Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 kwietnia 2016 r.
9:22

„Frankowicze” szukają pomocy. Jeśli przestaną spłacać kredyt grozi im bezdomność

0 57 A A

Katarzyna Niedźwiecka z Lublina wraz z mężem zaciągnęła kredyt w 2008 r. Za 100-metrowe mieszkanie z garażem zapłacili 498 tys. zł. Po latach spłacania ich dług niebezpiecznie zbliża się do miliona

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To był tzw. kredyt walutowy. Wystąpiliśmy o konkretną kwotę w złotówkach. To był niby bezpieczny kredyt i niby walutowy. W umowie przeliczono kwotę złotówek i podano wartość przeliczoną na CHF (franki szwajcarskie). Deweloper otrzymał jednak zapłatę w złotówkach i tylko raty kredytu mieliśmy spłacać we frankach. Jednak płaciliśmy w złotówkach, gdyż raty potrącano nam z konta, na które wpływało wynagrodzenie za pracę. Tyle że nasza spłata została, jak się po kilku latach okazało, bezprawnie przypisana do kursu franka – mówi kobieta. Zgodziła się na taką formę kredytu, bo pracownicy banku namawiali ją do tego. – Tłumaczyli, że będę płaciła ratę o 300–400 zł niższą niż za taki sam kredyt „w złotówkach” – dodaje.

Miesięczne raty wynosiły ok. 2 tys. zł. – Od kiedy kurs franka zaczął zwyżkować, miesięczne raty przekroczyły 3 tys. zł. I wtedy, po 8 latach spłacania, okazało się, że zamiast zaciągniętego kredytu na blisko 500 tys. zł nasz dług przekracza 900 tys. zł – opowiada Niedźwiecka.

Pojawiły się też inne kłopoty. – Mąż poważnie zachorował i musiał odejść z pracy. Utrzymuje się teraz z renty, którą pobierać będzie do końca życia – mówi kobieta. – Znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia. Żeby spłacać kolejne raty musimy korzystać z pomocy rodziny.

Stowarzyszenie na ratunek
W podobnej sytuacji znajdują się tysiące ludzi. Niektórzy też są chorzy. U innych rodziny musiały się rozdzielić, gdyż jeden z jej członków wyjechał za granicę, żeby spłacać kredyt. Dla innych po prostu miesięczne raty powoli przestają być do udźwignięcia.

To właśnie takie osoby skupia Stowarzyszenie „Stop Bankowemu Bezprawiu”. W całej Polsce ma już ono ok. 500 członków. Na Lubelszczyźnie – 20.

– W Lublinie działamy od niedawna i zbieramy nowych członków. Czekamy na osoby pokrzywdzone przez zaciągnięcie zarówno kredytów walutowych, jak i złotowych, bo i w nich znajdują się bardzo często niedozwolone klauzule umowne oraz przez polisolokaty – mówi Niedźwiecka, która jest koordynatorką stowarzyszenia w województwie lubelskim.

Jego członkowie spotykają się raz na trzy tygodnie (informacja o terminach dostępna jest na stronie www.sbb.pl). Rozmawiają o swoich problemach. Próbują nawiązać współpracę z prawnikami, którzy mogliby ich reprezentować przed sądem bądź pomagać w zwykłych sprawach związanych z kredytami (na razie nie udało się znaleźć takich osób na Lubelszczyźnie, ale członkowie stowarzyszenia nie tracą nadziei).

– Przede wszystkim wspieramy się – opowiada Niedźwiecka. – Osoby, które nie miały nigdy takiego problemu nie wiedzą z jak wielkim obciążeniem psychicznym wiążą się kłopoty z kredytem, który gwałtownie szybuje w górę. Zdarzały się już przypadki samobójstw głów rodzin – ludzie nie mogą pogodzić się z myślą, że nie stać ich na utrzymanie rodzin, które stracą dach nad głową.

Widmo bezdomności i protest przed Pałacem Prezydenckim

Tymczasem, jak podkreśla Niedźwiecka, bezdomność grozi wielu „frankowiczom”. Jeśli przestaną spłacać kredyt, dom lub mieszkanie przepadnie, a dług zostanie.

– Tak jest w naszej sytuacji. Do spłacenia mamy 900 tys. zł. Jeśli mieszkanie udałoby się sprzedać za 500 tys. zł, które zabrałby bank, to i tak musielibyśmy zwrócić jeszcze 400 tys. zł, a w naszej sytuacji nie mamy już z czego – przyznaje Niedźwiecka.

