Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 stycznia 2015 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Gdzie się leczyć. Aktualna lista otwartych i zamkniętych przychodni

39 26 A A

Ponad 220 przychodni w naszym województwie nie będzie od piątku przyjmować pacjentów. Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego nadal nie dogadali się z resortem zdrowia w sprawie zasad funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej w tym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na stronie internetowej NFZ można znaleźć listę przychodni, które mają umowy na ten rok i nie odmówią nam pomocy. - Aneksy, które podpisują przychodnie cały czas spływają do funduszu. Lista dostępna na naszej stronie internetowej będzie na bieżąco aktualizowana - informuje Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ.

- Nie zweryfikowałam jeszcze, czy ta lista jest rzeczywiście aktualna. Fundusz wywierał ogromną presję na przychodnie. 31 grudnia pracownicy NFZ dzwonili przez cały dzień i namawiali do podpisywania aneksów do umów - zaznacza Teresa Dobrzańska-Pilichowska, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych Pracodawców, który popiera działania PZ. - Nie jesteśmy zadowolenia z tej sytuacji i przepraszamy pacjentów. Niestety zostaliśmy do tego zmuszeni, bo nie chciano z nami rozmawiać.

Protest lekarzy to wielki problem dla mieszkańców, bo w tych gabinetach zarejestrowanych jest ponad milion osób. To niemal połowa ludności województwa. Pacjenci podstawowej opieki zdrowotnej, których przychodnie zostaną zamknięte, na wizytę będą musieli udać się do izb przyjęć lub szpitalnych oddziałów ratunkowych. Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej mają przyjmować również w dni powszednie - od 8.00 do 18.00.

Wykaz przychodni POZ, które posiadają umowy obowiązujące w 2015 r. (stan na 02.01.2015 r.)

Lista SOR-ów, Izb Przyjęć oraz punktów Nocnej i świątecznej Opieki Zdrowotnej, w których pacjenci uzyskają opiekę zdrowotną w zastępstwie za lekarza rodzinnego

Wykaz przychodni POZ, które nie przedłużyły umów z NFZ o udzielanie świadczeń w roku 2015 (stan na 02.01.2015r.)
Przypomnijmy, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie chciał przystać na propozycje lekarzy z PZ, którzy - jego zdaniem - domagali się m.in. zniesienia kontroli jakości usług, rezygnacji ze szkoleń w dziedzinie onkologii dla lekarzy rodzinnych.

Według szefa resortu lekarze domagali się również zwiększenia finansowania podstawowej opieki zdrowotnej do 2 mld zł. - Minister wprowadza opinię publiczną w błąd, nasza propozycja finansowania stanęła na 1,1 mld zł - twierdzi Dobrzańska-Pilichowska.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Grzesiek / 21 października 2015 o 21:24
0

zapisałem się do nowej przechodni w Lublinie na Ponikwodzie. Miło, czysto, bez kolejek.

Pani Doktor bez problemu dała mi skierowanie na badania. Polecam.  www.primed.lublin.pl

Zaczynam wierzyć w służbę zdrowia

Avatar
mordotymoja / 3 stycznia 2015 o 20:25
0

Bo ten kraj nauczył nas obywateli,że tutaj wszystko jest dopustem Bożym.Narodziny,życie,śmierc.Nam nic sie nienależy,to wszystko to jest dobra wola wybrańców;rządu,wszelkiek maści urzędników,lekarzy.My się nie buntujemy,nie skarżymy,bo dostatecznie jesteśmy ogłupieni i bezradni.Amen.

Avatar
prawniczka / 3 stycznia 2015 o 17:53
0

jesteś żałosna i nie obrażaj ludzi nowobogacka prostaczko. Twój tatuś sprzedał świnki na wsi i taka jesteś teraz ura bura?!!! Dzisiaj kasę zarabia złodziej, prostytutka i cwaniak. Ludzie co mają cos w głowach, wiedzę i kompetencje zarabiają najniższą krajową. Właśnie przez takich jak ty!!! Zamiast opowiadać o luxmedach ( gdzie przypadkowi lekarze poświęcają pacjentom 5 minut za 100zl ) zafunduj sobie dobrego psychiatrę niech da ci czopek od kompleksów.

