Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 kwietnia 2013 r.
21:58
Edytuj ten wpis

Jak się zmieni Podzamcze w Lublinie? Są nowe koncepcje i wizualizacje

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 27 A A

Al. Tysiąclecia ukryta w tunelu, nowe domy mieszkalne, hipermarket i mały dworzec przesiadkowy. To miejskie pomysły na Podzamcze. Wczoraj dotarliśmy do dwóch wersji planu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
irena / 10 kwietnia 2013 o 15:30
+1
znowu beton i blokowiska,po co planować tak hipermarkety jak za skrzyżowaniem powstaje kolos.Nie ma przemysłu ,nie ma konkretnych usług nie ma pracy to kto będzie będzie kupował. Dochodzę do wniosku że nasi planiści nie mają żadnej wizji miasta,planowanie jest pod dewelopera vide Rogatka Warszawska,czy też teren po zajezdni MPK. Po prostu beznadzieja i betonowa pustynia
Avatar
pox / 10 kwietnia 2013 o 13:35
+1
Pojedź do ogrodu botanicznego lub do skansenu - piękne miejsca , cały dzień można tam spędzić polecam zamiast sarkać tutaj , tam jest jak w Nałęczowie....
Avatar
maverick / 10 kwietnia 2013 o 11:58
+1
toz to jakas tragedia!!! brakuje jeszcze tylko stacji benzynowej i 10-pietrowych blokow. przeciez to ma byc salon miasta- otwarta przestrzen z budynkami stylizowanymi na otaczajace kamienice. duzo zieleni, fontanny, miejsca zabaw dla dzieci. jedyne co jest dobre w tym projekcie to koncepcja ukrycia trasy w-z w tunelu- cala reszta to jedna wielka kicha
Avatar
Lublinianin / 14 kwietnia 2013 o 15:28
0
Nie narzekajcie i nie politykujcie jak zwykle.
Projekt planu jest ciekawy i funkcjonalny. Jest przestrzen publiczna poszerzajaca Plac Zamkowy i Blonia i jest propozycja zabudowy handlowej i usługowej a także mieszkaniowej. Proponowana architektura zakłada "odtwarzanie" części zabudowy miasta nieistniejącej w tym miejscu od II wojny światowej. Ważne są proponowane podziemne parkingi pod placem Zamkowym i pod budynkami w których bedą centra handlowe. Jest propozycja Prezydenta Zuka dot wpolpracy z lubelskimi przedsiebiorcami juz dzialajacymi na Podzamczu. Dobra będzie obsługa komunikacyjna tego obszaru
Jeśli w nowym okresie programowania bedą środki na rewitalizację miast tak jak się obecnie zakłada to Lublin nie będzie miał problemu z finansowaniem (wraz z inwestorami) przebudowy Podzamcza
Nie narzekajcie i nie politykujcie jak zwykle.
Projekt planu jest ciekawy i funkcjonalny. Jest przestrzen publiczna poszerzajaca Plac Zamkowy i Blonia i jest propozycja zabudowy handlowej i usługowej a także mieszkaniowej. Proponowana architektura zakłada "odtwarzanie" części zabudowy miasta nieistniejącej w tym miejscu od II wojny światowej. Ważne są proponowane podziemne parkingi pod placem Zamkowym i pod budynkami w których bedą centra handlowe. Jest propozycja Prezydenta Zuka dot wpolpracy z lubelskimi przedsiebiorcami ... rozwiń
Avatar
Widz / 10 kwietnia 2013 o 17:33
0
Popieram większoś piszących tu. to jest stare miasto i powinno przypominać swą nazwę. Urząd powinien wziąźć się za renowację kamienic, które straszą swym widokiem i pustką odstraszając ludzi. Marketów i galeri faktycznie mamy dużo a powstają nowe. Popieram tunel ale jak ktoś pisał i z nim będą problemy komunikacyjne. Mało zieleni, a drzewa przy drodze to powód do marudzenia dla kierowców, choć mi się podoba. Popieram też pomysł na sklepiki z pamiątkami. Targ faktycznie mógłby być budynkiem a nie blaszakiem. Racją jest też fakt, że chcą stawiać tam budynki a prawie nie ma parkingów, co jest bezsensowne.
