Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 października 2007 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Im Palikot kota pogoni

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 62 A A

Czarne chmury zbierają się nad głowami dyrektorów państwowych urzędów i agencji, Radia Lublin i TVP Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władzę w kraju przejmuje PO, a jej lokalny lider Janusz Palikot zapowiada personalne trzęsienie ziemi w województwie.

Przed dwoma laty obejmujący władzę PiS obsadził swoimi ludźmi m.in. Zakłady Azotowe Puławy, Lubelskie Zakłady Energetyczne, FS Holding, skarbówkę i media publiczne. Platforma, która teraz wygrała wybory, bierze na pierwszy ogień radio i telewizję.
- Mariusz Deckert (prezes Radia Lublin związany z PIS, nieprawomocnie skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu za próbę korupcji - dop. red.) nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych - mówi poseł Janusz Palikot. Powód do niepokoju ma również Tomasz Rakowski, bo Palikot wyrokuje: - Lubelska telewizja za jego rządów nie była tak upolityczniona jak ogólnopolska, ale preferowała PiS.
- Obiektywnej oceny nie tylko się nie boję, ale jej po prostu potrzebuję. Podobnie, jak potrzebuje jej każdy szef firmy zarządzającej majątkiem publicznym - odpowiada Tomasz Rakowski.
W najlepszej sytuacji jest wojewoda Wojciech Żukowski z PiS. Został posłem i nie musi obawiać się o przyszłość. Z państwowego świecznika zniknie jednak wicewojewoda i członek lubelskich władz PiS Grzegorz Jawor. A także Zbigniew Załoga, dyrektor generalny lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, który na czas służby zawiesił swoje członkostwo w PiS.
Palikot nie chce zdradzić, kto będzie nowym wojewodą. - To w miarę silna, niezależna osoba z PO i z Lublina - mówi. - Jednak jej nazwisko padnie dopiero po konsultacjach partyjnych i z ewentualnym koalicjantem.
Zmiany mogą czekać też samorząd województwa, w którym rządzi koalicja PiS-PO. - W przyszłym tygodniu chcę poważnie porozmawiać z władzami PiS - nie ukrywa Palikot. - Wygraliśmy wybory parlamentarne i trzeba skorygować naszą pozycję w Urzędzie Marszałkowskim. Będę negocjował zmianę umowy koalicyjnej.
Co zadowoliłoby Palikota: marszałek z PO, czy tylko nowy członek zarządu województwa? Poseł nie zdradza szczegółów.

- Nie widzę powodu renegocjacji umowy koalicyjnej - komentuje Piotr Kowalczyk, wiceprezes lubelskiego PiS. - Ja bym oddzielał interes partyjny od interesu regionu. A w interesie regionu jest zachowanie koalicji PiS-PO.
Tymczasem nowo wybrany poseł PSL Edward Wojtas zapowiada. - Trudno będzie o koalicję PO-PSL, jeśli nie nastąpią zmiany w Urzędzie Marszałkowskim.
PSL nie rządzi nim już od roku i marzy mu się powrót na stanowiska. Teraz w zarządzie województwa PiS ma dwóch a PO trzech ludzi.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pikus / 8 lutego 2008 o 18:17
0
[Jeszcze sie doczekacie k.... z PO,ze na kolanach bedziecie blagac PIS .Aby wrucil.
Avatar
zniecierpliwiony / 13 stycznia 2008 o 17:38
0
a zmiany w ARi MR , kiedy nastąpią
Avatar
Gosc / 27 grudnia 2007 o 15:09
0
zwolennik PO napisał:
prawdziwe oblicze PO to profesjonalizm, który był przez pis olewany na rzecz np. kmiotków z samoobrony; nie dziw się ludziom, że mają dość - sam niedługo opowiem szeroko o działaniach niektórych pisowczyków, tylko czekam na wyniki z sądowych sal; a będzie co poczytać i czego posłuchać, sam się zdziwisz

