Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2012 r.
10:13
Edytuj ten wpis

Fałszywy lekarz wyłudził przed szpitalem 8 tys. zł

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 9 A A
Podający się za lekarza mężczyzna wyłudził od staruszki spotkanej pod szpitalem ponad 8 tys. zł (Jac
Podający się za lekarza mężczyzna wyłudził od staruszki spotkanej pod szpitalem ponad 8 tys. zł (Jac

W Lublinie podający się za lekarza mężczyzna wyłudził od staruszki spotkanej przed szpitalem ponad 8 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj oszuści: około 40-letni mężczyzna, towarzysząca mu kobieta i nastolatka, zaczepili 82-letnią mieszkankę Lublina pod sklepem przy ul. Lipińskiego. Mężczyzna twierdził, że jest lekarzem, 30-letnia kobieta mówiła po niemiecku.

- Mężczyzna pytał o drogę do szpitala, mówił, że nie zna miasta, a musi jak najszybciej dostać się na ulicę Jaczewskiego - informuje Renata Laszczka-Rusek z KWP w Lublinie.

Staruszka chciała odprowadzić nieznajomych w okolice szpitala. Ci odegrali wyuczoną scenkę. Oszust udał, że przez telefon rozmawia o chorym dziecku, które jest w szpitalu i ma przejść operację.
- Mężczyzna przekazał 82-latce, że miało wypadek, a oni muszą dostarczyć do szpitala gotówkę – relacjonuje Laszczka-Rusek. - Twierdził, że mają przy sobie jedynie dolary. Pokazał kobiecie plik zielonych banknotów.

82 latka przekazała oszustom 7,6 tys. zł oszczędności. W zastaw dostała torbę. Gdy rozstała się z nieznajomymi okazało się, że pokrowiec był pusty.

Oszuści poruszali się samochodem typu kombi koloru ciemnego. Mężczyzna miał około 40 lat, włosy ciemne, krótkie, nosił okulary był średniej budowy ciała. Kobieta miała około 30 lat, miała długie blond włosy, nosiła okulary. Parze towarzyszyła około 15-letnia dziewczynka o blond włosach.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sztandar ludu-organ KWPZPR / 12 września 2012 o 16:49
0
....Mężczyzna przekazał 82-latce, że miało wypadek.....
.....W zastaw dostała torbę. Gdy rozstała się z nieznajomymi okazało się, że pokrowiec był pusty....
Artykuł na pierwszą stronę płątnego portalu Piano
Avatar
korektor / 12 września 2012 o 16:45
0
..... Mężczyzna przekazał 82-latce, że miało wypadek.....
.....W zastaw dostała torbę. Gdy rozstała się z nieznajomymi okazało się, że pokrowiec był pusty.....
Artykuł godny płatnego portalu Piano
Avatar
jaga / 12 września 2012 o 15:17
0
stara i głupia takich naiwnych nie żal mi
Avatar
jaga / 12 września 2012 o 15:15
0
stara i głupia takich naiwnych nie żal mi
Avatar
wrednybardzo / 12 września 2012 o 14:05
0
[quote name='Yunnan' timestamp='1347442210' post='673228']
Gdzie na ul. Lipińskiego jest szpital?

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i pisania po polsku to typowe cechy współczesnego dziennikarza?

Chcecie Piano? Zasłużcie sobie na to.
[/quote]

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i CZYTANIA po polsku to typowe cechy wykwitów polskiego modelu szkolnictwa - czyli Yunnanów, jakich tysiące przewalają sie po Polsce z pretensjami do bycia intelektulaną elitą tego biednego kraju. To się jeszcze niedawno nazywało - półinteligencja granatem od pługa oderwana
[quote name='Yunnan' timestamp='1347442210' post='673228']
Gdzie na ul. Lipińskiego jest szpital?

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i pisania po polsku to typowe cechy współczesnego dziennikarza?

Chcecie Piano? Zasłużcie sobie na to.
[/quote]

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i CZYTANIA po polsku to typowe cechy wykwitów polskiego modelu szkolnictwa - czyli Yunnanów, jakich tysiące przewalają sie po Polsce z pretensjami do bycia intelek... rozwiń
Avatar
gypsy / 12 września 2012 o 14:01
0
Trzeba było nie pisać, że to falszywy lekarz, dostałoby sie również lekarzom, byloby jeszcze bardziej poprawnie politycznie.
Avatar
gd / 12 września 2012 o 13:03
0
nie doczytałes, ze odprowadzała oszustów na jaczewskiego? Trudne to chyba nie jest
Avatar
Gość / 12 września 2012 o 12:59
0
[quote name='Yunnan' timestamp='1347442210' post='673228']
Gdzie na ul. Lipińskiego jest szpital?

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i pisania po polsku to typowe cechy współczesnego dziennikarza?

Chcecie Piano? Zasłużcie sobie na to.
[/quote]

Yunnan przeczytaj raz jeszcze ten artykuł tylko ze zrozumieniem, powoli jesli potrzebujesz czasu.....
Avatar
Yunnan / 12 września 2012 o 11:30
0
Gdzie na ul. Lipińskiego jest szpital?

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i pisania po polsku to typowe cechy współczesnego dziennikarza?

