Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2012 r.
18:26
Edytuj ten wpis

Fałszywi policjanci wzięli 20 tys. zł od 60-latki. Przygotowali się wcześniej

0 7 A A
Młoda kobieta pokazała jej przedmiot wyglądem przypominający odznakę policyjną. (Archiwum)
Młoda kobieta pokazała jej przedmiot wyglądem przypominający odznakę policyjną. (Archiwum)

Rzekomi policjanci zanim oszukali 60-letnią kobietę, zdobyli dokładne dane dotyczące jej rodziny. To tak uwiarygodniło ich historię, że mieszkanka Lublina oddała im 20 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kobieta padła ofiarą przestępców w ostatni czwartek, Dziennik pisał o sprawie w sobotę. Do lublinianki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Mówił, że syn 60-latki spowodował wypadek. Zaproponował pomoc w złagodzeniu kary – za pieniądze. Kobieta wypłaciła z banku 20 tys. zł oszczędności i oddała "policjantce”, która przyszła przed jej blok. Młoda kobieta pokazała jej przedmiot wyglądem przypominający odznakę policyjną. Dopiero potem 60-latka skontaktowała się synem i zrozumiała, że została oszukana.

Zadzwonił do nas syn kobiety z informacją, że wiosną jego mama miała serię głuchych telefonów. Ktoś też zakleił jej wizjer w drzwiach. Czy to oszuści robili pierwsze podchody? – Wtedy, po zgłoszeniu tych faktów, z komisariatu przy ul. Walecznych przyszedł policjant. Stwierdził, że trupa w mieszkaniu nie ma, więc nic nie może w tej kwestii zrobić – mówi rozgoryczony. – Potem dowiedzieliśmy się, że ktoś wypytywał o nas sąsiadów. Prokuratura nie zleciła nawet sprawdzenia bilingów rozmów telefonicznych…

Policja odmówiła wtedy wszczęcia dochodzenia. Uznała, że nie doszło do naruszenia "miru domowego”.

Oszuści nie wybrali 60-latki przypadkowo. – Mężczyzna, który dzwonił, znał wiele danych dotyczących naszej rodziny – mówi syn kobiety. – To daty urodzin, adresy, imiona małżonków, miejsca pracy. Dlatego wydał się mamie wiarygodny. To może wskazywać, że współpracował z kimś z naszego otoczenia.

Oszukana poszła znowu na komisariat przy ul. Walecznych, żeby podać dane osoby, którą podejrzewa o udział w oszustwie. – Mama usłyszała od policjanta, że to nic nie da a tylko doprowadzi do skłócenia rodziny z tą osobą. Bo trzeba będzie ją wezwać i powiedzieć, o co chodzi – dodaje syn kobiety.

Śledztwo w sprawie oszustwa przejęła już Komenda Miejska Policji w Lublinie. – W komisariacie przy ul. Walecznych zostało tylko przyjęte zawiadomienie o przestępstwie. Wszystkie okoliczności podane przez te panią będą wyjaśniane w komendzie miejskiej – zapewnia Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kapsel / 24 lipca 2012 o 14:32
0
[quote name='Oryginał' timestamp='1343107773' post='655472']
"A gdy już się zmierzchać miało, to się wtedy okazało
Że to nie są milicjanci, że to byli przebierańcy
Czas już jest na finał, pointa się zaczyna:
Coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o oryginał"

