Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 kwietnia 2011 r.
18:36
Edytuj ten wpis

ESK: 13 czerwca Lublin czeka bardzo poważny egzamin

0 9 A A
Lublin na różne sposoby promuje ideę ESK (Maciej Kaczanowski)
Lublin na różne sposoby promuje ideę ESK (Maciej Kaczanowski)

Pojutrze gotowy ma być wstępny program wizyty w Lublinie ekspertów oceniających kandydatów do tytułu Europejska Stolica Kultury 2016 r. Eksperci będą m.in. rozmawiać z przechodniami. Lubelski sztab ESK już obmyśla atrakcje i zachęca mieszkańców, by pokazali się z najlepszej strony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od tego, jak wypadniemy, zależą nasze szanse w walce o ESK 2016. Tytuł, poza urodzajem imprez, dałby nam wiele innych korzyści, m.in. prestiż, rozgłos i dotacje. – Mam nadzieję, że przełoży się to na rozwój turystyki i lepsze warunki organizacji większych imprez kulturalnych – mówi lublinianka Ewa Wójcik.
O tytuł konkurują z Lublinem Gdańsk, Katowice, Wrocław i Warszawa. Kto wygra, okaże się 21 czerwca. Wcześniej każde miasto odwiedzą czterej eksperci z międzynarodowej komisji. Lublin jest pierwszy na trasie.

Eksperci przyjadą 13 czerwca o godz. 10. Trzeba im zaplanować czas do godz. 20.30. – Większość zajmie spacer – zapowiada Michał Karapuda, szef lubelskiego sztabu ESK. Goście będą po drodze zagadywać przechodniów, pytając ich o to, co sądzą o uzyskaniu przez Lublin miana stolicy kultury.

– Rozmowy wypadną dobrze – nie ma wątpliwości Szymon Pietrasiewicz, lubelski animator kultury i happener. – Mieszkańcy wiedzą, co w trawie piszczy, włącznie z kibicami Motoru, z których grupą ostatnio rozmawiałem. Swobodnie wymieniali nazwy instytucji i festiwale.

A sztab ESK chce, by o walce o ten tytuł wiedział każdy. – Z telewizją szykujemy kampanię społeczną, planujemy akcje podobne do tej, w której zebraliśmy 10 tys. podpisów lublinian – wylicza Karapuda.
W maju poznamy większość programu wizyty ekspertów i trasę ich spaceru. – Uczulimy mieszkańców i pracowników danych rejonów, że goście mogą skręcić w boczną uliczkę i pojawić się także u nich.

Ale nie wszystko da się zaplanować. Bo za dnia eksperci będą mieć półtorej godziny przerwy dla siebie, a w Lublinie spędzą też noc. I powinni mieć tylko dobre wrażenia. Każdy, kto ich spotka, może po swojemu agitować na rzecz miasta.

– Nie będziemy malować trawy na zielono i zapraszać setek dzieci z chorągiewkami – zapewnia Karapuda. – Chcemy mieszkańcom i artystom dać możliwość wyrażania swoich emocji związanych z ESK.

– Bardzo popieram nasze starania o uzyskanie tytułu – mówi Agnieszka Krasa, pracownica firmy konsultingowej. – Lublinowi się to należy. Sporo się u nas dzieje, jeżeli chodzi o kulturę. Cały czas są jakieś koncerty, festiwale, wystawy. Odwiedzają nas znani artyści. Lublin tętni życiem.