Ten profesjonalizm PO (czytaj: Porozumienie Obłudników) jest najbardziej widoczny w prowadzeniu obrad sejmu prazez marszałkow PO,
żenujące! Fascynująca jest wizja Polski pana Palikota z penisem i pupą w godle.No ale czego sie nie robi dla popularnosci , co niektórzy podpisali ponoć nawet pakt z czartem w tym celu.Powodzenia.Alle luja i do przodu!!
brad sejmu prazez marszałkow PO,
żenujące! Fascynująca jest wizja Polski pana Palikota z penisem i pupą w godle.No ale czego sie nie robi dla popularnosci , co niektórzy podpisali ponoć nawet pakt z czartem w tym celu.Powodzenia.Alle luja i do przodu!! rozwiń
Avatar
Oda / 13 grudnia 2007 o 06:24
0
platforma jest bardzo podla i podstepna co innego mowi a co innego robi,wystarczy przyjrzec sie poczynaniom zakreconej Julii.BEDA szukac roznych rzeczy aby pozbyc sie kontroli nad ich machlojkami.JAK JULIA porzadzi to i Sawicka bedzie oczyszczona zostanie jedynie ofiara PIS-u.Zostana wolni KRAUZE,STOKLOSA i inni.Takze co robi Palikot to male piwo,ale bedzie ryl caly czas.TAK ROBI NAROD WYBRANY-ktory nie wymawia r.Jestem tym wszystkim oburzona.
Avatar
kaczorek / 26 października 2007 o 17:39
0
pakujcie się szybko,komuszki spod znaku pisu
Avatar
stary / 26 października 2007 o 13:33
0
Długo byłem nie związany z żadną opcją w tak politycznym resorcie jak skarbówka. Dzisiejsza ekipa też nie jest lepsza. Dajmy jej trochę czasu na skostnienie i utrwalenie tzw. układów i będziemy mieli to samo. Niestety nadal w US-ach więcej polityli odsuwania osób nie wspierającyhc (mimo wysokich kwalifikacji) i zero zarządzania, menadżerstwa i logistyki. Eksperymenty trwające już drugi rok, nie przemyślane zmiany, strach i niepewność pracowników. Koncentracja na medialności Urzędów (konkursy, spotkania, wycieczki dzieci do urzędów !!!. A kto zajmuje się pracą, zarządzaniem i usprawnieniami starej niewłaściwej struktury ?. Wszystko robione pod publiczkę - aby było nas widać i słychać. Firma opiera się na zarządzaniu a nie napolityce, tę zostawmy w sejmie. Jak wielu z nas miałam nadzieję, że będę pracować zarządzanej izbie a nie w kolejnym odłamie bałąganu sejmowego. Wielka szkoda Panowie Naczelnicy i Dyrektorzy. Dzisiaj można już podsumować waszą pracę. U mnie wychodzi bilans ujemny.
Długo byłem nie związany z żadną opcją w tak politycznym resorcie jak skarbówka. Dzisiejsza ekipa też nie jest lepsza. Dajmy jej trochę czasu na skostnienie i utrwalenie tzw. układów i będziemy mieli to samo. Niestety nadal w US-ach więcej polityli odsuwania osób nie wspierającyhc (mimo wysokich kwalifikacji) i zero zarządzania, menadżerstwa i logistyki. Eksperymenty trwające już drugi rok, nie przemyślane zmiany, strach i niepewność pracowników. Koncentracja na medialności Urzędów (konkursy, spotkania, wycieczki dzieci do urzędów !!!. A kto... rozwiń