Andrzej Rosiewicz [url="http://www.youtube.com/watch?v=dSknwg1FXeM"]"Chłopcy radarowcy"[/url]
[/quote] Dobre:))
Avatar
Adam / 24 lipca 2012 o 11:05
0
"Zaproponował pomoc w złagodzeniu kary - za pieniądze". Czyli, mówiąc prościej, zaproponował, że załatwi sprawę za łapówkę i pani się na to zgodziła! Ot i cała filozofia tego zdarzenia. Czyli, ze uznała za rzecz naturalną, że w III RP można - jak w jakimś kraju tzw. Trzeciego Świata - załatwić coś nielegalnie za pieniądze i jest sprawą oczywistą, ze milicja (o przepraszam - teraz już policja) też bierze w łapę! W sumie - zero zaufania do organów państwa zwanego III RP i wiary w praworządność! W tej sytuacji pani powinna być oskarżona o próbę przekupstwa, a rzekomi policjanci - po ich złapaniu, co jest zresztą bardzo problematyczne - powinni odpowiadać nie tyle za wyłudzenie pieniędzy, co za podszywanie się za policję i niszczenie jej autorytetu. W sumie bardzo przygnębiający obraz rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć! Tylko z czego to się bierze? Ryba psuje się od głowy - więcej nie napiszę, bo nie chcę mieć ABW czy innej "służby" na karku, jak tego doświadczył autor Antykomora!
"Zaproponował pomoc w złagodzeniu kary - za pieniądze". Czyli, mówiąc prościej, zaproponował, że załatwi sprawę za łapówkę i pani się na to zgodziła! Ot i cała filozofia tego zdarzenia. Czyli, ze uznała za rzecz naturalną, że w III RP można - jak w jakimś kraju tzw. Trzeciego Świata - załatwić coś nielegalnie za pieniądze i jest sprawą oczywistą, ze milicja (o przepraszam - teraz już policja) też bierze w łapę! W sumie - zero zaufania do organów państwa zwanego III RP i wiary w praworządność! W tej sytuacji pani powinn... rozwiń
Avatar
max / 24 lipca 2012 o 11:05
0
ku przestrodze!!!
http://www.granna.pl/aktualnosci#pwid=ba7461d4e7aa4defbde5ae8865c421df
Avatar
kta / 24 lipca 2012 o 08:36
0
policjanci i tak są fałszywi
Avatar
Oryginał / 24 lipca 2012 o 07:29
0
"A gdy już się zmierzchać miało, to się wtedy okazało
Że to nie są milicjanci, że to byli przebierańcy
Czas już jest na finał, pointa się zaczyna:
Coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o oryginał"

Andrzej Rosiewicz [url="http://www.youtube.com/watch?v=dSknwg1FXeM"]"Chłopcy radarowcy"[/url]
Avatar
gość / 24 lipca 2012 o 06:35
0
W piątek 20 lipca 2012 w artykule podano:
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120720/LUBLIN/120729981"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120720/LUBLIN/120729981[/url]
a dzisiaj (wtorek 24.7.2012) można się już dowiedzieć o tym jak doszło do 'odwiedzin blondynki'
Avatar
gość / 24 lipca 2012 o 06:11
0
[quote name='syn' timestamp='1342810344' post='653995']
Jestem prawdopodobnie synem pokrzywdzonej bo moje mamie przydarzył się tego dnia zupełnie podobny przypadek. W miesiącu marzec bądź kwiecień zgłaszałem w jej imieniu iż jest nękana głuchymi telefonami i ktoś jej zalepił wizjer w drzwiach. Po zgłoszeniu policjant przyszedł z komisariatu na Walecznych i stwierdził iż trupa w mieszkaniu nie ma więc nic nie może w tej kwestii zrobić. Na pytanie po co przyszedł wiedząc że nic w tej kwestii nie zrobi i może lepiej było by się w tym czasie wybrać do Macdonald s na kawę i pączki stwierdził że dostał wezwanie i musiał przyjść. Poleci że jak bardzo chcemy to możemy zgłosić ten przypadek na komendzie. I tak żeśmy zrobili. W krótkim czasie dostaliśmy informację o umorzeniu postępowania. Z uzyskanych informacji dowiedzieliśmy się iż na tą okoliczność zostali przesłuchani sąsiedzi. Prokuratura nie zleciła nawet wyciągnięcia bilingów rozmów telefonicznych z tego okresu. Teraz policja dla przestrogi hucznie podaje do informacji o zaistniałym przypadku nie konsultując tego z nami. Osoba podająca się za policjanta dysponowała wszystkimi danymi osobowymi najbliższej rodziny typu nr telefonów, daty urodzeń, adresy zamieszkania, imiona małżonków. Wiem iż te dane można przy odrobinie wysiłku różnymi sposobami pozyskać. Jednak najlepiej szukać wśród bliskich. Podając policji osobę podejrzaną celem przeprowadzenia w tej sprawie wywiadu z dzielnicowym policja poinformowała nas iż należy wezwać w tej sprawie podejrzaną osobę. Przedstawić jej w jakim celu i czyjej inicjatywy jest wezwana i zapytać jej wprost czy tego nie zrobiła oraz nie przekazała posiadanych informacji następnym osobom które mogły dokonać wyłudzenia pieniędzy. Poinformowali również że takie działanie doprowadzi do skłócenia z podejrzaną osobą. Czy dyskretne działania policji mające na celu złapanie sprawców można jedynie zaobserwować w programie W11?
[/quote]
[quote name='syn' timestamp='1342810344' post='653995']
Jestem prawdopodobnie synem pokrzywdzonej bo moje mamie przydarzył się tego dnia zupełnie podobny przypadek. W miesiącu marzec bądź kwiecień zgłaszałem w jej imieniu iż jest nękana głuchymi telefonami i ktoś jej zalepił wizjer w drzwiach. Po zgłoszeniu policjant przyszedł z komisariatu na Walecznych i stwierdził iż trupa w mieszkaniu nie ma więc nic nie może w tej kwestii zrobić. Na pytanie po co przyszedł wiedząc że nic w tej kwestii nie zrobi i może lep... rozwiń
Avatar
Kapsel / 24 lipca 2012 o 14:32
0
[quote name='Oryginał' timestamp='1343107773' post='655472']
"A gdy już się zmierzchać miało, to się wtedy okazało
Że to nie są milicjanci, że to byli przebierańcy
Czas już jest na finał, pointa się zaczyna:
Coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o oryginał"

