Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2012 r.
20:56
Edytuj ten wpis

Finał sprawy pijanego kierowcy. Pokajał się przed motocyklistą

0 9 A A
Dzisiejsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Lublinie trwała zaledwie kilkanaście minut (Maciej Kaczanow
Dzisiejsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Lublinie trwała zaledwie kilkanaście minut (Maciej Kaczanow

To nauczka na całe moje życie – kajał się dzisiaj w sądzie Krzysztof M., który po pijanemu potrącił motocyklistę. Dobrowolnie poddał się karze, choć mało brakowało, że przez błędy śledczych nie poniósłby odpowiedzialności za to, co zrobił.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Krzysztof M. zaproponował, że chce się dobrowolnie poddać karze: półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Ma też zapłacić motocykliście 2 tys. zł nawiązki.

– Chciałem przeprosić poszkodowanego za szkody, które wyrządziłem na jego zdrowiu i sprzęcie – mówił skruszony kierowca. – Nie wiem, jak to się stało, to nauczka na całe życie.

10 listopada ub. roku na ul. Zana w Lublinie pijany Krzysztof M. najechał skodą fabią na motocyklistę. Karetka zabrała rannego kierowcę jednośladu do szpitala. Kierowca skody miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.

Mało brakowało, a Krzysztof M. nie poniósłby odpowiedzialności za spowodowanie wypadku po pijanemu. Do sądu trafił akt oskarżenia za samą jazdę po pijanemu, a zderzenie z motocyklem zostało potraktowane jako wykroczenie. Stało się tak, bo policjanci nie zainteresowali się tym, jakie obrażenia odniósł motocyklista. Z góry założyli, że nie są poważne, a więc zderzenia nie można traktować jako wypadku.

Po nagłośnieniu przez nas sprawy sąd zwrócił ją prokuraturze, nakazując m.in. ocenić, jakie obrażenia odniósł motocyklista. Okazało się, że były poważne. Miał uszkodzony kręgosłup i kolano. Za drugim razem prokuratura potraktowała Krzysztofa M. ostrzej i oskarżyła o spowodowanie wypadku po pijanemu.
Dzisiejsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Lublinie trwała zaledwie kilkanaście minut. Sędzia Marcelina Kasprowicz już zapowiedziała, że zgadza się na to, żeby Krzysztof M. dobrowolnie poddał się karze. Wyrok ogłosi w przyszłym tygodniu.

– Czekałem na sprawiedliwość półtora roku – mówił po wyjściu z sali rozpraw motocyklista. – Niech ta sprawa uświadomi kierowcom, że motocyklista jest osobą kruchą, że przez ich nieuwagę wielu z nas nie ma już wśród żywych.

Policja uznała, że policjant, który źle poprowadził dochodzenie w tej sprawie, popełnił przewinienie dyscyplinarne. Komendant przeprowadził z nim rozmowę dyscyplinującą.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 marca 2012 o 22:55
0
[quote name='Kirk' timestamp='1332483561' post='613376']
@naiwny sąd, bardzo dobrze bo tak trzeba traktować bezstresowo wychowane towarzystwo co się nachla i rozrabia!
[/quote]
Kirk?? nie mierz innych swoją miarą!! że na dyskotece to odrazu pijany?? co ty gadasz!! tanczylem z kolezankami zobaczylem kumpla stojącego pod scianą usypiającego wiec podbiegłem do niego wstrząsnełem piwem i poszło... własciciel to zobaczy podbiegł do mnie i ŁUP:/ stracilem sluch na 6 tyg. teraz mam problem z nim. a goscia sąd uniewinnił!! ja do swojego sie przyznałem on sie wypierał kłamał dał dwóch lewych świadków isprawa sie konczyla na nie korzysc moją. i powiedz mi gdzie ta spraweidliwosc!! poszedłem do sadu po sprawiedliwosc a co dostałem....
[quote name='Kirk' timestamp='1332483561' post='613376']
@naiwny sąd, bardzo dobrze bo tak trzeba traktować bezstresowo wychowane towarzystwo co się nachla i rozrabia!
[/quote]
Kirk?? nie mierz innych swoją miarą!! że na dyskotece to odrazu pijany?? co ty gadasz!! tanczylem z kolezankami zobaczylem kumpla stojącego pod scianą usypiającego wiec podbiegłem do niego wstrząsnełem piwem i poszło... własciciel to zobaczy podbiegł do mnie i ŁUP:/ stracilem sluch na 6 tyg. teraz mam probl... rozwiń
Avatar
Gość / 23 marca 2012 o 22:49
0
[quote name='alkoHol' timestamp='1332487645' post='613420']
@naiwy sąd:
zostałeś uderzony, bo dostałeś 2 lata w zawieszeniu?

