Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2016 r.
12:48

Gdzie jest najwięcej wypadków, kolizji i potrąceń w Lublinie? Statystyki policji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Mamy najnowsze zestawienie najbardziej niebezpiecznych ulic i skrzyżowań. Najwięcej wypadków w 2015 r. było na al. Witosa, najwięcej kolizji na al. Kraśnickiej, która pod tym względem znacznie się pogorszyła. Dla pieszych feralne były przejścia przez ul. Armii Krajowej. Co jeszcze widać w statystykach?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Informacje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym znalazły się w corocznym sprawozdaniu policji składanym Radzie Miasta. Samo podsumowanie za ubiegły rok wygląda optymistycznie, bo spadła liczba wypadków i kolizji, mniej było rannych i zabitych. Mimo wszystko liczby są zatrważające: 15 osób straciło życie, a 218 zostało rannych. Na ulicach Lublina doszło do 200 wypadków oraz przeszło 4200 kolizji.

Najwięcej wypadków

Tę listę otwierają al. Witosa i al. Spółdzielczości Pracy. Na obu tych arteriach policja zarejestrowała po osiem wypadków. W tych, do których doszło na al. Witosa śmierć poniosły dwie osoby, a siedem zostało rannych. Natomiast na al. Spółdzielczości Pracy zginęła jedna osoba, a rannych było aż dziesięć. Tak dużą liczbę rannych odnotowano również na al. Solidarności i Mełgiewskiej, które na liście zajmują miejsce 4. i 5. Na obu tych ulicach odnotowano sześć wypadków, tyle samo co na zajmującej 3. miejsce al. Kraśnickiej.

Po pięć wypadków zarejestrowano na Al. Racławickich i ul. Krężnickiej. Po cztery na Orkana, Andersa, Diamentowej, Bohaterów Monte Cassino i Zemborzyckiej. Lista ulic z trzema wypadkami jest o wiele, wiele dłuższa.

Śmiertelne żniwo

Tu zaskoczeniem jest ul. Orkana, gdzie życie straciły dwie osoby, a to tyle samo, co na nieporównanie dłuższej i znacznie bardziej obciążonej ruchem al. Witosa. Po jednej ofierze było na ul. Abramowickiej, al. Kraśnickiej, al. Spółdzielczości Pracy, al. Warszawskiej, al. Andersa, Filaretów, Janowskiej, Królewskiej, al. Piłsudskiego, Turystycznej i Wojciechowskiej.

Tegoroczna „liderka”, czyli ul. Orkana nieoczekiwanie przykuwa uwagę w jeszcze jednej kategorii, czyli...

Najgorsze skrzyżowania

To niepozorne skrzyżowanie ul. Orkana z Kaczeńcową jest na pierwszym miejscu policyjnej tabeli za rok 2015 z wynikiem trzech wypadków (2 zabitych, 3 rannych). Wynik taki zanotowano jeszcze tylko w jednym miejscu: u zbiegu al. Solidarności z al. Sikorskiego (6 rannych). Na dalszych miejscach są skrzyżowania: al. Witosa z Doświadczalną, ul. Bursaki ze Związkową i al. Andersa z ul. Kalinowszczyzna.

Przejścia grozy

Niepokojąco długa jest lista ulic, na których poszkodowani w wypadkach zostali piesi na oznakowanych przejściach. Wykaz otwiera ul. Armii Krajowej (trzy wypadki, troje rannych), po dwa wypadki były na al. Kraśnickiej, al. Witosa, Al. Racławickich, al. Spółdzielczości Pracy, al. Andersa, Bohaterów Monte Cassino, Krańcowej, Łęczyńskiej, Nałęczowskiej, Narutowicza, Sowińskiego i Zemborzyckiej. A także na al. Tysiąclecia, gdzie doszło do głośnego wypadku, gdy kompletnie pijany kierowca wjechał na pasy mając czerwone światło i dosłownie skosił trzy osoby. Tu na szczęście nikt nie zginął, ale śmiertelne wypadki na oznakowanych przejściach były aż cztery: piesi zginęli na al. Kraśnickiej, al. Witosa, Filaretów i Turystycznej.