Andrzej Rosiewicz [url="http://www.youtube.com/watch?v=dSknwg1FXeM"]"Chłopcy radarowcy"[/url]
[/quote] Dobre:))
Avatar
Adam / 24 lipca 2012 o 11:05
0
"Zaproponował pomoc w złagodzeniu kary - za pieniądze". Czyli, mówiąc prościej, zaproponował, że załatwi sprawę za łapówkę i pani się na to zgodziła! Ot i cała filozofia tego zdarzenia. Czyli, ze uznała za rzecz naturalną, że w III RP można - jak w jakimś kraju tzw. Trzeciego Świata - załatwić coś nielegalnie za pieniądze i jest sprawą oczywistą, ze milicja (o przepraszam - teraz już policja) też bierze w łapę! W sumie - zero zaufania do organów państwa zwanego III RP i wiary w praworządność! W tej sytuacji pani powinna być oskarżona o próbę przekupstwa, a rzekomi policjanci - po ich złapaniu, co jest zresztą bardzo problematyczne - powinni odpowiadać nie tyle za wyłudzenie pieniędzy, co za podszywanie się za policję i niszczenie jej autorytetu. W sumie bardzo przygnębiający obraz rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć! Tylko z czego to się bierze? Ryba psuje się od głowy - więcej nie napiszę, bo nie chcę mieć ABW czy innej "służby" na karku, jak tego doświadczył autor Antykomora!
"Zaproponował pomoc w złagodzeniu kary - za pieniądze". Czyli, mówiąc prościej, zaproponował, że załatwi sprawę za łapówkę i pani się na to zgodziła! Ot i cała filozofia tego zdarzenia. Czyli, ze uznała za rzecz naturalną, że w III RP można - jak w jakimś kraju tzw. Trzeciego Świata - załatwić coś nielegalnie za pieniądze i jest sprawą oczywistą, ze milicja (o przepraszam - teraz już policja) też bierze w łapę! W sumie - zero zaufania do organów państwa zwanego III RP i wiary w praworządność! W tej sytuacji pani powinn... rozwiń
Avatar
max / 24 lipca 2012 o 11:05
0
ku przestrodze!!!
http://www.granna.pl/aktualnosci#pwid=ba7461d4e7aa4defbde5ae8865c421df
Avatar
kta / 24 lipca 2012 o 08:36
0
policjanci i tak są fałszywi
Avatar
Oryginał / 24 lipca 2012 o 07:29
0
"A gdy już się zmierzchać miało, to się wtedy okazało
Że to nie są milicjanci, że to byli przebierańcy
Czas już jest na finał, pointa się zaczyna:
Coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o oryginał"

