Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 kwietnia 2016 r.
5:44

Dziś rusza 500+ w Lublinie. Będzie szturm na urzędy? Jak uniknąć kolejek

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Pani Agnieszka w piątek rano złożyła wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy al. Kompozytorów Polskich.
Pani Agnieszka w piątek rano złożyła wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy al. Kompozytorów Polskich.

Od dziś można składać wnioski o 500 zł z programu Rodzina 500+. Tylko w naszym mieście uprawnionych może być ok. 19 tys. rodzin. Urzędnicy szykują się na szturm interesantów, ale wniosku wcale nie trzeba składać osobiście, można to zrobić także przez internet, w tym za pośrednictwem... banku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To, że w Lublinie do świadczenia uprawnionych może być 19 tys. rodzin to tylko ministerialne szacunki. Twardych danych nie ma. Łatwo jest policzyć tych, którym wsparcie należy się bezwarunkowo (rodziny mające co najmniej dwójkę dzieci do 18 lat), bo jest ich 15 tys. Ale nie wiadomo ile rodzin z jednym dzieckiem – a jest ich w Lublinie 23 tys. – ma tak mały dochód, by przysługiwało im 500 zł od państwa.

Lublin: 500+ na dziecko. Gdzie złożyć wniosek (PEŁNA LISTA)

Tak czy inaczej uprawnionych jest dużo i jeśli wszyscy jednocześnie pobiegną do okienek, to ustawią się tam kolejki. Ale spieszyć muszą się tylko ci, którym pieniądze potrzebne są bardzo szybko. Ci, którzy nie mają noża na gardle nie muszą biec do okienka już dziś i nie stracą ani grosza. Wystarczy, że złożą wniosek najpóźniej 1 lipca, a dostaną tyle ile dostaliby robiąc to już dziś.

– Nawet jeśli ktoś złoży wniosek 1 lipca, to dostanie pieniądze z wyrównaniem od 1 kwietnia – tłumaczy Małgorzata Domagała, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Ale zapewnia, że jej ludzie gotowi są nawet na szturm interesantów. – W razie potrzeby wydłużymy godziny przyjęć – deklaruje Domagała. W Lublinie uruchomiono 37 punktów. Czy rzeczywiście ustawią się tu kolejki? – To jedna wielka niewiadoma.

Rodzina 500 plus od piątku. Jak prawidłowo wypełnić wniosek? Pytania i odpowiedzi

Wiadomo za to, że wniosku nie trzeba składać osobiście. Można to zrobić także przez internet i to na wiele sposobów, np. odwiedzając ministerialny portal emp@tia (empatia.mpips.gov.pl), specjalną stronę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (pue.zus.pl), a nawet stronę internetową swojego banku, który przekaże wniosek dalej. Takiego pośrednictwa podjęło się 18 banków, które wymieniamy poniżej.

Niezależnie od tego, jak złożymy wniosek, trafi on w to samo miejsce. W przypadku Lublina jest to MOPR. Tu urzędnicy spodziewają się, że już w przyszłym tygodniu zaczną wydawać decyzje o przyznaniu świadczenia. Ale wnioski od rodzin z jednym dzieckiem MOPR będzie musiał dodatkowo zweryfikować. Świadczenie na jedynaka przysługuje tylko wtedy, gdy miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł netto (lub 1200 zł netto, jeśli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne). O ile wydłuży to rozpatrzenie wniosku? – Informację zwrotną z systemu dostajemy w ciągu około 3 dni – mówi Małgorzata Suduł, rzecznik MOPR.

Dodaje, że w razie awarii centralnego systemu da się awaryjnie sprawdzić dochód na lokalnych serwerach.

Te banki przyjmują wnioski przez internet

Alior Bank, BPH, Bank Handlowy w Warszawie, Millenium, Pekao SA, Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości, BZ WBK, Smart Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Raiffeisen Bank, SGB-Bank, BOŚ, Getin Noble Bank, Deutsche Bank, Credit Agricole.

