Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2015 r.
21:08

Giełda w Elizówce z nowym prezesem. Przed laty startował do Sejmu z listy PiS

Autor: Zdjęcie autora aa
0 37 A A
Andrzej Ryl prezesem Elizówki zostanie 4 stycznia (fot. Paweł Buczkowski/archiwum)
Andrzej Ryl prezesem Elizówki zostanie 4 stycznia (fot. Paweł Buczkowski/archiwum)

Andrzej Ryl jest nowym prezesem Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce. Funkcje prezesa obejmie 4 stycznia 2016 r. Rada nadzorcza spółki największej giełdy rolno-spożywczej w Lubelskiem nie wybrała wiceprezesa.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dotychczasowy prezes LRH w Elizówce Ryszard Nowak (do ub.r. związany z PO) i wiceprezes Piotr Janczarek (PSL) stracili stanowiska w połowie października. Według oficjalnej informacji Ministerstwa Skarbu Państwa, do którego należy większość udziałów w spółce, podwodem odwołania byłych szefów lubelskiej giełdy był „brak zaufania” i „nienależyta” współpraca zarządu z radą nadzorczą spółki.

W przypadku dwóch konkursów rada nadzorcza nie wybrała nowych władz. Udało się dopiero w minioną sobotę. Nowym prezesem jest pochodzący z Nałęczowa Andrzej Ryl.

– Jestem mile zaskoczony decyzją, że w tym konkursie zająłem pierwsze miejsce i ten konkurs wygrałem – przyznaje zwycięzca.

Ryl ma 59 lat. To absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1990-98 pełnił funkcję prezesa Nałęczowskiej Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Nałęczowie. W tym czasie był też radnym w Radzie Miejskiej w Nałęczowie. W latach 1999-2005 pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Od 2000 do 2005 r. kierował też Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W 2005 roku startował do Sejmu z listy PiS. Mandatu nie zdobył. W ostatnim czasie prowadził własną działalność gospodarczą. Ryl nie należy żadnej partii politycznej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w konkursie na członków zarządu giełdy w Elizówce wystartowali też poprzedni prezesi – Nowak i Janczarek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 r. o 11:20
0

wygląd chłopa a nie prezesa

A tobie lepiej by odpowiadał wygląd Grodzkiej niż chłopa?

Avatar
135 / 29 stycznia 2016 r. o 11:19
0

Zostaliśmy wszyscy oszukani. PiS nie zmienia kraju, a jedynie pcha na stanowiska swoich aparatczyków. Trzeba bronić Trybunału Konstytucyjnego, bo to jedyna instytucja, która patrzy na łapy politykom, którzy skłócają nas i żyją z naszych podatków. Później zabiorą się za prokuraturę, sądy, zakneblują dziennikarzy nieposłusznych władzy i pracowników naukowych. Jedynym gwarantem wolności są wolne media i sądy!

Jazgot ryjka odciąganego od korytka. Najlepiej gdyby PiS brał odpowiedzialność za władzę a przy korytach siedziały wieprze z ośmiorniczką w ryju.

Jazgot ryjka odciąganego od korytka. Najlepiej gdyby PiS brał odpowiedzialność za władzę a przy korytach siedziały wieprze z ośmiorniczką w ryju.

rozwiń
Avatar
zoolog / 27 grudnia 2015 r. o 10:09
0

wybór bardzo zły.. to czego ten pan sie dotknie idzie w ruine.zostawia za soba długi i nie rozliczone sprawy.. jak po-psl było u sterów... nalezał do psl..sympatyzował... teraz juz pis... skacze z kwiatka na kwiatek

Czyli ''PSZCZÓŁECZKA'' ,aby tylko dobrze zapylał.!?

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 r. o 19:02
0
wybór bardzo zły.. to czego ten pan sie dotknie idzie w ruine.zostawia za soba długi i nie rozliczone sprawy.. jak po-psl było u sterów... nalezał do psl..sympatyzował... teraz juz pis... skacze z kwiatka na kwiatek
Avatar
Gość / 24 grudnia 2015 r. o 12:14
0
Konkurencja nie spi... Pożal się Boże doc...pewnie z miasta pochodzi...
Avatar
doc.drhab / 23 grudnia 2015 r. o 21:05
0

On to babę swoją nap.......la, burak jeden ale to cały pis

Avatar
beczka śmierci / 23 grudnia 2015 r. o 11:38
0

Cala władza w rece ludu. Tylko Prawo i Sprawiedliwosc zapewni nam lepsze zycie.

Biegnij szybko do lekarza. Może uda się uratować chociaż kawałek mózgu. 

