Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2009 r.
18:21
Edytuj ten wpis

Familiada w Związku Nauczycielstwa Polskiego

0 43 A A

Córka szefowej lubelskiego ZNP od 1 stycznia będzie dyrektorem sanatorium związku w Nałęczowie. Dotychczasowa dyrektor, po 11 latach w sanatorium, została "służbowo przeniesiona” do… Ciechocinka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwolnione miejsce od 1 stycznia zajmie w Nałęczowie Anna Lewandowska, córka Celiny Stasiak, szefowej lubelskiego okręgu ZNP.

– To osoba, której CV jest wystarczające do podjęcia tej pracy – argumentuje Sławomir Broniarz, prezes związku. – Jestem przekonany, że sobie poradzi.

I dodaje: – Dla mnie najważniejsze jest to, co widzę w papierach. A nie konotacje, rodzina czy znajomi. Zapewnia też, że Stasiak nie rozmawiała z nim na temat awansu córki. – Zresztą nawet gdyby rozmawiała, to i tak nie miałoby to żadnego znaczenia.

Innego zdania jest nauczyciel z Lublina należący do ZNP. – Prawdziwy problem to układy i rodzinne powiązania w związku. W każdej innej instytucji na takie stanowisko byłby ogłoszony konkurs. A tu? Posadę bez kolejki dostaje córka znanej działaczki.

– Związek nie jest obligowany, żeby organizować konkurs na to stanowisko – podkreśla Broniarz.

A czy były ogłoszenia o naborze na to stanowisko? – Powtarzam: nie mamy obowiązku organizowania konkursu.

Czyli CV pani Lewandowskiej było jedynym, które było rozpatrywane? – Musimy skończyć rozmowę na ten temat – ucina Broniarz.

Z Anną Lewandowską nie udało nam się skontaktować. Jej matka mówi, że nie miała żadnego udziału w zmianie pracy córki. – Bardzo się cieszę, że córka, swoim doświadczeniem i wykształceniem, znalazła uznanie u władz związku – zaznacza Celina Stasiak.

Stasiak dodaje, że awans córki to dla niej… problem. – Zostaję bez księgowej (na początku roku pisaliśmy, że Celina Stasiak zatrudniła córkę w lubelskim oddziale ZNP – dop. red.). A nie jest łatwo znaleźć osobę, która będzie członkiem ZNP, będzie odpowiednio wyszkolona i zajmie się tym za takie pieniądze – tłumaczy.

Jak ZNP tłumaczy przenosiny zmianę na dyrektorskim stanowisku w Nałęczowie? – Zmarł dyrektor sanatorium ZNP w Ciechocinku. Zaproponowałem pani Żardeckiej (dotychczasowej dyrektor z Nałęczowa – red.) przejęcie stanowiska po nim – tłumaczy Broniarz.

– Uzgodniliśmy to za porozumieniem stron. Pozostanę na tym samym stanowisku i w takim samym charakterze, ale w innym miejscu – mówi Bożena Żardecka. – Lubię zmiany w życiu. Pojawiła się możliwość pracy w sanatorium cztery razy większym niż dotychczas.

Grażyna Czubek z Fundacji im. Batorego, która m.in. walczy z nepotyzmem i korupcją:
- Przy wyborze dyrektora tego sanatorium nie dochowano odpowiedniej staranności. Minimalnym warunkiem, pozwalającym zachować przyzwoitość, powinno być opublikowanie ogłoszenia o naborze na to stanowisko w mediach albo przynajmniej na stronie internetowej związku. Wtedy byłaby szansa na wybór najlepszego kandydata spośród kilku. Jeśli nawet nie nakazuje tego prawo, to chodzi o dobry obyczaj. •

