Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2016 r.
6:51

Dziś przedwyborcze starcie na UMCS. Kto zostanie rektorem?

Autor: Zdjęcie autora toma
0 10 A A
Prof. Ryszard Bera i prof. Stanisław Michałowski<br />
Prof. Ryszard Bera i prof. Stanisław Michałowski

Kandydaci w wyborach rektora UMCS spotkają się dziś podczas debaty przedwyborczej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji przy placu M. Curie-Skłodowskiej 5.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ubiegający się o reelekcję prof. Stanisław Michałowski ma jednego kontrkandydata. Jest nim dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii prof. Ryszard Bera, który w ciągu ostatniego tygodnia wziął udział w sześciu spotkaniach wyborczych. Urzędujący rektor dotychczas nie prowadził działań związanych z kampanią.

Debata rozpocznie się od prezentacji obu kandydatów, którzy następnie będą mieli po 15 minut, aby przedstawić swoje programy wyborcze. Później będą odpowiadać na pytania.

– Będą mogli zadawać je w formie ustnej lub pisemnej wszyscy uczestnicy spotkania. W tym drugim przypadku trzeba będzie podać imię i nazwisko, a pytania anonimowe nie będą odczytywane – mówi prof. Marek Pietraś, przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej. – Każde pytanie będzie zadawane obu kandydatom naprzemiennie. Na odpowiedź będą mieli maksymalnie po dwie minuty.

Wybory rektora na kadencję 2016–2020 odbędą się w piątek. W tajnym głosowaniu weźmie udział 200 elektorów reprezentujących nauczycieli akademickich i pozostałych pracowników oraz studentów i doktorantów UMCS.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rafał / 21 kwietnia 2016 o 00:10
0

Zorganizować bitwę(pojedynek) na Arenie Lublin. Niech wygra lepszy...

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 20:53
0
no pewnie. Duuużo zarzutów ze strony pana Ryszarda. Szkoda że bez pokrycia i na każdy była jasna odpowiedź. Szkoda również że wielu odpowiedzi Pan Ryszard nie przyjmował do wiadomości.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 19:53
0
Ciekawe czy napiszecie jak wyglądało to przedwyborcze starcie. Ci, co byli mówią, że Bera wygrał... Pewnie ludzie chcieliby poczytać...
Avatar
Trzynaste Piętro Rektoratu / 20 kwietnia 2016 o 18:27
0

Pana Michałowskiego ("Stulecie wodociągów lubelskich", Lublin 1999) ogromnie zaskoczyło, że nie będzie jedynym kandydatem, co lubi najbardziej.

  Lubi mieć także szefa Uczelnianej Komisji Wyborczej ze swego wydziału?

Avatar
Humanista / 20 kwietnia 2016 o 18:24
0

UMCS zasługuje na rektora. Ostatnim był Harasimiuk.

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 18:19
0
Pana Michałowskiego ("Stulecie wodociągów lubelskich", Lublin 1999) ogromnie zaskoczyło, że nie będzie jedynym kandydatem, co lubi najbardziej.
Avatar
True / 20 kwietnia 2016 o 12:31
0

ZNALEZIONE W SIECI - CIEKAWE!

- Guest - dnia 18 Kwie 2016  napisał:

No patrzcie, patrzcie. Jak napisano w artykule - Pan kandydat na rektora wydał oświadczenie, w którym przypomina swojemu kontrkandydatowi o tym, że wybory władz uniwersytetu wymagają szczególnej troski o zachowanie dobrych obyczajów zawartych w kodeksie „Dobre Praktyki w Szkołach Wyższych”. Coś tam w mediach pisano już o tym w 2012 roku. A no właśnie! Dlaczegóż to takiego nastawienia obecny rektor nie prezentował w poprzedniej kampanii, gdy z rywalizacji o stołek rektora wycofał się prof. Dąbrowski? Czy ktoś podkładał mu (Dąbrowskiemu) "świnię", gdyż tenże twierdził - mniej więcej to, że okoliczności kampanii prowadzonej na rzecz kontrkandydata (Michałowskiego) nie mieściły się w sferze metod określanych mianem "fair play". Oczywiście tę aktywność skierowaną przeciwko prof. Dąbrowskiemu prowadziła jakaś tajemnicza "niewidzialna ręka", a Michałowski o tym nic nie wiedział? Czyż nie tak było?

