Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2019 r.
18:19

Jaką odprawę dostał Pruszkowski z PGE Dystrybucja? To ponad 4 lata pracy nauczyciela

0 79 A A

W grudniu Andrzej Pruszkowski stracił fotel wiceprezesa spółki PGE Dystrybucja. Odwołała go Rada Nadzorcza spółki. Już wiadomo jaką odprawę dostał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W PGE Dystrybucja Andrzej Pruszkowski pracował od marca 2016 r. do grudnia 2018 r. Według oświadczenia majątkowego w 2017 roku zarobił w tej firmie prawie 632 tys. zł. To oznacza, że średnio miesięcznie dostawał prawie 53 tys. zł.

W połowie grudnia Pruszkowski został odwołany ze stanowiska w zarządzie państwowej spółki. – To autonomiczna decyzja rady. Ma skutek natychmiastowy. Nie komentuję jej powodów – mówił nam Adam Rafalski, rzecznik spółki. I zapewniał, że „w związku z rozwiązaniem kontraktu, Andrzejowi Pruszkowskiemu nie przysługują żadne, dodatkowe świadczenia finansowe.”

To jednak nieprawda. Z wnioskiem o dostęp do informacji publicznych w tej sprawie wystąpiła do spółki PGE Dystrybucja lubelska Fundacja Wolności. Właśnie otrzymała odpowiedź.

W piśmie podpisanym przez wiceprezesów zarządu spółki Zbigniewa Dżugaja i Seweryna Kędrę czytamy, że Pruszkowski „w związku z odwołaniem otrzymał odprawę w kwocie 107 700 zł (w tym 27 600 zł podatek VAT) i wynagrodzenie z tytułu zakazu konkurencji w kwocie 18 931,68 zł (w tym podatek VAT 4 600 zł).

Jak wyliczyła Fundacja Wolności, na kwotę którą dostał Pruszkowski, nauczyciel mianowany musiałby pracować 4 lata i 4 miesiące.
– Cieszy nas, że tym razem spółka udostępniła informacje publiczne, dzięki czemu uniknęła czwartej z rzędu porażki w sądzie administracyjnym – komentuje Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

Andrzej Pruszkowski w latach 1998-2006był prezydentem Lublina. Później przez rok kierował Agencją Nieruchomości Rolnych w Lublinie. W latach 2008-2016 był zastępcą prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Nowy Dom”.

Od 2006 roku był radnym sejmiku. Reprezentował Prawo i Sprawiedliwość. W ostatnich wyborach samorządowych nie startował. Jarosław Kaczyński zabronił bowiem łączenia stanowisk w samorządzie i intratnych posad w państwowych spółkach.