Avatar
izis / 26 października 2007 o 08:06
0
gajowy na gejowy
Avatar
kronika / 26 października 2007 o 08:03
0
Polskie Obseje
Avatar
kronika / 26 października 2007 o 08:01
0
A miało być jak w "M jak miłość" Miały być cuda ala Coperfild Nic nie będzie, bo Wałęsa promuje terror Bo biskup broni "cnoty" dobrowolnie zgwałconej Bo instynkta kwriożercze mają swoje prawa I Tusk nad tym wszystkim Miłościwie zapanuje
Avatar
VATówka / 26 października 2007 o 06:56
0
Drogi Kolego PIT-robolu, z przykrością stwierdzam, że należysz do osób ze starego establishmentu dotkniętego zmianami i ze zmian niezadowolonego. Tak się składa, że ja jestem naprawdę zwykłym "robolem" i nie sprawują żadnej funkcji. Należę więc do rzeszy 90% pracowników skarbówki proszę zatem o nie wyrażanie się do mnie per "wy" bo nie wiem czy owo "wy" to ja odpowiedzialna za zmiany, czy "wy" w kontekście "wy" towarzyszko. Nie jestem dla Ciebie ani towarzyszką - tych poszukaj sobie wśród kolegów z dawnej klasy albo otoczenia niedoszłego posła Grzegorza K., ani nie miałam żadnego wpływu na zmiany. Ale zapewniam, że wśród "dołów" IS czy US-ów panuje przekonanie o zasadności dokonanych zmian, rozumiem że tego nie słyszysz bo gdzież niedawna elita miałaby się pospolitować z plebsem. Takie podejście serwowaliście "wy" nam wszystkim od lat, ale to już koniec. Niestety ale już nie wrócicie na stołki, ani za PiS ani za PO - bo wszyscy wami gardzą tak samo jak wcześniej się "was" bali. Nie pozdrawiam.
Drogi Kolego PIT-robolu, z przykrością stwierdzam, że należysz do osób ze starego establishmentu dotkniętego zmianami i ze zmian niezadowolonego. Tak się składa, że ja jestem naprawdę zwykłym "robolem" i nie sprawują żadnej funkcji. Należę więc do rzeszy 90% pracowników skarbówki proszę zatem o nie wyrażanie się do mnie per "wy" bo nie wiem czy owo "wy" to ja odpowiedzialna za zmiany, czy "wy" w kontekście "wy" towarzyszko. Nie jestem dla Ciebie ani towarzyszką - tych poszukaj sobie wśród kol... rozwiń
Avatar
pikus / 8 lutego 2008 o 18:17
0
[Jeszcze sie doczekacie k.... z PO,ze na kolanach bedziecie blagac PIS .Aby wrucil.
Avatar
zniecierpliwiony / 13 stycznia 2008 o 17:38
0
a zmiany w ARi MR , kiedy nastąpią
Avatar
Gosc / 27 grudnia 2007 o 15:09
0
zwolennik PO napisał:
prawdziwe oblicze PO to profesjonalizm, który był przez pis olewany na rzecz np. kmiotków z samoobrony; nie dziw się ludziom, że mają dość - sam niedługo opowiem szeroko o działaniach niektórych pisowczyków, tylko czekam na wyniki z sądowych sal; a będzie co poczytać i czego posłuchać, sam się zdziwisz

