Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2019 r.
10:40

Fundacja Wolności chce obniżenia zarobków członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
12 23 A A

Radykalną obniżkę wynagrodzeń członkom Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych proponuje lubelska Fundacja Wolności, która wczoraj złożyła w tej sprawie obywatelski projekt uchwały podpisany przez 300 mieszkańców. Projekt musi teraz trafić pod obrady Rady Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Fundacja Wolności proponuje, by członkom komisji za każde posiedzenie przysługiwało wynagrodzenie w wysokości 5 proc. płacy minimalnej. Od 1 czerwca stawka za każde posiedzenia wynosi 8 proc. płacy minimalnej, wcześniej było to tylko 3 proc., ale na majowym posiedzeniu Rada Miasta znienacka uchwaliła wieczorem podwyżkę. Projekt uchwały podnoszącej wynagrodzenie został złożony już w trakcie posiedzenia, około godz. 18, dlatego nie był wcześniej zaopiniowany przez stałe komisje rady.

– Tym razem liczymy, że przed najbliższą sesją rady miasta odbędzie się dyskusja na komisjach w sprawie zmiany wysokości wynagrodzeń członków komisji – komentuje Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji. Tłumaczy, że podwyżka uchwalona pod koniec maja będzie skutkować zwiększeniem wydatków z kasy miasta o ok. 120 tys. do 180 tys. zł, co nie było planowane w tegorocznym budżecie Lublina.

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której skład i liczebność zależy wyłącznie od prezydenta miasta, ma w Lublinie 25 członków.

Zasiadają w niej: Piotr Dreher (przewodniczący), Jadwiga Mach (miejska radna, wiceprzewodnicząca), Halina Balak, Jacek Bednarczyk, Elżbieta Dados, Sylwia Dreher, Maria Dura, Ewa Gawryszczak-Błach, Marek Jakubowski, Zbigniew Jurkowski (miejski radny), Józef Tomasz Kaźmierczak, Tomasz Kulig, Teodozja Lenartowicz, Tomasz Leszcz, Krzysztof Leszczyński, Monika Orzechowska (miejska radna), Marcin Pogorzałek, Jacek Sławiński, Małgorzata Suchanowska (miejska radna), Arkadiusz Szczepański, Iwona Szymczak, Bogusława Urbaniuk, Katarzyna Więcek, Małgorzata Widomska i Marcin Wójtowicz.

