Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2015 r.
19:24

Jak to się stało, że radne są w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych?

Autor: Zdjęcie autora drs
0 25 A A
Radne Małgorzata Suchanowska i Monika Orzechowska
Radne Małgorzata Suchanowska i Monika Orzechowska

Czy prezydent Lublina będzie się tłumaczyć z powołania radnych: Moniki Orzechowskiej (PO) i Małgorzaty Suchanowskiej (PiS) w skład Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych? Wyjaśnień w tej sprawie zażądała od niego Fundacja Wolności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że obie radne stały się członkiniami komisji z dniem 3 sierpnia. O tym, kto zasiada w tym gronie decyduje samodzielnie prezydent Lublina w trybie zarządzenia. Decyzję w sprawie Orzechowskiej i Suchanowskiej prezydencka rzeczniczka tłumaczyła m.in. ich zaangażowaniem w sprawy lokalne.

Fundacja Wolności chce wiedzieć, z jakich powodów do komisji trafiły kolejne dwie osoby i kto wnioskował o poszerzenie jej składu. Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji stawia w piśmie do prezydenta jeszcze więcej pytań. „W jaki sposób wybrał Pan dwie nowe członkinie komisji? Czy same się zgłosiły do Pana? Jak zweryfikował Pan ich kompetencje do zasiadania w komisji? Czy osoby zainteresowane pracą w komisji, również mogą składać swoje CV w ratuszu?” – pisze Jakubowski.

Nieco wcześniej fundacja wystąpiła o wygaszenie mandatów sześciorga miejskich radnych, którzy zasiadają w 24-osobowej komisji. Zdaniem Jakubowskiego nie można jednocześnie być radnym kontrolującym działalność prezydenta i zawdzięczać mu miejsce w komisji wiążące się z dodatkowym wynagrodzeniem w wysokości ok. 1300 zł miesięcznie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BudŻet / 1 września 2015 r. o 09:10
0

Akurat o Pani Orzechowskiej słyszałam same pozytywne rzeczy. Kilku sąsiadom starała się pomóc i jest zaangażowana w sprawy lokalne. A jeśli do tego Żuk powołał radną z PISu to podciąganie tego pod partyjne rozdawanie stołków jest co najmniej głupie.

I to jest uzasadnienie do decyzji, która związana jest z wydawaniem publicznych pieniędzy na rzecz samorządowców?

W normalnych warunkach każdy by to uznał za mechanizm korupcjogenny, bo publiczne pieniądze będą wydawane przez organ wykonawczy na rzecz członków organu kontrolno-stanowiącego.

I to jest uzasadnienie do decyzji, która związana jest z wydawaniem publicznych pieniędzy na rzecz samorządowców?

W normalnych warunkach każdy by to uznał za mechanizm korupcjogenny, bo publiczne pieniądze będą wydawane przez organ wykonawczy na rzecz członków organu kontrolno-stanowiącego.

rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 22:29
0

Żuk? zaniedbania? jakie zaniedbania? Bo jeśli dobrze kojarzę, to Żuk aktualnie sprząta po swoich poprzednikach, w tym po 8 latach rządów nieroba Pruszkowskiego, który zaniedbał miasto tak że bardziej już się chyba nie da

On już sprząta po sobie jak ten BUL, narazie jeszcze prokuratura trzyma pod kluczem konkurs na prezesa LPGK ale "sznureczek" się niedługo rozwiaże i będzie jak z burkiem z podkarpacia. Jak tak dobrze sprzata to niech jeszcze pl.Łokietka omiecie, wtedy nikt niezarzuci braku umiejętności.

On już sprząta po sobie jak ten BUL, narazie jeszcze prokuratura trzyma pod kluczem konkurs na prezesa LPGK ale "sznureczek" się niedługo rozwiaże i będzie jak z burkiem z podkarpacia. Jak tak dobrze sprzata to niech jeszcze pl.Łokietka omiecie, wtedy nikt niezarzuci braku umiejętności.

rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 22:11
0

Żuk? zaniedbania? jakie zaniedbania? Bo jeśli dobrze kojarzę, to Żuk aktualnie sprząta po swoich poprzednikach, w tym po 8 latach rządów nieroba Pruszkowskiego, który zaniedbał miasto tak że bardziej już się chyba nie da

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 21:37
0
Akurat o Pani Orzechowskiej słyszałam same pozytywne rzeczy. Kilku sąsiadom starała się pomóc i jest zaangażowana w sprawy lokalne. A jeśli do tego Żuk powołał radną z PISu to podciąganie tego pod partyjne rozdawanie stołków jest co najmniej głupie.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 21:35
0

No i co w związku z tym długiem? bo że dług jest to wszyscy wiedzą, nic odkrywczego... straszenie ludzi długiem jako takim przestało działać...