Dlatego „frankowicze” szukają pomocy. Piszą do prezesów banków i polityków. Sama szefowa lubelskiego stowarzyszenia pod koniec marca wysłała listy do lokalnych posłów z PiS. Wybrała przedstawicieli tej właśnie partii, bo w trakcie kampanii wyborczej mówili, że będą pomagać zwykłym obywatelom. Do dziś nie dostała żadnej odpowiedzi. Wysłała też listy do prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło i szefów wszystkich partii. Ciągle czeka na odpowiedź.

– I nie wiem, czy kiedykolwiek ona nadejdzie. Dlatego w najbliższą sobotę jedziemy do Warszawy, by wspólnie z innymi pokrzywdzonymi przez banki protestować przed budynkami NBP, KNF, Ministerstwem Finansów i Pałacem Prezydenckim.

– Ale prezydenta tego dnia nie będzie. Nie wiem, czy ktokolwiek do nas wyjdzie – przyznaje.

Niedozwolone klauzule umowne występujące w umowach o kredyt hipoteczny*:
• pobieranie podwójnych opłat np. na wcześniejszą spłatę kredytu i za sporządzenie aneksu do umowy kredytowej mówiącego o wcześniejszym jej rozwiązaniu
• obowiązek posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku przyznającym kredyt
• zatrzymanie opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego przy odstąpieniu od umowy z powodu jej niewłaściwego wykonania przez bank
• składanie na konsumenta kosztów umów ubezpieczenia zawieranych przez banku i na jego rzecz
• prowizja za podwyższone ryzyko po ustanowieniu hipoteki
• opłata za zawiadomienie o wypowiedzeniu umowy
• brak wskazania terminów kontroli przedmioty zabezpieczenia kredytu lub przesłanek do żądania wyceny
• zmiany postanowień regulaminu opłat i prowizji
• nie informowanie o zmianie tabeli opłat i prowizji
• zmiana wysokości oprocentowanie
• nie sprecyzowanie wyboru kursu stosowanego przy przeliczeniu wierzytelności
• nie sprecyzowanie opłat za upomnienie telefoniczne, korespondencję związaną z nieterminową spłatą kredytu, czy wyjazdem interwencyjnym do klienta
• obowiązek dostarczania bankowi informacji dotyczących sytuacji finansowej, ekonomicznej i prawnej konsumenta
• brak konkretnych przesłanek wypowiedzenia umowy przez bank
• obniżenie kwoty kredytu lub wypowiedzenie umowy w przypadku niewywiązania się kredytobiorcy ze zobowiązań w stosunku do innych podmiotów
• domniemanie doręczenia
• upoważnienie banku do zbycia nieruchomości
• odesłanie do wewnętrznych regulacji banku niestanowiących integralnej części umowy
• rozpatrywanie sprawy przez niewłaściwy miejscowo sąd.

Jak twierdzą członkowie Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”, jeśli jesteśmy pokrzywdzeni przez bank, możemy ubiegać się od niego odszkodowanie za szkodę i zadośćuczynienie za doznane krzywdy.
Za szkodę przyjmuje się powstałą wbrew woli poszkodowanego różnice między jego obecnym stanem majątkowym a stanem, który mógłby zaistnieć, gdyby nie zaistniały zdarzenia wywołujące szkoły. Szkoda rzeczywista to m.in. kwota nadpłacona tytułem stosowania przez bank klauzuli niedozwolonych, koszty uzyskania kredytu/pożyczki na uiszczenie niewspółmiernie wysokiej raty, czy sprzedaż dóbr na jej pokrycie.
Utracone korzyści to np. utrata zarobków spowodowanych stresem wynikających z problemami ze spłatą kredytu. Z kolei zadośćuczynienie ma pokryć cierpienia fizyczne i psychiczne związane ze stresem, depresją, czy poczuciem zniewolenia.

