
~bolek~ / 7 sierpnia 2009 o 12:16
0
Nareszcie przyłapany, myślal, że jak jest pismakiem to mu wszystko wolno.
Avatar
michał / 7 sierpnia 2009 o 10:48
0
Wyjątkowa bezczelność tego człowieka.Brawo i podziękowanie dla panów policjantów. Tłumaczenie tego dziennikarzyny o braku świadomości,krętactwo i nikczemność jest przerażająca.Jeżeli tacy ludzie mają kształtować naszą świadomość to gdzie my żyjemy.....
Avatar
zorro / 7 sierpnia 2009 o 10:13
0
NOSIŁ WILK RAZY KILKA PONIEŚLI I WILKA !!!
Avatar
zim / 7 sierpnia 2009 o 09:56
0
~młody~ napisał:
bardzo dobrze należało się redaktorzynie już dawno szkalował innych od lat to teraz zobaczy jak to jest



No weź przestań. Przecież Bruszkiewicz jest dziennikarzem śledczym! Widać od razu, że się nie znasz na dziennikarstwie (no przynajmniej tym prowincjonalnym, lubelskim).
Avatar
zim / 7 sierpnia 2009 o 09:48
0
Nie wiem o co chodzi temu Brzuszkiewiczowi. Czyżby podejrzewał, że ktoś uważa go za porządnego człowieka? Przecież opinię ma od dawna wyrobioną - jaką wiadomo. Swoją drogą lubelska Wyborcza jest już chyba na dnie.
Avatar
~gość~ / 7 sierpnia 2009 o 07:11
0
Lubelska Policjo - masz teraz przechlapane. A swoją drogą jak mówił, że butelki nie jego, to było je zabezpieczyć do daktyloskopijnych badań.NO, no "redaktorku" czy dziennikarz- osoba ZAUFANIA PUBLICZNEGO - może być karana ?????? No tak, zapomniałem, trzeba najpierw być dziennikarzem !!
Avatar
trawa / 7 sierpnia 2009 o 01:21
0
A Pani Nadredaktor Hołda nic nie ma do powiedzenia ?
Tak chętnie wydaje osądy o nieznanych jej ludziach.
Czekamy .
Avatar
evo / 6 sierpnia 2009 o 23:50
0
A tak przy okazji: a co się dzieje u kolejnej dziennikarskiej hipokrytki pani Edyty Ł. z Radia Lublin, która służbowym samochodem nawalona jak stodoła wracała z imprezy pod Zamościem???!!!
Avatar
~magda~ / 6 sierpnia 2009 o 23:28
0
Mało kiedy ;coś mnie tak bulwersuje.To całkowite bezmózgowie i jeszcze pokrętne tłumaczenia. Wstyd , wielki wstyd , to dzięki takim pustostanom mamy rowy i lasy pełne śmieci. MĄDRY INACZEJ.
Avatar
GWKoleś2 / 6 sierpnia 2009 o 23:24
0
CHŁOP POLSKI napisał:
JESTEŚ KOLEGĄ REDAKCYJNYM ,jak go nazywasz Jacusia???? i tak widzisz problem?To tam pracuje aż tylu ludzi tak mocno ograniczonych w tematyce
EKO?.Ciekawy jestem kto z KOM EKO da alibi bezmyślnemu "Jacusiowi"?


Chłopie! O nas się nie martw. Jacuś na pewno wykorzysta to zdarzenie do promocji.
Pozdrawiam
GWKoleś
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 47 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 6

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 68 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 21 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!