Ale możemy podyskutować, bo jak ktoś wspomniał, nim zbiorą na to pieniądze i nim to zrobią, to nas już może nie być więc nie ma się co martwić
Popieram większoś piszących tu. to jest stare miasto i powinno przypominać swą nazwę. Urząd powinien wziąźć się za renowację kamienic, które straszą swym widokiem i pustką odstraszając ludzi. Marketów i galeri faktycznie mamy dużo a powstają nowe. Popieram tunel ale jak ktoś pisał i z nim będą problemy komunikacyjne. Mało zieleni, a drzewa przy drodze to powód do marudzenia dla kierowców, choć mi się podoba. Popieram też pomysł na sklepiki z pamiątkami. Targ faktycznie mógłby być budynkiem a nie blaszakiem. Racją jest też fakt, że chcą stawi... rozwiń
Avatar
gorl / 10 kwietnia 2013 o 16:59
0
[quote name='czytelniczka' timestamp='1365581986' post='757004']
Zamiast tych wszystkich betonowych blokowisk i galerii handlowych zrobilibyście w końcu park z prawdziwego zdarzenia. Taki mały Nałęczów. Z jeziorkiem, ławeczkami i małymi budkami z watą cukrową i lodami. Gdzie będzie można spędzić niedzielę, usiąść na kocu i urządzić piknik albo pospacerować z małym dzieckiem, albo nauczyć je jazdy na rowerze.... Tego potrzeba Lublinianom!!! Zwłaszcza w tej okolicy. Jedyny plac zabaw w okolicy jest na Błoniach, jeżeli to w ogóle można nazwać placem zabaw.... Nie wiem jak innym ale mi już bokiem wychodzą te wszystkie centra handlowe. Niedobrze się robi. Ruch w tej okolicy jest ogromny aż strach puścić dziecko za rękę. Tunel to być może dobre rozwiązanie ale na pewno nie po to by zrobić miejsce dla kolejnych sklepów i galerii.
[/quote]
Budki z watą cukrową i lodami, no nie mogę. Może jeszcze szczypki i wiatraczki? To jest centrum stolicy regionu a nie festiwal pieroga w Bychawie. Takie miejsca powinny być nad zalewem a nie w centrum miasta. Widziałaś/łeś takie coś w centrum chociażby Krakowa czy Wrocławia? Że o dużych miastach zachodniej Europy nie wspomnę? Bardzo dobrze ludzie że nie macie decydującego głosu bo mielibyśmy w mieście jeden wielki odpust.
[quote name='czytelniczka' timestamp='1365581986' post='757004']
Zamiast tych wszystkich betonowych blokowisk i galerii handlowych zrobilibyście w końcu park z prawdziwego zdarzenia. Taki mały Nałęczów. Z jeziorkiem, ławeczkami i małymi budkami z watą cukrową i lodami. Gdzie będzie można spędzić niedzielę, usiąść na kocu i urządzić piknik albo pospacerować z małym dzieckiem, albo nauczyć je jazdy na rowerze.... Tego potrzeba Lublinianom!!! Zwłaszcza w tej okolicy. Jedyny plac zabaw w okolicy jest na ... rozwiń
Avatar
kkkkl / 10 kwietnia 2013 o 16:49
0
[quote name='tab' timestamp='1365594631' post='757091']
BRAWO ! Proponuję jeszcze most wiszący,łuk tryumfalny i jeszcze jeden stadion. Las Vegas po prostu.A naród niech dalej chodzi w gumiakach jeżdzi po polnych lub dziurawych drogach. FANTASMAGORIE Panowie ! A gdzie są plany zagospodarowania terenu dla mieszkańców ,drogi ,chodniki , wodociągi , kanalizacja ??? Rozwijacie miasto dla ładnych pocztówek wydając krocie a nie dla wygody mieszkańców .