Kłamstwa dotyczące „frankowiczów” wg Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”:
1. Kredyty walutowe nie są kredytami.
2. Zgodnie z prawem w umowie kredytowej oznaczona ma być całkowita kwota spłaty.
W przypadku „walutówek” suma ta jest niemożliwa do określenia. Co więcej, jest sprzeczna z istotą kredytu, a spłacany „kredyt” jest praktycznie niemożliwy do spłacenia, bo ciągle rośnie i dziś u wielu „kredytobiorców” naliczony dług stanowi dwukrotność, a czasem nawet trzykrotność pożyczonej kwoty.
3.Kredyty walutowe nie są „kredytami walutowymi”.
Banki przekazują klientom złotówki, a same do celów kredytowych nie musiały kupować franków. Sporządzony z roku 2009 raport Narodowego Banku Szwajcarii stwierdza (m.in. na podstawie danych z Narodowego Banku Polskiego), że „w akcji kredytowej w Polsce franków nie było”.
4. Kredyty można „przewalutować”.
Nie można tego zrobić, bo klienci otrzymali od banków polską walutę (mówią o tym zapisy w umowach wskazujące sposób uruchomienia kredytu w złotych, większość umów jest także spisana w złotych polskich).
5. Kredyty są „waloryzowane”.
Waloryzacja to uzgodnione przez strony umowy odniesienie jej do czynnika pozaumownego po to, by zabezpieczyć istotę owej umowy. Sytuacja, w której „waloryzacja” całkowicie zmienia sens zawartego porozumienia jest zaprzeczeniem waloryzacji.
6. To „kredyty hipoteczne”.
W kredycie hipotecznym – jak mówi jego nazwa – zabezpieczeniem przekazanej kredytobiorcy kwoty jest wpis na hipotekę finansowanej nieruchomości. Tymczasem kredytobiorca ręczy całym swoim majątkiem obecnym i przyszłym, a także swej rodziny i spadkobierców.
7. Nie ma wyroków kwestionujących legalność „kredytów walutowych”.
Wyroków sądowych stwierdzających sprzeczność z polskim prawem owych „kredytów” jest już wiele.
8. Kredyty zostały udzielone zgodnie z prawem.
Umowy te w okresie ich zawierania nie miały żadnego umocowania w przepisach prawa. Dopiero w roku 2011 dokonano kontrowersyjnej próby zalegalizowania owych finansowych produktów. Nie ulega natomiast żadnej wątpliwości ich bezprawność w latach 2005–2011.
9. Klienci byli poinformowani o ryzyku.
Klienci sądzili, albo mieli pełne prawo sądzić, że prawo bankowe obowiązuje, a oni zawierają umowę kredytową według tego obowiązującego prawa, tzn. zobowiązani są do zwrotu pożyczonego kapitału, odsetek i uzgodnionej marży. Nie wiedzieli, że jednocześnie podejmują arcyryzykowną grę na wzrost kursu franka, ryzykując wielokrotność pożyczonej kwoty.
10. Bankierzy nie wiedzieli, jakie będą konsekwencje.
Bankierzy doskonale wiedzieli, że wiąże się to z ogromnym ryzykiem dla klientów, do czego zresztą Związek Banków Polskich się przyznaje. Mimo to sprzedawcy namawiali na kredyty klientów, którzy – jak im mówili – nie mają zdolności kredytowej w złotych.
11. „Frankowicze” są w lepszej sytuacji od „złotówkowiczów”.
Jedno tylko zestawienie. Prawdziwe. Kowalski i Nowak wzięli w roku 2008 w tym samym banku kredyty po 300 000 złotych na okres 30 lat. Kowalski wziął kredyt złotówkowy, a Nowak dowiedział się od sprzedawcy, że na taki kredyt nie ma zdolności kredytowej, ale może wziąć „kredyt indeksowany do franka”. Od 7 lat Kowalski i Nowak spłacają swoje kredyty regularnie. Dzisiaj Kowalski ma do spłacenia 225 000 złotych długu, który wciąż maleje, a Nowak ma do spłacenia 500 000 złotych długu, który wciąż rośnie.
12. „Frankowicze” domagają się pomocy.
Oszukani przez banki nie zgadzają się na żadną finansową pomoc, żadną dopłatę ze strony państwa, a co za tym idzie innych podatników. Takiej dopłaty domagają się bankierzy proponując „fundusz”, w którym polscy podatnicy zrekompensują im część zagrabionych środków, które trzeba będzie oddać.
13. Banki „stracą”.
Banki już zarobiły na 700 tys. umów kredytów walutowych ponad sto miliardów zł. Rzekome „straty” znacznej części dotyczą przyszłych „zysków” z operacji.
14. Za „pomoc” zapłacimy wszyscy.
Bankierzy i ich lobbyści straszą nas, że pozbawione swych nielegalnych zysków banki będą musiały podnieść opłaty za usługi wszystkim klientom. Opłaty za bankowe usługi w Polsce są najwyższe w Europie. Dlaczego? „Bo można!” – jak z satysfakcją powiedział jeden z prezesów banku. Bo Polacy się na to biernie zgadzają, bo państwo nie chroni w Polsce klientów banków.
15. Nie ma problemu społecznego, bo spłacalność jest wysoka.
Informacje te podawane są na podstawie danych podanych przez banki. Tymczasem spłacalność toksycznych kredytów nie jest wysoka. Banki maskują tragiczną sytuację tysięcy klientów złapanych w tę pułapkę, bo po wypowiedzeniu umowy przez bank i przekazaniu komornikowi lub firmie windykacyjnej, zadłużenie jest już wykazywane w złotych.
16. Klienci byli i są właściwie chronieni, a kredyty ubezpieczone.
Całe nieograniczone ryzyko związane z kursem walut zostało – wbrew prawu – przerzucone przez banki na niechronionego niczym kredytobiorcę.