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2010 o 13:25
0
Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego lub Związek Nieudaczników Polskich kolesiostwo i komuna ciemna przetrwał I wojnę II wojnę a teraz krewni i znajomi królika go rozwalają
Avatar
J.B. / 31 grudnia 2009 o 14:25
0
były członek ZNP napisał:
Całe województwo lubelskie poczawszy od najwyższegoszczebla samorządowego, a skończywszy na najniższym usiane jest kolesiostwem nepotyzmem, mobbingiem i wziątkami.Wszkołach pracują całymi rodzinami, poinowatymi i z klucza partyjnego. Kto nie nic z tym wspólnego, chociażby był najbardziej pracowitym nauczycielem to nie nasz,często i gęsto chce się takiego pozbyc,żeby nie patrzył nikomu z rodziny na ręce.Nawet wziątka nie pomoże na długo,bo tylko praca na rok.Kto słyszał, żeby dostac posadę salowej trzeba dac kilka tysiączków, a tak jest w naszych niektórych powiatowych szpitalach.Wstyd panie dyrektorze.Nóż się otwiera jak się takie rzeczy słyszy.Nie dośc, że bieda nie ma pracy to jeszcze panowie śmia łapę wyciągac po ich uciułany grosz.Może kidyś ta łapa któremuś uschnie.To co robi pan Broniarz i pani S to jest lekceważenie szarych członków.Na szczęscie już nie należę do tego bagna.


Góra daje przykład a doły skwapliwie wykorzystują - patrz Piaski. Kuratorium oczywiście nie widzi problemu.


Góra daje przykład a doły skwapliwie wykorzystują - patrz Piaski. Kuratorium oczywiście nie widzi problemu. rozwiń
Avatar
EM. / 31 grudnia 2009 o 09:11
0
Przepracowałam w szkole ponad 40 lat i nigdy nie słyszałam o nauczycielskich sanatoriach. Obecnie lekarz rodzinny zaproponował mi sanatorium, więc złożyłam(pierwszy raz) potrzebne dokumenty. Muszę czekac na miejsce 13 miesięcy, a wiem, że niektórzy jeżdżą co pół roku.Pytam się dla kogo są te sanatoria?
Avatar
kazik / 31 grudnia 2009 o 08:42
0
nigdy więcej w ZNP! napisał:
Do ZNP należałam kilkanascie lat, do czasu gdy ten "związek zawodowy" miast bronić moich praw walnie dołożył się do mojego zwolnienia. Zwolniono mnie w poniżający sposób, wyciągając z lekcji i wręczając wypowiedzenie w obecności młodych nauczycieli, którym nota bene też przerwano tok zajęć. ZNP z p. Broniarzem na czele potrafi bronić i ujmować się za nauczycielami byłymi członkami PZPR, kiedy odmawiano im wręczenia odznaczeń, natomiast godność zwykłego nauczyciela i szeregowego członka ma w głębokim poważaniu. Dla ZNP byłam tylko i wyłącznie dostarczycielką kapitału. Kiedy ktoś, kto miał lepsze układy w związkach i gminie zechciał zająć moje miejsce, to bez najmniejszego zawahania poświęcili mnie łamiąc prawo związkowe. O normach moralnych już nie wspomnę, bo one w tej organizacji poprostu nie istnieją, czego mamy przykład w tak gorąco komentowanym artykule. Załatwiono mnie w ten sposób, że powołano (na okoliczność mojego zwolnienia) do życia tzw. ognisko ZNP i czyniąc ze wskazania prezesa oddziału, a nie z wyboru, nauczycielkę, której załatwiano miejsce pracy moim kosztem. Wiadomo, funkcyjni są chronieni prawem przed zwolnieniem. Kto zna statut ZNP, to nie będzie miał trudności z dostrzeżeniem tu bezprawnych działań. Zawiadomienie organizacji związkowej o zamiarze zwolnienia nauczyciela (wymóg Kodeksu Pracy) prezes oddziału podpisał w pięć minut, wyrażając się w ten sposób, że nie widzi żadnych przeszkód, aby mnie zwolnić i moje zwolnienie pozostawia "w gestii pracodawcy". Pewnie jeszcze by chcieli mieć prawo, aby nas zwalniać? Tak, aby bez przeszkód dawać pracę swoim odbierając innym.

