Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2009 r.
14:02
Edytuj ten wpis

Geodeta zawinił, właściciel działki zapłaci

0 5 A A

Na posesji Zbigniewa Gąsiora w Osmolicach Pierwszych (gm. Strzyżewice) jego sąsiad stawia ogrodzenie. To efekt nieudolnego wytyczenia granicy pomiędzy działkami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sprawa jest patowa. Jedyne, co mogę zrobić, to zlecić nowy pomiar. Ale dlaczego mam płacić za cudze błędy? – denerwuje się nasz Czytelnik.

Chodzi o pomiar, który został wykonany na polecenie wójta Strzyżewic.

– Gmina była właścicielem działki, więc do niej, jako zbywającego, należało wznowienie linii granicznej. Niestety, wójt nie dopełnił wszystkich obowiązków i krótko mówiąc "zabrał” mi kawałek działki. A teraz chce się wybielić i zrzuca z siebie odpowiedzialność – irytuje się Gąsior.

Żaden z właścicieli sąsiednich działek nie został powiadomiony o planowanych czynnościach geodezyjnych. Poza tym geodeta nie zgłosił tego do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Lublinie, co należało do jego obowiązków. Pan Zbigniew zwrócił się więc do wyższej instancji – Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Lublinie.

– Uzyskałem potwierdzenie, że geodeta rzeczywiście nie działał zgodnie z prawem. Inspektor z WINGiK wystąpił również z wnioskiem do wójta o wykonanie nowych czynności geodezyjnych, tym razem zgodnych z przepisami – relacjonuje Gąsior.

Tymczasem wójt twierdzi, że wniosek jest bezzasadny. – Nie muszę tego robić, bo geodeta nie dokonał pomiaru, tylko wskazania punktów granicznych nowemu właścicielowi – argumentuje Jan Dąbrowski. – Poza tym nie jestem stroną w tej sprawie, bo nie jestem już właścicielem tej działki.

Co ciekawe, w dwóch pismach, które pan Zbigniew dostał z Urzędu Gminy Strzyżewice, opisane są różne wersje tego zdarzenia. W piśmie z 18 czerwca 2009 r. czytamy m.in "(…) W czasie pomiaru nie odszukano betonowych znaków granicznych”, a w drugim, z 14 października 2009 r.; "(…) geodeta nie wykonał pomiarów geodezyjnych, a jedynie wskazał granice nieruchomości przyszłym nabywcom tej nieruchomości.” Można też odnieść wrażenie, że wójt nie bardzo kontroluje, co się w tej sprawie dzieje. W rozmowie telefonicznej zapewniał nas, że wysłał tylko jedno pismo, pan Gąsior posiada je dwa.

– Poczekam jeszcze na ruch ze strony gminy w sprawie mojej działki. Jeżeli nic się nie zmieni, zastanowię się nad skierowaniem sprawy do sądu – mówi Gąsior.

Żeby rozwikłać tę sytuację powinienem zlecić nowy pomiar geodezyjny. Ale dlaczego to ja mam płacić za błąd popełniony przez Urząd Gminy? – pyta Zbigniew Gąsior z Osmolic Pierwszych
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 maja 2010 r. o 11:41
Chłop Polski napisał:
NIE MA NIC PROSTSZEGO,POD WYRYSEM NA PODSTAWIE KTÓREGO GRODZI SIĘ SĄSIAD WIDNIEJE LOGO I PODPIS UPRAWNIONEGO GEODETY-SPRAWĘ NALEŻY SKIEROWAĆ DO SĄDU I SPOKOJNIE CZEKAĆ.SĄD DOTRZE I DO GMINNYCH URZĘDNIKÓW O ILE ZAWINILI-nie radzę kłócić się z sąsiadem bo ten niekiedy pozostaje za naszym płotem do końca swojego,bądź naszego życia ,a słowa piosenki"Jak dobrze mieć sąsiada"wcale nie są banałem.

