Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2013 r.
10:41
Edytuj ten wpis

Jak wygląda praca w Orange call center (list czytelnika)

0 299 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Jak będziesz miał szczęście i podczas 5-minutowej przerwy ktoś jeszcze nie zechce skorzystać z WC, to może zdążysz się załatwić. A jak nie, to czekasz kolejne 60 min, aż będziesz miał prawo wstać od komputera - opowiada pracownica lubelskiego call center.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chciałabym przedstawić, jakie panują warunki pracy u jednego z największych pracodawców w Lublinie czyli w call center Orange.

Przerwy mamy ustalane "z góry”, na siku nie idziemy wtedy gdy nam się chce, tylko wtedy kiedy szefostwu pasuje. Gdy przychodzimy na 10 godzin do pracy, przykładowo od 9 do 19 (bardzo popularne zmiany), to przerwa zazwyczaj jest ustalona dopiero po godz. 16 czyli przez 7 godzin trzeba siedzieć na tyłku.

Jak będziesz miał szczęście i podczas 5-minutowej przerwy jeszcze jedna osoba nie zechce skorzystać z WC, to może zdążysz się załatwić. A jak nie, to albo czekasz kolejne 60 min, aż będziesz miał prawo wstać od komputera. Albo przekroczysz swoją przerwę i po powrocie do stanowiska będziesz miał co najmniej dwa maile z pytaniem dlaczego Twoja przerwa "nie trwała 5 min tylko 5 min i 50 sekund?"

Nikt nie rozumie filozofii firmy i 10-godzinnych zmian. Dlaczego jedna osoba dziś ma siedzieć i się męczyć 10 godz, a druga tylko 6??!! Nie można jak człowiek, żeby obie osoby siedziały po 8 godzin?

A może chodzi o wyzysk taki, że jak ktoś pracuje 6 godzin to przysługuje mu 15 min przerwy, jak osiem to 30 min, a jak 10 to też 30 min? Zaoszczędzają w ten sposób 15 min na każdym konsultancie? Bo innego wytłumaczenia nie widzę!

Dlaczego osoby mające umowę na pół etatu pracują po 200 godz. w miesiącu i nie liczy im się to wcale jako nadgodziny płatne 100 proc. tylko jak normalne godziny? Dlaczego jak chce taki pracownik wziąć urlop to tylko bezpłatny i to jak szefostwo wyrazi zgodę zazwyczaj z dwumiesięcznym wyprzedzeniem?

Różne są w życiu przypadki, jak coś wypadnie i potrzebujesz jednego dnia wolnego to musisz kombinować lewe L4, bo urlopu nie dostaniesz. Czy to jest normalne? Mówią, że w Chinach jest wyzysk a w Polsce co się dzieje? Jest lepiej? Polemizowałabym!

Klienci dzwoniący do BOK są przełączani od jednego konsultanta do drugiego, często po kilkanaście razy, irytują się, że już czwarty raz jestem łączony do działu technicznego, a znowu połączyli mnie gdzie indziej co za nie kompetentni konsultanci nawet połączyć poprawnie nie umieją.

Tylko, że wina konsultanta w tym żadna! Jak parametry SL (Poziom obsługi klienta. Wskaźnik zakłada określoną liczbę połączeń, która musi zostać odebrana w ustalonym czasie - przyp. red.) spadają, to podłączana jest tzw. dystrybucja awaryjna. Co oznacza, że wszyscy konsultanci odbierają wszystko.

Przykładowo Klient dzwoniący do działu technicznego "wpada” do konsultanta z działu płatności, po czym ów konsultant łączy do techników. Ale że każdy ma podłączone wszystko, to nie ma gwarancji, że klient trafi tam gdzie chciał.

Klienci się denerwują, bo ileż można być przełączanym. Konsultanci też się denerwują, często gęsto połączy się kogoś do innego działu, a za chwilę ten sam klient wpada do Ciebie z powrotem.

Klient nie liczy się w żadnym stopniu, podobnie jak pracownik odwalający "brudną” robotę, dla korporacji liczą się tylko cyferki i nic po za tym. Ale nie biorą pod uwagę tego, że gdyby nie klienci i po części konsultanci, "cyferek” w ogóle by nie było.