[/quote]
Jeżeli inteligencie nie widzisz zależności między wyglądem miasta a jego zamożnością to gratuluję. Burdel pod zamkiem to największy wstyd Lublina i jego uporządkowanie jest w tym momencie priorytetem, a tunel jest jedną z koniecznych do tego uporządkowania rzeczy.
[quote name='tab' timestamp='1365594631' post='757091']
BRAWO ! Proponuję jeszcze most wiszący,łuk tryumfalny i jeszcze jeden stadion. Las Vegas po prostu.A naród niech dalej chodzi w gumiakach jeżdzi po polnych lub dziurawych drogach. FANTASMAGORIE Panowie ! A gdzie są plany zagospodarowania terenu dla mieszkańców ,drogi ,chodniki , wodociągi , kanalizacja ??? Rozwijacie miasto dla ładnych pocztówek wydając krocie a nie dla wygody mieszkańców .
[/quote]
Jeżeli inteligencie nie widzisz zale... rozwiń
Avatar
tab / 10 kwietnia 2013 o 13:50
0
BRAWO ! Proponuję jeszcze most wiszący,łuk tryumfalny i jeszcze jeden stadion. Las Vegas po prostu.A naród niech dalej chodzi w gumiakach jeżdzi po polnych lub dziurawych drogach. FANTASMAGORIE Panowie ! A gdzie są plany zagospodarowania terenu dla mieszkańców ,drogi ,chodniki , wodociągi , kanalizacja ??? Rozwijacie miasto dla ładnych pocztówek wydając krocie a nie dla wygody mieszkańców .
Avatar
Kloss / 10 kwietnia 2013 o 11:48
0
Nie przyznaję się, że jestem z Lublina...wstyd mi. Cała ta koncepcja przebudowy to jedno wielkie g....o !
Avatar
adg / 10 kwietnia 2013 o 11:24
0
Zabudowa powinny być stylizowana na przedwojenną, to po pierwsze.
Jesli supermarket to wielkości Tesco-Metro czyli coś wielkości osiedlowego mini marketu ale nie blaszak, tylko w kamienicy.
Tereny zielone, z ŁADNYMI WYRÓWNANYMI KOSZONYMI TRAWNIKAMI, zabezpieczonymi od spodu siatka antykretową! Żadnych krzaków dla pijaków. Tylko drzewa i równa trawa na ktorej mozna polozyć kocyk, wypij wino, pograć w piłke.

A tak w ogóle to kiedy wybory?
Zabudowa powinny być stylizowana na przedwojenną, to po pierwsze.
Jesli supermarket to wielkości Tesco-Metro czyli coś wielkości osiedlowego mini marketu ale nie blaszak, tylko w kamienicy.
Tereny zielone, z ŁADNYMI WYRÓWNANYMI KOSZONYMI TRAWNIKAMI, zabezpieczonymi od spodu siatka antykretową! Żadnych krzaków dla pijaków. Tylko drzewa i równa trawa na ktorej mozna polozyć kocyk, wypij wino, pograć w piłke.

A tak w ogóle to kiedy wybory? rozwiń
Avatar
Lublinianin / 14 kwietnia 2013 o 15:28
0
Nie narzekajcie i nie politykujcie jak zwykle.
Projekt planu jest ciekawy i funkcjonalny. Jest przestrzen publiczna poszerzajaca Plac Zamkowy i Blonia i jest propozycja zabudowy handlowej i usługowej a także mieszkaniowej. Proponowana architektura zakłada "odtwarzanie" części zabudowy miasta nieistniejącej w tym miejscu od II wojny światowej. Ważne są proponowane podziemne parkingi pod placem Zamkowym i pod budynkami w których bedą centra handlowe. Jest propozycja Prezydenta Zuka dot wpolpracy z lubelskimi przedsiebiorcami juz dzialajacymi na Podzamczu. Dobra będzie obsługa komunikacyjna tego obszaru
Jeśli w nowym okresie programowania bedą środki na rewitalizację miast tak jak się obecnie zakłada to Lublin nie będzie miał problemu z finansowaniem (wraz z inwestorami) przebudowy Podzamcza
Nie narzekajcie i nie politykujcie jak zwykle.
