Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2018 r.
6:42

Jak będzie wyglądać deptak podczas Nocy Kultury? Alternatywne trasy na Stare Miasto

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A

W sobotę otwarte zostanie przejście środkiem deptaka i przez Bramę Krakowską – twierdzą władze Lublina. W obu miejscach będzie dość wąsko, dlatego wygodniejsze mogą być okrężne trasy obok archikatedry oraz przez ul. Zieloną. Wiadomo już, że przed Bramą Krakowską nie przejedzie żaden autobus ani trolejbus.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To będzie pierwsza Noc Kultury bez gwaru piwnych ogródków na deptaku, który wciąż jest placem budowy. Do soboty wykonane mają być tutaj wszystkie prace niezbędne do otwarcia przejścia środkiem chodnika, gdzie leży już nowy bruk. Takie zapewnienie padło wczoraj w Ratuszu.

– Cały środek będzie udostępniony – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Nawierzchnia jest już prawie gotowa. – Pozostaje nam wykonanie fug, by można było bezpiecznie chodzić.

Na Noc Kultury otwarte ma być też przejście przez Bramę Krakowską, gdzie wciąż pracują archeolodzy, którzy muszą szybko przebadać wyłaniający się spod ziemi barbakan, a później go zasypać. Dodajmy, że będzie to bardzo wąskie przejście. – Będzie mieć maksymalnie trzy metry szerokości – przyznaje Szczepańska i zaleca pieszym alternatywne trasy prowadzące z pl. Litewskiego na Stare Miasto. Wyznaczone zostały dwie takie trasy: • przez Kapucyńską • pl. Wolności • Kozią • Kowalską i Bramę Trynitarską oraz przez • Zieloną i • Olejną.

– Mapki z trasami są w folderze z programem, który będzie rozdawany w punkcie informacyjnym, są też umieszczone na stojakach – podkreśla Paulina Skipirzepa z Warsztatów Kultury, które przygotowują imprezę. Z kolei mundurowi mają dbać o to, by nikt nie parkował na Zielonej. – Będziemy na tej ulicy – zapewnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Nie tylko piesi będą mieli trudniej, ale także kierowcy, bo w sobotni poranek zamknięty zostanie przejazd przed Bramą Krakowską w osi Królewska-Lubartowska. Nie będzie tędy kursować także komunikacja miejska, w tym linie nocne. Autobusy linii N1 i N2 będą kursować przez al. Unii Lubelskiej i Zamojską.

Uwaga! Utrudnień związanych z Nocą Kultury będzie znacznie więcej.