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 r. o 19:43
0
Dalej tępota ,miernota i wierność popłaca.Kiedyś jeden z vice-wojewodów mawiał/kiedy miał do czynienia z niedorajdą/-"jakiegoś mnie Boziu stworzyła takiego mnie mosz".Czym obecny prezes błysnął:służalczością wobec PSL-u.Przecież to ich człowiek.Teraz przytulony do PIS-u.Niech ktoś zapyta w Nałęczowie ,czy w Końskowoli to się dowie:zero inicjatywy.Czy taki9 człowiek ma zarządzać giełda?Wybaczc8ie,ale zaczynamy od nowa!
Avatar
13tka / 22 grudnia 2015 r. o 19:20
0

mogę zdradzić, kto walczył o fotel prezesa https://www.facebook.com/paweljanulewicz13/

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 r. o 15:29
0
Krzysiu promuj dalej pseudo prawicowców a członków PiS olewaj oj będziesz płakał przy wewnętrznych wyborach. Szefem to ty już nie będziesz!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 r. o 11:20
0

wygląd chłopa a nie prezesa

A tobie lepiej by odpowiadał wygląd Grodzkiej niż chłopa?

Avatar
135 / 29 stycznia 2016 r. o 11:19
0

Zostaliśmy wszyscy oszukani. PiS nie zmienia kraju, a jedynie pcha na stanowiska swoich aparatczyków. Trzeba bronić Trybunału Konstytucyjnego, bo to jedyna instytucja, która patrzy na łapy politykom, którzy skłócają nas i żyją z naszych podatków. Później zabiorą się za prokuraturę, sądy, zakneblują dziennikarzy nieposłusznych władzy i pracowników naukowych. Jedynym gwarantem wolności są wolne media i sądy!

Jazgot ryjka odciąganego od korytka. Najlepiej gdyby PiS brał odpowiedzialność za władzę a przy korytach siedziały wieprze z ośmiorniczką w ryju.

Jazgot ryjka odciąganego od korytka. Najlepiej gdyby PiS brał odpowiedzialność za władzę a przy korytach siedziały wieprze z ośmiorniczką w ryju.

rozwiń
Avatar
zoolog / 27 grudnia 2015 r. o 10:09
0

wybór bardzo zły.. to czego ten pan sie dotknie idzie w ruine.zostawia za soba długi i nie rozliczone sprawy.. jak po-psl było u sterów... nalezał do psl..sympatyzował... teraz juz pis... skacze z kwiatka na kwiatek

Czyli ''PSZCZÓŁECZKA'' ,aby tylko dobrze zapylał.!?

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 r. o 19:02
0
wybór bardzo zły.. to czego ten pan sie dotknie idzie w ruine.zostawia za soba długi i nie rozliczone sprawy.. jak po-psl było u sterów... nalezał do psl..sympatyzował... teraz juz pis... skacze z kwiatka na kwiatek
Avatar
Gość / 24 grudnia 2015 r. o 12:14
0
Konkurencja nie spi... Pożal się Boże doc...pewnie z miasta pochodzi...
Avatar
doc.drhab / 23 grudnia 2015 r. o 21:05
0

On to babę swoją nap.......la, burak jeden ale to cały pis

Avatar
beczka śmierci / 23 grudnia 2015 r. o 11:38
0

Cala władza w rece ludu. Tylko Prawo i Sprawiedliwosc zapewni nam lepsze zycie.

Biegnij szybko do lekarza. Może uda się uratować chociaż kawałek mózgu. 

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 r. o 19:43
0
Dalej tępota ,miernota i wierność popłaca.Kiedyś jeden z vice-wojewodów mawiał/kiedy miał do czynienia z niedorajdą/-"jakiegoś mnie Boziu stworzyła takiego mnie mosz".Czym obecny prezes błysnął:służalczością wobec PSL-u.Przecież to ich człowiek.Teraz przytulony do PIS-u.Niech ktoś zapyta w Nałęczowie ,czy w Końskowoli to się dowie:zero inicjatywy.Czy taki9 człowiek ma zarządzać giełda?Wybaczc8ie,ale zaczynamy od nowa!
Avatar
13tka / 22 grudnia 2015 r. o 19:20
0

mogę zdradzić, kto walczył o fotel prezesa https://www.facebook.com/paweljanulewicz13/

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 r. o 15:29
0
Krzysiu promuj dalej pseudo prawicowców a członków PiS olewaj oj będziesz płakał przy wewnętrznych wyborach. Szefem to ty już nie będziesz!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 września 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 września 2021 roku

Azoty Puławy – Fuchse Berlin 24:32. Niespodzianka tylko do przerwy

Azoty Puławy – Fuchse Berlin 24:32. Niespodzianka tylko do przerwy

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy przegrały u siebie z Fuchse Berlin 24:32. Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień w Berlinie.

Puławy: Premie, nagrody i podwyżka. Koniec sporu w Koltarze

Puławy: Premie, nagrody i podwyżka. Koniec sporu w Koltarze

Związkowcy WZZ "Walka" z puławskiego oddziału kolejowej spółki Koltar zakończyli spór zbiorowy z pracodawcą. Propozycja podwyżki o 135 zł, październikowych nagród i pięcioprocentowych premii została zaakceptowana przez pracowników.

