Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2013 r.
16:35
Edytuj ten wpis

Embraer 145 wylądował na lotnisku Lublin

Autor: Zdjęcie autora (MAG)
0 19 A A
 (Port Lotniczy Lublin)
(Port Lotniczy Lublin)

W poniedziałek na lotnisku w Świdniku wylądował Embraer 145, kilkudziesięciomiejscowy odrzutowiec, który przyleciał w barwach Eastern Airways, by zabrać pasażerów do Mediolanu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od grudnia 2012 r., lubelski port lotniczy przyjął blisko sześćdziesiąt lotów biznesowych. Ich liczba rośnie z miesiąca na miesiąc. Do tej pory w Lublinie z tej formy transportu skorzystali biznesmeni m.in. z Włoch, USA, Ukrainy, Niemiec oraz Rosji.

W grudniu 2012 roku do Portu Lotniczego Lublin przyleciały 4 prywatne samoloty. W styczniu br. było ich 10, w lutym 13, w marcu 15. W kwietniu już 16 tego typu operacji.

- To dobry początek i jestem przekonany, że lotnictwo biznesowe w naszym województwie będzie rozwijało się jeszcze szybciej. Łatwa dostępność komunikacyjna dla przedsiębiorców to szansa na przyciągnięcie kapitału i rozwój Lubelszczyzny – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński.
W ramach general aviation, (lotnictwo ogólne za wyjątkiem lotów rozkładowych i wojskowych) w Porcie Lotniczym Lublin pojawiają się nowoczesne samoloty. W miniony piątek lotnisko gościło Bombardiera BD-100-1A10 Challenger 300.

Wśród innych samolotów, znalazły się jeszcze m.in.: Hawker 900, Hawker 4000, Cessna Citation 2, Cessna Mustang, Falcon 7x oraz Saab 340.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zonk / 23 kwietnia 2013 o 22:48
0
Czy to coś szczególnego? Wierszówka dla pana redaktora? Zbyt dużo hałasu o nic? W mniejszych pipidówach w USA (np. Sarasota/FL) ląduje kilkanaście-dziesiąt samolotów dziennie. U nas dziennikarze robią z tego wielką sensację. Dlaczego? Dbajmy o to, by ruch lotniczy się rozwijał, ale nie róbmy z tego sensacji na miarę lądowania na Marsie. Czy pismaki utraciły już świadomość własnej wartości?
Avatar
Wujt / 23 kwietnia 2013 o 09:41
0
Zobaczycie, wywiozo tymi samolotami wszystko co jeszcze zostało, tragedia będzie!
Avatar
asd / 23 kwietnia 2013 o 07:45
0
[quote name='wqfg' timestamp='1366659933' post='761331']
A co boisz się o zające?
Bo samolotom w żaden sposób one nie zagrażają.
No chyba, że są to latające zające. A to byłaby sensacja na sklaę światową. I napędziłoby nam to turystów. Bo kto nie chciał by zobaczyć takiego latającego szaraka.
[/quote]
Pozyjemy zobaczymy czy nie zagrazaja
Avatar
Josef / 23 kwietnia 2013 o 07:05
0
Muszyński zapomniał,że lotnisko zbudowano z pieniędzy podatników ,a Ci co latają u nas podatków nie płacą.Jego niezasłużone premie pochodzą z pieniędzy także emerytów i rencistów.Jeżeli ten oststni wysupła ostatni grosz na bilet to go wysadzą w Rzeszowie,albo w Łodzi.Tak oto hazardzisci i gumo ficowi liczą się z przeciętnym obywatelem!!!
Avatar
jasiu / 22 kwietnia 2013 o 22:08
0
[quote name='1400 dziennie' timestamp='1366658865' post='761322']
Kto promuje te informacje,ze samolot wyladowal na lotnisku w Swidniku a od poczatku roku bylo juz kilka prywatnych ladowan?Te teksty kompromituja Prezesa ze ekscytuje sie faktem ladowania samolotu na lotnisku.Tez mi wielkie wydarzenie.Dla porownania np.lotnisko we frankfurcie wykonuje ponad 1400 ladowan i startow dziennie(zrodlo wiki) to wiecej niz bedzie w swidniku przez najblizsze kilka lat
[/quote]

