Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 maja 2008 r.
10:48
Edytuj ten wpis

Dziś konkurs na kuratora oświaty

0 7 A A

O godz. 11 rozpoczął się konkurs na lubelskiego kuratora oświaty. Jedynym kandydatem jest Krzysztof Babisz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Babisz jest związany z PO. Pełni funkcję wicestarosty kraśnickiego, któremu w przeszłości prokuratora zarzuciła poświadczenie nieprawy.

Chodziło o rozliczenie delegacji ze służbowej podróży, kiedy kierował wydziałem oświaty w Kraśniku. Bezprawnie pobrał wtedy z miejskiej kasy 1,3 tys. zł.
Sąd sprawę umorzył ze względu na "znikomą szkodliwość czynu”. Po nagłośnieniu afery Babisz pieniądze zwrócił. A teraz mówi, że temat za zamknięty.

- Nie uważam, żeby to miało wpływ na moją kandydaturę - ucina Babisz, obecnie wicestarosta kraśnicki związany z PO.

- Taka postawa nie może być akceptowana - mówi stanowczo Celina Stasiak, prezes lubelskiego oddziału ZNP. - Osoba, która ma sprawować nadzór oświatowy, powinna być nieskazitelna - dodaje Teresa Misiuk, przewodnicząca oświatowej "Solidarności” Regionu Środkowowschodniego. - A przecież dzieciom i młodzieży nie wystarczy mówić, ale trzeba także pokazywać, własną postawą.

Stasiak i Misiuk zasiądą w komisji konkursowej, która dziś zajmie się wyborem kuratora. Oprócz nich będzie tam jeszcze 1 przedstawiciel oświatowych związków, 3 przedstawicieli MEN (w rządzie PO-PSL), 3 przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego (kierowanym przez koalicję PO-PSL) i 2 przedstawicieli sejmiku.

Zapytaliśmy Ministerstwo Edukacji Narodowej, czy osoba, która miała prokuratorskie zarzuty, może zostać kuratorem oświaty. Odpowiedź jest wymijająca: - Komisja konkursowa rozważy jak zwykle wszystkie istotne elementy sprawy - ucina Justyna Sadlak z biura prasowego MEN.

- Kiedy wydawało się, że pan Marek Błaszczak (odwołany w kwietniu przez wojewodę - przyp. red.) jest wreszcie kuratorem niepolitycznym, znowu zanosi się na powrót do starych, politycznych praktyk - tłumaczy Misiuk. - Patrząc na skład komisji konkursowej można przypuszczać, jaki będzie wynik głosowania.

Nic dziwnego, że nauczyciele oficjalnie nie chcą się na ten temat wypowiadać. - Sprawa jest oczywista. Osoba, która miała prokuratorskie zarzuty, nie powinna być kuratorem - mówi anonimowo dyrektor jednego z lubelskich liceów. - Ale jeśli zostanie wybrany, a wiele na to wskazuje, za krytykowanie go teraz, w przyszłości to my możemy mieć kłopoty - dodaje dyrektorka jednej ze szkół podstawowych w Lublinie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KK / 19 maja 2008 o 14:11
0
KARANY ZA ZłODZIEJSTWO PASUJE DO TYCH Z PO I PSL-U JAK ULAł,TU DOPIERO SIE ROZWINIE
Avatar
ffff / 19 maja 2008 o 13:41
0
M.Sz. napisał:
Ludzie, dajcie spokój z tym oddaniem 1300 złotych... To nie to było powodem skierowania aktu oskarżenia. Chodziło o poświadczenie nieprawdy w dwóch delegacjach... Co do tych 1300, tak, oddał, ale po artykułach w Nowinach Kraśnickich - co chyba trudno nazwać działaniem w dobrej wierze!

Oto mój komentarz do tej sprawy:

Kraśnik: Jak odciążyć prokuraturę - 2008-05-18
Gazety "RZECZPOSPOLITA" oraz "DZIENNIK WSCHODNI", w dniach 12, 13 i 14 maja br., informowały o problemach z prawem, jakie miał Krzysztof Babisz, kandydat PO na funkcję kuratora w Lublinie.
O sprawie stało się bardzo głośno. Nie pozostało to więc bez reakcji kraśnickiego magistratu, kierowanego przez wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie.
W dniu 16 maja br. na stronie miasta pojawiał się bardzo "gładki", zawierający wiele nieścisłości, opis całej sytuacji: "Babisz zadeklarował w rozliczeniu delegacji, że podróżował swoim autem, podczas gdy jechał z burmistrzem jego prywatnym samochodem. Sprawą zainteresował się sąd. Babisz zwrócił pobrane za delegacje pieniądze a sąd umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość czynu".
A więc był czyn niezgodny z prawem, co należy raz jest podkreślić. Sprawą najpierw zainteresowała się prokuratura, która postawiła kandydatowi na kuratora zarzuty, następnie skierowała do sądu akt oskarżenia. Dopiero wtedy wypowiedział się sąd. Zarzut nie dotyczył jednak niesłusznie pobranej kwoty 1300 złotych, ale poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Babisz po ujawnieniu całej sprawy, przez niezależną gazetę lokalną "Nowiny Kraśnickie", rzeczywiście pieniądze szybko wpłacił do kasy miasta, dlatego tym wątkiem prokuratura i sąd już się nie zajmowały.
W roku 2001 burmistrz Kraśnika, Piotr Czubiński, był oskarżony przez prokuraturę o naruszenie art. 44 Prawa prasowego. W końcowej fazie postępowania przygotowawczego burmistrz wynajął pomoc prawną, adwokata z Lublina. Za tę usługę polityk PO zapłacił adwokatowi 1000 złotych, które przelane zostały z publicznej kasy. Była to prywatna sprawa burmistrza. O zapłacie adwokatowi z kasy miejskiej, w prywatnej sprawie burmistrza, również napisały "Nowiny Kraśnickie". Po artykule sprawa zapłaty trafiła do prokuratury. Burmistrz szybko oddał całą kwotę. Prokuratura uznała, że dalsze czynności są bezprzedmiotowe i umorzyła postępowanie.
Jak widać politycy z PO znają sposób na obniżenie kosztów funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i odciążenie zapracowanych prokuratorów. Kiedy pojawiają się wątpliwości i podejrzenia, że pieniądze z publicznej kasy zostały wyłudzone, należy je szybko oddać i sprawy już nie ma.
Rodzi się jednak pytanie. Co z wątpliwymi wypłatami pieniędzy, na ślad których nie natrafią media i ich nie nagłośnią? Czy każdy może liczyć na podobne traktowanie ze strony prokuratury? (...)

Żródło:

[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&id=6"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...strona&id=6[/url]
rozwiń
Avatar
L.OO / 19 maja 2008 o 13:01
0
Czyżby juz nikogo lepszego nie było????
Avatar
M.Sz. / 19 maja 2008 o 11:23
0
Ludzie, dajcie spokój z tym oddaniem 1300 złotych... To nie to było powodem skierowania aktu oskarżenia. Chodziło o poświadczenie nieprawdy w dwóch delegacjach... Co do tych 1300, tak, oddał, ale po artykułach w Nowinach Kraśnickich - co chyba trudno nazwać działaniem w dobrej wierze!

Oto mój komentarz do tej sprawy:

Kraśnik: Jak odciążyć prokuraturę - 2008-05-18
Gazety "RZECZPOSPOLITA" oraz "DZIENNIK WSCHODNI", w dniach 12, 13 i 14 maja br., informowały o problemach z prawem, jakie miał Krzysztof Babisz, kandydat PO na funkcję kuratora w Lublinie.
O sprawie stało się bardzo głośno. Nie pozostało to więc bez reakcji kraśnickiego magistratu, kierowanego przez wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie.
W dniu 16 maja br. na stronie miasta pojawiał się bardzo "gładki", zawierający wiele nieścisłości, opis całej sytuacji: "Babisz zadeklarował w rozliczeniu delegacji, że podróżował swoim autem, podczas gdy jechał z burmistrzem jego prywatnym samochodem. Sprawą zainteresował się sąd. Babisz zwrócił pobrane za delegacje pieniądze a sąd umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość czynu".
A więc był czyn niezgodny z prawem, co należy raz jest podkreślić. Sprawą najpierw zainteresowała się prokuratura, która postawiła kandydatowi na kuratora zarzuty, następnie skierowała do sądu akt oskarżenia. Dopiero wtedy wypowiedział się sąd. Zarzut nie dotyczył jednak niesłusznie pobranej kwoty 1300 złotych, ale poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Babisz po ujawnieniu całej sprawy, przez niezależną gazetę lokalną "Nowiny Kraśnickie", rzeczywiście pieniądze szybko wpłacił do kasy miasta, dlatego tym wątkiem prokuratura i sąd już się nie zajmowały.
W roku 2001 burmistrz Kraśnika, Piotr Czubiński, był oskarżony przez prokuraturę o naruszenie art. 44 Prawa prasowego. W końcowej fazie postępowania przygotowawczego burmistrz wynajął pomoc prawną, adwokata z Lublina. Za tę usługę polityk PO zapłacił adwokatowi 1000 złotych, które przelane zostały z publicznej kasy. Była to prywatna sprawa burmistrza. O zapłacie adwokatowi z kasy miejskiej, w prywatnej sprawie burmistrza, również napisały "Nowiny Kraśnickie". Po artykule sprawa zapłaty trafiła do prokuratury. Burmistrz szybko oddał całą kwotę. Prokuratura uznała, że dalsze czynności są bezprzedmiotowe i umorzyła postępowanie.
Jak widać politycy z PO znają sposób na obniżenie kosztów funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i odciążenie zapracowanych prokuratorów. Kiedy pojawiają się wątpliwości i podejrzenia, że pieniądze z publicznej kasy zostały wyłudzone, należy je szybko oddać i sprawy już nie ma.
Rodzi się jednak pytanie. Co z wątpliwymi wypłatami pieniędzy, na ślad których nie natrafią media i ich nie nagłośnią? Czy każdy może liczyć na podobne traktowanie ze strony prokuratury? (...)