Ten profesjonalizm PO (czytaj: Porozumienie Obłudników) jest najbardziej widoczny w prowadzeniu obrad sejmu prazez marszałkow PO,
żenujące! Fascynująca jest wizja Polski pana Palikota z penisem i pupą w godle.No ale czego sie nie robi dla popularnosci , co niektórzy podpisali ponoć nawet pakt z czartem w tym celu.Powodzenia.Alle luja i do przodu!!
brad sejmu prazez marszałkow PO,
żenujące! Fascynująca jest wizja Polski pana Palikota z penisem i pupą w godle.No ale czego sie nie robi dla popularnosci , co niektórzy podpisali ponoć nawet pakt z czartem w tym celu.Powodzenia.Alle luja i do przodu!! rozwiń
Avatar
Oda / 13 grudnia 2007 o 06:24
0
platforma jest bardzo podla i podstepna co innego mowi a co innego robi,wystarczy przyjrzec sie poczynaniom zakreconej Julii.BEDA szukac roznych rzeczy aby pozbyc sie kontroli nad ich machlojkami.JAK JULIA porzadzi to i Sawicka bedzie oczyszczona zostanie jedynie ofiara PIS-u.Zostana wolni KRAUZE,STOKLOSA i inni.Takze co robi Palikot to male piwo,ale bedzie ryl caly czas.TAK ROBI NAROD WYBRANY-ktory nie wymawia r.Jestem tym wszystkim oburzona.
Avatar
kaczorek / 26 października 2007 o 17:39
0
pakujcie się szybko,komuszki spod znaku pisu
Avatar
stary / 26 października 2007 o 13:33
0
Długo byłem nie związany z żadną opcją w tak politycznym resorcie jak skarbówka. Dzisiejsza ekipa też nie jest lepsza. Dajmy jej trochę czasu na skostnienie i utrwalenie tzw. układów i będziemy mieli to samo. Niestety nadal w US-ach więcej polityli odsuwania osób nie wspierającyhc (mimo wysokich kwalifikacji) i zero zarządzania, menadżerstwa i logistyki. Eksperymenty trwające już drugi rok, nie przemyślane zmiany, strach i niepewność pracowników. Koncentracja na medialności Urzędów (konkursy, spotkania, wycieczki dzieci do urzędów !!!. A kto zajmuje się pracą, zarządzaniem i usprawnieniami starej niewłaściwej struktury ?. Wszystko robione pod publiczkę - aby było nas widać i słychać. Firma opiera się na zarządzaniu a nie napolityce, tę zostawmy w sejmie. Jak wielu z nas miałam nadzieję, że będę pracować zarządzanej izbie a nie w kolejnym odłamie bałąganu sejmowego. Wielka szkoda Panowie Naczelnicy i Dyrektorzy. Dzisiaj można już podsumować waszą pracę. U mnie wychodzi bilans ujemny.
Długo byłem nie związany z żadną opcją w tak politycznym resorcie jak skarbówka. Dzisiejsza ekipa też nie jest lepsza. Dajmy jej trochę czasu na skostnienie i utrwalenie tzw. układów i będziemy mieli to samo. Niestety nadal w US-ach więcej polityli odsuwania osób nie wspierającyhc (mimo wysokich kwalifikacji) i zero zarządzania, menadżerstwa i logistyki. Eksperymenty trwające już drugi rok, nie przemyślane zmiany, strach i niepewność pracowników. Koncentracja na medialności Urzędów (konkursy, spotkania, wycieczki dzieci do urzędów !!!. A kto... rozwiń
Avatar
izis / 26 października 2007 o 08:06
0
gajowy na gejowy
Avatar
kronika / 26 października 2007 o 08:03
0
Polskie Obseje
Avatar
kronika / 26 października 2007 o 08:01
0
A miało być jak w "M jak miłość" Miały być cuda ala Coperfild Nic nie będzie, bo Wałęsa promuje terror Bo biskup broni "cnoty" dobrowolnie zgwałconej Bo instynkta kwriożercze mają swoje prawa I Tusk nad tym wszystkim Miłościwie zapanuje
Avatar
VATówka / 26 października 2007 o 06:56
0
Drogi Kolego PIT-robolu, z przykrością stwierdzam, że należysz do osób ze starego establishmentu dotkniętego zmianami i ze zmian niezadowolonego. Tak się składa, że ja jestem naprawdę zwykłym "robolem" i nie sprawują żadnej funkcji. Należę więc do rzeszy 90% pracowników skarbówki proszę zatem o nie wyrażanie się do mnie per "wy" bo nie wiem czy owo "wy" to ja odpowiedzialna za zmiany, czy "wy" w kontekście "wy" towarzyszko. Nie jestem dla Ciebie ani towarzyszką - tych poszukaj sobie wśród kolegów z dawnej klasy albo otoczenia niedoszłego posła Grzegorza K., ani nie miałam żadnego wpływu na zmiany. Ale zapewniam, że wśród "dołów" IS czy US-ów panuje przekonanie o zasadności dokonanych zmian, rozumiem że tego nie słyszysz bo gdzież niedawna elita miałaby się pospolitować z plebsem. Takie podejście serwowaliście "wy" nam wszystkim od lat, ale to już koniec. Niestety ale już nie wrócicie na stołki, ani za PiS ani za PO - bo wszyscy wami gardzą tak samo jak wcześniej się "was" bali. Nie pozdrawiam.
Drogi Kolego PIT-robolu, z przykrością stwierdzam, że należysz do osób ze starego establishmentu dotkniętego zmianami i ze zmian niezadowolonego. Tak się składa, że ja jestem naprawdę zwykłym "robolem" i nie sprawują żadnej funkcji. Należę więc do rzeszy 90% pracowników skarbówki proszę zatem o nie wyrażanie się do mnie per "wy" bo nie wiem czy owo "wy" to ja odpowiedzialna za zmiany, czy "wy" w kontekście "wy" towarzyszko. Nie jestem dla Ciebie ani towarzyszką - tych poszukaj sobie wśród kol... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 2

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 31 70

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 17 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 16 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 126 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 71 36

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010