Gmina S. to nie gs.... yes?
Avatar
rena / 4 maja 2010 r. o 14:06
Jest jeszcze lepsza gmina - Jastków. NIc nie załatwisz w tym betonie.
Avatar
hihihi / 19 listopada 2009 r. o 14:47
Zbychu walcz do upadłego . Gazole górą !!!!!!!!!
Avatar
~gosc~ / 18 listopada 2009 r. o 22:01
Jaki sad. W tej gminie powinno zadomowić sie na dłużej CBA albo inne służby. Korupcja goni korupcję. Wójt Dąbrowski zyskał przez dwie kadencje kokosy, a teraz zamierza czmychnąć do USA, żeby za nic nie odpowiadać. Ma wszystko daleko gdzieś, mieszkańców gminy przede wszystkim. A to dzieje się w uzrędzie to wołą o pomstę do nieba - swoi obsadzili posadki, starych, których nie można wywalić, ciągle się zastrasza.
Avatar
Chłop Polski / 18 listopada 2009 r. o 15:01
NIE MA NIC PROSTSZEGO,POD WYRYSEM NA PODSTAWIE KTÓREGO GRODZI SIĘ SĄSIAD WIDNIEJE LOGO I PODPIS UPRAWNIONEGO GEODETY-SPRAWĘ NALEŻY SKIEROWAĆ DO SĄDU I SPOKOJNIE CZEKAĆ.SĄD DOTRZE I DO GMINNYCH URZĘDNIKÓW O ILE ZAWINILI-nie radzę kłócić się z sąsiadem bo ten niekiedy pozostaje za naszym płotem do końca swojego,bądź naszego życia ,a słowa piosenki"Jak dobrze mieć sąsiada"wcale nie są banałem.
Avatar
Gość / 5 maja 2010 r. o 11:41
Chłop Polski napisał:
NIE MA NIC PROSTSZEGO,POD WYRYSEM NA PODSTAWIE KTÓREGO GRODZI SIĘ SĄSIAD WIDNIEJE LOGO I PODPIS UPRAWNIONEGO GEODETY-SPRAWĘ NALEŻY SKIEROWAĆ DO SĄDU I SPOKOJNIE CZEKAĆ.SĄD DOTRZE I DO GMINNYCH URZĘDNIKÓW O ILE ZAWINILI-nie radzę kłócić się z sąsiadem bo ten niekiedy pozostaje za naszym płotem do końca swojego,bądź naszego życia ,a słowa piosenki"Jak dobrze mieć sąsiada"wcale nie są banałem.

Gmina S. to nie gs.... yes?
Avatar
rena / 4 maja 2010 r. o 14:06
Jest jeszcze lepsza gmina - Jastków. NIc nie załatwisz w tym betonie.
Avatar
hihihi / 19 listopada 2009 r. o 14:47
Zbychu walcz do upadłego . Gazole górą !!!!!!!!!
Avatar
~gosc~ / 18 listopada 2009 r. o 22:01
Jaki sad. W tej gminie powinno zadomowić sie na dłużej CBA albo inne służby. Korupcja goni korupcję. Wójt Dąbrowski zyskał przez dwie kadencje kokosy, a teraz zamierza czmychnąć do USA, żeby za nic nie odpowiadać. Ma wszystko daleko gdzieś, mieszkańców gminy przede wszystkim. A to dzieje się w uzrędzie to wołą o pomstę do nieba - swoi obsadzili posadki, starych, których nie można wywalić, ciągle się zastrasza.
Avatar
Chłop Polski / 18 listopada 2009 r. o 15:01
NIE MA NIC PROSTSZEGO,POD WYRYSEM NA PODSTAWIE KTÓREGO GRODZI SIĘ SĄSIAD WIDNIEJE LOGO I PODPIS UPRAWNIONEGO GEODETY-SPRAWĘ NALEŻY SKIEROWAĆ DO SĄDU I SPOKOJNIE CZEKAĆ.SĄD DOTRZE I DO GMINNYCH URZĘDNIKÓW O ILE ZAWINILI-nie radzę kłócić się z sąsiadem bo ten niekiedy pozostaje za naszym płotem do końca swojego,bądź naszego życia ,a słowa piosenki"Jak dobrze mieć sąsiada"wcale nie są banałem.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier AZS UMCS Lublin wykorzystał przerwę w rozgrywkach na zmiany kadrowe