Pismo, które otrzymała fundacja

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 stycznia 2019 r. o 19:31
Pytanie: co ten człowiek zrobił konkretnego dla spółki, w której pracował? Może znacząco przyczynił się do poprawy jej wyników? Może jakieś inne osiągnięcia? Szkoda, że nikt nie zapytał.....
Avatar
yogi / 20 stycznia 2019 r. o 19:21
Najlepszy z tego jest zakaz konkurencji U kogo? Hahahahahah
Avatar
Gość / 20 stycznia 2019 r. o 18:51
Co tu komentować? Nóż się w kieszeni otwiera. I to kto?Takie zero,taki nikt...
Avatar
ZASŁUŻONY / 20 stycznia 2019 r. o 18:26
Z zawodu jest Dyrektorem i to nie byle jakim bo z klucza partyjnego. Dyrektorem albo Prezesem dla ścisłości.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2019 r. o 18:31
Tak PiSSyny okradają Polskę. Wszystko zgodnie z planem kaczyńskiego - dał zarobić pruszkowskiemu, znanemu z "nic nie robię, ale mi sie należy", teraz kolejny PiSSuar zarobi, bo mu się należy. A motłoch wyje ze szczęścia, że ich przedstawiciele taką mają kasę.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2019 r. o 18:24
Dobra fucha mu się trafiła to korzystał. Koleś mianowany.
Avatar
eve / 20 stycznia 2019 r. o 19:06
Na dzień sporządzenia pisma dostał ta odprawę to nie znaczy ze to już wszystko co dostał, bo w kolejnych miesiącach będzie dostawał kasę za zakaz konkurencji 
Avatar
Gość / 20 stycznia 2019 r. o 18:53
jak jest z pis-du to mu się po prostu należy i kropka. Dostał jakieś marne 150 tys. i zaraz aj, waj:)))
Avatar
Różaniec bez granic. / 20 stycznia 2019 r. o 19:21
Na łamach pewnego serwisu Edyta Pazura opowiada jak jest zaszczuwana przez starego Stuhra za uczestnictwo w akcji Różaniec bez granic.
Avatar
premier broszka / 20 stycznia 2019 r. o 19:50
Ta odprawa mu się po prostu należała!
Avatar
Guzdala / 28 stycznia 2019 r. o 12:23
ile pensji nauczycielskich można było dać z odprawy nasiego szefa LPEC, który został skierowany do wypadu na Śląsk i pracował w Kompanii Węglowej? To jest tajemnica czy paszkwil na Pruszona. Pracował to dostał odprawę a jeden gość z Lublina siedział na wysokim stołku w Ratuszu i brał forsę z PZU. Czy tej forsy z PZU nie da się przeliczyć na pensję nauczyciela? Może i da ale wyjdzie kilka razy wyższa forsa niż Pruszona. Ale o tym sza bo to nasi.
Avatar
zzx / 24 stycznia 2019 r. o 07:17
Proponuję Fundacji Wolności prześwietlić oficjalne sprawozdania finansowe w kopalni Bogdanka sprzed kilku lat,  a są chyba od 2008 roku tam są dopiero "kwiatki". Oczywiście nie bronię tu opisanej w artykule osoby A.P., ale jeśli chcecie być obiektywni w opisywaniu takich sytuacji to również napiszcie co było za rządów poprzedników. Tak uczciwie i zgodnie z prawdą bez "napinania"
 Co jakiś czas są tu wrzucane zarobki i odprawy różnych osób ale żadna nie jest choć w połowie tak kontrowersyjna i ciekawa, jak nasz Pruszon Podróżnik Wielki - dla którego kasa za prezydenta i degradacje miasta to była tylko przystawka z pańskiego stołu.
 Co jakiś czas są tu wrzucane zarobki i odprawy różnych osób ale żadna nie jest choć w połowie tak kontrowersyjna i ciekawa, jak nasz Pruszon Podróżnik Wielki - dla którego kasa za prezydenta i degradacje miasta to była tylko przystawka z pańskiego stołu. rozwiń
Avatar
anna / 23 stycznia 2019 r. o 17:46
To nawet ZUS-u nie zapłacił? Tak PIS wynagradza wyznawców.
Avatar
Pis off / 23 stycznia 2019 r. o 07:51
Na łamach pewnego serwisu Edyta Pazura opowiada jak jest zaszczuwana    przez starego Stuhra za uczestnictwo w akcji Różaniec bez granic.
Ale nałapałeś plusików. Brawo.
 No a najlepsze,że sam je stawiał - pomijajac, że wpis zupełnie nie na temat, mający odwrócić uwage od meritum sprawy - typowa akcja dla pisiorów.
Avatar
Predol / 22 stycznia 2019 r. o 16:17
A o 2 orłach z POkracznej armii cisza ile zarobili w: Kompanii Węglowej ( byłej ) i PZU. Chyba więcej wzięli niż Pruszon i nasi i POkraki cisza na temat nasich. Czy to ładnie nasi agitko?
Avatar
Czas na posła Michałkiewicza / 22 stycznia 2019 r. o 08:07
Kiedy odejdzie "ojciec" sukcesu PO w Lublinie?
Avatar
obserwator / 21 stycznia 2019 r. o 20:54
Walczył o lubelszczyznę jak lew, skoro Go zwolnili to Mu się należy i tyle.
Avatar
Niestety / 21 stycznia 2019 r. o 18:50
Tym którzy psioczą ( i słusznie ) na takie zarobki  ale takze  na PiS przypominam , że był sobie pewien prezes z PO od elektrowni atomowych, których w POlsce nie mamy i tenże zarabiał 110 tys miesięcznie. Nie miejcie złudzeń . każda władza okrada swoich obywateli ....
Avatar
ciekawy / 21 stycznia 2019 r. o 18:45
Dziś otrzymałem pocztą faktury za energię elektryczną z PGE Obrót S.A. o/Lublin: 1. Rozliczenie za II półrocze 2018r. 2. dwie faktury na I półrocze 2019r. Każda z nich w oddzielnej kopercie, nadane w Rzeszowie, niestemplowane. Opłata (oczywiście za każdą z nich) pobrana- umowa nr 20/BR/2017. Dotychczas wszystkie trzy przysyłano w jednej kopercie. Pytanie - czy PGE musi ratować spółeczkę produkującą koperty (dodatkowe 2 koperty dla miliona odbiorców + 2 miliony kopert) i Pocztę Polską (dodatkowe dwie opłaty za każdego odbiorcy. W załączeniu apel "Przejdź na eFakturę i oszczędzaj środowisko (chodzi o papier). Moje pytanie - Po co jak apelująca PGE przyczynia się do "ochrony środowiska" poprzez produkcję i wysyłanie niepotrzebnych milionów kopert.
Dziś otrzymałem pocztą faktury za energię elektryczną z PGE Obrót S.A. o/Lublin: 1. Rozliczenie za II półrocze 2018r. 2. dwie faktury na I półrocze 2019r. Każda z nich w oddzielnej kopercie, nadane w Rzeszowie, niestemplowane. Opłata (oczywiście za każdą z nich) pobrana- umowa nr 20/BR/2017. Dotychczas wszystkie trzy przysyłano w jednej kopercie. Pytanie - czy PGE musi ratować spółeczkę produkującą koperty (dodatkowe 2 koperty dla miliona odbiorców + 2 miliony kopert) i Pocztę Polską (dodatkowe dwie opłaty za każdego odbiorcy. W załącze... rozwiń
Avatar
wiktor / 21 stycznia 2019 r. o 16:08
MINIMALNE WYNAGRODZENIE ZASADNICZE NAUCZYCIELI OD 1 STYCZNIA 2019 Tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym (dotyczy ok 96% nauczycieli) Stopień awansu zawodowego wynagrodzenie brutto nauczyciel stażysta 2538 zł nauczyciel kontraktowy 2611 zł nauczyciel mianowany 2965 zł nauczyciel dyplomowany 3483 zł TO MINIMALNE wynagrodzenie ZASADNICZE nauczycieli , do TEGO DOCHODZĄ RÓŻNE DODATKI. To co podawaliście ("paski" to często z chorobowym- b. ostatnio modne, z potraceniami na różne pożyczki - rozbudowane przez ZNP) . WCALE NIE MAJĄ TAK BARDZO NISKICH ZAROBKÓW!\ Jest ich prawie 200tys.
MINIMALNE WYNAGRODZENIE ZASADNICZE NAUCZYCIELI OD 1 STYCZNIA 2019 Tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym (dotyczy ok 96% nauczycieli) Stopień awansu zawodowego wynagrodzenie brutto nauczyciel stażysta 2538 zł nauczyciel kontraktowy 2611 zł nauczyciel mianowany 2965 zł nauczyciel dyplomowany 3483 zł TO MINIMALNE wynagrodzenie ZASADNICZE nauczycieli , do TEGO DOCHODZĄ RÓŻNE DODATKI. To co podawaliście ("paski" to często z chorobowym- b. ostatnio modne, z potraceniami na różne pożyczki - rozbudowane przez Z... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 79
Blokada komentarzy
Adres IP 18.206.12.157 jest zablokowany, nie mozesz dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

