Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2018 r.
6:38

Dziś pierwsza sesja Rady Miasta Lublin. Zwycięzcy wezmą wszystko

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 29 A A
Krzysztof Żuk
Krzysztof Żuk

Dziś pierwszy raz zbierze się nowa Rada Miasta, która wybierze swojego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Również dzisiaj zaprzysiężony zostanie prezydent Lublina, który właśnie odwołał dwóch swoich zastępców. Z jednym rozstaje się na chwilę, drugi został zatrudniony w miejskiej spółce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kluczowymi stanowiskami podzielą się zwycięzcy, czyli radni z komitetu wyborczego Krzysztofa Zuka, który do 31-osobowej rady wprowadził 19 osób. Ponieważ komitet został zmontowany z przedstawicieli różnych ugrupowań, każde z nich upomniało się po wyborach o wpływ na władzę, czyli o stanowiska.

Na czele rady

Przewodniczącym Rady Miasta ma zostać Jarosław Pakuła (PO). Dziś obsadzone mają być również trzy fotele wiceprzewodniczących. Ani jeden nie przypadnie raczej opozycyjnemu klubowi Prawa i Sprawiedliwości mającemu 12 radnych, czyli o 3 mniej niż w minionej kadencji.

Wszystkie trzy stanowiska wiceprzewodniczących mają być rozdzielone między poszczególne frakcje komitetu Żuka. Jeden fotel weźmie Platforma Obywatelska, drugi obsadzi Wspólny Lublin, trzeci przypadnie Sojuszowi Lewicy Demokratycznej. Mówi się tu o Marcie Wcisło, Marcinie Nowaku i Stanisławie Kierońskim.

Fotela wiceprzewodniczącego zabraknie dla Nowoczesnej, która z listy Żuka wprowadziła do rady tylko jedną osobę: Maję Zaborowską. Na nią czeka stanowisko wiceszefowej prezydenckiego klubu radnych. Szefem klubu ma być radny Michał Krawczyk (PO).

Niepełny skład

Na swoim pierwszym posiedzeniu Rada Miasta będzie obradować w niepełnym składzie. Zamiast 31 osób, ślubowanie złoży tylko 30. Wszystko dlatego, że jedno z miejsc w radzie zdobył Krzysztof Żuk, który kandydował nie tylko na prezydenta, ale także startował do Rady Miasta z pierwszego miejsca na liście w okręgu obejmującym m.in. Kalinowszczyznę. Wybierając fotel prezydenta, Żuk zwolnił miejsce w radzie, które przypadnie Magdalenie Kamińskiej, ale związane z tym procedury jeszcze chwilę potrwają.

Zmiany kadrowe

Prezydent Lublina odwołał dwóch swoich zastępców: Mariusza Banacha zajmującego się oświatą oraz Krzysztofa Komorskiego odpowiedzialnego za kulturę i sport.

Komorski musiał się pożegnać ze stanowiskiem, bo został wybrany do sejmiku województwa (wczoraj złożył ślubowanie), a prawo nie pozwala być jednocześnie radnym i zastępcą prezydenta. Bezrobotnym nie będzie, bo został wybrany do zarządu jednej z podległych prezydentowi spółek: Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zarząd został powiększony do trzech osób.

Nowym zastępcą ds. kultury i sportu ma zostać Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, dla której będzie się to wiązało z odejściem z Rady Miasta, gdzie na jej miejsce wejdzie wówczas Piotr Choduń.