ty weź się tam przeproważ to może będziesz zadowolony . W ątenach mają Akropol ,a w świdniku nie ,a w NY statułę wolności a w świdniku nie to take samo porównanie jak lotniska Lublin do Frankfurtu .
[quote name='1400 dziennie' timestamp='1366658865' post='761322']
Kto promuje te informacje,ze samolot wyladowal na lotnisku w Swidniku a od poczatku roku bylo juz kilka prywatnych ladowan?Te teksty kompromituja Prezesa ze ekscytuje sie faktem ladowania samolotu na lotnisku.Tez mi wielkie wydarzenie.Dla porownania np.lotnisko we frankfurcie wykonuje ponad 1400 ladowan i startow dziennie(zrodlo wiki) to wiecej niz bedzie w swidniku przez najblizsze kilka lat
[/quote]

ty weź się tam przeproważ... rozwiń
Avatar
qfddddd / 22 kwietnia 2013 o 21:47
0
[quote name='antycham' timestamp='1366658655' post='761318']
do budy psie!!!
[/quote]
I to jest konstruktywna odpowiedź. Takich ludzi nam trzeba.
<rzyg>
Avatar
wqfg / 22 kwietnia 2013 o 21:45
0
[quote name='wer' timestamp='1366657842' post='761306']
Dlaczego do tej pory prezes nie zajął się zającami biegającymi po lotnisku, kiedyś się to źle skończy, ciekawe co wtedy prezes powie, że nic o tym nie wiedziałem bądź że nie można było nic zrobić, a może że to wina zajęcy ze weszli tak sobie na lotnisko bez pytania a nie powinni tego robić
[/quote]
A co boisz się o zające?
Bo samolotom w żaden sposób one nie zagrażają.
No chyba, że są to latające zające. A to byłaby sensacja na sklaę światową. I napędziłoby nam to turystów. Bo kto nie chciał by zobaczyć takiego latającego szaraka.
[quote name='wer' timestamp='1366657842' post='761306']
Dlaczego do tej pory prezes nie zajął się zającami biegającymi po lotnisku, kiedyś się to źle skończy, ciekawe co wtedy prezes powie, że nic o tym nie wiedziałem bądź że nie można było nic zrobić, a może że to wina zajęcy ze weszli tak sobie na lotnisko bez pytania a nie powinni tego robić
[/quote]
A co boisz się o zające?
Bo samolotom w żaden sposób one nie zagrażają.
No chyba, że są to latające zające. A to byłaby sensacja na sklaę... rozwiń
Avatar
1400 dziennie / 22 kwietnia 2013 o 21:27
0
Kto promuje te informacje,ze samolot wyladowal na lotnisku w Swidniku a od poczatku roku bylo juz kilka prywatnych ladowan?Te teksty kompromituja Prezesa ze ekscytuje sie faktem ladowania samolotu na lotnisku.Tez mi wielkie wydarzenie.Dla porownania np.lotnisko we frankfurcie wykonuje ponad 1400 ladowan i startow dziennie(zrodlo wiki) to wiecej niz bedzie w swidniku przez najblizsze kilka lat
Avatar
antycham / 22 kwietnia 2013 o 21:24
0
[quote name='lotnik' timestamp='1366653974' post='761277']
nie wiesz palancie mądralo że PZL Swidnik kupili Włosi i moga czasami polecieć do domu? PZL to może żaden przemysł? Dla ciebie by był wtedy gdyby zainwestował tu Mercedes jaki by był zachwyt a to tylko jeden z trzech światowych koncernów lotniczych ma swoją fabrykę. I tylko nalezy miec nadzieje że nasi wojskowi wybiora AW149 .To Bedzie praca na lubelszczynie. Biznesmeni juz tu są .To te loty będą na porzadku dziennym pa.....cie!!!!!
[/quote]
do budy psie!!!
[quote name='lotnik' timestamp='1366653974' post='761277']
