Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 maja 2021 r.
19:38

Górki czechowskie. Deweloper otworzył, aktywiści „zamknęli”

Autor: Zdjęcie autora drs
0 76 A A

„Uroczyste zamknięcie” zorganizowali w poniedziałek na górkach czechowskich w Lublinie aktywiści przeciwni inwestycji wykonanej na tym terenie przez spółkę TBV Investment.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Firma zbudowała tu oświetloną alejkę z ławkami, placem zabaw i wybiegiem dla psów. Spółka przedstawia to jako pierwszy etap 75-hektarowego parku naturalistycznego, który obiecała władzom miasta w zamian za zgodę na zabudowanie, głównie blokami mieszkalnymi, 25 ha górek.

– Jest to bardzo brutalna, arogancka ingerencja w ekosystem – ocenia Krzysztof Gorczyca, prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka. Przyznaje, że liczba korzystających z alejki świadczy o tym, że takie obiekty są mieszkańcom potrzebne, jednak twierdzi, że nie powinny tu powstać. Powołuje się na zamówioną przez miasto inwentaryzację przyrodniczą wskazującą wąwóz jako cenny element.

– Mamy wrażenie, że inwentaryzacja przyrodnicza, która kosztowała kilkadziesiąt tysięcy złotych i została całkowicie  zignorowana, służy właściwie temu, żeby wykonawcy tych prac wiedzieli, gdzie niszczyć, bo innego pożytku z tego dokumentu miasto nie robi – stwierdza Gorczyca. – Ta budowa, ta farsa powinna zostać natychmiast przerwana. Miasto nie powinno wydawać żadnego więcej pozwolenia na budowę w tym terenie, dopóki nie zostanie przeprowadzona gruntowna ocena oddziaływania na środowisko.

Aktywiści podkreślają, że wydanie pozwolenia na budowę nie było poprzedzone wydaniem decyzji środowiskowej. Taka decyzja byłaby wymagana w przypadku, gdyby alejka miała więcej niż kilometr. Zdaniem ekologów dzielenie budowy parku obiecywanego przez TBV Investment na mniejsze elementy jest unikaniem takiej oceny.

– Miasto doskonale ma świadomość poprzez umowę z TBV, że tych ścieżek ma być w planie wiele kilometrów więcej. Więc udawanie teraz, że to ma mniej niż kilometr i ocena oddziaływania na środowisko nie jest potrzebna, jest po prostu rżnięciem głupa i robieniem sobie żartów z mieszkańców i przyrody – podkreśla prezes Towarzystwa.