Banach rozstaje się ze stanowiskiem zastępcy prezydenta z podobnego powodu: został wybrany do Rady Miasta. – Dostałem prawie 3 tys. głosów i niezmiernie trudno mi tego mandatu nie przyjąć – wyjaśnia Banach, który dzisiaj złoży ślubowanie jako radny. – Myślę, że krótko będę radnym, niedługo złożę ten mandat. Kiedy? To będą raczej tygodnie niż miesiące – mówi samorządowiec, który ma powrócić na stanowisko zastępcy prezydenta ds. oświaty.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam z Lublina / 22 listopada 2018 o 08:27
+24
Bardzo się cieszę, że Lublinianie nie dopuścili do rządzenia w naszym mieście przedstawicieli podłej zmiany! Zresztą zdziwiłby się jakby było inaczej, po tym co rządzący wyprawiają z Polską przez ostatnie 3 lata. Brawo Wolny Lublin! Jeszcze będzie wspaniale, jeszcze będzie normalnie!
Avatar
Inżynier / 22 listopada 2018 o 10:28
+20
PiS na szczęscie się kończy. Wybory samorządowe pokazały że mimo poteżnej kamani wspartej przez najwyższych polityków PiSu w więksxości miast odniosła klęskę. Aby do wiosy....
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 10:45
+19
Najbardziej cieszy to, że w Lublinie nikt nie nabrał się na tę pisowską propagandę!
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 10:44
+19
brawo i oby to była kolejna udana kadencja, szczególnie dla mieszkańców
Avatar
dobra rada / 22 listopada 2018 o 11:17
+12
A biedny Tomuś Pitucha pewnie dostaje zawału"mózgu"z tej zgryzoty!!!!!Odpuść sobie faciu,idź na spacer i dokładnie wyspowiadaj się z naciskiem nienawiści do bliźniego swego!Kaczor ciebie nie zauważy bo ma inne problemy,zresztą nie ciepi słabych i przegranych!
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 10:52
+10
Czy to nie dziwne, że odkąd PiS został odspawany od stołków to stolica ściany wschodniej zaczęła się rozwijać?
Avatar
ja / 22 listopada 2018 o 09:31
+9
Pani Zenobia, Czy Tułajew jest z tej samej opcji politycznej co były prezydent Lublina Pruszkowski, który tak świetnie rozwinãł Lublin?Jeśli tank jest to ma Pani rację. Jest czego żałować.
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 10:55
+8
no i dobrze
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 10:20
+8
Pan Tułajew to jakiś taki... za ładny był. Ludzie tego nie lubią, zwłaszcza chłopy!
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 11:03
+7
działać działać
Avatar
ZSL, który przegrał wybory won / 22 listopada 2018 o 13:13
-4
ZSL, który przegrał wybory na Mazowszu (8 radnych) zostało przekupionych(?) przez PLATFUSÓW (18 radnych) za cenę stanowiska Marszałka ZSL i stanowiska dla jego córki w zarządzie miejskiej spółki! PIS wygrał wybory na Mazowszu (24 radnych)!
 