nie wiesz palancie mądralo że PZL Swidnik kupili Włosi i moga czasami polecieć do domu? PZL to może żaden przemysł? Dla ciebie by był wtedy gdyby zainwestował tu Mercedes jaki by był zachwyt a to tylko jeden z trzech światowych koncernów lotniczych ma swoją fabrykę. I tylko nalezy miec nadzieje że nasi wojskowi wybiora AW149 .To Bedzie praca na lubelszczynie. Biznesmeni juz tu są .To te loty będą na porzadku dziennym pa.....cie!!!!!<... rozwiń
Avatar
Mrs.Paparazzi / 22 kwietnia 2013 o 21:13
0
Ile lotnisko ma samochodow do wozenia pracownikow po miescie?ostanio widzialam chyba zdrojkowskiego jak zajechal z kierowca pod UM.
Avatar
Zonk / 23 kwietnia 2013 o 22:48
0
Czy to coś szczególnego? Wierszówka dla pana redaktora? Zbyt dużo hałasu o nic? W mniejszych pipidówach w USA (np. Sarasota/FL) ląduje kilkanaście-dziesiąt samolotów dziennie. U nas dziennikarze robią z tego wielką sensację. Dlaczego? Dbajmy o to, by ruch lotniczy się rozwijał, ale nie róbmy z tego sensacji na miarę lądowania na Marsie. Czy pismaki utraciły już świadomość własnej wartości?
Avatar
Wujt / 23 kwietnia 2013 o 09:41
0
Zobaczycie, wywiozo tymi samolotami wszystko co jeszcze zostało, tragedia będzie!
Avatar
asd / 23 kwietnia 2013 o 07:45
0
[quote name='wqfg' timestamp='1366659933' post='761331']
A co boisz się o zające?
Bo samolotom w żaden sposób one nie zagrażają.
No chyba, że są to latające zające. A to byłaby sensacja na sklaę światową. I napędziłoby nam to turystów. Bo kto nie chciał by zobaczyć takiego latającego szaraka.
[/quote]
Pozyjemy zobaczymy czy nie zagrazaja
Avatar
Josef / 23 kwietnia 2013 o 07:05
0
Muszyński zapomniał,że lotnisko zbudowano z pieniędzy podatników ,a Ci co latają u nas podatków nie płacą.Jego niezasłużone premie pochodzą z pieniędzy także emerytów i rencistów.Jeżeli ten oststni wysupła ostatni grosz na bilet to go wysadzą w Rzeszowie,albo w Łodzi.Tak oto hazardzisci i gumo ficowi liczą się z przeciętnym obywatelem!!!
Avatar
jasiu / 22 kwietnia 2013 o 22:08
0
[quote name='1400 dziennie' timestamp='1366658865' post='761322']
Kto promuje te informacje,ze samolot wyladowal na lotnisku w Swidniku a od poczatku roku bylo juz kilka prywatnych ladowan?Te teksty kompromituja Prezesa ze ekscytuje sie faktem ladowania samolotu na lotnisku.Tez mi wielkie wydarzenie.Dla porownania np.lotnisko we frankfurcie wykonuje ponad 1400 ladowan i startow dziennie(zrodlo wiki) to wiecej niz bedzie w swidniku przez najblizsze kilka lat
[/quote]

ty weź się tam przeproważ to może będziesz zadowolony . W ątenach mają Akropol ,a w świdniku nie ,a w NY statułę wolności a w świdniku nie to take samo porównanie jak lotniska Lublin do Frankfurtu .
[quote name='1400 dziennie' timestamp='1366658865' post='761322']
Kto promuje te informacje,ze samolot wyladowal na lotnisku w Swidniku a od poczatku roku bylo juz kilka prywatnych ladowan?Te teksty kompromituja Prezesa ze ekscytuje sie faktem ladowania samolotu na lotnisku.Tez mi wielkie wydarzenie.Dla porownania np.lotnisko we frankfurcie wykonuje ponad 1400 ladowan i startow dziennie(zrodlo wiki) to wiecej niz bedzie w swidniku przez najblizsze kilka lat
[/quote]