* Materiały udostępnione przez Stowarzyszenie „Stop Bankowemu Bezprawiu”

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
john Royster / 14 czerwca 2018 o 12:33
0
Cześć wszystkim, Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Udzielamy pożyczek w wysokości co najmniej 1 000,00 EUR / USD Euro / USD 500 000 000,00 o dogodnym czasie trwania od 1 do 30 lat przy bardzo obniżonej stopie procentowej w wysokości 2%. Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej? Czy potrzebujesz indywidualnej pożyczki? Chcesz kupić samochód? Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę swojego długu? Czy potrzebujesz ogromnego kapitału, aby rozpocząć propozycję biznesową lub ekspansja? Straciłeś nadzieję i myślisz, że nie ma wyjścia i Twoje finansowe obciążenie nadal utrzymuje się? Nie wahaj się skontaktować z nami w interesach. Skontaktuj się z nami przez e-mail: (JOHNROYSTER321@GMAIL.COM) Dyrektor wykonawczy (CEO)
Cześć wszystkim, Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Udzielamy pożyczek w wysokości co najmniej 1 000,00 EUR / USD Euro / USD 500 000 000,00 o dogodnym czasie trwania od 1 do 30 lat przy bardzo obniżonej stopie procentowej w wysokości 2%. Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej? Czy potrzebujesz indywidualnej pożyczki? Chcesz kupić samochód? Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę swojego długu? Czy potrzebujesz ogromnego kapitału, aby rozpocząć propozycję biznesową lub ekspansja? Straciłeś nadzieję... rozwiń
Avatar
clara / 10 czerwca 2018 o 13:19
0
Hello everyone, my name is CLARA TORRES. I'm from Chicago, USA, I just want to take this opportunity to thank Mr. Scott David and his board, who gave me a loan of $ 150,000.00. Earlier I did not know that there was still a real loan borrower, because I was cheated twice. You can send internet by e-mail to scottloancompany3@gmail.com, if you have interest in a loan on the Internet, you can also send me an e-mail to torresclara251@gmail.com to confirm or receive any kind of thanks and God bless you.
Avatar
jacek / 30 maja 2018 o 06:51
0
uwaga oszustwo
Avatar
Gość / 1 maja 2018 o 00:05
0
uwaga sky level finance oferuje najlepsze opcje pozyczek mozliwych kredytobiorców. oferujemy pozyczki i mozliwosci finansowe na calym swiecie jestesmy jednym z niewielu kredytodawców, którzy oferuja pozyczki gwarantowane bez oplaty dodatkowej. wymyslilismy niesamowite opcje pozyczek, a kazda z tych opcji odpowiada wymaganiom finansowym kredytobiorców. oferujemy pozyczki o oprocentowaniu 2%. niezaleznie od tego, czy jestes bez pracy, czy pokazujesz zlej sytuacji kredytowej, lub potrzeba finansowania, zawsze bedziesz miec zle kredyty kredytowe gwarantowane zatwierdzenie finansowania na poziomie sky. jestesmy prawdziwym zasobem online dla pozyczek zabezpieczonych bez gwaranta. nasza zabezpieczona pozyczka bez sprawdzenia zdolnosci kredytowej jest równiez pelna lepszych ofert i wiecej opcji. podejmujemy szybka decyzje w sprawie wniosku o pozyczke. nasze procedury skladania wniosków o pozyczke online sa proste, latwe i mozesz oczekiwac od nas szybkiej decyzji. nie ma absolutnie zadnej potrzeby skomplikowanej dokumentacji ani rozmów i spotkan, nie bedziesz musial stawic czola zadnemu uciskowi ani frustracji. zycie stanie sie miekkie. zatwierdzenie zabezpieczonych pozyczek bez sprawdzenia wiarygodnosci kredytowej sprawi, ze twoje zycie bedzie plynne, latwe i jeszcze bardziej godne szacunku. dbamy o mozliwosci finansowe wymienione ponizej: finansowanie poczatkowe finansowanie nieruchomosci komercyjnych * joint venture / association z dlugoterminowymi relacjami biznesowymi kapital poczatkowy / finansowanie poczatkowe finansowanie biznesowe prywatne fundusze kapitalowe finansowanie prywatnego kapitalu nieruchomosci konsolidacja zadluzenia pozyczki zabezpieczone / niezabezpieczone pozyczki osobiste pozyczki komercyjne kredyty na nieruchomosci porozmawiaj z naszym doradca kredytowym, kontaktujac sie z nami dzisiaj ... e-mail: skylevel.finance@gmail.com strona internetowa: ***skylevelltd.com