...a no to że jak kasa pusta i w dodatku komornik sie upomni(z wyjatkiem Słupska) to cięzko bedzie zadbać już o istniejącą infrastrukture( drogi, MPWIK, MPK, szkoły etc, etc...), zaniedbania doprowadzaja do ruiny i nawet jak Żuk będzie pompował koła i naciagał łańcuchy w swoim rowerze miejskim na niewiele się to zda bo miasto bedzie sie wyludniać

...a no to że jak kasa pusta i w dodatku komornik sie upomni(z wyjatkiem Słupska) to cięzko bedzie zadbać już o istniejącą infrastrukture( drogi, MPWIK, MPK, szkoły etc, etc...), zaniedbania doprowadzaja do ruiny i nawet jak Żuk będzie pompował koła i naciagał łańcuchy w swoim rowerze miejskim na niewiele się to zda bo miasto bedzie sie wyludniać

rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 21:26
0
Te przygłupy od kieszonkowego prezesa/polityczne klakiery nie potrafią nic poza odmienianiem słowa dług przez wszystkie przypadki. Dostali instrukcje z centrali, żeby pisać o długu, no to piszą. No bo co innego można Żukowi zarzucić skoro wszystkie rankingi i zestawienia potwierdzają, że Lublin się rozwija w tempie o którym inne miasta mogą jedynie pomarzyć.
Avatar
jakiś tam / 31 sierpnia 2015 r. o 21:20
0

proszę mi przypomnieć jaki dług zostawił po sobie jegomość Pruszkowski i co w zamian zrobił w mieście bo nie mogę sobie przypomieć

jak to co w zamian zrobił? zbudował sobie willę na Sławinku i zwiedził pół świata na koszt podatnika

Andrzej Pruszkowski - minister spraw zagranicznych Lublina :lol:

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 21:17
0

Aktualny dług Lublina który narasta drastycznie w ciągu ostatnich 5lat: 1 300 000 000 PLN

proszę mi przypomnieć jaki dług zostawił po sobie jegomość Pruszkowski i co w zamian zrobił w mieście bo nie mogę sobie przypomieć

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 21:15
0

Aktualny dług Lublina który narasta drastycznie w ciągu ostatnich 5lat: 1 300 000 000 PLN

i co z tego? skoro jest na bieżąco spłacany, skończą się największe inwestycje to i dług będzie się zmniejszał... popatrzcie na długi innych miast, Rzeszów dwa razy mniejszy i ma już ok. 800 000 000 zł długu, czy ktoś tam z tego powodu płacze tak jak u nas? nie, tam się cieszą ze zyje im sie w miescie coraz lepiej i wygodniej, podnosi sie standard zycia w miescie

i co z tego? skoro jest na bieżąco spłacany, skończą się największe inwestycje to i dług będzie się zmniejszał... popatrzcie na długi innych miast, Rzeszów dwa razy mniejszy i ma już ok. 800 000 000 zł długu, czy ktoś tam z tego powodu płacze tak jak u nas? nie, tam się cieszą ze zyje im sie w miescie coraz lepiej i wygodniej, podnosi sie standard zycia w miescie

rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 21:08
0

No i co w związku z tym długiem? bo że dług jest to wszyscy wiedzą, nic odkrywczego... straszenie ludzi długiem jako takim przestało działać...

Avatar
BudŻet / 1 września 2015 r. o 09:10
0

Akurat o Pani Orzechowskiej słyszałam same pozytywne rzeczy. Kilku sąsiadom starała się pomóc i jest zaangażowana w sprawy lokalne. A jeśli do tego Żuk powołał radną z PISu to podciąganie tego pod partyjne rozdawanie stołków jest co najmniej głupie.

I to jest uzasadnienie do decyzji, która związana jest z wydawaniem publicznych pieniędzy na rzecz samorządowców?