Klienci narzekają, że konsultanci są niekompetentni i często gęsto mają rację. Jak może być kompetentna osoba, która pracuje dwa miesiące i przeszkolona jest powierzchownie z jednej dziedziny, a podłączone ma wszystkie i wszystkiego uczy się metodą prób i błędów? W call center jest tak duża rotacja pracowników, że odbierających telefony na pierwszej linii frontu doświadczonych konsultantów jest naprawdę niedużo.

Apel do kierownictwa call center – oprócz słuchawek, które dostajemy jako "sprzęt służbowy” , prosimy o przyznanie paczki pampersów na tydzień, bo do tego dojdzie, że będzie to niezbędne wyposażenie każdego konsultanta!

Pomijam fakt, że konsultanci nie mają nawet swojej szafki/półki/szuflady czegokolwiek żeby zostawić swoje rzeczy, a przychodząc na dyżury 10-godzinne fajnie byłoby wypić chociaż gorącą herbatę – ale nie ma w czym.

Nie dość, że słuchawki musimy nosić ze sobą, to jeszcze kubki, wodę czy co kto tam potrzebuje.. Ok. woda w dystrybutorach jest zapewniona przez pracodawcę, ale, żeby się jej napić to kubek musisz codziennie targać ze sobą. Herbata i kawa też jest z automatów, ale warunki finansowe nie bardzo pozwalają na codzienny zakup takiego napoju. Tym bardziej, że jeden kubek na 10 godz. może okazać się za mało…

Nie wiem czy to opublikujecie czy nie, nawet jak opublikujecie to pewnie i tak nic to nie zmieni, ale chciałabym, aby ludzie wiedzieli jak to naprawdę wygląda…