uwaga sky level finance oferuje najlepsze opcje pozyczek mozliwych kredytobiorców. oferujemy pozyczki i mozliwosci finansowe na calym swiecie jestesmy jednym z niewielu kredytodawców, którzy oferuja pozyczki gwarantowane bez oplaty dodatkowej. wymyslilismy niesamowite opcje pozyczek, a kazda z tych opcji odpowiada wymaganiom finansowym kredytobiorców. oferujemy pozyczki o oprocentowaniu 2%. niezaleznie od tego, czy jestes bez pracy, czy pokazujesz zlej sytuacji kredytowej, lub potrzeba finansowania, zawsze bedziesz miec zle kredyty kredyto... rozwiń
Avatar
perezleonardo / 7 marca 2018 o 10:10
0
have you been looking for a legitimate loan without success? return to us immediately and you will get the loan you are looking for as soon as possible. contact us through careline@apexfinancellc.com visit our website ***apexfinancellc.com for more information.
Avatar
Loan / 25 lutego 2018 o 03:02
0
Dzień dobry. Jestem Pani (Pan Davidson Williams) ze Stanów Zjednoczonych, byłem w stanie Alabama, a ja mam kredyt dla firm, od czasu do czasu, nie mogę się doczekać na spotkanie z Państwem w Internecie. Wielkie dzięki. Dziękuję I daje dowody na to, co zrobili, więc dostać pieniądze dać mi przypomnienia 24-godzinny, a ja cieszyłem się teraz środek biznesu, który mi pomógł, teraz będę wracać z tobą ... alexbobbyloan01 @ gmail.com ..... on jest bardzo dobrym człowiekiem, a pomogę Ci zachęcające słowa. Dla wierzycieli, wierzyciele zejść finansowo i potrzebujesz kredytu? Czy musisz płacić za kredyty i długi? Czy potrzebujesz finansowania, aby stworzyć własny biznes? Czy potrzebujesz pożyczek na duże projekty? Czy potrzebujesz pożyczki na studia? Czy potrzebujesz finansowania na inne procesy? E-mail alexbobbyloan01@gmail.com ... .................
Dzień dobry. Jestem Pani (Pan Davidson Williams) ze Stanów Zjednoczonych, byłem w stanie Alabama, a ja mam kredyt dla firm, od czasu do czasu, nie mogę się doczekać na spotkanie z Państwem w Internecie. Wielkie dzięki. Dziękuję I daje dowody na to, co zrobili, więc dostać pieniądze dać mi przypomnienia 24-godzinny, a ja cieszyłem się teraz środek biznesu, który mi pomógł, teraz będę wracać z tobą ... alexbobbyloan01 @ gmail.com ..... on jest bardzo dobrym człowiekiem, a pomogę Ci zachęcające słowa. Dla wierzycieli, wierzyciele zejść finansow... rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 16:31
0
Czy szukasz funduszy na spłatę kredytów i długów? Czy masz kłopoty z niezapłaconymi rachunkami i nie wiesz w którą stronę iść lub dokąd się zwrócić? odwiedź Quicken Loan Fund Ltd. Oferują następujące rodzaje pożyczek * Kredyt konsolidacyjny zadłużenia * Pożyczka do wypłaty *Pożyczka biznesowa *Pożyczka osobista *Pożyczka na dom * Finansowanie samochodu * Pożyczka na gospodarstwo * Pożyczka komercyjna * Pożyczka na inwestycje Oferujemy pożyczkę o niskim oprocentowaniu 3% oraz pożyczkę na okres od 1 do 20 lat na spłatę pożyczki. Dlatego musisz szybko skontaktować się z nami, aby rozwiązać Twoje problemy finansowe. e-mail przez; quickenloanfund@gmail.com
Czy szukasz funduszy na spłatę kredytów i długów? Czy masz kłopoty z niezapłaconymi rachunkami i nie wiesz w którą stronę iść lub dokąd się zwrócić? odwiedź Quicken Loan Fund Ltd. Oferują następujące rodzaje pożyczek * Kredyt konsolidacyjny zadłużenia * Pożyczka do wypłaty *Pożyczka biznesowa *Pożyczka osobista *Pożyczka na dom * Finansowanie samochodu * Pożyczka na gospodarstwo * Pożyczka komercyjna * Pożyczka na inwestycje Oferujemy pożyczkę o niskim oprocentowaniu 3% oraz pożyczkę na okres od 1 do 20 lat na spłatę pożyczki. Dlatego musis... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 04:25
0
Cześć, jestem Paul Moritz, legalny i rzetelny pożyczkodawca. Udzielam pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach z oprocentowaniem 3%. Podaję kredyty biznesowe, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki, aby spłacić rachunki. Jeśli potrzebujesz pożyczki, musisz się ze mną skontaktować bezpośrednio teraz: paulhelpfund@yahoo.com Niech cię Bóg błogosławi. Pozdrowienia, Pan Paul Moritz Email: paulhelpfund@yahoo.com Whatsapp: +91 733 787 3110
