Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2019 r.
10:40

Fundacja Wolności chce obniżenia zarobków członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
12 23 A A

Radykalną obniżkę wynagrodzeń członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych proponuje lubelska Fundacja Wolności, która wczoraj złożyła w tej sprawie obywatelski projekt uchwały podpisany przez 300 mieszkańców. Projekt musi teraz trafić pod obrady Rady Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Fundacja Wolności proponuje, by członkom komisji za każde posiedzenie przysługiwało wynagrodzenie w wysokości 5 proc. płacy minimalnej. Od 1 czerwca stawka za każde posiedzenia wynosi 8 proc. płacy minimalnej, wcześniej było to tylko 3 proc., ale na majowym posiedzeniu Rada Miasta znienacka uchwaliła wieczorem podwyżkę. Projekt uchwały podnoszącej wynagrodzenie został złożony już w trakcie posiedzenia, około godz. 18, dlatego nie był wcześniej zaopiniowany przez stałe komisje rady.

– Tym razem liczymy, że przed najbliższą sesją rady miasta odbędzie się dyskusja na komisjach w sprawie zmiany wysokości wynagrodzeń członków komisji – komentuje Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji. Tłumaczy, że podwyżka uchwalona pod koniec maja będzie skutkować zwiększeniem wydatków z kasy miasta o ok. 120 tys. do 180 tys. zł, co nie było planowane w tegorocznym budżecie Lublina.

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której skład i liczebność zależy wyłącznie od prezydenta miasta, ma w Lublinie 25 członków.

Zasiadają w niej: Piotr Dreher (przewodniczący), Jadwiga Mach (miejska radna, wiceprzewodnicząca), Halina Balak, Jacek Bednarczyk, Elżbieta Dados, Sylwia Dreher, Maria Dura, Ewa Gawryszczak-Błach, Marek Jakubowski, Zbigniew Jurkowski (miejski radny), Józef Tomasz Kaźmierczak, Tomasz Kulig, Teodozja Lenartowicz, Tomasz Leszcz, Krzysztof Leszczyński, Monika Orzechowska (miejska radna), Marcin Pogorzałek, Jacek Sławiński, Małgorzata Suchanowska (miejska radna), Arkadiusz Szczepański, Iwona Szymczak, Bogusława Urbaniuk, Katarzyna Więcek, Małgorzata Widomska i Marcin Wójtowicz.