Wysyp stłuczek

Tu na pierwsze miejsce wysunęła się al. Kraśnicka, gdzie liczba stłuczek wzrosła z 240 do 260. Poprawa jest za to na al. Solidarności, tu liczba kolizji spadła z 249 do 190. Choć zmienia się kolejność ulic, to skład pierwszej piątki pozostaje ten sam i znajdują się w niej jeszcze ul. Kunickiego, al. Tysiąclecia i al. Witosa.

O stłuczkę najłatwiej było w zeszłym roku na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Ducha, czy też ul. Podzamcze z Lwowską i Ruską.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 08:40
0
Skrzyżowanie Orkana i Kaczeńcowej: mieszkam tam i często biegam wzdłuż Orkana. Na kilkusetmetrowym odcinku od Zwycięskiej do Kaczeńcowej kierowcy wykorzystują moc silników i rzadko kto jeździ tam poniżej 60/h (nie mówiąc o 40 na skrzyżowaniu). Na krótszym odcinku, od Armii Krajowej jest podobnie. Dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach temu sprzyjają. Wyjazd z Kaczeńcowej (i Biedronki) oraz z Ułanów (Spa Orkana) w lewo jest trudny ze względu na dwa pasy ruchu. W prawo jeszcze dodatkowo utrudniony jest przez gęsto stojące słupy - trudno ustawić się tak by była widoczność i nie zajmować przejścia lub nie wystawać przodem samochodu na jezdnię ul. Orkana. Przejście przez Orkana jest trudne, można stać kilka minut aż ktoś się zlituje, a ci którzy jadą drugim pasem zauważą co się dzieje.
Skrzyżowanie Orkana i Kaczeńcowej: mieszkam tam i często biegam wzdłuż Orkana. Na kilkusetmetrowym odcinku od Zwycięskiej do Kaczeńcowej kierowcy wykorzystują moc silników i rzadko kto jeździ tam poniżej 60/h (nie mówiąc o 40 na skrzyżowaniu). Na krótszym odcinku, od Armii Krajowej jest podobnie. Dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach temu sprzyjają. Wyjazd z Kaczeńcowej (i Biedronki) oraz z Ułanów (Spa Orkana) w lewo jest trudny ze względu na dwa pasy ruchu. W prawo jeszcze dodatkowo utrudniony jest przez gęsto stojące słupy - trudno ustawić si... rozwiń
Avatar
roman45 / 1 marca 2016 o 20:58
0

Roman, czy Ty siedziałeś kiedyś za kółkiem albo przynajmniej miałeś w ręku dowód rejestracyjny samochodu?? 2-3 tony??? Samochód waży przeciętnie 1-1,4 tony.

do ayo... nie każdy jak ty ma matiza...

Avatar
ayo / 1 marca 2016 o 19:04
0

Poruszę jeszcze temat, ze piesi na oznakowanych przejściach na ogół sami są winni potrąceń !!! Moze się wreszcie ktoś weźmie za te święte krówska. Bo ile można tłumaczyć wybryki pieszych regułką "NIEDOSTOSOWANIE PRĘDKOŚCI DO WARUNKÓW NA DRODZE BLA BLA BLA..." JEZELI JESTEŚ PIESZYM I TO CZYTASZ, WIEDZ, ZE AUTO WAZY 2-3 TONY I WPRAWIONE W RUCH nie zatrzyma się w ulamek sekundy, właśnie wtedy gdy postanowisz wtargnąć bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub gdy wychodzisz zza pojazdu stojącego w korku

Roman, czy Ty siedziałeś kiedyś za kółkiem albo przynajmniej miałeś w ręku dowód rejestracyjny samochodu?? 2-3 tony??? Samochód waży przeciętnie 1-1,4 tony.

Roman, czy Ty siedziałeś kiedyś za kółkiem albo przynajmniej miałeś w ręku dowód rejestracyjny samochodu?? 2-3 tony??? Samochód waży przeciętnie 1-1,4 tony.