Lake Hughes Rd, dnia 19 Kwie 2016  napisał:

Dąbrowski wycofał się, bo policzył szabelki i wiedział, że przegra, a że potem musiał to jakoś uargumentować, to gadał coś o fair play. :)

~Mgr Honoris Causa~     Coś jednak było na rzeczy. Zwykle urzędujący rektor  ma tę przewagę, że jest rozpoznawalny i z reguły ma większe szanse na drugą kadencję. Rektor Dąbrowski nie zaliczył wpadek i zaczął wyciągać UMCS z zapaści finansowej po swoich poprzednikach (sprawa znana w mediach na całą Polskę - UMCS był najbardziej zadłużoną uczelnią w kraju). I w trakcie rywalizacji tak sobie rezygnuje, bo "policzył szabelki"? A może jednak ktoś go "obsrywał" poza plecami (niekoniecznie sam Michałowski)?

Oto komunikat prof. Dąbrowskiego, który pojawił się wówczas w mediach. 

W oświadczeniu przesłanym mediom napisał: "W celu definitywnego zakończenia skierowanej przeciwko mnie bezprecedensowej, agresywnej kampanii, która nie ma nic wspólnego z etosem akademickim (w zamian za poparcie, obiecywanie stanowisk, apanaży, rozrzucanie ulotek zawierających kłamliwe informacje, manipulowanie studentami) podjąłem decyzję o niezgłaszaniu swojej kandydatury w nadchodzących wyborach. Po przeprowadzonych działaniach Uczelnia znajduje się w dobrej, niczym niezagrożonej kondycji finansowej. Szczegółowy bilans dokonań upływającej kadencji przedstawię na czerwcowym posiedzeniu Senatu. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali moje działania."
================== =======================

Przypominam, że żaden z nich (Bera czy Michałowski) nie jest kandydatem na rektora UMCS z "mojej bajki". Ale prawdę trzeba pokazać. Tak było.

oris Causa~     Coś jednak było na rzeczy. Zwykle urzędujący rektor  ma tę przewagę, że jest rozpoznawalny i z reguły ma większe szanse na drugą kadencję. Rektor Dąbrowski nie zaliczył wpadek i zaczął wyciągać UMCS z zapaści finansowej po swoich poprzednikach (sprawa znana w mediach na całą Polskę - UMCS był najbardziej zadłużoną uczelnią w kraju). I w trakcie rywalizacji tak sobie rezygnuje, bo "policzył szabelki"? A może jednak ktoś go "obsrywał" poza plecami (niekoniecznie sam Michałowski)?

Oto komunikat pr... rozwiń

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 10:01
0
Gienek Hetman, Leoś Seidler to byli mocarze UMCSu... piekne czasy PZPRu, ZSLu, rozwoju, dobrobytu i wolności słowa... aż się łza w oku kręci.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 08:00
0
Berze źle z oczu patrzy. Niech wygra lepszy :)
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 07:51
0
stawiam na Ryśka
Avatar
Rafał / 21 kwietnia 2016 o 00:10
0

Zorganizować bitwę(pojedynek) na Arenie Lublin. Niech wygra lepszy...

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 20:53
0
no pewnie. Duuużo zarzutów ze strony pana Ryszarda. Szkoda że bez pokrycia i na każdy była jasna odpowiedź. Szkoda również że wielu odpowiedzi Pan Ryszard nie przyjmował do wiadomości.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 19:53
0
Ciekawe czy napiszecie jak wyglądało to przedwyborcze starcie. Ci, co byli mówią, że Bera wygrał... Pewnie ludzie chcieliby poczytać...
Avatar
Trzynaste Piętro Rektoratu / 20 kwietnia 2016 o 18:27
0

Pana Michałowskiego ("Stulecie wodociągów lubelskich", Lublin 1999) ogromnie zaskoczyło, że nie będzie jedynym kandydatem, co lubi najbardziej.

  Lubi mieć także szefa Uczelnianej Komisji Wyborczej ze swego wydziału?

Avatar
Humanista / 20 kwietnia 2016 o 18:24
0

UMCS zasługuje na rektora. Ostatnim był Harasimiuk.