To tyle moich bardzo pouczających doświadczeń z bycia w ZNP. Wiele przeszłam, żeby teraz nie należeć do tego "związku". Niech moja historia będzie przestrogą dla tych, którzy naiwnie wierzą, że ZNP będzie chroniło ich prawa, godność i wesprze w sporze z pracodawcą. Mogą się nieźle rozczarować!


Tutaj trzeba dodać, że ZZ Solidarność nie odbiegał nigdy od opisanych praktyk . Przykłady podobnego działania występują nie tylko w szkołach. To jest scenariusz postępowania pisany rękami byłych członków PZPR przefarbowanych na działaczy Solidarności i innych Związków. Nikt w Polsce nie chciał po 1989r zmienić istniejącego stanu rzeczy, ponieważ posady,majątek narodowy,ordynacja wyborcza, gwarantująca bycie posłem,czy samorządowcem nawet przez 20 lat - TO SĄ ŁUPY PODZIELONE WCZEŚNIEJ I WG. ŚCIŚLE OKREŚLONEGO PLANU. Ci ludzie dalej będą tak postępować i właściwie to nie wiadomo jak z tym walczyć.Znam przypadek,gdzie wyrzucona z pracy nauczycielka odwołała się do Sądu Pracy i wygrała w sposób oczywisty sprawę i co zrobiła Solidarność wspólnie z dyrekcją szkoły? Poszukały wśród rodziców swoich uczniów sędzinę,a ta wzięła udział w postępowaniu odwoławczym,będąc w składzie orzekającym i zmieniła korzystny dla nauczycielki wyrok.To jest przykład z Lublina, ale podejrzewam,że korupcja w wymiarze sprawiedliwości istnieje w całym kraju i Sądy niestety nie gwarantują ochrony przed bezprawiem.


Tutaj trzeba dodać, że ZZ Solidarność nie odbiegał nigdy od opisanych praktyk . Przykłady podobnego działania występują nie tylko w szkołach. To jest scenariusz postępowania pisany rękami byłych członków PZPR przefarbowanych na działaczy Solidarności i innych Związków. Nikt w Polsce nie chciał po 1989r zmienić istniejącego stanu rzeczy, ponieważ posady,majątek narodowy,ordynacja wyborcza, gwarantująca bycie posłem,czy samorządowcem nawet przez 20 lat - TO SĄ ŁUPY PODZIELONE WCZEŚNIEJ I WG. ŚCIŚLE OKREŚLONEGO PLANU.... rozwiń
Avatar
fomer / 31 grudnia 2009 o 07:51
0
Nauczycielska " Solidarność' postępuje identycznie .Przykładem jest Gimnazjum 9 dyrektorka działaczka tego związku z chwilą objęcia funkcji zatrudniła
córkę na sekretarkę, rodzoną siostrę na główną księgową innych członków rodziny na kierownika administracyjnego i nauczycieli francuskiego i WF.
I co ?dlaczego dziennikarze widzą tylko jeden związek , a władze tolerują nepotyzm?
Avatar
~harnaś~ / 31 grudnia 2009 o 07:18
0
prośba do nauczycieli którzy myślą wypisujcie się z tego związku, skończcie z nierobami którzy was wykorzystują. Niech ktoś dodas ile zarabia ta pani przewodnicząca i to czym kosztem z waszych składek, arogancja i dbanie o swoje interesy, egoizm małej grupy działaczy to co dostajecie za swoje pieniądze
Avatar
nigdy więcej w ZNP! / 30 grudnia 2009 o 23:55
0
Do ZNP należałam kilkanascie lat, do czasu gdy ten "związek zawodowy" miast bronić moich praw walnie dołożył się do mojego zwolnienia. Zwolniono mnie w poniżający sposób, wyciągając z lekcji i wręczając wypowiedzenie w obecności młodych nauczycieli, którym nota bene też przerwano tok zajęć. ZNP z p. Broniarzem na czele potrafi bronić i ujmować się za nauczycielami byłymi członkami PZPR, kiedy odmawiano im wręczenia odznaczeń, natomiast godność zwykłego nauczyciela i szeregowego członka ma w głębokim poważaniu. Dla ZNP byłam tylko i wyłącznie dostarczycielką kapitału. Kiedy ktoś, kto miał lepsze układy w związkach i gminie zechciał zająć moje miejsce, to bez najmniejszego zawahania poświęcili mnie łamiąc prawo związkowe. O normach moralnych już nie wspomnę, bo one w tej organizacji poprostu nie istnieją, czego mamy przykład w tak gorąco komentowanym artykule. Załatwiono mnie w ten sposób, że powołano (na okoliczność mojego zwolnienia) do życia tzw. ognisko ZNP i czyniąc ze wskazania prezesa oddziału, a nie z wyboru, nauczycielkę, której załatwiano miejsce pracy moim kosztem. Wiadomo, funkcyjni są chronieni prawem przed zwolnieniem. Kto zna statut ZNP, to nie będzie miał trudności z dostrzeżeniem tu bezprawnych działań. Zawiadomienie organizacji związkowej o zamiarze zwolnienia nauczyciela (wymóg Kodeksu Pracy) prezes oddziału podpisał w pięć minut, wyrażając się w ten sposób, że nie widzi żadnych przeszkód, aby mnie zwolnić i moje zwolnienie pozostawia "w gestii pracodawcy". Pewnie jeszcze by chcieli mieć prawo, aby nas zwalniać? Tak, aby bez przeszkód dawać pracę swoim odbierając innym.