e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 20 czerwca 2019 o 12:50
+22
Ta komisja dawno powinna być rozwiązana ,nic nie pomaga a wprost odwrotnie działania są bardzo kontrowersyjne ( w oparciu o donosy bardzo często nie mające nic wspólnego z rzeczywistością ) ,od leczenie alkoholizmu są specjaliści.
Avatar
SAC / 20 czerwca 2019 o 10:48
+21
Co ta komisja tak naprawdę robi poza tym że się spotkają?
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 10:57
+19
Ta komisja powinna zostać rozwiązana.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 10:45
+19
Jako obywatel uważam że powinni to robić bezpłatnie !! W końcu do polityki nie idzie się dla pieniędzy !!
Avatar
prawicaliberalna / 20 czerwca 2019 o 12:19
+18
Wszystkie instytucje panstwowe do tz. "rozwiazywania problemow alkoholowych" powinny byc zlikwidowane bo to dojarnie pieniedzy podatnika, powinna byc takze zniesiona smierdzaca PRL-em ustawa o przeciwdzialaniu alkoholizmowi i wychowaniu w trzezwosci bo politycy i panstwo nie jest od wychowywania a tym bardziej doroslych ludzi.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 13:08
+16
co za idiota wymyślił aby radnym płacić, chcą działać dla lokalnej społeczności niech to robią jako wolontariat. Od innych chcą aby świadczyli wolontariat a oni to co "święte krowy"
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 11:20
+16
Komisja powinna pracować społecznie !!! A jej raporty i sprawozdania powinny zawierać konkrety tzn. komu udało się pomóc....bo same "dobre" rady nie wystarczą !!! A poza tym czy jej członkowie wiedzą co to alkoholizm i alkoholik ??? czy oceniają i pomagają na podstawie broszur i ulotek ???
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 12:09
+15
okazja dla podreperowania kieszonek swojaków, sposób na dojenie pospólstwa, obecna władza niczym się nie różni od feudalnej, może tylko tym że obecna wywodzi się s[pośród największych cwaniaczków również z chłopstwa pańszczyźnianego. najgorsze jest to, że nikt kto się dorywa do koryta nie myśli o pomnażaniu dobra pospólstwa, tylko dba o swoją kieszeń, kosztem właśnie pospólstwa, nie proponują rozwiązań dla wszystkich, rozdają tylko naszą kasę dla utrzymania się przy korycie, król jest nagi, ciągle TE SAME MORDY UZUPEŁNIANE O KUZYNÓW, POCIOTKÓW I ZNAJOMYCH, JEST NA TO PRZYZWOLENIE, TAKI MAMY UKŁAD
okazja dla podreperowania kieszonek swojaków, sposób na dojenie pospólstwa, obecna władza niczym się nie różni od feudalnej, może tylko tym że obecna wywodzi się s[pośród największych cwaniaczków również z chłopstwa pańszczyźnianego. najgorsze jest to, że nikt kto się dorywa do koryta nie myśli o pomnażaniu dobra pospólstwa, tylko dba o swoją kieszeń, kosztem właśnie pospólstwa, nie proponują rozwiązań dla wszystkich, rozdają tylko naszą kasę dla utrzymania się przy korycie, król jest nagi, ciągle TE SAME MORDY UZUPEŁNIANE O KUZYNÓW, POCIOTK... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 18:38
+11
pan Dreher / jeszcze dyrektor szpitala/ z PO dziwnym trafem rozwiązał PROBLEM pracy dla żony - umieszczajac ją u pani Puacz /PIS/ w stacji krwiodawstwa..........i vice versa - brat pani jest zatrudniony u pana Piotra w szpitalu - nepotyzm ????-nie po prostu rozwiązywanie problemów ekonomicznych ponad podziałami !!!!!! ciekawe co na to Jarosław a nastepnie pan wojewoda Czarnek...??????
Avatar
kasa misiu kasa / 20 czerwca 2019 o 15:08
+10
gminni radni ZSL biorą kase z komisji AA, a sami dają pozwalenia sklepikom na wódę ?! KABARET :)
Avatar
Gość / 22 czerwca 2019 o 10:18
0
Czy   OBYWATEL pracuje za free? 
Avatar
Gosc / 21 czerwca 2019 o 19:31
0
Czytam te niektóre brednie i mam wrazenie ,ze pisze to ten sam człowiek  osobiscie zainteresowany .  Czy Ty człowieku wiesz ,że to nie jedno posiedzenie , nie jest to jedna komisja . Jest to normalna opodatkowana praca . Czy Ty  pracujesz za darmo? .Czy dojezdzasz za darmo do klientów   wlewajac do auta benzyne za 5,31  za swoje pieniądze . ?. Czy siedzisz i  przygotowujesz dokumenty za darmo  w swojej firmie .? .   Opodatkowana dieta jest niższa niz godzina człowieka bez zadnego wykształcenia . Zaczepiono mnie  ostatnio na ulicy rog Lipowej i Okopowej  aby podpisac listę o obnizenie diety .  Na siłe  kazano mi się wpisywać na listę . To skandal .Mam pytanie czy Szef Fundacji Wolnosci pracuje za darmo .? Moze popracuje troche spolecznie . bo jest jeszcze czlowiekiem bardzo młodym i nic nie zrobił bez pieniedzy .
Czytam te niektóre brednie i mam wrazenie ,ze pisze to ten sam człowiek  osobiscie zainteresowany .  Czy Ty człowieku wiesz ,że to nie jedno posiedzenie , nie jest to jedna komisja . Jest to normalna opodatkowana praca . Czy Ty  pracujesz za darmo? .Czy dojezdzasz za darmo do klientów   wlewajac do auta benzyne za 5,31  za swoje pieniądze . ?. Czy siedzisz i  przygotowujesz dokumenty za darmo  w swojej firmie .? .   Opodatkowana dieta jest niższa niz godzina człowieka bez zadnego wykształcenia . Zaczepiono mnie  ostatnio na ulicy rog Lipowej... rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 17:16
+2
Mam do czynienia z komisją rozwiązywania problemów alkoholowych i powiem jedno niczemu ona nie służy. Delikwent stawia się na nią, wniosek wysyłany jest do Sądu o leczenie, Sąd kieruje na leczenie. Policja zawozi pijak, który się wypisuje w ten sam dzień i nie ponosi z tytułu żadnych konsekwencji. Kolejny raz zawozi i tak dalej przez dwa lata. Po dwóch latach wygasa postanowienie. koszty jakie ponosi Państwo są bardzo duże. Komisja, Sąd, kuratorzy, policja to ludzie bezpośredni zaangażowani w przewiezienie jednej osoby na leczenie, na które nie zgadza się sam zainteresowany. ABSURD
Mam do czynienia z komisją rozwiązywania problemów alkoholowych i powiem jedno niczemu ona nie służy. Delikwent stawia się na nią, wniosek wysyłany jest do Sądu o leczenie, Sąd kieruje na leczenie. Policja zawozi pijak, który się wypisuje w ten sam dzień i nie ponosi z tytułu żadnych konsekwencji. Kolejny raz zawozi i tak dalej przez dwa lata. Po dwóch latach wygasa postanowienie. koszty jakie ponosi Państwo są bardzo duże. Komisja, Sąd, kuratorzy, policja to ludzie bezpośredni zaangażowani w przewiezienie jednej osoby na leczenie, na któr... rozwiń
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 14:17
+3
Ssij Jasiu ssij dopóki możesz. PS. Jakie są konkretnie sukcesy tej komisji??
Avatar
Gość / 21 czerwca 2019 o 09:28
-1
W komisji jest kucharka radna PIS. Układ PO-PIS kwitnie. Ale największy przekręt to oddanie Górek deweloperowi... Zaczęło się wszystko od Pruszkowskiego z PIS...
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 19:36
+4
Czy byliby tacy chętni do działalności gdyby robili to za free
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 18:38
+11
pan Dreher / jeszcze dyrektor szpitala/ z PO dziwnym trafem rozwiązał PROBLEM pracy dla żony - umieszczajac ją u pani Puacz /PIS/ w stacji krwiodawstwa..........i vice versa - brat pani jest zatrudniony u pana Piotra w szpitalu - nepotyzm ????-nie po prostu rozwiązywanie problemów ekonomicznych ponad podziałami !!!!!! ciekawe co na to Jarosław a nastepnie pan wojewoda Czarnek...??????
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 16:34
+8
Radni co miesiąc dostają nieopodatkowaną dietę w wysokości pensji. Do tego dodatkowe pieniądze na "zasiadanie" w czymkolwiek, czasem w kilku "czymkolwiek" za kilkukrotne dodatkowe pieniądze. Kim są radni? To ludzie z partyjnych dołów, od czarnej roboty w terenie. Na ich utrzymanie składają się wszyscy obywatele z funduszów na utrzymanie partii politycznych. To dlatego mamy to, co mamy.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2019 o 16:29
+9
Niech przyjdą w nocy pod pawilon przy Lwowskiej 6 to zobaczą i usłyszą jak wygląda problem alkoholizmu, zakłócania ciszy nocnej, różnych ekscesów.
Avatar
kasa misiu kasa / 20 czerwca 2019 o 15:08
+10
gminni radni ZSL biorą kase z komisji AA, a sami dają pozwalenia sklepikom na wódę ?! KABARET :)
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci 11 3

