Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2016 r.
13:00

Ile zarabiają władze PGE i Bogdanki? Nie ma odpowiedzi, fundacja idzie do sądu

25 23 A A
Lubelski Węgiel Bogdanka (fot. Archiwum)
Lubelski Węgiel Bogdanka (fot. Archiwum)

Zdaniem Fundacji Wolności PGE Dystrybucja i LW Bogdanka nie odpowiedziały na pytanie o wysokość pensji i nagród dla członków ich zarządów i rad nadzorczych. Fundacja oskarża je o bezczynność i kieruje sprawę do sądu, a jedna ze spółek przekonuje, że nie podlega Ustawie o dostępie do informacji publicznej.

Pod koniec września dbająca o przejrzystość finansów publicznych fundacja zwróciła się do działających w województwie lubelskim pięciu dużych spółek Skarbu Państwa o udzielenie informacji publicznej dotyczących wysokości pensji i nagród dla członków ich zarządów i rad nadzorczych.

Pisma otrzymały: Zamojskie Zakłady Zbożowe, Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka, Grupa Azoty, PGE Dystrybucja i Lubelski Węgiel Bogdanka. Fundacja o te dane wystąpiła po doniesieniach medialnych dotyczących nagrody dla prezesa spółki EuroPol Gaz. Piotr Tutak, były doradca prezydenta Białej Podlaskiej za wypracowany w 2015 roku zysk miał otrzymać nawet 400 tys. zł. Tymczasem spółką kieruje od lutego tego roku.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 1,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 r. o 15:16
0
pracownicy jak niewolnicy a prezesi jak królowie.
Avatar
FedraBoys / 23 listopada 2016 r. o 14:59
0
Co ty dokładasz jak Bogdanka jest rentowną kopalnią i sama finansuje płace swoich pracowników i przynosi zyski. Po drugi nie ma czegoś takiego jak 13-tka...
Avatar
Janek / 23 listopada 2016 r. o 12:30
0
xxx napisał:
nie tylko prezesura zarabia za dużo... mam znajomego który pracuje w bogdance na powierzchni jako jakis tam elektryk ale... i tak bierze wszystkie dodatki jak górnicy(barbórki,13,14,deputaty,socjale itp. (ok.5 tys./mc.!!!) a tak naprawde to biorą to z naszych podatków na przecież "ratowanie kopalń" Polskie górnictwo to jedna wielka ściema które my wszyscy utrzymujemy !
5 000 /miesiąc to dużo... ? Jak ma ze wszystkimi dodatkami 5tyś to kokosów nie zarabia
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 r. o 07:42
0
Nie chcą powiedziec ile zarabiają by by innym oczy zbielały od tych milionów.
Avatar
mec / 22 listopada 2016 r. o 23:24
0
DANIEL napisał:
Włąśnie dzięki takim fundacjom społeczeństwo musi się zorganizować, zobaczcie od razu jakie wpisy się pojawiły na forum o zarobki prezesa fundacji i jej finansowanie czego ta jawność tak boli niektórych
nikogo nie boli tylko trzeba także ujawnić dochody tej fundacji, kto z pozyskanych przez nich danych korzysta i ile za nie płaci.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 22:59
0
Pisowska fundacja jak zwykle uprawia tani populizm. Zarobki prezesów Azotów są publikowane w raportach giełdowych tak jak i innych spółek notowanych na giełdzie. Niech lepiej fundacja powie o ile pisowskie władze w spółkach skarbu państwa zmniejszyły sobie pensyjki, jeśli zmniejszyły, w co wątpię.
Avatar
xxx / 22 listopada 2016 r. o 22:54
0
nie tylko prezesura zarabia za dużo... mam znajomego który pracuje w bogdance na powierzchni jako jakis tam elektryk ale... i tak bierze wszystkie dodatki jak górnicy(barbórki,13,14,deputaty,socjale itp. (ok.5 tys./mc.!!!) a tak naprawde to biorą to z naszych podatków na przecież "ratowanie kopalń" Polskie górnictwo to jedna wielka ściema które my wszyscy utrzymujemy !
Avatar
??? / 22 listopada 2016 r. o 22:24
0
a niech autor mi powie po jakiego ten artykul jest w zakladce ,,Puławy''?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 21:46
0
To gdzie latają i imprezują ci "samorządowcy"? To stałe miejsca, często te same lokale - przeswietlamy wydatkowanie z naszych podatków.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 21:44
0
Brawa dla Fundacji Wolności. Teraz czas na skręcone finanse gmin i powiatów.
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 r. o 15:16
0
pracownicy jak niewolnicy a prezesi jak królowie.
Avatar
FedraBoys / 23 listopada 2016 r. o 14:59
0
Co ty dokładasz jak Bogdanka jest rentowną kopalnią i sama finansuje płace swoich pracowników i przynosi zyski. Po drugi nie ma czegoś takiego jak 13-tka...
Avatar
Janek / 23 listopada 2016 r. o 12:30
0
xxx napisał:
nie tylko prezesura zarabia za dużo... mam znajomego który pracuje w bogdance na powierzchni jako jakis tam elektryk ale... i tak bierze wszystkie dodatki jak górnicy(barbórki,13,14,deputaty,socjale itp. (ok.5 tys./mc.!!!) a tak naprawde to biorą to z naszych podatków na przecież "ratowanie kopalń" Polskie górnictwo to jedna wielka ściema które my wszyscy utrzymujemy !
5 000 /miesiąc to dużo... ? Jak ma ze wszystkimi dodatkami 5tyś to kokosów nie zarabia
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 r. o 07:42
0
Nie chcą powiedziec ile zarabiają by by innym oczy zbielały od tych milionów.
Avatar
mec / 22 listopada 2016 r. o 23:24
0
DANIEL napisał:
Włąśnie dzięki takim fundacjom społeczeństwo musi się zorganizować, zobaczcie od razu jakie wpisy się pojawiły na forum o zarobki prezesa fundacji i jej finansowanie czego ta jawność tak boli niektórych
nikogo nie boli tylko trzeba także ujawnić dochody tej fundacji, kto z pozyskanych przez nich danych korzysta i ile za nie płaci.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 22:59
0
Pisowska fundacja jak zwykle uprawia tani populizm. Zarobki prezesów Azotów są publikowane w raportach giełdowych tak jak i innych spółek notowanych na giełdzie. Niech lepiej fundacja powie o ile pisowskie władze w spółkach skarbu państwa zmniejszyły sobie pensyjki, jeśli zmniejszyły, w co wątpię.
Avatar
xxx / 22 listopada 2016 r. o 22:54
0
nie tylko prezesura zarabia za dużo... mam znajomego który pracuje w bogdance na powierzchni jako jakis tam elektryk ale... i tak bierze wszystkie dodatki jak górnicy(barbórki,13,14,deputaty,socjale itp. (ok.5 tys./mc.!!!) a tak naprawde to biorą to z naszych podatków na przecież "ratowanie kopalń" Polskie górnictwo to jedna wielka ściema które my wszyscy utrzymujemy !
Avatar
??? / 22 listopada 2016 r. o 22:24
0
a niech autor mi powie po jakiego ten artykul jest w zakladce ,,Puławy''?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 21:46
0
To gdzie latają i imprezują ci "samorządowcy"? To stałe miejsca, często te same lokale - przeswietlamy wydatkowanie z naszych podatków.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 21:44
0
Brawa dla Fundacji Wolności. Teraz czas na skręcone finanse gmin i powiatów.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bilet miesięczny za złotówkę. Gest kolejarzy dla medyków