To tyle moich bardzo pouczających doświadczeń z bycia w ZNP. Wiele przeszłam, żeby teraz nie należeć do tego "związku". Niech moja historia będzie przestrogą dla tych, którzy naiwnie wierzą, że ZNP będzie chroniło ich prawa, godność i wesprze w sporze z pracodawcą. Mogą się nieźle rozczarować!
Do ZNP należałam kilkanascie lat, do czasu gdy ten "związek zawodowy" miast bronić moich praw walnie dołożył się do mojego zwolnienia. Zwolniono mnie w poniżający sposób, wyciągając z lekcji i wręczając wypowiedzenie w obecności młodych nauczycieli, którym nota bene też przerwano tok zajęć. ZNP z p. Broniarzem na czele potrafi bronić i ujmować się za nauczycielami byłymi członkami PZPR, kiedy odmawiano im wręczenia odznaczeń, natomias... rozwiń
Avatar
~pani~ / 30 grudnia 2009 o 22:24
0
Przed chwilą obejrzałam Panoramę lubelską ,w której była mowa o rodzinnej familiadzie szefowej lubelskiego ZNP. Odzew tej pani na temat artykułu był bardzo cyniczny, chyba ta pani ma mocne plecy.Dziwię się nauczycielom, szczególnie młodym, że jeszcze należą do tego związku i płacą składki na skóry tej pani.
Avatar
nauczyciel / 30 grudnia 2009 o 21:13
0
Wypisałam się z ZNP. Nie znam ani jednego przypadku, by ten związek pomógł zwykłemu nauczycielowi. To jest dobry związek dla tych co łamią prawo. Przewodniczący Oddziału ZNP w Łukowie - A.S. w ubiegłym roku jechał pijany samochodem i do tej pory nadal piastuje to stanowisko. Miał 1,3 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Wstyd należeć do związku, którym kierują tacy ludzie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2009 o 19:30
0
[size=3]a dlaczegóż to nie ma obowiązkowych konkursów na stanowiska?! Panie Palikot przydaj się na coś i dodaj do prawa sprawiedliwy i czytelny nabór do pracy-dosyć kumoterstwa i rodzinek na państwowych posadach![/size]
Avatar
Gość / 2 stycznia 2010 o 13:25
0
Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego lub Związek Nieudaczników Polskich kolesiostwo i komuna ciemna przetrwał I wojnę II wojnę a teraz krewni i znajomi królika go rozwalają
Avatar
J.B. / 31 grudnia 2009 o 14:25
0
były członek ZNP napisał:
Całe województwo lubelskie poczawszy od najwyższegoszczebla samorządowego, a skończywszy na najniższym usiane jest kolesiostwem nepotyzmem, mobbingiem i wziątkami.Wszkołach pracują całymi rodzinami, poinowatymi i z klucza partyjnego. Kto nie nic z tym wspólnego, chociażby był najbardziej pracowitym nauczycielem to nie nasz,często i gęsto chce się takiego pozbyc,żeby nie patrzył nikomu z rodziny na ręce.Nawet wziątka nie pomoże na długo,bo tylko praca na rok.Kto słyszał, żeby dostac posadę salowej trzeba dac kilka tysiączków, a tak jest w naszych niektórych powiatowych szpitalach.Wstyd panie dyrektorze.Nóż się otwiera jak się takie rzeczy słyszy.Nie dośc, że bieda nie ma pracy to jeszcze panowie śmia łapę wyciągac po ich uciułany grosz.Może kidyś ta łapa któremuś uschnie.To co robi pan Broniarz i pani S to jest lekceważenie szarych członków.Na szczęscie już nie należę do tego bagna.