rozwiń
Avatar
roman45 / 1 marca 2016 o 17:54
0
Poruszę jeszcze temat, ze piesi na oznakowanych przejściach na ogół sami są winni potrąceń !!! Moze się wreszcie ktoś weźmie za te święte krówska. Bo ile można tłumaczyć wybryki pieszych regułką "NIEDOSTOSOWANIE PRĘDKOŚCI DO WARUNKÓW NA DRODZE BLA BLA BLA..." JEZELI JESTEŚ PIESZYM I TO CZYTASZ, WIEDZ, ZE AUTO WAZY 2-3 TONY I WPRAWIONE W RUCH nie zatrzyma się w ulamek sekundy, właśnie wtedy gdy postanowisz wtargnąć bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub gdy wychodzisz zza pojazdu stojącego w korku
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 16:30
0
Za potrącenie pieszego na pasach powinien być mandat 5000zł+ koszty leczenia poszkodowanego z kasy kierowcy, jeśli pieszy wejdzie na czerwonym i dojdzie do jego potrącenia sam pokrywa koszy leczenia i płaci taki sam mandat 5000zł. Skończyło by się naciąganie przepisów, przez pieszych i kierowców. Jeśli pieszy jest na pasach i już idzie, a nie wtargną- nie ma tłumaczenia dla kierowcy potrąciłeś płać! a jak to kolejna taka kolizja do zabierać auto na miesiąc do depozytu :)
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 16:15
0
Nikt nie pamieta o ulicy nadbystrzyckiej na wysokosci lidla nie ma dnia zeby nie bylo potracenia albo wypadku
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 15:33
0
To teraz niech się pochwalą przez kogo było tak niebezpiecznie na Orkana i kto na tej małej wysepce najeb**ł znaków że nic nie było widać i dopiero po tragedii to zmieniono ? a wystarczyło zamiast tego głupiego przejścia z którego i tak mało osób korzysta bo wolą łazić pod kładką w miejscu niedozwolonym wyremontować podziemne przejście które jest obok.
Avatar
mfenci / 1 marca 2016 o 13:52
0

Nie no to jest akurat chyba zbędne, lepiej aby powstały nowe szkoły języka ukraińskiego bydgoszcz i mtakie strony jak Preply http://www.mowpohiszpansku.pl/nauka-2/preply-portal-z-ofertami-korepetycji-juz-w-polsce

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 13:50
0
zapomniano napisać ze sporo wypadków jest na przejściu dla pieszych na Koryznowej koło Pekinu
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 13:40
0

...ani słowa w DW o dzisiejszym Święcie Żołnierzy Wyklętych?

Mówisz - masz:

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000176706,dzis-marsz-zolnierzy-wykletych-uczestnicy-przejda-przez-lublin.html

Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 08:40
0
Skrzyżowanie Orkana i Kaczeńcowej: mieszkam tam i często biegam wzdłuż Orkana. Na kilkusetmetrowym odcinku od Zwycięskiej do Kaczeńcowej kierowcy wykorzystują moc silników i rzadko kto jeździ tam poniżej 60/h (nie mówiąc o 40 na skrzyżowaniu). Na krótszym odcinku, od Armii Krajowej jest podobnie. Dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach temu sprzyjają. Wyjazd z Kaczeńcowej (i Biedronki) oraz z Ułanów (Spa Orkana) w lewo jest trudny ze względu na dwa pasy ruchu. W prawo jeszcze dodatkowo utrudniony jest przez gęsto stojące słupy - trudno ustawić się tak by była widoczność i nie zajmować przejścia lub nie wystawać przodem samochodu na jezdnię ul. Orkana. Przejście przez Orkana jest trudne, można stać kilka minut aż ktoś się zlituje, a ci którzy jadą drugim pasem zauważą co się dzieje.
Skrzyżowanie Orkana i Kaczeńcowej: mieszkam tam i często biegam wzdłuż Orkana. Na kilkusetmetrowym odcinku od Zwycięskiej do Kaczeńcowej kierowcy wykorzystują moc silników i rzadko kto jeździ tam poniżej 60/h (nie mówiąc o 40 na skrzyżowaniu). Na krótszym odcinku, od Armii Krajowej jest podobnie. Dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach temu sprzyjają. Wyjazd z Kaczeńcowej (i Biedronki) oraz z Ułanów (Spa Orkana) w lewo jest trudny ze względu na dwa pasy ruchu. W prawo jeszcze dodatkowo utrudniony jest przez gęsto stojące słupy - trudno ustawić si... rozwiń
Avatar
roman45 / 1 marca 2016 o 20:58
0

Roman, czy Ty siedziałeś kiedyś za kółkiem albo przynajmniej miałeś w ręku dowód rejestracyjny samochodu?? 2-3 tony??? Samochód waży przeciętnie 1-1,4 tony.

do ayo... nie każdy jak ty ma matiza...