Bilet miesięczny za złotówkę. Gest kolejarzy dla medyków

Nie tylko lekarze, ale również pielęgniarki, położne, diagności laboratoryjni, farmaceuci, kierowcy pogotowia ratunkowego, a nawet osoby sprzątające w placówkach służby zdrowia będą mieć prawo do zakupu kolejowego biletu miesięcznego za symboliczną złotówkę. Taką ofertę wprowadza dla nich od jutra spółka Polregio obsługująca połączenia lokalne.

Holowanie samochodu – jak sobie poradzić? Doradza firma z Krakowa

Holowanie samochodu – jak sobie poradzić? Doradza firma z Krakowa

Możemy zrobić wszystko, żeby zapobiec awarii naszego auta na drodze, nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji. Każdy kierowca powinien być przygotowany do holowania pojazdu. Nawet jeżeli to nie nasz samochód się zepsuje, zawsze możemy zostać poproszeni o pomoc w holowaniu innego auta. Z tego względu zanim wyjedziemy na drogę, dowiedzmy się jak najwięcej o holowaniu.

Amatorska Liga Szachowa zaprasza na kolejne turnieju ONLINE

Amatorska Liga Szachowa zaprasza na kolejne turnieju ONLINE

To możliwość spędzenia mile czasu w tym trudnym okresie

203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarły dwie pacjentki

203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarły dwie pacjentki

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek przed południem, że liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 3 149 po tym, jak potwierdzono 203 kolejne przypadki zakażenia. Potwierdzono też śmierć dwóch pacjentek.