Góra daje przykład a doły skwapliwie wykorzystują - patrz Piaski. Kuratorium oczywiście nie widzi problemu.


Góra daje przykład a doły skwapliwie wykorzystują - patrz Piaski. Kuratorium oczywiście nie widzi problemu. rozwiń
Avatar
EM. / 31 grudnia 2009 o 09:11
0
Przepracowałam w szkole ponad 40 lat i nigdy nie słyszałam o nauczycielskich sanatoriach. Obecnie lekarz rodzinny zaproponował mi sanatorium, więc złożyłam(pierwszy raz) potrzebne dokumenty. Muszę czekac na miejsce 13 miesięcy, a wiem, że niektórzy jeżdżą co pół roku.Pytam się dla kogo są te sanatoria?
Avatar
kazik / 31 grudnia 2009 o 08:42
0
nigdy więcej w ZNP! napisał:
Do ZNP należałam kilkanascie lat, do czasu gdy ten "związek zawodowy" miast bronić moich praw walnie dołożył się do mojego zwolnienia. Zwolniono mnie w poniżający sposób, wyciągając z lekcji i wręczając wypowiedzenie w obecności młodych nauczycieli, którym nota bene też przerwano tok zajęć. ZNP z p. Broniarzem na czele potrafi bronić i ujmować się za nauczycielami byłymi członkami PZPR, kiedy odmawiano im wręczenia odznaczeń, natomiast godność zwykłego nauczyciela i szeregowego członka ma w głębokim poważaniu. Dla ZNP byłam tylko i wyłącznie dostarczycielką kapitału. Kiedy ktoś, kto miał lepsze układy w związkach i gminie zechciał zająć moje miejsce, to bez najmniejszego zawahania poświęcili mnie łamiąc prawo związkowe. O normach moralnych już nie wspomnę, bo one w tej organizacji poprostu nie istnieją, czego mamy przykład w tak gorąco komentowanym artykule. Załatwiono mnie w ten sposób, że powołano (na okoliczność mojego zwolnienia) do życia tzw. ognisko ZNP i czyniąc ze wskazania prezesa oddziału, a nie z wyboru, nauczycielkę, której załatwiano miejsce pracy moim kosztem. Wiadomo, funkcyjni są chronieni prawem przed zwolnieniem. Kto zna statut ZNP, to nie będzie miał trudności z dostrzeżeniem tu bezprawnych działań. Zawiadomienie organizacji związkowej o zamiarze zwolnienia nauczyciela (wymóg Kodeksu Pracy) prezes oddziału podpisał w pięć minut, wyrażając się w ten sposób, że nie widzi żadnych przeszkód, aby mnie zwolnić i moje zwolnienie pozostawia "w gestii pracodawcy". Pewnie jeszcze by chcieli mieć prawo, aby nas zwalniać? Tak, aby bez przeszkód dawać pracę swoim odbierając innym.