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 10:05
0
dobry dzień, jestem tu, by polecić pana frankowi wrightowi, potrzebowałem pilnej pożyczki, żeby zapłacić moje rachunki i szybko skontaktowałem się z nim w sprawie wniosku o pożyczkę i ku mojemu największemu za***eniu, dzisiaj otrzymałem pożyczkę z powodzeniem. wzywam was wszystkich w potrzebie pożyczki, abyście mogli skontaktować się z nim w sprawie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem poczty elektronicznej: frankwrightloans@gmail.com anita
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 12:07
0
Czy potrzebujesz pożyczki? lub potrzebujesz pożyczki na spłatę dept lub rachunki nie martwią się, michael brin Loan oferuje pożyczki dla osób prywatnych i prywatnych firm, które potrzebują pożyczek, aby rozpocząć nową działalność, spłacić osobiste długi lub sfinansować istniejącą działalność. skontaktuj się z nami już dziś, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty e-mail: michaelbrinloanfirm001@hotmail.com lub whatssap +17018021179 Jesteśmy gotowi służyć Ci lepiej. Wypełnij szczegóły Nazwa:.... Wymagana kwota pożyczki: ....... stan:.... kraj:... numer telefonu:..... Pan Michael Brin UWAGA: całą pocztę należy wysłać i przesłać na tę wiadomość e-mail: michaelbrinloanfirm001@hotmail.com
Czy potrzebujesz pożyczki? lub potrzebujesz pożyczki na spłatę dept lub rachunki nie martwią się, michael brin Loan oferuje pożyczki dla osób prywatnych i prywatnych firm, które potrzebują pożyczek, aby rozpocząć nową działalność, spłacić osobiste długi lub sfinansować istniejącą działalność. skontaktuj się z nami już dziś, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty e-mail: michaelbrinloanfirm001@hotmail.com lub whatssap +17018021179 Jesteśmy gotowi służyć Ci lepiej. Wypełnij szczegóły Nazwa:.... Wymagana kwota pożyczki:... rozwiń
Avatar
john Royster / 14 czerwca 2018 o 12:33
0
Cześć wszystkim, Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Udzielamy pożyczek w wysokości co najmniej 1 000,00 EUR / USD Euro / USD 500 000 000,00 o dogodnym czasie trwania od 1 do 30 lat przy bardzo obniżonej stopie procentowej w wysokości 2%. Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej? Czy potrzebujesz indywidualnej pożyczki? Chcesz kupić samochód? Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę swojego długu? Czy potrzebujesz ogromnego kapitału, aby rozpocząć propozycję biznesową lub ekspansja? Straciłeś nadzieję i myślisz, że nie ma wyjścia i Twoje finansowe obciążenie nadal utrzymuje się? Nie wahaj się skontaktować z nami w interesach. Skontaktuj się z nami przez e-mail: (JOHNROYSTER321@GMAIL.COM) Dyrektor wykonawczy (CEO)
Cześć wszystkim, Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Udzielamy pożyczek w wysokości co najmniej 1 000,00 EUR / USD Euro / USD 500 000 000,00 o dogodnym czasie trwania od 1 do 30 lat przy bardzo obniżonej stopie procentowej w wysokości 2%. Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej? Czy potrzebujesz indywidualnej pożyczki? Chcesz kupić samochód? Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę swojego długu? Czy potrzebujesz ogromnego kapitału, aby rozpocząć propozycję biznesową lub ekspansja? Straciłeś nadzieję... rozwiń
Avatar
clara / 10 czerwca 2018 o 13:19
0
Hello everyone, my name is CLARA TORRES. I'm from Chicago, USA, I just want to take this opportunity to thank Mr. Scott David and his board, who gave me a loan of $ 150,000.00. Earlier I did not know that there was still a real loan borrower, because I was cheated twice. You can send internet by e-mail to scottloancompany3@gmail.com, if you have interest in a loan on the Internet, you can also send me an e-mail to torresclara251@gmail.com to confirm or receive any kind of thanks and God bless you.
Avatar
jacek / 30 maja 2018 o 06:51
0
uwaga oszustwo
Avatar