Czegoś tu nie rozumiem...
[/quote]
zostałem uderzony bo wylałem troche piwa na sufit...
Avatar
Gość / 23 marca 2012 o 11:42
0
Wypadek był 10 listopada ubiegłego roku a motocyklista czekał półtora roku na sprawiedliwość-czy ktoś kto to pisał umie też myśleć-chyba niecałe pół roku jeśli to było w listopadzie ubiegłego roku.
Avatar
alkoHol / 23 marca 2012 o 08:27
0
@naiwy sąd:
zostałeś uderzony, bo dostałeś 2 lata w zawieszeniu?

Czegoś tu nie rozumiem...
Avatar
Adamek / 23 marca 2012 o 08:22
0
Po pijaku ja tez mialem wypadek dostalem 3tyś kary i rok zakaz prowadzenia dalej jezdze pijany bo co mi teraz zabiora ?tym bardziej ze bez zawiasuf polskie durne prawo mozna obejsc
Avatar
Kirk / 23 marca 2012 o 07:19
0
@naiwny sąd, bardzo dobrze bo tak trzeba traktować bezstresowo wychowane towarzystwo co się nachla i rozrabia!
Avatar
Marek / 23 marca 2012 o 00:11
0
[quote name='naiwy sąd' timestamp='1332451591' post='613296']
ja za oblanie piwem 1-m2 w dyskotece dostałem 2 lata w zawieszenieu na 6 m-c za co zostałem uderzony przez włascicela klubu z liscia w lewe ucho i stracilem słuch na kilka tygodni. wytoczylem mu sprawe a on mi. ja mu za uszczerbek na zdrowiu itp a on mi za zniszczenie mienia. ja dostałem wyrok a on za uderzenie mnie i zrobienie krzywdy został uniewiniony ..... PL...Naiwne sądownictwo!!
[/quote]

