Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2008 r.
10:51
Edytuj ten wpis

Jak ws. "pomostówek" głosowali lubelscy posłowie

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 12 A A

Sejm odrzucił dziś weto prezydenta w sprawie emerytur pomostowych. Za odrzuceniem weta podniosło rękę 285 posłów - PO, PSL i SLD.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przeciw było 160 (przede wszystkim PiS). Nikt się nie wstrzymał. Podtrzymano weto "zdrowotne".

Do odrzucenia weta potrzeba większości 3/5 głosów. W przypadku odrzucenia weta ws. "pomostówek" potrzeba było 267 głosów. Koalicja nie miała wymaganej większości, a Lewica do wczoraj była w tej sprawie podzielona. Ostatecznie poparła jednak rząd.

Jak głosowali lubelscy posłowie:

Za odrzuceniem weta prezydenta:

Mariusz Grad, PO
Włodzimierz Karpiński, PO
Jan Łopata, PSL
Zbigniew Matuszczak, Lewica (SLD)
Joanna Mucha, PO
Janusz Palikot, PO
Grzegorz Raniewicz, PO
Izabella Sierakowska, SdPl
Tadeusz Sławecki, PSL
Franciszek Stefaniuk , PSL
Wojciech Wilk, PO
Edward Wojtas, PSL
Stanisław Żmijan, PO

Przeciw:

Adam Abramowicz, PiS
Tomasz Dudziński, PiS
Elżbieta Kruk, PiS
Gabriela Masłowska, PiS
Beata Mazurek, PiS
Krzysztof Michałkiewicz, PiS
Jerzy Rębek, PiS
Małgorzata Sadurska, PiS
Lech Sprawka, PiS
Jarosław Stawiarski, PiS
Sławomir Zawiślak, PiS
Jarosław Żaczek, PiS
Wojciech Żukowski, PiS

Nie głosowała:

Magdalena Gąsior-Marek, PO

Sejm odrzucił dziś trzy prezydenckie weta a podtrzymał pięć:

- Sejm odrzucił weto prezydenta do nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych

- podtrzymał weto prezydenta Lecha Kaczyńskiego do ustawy zakładającej przekształcenie zakładów opieki zdrowotnej w spółki

- nie zgodził się na odrzucenie weta prezydenta Lecha Kaczyńskiego zgłoszonego do ustawy o pracownikach zakładów opieki zdrowotnej.

- podtrzymał weto prezydenta Lecha Kaczyńskiego zgłoszone do ustawy wprowadzającej reformę systemu ochrony zdrowia

- odrzucił prezydenckie do ustawy o ustroju sądów powszechnych

- podtrzymał weto prezydenta do nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

- podtrzymał prezydenckie weto do nowelizacji ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
yyytam / 19 grudnia 2008 o 23:05
0
Uprzejmie informuję, że w przygotowaniu są projekty wprowadzenia całkiem nowych emerytur pomostowych dla urzędujących 8 (słownie: osiem) lat pracowników samorządowych oraz dożywotnie uposażenie posłów! Osiem to znacznie mniej niż piętnaście czy dwadzieścia. I to nikogo nie oburza? Ale to się robi po cichutku. I kto to wymyślił? Koalicjanci PO i PSL!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 18:42
0
też nie mam zamiaru pracować na nierobów, albo dostajemy wszyscy po 15 latach pracy pomostówki albo nie. Jak ktoś uważa, ze wykonuje uciążliwą pracę niech zmieni na inna napewno nie będzie mniej uciążliwa a jedynie za tymi pracownikami nikt się nie wstawi. Wszystkim w tym kraju się nalezy za darmo tylko pracującym uczciwie nie. Pijak dostaje z opieki społecznej za leżenie pieniądze, no bo on jest chory a moc pracowa, obibokowi też opieka daje itp. Podnieść do 1 tys. 500 zł najniższą krajową i adekwatnie do przepracowanych lat pracy winny by wynagrodzenia a leni po 15 latach pracy do pracy..... pracy....
też nie mam zamiaru pracować na nierobów, albo dostajemy wszyscy po 15 latach pracy pomostówki albo nie. Jak ktoś uważa, ze wykonuje uciążliwą pracę niech zmieni na inna napewno nie będzie mniej uciążliwa a jedynie za tymi pracownikami nikt się nie wstawi. Wszystkim w tym kraju się nalezy za darmo tylko pracującym uczciwie nie. Pijak dostaje z opieki społecznej za leżenie pieniądze, no bo on jest chory a moc pracowa, obibokowi też opieka daje itp. Podnieść do 1 tys. 500 zł najniższą krajową i adekwatnie do przepracowanych lat pracy winny by... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 16:59
0
Gość napisał:
Jedna prost rada, którą mam nadzieje zrozumiesz, bo nie wymaga zbyt dużego intelektu. Jeżeli na zadany temat nie ma się nic do powiedzenia, to lepiej głosu nie zabierać. Po co się ośmieszać ?