Chcecie Piano? Zasłużcie sobie na to.
Avatar
sztandar ludu-organ KWPZPR / 12 września 2012 o 16:49
0
....Mężczyzna przekazał 82-latce, że miało wypadek.....
.....W zastaw dostała torbę. Gdy rozstała się z nieznajomymi okazało się, że pokrowiec był pusty....
Artykuł na pierwszą stronę płątnego portalu Piano
Avatar
korektor / 12 września 2012 o 16:45
0
..... Mężczyzna przekazał 82-latce, że miało wypadek.....
.....W zastaw dostała torbę. Gdy rozstała się z nieznajomymi okazało się, że pokrowiec był pusty.....
Artykuł godny płatnego portalu Piano
Avatar
jaga / 12 września 2012 o 15:17
0
stara i głupia takich naiwnych nie żal mi
Avatar
jaga / 12 września 2012 o 15:15
0
stara i głupia takich naiwnych nie żal mi
Avatar
wrednybardzo / 12 września 2012 o 14:05
0
[quote name='Yunnan' timestamp='1347442210' post='673228']
Gdzie na ul. Lipińskiego jest szpital?

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i pisania po polsku to typowe cechy współczesnego dziennikarza?

Chcecie Piano? Zasłużcie sobie na to.
[/quote]

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i CZYTANIA po polsku to typowe cechy wykwitów polskiego modelu szkolnictwa - czyli Yunnanów, jakich tysiące przewalają sie po Polsce z pretensjami do bycia intelektulaną elitą tego biednego kraju. To się jeszcze niedawno nazywało - półinteligencja granatem od pługa oderwana
[quote name='Yunnan' timestamp='1347442210' post='673228']
Gdzie na ul. Lipińskiego jest szpital?

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i pisania po polsku to typowe cechy współczesnego dziennikarza?

Chcecie Piano? Zasłużcie sobie na to.
[/quote]

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i CZYTANIA po polsku to typowe cechy wykwitów polskiego modelu szkolnictwa - czyli Yunnanów, jakich tysiące przewalają sie po Polsce z pretensjami do bycia intelek... rozwiń
Avatar
gypsy / 12 września 2012 o 14:01
0
Trzeba było nie pisać, że to falszywy lekarz, dostałoby sie również lekarzom, byloby jeszcze bardziej poprawnie politycznie.
Avatar
gd / 12 września 2012 o 13:03
0
nie doczytałes, ze odprowadzała oszustów na jaczewskiego? Trudne to chyba nie jest
Avatar
Gość / 12 września 2012 o 12:59
0
[quote name='Yunnan' timestamp='1347442210' post='673228']
Gdzie na ul. Lipińskiego jest szpital?

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i pisania po polsku to typowe cechy współczesnego dziennikarza?

Chcecie Piano? Zasłużcie sobie na to.
[/quote]

Yunnan przeczytaj raz jeszcze ten artykuł tylko ze zrozumieniem, powoli jesli potrzebujesz czasu.....
Avatar
Yunnan / 12 września 2012 o 11:30
0
Gdzie na ul. Lipińskiego jest szpital?

Ignorancja, brak umiejętności logicznego myślenia i pisania po polsku to typowe cechy współczesnego dziennikarza?

Chcecie Piano? Zasłużcie sobie na to.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 0 0

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 2 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 1 0

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 1

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 1

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

Gwałt i "inne czynności seksualne". Szokujące ustalenia policji w sprawie ginekologa
galeria
film

Gwałt i "inne czynności seksualne". Szokujące ustalenia policji w sprawie ginekologa 5 0

50-letni ginekolog z Zabrza (woj. śląskie) jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym - informuje Śląska Policja.

Dęblin: Zostań kapralem w siłach powietrznych

Dęblin: Zostań kapralem w siłach powietrznych 0 0

Tylko do 20 sierpnia młodzi ludzie mogą złożyć wnioski do Wojskowej Komendy Uzupełnień na kurs podoficerski, który odbędzie się w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Czeka na nich 56 miejsc.

Hetman Zamość dobrze rozpoczął sezon, Orlęta Łuków będą trudniejszą przeszkodą?

Hetman Zamość dobrze rozpoczął sezon, Orlęta Łuków będą trudniejszą przeszkodą? 4 0

Hetman w pierwszej kolejce rozbił MKS Ryki 5:0. Trener Jacek Ziarkowski nie do końca był jednak zadowolony z postawy swojego zespołu. W niedzielę głównego faworyta do awansu czeka starcie w Łukowie (godz. 17). Beniaminek też udanie przywitał się z ligą, bo na dzień dobry rozbił Włodawiankę 4:0

Porzucili Lublin i przenieśli się na Polesie. Sukces w konkursie na najlepszą agroturystykę

Porzucili Lublin i przenieśli się na Polesie. Sukces w konkursie na najlepszą agroturystykę 51 1

„Agroturystyka Polesie” Anny i Grzegorza Gołosiów na podium konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej. – Staramy się żyć powoli i z sensem. Nie lubimy gonitwy za wszystkim i za niczym. W pełni też identyfikujemy się z tytułem konkursu „Na wsi najlepiej” – przyznają gospodarze z Babska (gm. Urszulin).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!