Wrażenie ekspertów z wizyty w Lublinie to nie wszystko. Liczyć będzie się przede wszystkim nasz wniosek, który musi być gotowy do 16 maja.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karr / 20 kwietnia 2011 o 12:16
0
[quote name='rrr' timestamp='1303293557' post='467767']
Ej Karr Z nerwów zaczęły ci się plątać literki
Spokojnie bo zawału dostaniesz
Otwórz oczy, rozejrzyj się albo uszczypnij a jak nie pomoże to idź do terapeuty.
Twój portret psychologiczny nie wygląda dobrze więc nie będę z tobą dyskutować i zniżać się do twojego poziomu.
W jednym masz tylko rację: żal rzeczywiście Lublina i tego, że staje się zapyziałą prowincją
[/quote]
Haha ,jesteś tak błyskotliwy jak środki antykoncepcyjne!!! ,zacznijmy os tego że to forum dla normalnych ludzi a nie dla znajduchów więc nie ty lecz ja się zniżam do twojego poziomu (o ile go masz !!)Jak ci coś nie odpowiada to czego się z tąd nie wyprowadzisz!!!!
[quote name='rrr' timestamp='1303293557' post='467767']
Ej Karr Z nerwów zaczęły ci się plątać literki
Spokojnie bo zawału dostaniesz
Otwórz oczy, rozejrzyj się albo uszczypnij a jak nie pomoże to idź do terapeuty.
Twój portret psychologiczny nie wygląda dobrze więc nie będę z tobą dyskutować i zniżać się do twojego poziomu.
W jednym masz tylko rację: żal rzeczywiście Lublina i tego, że staje się zapyziałą prowincją
[/quote]
Haha ,jesteś tak błyskotliwy jak środki an... rozwiń
Avatar
rrr / 20 kwietnia 2011 o 11:59
0
Ej Karr Z nerwów zaczęły ci się plątać literki
Spokojnie bo zawału dostaniesz
Otwórz oczy, rozejrzyj się albo uszczypnij a jak nie pomoże to idź do terapeuty.
Twój portret psychologiczny nie wygląda dobrze więc nie będę z tobą dyskutować i zniżać się do twojego poziomu.
W jednym masz tylko rację: żal rzeczywiście Lublina i tego, że staje się zapyziałą prowincją
Ej Karr Z nerwów zaczęły ci się plątać literki
Spokojnie bo zawału dostaniesz
Otwórz oczy, rozejrzyj się albo uszczypnij a jak nie pomoże to idź do terapeuty.
Twój portret psychologiczny nie wygląda dobrze więc nie będę z tobą dyskutować i zniżać się do twojego poziomu.
W jednym masz tylko rację: żal rzeczywiście Lublina i tego, że staje się zapyziałą prowincją rozwiń
Avatar
Karr / 19 kwietnia 2011 o 16:58
0
[quote name='rrr' timestamp='1303198433' post='467171']
Ej Karr Nie bądź śmieszny Jakim to Lublin jest rozwiniętym miastem? Mózg ci wyprało czy może pracujesz w urzędzie? Rzeszów i Zamość odstawiają Lublin od dawna w tyle
Zabytki są w opłakanym stanie, remonty się dłużą i nie widać końca - dotyczy to i Kaplicy Trójcy Świętej i Klasztoru Dominikanów. Starówka piękna bo piękna ale na wizytówkę miasta się nie nadaje - w większości ruina i to taka w centrum i przy ratuszu - i źle świadczy i o władzach i o mieszkańcach..
A Lublin nie jest w ogóle ani wielo ani monokulturowy - pozamykane kina, marne teatry, w domach kultury płatne zajęcia i ZERO polotu.
W zasadzie to co za mózg wpadł na pomysł z tą stolicą kultury? Księgowy jakiś czy co?
Prawda jest taka: Lublin to dziura
A urzędnicy niech się skupią na szkoleniu przechodniów bo inaczej 13 czerwca będzie cienko..
A najlepiej podstawić "przypadkowych" przechodniów: przechadzających się kibiców Motoru lub urzędników lub uświadomionych gimnazjalistów i na ten jeden dzień wyłączyć centrum z ruchu
[/quote]
YY heh no nie wiem ale wydaje mi się że starzy robili cię przez telefon i im impulsów zabrakło...uuu chyba coś nie wyszło ?? Jeżeli mieszkasz w Lbn to nie będe komentował bo to wstyd żeby w taki perfidny sposób oceniać Lublin , lecz jeżeli nie mieszkasz w Lbn to znając życie wyrwałeś się z jakiejś wioszy i nigdy tu nie byłeś ,heh prawie wszysko co napisałeś to ściema ,może jesteś ślepy albo co innego ,na starówce zaczynają remontować wszystkie kamienice (a to już zależało od konserwatora zabytków),kaplica Trójcy Św. jest od 3 miesięcy odnowiona a klasztor Dominikanów już przechodzi gruntowne zmiany!!! więc nie wiem z kąd masz takie info (ŻALL !), większość ludzi mieszkających tutaj posiada świadomość że to miasto jest wielokulturowe i nie musisz nikomu wmawiać że nie gamoniu ,nie masz argumentów a za nim cokolwiek napiszesz to zażyj sterydy na lepsze myślenie!! A odnośnie Rzeszowa czy Zamościa to po prostu tylko cię wybrechtać trzeba !! ,że ty porównujesz rzeszów do Lublina haha (no Zamość no to jeszcze jakoś się trzyma odnośnie kultury ale rzesów !!! )Żall mi cię człeniu !!!!!
[quote name='rrr' timestamp='1303198433' post='467171']
Ej Karr Nie bądź śmieszny Jakim to Lublin jest rozwiniętym miastem? Mózg ci wyprało czy może pracujesz w urzędzie? Rzeszów i Zamość odstawiają Lublin od dawna w tyle
Zabytki są w opłakanym stanie, remonty się dłużą i nie widać końca - dotyczy to i Kaplicy Trójcy Świętej i Klasztoru Dominikanów. Starówka piękna bo piękna ale na wizytówkę miasta się nie nadaje - w większości ruina i to taka w centrum i przy ratuszu - i źle świadczy i o władzach ... rozwiń
Avatar
rrr / 19 kwietnia 2011 o 09:33
0
[quote name='Karr' timestamp='1303165314' post='467117']
Hmm no to może teraz ja Ci coś wyjaśnię dlaczego Lublin jak najbardziej zasługuje na miano ESK 2016 .Lublin jest najbardziej rozwiniętym miastem po wschodniej stronie (nazywany stolicą wschodu), jest oznaczony przez UNESCO 3 Znakami Dziedzictwa Europejskiego ( Pomnik Unii Lubelskiej ,Kaplica Trójcy Świętej ,Klasztor Dominikanów) nawet nasza stolyca nie posiada takiego wyróżnienia ,mamy zaraz po Krakowie najładniejszą i najlepiej zachowaną starówkę ,Lublin jest wielokulturowy ,pomimo słabej infrastruktury jak już wspomniałeś nadaje się na ESK !!!!Można by wiele atutów wymieniać ...
[/quote]