Agnieszka Kitlińska z filii nr 5 MOPR dziś będzie przyjmowała wnioski "Rodzina 500+", fot. Maciej Kaczanowski
Agnieszka Kitlińska z filii nr 5 MOPR dziś będzie przyjmowała wnioski "Rodzina 500+", fot. Maciej Kaczanowski

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 14:57
0
"w dużej części na finansowanie patologii" ??? to nie wiedziałem, że twoi znajomi z dziećmi to w dużej części patologia ja 98% znam rodzin z z dziećmi i to nie patologia...i Ci rodzice mają różny dochód....jak ktoś chce tych pieniędzy nie widzę powodu można mieć 2-6 dzieci jak sie postara...teraz Ty płacisz a potem każde moje dziecko będzie utrzymywać emerytury 2-3 takich jęczących jak Ty co nie mieli lub mają 1 dziecko...inni jęczą, że im mało i zarabiają 1200 zł przecież to kraj w którym można zarobić i 5000 i 10000...tylko trzeba mieć pomysł .....nie pod0ba się tu można wyjechać nikt przecież nie trzyma jak ktoś jęczy...to i tak z niego marny pożytek....to tak w odp..na niektóre komentarze..
"w dużej części na finansowanie patologii" ??? to nie wiedziałem, że twoi znajomi z dziećmi to w dużej części patologia ja 98% znam rodzin z z dziećmi i to nie patologia...i Ci rodzice mają różny dochód....jak ktoś chce tych pieniędzy nie widzę powodu można mieć 2-6 dzieci jak sie postara...teraz Ty płacisz a potem każde moje dziecko będzie utrzymywać emerytury 2-3 takich jęczących jak Ty co nie mieli lub mają 1 dziecko...inni jęczą, że im mało i zarabiają 1200 zł przecież to kraj w którym można zarobić i 5000 i 10000...tylko trzeb... rozwiń
Avatar
ja / 2 kwietnia 2016 o 01:34
0

Ktoś tu mówi o rządzie w Polsce???? U nas nie ma ani rządu ani prezydenta. Jest tylko "widzimisię" Kaczyńskiego

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 12:35
0

rozumiem pomagać w opłacie żłobka, przedszkola dla rodziców pracujących, a nie za darmo za leżenie i robienie kolejnego dziecka, no ale to dla naszych rządzących za trudne do zrozumienia.

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 12:09
0
Nie popieram tego programu, bo nie jest to uczciwe wobec ludzi pracujących za nędzne grosze, płacących podatki, które idą w dużej części na finansowanie patologii. Można było pomyśleć o innej formie pomocy rodzinom, ten pomysł jest zwyczajnie niesprawiedliwy. Nie uważam że powinnam finansować tego typu rozdawnictwo. To skandal, niezależnie od tego jak chwali się rząd i Pani Premier. jest to nie fair wobec dużej części obywateli
Avatar
Honorata / 1 kwietnia 2016 o 11:50
0
A ja się cieszę teraz przynajmniej nie będę musiała czekać żeby do lekarza z dziecmi się dostać dzwonie place i jest wizyta a tak po pół roku czekania do ważniejszych lekarzy jak np gastrolog ortopeda.. Alergolog czy inne wazniejsze placówki dzięki tym pieniadzom będę mogła więcej
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 11:30
0

w naszym kraju to jedynie emeryci, renciści, starzy po 50, patologia i klamcy, oszuści itp. zostaną, bo uczciwi napewno nie będą zapieprzać za 1200-1800 zł, wyjadą za granicę i tam będą pracować za godne pieniądze i rodzić dostając dodatkowe pieniądze, tak jak zrobiło to już kupę młodych polaków. Także czarno widzę nasz kraj

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 11:19
0

dla chorych na leczenie nie ma pieniędzy, kolejki do specjalistów po kila-kilkanaście miesięcy a  dawanie za darmo zdrowych jak .... rodzicom pieniądze są, zgroza, chorzy zwracają się o pomoc do sponsorów, bo nie ma pieniędzy na leczenie, zgrozaaaaa

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 11:00
0

Ta pani dostanie 850 zł stypendium stażowego przez 6 miesięcy, tak jak 19 pozostałych osób przyjętych cwaniacko na staże do obsługi rządowego programu. Potem przyjdą następni. Łatwo policzyć, ile środków z Funduszu Pracy, czyli haraczu wpłacanego przez pracodawców, pójdzie na ratowanie tyłka rządowi, zamiast - na przykład - do przedsiębiorców, którzy mogliby w ten sposób przetestować ewentualnego pracownika, a przede wszystkim odczuć ulgę w kosztach pracy.