Avatar
BellaKoza / 2 stycznia 2015 o 17:16
0

No już skaczą sobie do gardeł na forach, wyzywają od pisowców, lemingów etc  ci na górze robią z narodu polskiego i...ów a ci jak zwykle podzieleni, jak zwykle koty drą. Historia się powtarza , zawsze naród ten się kłócił stąd była utrata państwowości, rozbiory i inne perypetie historyczne, nigdy nie będziemy potęgą prędzej Polska się  na kawalki rozpadnie przez te klótnie. A ja w tym roku postanawiam wylecieć z tego kraju. Kraj chory, ludzie też i sobie kłóćcie się i se tu mieszkajcie  :D i zgadzam się z ówczesnym ministrem p. Sienkiewiczem że ten kraj to :lol:


No już skaczą sobie do gardeł na forach, wyzywają od pisowców, lemingów etc  ci na górze robią z narodu polskiego i...ów a ci jak zwykle podzieleni, jak zwykle koty drą. Historia się powtarza , zawsze naród ten się kłócił stąd była utrata państwowości, rozbiory i inne perypetie historyczne, nigdy nie będziemy potęgą prędzej Polska się  na kawalki rozpadnie przez te klótnie. A ja w tym roku postanawiam wylecieć z tego kraju. Kraj chory, ludzie też i sobie kłóćcie się i se tu mieszkajcie  :D i zgadzam się z ówczesnym ministrem p. Sienkiewiczem że ten kraj to :lol:

Jeżeli myślisz, że w innym kraju "żyje się lepiej", to oznacza, że jesteś co najmniej naiwny! Jeśli w jakimś temacie jest lepiej, to w innym jest gorzej. Np.moja kuzynka z USA przyjeżdżała do Polski zęby leczyć, bo tu jest taniej.

Jeżeli myślisz, że w innym kraju "żyje się lepiej", to oznacza, że jesteś co najmniej naiwny! Jeśli w jakimś temacie jest lepiej, to w innym jest gorzej. Np.moja kuzynka z USA przyjeżdżała do Polski zęby leczyć, bo tu jest taniej.

rozwiń
Avatar
anatol / 2 stycznia 2015 o 13:52
0

No już skaczą sobie do gardeł na forach, wyzywają od pisowców, lemingów etc  ci na górze robią z narodu polskiego i...ów a ci jak zwykle podzieleni, jak zwykle koty drą. Historia się powtarza , zawsze naród ten się kłócił stąd była utrata państwowości, rozbiory i inne perypetie historyczne, nigdy nie będziemy potęgą prędzej Polska się  na kawalki rozpadnie przez te klótnie. A ja w tym roku postanawiam wylecieć z tego kraju. Kraj chory, ludzie też i sobie kłóćcie się i se tu mieszkajcie  :D i zgadzam się z ówczesnym ministrem p. Sienkiewiczem że ten kraj to :lol:

No już skaczą sobie do gardeł na forach, wyzywają od pisowców, lemingów etc  ci na górze robią z narodu polskiego i...ów a ci jak zwykle podzieleni, jak zwykle koty drą. Historia się powtarza , zawsze naród ten się kłócił stąd była utrata państwowości, rozbiory i inne perypetie historyczne, nigdy nie będziemy potęgą prędzej Polska się  na kawalki rozpadnie przez te klótnie. A ja w tym roku postanawiam wylecieć z tego kraju. Kraj chory, ludzie też i sobie kłóćcie się i se tu mieszkajcie  :D i zgadzam się z ówczesnym min... rozwiń

Avatar
Anka / 2 stycznia 2015 o 13:28
0

Przeczytajcie ciekawy wpis i zobaczcie ile w tym kraju przeznacza się na nasze zdrowie. Przestałam się dziwić lekarzom rodzinnym. Trzeba być kompletnym i...tą, żeby przystać na takie Link: Trzeba wpisać 3xw i dalej:  medexpress.pl/start/ochrona-zdrowia-w-cenie-kartonu-papierosow/54663/ 

Avatar
she / 2 stycznia 2015 o 13:22
0

Ty sie dobrze czujesz pisowcu jeden? Przecież jest to naturalna sytuacja wynkowa. To lekarz wycenia za ile moze świadczyć swe usługi. NFZ nie chce mu tyle płacić no to dziękuje, nie otwieram gabinetu bo nie mam takiego obowiązku. Przecież kontrakt z poprzedniego roku został podpisany i zrealizowany. A na bieżący - no cóż, nie dogadaliśmy się... Ja też jak podpisywałem kolejną umowę z pracodawcą to podałem ile chce zarabiać i albo się dogadamy albo się rozstajemy.