Ej Karr Nie bądź śmieszny Jakim to Lublin jest rozwiniętym miastem? Mózg ci wyprało czy może pracujesz w urzędzie? Rzeszów i Zamość odstawiają Lublin od dawna w tyle
Zabytki są w opłakanym stanie, remonty się dłużą i nie widać końca - dotyczy to i Kaplicy Trójcy Świętej i Klasztoru Dominikanów. Starówka piękna bo piękna ale na wizytówkę miasta się nie nadaje - w większości ruina i to taka w centrum i przy ratuszu - i źle świadczy i o władzach i o mieszkańcach..
A Lublin nie jest w ogóle ani wielo ani monokulturowy - pozamykane kina, marne teatry, w domach kultury płatne zajęcia i ZERO polotu.
W zasadzie to co za mózg wpadł na pomysł z tą stolicą kultury? Księgowy jakiś czy co?
Prawda jest taka: Lublin to dziura
A urzędnicy niech się skupią na szkoleniu przechodniów bo inaczej 13 czerwca będzie cienko..
A najlepiej podstawić "przypadkowych" przechodniów: przechadzających się kibiców Motoru lub urzędników lub uświadomionych gimnazjalistów i na ten jeden dzień wyłączyć centrum z ruchu
[quote name='Karr' timestamp='1303165314' post='467117']
Hmm no to może teraz ja Ci coś wyjaśnię dlaczego Lublin jak najbardziej zasługuje na miano ESK 2016 .Lublin jest najbardziej rozwiniętym miastem po wschodniej stronie (nazywany stolicą wschodu), jest oznaczony przez UNESCO 3 Znakami Dziedzictwa Europejskiego ( Pomnik Unii Lubelskiej ,Kaplica Trójcy Świętej ,Klasztor Dominikanów) nawet nasza stolyca nie posiada takiego wyróżnienia ,mamy zaraz po Krakowie najładniejszą i najlepiej zachowaną starówkę ,Lublin ... rozwiń
Avatar
Karr / 19 kwietnia 2011 o 00:21
0
[quote name='HSP' timestamp='1303138991' post='466853']
Do "Karr" i "fan HSP":
Dobra wyjasnie w takim razie dlaczego Lbn na taki tytuł nie zasługuje. Stoje codziennie w korkach, pózniej jak juz sie gdzies przebije to trzeba szukac pół godziny miejsca parkingowego bo miasto nie jest w stanie zapewnic kilku metrów kwadratowych dziłaki i wybrukowac kostką. Zakłady pracy i fabryki zastepuje sie stawajac nowe hiper i super markety. A na "Teatr w budowie" tez oczywiscie brak funduszy. Gdyby nie to ze Lbn jest miastem akademickim to by kompletnie tu nic nie było.