no i jak ta pani zobaczy ile za darmo dostaną w stosunku do tego stypendium to wypada jej brać się za produkcję dzieci, bo w naszym pieprzonym kraju to osoby uczciwie pracujący są traktowani jak parobki 

no i jak ta pani zobaczy ile za darmo dostaną w stosunku do tego stypendium to wypada jej brać się za produkcję dzieci, bo w naszym pieprzonym kraju to osoby uczciwie pracujący są traktowani jak parobki 

rozwiń
Avatar
Emma / 1 kwietnia 2016 o 10:02
0

Agnieszka Kitlińska z filii nr 5 MOPR dziś będzie przyjmowała wnioski "Rodzina 500+", fot. Maciej Kaczanowski

a jakie wynagrodzenie ta pani ma, mina na pewno jej zmieni się jak zobaczy jakie za darmo będą wypłaty

Ta pani dostanie 850 zł stypendium stażowego przez 6 miesięcy, tak jak 19 pozostałych osób przyjętych cwaniacko na staże do obsługi rządowego programu. Potem przyjdą następni. Łatwo policzyć, ile środków z Funduszu Pracy, czyli haraczu wpłacanego przez pracodawców, pójdzie na ratowanie tyłka rządowi, zamiast - na przykład - do przedsiębiorców, którzy mogliby w ten sposób przetestować ewentualnego pracownika, a przede wszystkim odczuć ulgę w kosztach pracy.

Ta pani dostanie 850 zł stypendium stażowego przez 6 miesięcy, tak jak 19 pozostałych osób przyjętych cwaniacko na staże do obsługi rządowego programu. Potem przyjdą następni. Łatwo policzyć, ile środków z Funduszu Pracy, czyli haraczu wpłacanego przez pracodawców, pójdzie na ratowanie tyłka rządowi, zamiast - na przykład - do przedsiębiorców, którzy mogliby w ten sposób przetestować ewentualnego pracownika, a przede wszystkim odczuć ulgę w kosztach pracy.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 09:48
0

Agnieszka Kitlińska z filii nr 5 MOPR dziś będzie przyjmowała wnioski "Rodzina 500+", fot. Maciej Kaczanowski

a jakie wynagrodzenie ta pani ma, mina na pewno jej zmieni się jak zobaczy jakie za darmo będą wypłaty

Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 14:57
0
"w dużej części na finansowanie patologii" ??? to nie wiedziałem, że twoi znajomi z dziećmi to w dużej części patologia ja 98% znam rodzin z z dziećmi i to nie patologia...i Ci rodzice mają różny dochód....jak ktoś chce tych pieniędzy nie widzę powodu można mieć 2-6 dzieci jak sie postara...teraz Ty płacisz a potem każde moje dziecko będzie utrzymywać emerytury 2-3 takich jęczących jak Ty co nie mieli lub mają 1 dziecko...inni jęczą, że im mało i zarabiają 1200 zł przecież to kraj w którym można zarobić i 5000 i 10000...tylko trzeba mieć pomysł .....nie pod0ba się tu można wyjechać nikt przecież nie trzyma jak ktoś jęczy...to i tak z niego marny pożytek....to tak w odp..na niektóre komentarze..
"w dużej części na finansowanie patologii" ??? to nie wiedziałem, że twoi znajomi z dziećmi to w dużej części patologia ja 98% znam rodzin z z dziećmi i to nie patologia...i Ci rodzice mają różny dochód....jak ktoś chce tych pieniędzy nie widzę powodu można mieć 2-6 dzieci jak sie postara...teraz Ty płacisz a potem każde moje dziecko będzie utrzymywać emerytury 2-3 takich jęczących jak Ty co nie mieli lub mają 1 dziecko...inni jęczą, że im mało i zarabiają 1200 zł przecież to kraj w którym można zarobić i 5000 i 10000...tylko trzeb... rozwiń
Avatar
ja / 2 kwietnia 2016 o 01:34
0

Ktoś tu mówi o rządzie w Polsce???? U nas nie ma ani rządu ani prezydenta. Jest tylko "widzimisię" Kaczyńskiego

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 12:35
0

rozumiem pomagać w opłacie żłobka, przedszkola dla rodziców pracujących, a nie za darmo za leżenie i robienie kolejnego dziecka, no ale to dla naszych rządzących za trudne do zrozumienia.