To tyle moich bardzo pouczających doświadczeń z bycia w ZNP. Wiele przeszłam, żeby teraz nie należeć do tego "związku". Niech moja historia będzie przestrogą dla tych, którzy naiwnie wierzą, że ZNP będzie chroniło ich prawa, godność i wesprze w sporze z pracodawcą. Mogą się nieźle rozczarować!


Tutaj trzeba dodać, że ZZ Solidarność nie odbiegał nigdy od opisanych praktyk . Przykłady podobnego działania występują nie tylko w szkołach. To jest scenariusz postępowania pisany rękami byłych członków PZPR przefarbowanych na działaczy Solidarności i innych Związków. Nikt w Polsce nie chciał po 1989r zmienić istniejącego stanu rzeczy, ponieważ posady,majątek narodowy,ordynacja wyborcza, gwarantująca bycie posłem,czy samorządowcem nawet przez 20 lat - TO SĄ ŁUPY PODZIELONE WCZEŚNIEJ I WG. ŚCIŚLE OKREŚLONEGO PLANU. Ci ludzie dalej będą tak postępować i właściwie to nie wiadomo jak z tym walczyć.Znam przypadek,gdzie wyrzucona z pracy nauczycielka odwołała się do Sądu Pracy i wygrała w sposób oczywisty sprawę i co zrobiła Solidarność wspólnie z dyrekcją szkoły? Poszukały wśród rodziców swoich uczniów sędzinę,a ta wzięła udział w postępowaniu odwoławczym,będąc w składzie orzekającym i zmieniła korzystny dla nauczycielki wyrok.To jest przykład z Lublina, ale podejrzewam,że korupcja w wymiarze sprawiedliwości istnieje w całym kraju i Sądy niestety nie gwarantują ochrony przed bezprawiem.


Tutaj trzeba dodać, że ZZ Solidarność nie odbiegał nigdy od opisanych praktyk . Przykłady podobnego działania występują nie tylko w szkołach. To jest scenariusz postępowania pisany rękami byłych członków PZPR przefarbowanych na działaczy Solidarności i innych Związków. Nikt w Polsce nie chciał po 1989r zmienić istniejącego stanu rzeczy, ponieważ posady,majątek narodowy,ordynacja wyborcza, gwarantująca bycie posłem,czy samorządowcem nawet przez 20 lat - TO SĄ ŁUPY PODZIELONE WCZEŚNIEJ I WG. ŚCIŚLE OKREŚLONEGO PLANU.... rozwiń
Avatar
fomer / 31 grudnia 2009 o 07:51
0
Nauczycielska " Solidarność' postępuje identycznie .Przykładem jest Gimnazjum 9 dyrektorka działaczka tego związku z chwilą objęcia funkcji zatrudniła
córkę na sekretarkę, rodzoną siostrę na główną księgową innych członków rodziny na kierownika administracyjnego i nauczycieli francuskiego i WF.
I co ?dlaczego dziennikarze widzą tylko jeden związek , a władze tolerują nepotyzm?
Avatar
~harnaś~ / 31 grudnia 2009 o 07:18
0
prośba do nauczycieli którzy myślą wypisujcie się z tego związku, skończcie z nierobami którzy was wykorzystują. Niech ktoś dodas ile zarabia ta pani przewodnicząca i to czym kosztem z waszych składek, arogancja i dbanie o swoje interesy, egoizm małej grupy działaczy to co dostajecie za swoje pieniądze
Avatar
nigdy więcej w ZNP! / 30 grudnia 2009 o 23:55
0
Do ZNP należałam kilkanascie lat, do czasu gdy ten "związek zawodowy" miast bronić moich praw walnie dołożył się do mojego zwolnienia. Zwolniono mnie w poniżający sposób, wyciągając z lekcji i wręczając wypowiedzenie w obecności młodych nauczycieli, którym nota bene też przerwano tok zajęć. ZNP z p. Broniarzem na czele potrafi bronić i ujmować się za nauczycielami byłymi członkami PZPR, kiedy odmawiano im wręczenia odznaczeń, natomiast godność zwykłego nauczyciela i szeregowego członka ma w głębokim poważaniu. Dla ZNP byłam tylko i wyłącznie dostarczycielką kapitału. Kiedy ktoś, kto miał lepsze układy w związkach i gminie zechciał zająć moje miejsce, to bez najmniejszego zawahania poświęcili mnie łamiąc prawo związkowe. O normach moralnych już nie wspomnę, bo one w tej organizacji poprostu nie istnieją, czego mamy przykład w tak gorąco komentowanym artykule. Załatwiono mnie w ten sposób, że powołano (na okoliczność mojego zwolnienia) do życia tzw. ognisko ZNP i czyniąc ze wskazania prezesa oddziału, a nie z wyboru, nauczycielkę, której załatwiano miejsce pracy moim kosztem. Wiadomo, funkcyjni są chronieni prawem przed zwolnieniem. Kto zna statut ZNP, to nie będzie miał trudności z dostrzeżeniem tu bezprawnych działań. Zawiadomienie organizacji związkowej o zamiarze zwolnienia nauczyciela (wymóg Kodeksu Pracy) prezes oddziału podpisał w pięć minut, wyrażając się w ten sposób, że nie widzi żadnych przeszkód, aby mnie zwolnić i moje zwolnienie pozostawia "w gestii pracodawcy". Pewnie jeszcze by chcieli mieć prawo, aby nas zwalniać? Tak, aby bez przeszkód dawać pracę swoim odbierając innym.