Pomógł zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej dziewczynki. Organizuje ekstremalne drogi krzyżowe. A za dwa tygodnie ks. Witold Bednarz pojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy, by pomóc spełnić marzenia młodych piłkarzy.

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb?

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb? 0 1

Jest pięknym dębem dominującym nad doliną Sołokiji. Jego pień ma ponad 440 cm w obwodzie. Trwa konkurs na wybór imienia dla kandydata do miana pomnika przyrody.

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport]
galeria

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport] 2 21

Nie uda się w piątek przywrócić pełnej obsady linii autobusowych, z których nagle wycofała swe pojazdy warszawska spółka Warbus. Z tego powodu poważne problemy z dojazdem mieli wczoraj pasażerowie kilkunastu linii komunikacji miejskiej. Łatanie luki w rozkładach jazdy będzie trwało jeszcze kilka dni.

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę
Tylko u nas
galeria

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę 22 24

Kierowca, który w zeszłym roku potrącił w Lublinie na pasach 12-letnią Wiktorię, ma już na koncie wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas dostał wyrok w zawieszeniu, po czym wrócił za kierownicę. Według prawa jego przewinienie już się zatarło.

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS 25 35

Ponad 300 osób, głównie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod listem do prezesa partii w sprawie kandydowania wojewody lubelskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chcą, by Przemysław Czarnek ubiegał się o miejsce w Sejmie, a nie w Senacie, co rekomendowały lokalne struktury ugrupowania.

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku 0 0

Trwa budowa tzw. małej obwodnicy Włostowic w Puławach. Dotychczas udało się zlikwidować większość sieciowych kolizji, ułożyć betonowe krawężniki, rury odprowadzające deszczówkę, przewody elektryczne itp. Tegoroczny termin oddania dróg nie jest zagrożony.

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy 37 8

W nocy podbiegał do samotnie idącej kobiety, przewracał ją i wyrywał torebkę. 24-latek z Mołdawii został zatrzymany przez lubelską policję.

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz 0 2

W poniedziałek zmarł prof. Teodor Juszkiewicz. Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. O śmierci profesora poinformował jego syn.

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń
19 lipca 2019, 12:00

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń 0 1

Piknik na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, a na nim mnóstwo atrakcji: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, sprawności antyterrorystów i konkursy dla dzieci – tak wyjątkową oprawę będzie miało piątkowe (19 lipca) Święto Policji z uwagi na przypadającą 100 rocznicę powstania tej formacji.

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia] 3 12

Ulica Hrubieszowska w Zamościu była w czwartek blokowana przez przeciwników budowy spalarni odpadów. Protest mieszkańców odbył się w okolicy siedziby firmy Veolia Wschód, która planuje taką inwestycję na terenie swojej ciepłowni.

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły 0 0

Marcin Pigiel, który wiosną był zawodnikiem Górnika Łęczna w kolejnym sezonie występować będzie w trzecioligowej Wiśle Puławy. 21-letni obrońca podpisał z „Dumą Powiśla” dwuletnią umowę

Piknik teatralny na Czechowie
20 lipca 2019, 12:00

Piknik teatralny na Czechowie 0 0

Ostatni w tym miesiącu dzielnicowy piknik teatralny organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się na Czechowie. 20 lipca o godz. 12 mieszkańcy spotkają się na terenie zielonym przy SP 43.

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 3

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 5 12

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 11 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!