Avatar
jeszcze raz@ / 22 listopada 2018 o 12:54
-3
Lublin: miasto współorganizatorem koncertu twórcy "nowego" hymnu zbrodniczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów W Lublinie, przy wsparciu miasta, zorganizowano występ ukraińskiego muzyka Ołeha Skrypki, autora nowej wersji hymnu zbrodniczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnej za ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej – podaje portal kresy.pl. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Ukraina w Centrum Lublina. ------------ Kto i kiedy wyleci za to - z wielkiego kopa? Kto odpowie za zrusinianie miasta?
Avatar
@com / 22 listopada 2018 o 12:42
-2
Taka to byla udana kadencja, ze niedlugo bedzie w miescie wiecej neobanderowcow niz Polakow! O co chodzi w tym sciaganiu chachlow do miasta? Co to za upainskie fundacje , kto je finansuje ? Kto pozwala na to: "miasto współorganizatorem koncertu twórcy "nowego" hymnu zbrodniczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów" No kto?
Avatar
Gość 51 / 22 listopada 2018 o 12:32
-4
Bardzo się cieszę, że Lublinianie nie dopuścili do rządzenia w naszym mieście przedstawicieli podłej zmiany! Zresztą zdziwiłby się jakby było inaczej, po tym co rządzący wyprawiają z Polską przez ostatnie 3 lata.  Brawo Wolny Lublin! Jeszcze będzie wspaniale, jeszcze będzie normalnie!
 Adamie, czy masz na myśli takie osiągnięcia rządów PIS jak: likwidacja nędzy 1.3 miliona  i zmniejszenia 1.0 miliona  ubóstwa polskich dzieci (wg UNICEF), a może zmniejszenie bezrobocia z 15% w 2015 do 5.5% w 2018, a może wzrost wynagrodzeń w przemyśle z 3800 zł w 2015 do 5000 w 2018, a może wzrost dochodu narodowego z 1% do 5%.
 Adamie, czy masz na myśli takie osiągnięcia rządów PIS jak: likwidacja nędzy 1.3 miliona  i zmniejszenia 1.0 miliona  ubóstwa polskich dzieci (wg UNICEF), a może zmniejszenie bezrobocia z 15% w 2015 do 5.5% w 2018, a może wzrost wynagrodzeń w przemyśle z 3800 zł w 2015 do 5000 w 2018, a może wzrost dochodu narodowego z 1% do 5%. rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 12:01
+5
PiSoff
Avatar
gen / 22 listopada 2018 o 11:19
+1
z czego tu sie cieszyc?....placz tez nie pomoze....
Avatar
dobra rada / 22 listopada 2018 o 11:17
+12
A biedny Tomuś Pitucha pewnie dostaje zawału"mózgu"z tej zgryzoty!!!!!Odpuść sobie faciu,idź na spacer i dokładnie wyspowiadaj się z naciskiem nienawiści do bliźniego swego!Kaczor ciebie nie zauważy bo ma inne problemy,zresztą nie ciepi słabych i przegranych!
Avatar
KL / 22 listopada 2018 o 11:12
0
Może jeszcze niech prezydent odwoła kogoś, kto zajmuje się kulturą, za wsparcie koncertu zwolennika ukraińskiego nazizmu z UPA. Olega Skrypky to twórca marszu wojskowego, który jest przerobioną wersją pieśni (hymnu) ukraińskich nazistów, zbrodniarzy z Ukraińskiej Powstańczej Armii, która wymordowała ponad 130.000 bezbronnej polskiej ludności cywilnej w tym dzieci. Znany jest także z kontrowersyjnych wypowiedzi. Takich kontrowersyjnych ludzi zaprasza Fundacja grekokatolickiego ks. Batrucha i takie imprezy sponsoruje Miasto Lublin i są one organizowane w Centrum Spotkań Kultur. To gloryfikacja osób, których poglądy dają się klasyfikować jako neonazistowskie. stąd krok do promocji ukraińskiego nazizmu UPA w Lublinie! SKANDAL
Może jeszcze niech prezydent odwoła kogoś, kto zajmuje się kulturą, za wsparcie koncertu zwolennika ukraińskiego nazizmu z UPA. Olega Skrypky to twórca marszu wojskowego, który jest przerobioną wersją pieśni (hymnu) ukraińskich nazistów, zbrodniarzy z Ukraińskiej Powstańczej Armii, która wymordowała ponad 130.000 bezbronnej polskiej ludności cywilnej w tym dzieci. Znany jest także z kontrowersyjnych wypowiedzi. Takich kontrowersyjnych ludzi zaprasza Fundacja grekokatolickiego ks. Batrucha i takie imprezy sponsoruje Miasto Lublin i są one or... rozwiń
Avatar
felek / 22 listopada 2018 o 11:08
+5
No i Becia Brocha z Becią babochłoką uwielbiają Tułajewa dając mu"POCAŁUNEK śMIERCI!
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 o 11:03
+7
działać działać
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wolimy wycinać i wycinać". Biolog o zmianach w Lublinie i górkach czechowskich

"Wolimy wycinać i wycinać". Biolog o zmianach w Lublinie i górkach czechowskich 0 0

Korytarze przewietrzające są konieczne, by nie powtórzył się krakowski scenariusz, gdzie pomimo wymiany starych pieców węglowych smog nie ustąpił. Dlaczego? Ponieważ blokowiska, jak parawany na polskich plażach, zastawiły kliny przewietrzające miasto - pisze w liście do mediów biolog Tomasz Buczek

Pielęgniarki już nie chcą wyjeżdżać do pracy za granicę?

Pielęgniarki już nie chcą wyjeżdżać do pracy za granicę? 0 1

Coraz mniej pielęgniarek wyjeżdża do pracy za granicę – wynika z danych ich samorządu. – W województwie lubelskim tego nie widać – twierdzą tymczasem związkowcy

Nowy wydział lubelskiej uczelni. Przeprowadzka na Felin

Nowy wydział lubelskiej uczelni. Przeprowadzka na Felin 0 2

Utworzenie nowego wydziału planują władze Uniwersytetu Przyrodniczego. Od nowego roku akademickiego studenci i pracownicy mają wprowadzić się do uczelnianego budynku na Felinie

Oni najlepiej wspierają ekonomię społeczną

Oni najlepiej wspierają ekonomię społeczną 0 0

Cztery samorządy i czterech samorządowców zostało wczoraj nagrodzonych podczas II Regionalnego Spotkania Ekonomii Społecznej. W każdej z kategorii przyznano też wyróżnienia.