Zobacz: Park Górki Czechowskie oficjalnie otwarty

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adamk / 24 maja 2021 r. o 19:44
+72
Jak można być przeciwko czemuś co służy obywatelom. Byłem na otwarciu i widziałem tłumy rodziców z dziećmi. Takie miejsce jak górki czechowskie już dawno powinny zostać zagospodarowane. Nie rozumiem dlaczego nikt nie mówi, że ten teren może być i tak już dziś zabudowany i to na 40 ha, a nie na 30 jak tego chce obecny właściciel. Mam wrażenie, ze budzi się tu mentalność - krytykujemy wszystko. Szkoda, że nikt nie zwraca tez uwagi na to co się dzieje po drugiej stronie ulicy... ale cóż. Swojego nikt nie ruszy.
Avatar
adamk / 24 maja 2021 r. o 20:00
+61
Mi nikt nie płaci, ale u was chyba już krucho skoro tylko 4 osoby na "proteście" :)
Avatar
zLublina / 24 maja 2021 r. o 20:07
+58
zamknęli ścieżkę ale z niej korzystają :) i nawet barierki się przydały :) ci ludzie są tak groteskowi że aż brakuje słów :)
Avatar
erniberni / 24 maja 2021 r. o 20:14
+56
Zdjęcia mówią same za siebie - na placu zabaw tłumy, a w pobliżu happeningu "aktywistów" żadnej żywej duszy. Rzeczywistość po raz kolejny brutalnie zweryfikowała te całe ruchy miejskie.
Avatar
Ewa_Ewela1 / 24 maja 2021 r. o 20:12
+52
Z parku korzystają ludzie i to było widać nie tylko w miniony weekend, skończyło się menelstwo na Górkach, przynajmniej w tej części!
Avatar
anne / 24 maja 2021 r. o 20:34
+50
Ekolodzy popelnili błąd. Zamknąć trzeba nie ścieżkę - a sprawcę / sprawców.
 I koniecznie wsadzić do lochu wszystkich którzy z niej korzystają a plac zabaw ogrodzić drutem kolczastym. Nie można dopuścić do tego, żeby mieszkańcy wreszcie zaczęli korzystać z Górek Czechowskich.
Avatar
Kosmitulo / 24 maja 2021 r. o 21:01
+45
Im po prostu pękają dupska z bólu, że ludzie ze ścieżki terenowej i placów zabaw korzystają.
Avatar
batxman / 24 maja 2021 r. o 21:03
+42
Szaleństwa pod tytułem „Górki czechowskie” ciąg dalszy. Kto to szaleństwo zakończy ostatecznie i bezpowrotnie? I jeszcze jedno pytanie. Czy zieloni „aktywiści” z równą mocą kochają gatunek homo sapiens i czy z taką samą zawziętością bronić zechcą jego praw? Pytam po raz kolejny, bo do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi.
Avatar
kichu / 24 maja 2021 r. o 21:09
+34
niedługo wystarczy że któryś z zaprzyjaźnionych aktywistów pierdnie a Wiejak od razu o tym napisze artykuł
Avatar
Hobbit / 24 maja 2021 r. o 21:21
+31
Przepraszam ale kogo to obchodzi? Jak dla mnie mogą zamknąć nie tylko ścieżkę ale i swoje mieszkania a klucze wrzucić do Bystrzycy. Teren był do niedawna prywatny, teraz jest miejski i należy do wszystkich mieszkańców. Niech ludzie korzystają. Mam wrażenie, że im wszystko przeszkadza. Może pora się wyprowadzić np. do Kraśnika?
Avatar
LAS / 25 maja 2021 r. o 20:04
-7
Co za bełkot! Szkoda, że podwładni DW nie pozwalają się wypowiedzieć czytelnikom tylko szukają zaczepki i wstawiają te same komentarze po 10 razy. Mogliby się trochę wysilić, a nie tylko "kopiuj" "wklej" i w dodatku piszą językiem rodem z Abramowic, którego nikt nie jest w stanie zrozumieć.
  Nie, żebym miał negować znajomość języka nabytą w czasach pobytu w jakimś środowisku, ale żeby wskazywać konkretne miejsce, gdzie przebywa się z własnej woli lub sądowego nakazu, to na publicznym forum chyba nie wypada. Szczególnie że z wyroków sądowych zdarza się tam bywać osobom całkowicie zdrowym. Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów był śp. Krystian  Broll , który odosobniony został na 10 lat tylko za to, że nie chciał poświadczyć nieprawy na rzecz jednego z lokalnych deweloperów jego miejsca zamieszkania i życia. Teraz wiem, skąd tu na forum tak często pojawiają się odwołania do takich miejsc, jak Abramowice, co w jakiejś mierze może tłumaczyć totalny popłoch w lokalnym układzie władzy i pieniądza opartym o  patodeweloperkę .
  Nie, żebym miał negować znajomość języka nabytą w czasach pobytu w jakimś środowisku, ale żeby wskazywać konkretne miejsce, gdzie przebywa się z własnej woli lub sądowego nakazu, to na publicznym forum chyba nie wypada. Szczególnie że z wyroków sądowych zdarza się tam bywać osobom całkowicie zdrowym. Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów był śp. Krystian  Broll , który odosobniony został na 10 lat tylko za to, że nie chciał poświadczyć nieprawy na rzecz jednego z lokalnych deweloperów jego miejsca zamieszkania i ... rozwiń
Avatar
Ewa_Ewela1 / 25 maja 2021 r. o 18:26
+11
kolejny wylew żółci i pokaz kultury osobistej...