Podsumowując, jesli ma sie bałagan w domu to sie nie zaprasza gosci bo zacznął rozpowiadac jak to gospodarz jest niegospodarny :]
[/quote]
Hmm no to może teraz ja Ci coś wyjaśnię dlaczego Lublin jak najbardziej zasługuje na miano ESK 2016 .Lublin jest najbardziej rozwiniętym miastem po wschodniej stronie (nazywany stolicą wschodu), jest oznaczony przez UNESCO 3 Znakami Dziedzictwa Europejskiego ( Pomnik Unii Lubelskiej ,Kaplica Trójcy Świętej ,Klasztor Dominikanów) nawet nasza stolyca nie posiada takiego wyróżnienia ,mamy zaraz po Krakowie najładniejszą i najlepiej zachowaną starówkę ,Lublin jest wielokulturowy ,pomimo słabej infrastruktury jak już wspomniałeś nadaje się na ESK !!!!Można by wiele atutów wymieniać ...
[quote name='HSP' timestamp='1303138991' post='466853']
Do "Karr" i "fan HSP":
Dobra wyjasnie w takim razie dlaczego Lbn na taki tytuł nie zasługuje. Stoje codziennie w korkach, pózniej jak juz sie gdzies przebije to trzeba szukac pół godziny miejsca parkingowego bo miasto nie jest w stanie zapewnic kilku metrów kwadratowych dziłaki i wybrukowac kostką. Zakłady pracy i fabryki zastepuje sie stawajac nowe hiper i super markety. A na "Teatr w budowie" tez oczywiscie brak fund... rozwiń
Avatar
HSP / 18 kwietnia 2011 o 17:03
0
Do "Karr" i "fan HSP":
Dobra wyjasnie w takim razie dlaczego Lbn na taki tytuł nie zasługuje. Stoje codziennie w korkach, pózniej jak juz sie gdzies przebije to trzeba szukac pół godziny miejsca parkingowego bo miasto nie jest w stanie zapewnic kilku metrów kwadratowych dziłaki i wybrukowac kostką. Zakłady pracy i fabryki zastepuje sie stawajac nowe hiper i super markety. A na "Teatr w budowie" tez oczywiscie brak funduszy. Gdyby nie to ze Lbn jest miastem akademickim to by kompletnie tu nic nie było.