To tyle moich bardzo pouczających doświadczeń z bycia w ZNP. Wiele przeszłam, żeby teraz nie należeć do tego "związku". Niech moja historia będzie przestrogą dla tych, którzy naiwnie wierzą, że ZNP będzie chroniło ich prawa, godność i wesprze w sporze z pracodawcą. Mogą się nieźle rozczarować!
Do ZNP należałam kilkanascie lat, do czasu gdy ten "związek zawodowy" miast bronić moich praw walnie dołożył się do mojego zwolnienia. Zwolniono mnie w poniżający sposób, wyciągając z lekcji i wręczając wypowiedzenie w obecności młodych nauczycieli, którym nota bene też przerwano tok zajęć. ZNP z p. Broniarzem na czele potrafi bronić i ujmować się za nauczycielami byłymi członkami PZPR, kiedy odmawiano im wręczenia odznaczeń, natomias... rozwiń
Avatar
~pani~ / 30 grudnia 2009 o 22:24
0
Przed chwilą obejrzałam Panoramę lubelską ,w której była mowa o rodzinnej familiadzie szefowej lubelskiego ZNP. Odzew tej pani na temat artykułu był bardzo cyniczny, chyba ta pani ma mocne plecy.Dziwię się nauczycielom, szczególnie młodym, że jeszcze należą do tego związku i płacą składki na skóry tej pani.
Avatar
nauczyciel / 30 grudnia 2009 o 21:13
0
Wypisałam się z ZNP. Nie znam ani jednego przypadku, by ten związek pomógł zwykłemu nauczycielowi. To jest dobry związek dla tych co łamią prawo. Przewodniczący Oddziału ZNP w Łukowie - A.S. w ubiegłym roku jechał pijany samochodem i do tej pory nadal piastuje to stanowisko. Miał 1,3 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Wstyd należeć do związku, którym kierują tacy ludzie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2009 o 19:30
0
[size=3]a dlaczegóż to nie ma obowiązkowych konkursów na stanowiska?! Panie Palikot przydaj się na coś i dodaj do prawa sprawiedliwy i czytelny nabór do pracy-dosyć kumoterstwa i rodzinek na państwowych posadach![/size]
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 33 10

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 34 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 24 52

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 40 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!