Żródło:

[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&id=6"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...strona&id=6[/url]
Ludzie, dajcie spokój z tym oddaniem 1300 złotych... To nie to było powodem skierowania aktu oskarżenia. Chodziło o poświadczenie nieprawdy w dwóch delegacjach... Co do tych 1300, tak, oddał, ale po artykułach w Nowinach Kraśnickich - co chyba trudno nazwać działaniem w dobrej wierze!

Oto mój komentarz do tej sprawy:

Kraśnik: Jak odciążyć prokuraturę - 2008-05-18
Gazety "RZECZPOSPOLITA" oraz "DZIENNIK WSCHODNI", w dniach 12, 13 i 14 maja br., informowały o problemach z prawem, jakie mi... rozwiń
Avatar
Ja / 19 maja 2008 o 11:08
0
Jakie znaczenie dla 'platfusów' ma to że ktoś był oskarżony czy skazany byle był swój, PO to jedna sitwa walcząca tylko o stołki a nie dobro społeczne, może wreszcie ludziom otworzą się oczy na kogo głosowali. Poprzedni kurator był nie tylko nie z PO ale nie był związany z żadną opcją polityczną i też 'poleciał- ludzie co się dzieje?
Avatar
Gość / 19 maja 2008 o 11:04
0
Ciekawe, jak Pan Babisz spełni wymóg posiadania aktu nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego skoro w latach kiedy nadawano stopnie awansu zawodowego
(19.08.96 24.11.02 Urząd Miasta Kraśnik Kierownik Wydziału Oświaty
25.11.02 24.05.06 Urząd Miasta Kraśnik Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik)
nie był nauczycielem tylko pracował w samorządzie. Wydaje mi się, że jeżeli posiada taki akt to został on wydany niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
Avatar
obserwator / 19 maja 2008 o 10:57
0
Ciekawe, jak Pan Babisz spełni wymóg posiadania aktu nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego skoro w latach kiedy nadawano stopnie awansu zawodowego
(19.08.96 24.11.02 Urząd Miasta Kraśnik Kierownik Wydziału Oświaty
25.11.02 24.05.06 Urząd Miasta Kraśnik Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik)
nie był nauczycielem tylko pracował w samorządzie. Wydaje mi się, że jeżeli posiada taki akt to został on wydany niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
Avatar
KK / 19 maja 2008 o 14:11
0
KARANY ZA ZłODZIEJSTWO PASUJE DO TYCH Z PO I PSL-U JAK ULAł,TU DOPIERO SIE ROZWINIE
Avatar
ffff / 19 maja 2008 o 13:41
0
M.Sz. napisał:
Ludzie, dajcie spokój z tym oddaniem 1300 złotych... To nie to było powodem skierowania aktu oskarżenia. Chodziło o poświadczenie nieprawdy w dwóch delegacjach... Co do tych 1300, tak, oddał, ale po artykułach w Nowinach Kraśnickich - co chyba trudno nazwać działaniem w dobrej wierze!