Projekt planu jest ciekawy i funkcjonalny. Jest przestrzen publiczna poszerzajaca Plac Zamkowy i Blonia i jest propozycja zabudowy handlowej i usługowej a także mieszkaniowej. Proponowana architektura zakłada "odtwarzanie" części zabudowy miasta nieistniejącej w tym miejscu od II wojny światowej. Ważne są proponowane podziemne parkingi pod placem Zamkowym i pod budynkami w których bedą centra handlowe. Jest propozycja Prezydenta Zuka dot wpolpracy z lubelskimi przedsiebiorcami ... rozwiń
Avatar
Widz / 10 kwietnia 2013 o 17:33
0
Popieram większoś piszących tu. to jest stare miasto i powinno przypominać swą nazwę. Urząd powinien wziąźć się za renowację kamienic, które straszą swym widokiem i pustką odstraszając ludzi. Marketów i galeri faktycznie mamy dużo a powstają nowe. Popieram tunel ale jak ktoś pisał i z nim będą problemy komunikacyjne. Mało zieleni, a drzewa przy drodze to powód do marudzenia dla kierowców, choć mi się podoba. Popieram też pomysł na sklepiki z pamiątkami. Targ faktycznie mógłby być budynkiem a nie blaszakiem. Racją jest też fakt, że chcą stawiać tam budynki a prawie nie ma parkingów, co jest bezsensowne.
Ale możemy podyskutować, bo jak ktoś wspomniał, nim zbiorą na to pieniądze i nim to zrobią, to nas już może nie być więc nie ma się co martwić
Popieram większoś piszących tu. to jest stare miasto i powinno przypominać swą nazwę. Urząd powinien wziąźć się za renowację kamienic, które straszą swym widokiem i pustką odstraszając ludzi. Marketów i galeri faktycznie mamy dużo a powstają nowe. Popieram tunel ale jak ktoś pisał i z nim będą problemy komunikacyjne. Mało zieleni, a drzewa przy drodze to powód do marudzenia dla kierowców, choć mi się podoba. Popieram też pomysł na sklepiki z pamiątkami. Targ faktycznie mógłby być budynkiem a nie blaszakiem. Racją jest też fakt, że chcą stawi... rozwiń
Avatar
gorl / 10 kwietnia 2013 o 16:59
0
[quote name='czytelniczka' timestamp='1365581986' post='757004']
Zamiast tych wszystkich betonowych blokowisk i galerii handlowych zrobilibyście w końcu park z prawdziwego zdarzenia. Taki mały Nałęczów. Z jeziorkiem, ławeczkami i małymi budkami z watą cukrową i lodami. Gdzie będzie można spędzić niedzielę, usiąść na kocu i urządzić piknik albo pospacerować z małym dzieckiem, albo nauczyć je jazdy na rowerze.... Tego potrzeba Lublinianom!!! Zwłaszcza w tej okolicy. Jedyny plac zabaw w okolicy jest na Błoniach, jeżeli to w ogóle można nazwać placem zabaw.... Nie wiem jak innym ale mi już bokiem wychodzą te wszystkie centra handlowe. Niedobrze się robi. Ruch w tej okolicy jest ogromny aż strach puścić dziecko za rękę. Tunel to być może dobre rozwiązanie ale na pewno nie po to by zrobić miejsce dla kolejnych sklepów i galerii.