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 18:19
0
Pana Michałowskiego ("Stulecie wodociągów lubelskich", Lublin 1999) ogromnie zaskoczyło, że nie będzie jedynym kandydatem, co lubi najbardziej.
Avatar
True / 20 kwietnia 2016 o 12:31
0

ZNALEZIONE W SIECI - CIEKAWE!

- Guest - dnia 18 Kwie 2016  napisał:

No patrzcie, patrzcie. Jak napisano w artykule - Pan kandydat na rektora wydał oświadczenie, w którym przypomina swojemu kontrkandydatowi o tym, że wybory władz uniwersytetu wymagają szczególnej troski o zachowanie dobrych obyczajów zawartych w kodeksie „Dobre Praktyki w Szkołach Wyższych”. Coś tam w mediach pisano już o tym w 2012 roku. A no właśnie! Dlaczegóż to takiego nastawienia obecny rektor nie prezentował w poprzedniej kampanii, gdy z rywalizacji o stołek rektora wycofał się prof. Dąbrowski? Czy ktoś podkładał mu (Dąbrowskiemu) "świnię", gdyż tenże twierdził - mniej więcej to, że okoliczności kampanii prowadzonej na rzecz kontrkandydata (Michałowskiego) nie mieściły się w sferze metod określanych mianem "fair play". Oczywiście tę aktywność skierowaną przeciwko prof. Dąbrowskiemu prowadziła jakaś tajemnicza "niewidzialna ręka", a Michałowski o tym nic nie wiedział? Czyż nie tak było?

Lake Hughes Rd, dnia 19 Kwie 2016  napisał:

Dąbrowski wycofał się, bo policzył szabelki i wiedział, że przegra, a że potem musiał to jakoś uargumentować, to gadał coś o fair play. :)

~Mgr Honoris Causa~     Coś jednak było na rzeczy. Zwykle urzędujący rektor  ma tę przewagę, że jest rozpoznawalny i z reguły ma większe szanse na drugą kadencję. Rektor Dąbrowski nie zaliczył wpadek i zaczął wyciągać UMCS z zapaści finansowej po swoich poprzednikach (sprawa znana w mediach na całą Polskę - UMCS był najbardziej zadłużoną uczelnią w kraju). I w trakcie rywalizacji tak sobie rezygnuje, bo "policzył szabelki"? A może jednak ktoś go "obsrywał" poza plecami (niekoniecznie sam Michałowski)?

Oto komunikat prof. Dąbrowskiego, który pojawił się wówczas w mediach. 

W oświadczeniu przesłanym mediom napisał: "W celu definitywnego zakończenia skierowanej przeciwko mnie bezprecedensowej, agresywnej kampanii, która nie ma nic wspólnego z etosem akademickim (w zamian za poparcie, obiecywanie stanowisk, apanaży, rozrzucanie ulotek zawierających kłamliwe informacje, manipulowanie studentami) podjąłem decyzję o niezgłaszaniu swojej kandydatury w nadchodzących wyborach. Po przeprowadzonych działaniach Uczelnia znajduje się w dobrej, niczym niezagrożonej kondycji finansowej. Szczegółowy bilans dokonań upływającej kadencji przedstawię na czerwcowym posiedzeniu Senatu. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali moje działania."
================== =======================

Przypominam, że żaden z nich (Bera czy Michałowski) nie jest kandydatem na rektora UMCS z "mojej bajki". Ale prawdę trzeba pokazać. Tak było.

oris Causa~     Coś jednak było na rzeczy. Zwykle urzędujący rektor  ma tę przewagę, że jest rozpoznawalny i z reguły ma większe szanse na drugą kadencję. Rektor Dąbrowski nie zaliczył wpadek i zaczął wyciągać UMCS z zapaści finansowej po swoich poprzednikach (sprawa znana w mediach na całą Polskę - UMCS był najbardziej zadłużoną uczelnią w kraju). I w trakcie rywalizacji tak sobie rezygnuje, bo "policzył szabelki"? A może jednak ktoś go "obsrywał" poza plecami (niekoniecznie sam Michałowski)?

Oto komunikat pr... rozwiń

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 10:01
0
Gienek Hetman, Leoś Seidler to byli mocarze UMCSu... piekne czasy PZPRu, ZSLu, rozwoju, dobrobytu i wolności słowa... aż się łza w oku kręci.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 08:00
0
Berze źle z oczu patrzy. Niech wygra lepszy :)
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2016 o 07:51
0
stawiam na Ryśka