Oto mój komentarz do tej sprawy:

Kraśnik: Jak odciążyć prokuraturę - 2008-05-18
Gazety "RZECZPOSPOLITA" oraz "DZIENNIK WSCHODNI", w dniach 12, 13 i 14 maja br., informowały o problemach z prawem, jakie miał Krzysztof Babisz, kandydat PO na funkcję kuratora w Lublinie.
O sprawie stało się bardzo głośno. Nie pozostało to więc bez reakcji kraśnickiego magistratu, kierowanego przez wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie.
W dniu 16 maja br. na stronie miasta pojawiał się bardzo "gładki", zawierający wiele nieścisłości, opis całej sytuacji: "Babisz zadeklarował w rozliczeniu delegacji, że podróżował swoim autem, podczas gdy jechał z burmistrzem jego prywatnym samochodem. Sprawą zainteresował się sąd. Babisz zwrócił pobrane za delegacje pieniądze a sąd umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość czynu".
A więc był czyn niezgodny z prawem, co należy raz jest podkreślić. Sprawą najpierw zainteresowała się prokuratura, która postawiła kandydatowi na kuratora zarzuty, następnie skierowała do sądu akt oskarżenia. Dopiero wtedy wypowiedział się sąd. Zarzut nie dotyczył jednak niesłusznie pobranej kwoty 1300 złotych, ale poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Babisz po ujawnieniu całej sprawy, przez niezależną gazetę lokalną "Nowiny Kraśnickie", rzeczywiście pieniądze szybko wpłacił do kasy miasta, dlatego tym wątkiem prokuratura i sąd już się nie zajmowały.
W roku 2001 burmistrz Kraśnika, Piotr Czubiński, był oskarżony przez prokuraturę o naruszenie art. 44 Prawa prasowego. W końcowej fazie postępowania przygotowawczego burmistrz wynajął pomoc prawną, adwokata z Lublina. Za tę usługę polityk PO zapłacił adwokatowi 1000 złotych, które przelane zostały z publicznej kasy. Była to prywatna sprawa burmistrza. O zapłacie adwokatowi z kasy miejskiej, w prywatnej sprawie burmistrza, również napisały "Nowiny Kraśnickie". Po artykule sprawa zapłaty trafiła do prokuratury. Burmistrz szybko oddał całą kwotę. Prokuratura uznała, że dalsze czynności są bezprzedmiotowe i umorzyła postępowanie.
Jak widać politycy z PO znają sposób na obniżenie kosztów funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i odciążenie zapracowanych prokuratorów. Kiedy pojawiają się wątpliwości i podejrzenia, że pieniądze z publicznej kasy zostały wyłudzone, należy je szybko oddać i sprawy już nie ma.
Rodzi się jednak pytanie. Co z wątpliwymi wypłatami pieniędzy, na ślad których nie natrafią media i ich nie nagłośnią? Czy każdy może liczyć na podobne traktowanie ze strony prokuratury? (...)

Żródło:

[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&id=6"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...strona&id=6[/url]
rozwiń
Avatar
L.OO / 19 maja 2008 o 13:01
0
Czyżby juz nikogo lepszego nie było????
Avatar
M.Sz. / 19 maja 2008 o 11:23
0
Ludzie, dajcie spokój z tym oddaniem 1300 złotych... To nie to było powodem skierowania aktu oskarżenia. Chodziło o poświadczenie nieprawdy w dwóch delegacjach... Co do tych 1300, tak, oddał, ale po artykułach w Nowinach Kraśnickich - co chyba trudno nazwać działaniem w dobrej wierze!

Oto mój komentarz do tej sprawy:

Kraśnik: Jak odciążyć prokuraturę - 2008-05-18
Gazety "RZECZPOSPOLITA" oraz "DZIENNIK WSCHODNI", w dniach 12, 13 i 14 maja br., informowały o problemach z prawem, jakie miał Krzysztof Babisz, kandydat PO na funkcję kuratora w Lublinie.
O sprawie stało się bardzo głośno. Nie pozostało to więc bez reakcji kraśnickiego magistratu, kierowanego przez wiceprzewodniczącego PO na Lubelszczyźnie.
W dniu 16 maja br. na stronie miasta pojawiał się bardzo "gładki", zawierający wiele nieścisłości, opis całej sytuacji: "Babisz zadeklarował w rozliczeniu delegacji, że podróżował swoim autem, podczas gdy jechał z burmistrzem jego prywatnym samochodem. Sprawą zainteresował się sąd. Babisz zwrócił pobrane za delegacje pieniądze a sąd umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość czynu".
A więc był czyn niezgodny z prawem, co należy raz jest podkreślić. Sprawą najpierw zainteresowała się prokuratura, która postawiła kandydatowi na kuratora zarzuty, następnie skierowała do sądu akt oskarżenia. Dopiero wtedy wypowiedział się sąd. Zarzut nie dotyczył jednak niesłusznie pobranej kwoty 1300 złotych, ale poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Babisz po ujawnieniu całej sprawy, przez niezależną gazetę lokalną "Nowiny Kraśnickie", rzeczywiście pieniądze szybko wpłacił do kasy miasta, dlatego tym wątkiem prokuratura i sąd już się nie zajmowały.
W roku 2001 burmistrz Kraśnika, Piotr Czubiński, był oskarżony przez prokuraturę o naruszenie art. 44 Prawa prasowego. W końcowej fazie postępowania przygotowawczego burmistrz wynajął pomoc prawną, adwokata z Lublina. Za tę usługę polityk PO zapłacił adwokatowi 1000 złotych, które przelane zostały z publicznej kasy. Była to prywatna sprawa burmistrza. O zapłacie adwokatowi z kasy miejskiej, w prywatnej sprawie burmistrza, również napisały "Nowiny Kraśnickie". Po artykule sprawa zapłaty trafiła do prokuratury. Burmistrz szybko oddał całą kwotę. Prokuratura uznała, że dalsze czynności są bezprzedmiotowe i umorzyła postępowanie.
Jak widać politycy z PO znają sposób na obniżenie kosztów funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i odciążenie zapracowanych prokuratorów. Kiedy pojawiają się wątpliwości i podejrzenia, że pieniądze z publicznej kasy zostały wyłudzone, należy je szybko oddać i sprawy już nie ma.
Rodzi się jednak pytanie. Co z wątpliwymi wypłatami pieniędzy, na ślad których nie natrafią media i ich nie nagłośnią? Czy każdy może liczyć na podobne traktowanie ze strony prokuratury? (...)

Żródło:

[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&id=6"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...strona&id=6[/url]
Ludzie, dajcie spokój z tym oddaniem 1300 złotych... To nie to było powodem skierowania aktu oskarżenia. Chodziło o poświadczenie nieprawdy w dwóch delegacjach... Co do tych 1300, tak, oddał, ale po artykułach w Nowinach Kraśnickich - co chyba trudno nazwać działaniem w dobrej wierze!

Oto mój komentarz do tej sprawy:

Kraśnik: Jak odciążyć prokuraturę - 2008-05-18
Gazety "RZECZPOSPOLITA" oraz "DZIENNIK WSCHODNI", w dniach 12, 13 i 14 maja br., informowały o problemach z prawem, jakie mi... rozwiń
Avatar
Ja / 19 maja 2008 o 11:08
0
Jakie znaczenie dla 'platfusów' ma to że ktoś był oskarżony czy skazany byle był swój, PO to jedna sitwa walcząca tylko o stołki a nie dobro społeczne, może wreszcie ludziom otworzą się oczy na kogo głosowali. Poprzedni kurator był nie tylko nie z PO ale nie był związany z żadną opcją polityczną i też 'poleciał- ludzie co się dzieje?
Avatar
Gość / 19 maja 2008 o 11:04
0
Ciekawe, jak Pan Babisz spełni wymóg posiadania aktu nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego skoro w latach kiedy nadawano stopnie awansu zawodowego
(19.08.96 24.11.02 Urząd Miasta Kraśnik Kierownik Wydziału Oświaty
25.11.02 24.05.06 Urząd Miasta Kraśnik Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik)
nie był nauczycielem tylko pracował w samorządzie. Wydaje mi się, że jeżeli posiada taki akt to został on wydany niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
Avatar
obserwator / 19 maja 2008 o 10:57
0
Ciekawe, jak Pan Babisz spełni wymóg posiadania aktu nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego skoro w latach kiedy nadawano stopnie awansu zawodowego
(19.08.96 24.11.02 Urząd Miasta Kraśnik Kierownik Wydziału Oświaty
25.11.02 24.05.06 Urząd Miasta Kraśnik Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik)
nie był nauczycielem tylko pracował w samorządzie. Wydaje mi się, że jeżeli posiada taki akt to został on wydany niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja 43 2

Czy podczas Marszu Równości w Lublinie doszło do publicznego znieważania godła państwowego? To sprawdza policja. Chodzi o baner z orłem na tęczowym tle.

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta 7 1

W miejscowości Struża (pow. świdnicki) doszło do tragicznego wypadku. Zginęła kobieta.

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 0 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 18 29

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 10 6

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 7 2

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 7 0

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 2 19

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 6

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 14 2

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!