Avatar
Monisia / 25 maja 2021 r. o 17:55
-13
Warujesz dalej, dewelo_K_undlu, czy wyskoczyłeś P0 kebaba? Pytam, bo minęło już 6 minut i nie dostałam jeszcze minusika ... Twoj Pan dewelo-burak nie będzie zadowolony ...
Avatar
Monisia / 25 maja 2021 r. o 17:52
-14
Jadę do pracy - ludzie spacerują, wracam z pracy - ludzie spacerują, zaraz też idę na Górki zobaczyć, czy "aktywiści" jeszcze przypadkiem nie podpalili ławek i nie naśmiecili.
  srome_K nr 1 na koniec zmiany skomP0nował dewelo-haiku? Skoro dewelo-patusy płacą za taką P0ezję, są jeszcze większymi głupkami, niż się mogłam tego sP0dziewać.
Avatar
Monisia / 25 maja 2021 r. o 17:47
-14
srome_K_, ścierk0 deweloratuszowa, nie myślisz chyba, że twój toP0rny troling czy trzepanie w lapki P0maga w czymkolwiek dewelo-bandytom, oprócz może P0prawy ich samoP0czucia, kiedy zajrzą kontrolnie na DW, aby P0pławić się w twojej wazelinie z pierwszego tłoczenia. Pieniądz zmarnowany, P0dobnie jak ten wyrzucony na pseudo-ścieżkę.
Avatar
Monisia / 25 maja 2021 r. o 17:46
-19
Dewelo-banda P0d wodzą Dewelo-Duce z Jakubowic niszczy ostatnią enklawę Koziego Grodu. Na forum DW ci bandyci reprezentowani są przez kilku P0żytecznych idiotów, ale przede wszystkim przez agencję PR, która P0sługuje się m.in. następującymi fejk-loginami: _K_, -bez-owijania-, _lupa_________, _XD_, 1223445, 6yhn, Aaaartek, adamk, Agent_Tomek, akerski, Alekshalina, andrzej05, aniani, annamazurek99, anne, annonim, Bakuulaa, Barcka, Belzebu, batxman, Benny102, BillyWhite, Bobas1987, Brutus, BVNHD, cabrio_obatela_Ryska, carlos, Chico, Coffe_Taste, Cotusie, Ddreporter, Dewiz, Doboszzz, DP90, drwstrzas, Dwkomentator, dziennikarzsledczy, dzini, Efflate, ege_szege, ekoreper, ELUSIA1232, Endrju_Golara, Ewa_Ewela1, Ferenc, fordens, friko, gargamel2, Gatusso, Gelon, general, Gonul, Gutek, Hector, Hubertus, Irena_i, Jacenty44, Jacob_Loui, janekalek, janusz sulima, JarekW, K.D., kichu, Klepacki, Klu, Kosmitulo, Krioo, kronikiekoszurii, kronikiniedorozwoju, Kryska_J, KusKus, latif, Lelek, lerek, LoganBig, Login1, lube102, lubelski_szaman, -Lublin- lub-lin, Lublin_, luigi, luthrienne, majormmm, Malwina_Sz, Maly_Glod, Mariolubelski (? To może być niezależny naganiacz na apartamenty), Marko19, mateo, Max…, Mcbolo, mefisto_lubelak, Melody, MichalPolak, miszczu, mlody123, mundrolek, na_haju, Natala, Nie_jestem_robotem, Niemamloginu, Ogr99, Olllo, Pan_Pawel, pepeszownik, Peruwiana, Pietrychowska, pigmej, ping_pong_peng, PioPio, piotrekzlublina, Piter79, po_co_komu_login, popoprawiana, Qba, qwertyqaz, Qzaq, rejestracjaLU, Robek39, Robotus_Pisulus, ron, Rsokol, Rukevitsa, RyanGlo, Sad_90, saviano, sawka_p01, scooby, sighter, Sir_Fred, siwy, Smeagol, smerfik1989, Speedy, stop_ekoterrorystom_, szymon.popec, Turas, turkaj, uwaga_na_trole_z_pis, Waco, wielkifanCysiaW, wncl32nfei66y, Wojtasss, Wojtaszko, WschodPolski, Zbychu, zLublina, zmoranocna, zorro532 ... (+ 3 wymienione P0wyżej).
Dewelo-banda P0d wodzą Dewelo-Duce z Jakubowic niszczy ostatnią enklawę Koziego Grodu. Na forum DW ci bandyci reprezentowani są przez kilku P0żytecznych idiotów, ale przede wszystkim przez agencję PR, która P0sługuje się m.in. następującymi fejk-loginami: _K_, -bez-owijania-, _lupa_________, _XD_, 1223445, 6yhn, Aaaartek, adamk, Agent_Tomek, akerski, Alekshalina, andrzej05, aniani, annamazurek99, anne, annonim, Bakuulaa, Barcka, Belzebu, batxman, Benny102, BillyWhite, Bobas1987, Brutus, BVNHD, cabrio_obatela_Ryska, carlos, Chico, Coffe_Taste... rozwiń
Avatar
Monisia / 25 maja 2021 r. o 17:46
-17
Samowolka na kościach do rozbiórki + grzywna dla cwaniaka.
 A dla jego kamerdynera?
Avatar
Ewa_Ewela1 / 25 maja 2021 r. o 16:31
+12
Jadę do pracy - ludzie spacerują, wracam z pracy - ludzie spacerują, zaraz też idę na Górki zobaczyć, czy "aktywiści" jeszcze przypadkiem nie podpalili ławek i nie naśmiecili.
Avatar
zLublina / 25 maja 2021 r. o 16:27
+16
pisowski troll rutynowo obrzygał cały wątek i poszedł odpocząć przed kolejną rundą usuń/dodaj ponownie :) żenujący typek :)
Avatar
Ewa_Ewela1 / 25 maja 2021 r. o 16:27
+13
Co za bełkot! Szkoda, że podwładni DW nie pozwalają się wypowiedzieć czytelnikom tylko szukają zaczepki i wstawiają te same komentarze po 10 razy. Mogliby się trochę wysilić, a nie tylko "kopiuj" "wklej" i w dodatku piszą językiem rodem z Abramowic, którego nikt nie jest w stanie zrozumieć.
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tribute to Abba. Rewia musicalowa w Lublinie
19 czerwca 2021, 20:00