Avatar
ayo / 1 marca 2016 o 19:04
0

Poruszę jeszcze temat, ze piesi na oznakowanych przejściach na ogół sami są winni potrąceń !!! Moze się wreszcie ktoś weźmie za te święte krówska. Bo ile można tłumaczyć wybryki pieszych regułką "NIEDOSTOSOWANIE PRĘDKOŚCI DO WARUNKÓW NA DRODZE BLA BLA BLA..." JEZELI JESTEŚ PIESZYM I TO CZYTASZ, WIEDZ, ZE AUTO WAZY 2-3 TONY I WPRAWIONE W RUCH nie zatrzyma się w ulamek sekundy, właśnie wtedy gdy postanowisz wtargnąć bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub gdy wychodzisz zza pojazdu stojącego w korku

Roman, czy Ty siedziałeś kiedyś za kółkiem albo przynajmniej miałeś w ręku dowód rejestracyjny samochodu?? 2-3 tony??? Samochód waży przeciętnie 1-1,4 tony.

Roman, czy Ty siedziałeś kiedyś za kółkiem albo przynajmniej miałeś w ręku dowód rejestracyjny samochodu?? 2-3 tony??? Samochód waży przeciętnie 1-1,4 tony.

rozwiń
Avatar
roman45 / 1 marca 2016 o 17:54
0
Poruszę jeszcze temat, ze piesi na oznakowanych przejściach na ogół sami są winni potrąceń !!! Moze się wreszcie ktoś weźmie za te święte krówska. Bo ile można tłumaczyć wybryki pieszych regułką "NIEDOSTOSOWANIE PRĘDKOŚCI DO WARUNKÓW NA DRODZE BLA BLA BLA..." JEZELI JESTEŚ PIESZYM I TO CZYTASZ, WIEDZ, ZE AUTO WAZY 2-3 TONY I WPRAWIONE W RUCH nie zatrzyma się w ulamek sekundy, właśnie wtedy gdy postanowisz wtargnąć bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub gdy wychodzisz zza pojazdu stojącego w korku
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 16:30
0
Za potrącenie pieszego na pasach powinien być mandat 5000zł+ koszty leczenia poszkodowanego z kasy kierowcy, jeśli pieszy wejdzie na czerwonym i dojdzie do jego potrącenia sam pokrywa koszy leczenia i płaci taki sam mandat 5000zł. Skończyło by się naciąganie przepisów, przez pieszych i kierowców. Jeśli pieszy jest na pasach i już idzie, a nie wtargną- nie ma tłumaczenia dla kierowcy potrąciłeś płać! a jak to kolejna taka kolizja do zabierać auto na miesiąc do depozytu :)
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 16:15
0
Nikt nie pamieta o ulicy nadbystrzyckiej na wysokosci lidla nie ma dnia zeby nie bylo potracenia albo wypadku
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 15:33
0
To teraz niech się pochwalą przez kogo było tak niebezpiecznie na Orkana i kto na tej małej wysepce najeb**ł znaków że nic nie było widać i dopiero po tragedii to zmieniono ? a wystarczyło zamiast tego głupiego przejścia z którego i tak mało osób korzysta bo wolą łazić pod kładką w miejscu niedozwolonym wyremontować podziemne przejście które jest obok.
Avatar
mfenci / 1 marca 2016 o 13:52
0

Nie no to jest akurat chyba zbędne, lepiej aby powstały nowe szkoły języka ukraińskiego bydgoszcz i mtakie strony jak Preply http://www.mowpohiszpansku.pl/nauka-2/preply-portal-z-ofertami-korepetycji-juz-w-polsce

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 13:50
0
zapomniano napisać ze sporo wypadków jest na przejściu dla pieszych na Koryznowej koło Pekinu
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 13:40
0

...ani słowa w DW o dzisiejszym Święcie Żołnierzy Wyklętych?

Mówisz - masz:

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000176706,dzis-marsz-zolnierzy-wykletych-uczestnicy-przejda-przez-lublin.html

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 0

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 2 2

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 21 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 513 49

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 10

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.