Lubelska kuria ujawniła ile osób zgłosiło molestowanie dzieci w ciągu ostatnich 28 lat

Lubelska kuria ujawniła ile osób zgłosiło molestowanie dzieci w ciągu ostatnich 28 lat 16 11

9 zawiadomień o przypadkach dotyczących molestowania seksualnego małoletnich wpłynęło do Kurii Metropolitalnej w Lublinie w ciągu ostatnich 28 lat. Archidiecezja lubelska ujawniła wczoraj dane, które zbiorczo przedstawili w ubiegłym tygodniu hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce

Koniec z cofaniem liczników? Można pójść do więzienia. Zmiany w prawie

Koniec z cofaniem liczników? Można pójść do więzienia. Zmiany w prawie 14 12

Sejm przyjął zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder cofania liczników w używanych autach. Kara może sięgać 5 lat więzienia

Nowe samoloty szkoleniowe dla chełmskiej uczelni [zdjęcia]
galeria

Nowe samoloty szkoleniowe dla chełmskiej uczelni [zdjęcia] 4 10

Nowe miejsca pracy, terminal przeładunkowy, miasteczko medyczne i nowe szkolne samoloty – za realizację pomysłów prezydenta Chełma ręczą wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i wicepremier Jarosław Gowin

Najdłuższe tiramisu świata. Cukiernicy pobili rekord Guinnessa
film

Najdłuższe tiramisu świata. Cukiernicy pobili rekord Guinnessa 0 0

Mediolan, Włochy. Trzydziestu cukierników przyrządziło w Mediolanie 273-metrowe tiramisu, bijąc rekord w księdze Gunnessa. Potrzebowali do tego 300 litrów kawy, 500 kilogramów kremu mascarpone i 50 tysięcy biszkoptów.

Park Jana Pawła II będzie dłuższy, ale z małą wyrwą. Wkrótce ruszą prace

Park Jana Pawła II będzie dłuższy, ale z małą wyrwą. Wkrótce ruszą prace 13 22

Na przełomie marca i kwietnia powinny się rozpocząć prace przy urządzaniu dalszej części parku Jana Pawła II. W piątek rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie alejek wzdłuż os. Świt i os. Łęgi

Gabrijela Besen (MKS Perła): Jesteśmy lepsze od Zagłębia i to udowodnimy

Gabrijela Besen (MKS Perła): Jesteśmy lepsze od Zagłębia i to udowodnimy 0 0

Rozmowa z Gabrijelą Besen, bramkarką MKS Perła Lublin

Rzucił się na znajomego z nożem i metalową rurką. Poszło o kobietę [zdjęcia]
galeria

Rzucił się na znajomego z nożem i metalową rurką. Poszło o kobietę [zdjęcia] 13 10

Rozpoczął się proces 29-latka z okolic Poniatowej, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna rzucił się na znajomego z nożem i metalową rurką – dowodzi prokuratura. Panowie mieli pokłócić się o kobietę

Rewolucja w przepisach. Zadecydują umiejętności, a nie paszport

Rewolucja w przepisach. Zadecydują umiejętności, a nie paszport 0 2

Polski Związek Koszykówki postanowił wprowadzić rewolucyjne zmiany w regulaminie rozgrywek. W przyszłym sezonie nie będzie m.in. obowiązywał przepis o konieczności przebywania na parkiecie minimum dwóch zawodników wyszkolonych w Polsce

Ogromny korek na ul. Diamentowej po zamknięciu jednej jezdni [zdjęcia]
galeria

Ogromny korek na ul. Diamentowej po zamknięciu jednej jezdni [zdjęcia] 21 21

W ogromnym korku tkwią dzisiaj kierowcy jadący ul. Diamentową w kierunku Czubów. Pojazdy komunikacji miejskiej mają opóźnienia przekraczające nawet godzinę.

Będą rozdawać jabłka na placu Litewskim

Będą rozdawać jabłka na placu Litewskim 1 7

Rolnicy z Agrounii będą w środę rozdawać jabłka. Sadownicy chcą zwrócić w ten sposób uwagę na problemy, z którymi się borykają.

Maciej Kuciapa (Speed Car Motor): Pojawiła się nerwowość

Maciej Kuciapa (Speed Car Motor): Pojawiła się nerwowość 1 3

Rozmowa z Maciejem Kuciapą, trenerem Speed Car Motoru Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.