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 12:09
0
Nie popieram tego programu, bo nie jest to uczciwe wobec ludzi pracujących za nędzne grosze, płacących podatki, które idą w dużej części na finansowanie patologii. Można było pomyśleć o innej formie pomocy rodzinom, ten pomysł jest zwyczajnie niesprawiedliwy. Nie uważam że powinnam finansować tego typu rozdawnictwo. To skandal, niezależnie od tego jak chwali się rząd i Pani Premier. jest to nie fair wobec dużej części obywateli
Avatar
Honorata / 1 kwietnia 2016 o 11:50
0
A ja się cieszę teraz przynajmniej nie będę musiała czekać żeby do lekarza z dziecmi się dostać dzwonie place i jest wizyta a tak po pół roku czekania do ważniejszych lekarzy jak np gastrolog ortopeda.. Alergolog czy inne wazniejsze placówki dzięki tym pieniadzom będę mogła więcej
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 11:30
0

w naszym kraju to jedynie emeryci, renciści, starzy po 50, patologia i klamcy, oszuści itp. zostaną, bo uczciwi napewno nie będą zapieprzać za 1200-1800 zł, wyjadą za granicę i tam będą pracować za godne pieniądze i rodzić dostając dodatkowe pieniądze, tak jak zrobiło to już kupę młodych polaków. Także czarno widzę nasz kraj

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 11:19
0

dla chorych na leczenie nie ma pieniędzy, kolejki do specjalistów po kila-kilkanaście miesięcy a  dawanie za darmo zdrowych jak .... rodzicom pieniądze są, zgroza, chorzy zwracają się o pomoc do sponsorów, bo nie ma pieniędzy na leczenie, zgrozaaaaa

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 11:00
0

Ta pani dostanie 850 zł stypendium stażowego przez 6 miesięcy, tak jak 19 pozostałych osób przyjętych cwaniacko na staże do obsługi rządowego programu. Potem przyjdą następni. Łatwo policzyć, ile środków z Funduszu Pracy, czyli haraczu wpłacanego przez pracodawców, pójdzie na ratowanie tyłka rządowi, zamiast - na przykład - do przedsiębiorców, którzy mogliby w ten sposób przetestować ewentualnego pracownika, a przede wszystkim odczuć ulgę w kosztach pracy.

no i jak ta pani zobaczy ile za darmo dostaną w stosunku do tego stypendium to wypada jej brać się za produkcję dzieci, bo w naszym pieprzonym kraju to osoby uczciwie pracujący są traktowani jak parobki 

no i jak ta pani zobaczy ile za darmo dostaną w stosunku do tego stypendium to wypada jej brać się za produkcję dzieci, bo w naszym pieprzonym kraju to osoby uczciwie pracujący są traktowani jak parobki 

rozwiń
Avatar
Emma / 1 kwietnia 2016 o 10:02
0

Agnieszka Kitlińska z filii nr 5 MOPR dziś będzie przyjmowała wnioski "Rodzina 500+", fot. Maciej Kaczanowski

a jakie wynagrodzenie ta pani ma, mina na pewno jej zmieni się jak zobaczy jakie za darmo będą wypłaty

Ta pani dostanie 850 zł stypendium stażowego przez 6 miesięcy, tak jak 19 pozostałych osób przyjętych cwaniacko na staże do obsługi rządowego programu. Potem przyjdą następni. Łatwo policzyć, ile środków z Funduszu Pracy, czyli haraczu wpłacanego przez pracodawców, pójdzie na ratowanie tyłka rządowi, zamiast - na przykład - do przedsiębiorców, którzy mogliby w ten sposób przetestować ewentualnego pracownika, a przede wszystkim odczuć ulgę w kosztach pracy.

Ta pani dostanie 850 zł stypendium stażowego przez 6 miesięcy, tak jak 19 pozostałych osób przyjętych cwaniacko na staże do obsługi rządowego programu. Potem przyjdą następni. Łatwo policzyć, ile środków z Funduszu Pracy, czyli haraczu wpłacanego przez pracodawców, pójdzie na ratowanie tyłka rządowi, zamiast - na przykład - do przedsiębiorców, którzy mogliby w ten sposób przetestować ewentualnego pracownika, a przede wszystkim odczuć ulgę w kosztach pracy.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2016 o 09:48
0

Agnieszka Kitlińska z filii nr 5 MOPR dziś będzie przyjmowała wnioski "Rodzina 500+", fot. Maciej Kaczanowski

a jakie wynagrodzenie ta pani ma, mina na pewno jej zmieni się jak zobaczy jakie za darmo będą wypłaty

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 1 0

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 21 3

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 13

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 29 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!