[/quote]
Budki z watą cukrową i lodami, no nie mogę. Może jeszcze szczypki i wiatraczki? To jest centrum stolicy regionu a nie festiwal pieroga w Bychawie. Takie miejsca powinny być nad zalewem a nie w centrum miasta. Widziałaś/łeś takie coś w centrum chociażby Krakowa czy Wrocławia? Że o dużych miastach zachodniej Europy nie wspomnę? Bardzo dobrze ludzie że nie macie decydującego głosu bo mielibyśmy w mieście jeden wielki odpust.
[quote name='czytelniczka' timestamp='1365581986' post='757004']
Zamiast tych wszystkich betonowych blokowisk i galerii handlowych zrobilibyście w końcu park z prawdziwego zdarzenia. Taki mały Nałęczów. Z jeziorkiem, ławeczkami i małymi budkami z watą cukrową i lodami. Gdzie będzie można spędzić niedzielę, usiąść na kocu i urządzić piknik albo pospacerować z małym dzieckiem, albo nauczyć je jazdy na rowerze.... Tego potrzeba Lublinianom!!! Zwłaszcza w tej okolicy. Jedyny plac zabaw w okolicy jest na ... rozwiń
Avatar
kkkkl / 10 kwietnia 2013 o 16:49
0
[quote name='tab' timestamp='1365594631' post='757091']
BRAWO ! Proponuję jeszcze most wiszący,łuk tryumfalny i jeszcze jeden stadion. Las Vegas po prostu.A naród niech dalej chodzi w gumiakach jeżdzi po polnych lub dziurawych drogach. FANTASMAGORIE Panowie ! A gdzie są plany zagospodarowania terenu dla mieszkańców ,drogi ,chodniki , wodociągi , kanalizacja ??? Rozwijacie miasto dla ładnych pocztówek wydając krocie a nie dla wygody mieszkańców .
[/quote]
Jeżeli inteligencie nie widzisz zależności między wyglądem miasta a jego zamożnością to gratuluję. Burdel pod zamkiem to największy wstyd Lublina i jego uporządkowanie jest w tym momencie priorytetem, a tunel jest jedną z koniecznych do tego uporządkowania rzeczy.
[quote name='tab' timestamp='1365594631' post='757091']
BRAWO ! Proponuję jeszcze most wiszący,łuk tryumfalny i jeszcze jeden stadion. Las Vegas po prostu.A naród niech dalej chodzi w gumiakach jeżdzi po polnych lub dziurawych drogach. FANTASMAGORIE Panowie ! A gdzie są plany zagospodarowania terenu dla mieszkańców ,drogi ,chodniki , wodociągi , kanalizacja ??? Rozwijacie miasto dla ładnych pocztówek wydając krocie a nie dla wygody mieszkańców .
[/quote]
Jeżeli inteligencie nie widzisz zale... rozwiń
Avatar
irena / 10 kwietnia 2013 o 15:30
+1
znowu beton i blokowiska,po co planować tak hipermarkety jak za skrzyżowaniem powstaje kolos.Nie ma przemysłu ,nie ma konkretnych usług nie ma pracy to kto będzie będzie kupował. Dochodzę do wniosku że nasi planiści nie mają żadnej wizji miasta,planowanie jest pod dewelopera vide Rogatka Warszawska,czy też teren po zajezdni MPK. Po prostu beznadzieja i betonowa pustynia
Avatar
tab / 10 kwietnia 2013 o 13:50
0
BRAWO ! Proponuję jeszcze most wiszący,łuk tryumfalny i jeszcze jeden stadion. Las Vegas po prostu.A naród niech dalej chodzi w gumiakach jeżdzi po polnych lub dziurawych drogach. FANTASMAGORIE Panowie ! A gdzie są plany zagospodarowania terenu dla mieszkańców ,drogi ,chodniki , wodociągi , kanalizacja ??? Rozwijacie miasto dla ładnych pocztówek wydając krocie a nie dla wygody mieszkańców .