• Od sobotniego do niedzielnego poranka zamknięta dla ruchu będzie również ul. Podwale, Świętoduska i Bajkowskiego. – Zakaz ruchu na ul. Świętoduskiej i Bajkowskiego nie będzie dotyczył wyłącznie służb i dojazdu do posesji – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 09:53
+2
Miała być dumna impreza a będzie wielki wstyd. Co teraz turyści pomyślą o tym mieście jak będą się potykać na klepisku i skakać pomiędzy ogrodzeniami. CO za bezmyślność zaczynać remont w takim okresie jak nawet materiałów nie ma na placu budowy. Taki remont powinien być w lecie jak w mieście pusto. Mieli by na to 3 miesiące. Dlaczego nikt nigdy za nic nie odpowiada
Avatar
House / 30 maja 2018 o 09:44
+2
Będzie sakramencki ścisk ... ciekaw jestem swoją drogą, czy wielki animator zaplanował już kąpiel w fontannie o poranku?
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 09:36
+2
Z innej beczki : Kto dostal wejściówki na biletowane wydarzenia nocy kultury?? Ja i moi znajomi wysłaliśmy zgłoszenie o 9.00 na różne pokazy i nikt z nas nie dostał wejściówek. Wygląda na to że wszystko rozeszło się po znajomych. Czyli Lublin miasto inspiracji
Avatar
Edek / 30 maja 2018 o 09:08
+2
Jak tam kanalizacja sanitarna w Lublinie ? Żeby się tylko ścieki nie wylały tak jak w Gdańsku.
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 08:47
+2
Tak sie rozwala przedsiebiorców z Deptaka ..... Brawo Żuk !!!! Plyty z Chin juz doplynełý czy nie ???!!!!
Avatar
lubelak / 30 maja 2018 o 08:39
+2
Myślę, że w tym wypadku władze zrobiły wszystko co mogły, żeby utrudnienia były jak najmniejsze. W końcu nikt się nie spodziewał, że podczas remontu okaże się, że kanalizacja deszczowa jest w katastrofalnym stanie czy że zostaną dokonane odkrycia archeologiczne.
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 08:30
+2
będzie przejście i to jest absolutnie kluczowa wiadomość
Avatar
Jacek / 30 maja 2018 o 08:29
+2
Twój komentarz jest za to bardzo, "udolny" pisowski trollu. Od Żuka to ty się odczep, bo zrobił tak na oko z milion razy więcej niż np: Pruszkowski z PiS.
Avatar
Gość / 31 maja 2018 o 14:18
+1
Lublin jako inwstro to banda patałacow. Setki (pracowitych urzędowych mróweczek) nie są w stanie przypilnować realizowanych inwestycji (dla czego? - BO TO NIE MOJEEE!!! prywatne). Przykład???? Monte Cassino - wykonawca opier.....ł się koncertowo podczas realizacji kontraktu, ale inwestor ma to w d..... (bo mamy kary w zanadrzu). Deptak??? Pogoda przeszkodziła?? Chińskie płyty??? Historyczne wykopki?? Panie ŻUK, jak robisz pan remont domu i widzisz pan że termin zagrożony, to Z WYPRZEDZENIEM na łbie pan stajesz, żeby gosci do BUDOWLANEJ OBORY nie wprowadzić! Tak to działa na prywatnum polu - BO WSTYD NA RODZNEEE i SONSIADÓW. Ale zawodowo??? MAM TO W D....pie (karę nałożeee i już - tyle mogieee) - TAK URZĘDNIK MIASTA na trybie "at work" inwestycje nadzoruje! W DOMU TO CO INNEGO !!!! TU NIE NA ZMIŁUJ DLA dziadowskiego WYKONWCY!!!!
Lublin jako inwstro to banda patałacow. Setki (pracowitych urzędowych mróweczek) nie są w stanie przypilnować realizowanych inwestycji (dla czego? - BO TO NIE MOJEEE!!! prywatne). Przykład???? Monte Cassino - wykonawca opier.....ł się koncertowo podczas realizacji kontraktu, ale inwestor ma to w d..... (bo mamy kary w zanadrzu). Deptak??? Pogoda przeszkodziła?? Chińskie płyty??? Historyczne wykopki?? Panie ŻUK, jak robisz pan remont domu i widzisz pan że termin zagrożony, to Z WYPRZEDZENIEM na łbie pan stajesz, żeby gosci do BUDOWLANEJ OBORY... rozwiń
Avatar
CBA / 31 maja 2018 o 11:47
+1
Remont ok, ale to jak ten remont zostal zrobiony to wola o pomste do nieba !!! Dlaczego projektant dyletant ktory zamówił plyty z Chin w tzw. Rok Chinski nie odpowiedzial za opoznienia ???!!@!!!!!! Komu zalezalo na dwukrotnym przekroczeniu terminów uzgodnionych wczesniej przez Żuka z przedsiebiorcami ????!!!! Dlaczego klamie się że to wina kanalizacji i odkryć,  skoro powszechnie wiadomo ze zawinil projektant i jego płyty z drugiego konca świata ???!!!!@
Avatar
Gość / 31 maja 2018 o 14:18
+1