W normalnych warunkach każdy by to uznał za mechanizm korupcjogenny, bo publiczne pieniądze będą wydawane przez organ wykonawczy na rzecz członków organu kontrolno-stanowiącego.

I to jest uzasadnienie do decyzji, która związana jest z wydawaniem publicznych pieniędzy na rzecz samorządowców?

W normalnych warunkach każdy by to uznał za mechanizm korupcjogenny, bo publiczne pieniądze będą wydawane przez organ wykonawczy na rzecz członków organu kontrolno-stanowiącego.

rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 22:29
0

Żuk? zaniedbania? jakie zaniedbania? Bo jeśli dobrze kojarzę, to Żuk aktualnie sprząta po swoich poprzednikach, w tym po 8 latach rządów nieroba Pruszkowskiego, który zaniedbał miasto tak że bardziej już się chyba nie da

On już sprząta po sobie jak ten BUL, narazie jeszcze prokuratura trzyma pod kluczem konkurs na prezesa LPGK ale "sznureczek" się niedługo rozwiaże i będzie jak z burkiem z podkarpacia. Jak tak dobrze sprzata to niech jeszcze pl.Łokietka omiecie, wtedy nikt niezarzuci braku umiejętności.

On już sprząta po sobie jak ten BUL, narazie jeszcze prokuratura trzyma pod kluczem konkurs na prezesa LPGK ale "sznureczek" się niedługo rozwiaże i będzie jak z burkiem z podkarpacia. Jak tak dobrze sprzata to niech jeszcze pl.Łokietka omiecie, wtedy nikt niezarzuci braku umiejętności.

rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 22:11
0

Żuk? zaniedbania? jakie zaniedbania? Bo jeśli dobrze kojarzę, to Żuk aktualnie sprząta po swoich poprzednikach, w tym po 8 latach rządów nieroba Pruszkowskiego, który zaniedbał miasto tak że bardziej już się chyba nie da

Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 21:37
0
Akurat o Pani Orzechowskiej słyszałam same pozytywne rzeczy. Kilku sąsiadom starała się pomóc i jest zaangażowana w sprawy lokalne. A jeśli do tego Żuk powołał radną z PISu to podciąganie tego pod partyjne rozdawanie stołków jest co najmniej głupie.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 21:35
0

No i co w związku z tym długiem? bo że dług jest to wszyscy wiedzą, nic odkrywczego... straszenie ludzi długiem jako takim przestało działać...

...a no to że jak kasa pusta i w dodatku komornik sie upomni(z wyjatkiem Słupska) to cięzko bedzie zadbać już o istniejącą infrastrukture( drogi, MPWIK, MPK, szkoły etc, etc...), zaniedbania doprowadzaja do ruiny i nawet jak Żuk będzie pompował koła i naciagał łańcuchy w swoim rowerze miejskim na niewiele się to zda bo miasto bedzie sie wyludniać

...a no to że jak kasa pusta i w dodatku komornik sie upomni(z wyjatkiem Słupska) to cięzko bedzie zadbać już o istniejącą infrastrukture( drogi, MPWIK, MPK, szkoły etc, etc...), zaniedbania doprowadzaja do ruiny i nawet jak Żuk będzie pompował koła i naciagał łańcuchy w swoim rowerze miejskim na niewiele się to zda bo miasto bedzie sie wyludniać

rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 r. o 21:26
0
Te przygłupy od kieszonkowego prezesa/polityczne klakiery nie potrafią nic poza odmienianiem słowa dług przez wszystkie przypadki. Dostali instrukcje z centrali, żeby pisać o długu, no to piszą. No bo co innego można Żukowi zarzucić skoro wszystkie rankingi i zestawienia potwierdzają, że Lublin się rozwija w tempie o którym inne miasta mogą jedynie pomarzyć.
Avatar
jakiś tam / 31 sierpnia 2015 r. o 21:20
0

proszę mi przypomnieć jaki dług zostawił po sobie jegomość Pruszkowski i co w zamian zrobił w mieście bo nie mogę sobie przypomieć

jak to co w zamian zrobił? zbudował sobie willę na Sławinku i zwiedził pół świata na koszt podatnika

Andrzej Pruszkowski - minister spraw zagranicznych Lublina :lol:

Avatar