Co to jest prost?
ja mam nadziejĘ, że ty rozumiesz, co piszesz.

Ja nie mam zamiaru na nierobów i tępaków ciężko pracować, wg zasady "mi się należy".

Dokładnie powinieneś zastosować swoją metodę. Bez pisowskiego zacietrzewienia, po prostu morda w kubeł.

Co to jest prost?
ja mam nadziejĘ, że ty rozumiesz, co piszesz.

Ja nie mam zamiaru na nierobów i tępaków ciężko pracować, wg zasady "mi się należy".

Dokładnie powinieneś zastosować swoją metodę. Bez pisowskiego zacietrzewienia, po prostu morda w kubeł. rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 16:00
0
Pawel_28 napisał:
ale parę mmilionów ludzi pracujących będzie za. Nierobom hak w smak. Tyle w temacie.

Jedna prost rada, którą mam nadzieje zrozumiesz, bo nie wymaga zbyt dużego intelektu. Jeżeli na zadany temat nie ma się nic do powiedzenia, to lepiej głosu nie zabierać. Po co się ośmieszać ?
Avatar
Pawel_28 / 19 grudnia 2008 o 15:07
0
Gość napisał:
750 tys. głosów mniej w wyborach dla PO i SLD

ale parę mmilionów ludzi pracujących będzie za. Nierobom hak w smak. Tyle w temacie.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 14:34
0
750 tys. głosów mniej w wyborach dla PO i SLD
Avatar
K2 / 19 grudnia 2008 o 14:11
0
epoka 21 napisał:
TUSKOMATOłKI POZBAWILI 750 tys osób emerytur pomostowych dlaczego o tym sie nie mówi

I bardzo dobrze zrobili !!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 13:38
0
ja też chcę pomostówkę, co za porąbany kraj, daje pomostówkę tylko tym grupom pracowniczym co mają silne związki zawodowe. A co z pozostałymi parcownikami, to nie ludzie. Tak samo jak z podwyżkami wynagrodzenia, procentowe. No i mam. 3 procent od 800 zł a 3 procent od 2-3 tys. to chyba jest różnica. ten co mił dużo to ma dalej jeszcze więcej, i to jest sprawiedliwość. Aż mi niedobrze na to oszustwo. Tak samo i z pomostówkami. Jedni orzą po 3-40 lat a inni po 15 latach leżą do góry tyłkiem. Zabrac wszystko a emerytury po 30-35 latach dla wszystkich i nie będzie kłamstwa. kombinatorstwa itp. Natomiast podwyżki wynagrodzenia, rent czy emerytur, kwotowe a nie procentowe. Bo ten co wpierdzielał szynkę to dalej będzie ją jadł,
ja też chcę pomostówkę, co za porąbany kraj, daje pomostówkę tylko tym grupom pracowniczym co mają silne związki zawodowe. A co z pozostałymi parcownikami, to nie ludzie. Tak samo jak z podwyżkami wynagrodzenia, procentowe. No i mam. 3 procent od 800 zł a 3 procent od 2-3 tys. to chyba jest różnica. ten co mił dużo to ma dalej jeszcze więcej, i to jest sprawiedliwość. Aż mi niedobrze na to oszustwo. Tak samo i z pomostówkami. Jedni orzą po 3-40 lat a inni po 15 latach leżą do góry tyłkiem. Zabrac wszystko a emerytury po 30-35 latach dla wsz... rozwiń
Avatar
epoka 21 / 19 grudnia 2008 o 12:15
0
TUSKOMATOłKI POZBAWILI 750 tys osób emerytur pomostowych dlaczego o tym sie nie mówi
Avatar
iu5 / 19 grudnia 2008 o 11:58
0
Napieralski ale ci łyso, nie!! Brawa dla Olejniczaka! A nieuk przewodniczący niech wraca do Szczecina!
Avatar
yyytam / 19 grudnia 2008 o 23:05
0
Uprzejmie informuję, że w przygotowaniu są projekty wprowadzenia całkiem nowych emerytur pomostowych dla urzędujących 8 (słownie: osiem) lat pracowników samorządowych oraz dożywotnie uposażenie posłów! Osiem to znacznie mniej niż piętnaście czy dwadzieścia. I to nikogo nie oburza? Ale to się robi po cichutku. I kto to wymyślił? Koalicjanci PO i PSL!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 18:42
0
też nie mam zamiaru pracować na nierobów, albo dostajemy wszyscy po 15 latach pracy pomostówki albo nie. Jak ktoś uważa, ze wykonuje uciążliwą pracę niech zmieni na inna napewno nie będzie mniej uciążliwa a jedynie za tymi pracownikami nikt się nie wstawi. Wszystkim w tym kraju się nalezy za darmo tylko pracującym uczciwie nie. Pijak dostaje z opieki społecznej za leżenie pieniądze, no bo on jest chory a moc pracowa, obibokowi też opieka daje itp. Podnieść do 1 tys. 500 zł najniższą krajową i adekwatnie do przepracowanych lat pracy winny by wynagrodzenia a leni po 15 latach pracy do pracy..... pracy....
też nie mam zamiaru pracować na nierobów, albo dostajemy wszyscy po 15 latach pracy pomostówki albo nie. Jak ktoś uważa, ze wykonuje uciążliwą pracę niech zmieni na inna napewno nie będzie mniej uciążliwa a jedynie za tymi pracownikami nikt się nie wstawi. Wszystkim w tym kraju się nalezy za darmo tylko pracującym uczciwie nie. Pijak dostaje z opieki społecznej za leżenie pieniądze, no bo on jest chory a moc pracowa, obibokowi też opieka daje itp. Podnieść do 1 tys. 500 zł najniższą krajową i adekwatnie do przepracowanych lat pracy winny by... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 16:59
0
Gość napisał:
Jedna prost rada, którą mam nadzieje zrozumiesz, bo nie wymaga zbyt dużego intelektu. Jeżeli na zadany temat nie ma się nic do powiedzenia, to lepiej głosu nie zabierać. Po co się ośmieszać ?