Lublin jako inwstro to banda patałacow. Setki (pracowitych urzędowych mróweczek) nie są w stanie przypilnować realizowanych inwestycji (dla czego? - BO TO NIE MOJEEE!!! prywatne). Przykład???? Monte Cassino - wykonawca opier.....ł się koncertowo podczas realizacji kontraktu, ale inwestor ma to w d..... (bo mamy kary w zanadrzu). Deptak??? Pogoda przeszkodziła?? Chińskie płyty??? Historyczne wykopki?? Panie ŻUK, jak robisz pan remont domu i widzisz pan że termin zagrożony, to Z WYPRZEDZENIEM na łbie pan stajesz, żeby gosci do BUDOWLANEJ OBORY nie wprowadzić! Tak to działa na prywatnum polu - BO WSTYD NA RODZNEEE i SONSIADÓW. Ale zawodowo??? MAM TO W D....pie (karę nałożeee i już - tyle mogieee) - TAK URZĘDNIK MIASTA na trybie "at work" inwestycje nadzoruje! W DOMU TO CO INNEGO !!!! TU NIE NA ZMIŁUJ DLA dziadowskiego WYKONWCY!!!!
Lublin jako inwstro to banda patałacow. Setki (pracowitych urzędowych mróweczek) nie są w stanie przypilnować realizowanych inwestycji (dla czego? - BO TO NIE MOJEEE!!! prywatne). Przykład???? Monte Cassino - wykonawca opier.....ł się koncertowo podczas realizacji kontraktu, ale inwestor ma to w d..... (bo mamy kary w zanadrzu). Deptak??? Pogoda przeszkodziła?? Chińskie płyty??? Historyczne wykopki?? Panie ŻUK, jak robisz pan remont domu i widzisz pan że termin zagrożony, to Z WYPRZEDZENIEM na łbie pan stajesz, żeby gosci do BUDOWLANEJ OBORY... rozwiń
Avatar
CBA / 31 maja 2018 o 11:47
+1
Remont ok, ale to jak ten remont zostal zrobiony to wola o pomste do nieba !!! Dlaczego projektant dyletant ktory zamówił plyty z Chin w tzw. Rok Chinski nie odpowiedzial za opoznienia ???!!@!!!!!! Komu zalezalo na dwukrotnym przekroczeniu terminów uzgodnionych wczesniej przez Żuka z przedsiebiorcami ????!!!! Dlaczego klamie się że to wina kanalizacji i odkryć,  skoro powszechnie wiadomo ze zawinil projektant i jego płyty z drugiego konca świata ???!!!!@
Avatar
Szczęśliwy posiadacz wejściówki ;) / 30 maja 2018 o 18:32
+1
Napisz do Warsztatów Kultury, podaj swoje imię i nazwisko, dodaj na co chciałeś sie zapisać. Jeśli to nie jest troll to udzielą Ci odpowiedzi o której dokładnie wysłałeś zgłoszenie i który na liscie byłeś. Pozdrawiam! ;)
Avatar
ddd / 30 maja 2018 o 16:18
+1
Będzie sakramencki ścisk ... ciekaw jestem swoją drogą, czy wielki animator zaplanował już kąpiel w fontannie o poranku?
 NIe - konkurs ujeżdzania drewnianych koników. Kro dłużej wytrzyma, tj, jeździec czy konik.
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 12:44
+1
Ja tez probuje sie dowiedziec cos na temat dystrybucji biletow na lekkoatletyczna mistrzostwa polski, ale dziwnym trafem nikt nic nie wie nawet organizator azs umcs nic nie wie, pewnie sie wszystko rozeszlo miedzy znajomych
Avatar
Mamba wieczorna / 30 maja 2018 o 11:09
+1
Deptak na marę kultury w Lublinie.
Avatar
iX / 30 maja 2018 o 10:41
+1
technicznie ten deptak na pewno nie był w jakimś super stanie, no może poza kostką która średnio się komponowała z nową nawierzchnią sąsiedniego placu Litewskiego a która i tak zostanie wykorzystana do innych remontów, więc się nie zmarnuje
Zrozumieć cię nie idzie. Pijesz do mnie (?) W takim razie zacytuj, nie dopowiadaj czego nie ... napisałem. I zasadniczo, napisz z czym się zgadzasz a z czym nie bo o tym że ma się komponować z n. placem Litewskim napisałem (efekt wizualny). I na koniec jeśli kostka posłużyć ma jeszcze gdzie indziej to potwierdza tylko argument że remont jest zbędny (za wcześnie). 
Zrozumieć cię nie idzie. Pijesz do mnie (?) W takim razie zacytuj, nie dopowiadaj czego nie ... napisałem. I zasadniczo, napisz z czym się zgadzasz a z czym nie bo o tym że ma się komponować z n. placem Litewskim napisałem (efekt wizualny). I na koniec jeśli kostka posłużyć ma jeszcze gdzie indziej to potwierdza tylko argument że remont jest zbędny (za wcześnie).  rozwiń
Avatar
sanepid / 30 maja 2018 o 10:34
0
Jak tam kanalizacja sanitarna w Lublinie ? Żeby się tylko ścieki nie wylały tak jak w Gdańsku.
 To nie dolewaj tutaj tych "mądrości" z kloaki twego intelektu bo tego żadna kanalizacja nie wydali.
Avatar
dk / 30 maja 2018 o 10:30
0
Miała być dumna impreza a będzie wielki wstyd. Co teraz turyści pomyślą o tym mieście jak będą się potykać na klepisku i skakać pomiędzy ogrodzeniami. CO za bezmyślność zaczynać remont w takim okresie jak nawet materiałów nie ma na placu budowy. Taki remont powinien być w lecie jak w mieście pusto. Mieli by na to 3 miesiące.  Dlaczego nikt nigdy za nic nie odpowiada
 Turyści pomyślą: "Szkoda że nie mamy takiego prezydenta, u nas takiegi Deptaka nigdy nie będzie!"
Avatar
centrala / 30 maja 2018 o 10:28
0
Tak sie rozwala przedsiebiorców z Deptaka ..... Brawo Żuk !!!! Plyty z Chin juz doplynełý czy nie ???!!!!
 Dopłynęły. Zgłoś sie do wykonawcy poproś o jedną i walnij się nią w łeb! Może przyjdzie ulga.