Podsumowując, jesli ma sie bałagan w domu to sie nie zaprasza gosci bo zacznął rozpowiadac jak to gospodarz jest niegospodarny :]
Do "Karr" i "fan HSP":
Dobra wyjasnie w takim razie dlaczego Lbn na taki tytuł nie zasługuje. Stoje codziennie w korkach, pózniej jak juz sie gdzies przebije to trzeba szukac pół godziny miejsca parkingowego bo miasto nie jest w stanie zapewnic kilku metrów kwadratowych dziłaki i wybrukowac kostką. Zakłady pracy i fabryki zastepuje sie stawajac nowe hiper i super markety. A na "Teatr w budowie" tez oczywiscie brak funduszy. Gdyby nie to ze Lbn jest miastem akademickim to by kompletnie tu nic nie było.rozwiń
Avatar
fan HSP / 18 kwietnia 2011 o 15:51
0
[quote name='HSP' timestamp='1303123579' post='466748']
Lublin powinien startowac w konkursie na Europejska Stolica NIEkultury. Mam nadzieje ze Ci wysłannicy mnie spotkają gdzies na miescie to ja juz im powiem ;p
[/quote]
ublin powinien startowac w konkursie na Europejska Stolica NIEkultury ,BO HSP wychowała chamka i frustratka
HSP-degrengolada kulturalna
Avatar
Karr / 18 kwietnia 2011 o 15:27
0
No i właśnie przez takie łachudry jak ty Lublin staje się przygnębiający ,jak nie masz pojęcia o tym najfajniejszym mieście po wschodniej stronie to lepiej nie pisz bzdur idioto..
Avatar
HSP / 18 kwietnia 2011 o 12:46
0
Lublin powinien startowac w konkursie na Europejska Stolica NIEkultury. Mam nadzieje ze Ci wysłannicy mnie spotkają gdzies na miescie to ja juz im powiem ;p
Avatar
Karr / 20 kwietnia 2011 o 12:16
0
[quote name='rrr' timestamp='1303293557' post='467767']
Ej Karr Z nerwów zaczęły ci się plątać literki
Spokojnie bo zawału dostaniesz
Otwórz oczy, rozejrzyj się albo uszczypnij a jak nie pomoże to idź do terapeuty.
Twój portret psychologiczny nie wygląda dobrze więc nie będę z tobą dyskutować i zniżać się do twojego poziomu.
W jednym masz tylko rację: żal rzeczywiście Lublina i tego, że staje się zapyziałą prowincją
[/quote]
Haha ,jesteś tak błyskotliwy jak środki antykoncepcyjne!!! ,zacznijmy os tego że to forum dla normalnych ludzi a nie dla znajduchów więc nie ty lecz ja się zniżam do twojego poziomu (o ile go masz !!)Jak ci coś nie odpowiada to czego się z tąd nie wyprowadzisz!!!!
[quote name='rrr' timestamp='1303293557' post='467767']
Ej Karr Z nerwów zaczęły ci się plątać literki
Spokojnie bo zawału dostaniesz
Otwórz oczy, rozejrzyj się albo uszczypnij a jak nie pomoże to idź do terapeuty.
Twój portret psychologiczny nie wygląda dobrze więc nie będę z tobą dyskutować i zniżać się do twojego poziomu.
W jednym masz tylko rację: żal rzeczywiście Lublina i tego, że staje się zapyziałą prowincją
[/quote]
Haha ,jesteś tak błyskotliwy jak środki an... rozwiń
Avatar
rrr / 20 kwietnia 2011 o 11:59
0
Ej Karr Z nerwów zaczęły ci się plątać literki
Spokojnie bo zawału dostaniesz
Otwórz oczy, rozejrzyj się albo uszczypnij a jak nie pomoże to idź do terapeuty.
Twój portret psychologiczny nie wygląda dobrze więc nie będę z tobą dyskutować i zniżać się do twojego poziomu.
W jednym masz tylko rację: żal rzeczywiście Lublina i tego, że staje się zapyziałą prowincją
Ej Karr Z nerwów zaczęły ci się plątać literki
Spokojnie bo zawału dostaniesz
Otwórz oczy, rozejrzyj się albo uszczypnij a jak nie pomoże to idź do terapeuty.
Twój portret psychologiczny nie wygląda dobrze więc nie będę z tobą dyskutować i zniżać się do twojego poziomu.
W jednym masz tylko rację: żal rzeczywiście Lublina i tego, że staje się zapyziałą prowincją rozwiń
Avatar
Karr / 19 kwietnia 2011 o 16:58
0
[quote name='rrr' timestamp='1303198433' post='467171']
Ej Karr Nie bądź śmieszny Jakim to Lublin jest rozwiniętym miastem? Mózg ci wyprało czy może pracujesz w urzędzie? Rzeszów i Zamość odstawiają Lublin od dawna w tyle
Zabytki są w opłakanym stanie, remonty się dłużą i nie widać końca - dotyczy to i Kaplicy Trójcy Świętej i Klasztoru Dominikanów. Starówka piękna bo piękna ale na wizytówkę miasta się nie nadaje - w większości ruina i to taka w centrum i przy ratuszu - i źle świadczy i o władzach i o mieszkańcach..
A Lublin nie jest w ogóle ani wielo ani monokulturowy - pozamykane kina, marne teatry, w domach kultury płatne zajęcia i ZERO polotu.
W zasadzie to co za mózg wpadł na pomysł z tą stolicą kultury? Księgowy jakiś czy co?
Prawda jest taka: Lublin to dziura
A urzędnicy niech się skupią na szkoleniu przechodniów bo inaczej 13 czerwca będzie cienko..
A najlepiej podstawić "przypadkowych" przechodniów: przechadzających się kibiców Motoru lub urzędników lub uświadomionych gimnazjalistów i na ten jeden dzień wyłączyć centrum z ruchu
[/quote]
YY heh no nie wiem ale wydaje mi się że starzy robili cię przez telefon i im impulsów zabrakło...uuu chyba coś nie wyszło ?? Jeżeli mieszkasz w Lbn to nie będe komentował bo to wstyd żeby w taki perfidny sposób oceniać Lublin , lecz jeżeli nie mieszkasz w Lbn to znając życie wyrwałeś się z jakiejś wioszy i nigdy tu nie byłeś ,heh prawie wszysko co napisałeś to ściema ,może jesteś ślepy albo co innego ,na starówce zaczynają remontować wszystkie kamienice (a to już zależało od konserwatora zabytków),kaplica Trójcy Św. jest od 3 miesięcy odnowiona a klasztor Dominikanów już przechodzi gruntowne zmiany!!! więc nie wiem z kąd masz takie info (ŻALL !), większość ludzi mieszkających tutaj posiada świadomość że to miasto jest wielokulturowe i nie musisz nikomu wmawiać że nie gamoniu ,nie masz argumentów a za nim cokolwiek napiszesz to zażyj sterydy na lepsze myślenie!! A odnośnie Rzeszowa czy Zamościa to po prostu tylko cię wybrechtać trzeba !! ,że ty porównujesz rzeszów do Lublina haha (no Zamość no to jeszcze jakoś się trzyma odnośnie kultury ale rzesów !!! )Żall mi cię człeniu !!!!!
[quote name='rrr' timestamp='1303198433' post='467171']
Ej Karr Nie bądź śmieszny Jakim to Lublin jest rozwiniętym miastem? Mózg ci wyprało czy może pracujesz w urzędzie? Rzeszów i Zamość odstawiają Lublin od dawna w tyle
Zabytki są w opłakanym stanie, remonty się dłużą i nie widać końca - dotyczy to i Kaplicy Trójcy Świętej i Klasztoru Dominikanów. Starówka piękna bo piękna ale na wizytówkę miasta się nie nadaje - w większości ruina i to taka w centrum i przy ratuszu - i źle świadczy i o władzach ... rozwiń
Avatar
rrr / 19 kwietnia 2011 o 09:33
0
[quote name='Karr' timestamp='1303165314' post='467117']
Hmm no to może teraz ja Ci coś wyjaśnię dlaczego Lublin jak najbardziej zasługuje na miano ESK 2016 .Lublin jest najbardziej rozwiniętym miastem po wschodniej stronie (nazywany stolicą wschodu), jest oznaczony przez UNESCO 3 Znakami Dziedzictwa Europejskiego ( Pomnik Unii Lubelskiej ,Kaplica Trójcy Świętej ,Klasztor Dominikanów) nawet nasza stolyca nie posiada takiego wyróżnienia ,mamy zaraz po Krakowie najładniejszą i najlepiej zachowaną starówkę ,Lublin jest wielokulturowy ,pomimo słabej infrastruktury jak już wspomniałeś nadaje się na ESK !!!!Można by wiele atutów wymieniać ...
[/quote]