Pozdrawiam
Czytelniczka

Komentarze 299

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jeszcze pracownik / 4 maja 2018 o 08:57
0
Artykuł z 2013r. a nadal mocno aktualny. Nadal nie szanuje się czasu i pracy konsultantów, grafiki nie są elastyczne, dobrze, że chociaż najniższa krajowa jest podnoszona, bo nadal dostawalibyśmy 1200zł na rękę. Kiedyś przeczytałem artykuł, że lepsza i bardziej rozwojowa od pracy w call center jest praca w McDonalds i chyba coś w tym jest.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 12:44
0
Ja nie mialam swojego stalego stanowiska, nie mialam gdzie schowac notatek kubek mialam i herbate u kolezanki w szafce!
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 11:21
0
Pracuje w tej firmie już 3 lata..i powiem szczerze,że jestem w szoku o tum co czytam. W życiu nie spotkałam się z sytuacjami opisami w artykule. Nadmienię,że jestem doradcą,a nie kierownikiem czy kimś wyżej... widać kogoś wyrzucili i postanowił mścić się... szkoda,że większość osób to lyknie i będzie powtarzały jako prawdę..
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 o 09:01
0
Teraz to już nie chcą nawet zwalniać pracowników na sieciowkach. U nas dziewczyna chciała się zwolnić to jej dyscyplonarke proponowali. Słabe było też wstrzymanie przerw do odwołania i dziwne zasady wysyłania na szkolenia. Koleżankę która z danego tematu była dobra wysłali 3 razy na to samo szkolenie. Wypłacanie nadgodzin to osobna bajka. Bo umowa była np na 1/2 etatu z dopełnieniem do 3/4.
Avatar
Pomarańcza / 8 stycznia 2018 o 22:18
0
Szafke każdy ma teraz ;)
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 22:16
0
A czemu nikt nie powie jak teraz jest? Chętnie bym posłuchał
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 20:20
0
Takie same praktyki były kilka lat temu w plusie. Na szczęście już tam nie pracuje. Jak czytam to standard. Niebo ujrzałem jak zacząłem pracę w magentowej sieci.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 19:50
0
czyli z każdym rokiem coraz gorzej, dobrze, że już tam nie pracuje
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 19:28
0
Ja pracowałam w dwóch lokalizacjach CC Orange i szczerze mówiąc informowanie o wydłużaniu zmiany z np. 8h do 10 h 10 min przed wyjściem to było słabe. Albo chodzenie od stanowiska do stanowiska. Choć osobiście świetnie czułam się w tej pracy to faktycznie niektóre opisane wyżej aspekty były irytujące. A co do braku wiedzy to fakt z tym, że uważa, iż kto chciał potrafił się nauczyć ale szkolenia mogły być częstsze i lepsze.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 18:18
0
Pracowałam w CC Orange w Poznaniu i czytając te doświadczenia ręce mi opadły. U mnie była to pierwsza praca, mam same pozytywne wspomnienia. Lokalizacja idealna, grafik pod pracownika, luźna atmosfera, przerwy ustalane samodzielnie (1h regulaminowej przerwy na 8h pracy!), wypłata zawsze na czas, Multisport w bardzo przyjaznej cenie, każdy pracownik swoje stanowisko, szafka, mnóstwo poznanych ciekawych ludzi.. Nie rozumiem jak ktoś może godzić się na takie warunki jak te, które zostały tu opisane.
Avatar
Jeszcze pracownik / 4 maja 2018 o 08:57
0
Artykuł z 2013r. a nadal mocno aktualny. Nadal nie szanuje się czasu i pracy konsultantów, grafiki nie są elastyczne, dobrze, że chociaż najniższa krajowa jest podnoszona, bo nadal dostawalibyśmy 1200zł na rękę. Kiedyś przeczytałem artykuł, że lepsza i bardziej rozwojowa od pracy w call center jest praca w McDonalds i chyba coś w tym jest.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 12:44
0
Ja nie mialam swojego stalego stanowiska, nie mialam gdzie schowac notatek kubek mialam i herbate u kolezanki w szafce!
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 11:21
0
Pracuje w tej firmie już 3 lata..i powiem szczerze,że jestem w szoku o tum co czytam. W życiu nie spotkałam się z sytuacjami opisami w artykule. Nadmienię,że jestem doradcą,a nie kierownikiem czy kimś wyżej... widać kogoś wyrzucili i postanowił mścić się... szkoda,że większość osób to lyknie i będzie powtarzały jako prawdę..
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 o 09:01
0
Teraz to już nie chcą nawet zwalniać pracowników na sieciowkach. U nas dziewczyna chciała się zwolnić to jej dyscyplonarke proponowali. Słabe było też wstrzymanie przerw do odwołania i dziwne zasady wysyłania na szkolenia. Koleżankę która z danego tematu była dobra wysłali 3 razy na to samo szkolenie. Wypłacanie nadgodzin to osobna bajka. Bo umowa była np na 1/2 etatu z dopełnieniem do 3/4.
Avatar
Pomarańcza / 8 stycznia 2018 o 22:18
0
Szafke każdy ma teraz ;)
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 22:16
0
A czemu nikt nie powie jak teraz jest? Chętnie bym posłuchał
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 20:20
0
Takie same praktyki były kilka lat temu w plusie. Na szczęście już tam nie pracuje. Jak czytam to standard. Niebo ujrzałem jak zacząłem pracę w magentowej sieci.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 19:50
0
czyli z każdym rokiem coraz gorzej, dobrze, że już tam nie pracuje
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 19:28
0
Ja pracowałam w dwóch lokalizacjach CC Orange i szczerze mówiąc informowanie o wydłużaniu zmiany z np. 8h do 10 h 10 min przed wyjściem to było słabe. Albo chodzenie od stanowiska do stanowiska. Choć osobiście świetnie czułam się w tej pracy to faktycznie niektóre opisane wyżej aspekty były irytujące. A co do braku wiedzy to fakt z tym, że uważa, iż kto chciał potrafił się nauczyć ale szkolenia mogły być częstsze i lepsze.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 18:18
0
Pracowałam w CC Orange w Poznaniu i czytając te doświadczenia ręce mi opadły. U mnie była to pierwsza praca, mam same pozytywne wspomnienia. Lokalizacja idealna, grafik pod pracownika, luźna atmosfera, przerwy ustalane samodzielnie (1h regulaminowej przerwy na 8h pracy!), wypłata zawsze na czas, Multisport w bardzo przyjaznej cenie, każdy pracownik swoje stanowisko, szafka, mnóstwo poznanych ciekawych ludzi.. Nie rozumiem jak ktoś może godzić się na takie warunki jak te, które zostały tu opisane.
Zobacz wszystkie komentarze 299

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 0 4

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 103 6

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 5

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 2 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 83 26

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!