Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lipca 2016 r.
20:00

Henryk Smolarz ma nową pracę. Nie będzie już doradcą marszałka

Autor: Zdjęcie autora p.p toma łm
1 62 A A

Były poseł PSL Henryk Smolarz nie będzie już doradcą marszałka. Prawdopodobnie zrezygnuje też z etatu inspektora w gminie Firlej. Smolarz właśnie dostał nową posadę – został powołany na szefa Regionalnego Biura Energii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Decyzja o powierzeniu tego stanowiska Henrykowi Smolarzowi zapadła na ostatnim zarządzie województwa – mówi Katarzyna Olchowska z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Biuro liczy kilkanaście osób, a jego działanie jest finansowane ze środków zewnętrznych, a nie z budżetu marszałka. Chcę także podkreślić, że osoby zatrudnione w biurze zostały przeniesione tu z innych departamentów urzędu – dodaje.

Były poseł zrezygnował z funkcji doradcy marszałka Sosnowskiego. Za doradzanie w sprawach rolnictwa, administracji i gospodarki dostawał 4230 zł brutto miesięcznie – tę posadę dostał w styczniu.

Prawdopodobnie też nie będzie kontynuował kariery na stanowisku inspektora ds. remontów i konserwacji w gminie Firlej. Tam pełen etat dostał od 1 lipca. Do jego obowiązków należy m.in. prowadzenie magazynu paliw i wykonywanie obowiązków kierowcy. Raczej nie zrezygnuje natomiast z innego stanowiska. Kilka tygodni temu razem z Waldemarem Pawlakiem został powołany do Rady Nadzorczej spółki Port Lotniczy Lublin w Świdniku. – Pan Henryk Smolarz nie zgodził się, aby ujawniać jego pobory na stanowisku szefa Regionalnego Biura Energii – dodaje Katarzyna Olchowska.

Do zadań nowego biura będzie należeć m in. przygotowanie opinii na temat gospodarki energetycznej województwa, stanu infrastruktury przesyłowej i lokalnego rynku energii.