e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 20 czerwca 2019 o 12:50
+22
Ta komisja dawno powinna być rozwiązana ,nic nie pomaga a wprost odwrotnie działania są bardzo kontrowersyjne ( w oparciu o donosy bardzo często nie mające nic wspólnego z rzeczywistością ) ,od leczenie alkoholizmu są specjaliści.
Avatar
SAC / 20 czerwca 2019 o 10:48
+21
Co ta komisja tak naprawdę robi poza tym że się spotkają?
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 10:57
+19
Ta komisja powinna zostać rozwiązana.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 10:45
+19
Jako obywatel uważam że powinni to robić bezpłatnie !! W końcu do polityki nie idzie się dla pieniędzy !!
Avatar
prawicaliberalna / 20 czerwca 2019 o 12:19
+18
Wszystkie instytucje panstwowe do tz. "rozwiazywania problemow alkoholowych" powinny byc zlikwidowane bo to dojarnie pieniedzy podatnika, powinna byc takze zniesiona smierdzaca PRL-em ustawa o przeciwdzialaniu alkoholizmowi i wychowaniu w trzezwosci bo politycy i panstwo nie jest od wychowywania a tym bardziej doroslych ludzi.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 13:08
+16
co za idiota wymyślił aby radnym płacić, chcą działać dla lokalnej społeczności niech to robią jako wolontariat. Od innych chcą aby świadczyli wolontariat a oni to co "święte krowy"
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 11:20
+16
Komisja powinna pracować społecznie !!! A jej raporty i sprawozdania powinny zawierać konkrety tzn. komu udało się pomóc....bo same "dobre" rady nie wystarczą !!! A poza tym czy jej członkowie wiedzą co to alkoholizm i alkoholik ??? czy oceniają i pomagają na podstawie broszur i ulotek ???
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 12:09
+15
okazja dla podreperowania kieszonek swojaków, sposób na dojenie pospólstwa, obecna władza niczym się nie różni od feudalnej, może tylko tym że obecna wywodzi się s[pośród największych cwaniaczków również z chłopstwa pańszczyźnianego. najgorsze jest to, że nikt kto się dorywa do koryta nie myśli o pomnażaniu dobra pospólstwa, tylko dba o swoją kieszeń, kosztem właśnie pospólstwa, nie proponują rozwiązań dla wszystkich, rozdają tylko naszą kasę dla utrzymania się przy korycie, król jest nagi, ciągle TE SAME MORDY UZUPEŁNIANE O KUZYNÓW, POCIOTKÓW I ZNAJOMYCH, JEST NA TO PRZYZWOLENIE, TAKI MAMY UKŁAD
okazja dla podreperowania kieszonek swojaków, sposób na dojenie pospólstwa, obecna władza niczym się nie różni od feudalnej, może tylko tym że obecna wywodzi się s[pośród największych cwaniaczków również z chłopstwa pańszczyźnianego. najgorsze jest to, że nikt kto się dorywa do koryta nie myśli o pomnażaniu dobra pospólstwa, tylko dba o swoją kieszeń, kosztem właśnie pospólstwa, nie proponują rozwiązań dla wszystkich, rozdają tylko naszą kasę dla utrzymania się przy korycie, król jest nagi, ciągle TE SAME MORDY UZUPEŁNIANE O KUZYNÓW, POCIOTK... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 18:38
+11
pan Dreher / jeszcze dyrektor szpitala/ z PO dziwnym trafem rozwiązał PROBLEM pracy dla żony - umieszczajac ją u pani Puacz /PIS/ w stacji krwiodawstwa..........i vice versa - brat pani jest zatrudniony u pana Piotra w szpitalu - nepotyzm ????-nie po prostu rozwiązywanie problemów ekonomicznych ponad podziałami !!!!!! ciekawe co na to Jarosław a nastepnie pan wojewoda Czarnek...??????
Avatar
kasa misiu kasa / 20 czerwca 2019 o 15:08
+10
gminni radni ZSL biorą kase z komisji AA, a sami dają pozwalenia sklepikom na wódę ?! KABARET :)
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 10:18
0
Czy   OBYWATEL pracuje za free? 
Avatar
Gosc / 21 czerwca 2019 o 19:31
0
Czytam te niektóre brednie i mam wrazenie ,ze pisze to ten sam człowiek  osobiscie zainteresowany .  Czy Ty człowieku wiesz ,że to nie jedno posiedzenie , nie jest to jedna komisja . Jest to normalna opodatkowana praca . Czy Ty  pracujesz za darmo? .Czy dojezdzasz za darmo do klientów   wlewajac do auta benzyne za 5,31  za swoje pieniądze . ?. Czy siedzisz i  przygotowujesz dokumenty za darmo  w swojej firmie .? .   Opodatkowana dieta jest niższa niz godzina człowieka bez zadnego wykształcenia . Zaczepiono mnie  ostatnio na ulicy rog Lipowej i Okopowej  aby podpisac listę o obnizenie diety .  Na siłe  kazano mi się wpisywać na listę . To skandal .Mam pytanie czy Szef Fundacji Wolnosci pracuje za darmo .? Moze popracuje troche spolecznie . bo jest jeszcze czlowiekiem bardzo młodym i nic nie zrobił bez pieniedzy .