Ej Karr Nie bądź śmieszny Jakim to Lublin jest rozwiniętym miastem? Mózg ci wyprało czy może pracujesz w urzędzie? Rzeszów i Zamość odstawiają Lublin od dawna w tyle
Zabytki są w opłakanym stanie, remonty się dłużą i nie widać końca - dotyczy to i Kaplicy Trójcy Świętej i Klasztoru Dominikanów. Starówka piękna bo piękna ale na wizytówkę miasta się nie nadaje - w większości ruina i to taka w centrum i przy ratuszu - i źle świadczy i o władzach i o mieszkańcach..
A Lublin nie jest w ogóle ani wielo ani monokulturowy - pozamykane kina, marne teatry, w domach kultury płatne zajęcia i ZERO polotu.
W zasadzie to co za mózg wpadł na pomysł z tą stolicą kultury? Księgowy jakiś czy co?
Prawda jest taka: Lublin to dziura
A urzędnicy niech się skupią na szkoleniu przechodniów bo inaczej 13 czerwca będzie cienko..
A najlepiej podstawić "przypadkowych" przechodniów: przechadzających się kibiców Motoru lub urzędników lub uświadomionych gimnazjalistów i na ten jeden dzień wyłączyć centrum z ruchu
[quote name='Karr' timestamp='1303165314' post='467117']
Hmm no to może teraz ja Ci coś wyjaśnię dlaczego Lublin jak najbardziej zasługuje na miano ESK 2016 .Lublin jest najbardziej rozwiniętym miastem po wschodniej stronie (nazywany stolicą wschodu), jest oznaczony przez UNESCO 3 Znakami Dziedzictwa Europejskiego ( Pomnik Unii Lubelskiej ,Kaplica Trójcy Świętej ,Klasztor Dominikanów) nawet nasza stolyca nie posiada takiego wyróżnienia ,mamy zaraz po Krakowie najładniejszą i najlepiej zachowaną starówkę ,Lublin ... rozwiń
Avatar
Karr / 19 kwietnia 2011 o 00:21
0
[quote name='HSP' timestamp='1303138991' post='466853']
Do "Karr" i "fan HSP":
Dobra wyjasnie w takim razie dlaczego Lbn na taki tytuł nie zasługuje. Stoje codziennie w korkach, pózniej jak juz sie gdzies przebije to trzeba szukac pół godziny miejsca parkingowego bo miasto nie jest w stanie zapewnic kilku metrów kwadratowych dziłaki i wybrukowac kostką. Zakłady pracy i fabryki zastepuje sie stawajac nowe hiper i super markety. A na "Teatr w budowie" tez oczywiscie brak funduszy. Gdyby nie to ze Lbn jest miastem akademickim to by kompletnie tu nic nie było.