ty weź się tam przeproważ... rozwiń
Avatar
qfddddd / 22 kwietnia 2013 o 21:47
0
[quote name='antycham' timestamp='1366658655' post='761318']
do budy psie!!!
[/quote]
I to jest konstruktywna odpowiedź. Takich ludzi nam trzeba.
<rzyg>
Avatar
wqfg / 22 kwietnia 2013 o 21:45
0
[quote name='wer' timestamp='1366657842' post='761306']
Dlaczego do tej pory prezes nie zajął się zającami biegającymi po lotnisku, kiedyś się to źle skończy, ciekawe co wtedy prezes powie, że nic o tym nie wiedziałem bądź że nie można było nic zrobić, a może że to wina zajęcy ze weszli tak sobie na lotnisko bez pytania a nie powinni tego robić
[/quote]
A co boisz się o zające?
Bo samolotom w żaden sposób one nie zagrażają.
No chyba, że są to latające zające. A to byłaby sensacja na sklaę światową. I napędziłoby nam to turystów. Bo kto nie chciał by zobaczyć takiego latającego szaraka.
[quote name='wer' timestamp='1366657842' post='761306']
Dlaczego do tej pory prezes nie zajął się zającami biegającymi po lotnisku, kiedyś się to źle skończy, ciekawe co wtedy prezes powie, że nic o tym nie wiedziałem bądź że nie można było nic zrobić, a może że to wina zajęcy ze weszli tak sobie na lotnisko bez pytania a nie powinni tego robić
[/quote]
A co boisz się o zające?
Bo samolotom w żaden sposób one nie zagrażają.
No chyba, że są to latające zające. A to byłaby sensacja na sklaę... rozwiń
Avatar
1400 dziennie / 22 kwietnia 2013 o 21:27
0
Kto promuje te informacje,ze samolot wyladowal na lotnisku w Swidniku a od poczatku roku bylo juz kilka prywatnych ladowan?Te teksty kompromituja Prezesa ze ekscytuje sie faktem ladowania samolotu na lotnisku.Tez mi wielkie wydarzenie.Dla porownania np.lotnisko we frankfurcie wykonuje ponad 1400 ladowan i startow dziennie(zrodlo wiki) to wiecej niz bedzie w swidniku przez najblizsze kilka lat
Avatar
antycham / 22 kwietnia 2013 o 21:24
0
[quote name='lotnik' timestamp='1366653974' post='761277']
nie wiesz palancie mądralo że PZL Swidnik kupili Włosi i moga czasami polecieć do domu? PZL to może żaden przemysł? Dla ciebie by był wtedy gdyby zainwestował tu Mercedes jaki by był zachwyt a to tylko jeden z trzech światowych koncernów lotniczych ma swoją fabrykę. I tylko nalezy miec nadzieje że nasi wojskowi wybiora AW149 .To Bedzie praca na lubelszczynie. Biznesmeni juz tu są .To te loty będą na porzadku dziennym pa.....cie!!!!!
[/quote]
do budy psie!!!
[quote name='lotnik' timestamp='1366653974' post='761277']
nie wiesz palancie mądralo że PZL Swidnik kupili Włosi i moga czasami polecieć do domu? PZL to może żaden przemysł? Dla ciebie by był wtedy gdyby zainwestował tu Mercedes jaki by był zachwyt a to tylko jeden z trzech światowych koncernów lotniczych ma swoją fabrykę. I tylko nalezy miec nadzieje że nasi wojskowi wybiora AW149 .To Bedzie praca na lubelszczynie. Biznesmeni juz tu są .To te loty będą na porzadku dziennym pa.....cie!!!!!<... rozwiń
Avatar
Mrs.Paparazzi / 22 kwietnia 2013 o 21:13
0
Ile lotnisko ma samochodow do wozenia pracownikow po miescie?ostanio widzialam chyba zdrojkowskiego jak zajechal z kierowca pod UM.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 15

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!