Czytam te niektóre brednie i mam wrazenie ,ze pisze to ten sam człowiek  osobiscie zainteresowany .  Czy Ty człowieku wiesz ,że to nie jedno posiedzenie , nie jest to jedna komisja . Jest to normalna opodatkowana praca . Czy Ty  pracujesz za darmo? .Czy dojezdzasz za darmo do klientów   wlewajac do auta benzyne za 5,31  za swoje pieniądze . ?. Czy siedzisz i  przygotowujesz dokumenty za darmo  w swojej firmie .? .   Opodatkowana dieta jest niższa niz godzina człowieka bez zadnego wykształcenia . Zaczepiono mnie  ostatnio na ulicy rog Lipowej... rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 17:16
+2
Mam do czynienia z komisją rozwiązywania problemów alkoholowych i powiem jedno niczemu ona nie służy. Delikwent stawia się na nią, wniosek wysyłany jest do Sądu o leczenie, Sąd kieruje na leczenie. Policja zawozi pijak, który się wypisuje w ten sam dzień i nie ponosi z tytułu żadnych konsekwencji. Kolejny raz zawozi i tak dalej przez dwa lata. Po dwóch latach wygasa postanowienie. koszty jakie ponosi Państwo są bardzo duże. Komisja, Sąd, kuratorzy, policja to ludzie bezpośredni zaangażowani w przewiezienie jednej osoby na leczenie, na które nie zgadza się sam zainteresowany. ABSURD
Mam do czynienia z komisją rozwiązywania problemów alkoholowych i powiem jedno niczemu ona nie służy. Delikwent stawia się na nią, wniosek wysyłany jest do Sądu o leczenie, Sąd kieruje na leczenie. Policja zawozi pijak, który się wypisuje w ten sam dzień i nie ponosi z tytułu żadnych konsekwencji. Kolejny raz zawozi i tak dalej przez dwa lata. Po dwóch latach wygasa postanowienie. koszty jakie ponosi Państwo są bardzo duże. Komisja, Sąd, kuratorzy, policja to ludzie bezpośredni zaangażowani w przewiezienie jednej osoby na leczenie, na któr... rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 14:17
+3
Ssij Jasiu ssij dopóki możesz. PS. Jakie są konkretnie sukcesy tej komisji??
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 09:28
-1
W komisji jest kucharka radna PIS. Układ PO-PIS kwitnie. Ale największy przekręt to oddanie Górek deweloperowi... Zaczęło się wszystko od Pruszkowskiego z PIS...
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 19:36
+4
Czy byliby tacy chętni do działalności gdyby robili to za free
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 18:38
+11
pan Dreher / jeszcze dyrektor szpitala/ z PO dziwnym trafem rozwiązał PROBLEM pracy dla żony - umieszczajac ją u pani Puacz /PIS/ w stacji krwiodawstwa..........i vice versa - brat pani jest zatrudniony u pana Piotra w szpitalu - nepotyzm ????-nie po prostu rozwiązywanie problemów ekonomicznych ponad podziałami !!!!!! ciekawe co na to Jarosław a nastepnie pan wojewoda Czarnek...??????
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 16:34
+8
Radni co miesiąc dostają nieopodatkowaną dietę w wysokości pensji. Do tego dodatkowe pieniądze na "zasiadanie" w czymkolwiek, czasem w kilku "czymkolwiek" za kilkukrotne dodatkowe pieniądze. Kim są radni? To ludzie z partyjnych dołów, od czarnej roboty w terenie. Na ich utrzymanie składają się wszyscy obywatele z funduszów na utrzymanie partii politycznych. To dlatego mamy to, co mamy.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 16:29
+9
Niech przyjdą w nocy pod pawilon przy Lwowskiej 6 to zobaczą i usłyszą jak wygląda problem alkoholizmu, zakłócania ciszy nocnej, różnych ekscesów.
Avatar
kasa misiu kasa / 20 czerwca 2019 o 15:08
+10
gminni radni ZSL biorą kase z komisji AA, a sami dają pozwalenia sklepikom na wódę ?! KABARET :)
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka pokonała w sparingu Sokoła Konopnica 2:0. Nowy napastnik już strzela