Gość / 1 maja 2018 o 00:05
0
uwaga sky level finance oferuje najlepsze opcje pozyczek mozliwych kredytobiorców. oferujemy pozyczki i mozliwosci finansowe na calym swiecie jestesmy jednym z niewielu kredytodawców, którzy oferuja pozyczki gwarantowane bez oplaty dodatkowej. wymyslilismy niesamowite opcje pozyczek, a kazda z tych opcji odpowiada wymaganiom finansowym kredytobiorców. oferujemy pozyczki o oprocentowaniu 2%. niezaleznie od tego, czy jestes bez pracy, czy pokazujesz zlej sytuacji kredytowej, lub potrzeba finansowania, zawsze bedziesz miec zle kredyty kredytowe gwarantowane zatwierdzenie finansowania na poziomie sky. jestesmy prawdziwym zasobem online dla pozyczek zabezpieczonych bez gwaranta. nasza zabezpieczona pozyczka bez sprawdzenia zdolnosci kredytowej jest równiez pelna lepszych ofert i wiecej opcji. podejmujemy szybka decyzje w sprawie wniosku o pozyczke. nasze procedury skladania wniosków o pozyczke online sa proste, latwe i mozesz oczekiwac od nas szybkiej decyzji. nie ma absolutnie zadnej potrzeby skomplikowanej dokumentacji ani rozmów i spotkan, nie bedziesz musial stawic czola zadnemu uciskowi ani frustracji. zycie stanie sie miekkie. zatwierdzenie zabezpieczonych pozyczek bez sprawdzenia wiarygodnosci kredytowej sprawi, ze twoje zycie bedzie plynne, latwe i jeszcze bardziej godne szacunku. dbamy o mozliwosci finansowe wymienione ponizej: finansowanie poczatkowe finansowanie nieruchomosci komercyjnych * joint venture / association z dlugoterminowymi relacjami biznesowymi kapital poczatkowy / finansowanie poczatkowe finansowanie biznesowe prywatne fundusze kapitalowe finansowanie prywatnego kapitalu nieruchomosci konsolidacja zadluzenia pozyczki zabezpieczone / niezabezpieczone pozyczki osobiste pozyczki komercyjne kredyty na nieruchomosci porozmawiaj z naszym doradca kredytowym, kontaktujac sie z nami dzisiaj ... e-mail: skylevel.finance@gmail.com strona internetowa: ***skylevelltd.com
uwaga sky level finance oferuje najlepsze opcje pozyczek mozliwych kredytobiorców. oferujemy pozyczki i mozliwosci finansowe na calym swiecie jestesmy jednym z niewielu kredytodawców, którzy oferuja pozyczki gwarantowane bez oplaty dodatkowej. wymyslilismy niesamowite opcje pozyczek, a kazda z tych opcji odpowiada wymaganiom finansowym kredytobiorców. oferujemy pozyczki o oprocentowaniu 2%. niezaleznie od tego, czy jestes bez pracy, czy pokazujesz zlej sytuacji kredytowej, lub potrzeba finansowania, zawsze bedziesz miec zle kredyty kredyto... rozwiń
Avatar
perezleonardo / 7 marca 2018 o 10:10
0
have you been looking for a legitimate loan without success? return to us immediately and you will get the loan you are looking for as soon as possible. contact us through careline@apexfinancellc.com visit our website ***apexfinancellc.com for more information.
Avatar
Loan / 25 lutego 2018 o 03:02
0
Dzień dobry. Jestem Pani (Pan Davidson Williams) ze Stanów Zjednoczonych, byłem w stanie Alabama, a ja mam kredyt dla firm, od czasu do czasu, nie mogę się doczekać na spotkanie z Państwem w Internecie. Wielkie dzięki. Dziękuję I daje dowody na to, co zrobili, więc dostać pieniądze dać mi przypomnienia 24-godzinny, a ja cieszyłem się teraz środek biznesu, który mi pomógł, teraz będę wracać z tobą ... alexbobbyloan01 @ gmail.com ..... on jest bardzo dobrym człowiekiem, a pomogę Ci zachęcające słowa. Dla wierzycieli, wierzyciele zejść finansowo i potrzebujesz kredytu? Czy musisz płacić za kredyty i długi? Czy potrzebujesz finansowania, aby stworzyć własny biznes? Czy potrzebujesz pożyczek na duże projekty? Czy potrzebujesz pożyczki na studia? Czy potrzebujesz finansowania na inne procesy? E-mail alexbobbyloan01@gmail.com ... .................
Dzień dobry. Jestem Pani (Pan Davidson Williams) ze Stanów Zjednoczonych, byłem w stanie Alabama, a ja mam kredyt dla firm, od czasu do czasu, nie mogę się doczekać na spotkanie z Państwem w Internecie. Wielkie dzięki. Dziękuję I daje dowody na to, co zrobili, więc dostać pieniądze dać mi przypomnienia 24-godzinny, a ja cieszyłem się teraz środek biznesu, który mi pomógł, teraz będę wracać z tobą ... alexbobbyloan01 @ gmail.com ..... on jest bardzo dobrym człowiekiem, a pomogę Ci zachęcające słowa. Dla wierzycieli, wierzyciele zejść finansow... rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 16:31