Podsumowując, jesli ma sie bałagan w domu to sie nie zaprasza gosci bo zacznął rozpowiadac jak to gospodarz jest niegospodarny :]
[/quote]
Hmm no to może teraz ja Ci coś wyjaśnię dlaczego Lublin jak najbardziej zasługuje na miano ESK 2016 .Lublin jest najbardziej rozwiniętym miastem po wschodniej stronie (nazywany stolicą wschodu), jest oznaczony przez UNESCO 3 Znakami Dziedzictwa Europejskiego ( Pomnik Unii Lubelskiej ,Kaplica Trójcy Świętej ,Klasztor Dominikanów) nawet nasza stolyca nie posiada takiego wyróżnienia ,mamy zaraz po Krakowie najładniejszą i najlepiej zachowaną starówkę ,Lublin jest wielokulturowy ,pomimo słabej infrastruktury jak już wspomniałeś nadaje się na ESK !!!!Można by wiele atutów wymieniać ...
[quote name='HSP' timestamp='1303138991' post='466853']
Do "Karr" i "fan HSP":
Dobra wyjasnie w takim razie dlaczego Lbn na taki tytuł nie zasługuje. Stoje codziennie w korkach, pózniej jak juz sie gdzies przebije to trzeba szukac pół godziny miejsca parkingowego bo miasto nie jest w stanie zapewnic kilku metrów kwadratowych dziłaki i wybrukowac kostką. Zakłady pracy i fabryki zastepuje sie stawajac nowe hiper i super markety. A na "Teatr w budowie" tez oczywiscie brak fund... rozwiń
Avatar
HSP / 18 kwietnia 2011 o 17:03
0
Do "Karr" i "fan HSP":
Dobra wyjasnie w takim razie dlaczego Lbn na taki tytuł nie zasługuje. Stoje codziennie w korkach, pózniej jak juz sie gdzies przebije to trzeba szukac pół godziny miejsca parkingowego bo miasto nie jest w stanie zapewnic kilku metrów kwadratowych dziłaki i wybrukowac kostką. Zakłady pracy i fabryki zastepuje sie stawajac nowe hiper i super markety. A na "Teatr w budowie" tez oczywiscie brak funduszy. Gdyby nie to ze Lbn jest miastem akademickim to by kompletnie tu nic nie było.