Najwięcej chorych przybywa w Lublinie. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim

Najwięcej chorych przybywa w Lublinie. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim

Mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Puławy: Radny namawia do pozostania w domach, wywiesił transparent

Puławy: Radny namawia do pozostania w domach, wywiesił transparent

Andrzej Mitruczuk, radny powiatu puławskiego umieścił na swoim balkonie transparent z napisem "#zostań w domu". Jego celem jest promowanie odpowiedzialnego zachowania w trakcie epidemii. Do włączenia się w akcję samorządowiec przekonuje również innych mieszkańców regionu.

Dwa całodobowe sklepy Lidl w Lublinie. Godziny otwarcia wszystkich sklepów sieci
galeria

Dwa całodobowe sklepy Lidl w Lublinie. Godziny otwarcia wszystkich sklepów sieci

Lidl, to kolejna po Biedronce sieć sklepów, która zdecydowała się na wydłużenie godzin pracy. Od dziś większość tych sklepów czynna jest w godzinach 6-24. Niektóre z nich pracują także przez całą dobę.

Helikopter z maseczkami ochronnymi dla mieszkańców dzisiaj przyleci do Międzyrzeca Podlaskiego

Helikopter z maseczkami ochronnymi dla mieszkańców dzisiaj przyleci do Międzyrzeca Podlaskiego

Dzisiaj w Międzyrzecu Podlaskim wyląduje helikopter z maseczkami ochronnymi dla mieszkańców. Wszystko w ramach akcji „Maseczki dla Polski".

Powstała drukarska międzymiastówka. Drukują stelaże do przyłbic dla medyków. Potrzebna folia!

Powstała drukarska międzymiastówka. Drukują stelaże do przyłbic dla medyków. Potrzebna folia!

Zaczynali od jednej prywatnej drukarki 3D we Włodawie. Kilka dni później drukarek pracowało już pięć.

Wójt gminy Cyców: Niech mnie wyprowadzają w kajdankach, nie będę narażać moich obywateli

Wójt gminy Cyców: Niech mnie wyprowadzają w kajdankach, nie będę narażać moich obywateli

– Niech mnie wyprowadzają w kajdankach, niech robią co chcą, ale ja nie będę narażać moich obywateli – mówi wójt gminy Cyców, Wiesław Pikuła. Wójt w oficjalnym oświadczeniu napisał, że przeprowadzenie wyborów 10 maja jest niemożliwe.

Lasy Państwowe wesprą szpitale w walce z koronawirusem

Lasy Państwowe wesprą szpitale w walce z koronawirusem

Lasy Państwowe są kolejną instytucją, która wspomoże finansowo lubelskie szpitale. Sprzęt kupiony przez dyrekcję trafi do SPZOZ w Tomaszowie Lubelskim. Na pomoc dla SPZOZ w Puławach została uruchomiona specjalna zbiórka.

DKF Benshi online: "Lemoniadowy Joe"
7 kwietnia 2020, 18:00

DKF Benshi online: "Lemoniadowy Joe"

Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi działające w Centrum Kultury zaprasza wielbicieli kinematografii na spotkanie online. Uczestnicy mogą za darmo zobaczyć film na VOD a następnie porozmawiać o filmie na Facebooku.

Kłusownicy wpadli w gminie Wilków. Zastawiali sieci na Wiśle

Kłusownicy wpadli w gminie Wilków. Zastawiali sieci na Wiśle

Nawet 2 lata mogą spędzić w więzieniu dwaj mieszkańcy gminy Wilków przyłapani na rozciąganiu sieci rybackiej w nurcie Wisły.

1169 osób zmarło w USA w ciągu doby z powodu koronawirusa
film

1169 osób zmarło w USA w ciągu doby z powodu koronawirusa

1169 osób z koronawirusem zmarło w ciągu minionej doby w USA - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore na czwartek wieczór czasu lokalnego. W żadnym państwie świata nie odnotowano dotychczas ponad tysiąca zgonów jednego dnia.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Już ponad milion zakażonych. Nowe wiadomości [3 kwietnia]

Koronawirus w Polsce i na świecie. Już ponad milion zakażonych. Nowe wiadomości [3 kwietnia]

Najnowsze wiadomości na temat walki z koronawirusem w Polsce i na świecie. Relacja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!