Andrzej Rosiewicz [url="http://www.youtube.com/watch?v=dSknwg1FXeM"]"Chłopcy radarowcy"[/url]
Avatar
gość / 24 lipca 2012 o 06:35
0
W piątek 20 lipca 2012 w artykule podano:
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120720/LUBLIN/120729981"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120720/LUBLIN/120729981[/url]
a dzisiaj (wtorek 24.7.2012) można się już dowiedzieć o tym jak doszło do 'odwiedzin blondynki'
Avatar
gość / 24 lipca 2012 o 06:11
0
[quote name='syn' timestamp='1342810344' post='653995']
Jestem prawdopodobnie synem pokrzywdzonej bo moje mamie przydarzył się tego dnia zupełnie podobny przypadek. W miesiącu marzec bądź kwiecień zgłaszałem w jej imieniu iż jest nękana głuchymi telefonami i ktoś jej zalepił wizjer w drzwiach. Po zgłoszeniu policjant przyszedł z komisariatu na Walecznych i stwierdził iż trupa w mieszkaniu nie ma więc nic nie może w tej kwestii zrobić. Na pytanie po co przyszedł wiedząc że nic w tej kwestii nie zrobi i może lepiej było by się w tym czasie wybrać do Macdonald s na kawę i pączki stwierdził że dostał wezwanie i musiał przyjść. Poleci że jak bardzo chcemy to możemy zgłosić ten przypadek na komendzie. I tak żeśmy zrobili. W krótkim czasie dostaliśmy informację o umorzeniu postępowania. Z uzyskanych informacji dowiedzieliśmy się iż na tą okoliczność zostali przesłuchani sąsiedzi. Prokuratura nie zleciła nawet wyciągnięcia bilingów rozmów telefonicznych z tego okresu. Teraz policja dla przestrogi hucznie podaje do informacji o zaistniałym przypadku nie konsultując tego z nami. Osoba podająca się za policjanta dysponowała wszystkimi danymi osobowymi najbliższej rodziny typu nr telefonów, daty urodzeń, adresy zamieszkania, imiona małżonków. Wiem iż te dane można przy odrobinie wysiłku różnymi sposobami pozyskać. Jednak najlepiej szukać wśród bliskich. Podając policji osobę podejrzaną celem przeprowadzenia w tej sprawie wywiadu z dzielnicowym policja poinformowała nas iż należy wezwać w tej sprawie podejrzaną osobę. Przedstawić jej w jakim celu i czyjej inicjatywy jest wezwana i zapytać jej wprost czy tego nie zrobiła oraz nie przekazała posiadanych informacji następnym osobom które mogły dokonać wyłudzenia pieniędzy. Poinformowali również że takie działanie doprowadzi do skłócenia z podejrzaną osobą. Czy dyskretne działania policji mające na celu złapanie sprawców można jedynie zaobserwować w programie W11?
[/quote]
[quote name='syn' timestamp='1342810344' post='653995']
Jestem prawdopodobnie synem pokrzywdzonej bo moje mamie przydarzył się tego dnia zupełnie podobny przypadek. W miesiącu marzec bądź kwiecień zgłaszałem w jej imieniu iż jest nękana głuchymi telefonami i ktoś jej zalepił wizjer w drzwiach. Po zgłoszeniu policjant przyszedł z komisariatu na Walecznych i stwierdził iż trupa w mieszkaniu nie ma więc nic nie może w tej kwestii zrobić. Na pytanie po co przyszedł wiedząc że nic w tej kwestii nie zrobi i może lep... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!