Z Henrykiem Smolarzem nie udało się nam w czwartek skontaktować. Nie odbierał telefonu.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 10:03
0
czym nas za***y p. smolarz w miesiącu sierpniu skoro tylko w samym miesiącu lipcu zatrudnił się na 3 etatach. ja od 6 miesięcy szukam pracy a jestem po administracji a tu zootechnik "wybitny specjalista od wszystkiego" ma trzy roboty na raz + 50 ha gospodarstwa. ludzie kiedy to siĘ skoŃczy, to okradanie kraju i spoŁeczeŃstwa przez politykÓw wszystkich opcji?
Avatar
Gość / 30 lipca 2016 o 23:01
0
Przez takie właśnie działania będziecie poza progiem wyborczym BARANY!!!!
Avatar
Gość / 30 lipca 2016 o 22:55
0
Panie Marszałku jak patrzę na ostanie poczynania Zarządu Województwa Lubelskiego którego pan jest przewodniczącym to wydaje mi się, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Powołanie W. Pawlaka na członka rady nadzorczej lotniska w Świdniku to jakiś absurd, to nie ma kompetentnych ludzi na lubelszczyźnie trzeba desant z Warszawy robić.Przyznanie dyrektorowi ODRu w Końskowoli nagrody rocznej w wysokości 25 000 zł Panie Marszałku większość doradzców pracujących w Oderach tyle przez rok nie zarabia. Ocena Pana dzialań przez to środowisko jest straszna. Moze Pan uczestniczyć w setce inicjatyw być codziennie w mediach a i tak takimi wtopami personlnymi niszczy Pan wizerunek Pslu na lubelszczyźnie. Ja jako młody dzialacz Pslu nie godzę się na to, jest masa porządnych ludzi związanych z ruchem ludowym ktoś w końcu musi powiedzieć basta.Bo tymi decyzjami stacza pan Lubelski PSl po równi pochyłej w dół. Pan Smolarz dostaje szereg stanowisk doradca Marszalka, członek rady nadzorczej a teraz Dyrektor czy nie wystarczy jedno stanowisko przy całej sympatii i szacunku do P. Henryka to jest jakaś farsa. Niech Pan panie Marszałku pojedzie w teren i posłucha co zwkli ludzie o tym sądzą.Niech pan porozmawia szczerze ze zwykłymi szeregowymi czlonkami Pslu to zobaczy pan jaka jest niechęc wobec takich dzialań. Mój głos to nie jest jedyny głos sprzeciwu w ostatnich dniach słyszałem ich kilka, tylko nikt nie chce oficjalnie zabrać glosu jak pana zachowanie ma się do deklaracji które padły na zjeździe wojewódzkim. Takimi dzialaniami topi Pan Psl na lubelszczyźnie jeżeli tak dalej pójdzie to za dwa lata nie ma mowy żeby jakikolwiek członek Pslu był w Zarządzie Województwa. Niech Pan sobie weźmie do serca słowa z przypowieści Salomona. Przed upadkiem idzie pycha, a przed ruiną wyniosłość ducha. Młody ludowiec Wybacz ten cytat autorze ale jeśli jesteś z PSL to szacunek wielki dla Ciebie!Nic dodać,nic ująć.
Panie Marszałku jak patrzę na ostanie poczynania Zarządu Województwa Lubelskiego którego pan jest przewodniczącym to wydaje mi się, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Powołanie W. Pawlaka na członka rady nadzorczej lotniska w Świdniku to jakiś absurd, to nie ma kompetentnych ludzi na lubelszczyźnie trzeba desant z Warszawy robić.Przyznanie dyrektorowi ODRu w Końskowoli nagrody rocznej w wysokości 25 000 zł Panie Marszałku większość doradzców pracujących w Oderach tyle przez rok nie zarabia. Ocena Pana dzialań przez to środowisko jest ... rozwiń
Avatar
Życzliwy / 30 lipca 2016 o 12:10
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czyli murarz, tynkarz, aktrobata. Fachowiec od wszystkiego i odniczego. Po prostu leser, któremu nie chce się uczciwie pracować.
Heniu przepisz się do PiS /choć wiem ,że tego nie zrobisz/,ale dadzą ci spokój nawet jak jednocześnie bedziesz pełnił 100 różnych funkcji. 
Avatar
Gość / 30 lipca 2016 o 12:02
0
Czyli murarz, tynkarz, aktrobata. Fachowiec od wszystkiego i odniczego. Po prostu leser, któremu nie chce się uczciwie pracować.
Avatar
Gość / 30 lipca 2016 o 00:48
0
Panie Marszałku jak patrzę na ostanie poczynania Zarządu Województwa Lubelskiego którego pan jest przewodniczącym to wydaje mi się, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Powołanie W. Pawlaka na członka rady nadzorczej lotniska w Świdniku to jakiś absurd, to nie ma kompetentnych ludzi na lubelszczyźnie trzeba desant z Warszawy robić.Przyznanie dyrektorowi ODRu w Końskowoli nagrody rocznej w wysokości 25 000 zł Panie Marszałku większość doradzców pracujących w Oderach tyle przez rok nie zarabia. Ocena Pana dzialań przez to środowisko jest straszna. Moze Pan uczestniczyć w setce inicjatyw być codziennie w mediach a i tak takimi wtopami personlnymi niszczy Pan wizerunek Pslu na lubelszczyźnie. Ja jako młody dzialacz Pslu nie godzę się na to, jest masa porządnych ludzi związanych z ruchem ludowym ktoś w końcu musi powiedzieć basta.Bo tymi decyzjami stacza pan Lubelski PSl po równi pochyłej w dół. Pan Smolarz dostaje szereg stanowisk