Pewnie, może nie musi. Oby tylko miał dla kogo otwierać jak się jednak zdecyduje na to otwarcie. Przychodnię zmieniłam już dzisiaj z takiej zamkniętej na otwartą. Polecam wszystkim. :)

Pewnie, może nie musi. Oby tylko miał dla kogo otwierać jak się jednak zdecyduje na to otwarcie. Przychodnię zmieniłam już dzisiaj z takiej zamkniętej na otwartą. Polecam wszystkim. :)

rozwiń
Avatar
ela / 2 stycznia 2015 o 11:04
0

Żałosna opinia, od kilku lat korzystam z usług luxmedu i jestem bardzo zadowolona, jak Cie nie stać to czekaj aż z NFZ się nad tobą zlituja...     luxmed jest fatalny!!!!! nigdy wiecej !!!!

Avatar
pacjent / 2 stycznia 2015 o 10:42
0

Ty sie dobrze czujesz pisowcu jeden? Przecież jest to naturalna sytuacja wynkowa. To lekarz wycenia za ile moze świadczyć swe usługi. NFZ nie chce mu tyle płacić no to dziękuje, nie otwieram gabinetu bo nie mam takiego obowiązku. Przecież kontrakt z poprzedniego roku został podpisany i zrealizowany. A na bieżący - no cóż, nie dogadaliśmy się... Ja też jak podpisywałem kolejną umowę z pracodawcą to podałem ile chce zarabiać i albo się dogadamy albo się rozstajemy.

Kiedyś to wszystko komunistyczny pajacu  " kopaczka " spierd oliła, i to już tyle lat się ciągnie i jest nie do naprawienia,może być tylko gorzej a w nagrodę kaszubski żyd ją z tego problemu uwolnił i jeszcze wylansował i nagrodził, POświęcając innego pajaca w zamian.  Jedno,wielkie,komunisyczno-konfidenckie,czerwone bydło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  biada,oj biada nam pacjentom.

Kiedyś to wszystko komunistyczny pajacu  " kopaczka " spierd oliła, i to już tyle lat się ciągnie i jest nie do naprawienia,może być tylko gorzej a w nagrodę kaszubski żyd ją z tego problemu uwolnił i jeszcze wylansował i nagrodził, POświęcając innego pajaca w zamian.  Jedno,wielkie,komunisyczno-konfidenckie,czerwone bydło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  biada,oj biada nam pacjentom.

rozwiń
Avatar
wizjoner / 2 stycznia 2015 o 10:33
0

Złodzieje z rządu muszą nakraść na styczniowe 13tki i nagrody więc przypiera się lekarzy do muru,żeby za 11zł miesięcznie diagnozowali chorych w kierunku nowotworów. 

Po to żyd to robi aby skłócić Polaków,żeby ci sami sobie nawzajem skakali do gardeł,żeby się sami zagryzali !!!!

Avatar
Grzesiek / 21 października 2015 o 21:24
0

zapisałem się do nowej przechodni w Lublinie na Ponikwodzie. Miło, czysto, bez kolejek.

Pani Doktor bez problemu dała mi skierowanie na badania. Polecam.  www.primed.lublin.pl

Zaczynam wierzyć w służbę zdrowia

Avatar
mordotymoja / 3 stycznia 2015 o 20:25
0

Bo ten kraj nauczył nas obywateli,że tutaj wszystko jest dopustem Bożym.Narodziny,życie,śmierc.Nam nic sie nienależy,to wszystko to jest dobra wola wybrańców;rządu,wszelkiek maści urzędników,lekarzy.My się nie buntujemy,nie skarżymy,bo dostatecznie jesteśmy ogłupieni i bezradni.Amen.