Higiena aparatu ortodontycznegoHigiena aparatu ortodontycznego

Higiena aparatu ortodontycznegoHigiena aparatu ortodontycznego

Aparat ortodontyczny znacząco utrudnia higienę jamy ustnej. Zamki, gumeczki czy łuk aparatu uniemożliwiają szczoteczce i paście do zębów precyzyjne obmycie z codziennych nalotów kluczowych miejsc, co sprawia, że zaczyna nagromadzać się w nich płytka nazębna. Z tego powodu osoby regulujące zgryz aparatami częściej muszą zmagać się z próchnicą, stanami zapalnymi dziąseł i nieświeżym oddechem. Antidotum na to stanowi korzystanie ze specjalnych produktów, które pomagają w czyszczeniu zarówno jamy ustnej, jak i samego aparatu.

Festiwal Dwa Teatry w Zamościu. Pierwsze takie wydarzenie kulturalne [zdjęcia]
galeria

Festiwal Dwa Teatry w Zamościu. Pierwsze takie wydarzenie kulturalne [zdjęcia]

Galą na Rynku Wielkim zakończył się XX Festiwal "Dwa Teatry" 2021. To wydarzenie, w czasie którego prezentowane są dzieła Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej z dwóch ostatnich lat. O nagrody rywalizowało 48 realizacji radiowych oraz 26 produkcji telewizyjnych

Były poseł zapowiada otwarcie nowego lokalu gastronomicznego w Lublinie

Były poseł zapowiada otwarcie nowego lokalu gastronomicznego w Lublinie

Jeszcze jesienią uruchomiony ma być nowy lokal gastronomiczny w pomieszczeniach dawnej Czarciej Łapy. Ogłosił to dzisiaj przedsiębiorca i były poseł Janusz Palikot.

Weź rower i jedź na niedzielny rajd "Łęczna na rowery"

Weź rower i jedź na niedzielny rajd "Łęczna na rowery"

Nie macie planów na najbliższą niedzielę, to weźcie rower i wybierzcie się do Łęcznej. W niedzielę, 26 września z Łęcznej ruszy 11. już rajd „Łęczna na rowery”.

Pierwsze gwiazdy zabłysną w piątek w Alei Gwiazd Kraśnickiego Sportu
galeria

Pierwsze gwiazdy zabłysną w piątek w Alei Gwiazd Kraśnickiego Sportu

Aleja Gwiazd Kraśnickiego Sportu zostanie odsłonięta w piątek. Pierwszymi uhonorowanymi na pamiątkowych tablicach będą olimpijczycy pochodzący z miasta

Protest w Lublinie w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Umierają w ciszy" [zdjęcia]
galeria

Protest w Lublinie w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Umierają w ciszy" [zdjęcia]

„Stan wyjątkowej podłości” – pod takim hasłem odbywała się dzisiejsza manifestacja w Lublinie. Przy ulicy Podwale, w sąsiedztwie siedziby Straży Granicznej, pojawiło się kilkanaście osób, które protestowały przeciwko sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Chciały też upamiętnić zmarłych kilka dni temu na granicy migrantów. „Umierają w ciszy” – brzmiał napis na jednym z transparentów.

"Wrażenia" - wystawa Pawła Znamierowskiego w CSK
29 września 2021, 18:00

"Wrażenia" - wystawa Pawła Znamierowskiego w CSK

29 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy "Wrażenia" Pawła Znamierowskiego z okazji 35-lecia pracy twórczej artysty.

Lubelskie o krok od obostrzeń. Ten powiat już się do nich kwalifikuje

Lubelskie o krok od obostrzeń. Ten powiat już się do nich kwalifikuje

Powiat łęczyński jako pierwszy w województwie lubelskim kwalifikuje się do obostrzeń regionalnych. Nie ma jeszcze decyzji resortu zdrowia o ich wprowadzeniu, ale można się jej spodziewać jeszcze w tym tygodniu.

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Zamieszanie wokół konkursu na maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. Autorka jednej z wyróżnionych prac zarzuca wykorzystanie swojego pomysłu, choć konkurs formalnie nie został rozstrzygnięty. Zdaniem organizatorów, zarzuty są nieprawdziwe, krzywdzące i godzą w wizerunek wydarzenia

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może
25 września 2021, 20:00

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może

Restauracja Może przy ul. Żeglarskiej 5a otwiera swoje wnętrze. 25 września o godz. 20 będzie można wziąć udział w koncercie Wojtka Władka i degustacji.

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Spotkaniem u siebie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie Polski Cukier Avia Świdnik rozpocznie nowe rozgrywki na zapleczu PlusLigi. Początek środowego meczu w hali Szkoły Podstawowej nr 7 o godzinie 18.

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Władze Białej Podlaskiej chcą uhonorować Elżbietę Chaberską, działaczkę „Solidarności”. O przyznaniu jej tytułu „Zasłużonego dla Miasta” zdecydują radni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!