Chełmianka pokonała w sparingu Sokoła Konopnica 2:0. Nowy napastnik już strzela 0 0

Chełmianka pokonała w środowym meczu kontrolnym Sokoła Konopnica 2:0. jedną z bramek strzelił Wołodymyr Hładki, który podpisał już nawet umowę z biało-zielonymi

Ile można zarobić na pracy przy zbiorze owoców? Plantatorzy narzekają na brak chętnych

Ile można zarobić na pracy przy zbiorze owoców? Plantatorzy narzekają na brak chętnych 0 1

Za kilogram malin – 2 złote, a borówek – do 4 zł. Na polach w Lubelskiem owocowe żniwa w pełni. Plantatorzy skarżą się na brak rąk do pracy, a sezonowi pracownicy na niskie stawki

Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka
20 lipca 2019, 9:00

Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka 0 0

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza do udziału w marszu szlakiem ostatniego transportu z Majdanka na trasie Majdanek-Krężnica Jara (17 km). Marsz rozpocznie się 20 lipca o godz. 9 przed budynkiem Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku.

Daniel Olbrychski sprzedał swój dom w Kazimierzu Dolnym. Był wyceniony na imponującą kwotę

Daniel Olbrychski sprzedał swój dom w Kazimierzu Dolnym. Był wyceniony na imponującą kwotę 8 8

Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów – Daniel Olbrychski – sprzedał swój dom w Kazimierzu Dolnym. Wartość sentymentalna do tego miejsca była równie duża, co ta materialna – posiadłość była wyceniana na niemal 2,5 miliona złotych

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy 0 3

Reprezentacja AZS UMCS prowadzona przez trenera Tomasza Bieleckiego wylatuje w piątek do Madrytu gdzie powalczy na Akademickich Mistrzostwach Europy. To nagroda za dotychczasowe sukcesy jakie drużyna osiągnęła w naszym kraju

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi"

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi" 3 10

Miało być taniej, a wyjdzie jak zwykle. Radni w Lubartowie wnieśli pierwszy w tej kadencji autorski projekt uchwały o… podwyższeniu swoich diet. Pod tym pomysłem podpisało się 16 radnych. Zwolennicy podwyżki twierdzą, że to jedynie projekt. Podwyżka połączyła radnych bez względu na barwy polityczne

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo]
film

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo] 15 3

- Lublin nie jest może najpopularniejszym kierunkiem weekendowych wypadów, ale po wizycie w Lublinie jesteśmy zachwyceni tym miastem, i wiemy, że nieraz jeszcze tu wrócimy. Bo tu po prostu jest przyjemnie - napisali podróżnicy z popularnego bloga "Busem przez świat"

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym?

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym? 0 0

Standardowe karty SIM są dostępne w tylu wersjach, że jeśli nie interesujemy się szczególnie telefonią komórkową, może nas to zaskoczyć. Jakby tego było mało, pojawił się jeszcze jeden rodzaj karty SIM – eSIM, którą ostatnio Orange wprowadził do Polski jako pierwszy operator. Czym jest karta eSIM i jak wygląda oferta Orange w modelu subskrypcyjnym?

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał DMPJ

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał DMPJ 0 1

Młodzi zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin udanie rozpoczęli walkę o finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Żółto-biało-niebiescy dwukrotnie zajmowali w tym tygodniu miejsca na podium w dwóch rundach półfinałowych na torze w Gorzowie Wielkopolskim

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia]
galeria

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia] 3 12

Sporo przed terminem może się zakończyć przebudowa ul. Kalinowszczyzna, gdzie na wielu odcinkach leży już nowy asfalt na jezdni i gotowe są fragmenty chodnika. Do zrobienia jest jeszcze dużo, ale nie aż tyle, by drogowcy potrzebowali jeszcze roku na dokończenie prac, a właśnie tyle czasu im pozostało.

Święto Kolorów w Lublinie
20 lipca 2019, 15:00

Święto Kolorów w Lublinie 0 2

Już 20 lipca o godz. 15 W Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się Holi Festival, czyli kolejne święto kolorów w Lublinie.

Dwanaście drużyn przystąpiło do procesu licencyjnego Energa Basket Ligi Kobiet

Dwanaście drużyn przystąpiło do procesu licencyjnego Energa Basket Ligi Kobiet 0 3

Zgodnie z przewidywaniami, do procedury licencyjnej rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet przystąpiło 12 drużyn. W tym gronie jest także Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Wkrótce 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Wkrótce 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 0 8

Pątnicy zmierzający w tym roku do Częstochowy będą rozważać i skupiać się na dekalogu. 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia. Od 26 lipca przed wejściem do archikatedry zacznie działać sekretariat pielgrzymkowy, dzień wcześniej zakończą się zapisy w parafiach.

Żydowskie macewy odkryte w Radzyniu Podlaskim

Żydowskie macewy odkryte w Radzyniu Podlaskim 0 3

Na terenie byłego aresztu Gestapo i UB w Radzyniu Podlaskim natrafiono na żydowskie macewy. Zdaniem radzyńskiego Instytutu Bronisława Szlubowskiego, najprawdopodobniej zostały one przeniesione z dwóch żydowskich cmentarzy i użyte przez hitlerowców jako materiał budowlany.

Kino w Bramie: "Każdemu wolno kochać" i "Dywizjon 303"
19 lipca 2019, 21:00

Kino w Bramie: "Każdemu wolno kochać" i "Dywizjon 303" 0 0

W najbliższy weekend w Kinie w Bramie (ul. Królewska 3) będzie można zobaczyć dwie filmowe produkcje: klasyczne "Każdemu wolno kochać" i współczesny "Dywizjon 303".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.