Avatar
... / 10 kwietnia 2013 o 13:49
-1
Nie odsłonięcie Czechówki przyjmuje z wielkim bólem. Wprowadziłoby to chociaż krztynę natury i autentyczności. Nie wiem jak będą wyglądać budynki ale jeśli będą szklane to miejsce będzie zupełnie 'nie na miejscu'. Plusem olbrzymim jest tunel i chyba tylko to czyni te projektem warty zrealizowania. Mogło być dużo lepiej......
Avatar
pox / 10 kwietnia 2013 o 13:35
+1
Pojedź do ogrodu botanicznego lub do skansenu - piękne miejsca , cały dzień można tam spędzić polecam zamiast sarkać tutaj , tam jest jak w Nałęczowie....
Avatar
michal / 10 kwietnia 2013 o 13:27
-1
Oby powstała jedna lub druga z tych koncepcji!!!
obie są dobre, Lublin powoli dorasta do porządkowania chaosu urbanistycznego. Obszar "Podzamcza" to rana i wyrwa w tkance miasta i musi by zabudowany. Tzw terenów zielonych jest aż nad to w tej okolicy i niestety mieszkańcy okoliczni ale też i mieszkańcy lublina ich nie wykorzystują.
osobiście koncepcja II bardziej do mnie przemawia. otwarcie wszystkich istniejących ciągów uli, ich perspektyw stwarza porządek urbanistyczny, rozszerza strefę miejską i w prowadza " ludzką" skalę do programu urbanistycznego.
co do "rekonstrukcji" czy budowaniu budynków w formach historycznych bym był ostrożny. takie rozwiązanie możliwe jest do zastosowania w przypadku fasad w bezpośrednim sąsiedztwie PL. Zamkowego, dalej w otwarciach ulic bardziej adekwatne było by stosowanie dobrej, prostej nowej architektury która dla zwiedzającego czy idącego w głąb Podzamcza była by zaskoczeniem i wzbudzała by zainteresowanie przez co ruch turystyczny przeciągną by się w ta strefę co skutkowało by dobrym działaniem punktów usługowych , a dalej wytworzeniem nowej osi północ południe jako przeciwstawnej do racławickich- krakowskiego- grodzkiej czyli oso wschód - zachód. architektura pseudo historyczna nie wygeneruje takiego ruchu- przykładem jest ul Narutowicza która pomimo walorów historycznych nie jest interesująca i nie ma oferty tak dla mieszkańców jak i turystów. lokale gastronomiczne prawie na niej nie istnieją a jeśli to w ciągłej rotacji pomimo obecności hotelu Viktoria.
przestrzeń targowa jest obecna na podzamczu za zamkiem i ja raczej bym ją usuną z nowej przestrzeni, takie miejsca zawsze wprowadzają chaos a tu trzeba połączyć stare miasto z kościołem na Czwartku elegancką przestrzenią.
oby udało się tak ambitny plan zrealizował czego sobie i innym życzę szczerze!!
Oby powstała jedna lub druga z tych koncepcji!!!
obie są dobre, Lublin powoli dorasta do porządkowania chaosu urbanistycznego. Obszar "Podzamcza" to rana i wyrwa w tkance miasta i musi by zabudowany. Tzw terenów zielonych jest aż nad to w tej okolicy i niestety mieszkańcy okoliczni ale też i mieszkańcy lublina ich nie wykorzystują.
osobiście koncepcja II bardziej do mnie przemawia. otwarcie wszystkich istniejących ciągów uli, ich perspektyw stwarza porządek urbanistyczny, rozszerza strefę miejską i w prowad... rozwiń
Avatar
maverick / 10 kwietnia 2013 o 11:58
+1
toz to jakas tragedia!!! brakuje jeszcze tylko stacji benzynowej i 10-pietrowych blokow. przeciez to ma byc salon miasta- otwarta przestrzen z budynkami stylizowanymi na otaczajace kamienice. duzo zieleni, fontanny, miejsca zabaw dla dzieci. jedyne co jest dobre w tym projekcie to koncepcja ukrycia trasy w-z w tunelu- cala reszta to jedna wielka kicha
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 4 8

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 3 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 21 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 49 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!