Skuteczne ikony Ruchu Ryki i Polesia Kock w lubelskiej klasie okręgowej

Skuteczne ikony Ruchu Ryki i Polesia Kock w lubelskiej klasie okręgowej

Barłomiej Bułhak i Arkadiusz Adamczuk liderami klasyfikacji najlepszych strzelców po rundzie jesiennej

Koncerty, warsztaty i jarmark. 33. Mikołajki Folkowe w Lublinie
7 grudnia 2023, 9:00

Koncerty, warsztaty i jarmark. 33. Mikołajki Folkowe w Lublinie

Kultura tradycyjna znów wypełni przestrzenie Chatki Żaka (ul. Radziszewskiego 16). Przed nami 33. Mikołajki Folkowe, podczas których nie zabraknie muzycznych atrakcji, ciekawych warsztatów czy spotkań. W tym roku organizatorzy zaproszą w dniach 7-10 grudnia.

Franczyza punktu kurierskiego – czy się opłaca?

Franczyza punktu kurierskiego – czy się opłaca?

Franczyza to jedna z popularnych form prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dająca przedsiębiorcom możliwość korzystania z rozpoznawalności istniejącej już marki i sprawdzonego modelu biznesowego. Zastanawiasz się, kiedy współpraca z franczyzodawcą stanowi najbardziej opłacalne rozwiązanie? Podpowiadamy, ile wynoszą realne dochody punktu kurierskiego.

Różnica między „rozwodem kościelnym” a cywilnym

Różnica między „rozwodem kościelnym” a cywilnym

Rozwód kościelny - dlaczego nie istnieje?

Serwis AGD - kiedy naprawa jest bardziej opłacalna niż zakup nowego sprzętu?

Serwis AGD - kiedy naprawa jest bardziej opłacalna niż zakup nowego sprzętu?

Kiedy nasze urządzenia AGD zaczynają działać niespodziewanie, często zastanawiamy się, czy warto zainwestować w naprawę, czy lepiej jest po prostu kupić nowy sprzęt. Wybór ten nie zawsze jest prosty. Wiele czynników wpływa na decyzję, w tym wiek i stan urządzenia, koszt naprawy w porównaniu do ceny nowego sprzętu, a także możliwość naprawy danego problemu. W tym kontekście, serwisy AGD mogą okazać się nieocenionym rozwiązaniem. Zlecając naprawę specjalistom, mamy pewność, że nasz sprzęt zostanie naprawiony szybko i profesjonalnie, co często jest bardziej opłacalne niż zakup nowego urządzenia. W tym artykule omówimy, kiedy warto skorzystać z serwisu AGD i jakie korzyści możemy czerpać z autoryzowanej naprawy.

