Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2016 r.
13:00

Ile zarabiają władze PGE i Bogdanki? Nie ma odpowiedzi, fundacja idzie do sądu

25 23 A A
Lubelski Węgiel Bogdanka (fot. Archiwum)
Lubelski Węgiel Bogdanka (fot. Archiwum)

Zdaniem Fundacji Wolności PGE Dystrybucja i LW Bogdanka nie odpowiedziały na pytanie o wysokość pensji i nagród dla członków ich zarządów i rad nadzorczych. Fundacja oskarża je o bezczynność i kieruje sprawę do sądu, a jedna ze spółek przekonuje, że nie podlega Ustawie o dostępie do informacji publicznej.

Pod koniec września dbająca o przejrzystość finansów publicznych fundacja zwróciła się do działających w województwie lubelskim pięciu dużych spółek Skarbu Państwa o udzielenie informacji publicznej dotyczących wysokości pensji i nagród dla członków ich zarządów i rad nadzorczych.

Pisma otrzymały: Zamojskie Zakłady Zbożowe, Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka, Grupa Azoty, PGE Dystrybucja i Lubelski Węgiel Bogdanka. Fundacja o te dane wystąpiła po doniesieniach medialnych dotyczących nagrody dla prezesa spółki EuroPol Gaz. Piotr Tutak, były doradca prezydenta Białej Podlaskiej za wypracowany w 2015 roku zysk miał otrzymać nawet 400 tys. zł. Tymczasem spółką kieruje od lutego tego roku.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 r. o 15:16
pracownicy jak niewolnicy a prezesi jak królowie.
Avatar
FedraBoys / 23 listopada 2016 r. o 14:59
Co ty dokładasz jak Bogdanka jest rentowną kopalnią i sama finansuje płace swoich pracowników i przynosi zyski. Po drugi nie ma czegoś takiego jak 13-tka...
Avatar
Janek / 23 listopada 2016 r. o 12:30
xxx napisał:
nie tylko prezesura zarabia za dużo... mam znajomego który pracuje w bogdance na powierzchni jako jakis tam elektryk ale... i tak bierze wszystkie dodatki jak górnicy(barbórki,13,14,deputaty,socjale itp. (ok.5 tys./mc.!!!) a tak naprawde to biorą to z naszych podatków na przecież "ratowanie kopalń" Polskie górnictwo to jedna wielka ściema które my wszyscy utrzymujemy !
5 000 /miesiąc to dużo... ? Jak ma ze wszystkimi dodatkami 5tyś to kokosów nie zarabia
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 r. o 07:42
Nie chcą powiedziec ile zarabiają by by innym oczy zbielały od tych milionów.
Avatar
mec / 22 listopada 2016 r. o 23:24
DANIEL napisał:
Włąśnie dzięki takim fundacjom społeczeństwo musi się zorganizować, zobaczcie od razu jakie wpisy się pojawiły na forum o zarobki prezesa fundacji i jej finansowanie czego ta jawność tak boli niektórych
nikogo nie boli tylko trzeba także ujawnić dochody tej fundacji, kto z pozyskanych przez nich danych korzysta i ile za nie płaci.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 22:59
Pisowska fundacja jak zwykle uprawia tani populizm. Zarobki prezesów Azotów są publikowane w raportach giełdowych tak jak i innych spółek notowanych na giełdzie. Niech lepiej fundacja powie o ile pisowskie władze w spółkach skarbu państwa zmniejszyły sobie pensyjki, jeśli zmniejszyły, w co wątpię.
Avatar
xxx / 22 listopada 2016 r. o 22:54
nie tylko prezesura zarabia za dużo... mam znajomego który pracuje w bogdance na powierzchni jako jakis tam elektryk ale... i tak bierze wszystkie dodatki jak górnicy(barbórki,13,14,deputaty,socjale itp. (ok.5 tys./mc.!!!) a tak naprawde to biorą to z naszych podatków na przecież "ratowanie kopalń" Polskie górnictwo to jedna wielka ściema które my wszyscy utrzymujemy !
Avatar
??? / 22 listopada 2016 r. o 22:24
a niech autor mi powie po jakiego ten artykul jest w zakladce ,,Puławy''?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 21:46
To gdzie latają i imprezują ci "samorządowcy"? To stałe miejsca, często te same lokale - przeswietlamy wydatkowanie z naszych podatków.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 21:44
Brawa dla Fundacji Wolności. Teraz czas na skręcone finanse gmin i powiatów.
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 r. o 15:16
pracownicy jak niewolnicy a prezesi jak królowie.
Avatar
FedraBoys / 23 listopada 2016 r. o 14:59
Co ty dokładasz jak Bogdanka jest rentowną kopalnią i sama finansuje płace swoich pracowników i przynosi zyski. Po drugi nie ma czegoś takiego jak 13-tka...
Avatar
Janek / 23 listopada 2016 r. o 12:30
xxx napisał:
nie tylko prezesura zarabia za dużo... mam znajomego który pracuje w bogdance na powierzchni jako jakis tam elektryk ale... i tak bierze wszystkie dodatki jak górnicy(barbórki,13,14,deputaty,socjale itp. (ok.5 tys./mc.!!!) a tak naprawde to biorą to z naszych podatków na przecież "ratowanie kopalń" Polskie górnictwo to jedna wielka ściema które my wszyscy utrzymujemy !
5 000 /miesiąc to dużo... ? Jak ma ze wszystkimi dodatkami 5tyś to kokosów nie zarabia
Avatar
Gość / 23 listopada 2016 r. o 07:42
Nie chcą powiedziec ile zarabiają by by innym oczy zbielały od tych milionów.
Avatar
mec / 22 listopada 2016 r. o 23:24
DANIEL napisał:
Włąśnie dzięki takim fundacjom społeczeństwo musi się zorganizować, zobaczcie od razu jakie wpisy się pojawiły na forum o zarobki prezesa fundacji i jej finansowanie czego ta jawność tak boli niektórych
nikogo nie boli tylko trzeba także ujawnić dochody tej fundacji, kto z pozyskanych przez nich danych korzysta i ile za nie płaci.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 22:59
Pisowska fundacja jak zwykle uprawia tani populizm. Zarobki prezesów Azotów są publikowane w raportach giełdowych tak jak i innych spółek notowanych na giełdzie. Niech lepiej fundacja powie o ile pisowskie władze w spółkach skarbu państwa zmniejszyły sobie pensyjki, jeśli zmniejszyły, w co wątpię.
Avatar
xxx / 22 listopada 2016 r. o 22:54
nie tylko prezesura zarabia za dużo... mam znajomego który pracuje w bogdance na powierzchni jako jakis tam elektryk ale... i tak bierze wszystkie dodatki jak górnicy(barbórki,13,14,deputaty,socjale itp. (ok.5 tys./mc.!!!) a tak naprawde to biorą to z naszych podatków na przecież "ratowanie kopalń" Polskie górnictwo to jedna wielka ściema które my wszyscy utrzymujemy !
Avatar
??? / 22 listopada 2016 r. o 22:24
a niech autor mi powie po jakiego ten artykul jest w zakladce ,,Puławy''?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 21:46
To gdzie latają i imprezują ci "samorządowcy"? To stałe miejsca, często te same lokale - przeswietlamy wydatkowanie z naszych podatków.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 21:44
Brawa dla Fundacji Wolności. Teraz czas na skręcone finanse gmin i powiatów.