no a po co oblewałeś go piwem?
Avatar
naiwy sąd / 22 marca 2012 o 22:26
0
ja za oblanie piwem 1-m2 w dyskotece dostałem 2 lata w zawieszenieu na 6 m-c za co zostałem uderzony przez włascicela klubu z liscia w lewe ucho i stracilem słuch na kilka tygodni. wytoczylem mu sprawe a on mi. ja mu za uszczerbek na zdrowiu itp a on mi za zniszczenie mienia. ja dostałem wyrok a on za uderzenie mnie i zrobienie krzywdy został uniewiniony ..... PL...Naiwne sądownictwo!!
Avatar
kw / 22 marca 2012 o 21:13
0
Pijany Krzysiu ma niezłe układy. Zdrowia dla Monity.
Avatar
Gość / 23 marca 2012 o 22:55
0
[quote name='Kirk' timestamp='1332483561' post='613376']
@naiwny sąd, bardzo dobrze bo tak trzeba traktować bezstresowo wychowane towarzystwo co się nachla i rozrabia!
[/quote]
Kirk?? nie mierz innych swoją miarą!! że na dyskotece to odrazu pijany?? co ty gadasz!! tanczylem z kolezankami zobaczylem kumpla stojącego pod scianą usypiającego wiec podbiegłem do niego wstrząsnełem piwem i poszło... własciciel to zobaczy podbiegł do mnie i ŁUP:/ stracilem sluch na 6 tyg. teraz mam problem z nim. a goscia sąd uniewinnił!! ja do swojego sie przyznałem on sie wypierał kłamał dał dwóch lewych świadków isprawa sie konczyla na nie korzysc moją. i powiedz mi gdzie ta spraweidliwosc!! poszedłem do sadu po sprawiedliwosc a co dostałem....
[quote name='Kirk' timestamp='1332483561' post='613376']
@naiwny sąd, bardzo dobrze bo tak trzeba traktować bezstresowo wychowane towarzystwo co się nachla i rozrabia!
[/quote]
Kirk?? nie mierz innych swoją miarą!! że na dyskotece to odrazu pijany?? co ty gadasz!! tanczylem z kolezankami zobaczylem kumpla stojącego pod scianą usypiającego wiec podbiegłem do niego wstrząsnełem piwem i poszło... własciciel to zobaczy podbiegł do mnie i ŁUP:/ stracilem sluch na 6 tyg. teraz mam probl... rozwiń
Avatar
Gość / 23 marca 2012 o 22:49
0
[quote name='alkoHol' timestamp='1332487645' post='613420']
@naiwy sąd:
zostałeś uderzony, bo dostałeś 2 lata w zawieszeniu?

Czegoś tu nie rozumiem...
[/quote]
zostałem uderzony bo wylałem troche piwa na sufit...
Avatar
Gość / 23 marca 2012 o 11:42
0
Wypadek był 10 listopada ubiegłego roku a motocyklista czekał półtora roku na sprawiedliwość-czy ktoś kto to pisał umie też myśleć-chyba niecałe pół roku jeśli to było w listopadzie ubiegłego roku.
Avatar
alkoHol / 23 marca 2012 o 08:27
0
@naiwy sąd:
zostałeś uderzony, bo dostałeś 2 lata w zawieszeniu?

Czegoś tu nie rozumiem...
Avatar
Adamek / 23 marca 2012 o 08:22
0
Po pijaku ja tez mialem wypadek dostalem 3tyś kary i rok zakaz prowadzenia dalej jezdze pijany bo co mi teraz zabiora ?tym bardziej ze bez zawiasuf polskie durne prawo mozna obejsc
Avatar
Kirk / 23 marca 2012 o 07:19
0
@naiwny sąd, bardzo dobrze bo tak trzeba traktować bezstresowo wychowane towarzystwo co się nachla i rozrabia!
Avatar
Marek / 23 marca 2012 o 00:11
0
[quote name='naiwy sąd' timestamp='1332451591' post='613296']
ja za oblanie piwem 1-m2 w dyskotece dostałem 2 lata w zawieszenieu na 6 m-c za co zostałem uderzony przez włascicela klubu z liscia w lewe ucho i stracilem słuch na kilka tygodni. wytoczylem mu sprawe a on mi. ja mu za uszczerbek na zdrowiu itp a on mi za zniszczenie mienia. ja dostałem wyrok a on za uderzenie mnie i zrobienie krzywdy został uniewiniony ..... PL...Naiwne sądownictwo!!
[/quote]

no a po co oblewałeś go piwem?
Avatar
naiwy sąd / 22 marca 2012 o 22:26
0
ja za oblanie piwem 1-m2 w dyskotece dostałem 2 lata w zawieszenieu na 6 m-c za co zostałem uderzony przez włascicela klubu z liscia w lewe ucho i stracilem słuch na kilka tygodni. wytoczylem mu sprawe a on mi. ja mu za uszczerbek na zdrowiu itp a on mi za zniszczenie mienia. ja dostałem wyrok a on za uderzenie mnie i zrobienie krzywdy został uniewiniony ..... PL...Naiwne sądownictwo!!
Avatar
kw / 22 marca 2012 o 21:13
0
Pijany Krzysiu ma niezłe układy. Zdrowia dla Monity.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 9 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!