Polski Cukier AZS UMCS Lublin wykorzystał przerwę w rozgrywkach na zmiany kadrowe

Z klubem po niespełna trzech sezonach pożegnała się Emilia Kośla. 21-letnia skrzydłowa w tym sezonie raczej rozczarowywała – średnio zdobywała zaledwie 2 pkt na mecz. Wcześniej jej statystyki, ale także rola w drużynie były znacznie lepsze. Kośla miała w obecnych rozgrywkach właściwie tylko 1 dobry występ. Miał on miejsce na otwarcie sezonu, kiedy w rywalizacji z Polskimi Przetworami KS Basket 25 Bydgoszcz zdobyła 8 pkt

Żona nie miała kontaktu z mężem. Strażacy musieli siłowo wejść do mieszkania

Żona nie miała kontaktu z mężem. Strażacy musieli siłowo wejść do mieszkania

Zatrucie tlenkiem węgla było prawdopodobną przyczyną śmierci 38-letniego mieszkańca Tomaszowa Lubelskiego. Służby ratunkowe zaalarmowała żona zaniepokojona brakiem kontaktu z mężczyzną.

Odkurzacze automatyczne vs. bezprzewodowe – wygoda i komfort sprzątania

Odkurzacze automatyczne vs. bezprzewodowe – wygoda i komfort sprzątania

Utrzymywanie porządku w naszych wnętrzach jest konieczne, bowiem znacznie wpływa na wygodę oraz komfort korzystania z pomieszczenia. Nie dla każdego jednak czynność sprzątania bywa przyjemna, warto zatem maksymalnie ją sobie ułatwić. Doskonałym pomysłem okazują się być odkurzacze automatyczne.

Zaburzenia osobowości borderline - czym jest osobowość z pogranicza?

Zaburzenia osobowości borderline - czym jest osobowość z pogranicza?

Zaburzenia osobowości są złożone i mogą stanowić problem w codziennym funkcjonowaniu. Zaburzenie osobowości typu borderline (BPD) jest jednym z najbardziej znanych schorzeń i może mieć znaczący wpływ na życie człowieka. Osoby z BPD często zmagają się z niestabilnymi związkami i intensywnymi reakcjami emocjonalnymi, a także z problemami dotyczącymi tożsamości i zachowania. Objawy mogą być bardzo różne u poszczególnych osób, co utrudnia postawienie diagnozy.

Dzieci czekają na nowe przedszkole. Ale radni są na wojnie z wójt

Dzieci czekają na nowe przedszkole. Ale radni są na wojnie z wójt

Niektóre dzieci dojeżdżają do przedszkola kilkanaście kilometrów, bo w tym działającym w ich gminie jest mało miejsc, a warunki dla maluchów wołają o pomstę do nieba. Gmina Kąkolewnica zdobyła już dotację na budowę nowej placówki. Ale przeciwko są radni, którzy zarzucają, że projekt będzie zbyt drogi.

Siatkarki Tomasovii wykonały zadanie, AZS UMCS Lublin bez przełamania

Siatkarki Tomasovii wykonały zadanie, AZS UMCS Lublin bez przełamania

Mecze dzień po dniu, a do tego hala inna niż zwykle. Okazuje się, że to żaden problem dla Tomasovii. Drużyna Stanisława Kaniewskiego w piątek ograła SMS PZPS II Szczyrk 3:0, a w sobotę powtórzyła ten wynik w starciu z Maratonem Krzeszowice. Efekt? Niebiesko-białe wskoczyły na drugie miejsce w tabeli.