Avatar
prawniczka / 3 stycznia 2015 o 17:53
0

jesteś żałosna i nie obrażaj ludzi nowobogacka prostaczko. Twój tatuś sprzedał świnki na wsi i taka jesteś teraz ura bura?!!! Dzisiaj kasę zarabia złodziej, prostytutka i cwaniak. Ludzie co mają cos w głowach, wiedzę i kompetencje zarabiają najniższą krajową. Właśnie przez takich jak ty!!! Zamiast opowiadać o luxmedach ( gdzie przypadkowi lekarze poświęcają pacjentom 5 minut za 100zl ) zafunduj sobie dobrego psychiatrę niech da ci czopek od kompleksów.

Avatar
BellaKoza / 2 stycznia 2015 o 17:16
0

No już skaczą sobie do gardeł na forach, wyzywają od pisowców, lemingów etc  ci na górze robią z narodu polskiego i...ów a ci jak zwykle podzieleni, jak zwykle koty drą. Historia się powtarza , zawsze naród ten się kłócił stąd była utrata państwowości, rozbiory i inne perypetie historyczne, nigdy nie będziemy potęgą prędzej Polska się  na kawalki rozpadnie przez te klótnie. A ja w tym roku postanawiam wylecieć z tego kraju. Kraj chory, ludzie też i sobie kłóćcie się i se tu mieszkajcie  :D i zgadzam się z ówczesnym ministrem p. Sienkiewiczem że ten kraj to :lol:


No już skaczą sobie do gardeł na forach, wyzywają od pisowców, lemingów etc  ci na górze robią z narodu polskiego i...ów a ci jak zwykle podzieleni, jak zwykle koty drą. Historia się powtarza , zawsze naród ten się kłócił stąd była utrata państwowości, rozbiory i inne perypetie historyczne, nigdy nie będziemy potęgą prędzej Polska się  na kawalki rozpadnie przez te klótnie. A ja w tym roku postanawiam wylecieć z tego kraju. Kraj chory, ludzie też i sobie kłóćcie się i se tu mieszkajcie  :D i zgadzam się z ówczesnym ministrem p. Sienkiewiczem że ten kraj to :lol:

Jeżeli myślisz, że w innym kraju "żyje się lepiej", to oznacza, że jesteś co najmniej naiwny! Jeśli w jakimś temacie jest lepiej, to w innym jest gorzej. Np.moja kuzynka z USA przyjeżdżała do Polski zęby leczyć, bo tu jest taniej.

Jeżeli myślisz, że w innym kraju "żyje się lepiej", to oznacza, że jesteś co najmniej naiwny! Jeśli w jakimś temacie jest lepiej, to w innym jest gorzej. Np.moja kuzynka z USA przyjeżdżała do Polski zęby leczyć, bo tu jest taniej.

rozwiń
Avatar
anatol / 2 stycznia 2015 o 13:52
0

No już skaczą sobie do gardeł na forach, wyzywają od pisowców, lemingów etc  ci na górze robią z narodu polskiego i...ów a ci jak zwykle podzieleni, jak zwykle koty drą. Historia się powtarza , zawsze naród ten się kłócił stąd była utrata państwowości, rozbiory i inne perypetie historyczne, nigdy nie będziemy potęgą prędzej Polska się  na kawalki rozpadnie przez te klótnie. A ja w tym roku postanawiam wylecieć z tego kraju. Kraj chory, ludzie też i sobie kłóćcie się i se tu mieszkajcie  :D i zgadzam się z ówczesnym ministrem p. Sienkiewiczem że ten kraj to :lol:

No już skaczą sobie do gardeł na forach, wyzywają od pisowców, lemingów etc  ci na górze robią z narodu polskiego i...ów a ci jak zwykle podzieleni, jak zwykle koty drą. Historia się powtarza , zawsze naród ten się kłócił stąd była utrata państwowości, rozbiory i inne perypetie historyczne, nigdy nie będziemy potęgą prędzej Polska się  na kawalki rozpadnie przez te klótnie. A ja w tym roku postanawiam wylecieć z tego kraju. Kraj chory, ludzie też i sobie kłóćcie się i se tu mieszkajcie  :D i zgadzam się z ówczesnym min... rozwiń