doradca Marszalka, członek rady nadzorczej a teraz Dyrektor czy nie wystarczy jedno stanowisko przy całej sympatii i szacunku do P. Henryka to jest jakaś farsa. Niech Pan panie Marszałku pojedzie w teren i posłucha co zwkli ludzie o tym sądzą.Niech pan porozmawia szczerze ze zwykłymi szeregowymi czlonkami Pslu to zobaczy pan jaka jest niechęc wobec takich dzialań. Mój głos to nie jest jedyny głos sprzeciwu w ostatnich dniach słyszałem ich kilka, tylko nikt nie chce oficjalnie zabrać glosu jak pana zachowanie ma się do deklaracji które padły na zjeździe wojewódzkim. Takimi dzialaniami topi Pan Psl na lubelszczyźnie jeżeli tak dalej pójdzie to za dwa lata nie ma mowy żeby jakikolwiek członek Pslu był w Zarządzie Województwa. Niech Pan sobie weźmie do serca słowa z przypowieści Salomona. Przed upadkiem idzie pycha, a przed ruiną wyniosłość ducha. Młody ludowiec
Panie Marszałku jak patrzę na ostanie poczynania Zarządu Województwa Lubelskiego którego pan jest przewodniczącym to wydaje mi się, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Powołanie W. Pawlaka na członka rady nadzorczej lotniska w Świdniku to jakiś absurd, to nie ma kompetentnych ludzi na lubelszczyźnie trzeba desant z Warszawy robić.Przyznanie dyrektorowi ODRu w Końskowoli nagrody rocznej w wysokości 25 000 zł Panie Marszałku większość doradzców pracujących w Oderach tyle przez rok nie zarabia. Ocena Pana dzialań przez to środowisko jest... rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 18:12
0
PANIE PREZESIE PSL, GDZIE TA TRANSPARENTNOSC W PANA PARTII.?
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 18:04
0
no to mamy czasy, osoba publiczna nie pozwala podac swoich zarobkow , to jest władza ..................................., tylko dla kogo
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 16:43
0
po jego wzroku bystrego człowieka renesansu widac, że ma energię do totalnego już rozwalenia Lubelszczyzny - ostatnie miejsce w rankingach już mamy
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 14:44
0
Przepraszam, że się głupio zapytam - co to znaczy "nie zgodził się"? To jest informacja publiczna, sądy parokrotnie już wypowiedziały się na temat obowiązku ujawniania zarobków urzędników funkcjonariuszy publicznych.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2016 o 10:03
0
czym nas za***y p. smolarz w miesiącu sierpniu skoro tylko w samym miesiącu lipcu zatrudnił się na 3 etatach. ja od 6 miesięcy szukam pracy a jestem po administracji a tu zootechnik "wybitny specjalista od wszystkiego" ma trzy roboty na raz + 50 ha gospodarstwa. ludzie kiedy to siĘ skoŃczy, to okradanie kraju i spoŁeczeŃstwa przez politykÓw wszystkich opcji?
Avatar
Gość / 30 lipca 2016 o 23:01
0
Przez takie właśnie działania będziecie poza progiem wyborczym BARANY!!!!
Avatar
Gość / 30 lipca 2016 o 22:55
0
Panie Marszałku jak patrzę na ostanie poczynania Zarządu Województwa Lubelskiego którego pan jest przewodniczącym to wydaje mi się, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Powołanie W. Pawlaka na członka rady nadzorczej lotniska w Świdniku to jakiś absurd, to nie ma kompetentnych ludzi na lubelszczyźnie trzeba desant z Warszawy robić.Przyznanie dyrektorowi ODRu w Końskowoli nagrody rocznej w wysokości 25 000 zł Panie Marszałku większość doradzców pracujących w Oderach tyle przez rok nie zarabia. Ocena Pana dzialań przez to środowisko jest straszna. Moze Pan uczestniczyć w setce inicjatyw być codziennie w mediach a i tak takimi wtopami personlnymi niszczy Pan wizerunek Pslu na lubelszczyźnie. Ja jako młody dzialacz Pslu nie godzę się na to, jest masa porządnych ludzi związanych z ruchem ludowym ktoś w końcu musi powiedzieć basta.Bo tymi decyzjami stacza pan Lubelski PSl po równi pochyłej w dół. Pan Smolarz dostaje szereg stanowisk doradca Marszalka, członek rady nadzorczej a teraz Dyrektor czy nie wystarczy jedno stanowisko przy całej sympatii i szacunku do P. Henryka to jest jakaś farsa. Niech Pan panie Marszałku pojedzie w teren i posłucha co zwkli ludzie o tym sądzą.Niech pan porozmawia szczerze ze zwykłymi szeregowymi czlonkami Pslu to zobaczy pan jaka jest niechęc wobec takich dzialań. Mój głos to nie jest jedyny głos sprzeciwu w ostatnich dniach słyszałem ich kilka, tylko nikt nie chce oficjalnie zabrać glosu jak pana zachowanie ma się do deklaracji które padły na zjeździe wojewódzkim. Takimi dzialaniami topi Pan Psl na lubelszczyźnie jeżeli tak dalej pójdzie to za dwa lata nie ma mowy żeby jakikolwiek członek Pslu był w Zarządzie Województwa. Niech Pan sobie weźmie do serca słowa z przypowieści Salomona. Przed upadkiem idzie pycha, a przed ruiną wyniosłość ducha. Młody ludowiec Wybacz ten cytat autorze ale jeśli jesteś z PSL to szacunek wielki dla Ciebie!Nic dodać,nic ująć.