Co to jest prost?
ja mam nadziejĘ, że ty rozumiesz, co piszesz.

Ja nie mam zamiaru na nierobów i tępaków ciężko pracować, wg zasady "mi się należy".

Dokładnie powinieneś zastosować swoją metodę. Bez pisowskiego zacietrzewienia, po prostu morda w kubeł.

Co to jest prost?
ja mam nadziejĘ, że ty rozumiesz, co piszesz.

Ja nie mam zamiaru na nierobów i tępaków ciężko pracować, wg zasady "mi się należy".

Dokładnie powinieneś zastosować swoją metodę. Bez pisowskiego zacietrzewienia, po prostu morda w kubeł. rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 16:00
0
Pawel_28 napisał:
ale parę mmilionów ludzi pracujących będzie za. Nierobom hak w smak. Tyle w temacie.

Jedna prost rada, którą mam nadzieje zrozumiesz, bo nie wymaga zbyt dużego intelektu. Jeżeli na zadany temat nie ma się nic do powiedzenia, to lepiej głosu nie zabierać. Po co się ośmieszać ?
Avatar
Pawel_28 / 19 grudnia 2008 o 15:07
0
Gość napisał:
750 tys. głosów mniej w wyborach dla PO i SLD

ale parę mmilionów ludzi pracujących będzie za. Nierobom hak w smak. Tyle w temacie.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 14:34
0
750 tys. głosów mniej w wyborach dla PO i SLD
Avatar
K2 / 19 grudnia 2008 o 14:11
0
epoka 21 napisał:
TUSKOMATOłKI POZBAWILI 750 tys osób emerytur pomostowych dlaczego o tym sie nie mówi

I bardzo dobrze zrobili !!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 13:38
0
ja też chcę pomostówkę, co za porąbany kraj, daje pomostówkę tylko tym grupom pracowniczym co mają silne związki zawodowe. A co z pozostałymi parcownikami, to nie ludzie. Tak samo jak z podwyżkami wynagrodzenia, procentowe. No i mam. 3 procent od 800 zł a 3 procent od 2-3 tys. to chyba jest różnica. ten co mił dużo to ma dalej jeszcze więcej, i to jest sprawiedliwość. Aż mi niedobrze na to oszustwo. Tak samo i z pomostówkami. Jedni orzą po 3-40 lat a inni po 15 latach leżą do góry tyłkiem. Zabrac wszystko a emerytury po 30-35 latach dla wszystkich i nie będzie kłamstwa. kombinatorstwa itp. Natomiast podwyżki wynagrodzenia, rent czy emerytur, kwotowe a nie procentowe. Bo ten co wpierdzielał szynkę to dalej będzie ją jadł,
ja też chcę pomostówkę, co za porąbany kraj, daje pomostówkę tylko tym grupom pracowniczym co mają silne związki zawodowe. A co z pozostałymi parcownikami, to nie ludzie. Tak samo jak z podwyżkami wynagrodzenia, procentowe. No i mam. 3 procent od 800 zł a 3 procent od 2-3 tys. to chyba jest różnica. ten co mił dużo to ma dalej jeszcze więcej, i to jest sprawiedliwość. Aż mi niedobrze na to oszustwo. Tak samo i z pomostówkami. Jedni orzą po 3-40 lat a inni po 15 latach leżą do góry tyłkiem. Zabrac wszystko a emerytury po 30-35 latach dla wsz... rozwiń
Avatar
epoka 21 / 19 grudnia 2008 o 12:15
0
TUSKOMATOłKI POZBAWILI 750 tys osób emerytur pomostowych dlaczego o tym sie nie mówi
Avatar
iu5 / 19 grudnia 2008 o 11:58
0
Napieralski ale ci łyso, nie!! Brawa dla Olejniczaka! A nieuk przewodniczący niech wraca do Szczecina!