0
Czy szukasz funduszy na spłatę kredytów i długów? Czy masz kłopoty z niezapłaconymi rachunkami i nie wiesz w którą stronę iść lub dokąd się zwrócić? odwiedź Quicken Loan Fund Ltd. Oferują następujące rodzaje pożyczek * Kredyt konsolidacyjny zadłużenia * Pożyczka do wypłaty *Pożyczka biznesowa *Pożyczka osobista *Pożyczka na dom * Finansowanie samochodu * Pożyczka na gospodarstwo * Pożyczka komercyjna * Pożyczka na inwestycje Oferujemy pożyczkę o niskim oprocentowaniu 3% oraz pożyczkę na okres od 1 do 20 lat na spłatę pożyczki. Dlatego musisz szybko skontaktować się z nami, aby rozwiązać Twoje problemy finansowe. e-mail przez; quickenloanfund@gmail.com
Czy szukasz funduszy na spłatę kredytów i długów? Czy masz kłopoty z niezapłaconymi rachunkami i nie wiesz w którą stronę iść lub dokąd się zwrócić? odwiedź Quicken Loan Fund Ltd. Oferują następujące rodzaje pożyczek * Kredyt konsolidacyjny zadłużenia * Pożyczka do wypłaty *Pożyczka biznesowa *Pożyczka osobista *Pożyczka na dom * Finansowanie samochodu * Pożyczka na gospodarstwo * Pożyczka komercyjna * Pożyczka na inwestycje Oferujemy pożyczkę o niskim oprocentowaniu 3% oraz pożyczkę na okres od 1 do 20 lat na spłatę pożyczki. Dlatego musis... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 04:25
0
Cześć, jestem Paul Moritz, legalny i rzetelny pożyczkodawca. Udzielam pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach z oprocentowaniem 3%. Podaję kredyty biznesowe, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki, aby spłacić rachunki. Jeśli potrzebujesz pożyczki, musisz się ze mną skontaktować bezpośrednio teraz: paulhelpfund@yahoo.com Niech cię Bóg błogosławi. Pozdrowienia, Pan Paul Moritz Email: paulhelpfund@yahoo.com Whatsapp: +91 733 787 3110
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 10:05
0
dobry dzień, jestem tu, by polecić pana frankowi wrightowi, potrzebowałem pilnej pożyczki, żeby zapłacić moje rachunki i szybko skontaktowałem się z nim w sprawie wniosku o pożyczkę i ku mojemu największemu za***eniu, dzisiaj otrzymałem pożyczkę z powodzeniem. wzywam was wszystkich w potrzebie pożyczki, abyście mogli skontaktować się z nim w sprawie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem poczty elektronicznej: frankwrightloans@gmail.com anita
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 12:07
0
Czy potrzebujesz pożyczki? lub potrzebujesz pożyczki na spłatę dept lub rachunki nie martwią się, michael brin Loan oferuje pożyczki dla osób prywatnych i prywatnych firm, które potrzebują pożyczek, aby rozpocząć nową działalność, spłacić osobiste długi lub sfinansować istniejącą działalność. skontaktuj się z nami już dziś, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty e-mail: michaelbrinloanfirm001@hotmail.com lub whatssap +17018021179 Jesteśmy gotowi służyć Ci lepiej. Wypełnij szczegóły Nazwa:.... Wymagana kwota pożyczki: ....... stan:.... kraj:... numer telefonu:..... Pan Michael Brin UWAGA: całą pocztę należy wysłać i przesłać na tę wiadomość e-mail: michaelbrinloanfirm001@hotmail.com
Czy potrzebujesz pożyczki? lub potrzebujesz pożyczki na spłatę dept lub rachunki nie martwią się, michael brin Loan oferuje pożyczki dla osób prywatnych i prywatnych firm, które potrzebują pożyczek, aby rozpocząć nową działalność, spłacić osobiste długi lub sfinansować istniejącą działalność. skontaktuj się z nami już dziś, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty e-mail: michaelbrinloanfirm001@hotmail.com lub whatssap +17018021179 Jesteśmy gotowi służyć Ci lepiej. Wypełnij szczegóły Nazwa:.... Wymagana kwota pożyczki:... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 23

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.