Panie Marszałku jak patrzę na ostanie poczynania Zarządu Województwa Lubelskiego którego pan jest przewodniczącym to wydaje mi się, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Powołanie W. Pawlaka na członka rady nadzorczej lotniska w Świdniku to jakiś absurd, to nie ma kompetentnych ludzi na lubelszczyźnie trzeba desant z Warszawy robić.Przyznanie dyrektorowi ODRu w Końskowoli nagrody rocznej w wysokości 25 000 zł Panie Marszałku większość doradzców pracujących w Oderach tyle przez rok nie zarabia. Ocena Pana dzialań przez to środowisko jest ... rozwiń
Avatar
Życzliwy / 30 lipca 2016 o 12:10
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czyli murarz, tynkarz, aktrobata. Fachowiec od wszystkiego i odniczego. Po prostu leser, któremu nie chce się uczciwie pracować.
Heniu przepisz się do PiS /choć wiem ,że tego nie zrobisz/,ale dadzą ci spokój nawet jak jednocześnie bedziesz pełnił 100 różnych funkcji. 
Avatar
Gość / 30 lipca 2016 o 12:02
0
Czyli murarz, tynkarz, aktrobata. Fachowiec od wszystkiego i odniczego. Po prostu leser, któremu nie chce się uczciwie pracować.
Avatar
Gość / 30 lipca 2016 o 00:48
0
Panie Marszałku jak patrzę na ostanie poczynania Zarządu Województwa Lubelskiego którego pan jest przewodniczącym to wydaje mi się, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Powołanie W. Pawlaka na członka rady nadzorczej lotniska w Świdniku to jakiś absurd, to nie ma kompetentnych ludzi na lubelszczyźnie trzeba desant z Warszawy robić.Przyznanie dyrektorowi ODRu w Końskowoli nagrody rocznej w wysokości 25 000 zł Panie Marszałku większość doradzców pracujących w Oderach tyle przez rok nie zarabia. Ocena Pana dzialań przez to środowisko jest straszna. Moze Pan uczestniczyć w setce inicjatyw być codziennie w mediach a i tak takimi wtopami personlnymi niszczy Pan wizerunek Pslu na lubelszczyźnie. Ja jako młody dzialacz Pslu nie godzę się na to, jest masa porządnych ludzi związanych z ruchem ludowym ktoś w końcu musi powiedzieć basta.Bo tymi decyzjami stacza pan Lubelski PSl po równi pochyłej w dół. Pan Smolarz dostaje szereg stanowisk doradca Marszalka, członek rady nadzorczej a teraz Dyrektor czy nie wystarczy jedno stanowisko przy całej sympatii i szacunku do P. Henryka to jest jakaś farsa. Niech Pan panie Marszałku pojedzie w teren i posłucha co zwkli ludzie o tym sądzą.Niech pan porozmawia szczerze ze zwykłymi szeregowymi czlonkami Pslu to zobaczy pan jaka jest niechęc wobec takich dzialań. Mój głos to nie jest jedyny głos sprzeciwu w ostatnich dniach słyszałem ich kilka, tylko nikt nie chce oficjalnie zabrać glosu jak pana zachowanie ma się do deklaracji które padły na zjeździe wojewódzkim. Takimi dzialaniami topi Pan Psl na lubelszczyźnie jeżeli tak dalej pójdzie to za dwa lata nie ma mowy żeby jakikolwiek członek Pslu był w Zarządzie Województwa. Niech Pan sobie weźmie do serca słowa z przypowieści Salomona. Przed upadkiem idzie pycha, a przed ruiną wyniosłość ducha. Młody ludowiec
Panie Marszałku jak patrzę na ostanie poczynania Zarządu Województwa Lubelskiego którego pan jest przewodniczącym to wydaje mi się, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Powołanie W. Pawlaka na członka rady nadzorczej lotniska w Świdniku to jakiś absurd, to nie ma kompetentnych ludzi na lubelszczyźnie trzeba desant z Warszawy robić.Przyznanie dyrektorowi ODRu w Końskowoli nagrody rocznej w wysokości 25 000 zł Panie Marszałku większość doradzców pracujących w Oderach tyle przez rok nie zarabia. Ocena Pana dzialań przez to środowisko jest... rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 18:12
0
PANIE PREZESIE PSL, GDZIE TA TRANSPARENTNOSC W PANA PARTII.?
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 18:04
0
no to mamy czasy, osoba publiczna nie pozwala podac swoich zarobkow , to jest władza ..................................., tylko dla kogo
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 16:43
0
po jego wzroku bystrego człowieka renesansu widac, że ma energię do totalnego już rozwalenia Lubelszczyzny - ostatnie miejsce w rankingach już mamy
Avatar
Gość / 29 lipca 2016 o 14:44
0
Przepraszam, że się głupio zapytam - co to znaczy "nie zgodził się"? To jest informacja publiczna, sądy parokrotnie już wypowiedziały się na temat obowiązku ujawniania zarobków urzędników funkcjonariuszy publicznych.
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 1 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 21 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 15 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 506 48

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.