Tribute to Abba. Rewia musicalowa w Lublinie

W sobotę, 19 czerwca o godz. 20 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) będzie można zobaczyć show artystów Teatru Variete Muza z Koszalina - "Tribute to Abba".

Koronawirus, 18 czerwca. Lubelskie na 2. miejscu w Polsce pod względem liczby zakażeń

Koronawirus, 18 czerwca. Lubelskie na 2. miejscu w Polsce pod względem liczby zakażeń

Koronawirus w Polsce, raport z 18 czerwca 2021 r.

W niedzielę druga szansa na rozegranie meczu Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów

W niedzielę druga szansa na rozegranie meczu Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów

Pierwsza próba zakończyła się fiaskiem, więc czas na drugie podejście. W niedzielę (godz. 19.15) Motor Lublin spotka się na swoim torze z Moje Bermudy Stalą Gorzów

Przerażająca sprawa koło Lublina. Co z setkami lisich trucheł?
galeria

Przerażająca sprawa koło Lublina. Co z setkami lisich trucheł?

Taka była akcja, tak obrońcy zwierząt chwalili służby a „towar” jak wisiał, tak wisi i dalej śmierdzi – tak nasz Czytelnik podsumował działania związane z ujawnionymi w podlubelskim Stasinie oskórowanymi zwierzętami. Inspekcja weterynaryjna zapewnia, że właściciel posesji został zobowiązany do utylizacji tuszek lisów.

Lublin policzył turystów. Nawet o tym nie wiedzieli

Lublin policzył turystów. Nawet o tym nie wiedzieli

Ilu turystów odwiedziło Lublin w 2020 roku? Policzono to i widać wyraźnie, że w czasie pandemii było ich mniej.

Policja zatrzymała włamywacza z Lublina i szok. Ma 71 lat

Policja zatrzymała włamywacza z Lublina i szok. Ma 71 lat

Mieszkaniec Lublina usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jeleń, drzewa i miejski radny. Czyli przegląd tygodnia

Jeleń, drzewa i miejski radny. Czyli przegląd tygodnia

Subiektywny przegląd wydarzeń mijającego tygodnia.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [18-20.06]
18 czerwca 2021, 8:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [18-20.06]

Jedną z premier weekendu w lubelskich kinach będzie nowy animowany przebój Disney Pixar - "Luca". Ale to nie jedyne propozycje. Sprawdź repertuar kin w Lublinie i regionie na weekend.

W przydrożnym rowie znaleziono zwłoki mężczyzny

W przydrożnym rowie znaleziono zwłoki mężczyzny

W ostatnią środę około godz. 15 w rowie melioracyjnym przy ul. Pożowskiej w Końskowoli zauważono zwłoki mężczyzny. Trwa ich identyfikacja.

Maria ma 22 lata i jest bezpaństwowcem. Po emisji reportażu nastąpił nieoczekiwany zwrot
wideo
film

Maria ma 22 lata i jest bezpaństwowcem. Po emisji reportażu nastąpił nieoczekiwany zwrot

Ma 22 lata i choć urodziła się w Polsce, nie mogła dostać polskiego obywatelstwa. Przez lata nie można było odnaleźć także jej biologicznej matki. Po emisji naszego reportażu w życiu pani Marii nastąpił nieoczekiwany zwrot, który może zmienić jej życie.

Lublin. Ratusz ma nowy wydział. Nazywa się "Wydział Kolejek"
Alarm24

Lublin. Ratusz ma nowy wydział. Nazywa się "Wydział Kolejek"

Wczesnym rankiem zaczynają się ustawiać kolejki do miejskiego Wydziału Komunikacji. Kto przyjdzie przed jego otwarciem, ten może mieć pewność, że zarejestruje samochód. Kto przyjdzie w południe, raczej tego nie załatwi.

COVID zatrzymał grypę? Dużo mniej przypadków w Lubelskiem

COVID zatrzymał grypę? Dużo mniej przypadków w Lubelskiem

Mniej grypy, gruźlicy, a także chorób zakaźnych – wynika z raportu lubelskiego sanepidu za ubiegły rok. To „efekt uboczny” pandemii COVID-19.

Regulamin rankingu Złota Setka

Regulamin rankingu Złota Setka

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 czerwca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 czerwca 2021 r.

Szczebrzeszyn znów będzie stolicą. Są pieniądze od ministra
galeria

Szczebrzeszyn znów będzie stolicą. Są pieniądze od ministra

1 sierpnia rozpocznie się Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Jego organizatorem jest Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, która ostatecznie otrzymała ministerialne dofinansowanie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.