Co powinna obecnie uwzględniać dobra opieka medyczna

Co powinna obecnie uwzględniać dobra opieka medyczna

Opieka medyczna – w założeniach pacjentów – powinna być skuteczna, szybka, komfortowa i pochłaniająca jak najmniej kosztów. Tylko, że to teoria: wyzwania, jakie niesie za sobą codzienna dbałość o zdrowie i aktywność wobec chorobowych wyzwań sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się np. prywatne pakiety medyczne. Warto w tym kontekście zastanowić się, co powinna uwzględniać odpowiedniej jakości opieka lekarska. Przede wszystkim trzeba zrozumieć, jaka jest różnica między świadczeniami w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia a prywatnym leczeniem. Świadczenia, które zapewnia NFZ opłacane są niejako na podstawie składek, które opłaca się w ramach umów o pracę. Można więc założyć, że każda pracująca osoba składa się na całokształt działalności NFZ, a co za tym idzie – poszczególne badania, zabiegi i inne rozwiązania.

Woda skażona i kłopot dla tysięcy ludzi, a wójt śmieszkuje na Facebooku

Woda skażona i kłopot dla tysięcy ludzi, a wójt śmieszkuje na Facebooku

„Mieszkańcy szukają informacji, martwiąc się o swoich bliskich a otrzymują garść bełkotu sięgający swym poziomem kulturowym żylety na trybunach”. To jeden z komentarzy zamieszczonych na profilu gminy Wólka (powiat lubelski). Dotyczy tego, co oznacza komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia ujęć Łuszczów Pierwszy i Sobianowice. Napisał je sam wójt.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (29 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (29 listopada)

Od wtorku startuje ostatnia kolejka fazy grupowej. Z tego też względu mecze w każdej z grup będą się już odbywały o tej samej porze. Najpierw dojdzie do rozstrzygnięć w grupie A. O godz. 16 Holandia zmierzy się z Katarem, a Senegal z Ekwadorem.

Zrobiła na nim tak duże wrażenie, że szybko stracił głowę

Zrobiła na nim tak duże wrażenie, że szybko stracił głowę

Krótka internetowa znajomość 40-latka z osobą podającą się za amerykańską żołnierkę zakończyła się utratą 15 tysięcy złotych.

Jaś Kapela z tomem wierszy "Wojownik MDMA" w Księgarni Dosłownej
2 grudnia 2022, 18:00

Jaś Kapela z tomem wierszy "Wojownik MDMA" w Księgarni Dosłownej

"Wojownik MDMA" to tytuł najnowszej książki Jasia Kapeli, którą kontrowersyjny autor będzie promował w lubelskiej Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12). Spotkanie zaplanowano na 2 grudnia o godz. 18.

10 zł to niewiele, ale ziarnko do ziarnka i będą paczki dla potrzebujących rodzin

10 zł to niewiele, ale ziarnko do ziarnka i będą paczki dla potrzebujących rodzin

10 złotych to kwota, na której wydanie właściwie każdy może sobie pozwolić. I tylko o tyle prosi Magdalena Tereszczuk z Tomaszowa Lubelskiego, która organizuje akcję „Paczka za dychę”. Chce pomóc jeszcze przed świętami co najmniej dwóm potrzebującym polskim rodzinom.

Mundial 2022: Portugalia – Urugwaj 2:0. Awans bez żadnych problemów

Mundial 2022: Portugalia – Urugwaj 2:0. Awans bez żadnych problemów

Dublet Bruno Fernandesa zapewnił Portugalii wygraną nad Urugwajem i awans do fazy pucharowej. Tym samym ekipa z półwyspu iberyjskiego do ostatniego meczu w grupie może podejść z dużym luzem. Natomiast Urusi, choć całkowitych szans na awans nie stracili znaleźli się w arcytrudnej sytuacji

Miała być atrakcją Centrum Spotkania Kultur. Fasada za 2,7 mln zł nie świeci
galeria

Miała być atrakcją Centrum Spotkania Kultur. Fasada za 2,7 mln zł nie świeci

Nie działa jedna z architektonicznych atrakcji Centrum Spotkania Kultur. Montaż multimedialnej fasady kosztował ponad 2,7 mln zł. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być wymiana wszystkich sterowników na całej ścianie frontowej budynku

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 listopada 2022 r.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!