Avatar
Anka / 2 stycznia 2015 o 13:28
0

Przeczytajcie ciekawy wpis i zobaczcie ile w tym kraju przeznacza się na nasze zdrowie. Przestałam się dziwić lekarzom rodzinnym. Trzeba być kompletnym i...tą, żeby przystać na takie Link: Trzeba wpisać 3xw i dalej:  medexpress.pl/start/ochrona-zdrowia-w-cenie-kartonu-papierosow/54663/ 

Avatar
she / 2 stycznia 2015 o 13:22
0

Ty sie dobrze czujesz pisowcu jeden? Przecież jest to naturalna sytuacja wynkowa. To lekarz wycenia za ile moze świadczyć swe usługi. NFZ nie chce mu tyle płacić no to dziękuje, nie otwieram gabinetu bo nie mam takiego obowiązku. Przecież kontrakt z poprzedniego roku został podpisany i zrealizowany. A na bieżący - no cóż, nie dogadaliśmy się... Ja też jak podpisywałem kolejną umowę z pracodawcą to podałem ile chce zarabiać i albo się dogadamy albo się rozstajemy.

Pewnie, może nie musi. Oby tylko miał dla kogo otwierać jak się jednak zdecyduje na to otwarcie. Przychodnię zmieniłam już dzisiaj z takiej zamkniętej na otwartą. Polecam wszystkim. :)

Pewnie, może nie musi. Oby tylko miał dla kogo otwierać jak się jednak zdecyduje na to otwarcie. Przychodnię zmieniłam już dzisiaj z takiej zamkniętej na otwartą. Polecam wszystkim. :)

rozwiń
Avatar
ela / 2 stycznia 2015 o 11:04
0

Żałosna opinia, od kilku lat korzystam z usług luxmedu i jestem bardzo zadowolona, jak Cie nie stać to czekaj aż z NFZ się nad tobą zlituja...     luxmed jest fatalny!!!!! nigdy wiecej !!!!

Avatar
pacjent / 2 stycznia 2015 o 10:42
0

Ty sie dobrze czujesz pisowcu jeden? Przecież jest to naturalna sytuacja wynkowa. To lekarz wycenia za ile moze świadczyć swe usługi. NFZ nie chce mu tyle płacić no to dziękuje, nie otwieram gabinetu bo nie mam takiego obowiązku. Przecież kontrakt z poprzedniego roku został podpisany i zrealizowany. A na bieżący - no cóż, nie dogadaliśmy się... Ja też jak podpisywałem kolejną umowę z pracodawcą to podałem ile chce zarabiać i albo się dogadamy albo się rozstajemy.

Kiedyś to wszystko komunistyczny pajacu  " kopaczka " spierd oliła, i to już tyle lat się ciągnie i jest nie do naprawienia,może być tylko gorzej a w nagrodę kaszubski żyd ją z tego problemu uwolnił i jeszcze wylansował i nagrodził, POświęcając innego pajaca w zamian.  Jedno,wielkie,komunisyczno-konfidenckie,czerwone bydło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  biada,oj biada nam pacjentom.

Kiedyś to wszystko komunistyczny pajacu  " kopaczka " spierd oliła, i to już tyle lat się ciągnie i jest nie do naprawienia,może być tylko gorzej a w nagrodę kaszubski żyd ją z tego problemu uwolnił i jeszcze wylansował i nagrodził, POświęcając innego pajaca w zamian.  Jedno,wielkie,komunisyczno-konfidenckie,czerwone bydło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  biada,oj biada nam pacjentom.

rozwiń
Avatar
wizjoner / 2 stycznia 2015 o 10:33
0

Złodzieje z rządu muszą nakraść na styczniowe 13tki i nagrody więc przypiera się lekarzy do muru,żeby za 11zł miesięcznie diagnozowali chorych w kierunku nowotworów. 

Po to żyd to robi aby skłócić Polaków,żeby ci sami sobie nawzajem skakali do gardeł,żeby się sami zagryzali !!!!