Podsumowując, jesli ma sie bałagan w domu to sie nie zaprasza gosci bo zacznął rozpowiadac jak to gospodarz jest niegospodarny :]
Do "Karr" i "fan HSP":
Dobra wyjasnie w takim razie dlaczego Lbn na taki tytuł nie zasługuje. Stoje codziennie w korkach, pózniej jak juz sie gdzies przebije to trzeba szukac pół godziny miejsca parkingowego bo miasto nie jest w stanie zapewnic kilku metrów kwadratowych dziłaki i wybrukowac kostką. Zakłady pracy i fabryki zastepuje sie stawajac nowe hiper i super markety. A na "Teatr w budowie" tez oczywiscie brak funduszy. Gdyby nie to ze Lbn jest miastem akademickim to by kompletnie tu nic nie było.rozwiń
Avatar
fan HSP / 18 kwietnia 2011 o 15:51
0
[quote name='HSP' timestamp='1303123579' post='466748']
Lublin powinien startowac w konkursie na Europejska Stolica NIEkultury. Mam nadzieje ze Ci wysłannicy mnie spotkają gdzies na miescie to ja juz im powiem ;p
[/quote]
ublin powinien startowac w konkursie na Europejska Stolica NIEkultury ,BO HSP wychowała chamka i frustratka
HSP-degrengolada kulturalna
Avatar
Karr / 18 kwietnia 2011 o 15:27
0
No i właśnie przez takie łachudry jak ty Lublin staje się przygnębiający ,jak nie masz pojęcia o tym najfajniejszym mieście po wschodniej stronie to lepiej nie pisz bzdur idioto..
Avatar
HSP / 18 kwietnia 2011 o 12:46
0
Lublin powinien startowac w konkursie na Europejska Stolica NIEkultury. Mam nadzieje ze Ci wysłannicy mnie spotkają gdzies na miescie to ja juz im powiem ;p
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 1 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 5 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 3

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 40 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 22 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!