Hotel ze SPA w Zakopanem - podpowiadamy co wybrać

Hotel ze SPA w Zakopanem - podpowiadamy co wybrać

Szukasz miejsca, które pozwoli Ci zrelaksować się i odpocząć w malowniczej okolicy? To wszystko zapewni pobyt w hotelu ze SPA w Zakopanem. Sprawdzamy, jakie oferty specjalne czekają na turystów.

Zapraszają na wystawę i świąteczną aukcję sztuki

Zapraszają na wystawę i świąteczną aukcję sztuki

Obrazy, plakaty i rękodzieło wykonane przez artystów i wychowanków puławskiej fundacji będzie można kupić podczas świątecznej aukcji zaplanowanej na 9 grudnia w "Tasiemcu". Zebrane środki pozwolą m.in. na organizacją wigilii dla samotnych oraz warsztatów dla młodzieży.

Kielce: jak zwalczyć pluskwy raz na zawsze? Niezbędna może okazać się pomoc profesjonalistów!

Kielce: jak zwalczyć pluskwy raz na zawsze? Niezbędna może okazać się pomoc profesjonalistów!

Jeśli w naszym domu pojawią się pluskwy, musimy jak najszybciej działać. Samodzielna walka z tymi insektami może być długotrwała i męcząca, a przede wszystkim – nieskuteczna. W poniższym artykule opiszemy dostępne sposoby walki z pluskwami i wyjaśnimy, kiedy nadchodzi moment, w którym trzeba wezwać fachowców od dezynsekcji.

Miejska loteria podatkowa będzie tańsza? Muszą sprawdzić oferty

Miejska loteria podatkowa będzie tańsza? Muszą sprawdzić oferty

Kolejna miejska loteria podatkowa może być tańsza niż w tym roku. W ogłoszonym przez lubelski magistrat przetargu wpłynęły dwie oferty. Obie muszą jeszcze zostać poddane analizie.

Siedmiu zawodników z Lubelszczyzny zagrało w Reprezentacji Polskich Pisarzy

Siedmiu zawodników z Lubelszczyzny zagrało w Reprezentacji Polskich Pisarzy

Reprezentacja Polskich Pisarzy zakończyła rok towarzyskim spotkaniem z Reprezentacją Ziemi Jana Kochanowskiego. Mecz zakończył się remisem 12:12

W Lubelskiem będzie biało. Alert IMGW dla większości województwa

W Lubelskiem będzie biało. Alert IMGW dla większości województwa

Zima zaczyna gościć w województwie lubelskim na dobre. IMGW wydaje kolejny alert dla naszego regionu.

Konflikt w Kazimierzu. Urzędnik podszył się pod radnego?

Konflikt w Kazimierzu. Urzędnik podszył się pod radnego?

Bartłomiej Godlewski, zastępcza burmistrza Kazimierza Dolnego w zeszłym tygodniu usłyszał zarzut podszywania się pod inną osobę. Ten do winy się nie przyznaje. Chodzi o fałszywy donos na jednego z mieszkańców ul. Słonecznej podpisany nazwiskiem radnego.

Ostatnie pożegnanie Inżyniera
galeria

Ostatnie pożegnanie Inżyniera

Dziś odbyła się ceremonia pogrzebowa Adama Głowacza. W ostatniej drodze temu znanemu społecznikowi licznie towarzyszyli przedstawiciele różnych środowisk.

Weekendowe szaleństwo w Berecie
foto
galeria

Weekendowe szaleństwo w Berecie

Piątek to dzień, w którym zwykle zaczyna się prawdziwa zabawa! Energetyczny i pełen życia - taki był ostatni piątek w klubie Rzut Beretem. Przygotujcie się fotograficzne wspomnienie z minionego weekendu w Beretowym stylu!

Muzyczna uczta w Radio Lublin. Wystąpili muzycy King Crimson
foto
galeria

Muzyczna uczta w Radio Lublin. Wystąpili muzycy King Crimson

Stick Men czyli Tony Levin, Pat Mastelotto oraz Markus Reuter oczarowali w sobotę lubelską publiczność. To była muzyczna peterda, po której trudno dojść do siebie. Na scenie pojawili się wirtuozi instrumentów. Najlepsi z najlepszych, którzy na co dzień występują w największych i najbardziej renomowanych halach koncertowych Europy i świata. Aż trudno uwierzyć, że muzycy, którzy występowali w King Crimson, u Petera Gabriela i innych wystąpili w Radio Lublin. Ale może ten koncert będzie punktem zwrotnym, który sprawi, że Lublin przestanie być zaściankiem koncertowym i częściej będzie gościł artystów tego formatu. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wyjątkowego koncertu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty