Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2019 r.
18:19

Jaką odprawę dostał Pruszkowski z PGE Dystrybucja? To ponad 4 lata pracy nauczyciela

0 79 A A

W grudniu Andrzej Pruszkowski stracił fotel wiceprezesa spółki PGE Dystrybucja. Odwołała go Rada Nadzorcza spółki. Już wiadomo jaką odprawę dostał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W PGE Dystrybucja Andrzej Pruszkowski pracował od marca 2016 r. do grudnia 2018 r. Według oświadczenia majątkowego w 2017 roku zarobił w tej firmie prawie 632 tys. zł. To oznacza, że średnio miesięcznie dostawał prawie 53 tys. zł.

W połowie grudnia Pruszkowski został odwołany ze stanowiska w zarządzie państwowej spółki. – To autonomiczna decyzja rady. Ma skutek natychmiastowy. Nie komentuję jej powodów – mówił nam Adam Rafalski, rzecznik spółki. I zapewniał, że „w związku z rozwiązaniem kontraktu, Andrzejowi Pruszkowskiemu nie przysługują żadne, dodatkowe świadczenia finansowe.”

To jednak nieprawda. Z wnioskiem o dostęp do informacji publicznych w tej sprawie wystąpiła do spółki PGE Dystrybucja lubelska Fundacja Wolności. Właśnie otrzymała odpowiedź.

W piśmie podpisanym przez wiceprezesów zarządu spółki Zbigniewa Dżugaja i Seweryna Kędrę czytamy, że Pruszkowski „w związku z odwołaniem otrzymał odprawę w kwocie 107 700 zł (w tym 27 600 zł podatek VAT) i wynagrodzenie z tytułu zakazu konkurencji w kwocie 18 931,68 zł (w tym podatek VAT 4 600 zł).

Jak wyliczyła Fundacja Wolności, na kwotę którą dostał Pruszkowski, nauczyciel mianowany musiałby pracować 4 lata i 4 miesiące.
– Cieszy nas, że tym razem spółka udostępniła informacje publiczne, dzięki czemu uniknęła czwartej z rzędu porażki w sądzie administracyjnym – komentuje Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

Andrzej Pruszkowski w latach 1998-2006był prezydentem Lublina. Później przez rok kierował Agencją Nieruchomości Rolnych w Lublinie. W latach 2008-2016 był zastępcą prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Nowy Dom”.

Od 2006 roku był radnym sejmiku. Reprezentował Prawo i Sprawiedliwość. W ostatnich wyborach samorządowych nie startował. Jarosław Kaczyński zabronił bowiem łączenia stanowisk w samorządzie i intratnych posad w państwowych spółkach.

Pismo, które otrzymała fundacja
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 stycznia 2019 r. o 19:31
Pytanie: co ten człowiek zrobił konkretnego dla spółki, w której pracował? Może znacząco przyczynił się do poprawy jej wyników? Może jakieś inne osiągnięcia? Szkoda, że nikt nie zapytał.....
Avatar
yogi / 20 stycznia 2019 r. o 19:21
Najlepszy z tego jest zakaz konkurencji U kogo? Hahahahahah
Avatar
Gość / 20 stycznia 2019 r. o 18:51
Co tu komentować? Nóż się w kieszeni otwiera. I to kto?Takie zero,taki nikt...
Avatar
ZASŁUŻONY / 20 stycznia 2019 r. o 18:26
Z zawodu jest Dyrektorem i to nie byle jakim bo z klucza partyjnego. Dyrektorem albo Prezesem dla ścisłości.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2019 r. o 18:31
Tak PiSSyny okradają Polskę. Wszystko zgodnie z planem kaczyńskiego - dał zarobić pruszkowskiemu, znanemu z "nic nie robię, ale mi sie należy", teraz kolejny PiSSuar zarobi, bo mu się należy. A motłoch wyje ze szczęścia, że ich przedstawiciele taką mają kasę.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2019 r. o 18:24
Dobra fucha mu się trafiła to korzystał. Koleś mianowany.
Avatar
eve / 20 stycznia 2019 r. o 19:06
Na dzień sporządzenia pisma dostał ta odprawę to nie znaczy ze to już wszystko co dostał, bo w kolejnych miesiącach będzie dostawał kasę za zakaz konkurencji 
Avatar
Gość / 20 stycznia 2019 r. o 18:53
jak jest z pis-du to mu się po prostu należy i kropka. Dostał jakieś marne 150 tys. i zaraz aj, waj:)))
Avatar
Różaniec bez granic. / 20 stycznia 2019 r. o 19:21
Na łamach pewnego serwisu Edyta Pazura opowiada jak jest zaszczuwana przez starego Stuhra za uczestnictwo w akcji Różaniec bez granic.
Avatar
premier broszka / 20 stycznia 2019 r. o 19:50
Ta odprawa mu się po prostu należała!
Avatar
Guzdala / 28 stycznia 2019 r. o 12:23
ile pensji nauczycielskich można było dać z odprawy nasiego szefa LPEC, który został skierowany do wypadu na Śląsk i pracował w Kompanii Węglowej? To jest tajemnica czy paszkwil na Pruszona. Pracował to dostał odprawę a jeden gość z Lublina siedział na wysokim stołku w Ratuszu i brał forsę z PZU. Czy tej forsy z PZU nie da się przeliczyć na pensję nauczyciela? Może i da ale wyjdzie kilka razy wyższa forsa niż Pruszona. Ale o tym sza bo to nasi.
Avatar
zzx / 24 stycznia 2019 r. o 07:17
Proponuję Fundacji Wolności prześwietlić oficjalne sprawozdania finansowe w kopalni Bogdanka sprzed kilku lat,  a są chyba od 2008 roku tam są dopiero "kwiatki". Oczywiście nie bronię tu opisanej w artykule osoby A.P., ale jeśli chcecie być obiektywni w opisywaniu takich sytuacji to również napiszcie co było za rządów poprzedników. Tak uczciwie i zgodnie z prawdą bez "napinania"
 Co jakiś czas są tu wrzucane zarobki i odprawy różnych osób ale żadna nie jest choć w połowie tak kontrowersyjna i ciekawa, jak nasz Pruszon Podróżnik Wielki - dla którego kasa za prezydenta i degradacje miasta to była tylko przystawka z pańskiego stołu.
 Co jakiś czas są tu wrzucane zarobki i odprawy różnych osób ale żadna nie jest choć w połowie tak kontrowersyjna i ciekawa, jak nasz Pruszon Podróżnik Wielki - dla którego kasa za prezydenta i degradacje miasta to była tylko przystawka z pańskiego stołu. rozwiń
Avatar
anna / 23 stycznia 2019 r. o 17:46
To nawet ZUS-u nie zapłacił? Tak PIS wynagradza wyznawców.
Avatar
Pis off / 23 stycznia 2019 r. o 07:51
Na łamach pewnego serwisu Edyta Pazura opowiada jak jest zaszczuwana    przez starego Stuhra za uczestnictwo w akcji Różaniec bez granic.
Ale nałapałeś plusików. Brawo.
 No a najlepsze,że sam je stawiał - pomijajac, że wpis zupełnie nie na temat, mający odwrócić uwage od meritum sprawy - typowa akcja dla pisiorów.
Avatar
Predol / 22 stycznia 2019 r. o 16:17
A o 2 orłach z POkracznej armii cisza ile zarobili w: Kompanii Węglowej ( byłej ) i PZU. Chyba więcej wzięli niż Pruszon i nasi i POkraki cisza na temat nasich. Czy to ładnie nasi agitko?
Avatar
Czas na posła Michałkiewicza / 22 stycznia 2019 r. o 08:07
Kiedy odejdzie "ojciec" sukcesu PO w Lublinie?
Avatar
obserwator / 21 stycznia 2019 r. o 20:54
Walczył o lubelszczyznę jak lew, skoro Go zwolnili to Mu się należy i tyle.
Avatar
Niestety / 21 stycznia 2019 r. o 18:50
Tym którzy psioczą ( i słusznie ) na takie zarobki  ale takze  na PiS przypominam , że był sobie pewien prezes z PO od elektrowni atomowych, których w POlsce nie mamy i tenże zarabiał 110 tys miesięcznie. Nie miejcie złudzeń . każda władza okrada swoich obywateli ....
Avatar
ciekawy / 21 stycznia 2019 r. o 18:45
Dziś otrzymałem pocztą faktury za energię elektryczną z PGE Obrót S.A. o/Lublin: 1. Rozliczenie za II półrocze 2018r. 2. dwie faktury na I półrocze 2019r. Każda z nich w oddzielnej kopercie, nadane w Rzeszowie, niestemplowane. Opłata (oczywiście za każdą z nich) pobrana- umowa nr 20/BR/2017. Dotychczas wszystkie trzy przysyłano w jednej kopercie. Pytanie - czy PGE musi ratować spółeczkę produkującą koperty (dodatkowe 2 koperty dla miliona odbiorców + 2 miliony kopert) i Pocztę Polską (dodatkowe dwie opłaty za każdego odbiorcy. W załączeniu apel "Przejdź na eFakturę i oszczędzaj środowisko (chodzi o papier). Moje pytanie - Po co jak apelująca PGE przyczynia się do "ochrony środowiska" poprzez produkcję i wysyłanie niepotrzebnych milionów kopert.
Dziś otrzymałem pocztą faktury za energię elektryczną z PGE Obrót S.A. o/Lublin: 1. Rozliczenie za II półrocze 2018r. 2. dwie faktury na I półrocze 2019r. Każda z nich w oddzielnej kopercie, nadane w Rzeszowie, niestemplowane. Opłata (oczywiście za każdą z nich) pobrana- umowa nr 20/BR/2017. Dotychczas wszystkie trzy przysyłano w jednej kopercie. Pytanie - czy PGE musi ratować spółeczkę produkującą koperty (dodatkowe 2 koperty dla miliona odbiorców + 2 miliony kopert) i Pocztę Polską (dodatkowe dwie opłaty za każdego odbiorcy. W załącze... rozwiń
Avatar
wiktor / 21 stycznia 2019 r. o 16:08
MINIMALNE WYNAGRODZENIE ZASADNICZE NAUCZYCIELI OD 1 STYCZNIA 2019 Tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym (dotyczy ok 96% nauczycieli) Stopień awansu zawodowego wynagrodzenie brutto nauczyciel stażysta 2538 zł nauczyciel kontraktowy 2611 zł nauczyciel mianowany 2965 zł nauczyciel dyplomowany 3483 zł TO MINIMALNE wynagrodzenie ZASADNICZE nauczycieli , do TEGO DOCHODZĄ RÓŻNE DODATKI. To co podawaliście ("paski" to często z chorobowym- b. ostatnio modne, z potraceniami na różne pożyczki - rozbudowane przez ZNP) . WCALE NIE MAJĄ TAK BARDZO NISKICH ZAROBKÓW!\ Jest ich prawie 200tys.
MINIMALNE WYNAGRODZENIE ZASADNICZE NAUCZYCIELI OD 1 STYCZNIA 2019 Tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym (dotyczy ok 96% nauczycieli) Stopień awansu zawodowego wynagrodzenie brutto nauczyciel stażysta 2538 zł nauczyciel kontraktowy 2611 zł nauczyciel mianowany 2965 zł nauczyciel dyplomowany 3483 zł TO MINIMALNE wynagrodzenie ZASADNICZE nauczycieli , do TEGO DOCHODZĄ RÓŻNE DODATKI. To co podawaliście ("paski" to często z chorobowym- b. ostatnio modne, z potraceniami na różne pożyczki - rozbudowane przez Z... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzył się z dwiema ciężarówkami. Nie żyje młody kierowca BMW
zdjęcia
galeria

Zderzył się z dwiema ciężarówkami. Nie żyje młody kierowca BMW

Policjanci ustalają tożsamość młodego mężczyzny, który zginął po północy w wypadku drogowym. Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Brzeźno (powiat chełmski) na drodze krajowej nr 12.

Trwa inwentaryzacja schronów i bunkrów w Polsce. Jak wyglądają ich wnętrza?
film

Trwa inwentaryzacja schronów i bunkrów w Polsce. Jak wyglądają ich wnętrza?

Bunkry, schrony i miejsca ukrycia - w całej Polsce od kilku miesięcy trwa liczenie takich obiektów. Ma to oczywiście związek z wojną, która toczy się tuż przy naszej wschodniej granicy.

Lubartów. Szpital kupił sprzęt m.in. do nowej poradni pediatrycznej

Lubartów. Szpital kupił sprzęt m.in. do nowej poradni pediatrycznej

SP ZOZ w Lubartowie w tym tygodniu otrzymał nowy ultrasonograf o wartości niecałych 190 tys. złotych. Urządzenie otrzyma poradnia pediatryczna, która zacznie działać 1 grudnia. Na zakupy sprzętu tylko w tym roku szpital przeznaczył ponad 17 mln zł.

Biłgoraj. Kompleks sportowy przy Budowlance z kolejnym dofinansowaniem

Biłgoraj. Kompleks sportowy przy Budowlance z kolejnym dofinansowaniem

Tylko trochę ponad 450 tys. zł będzie musiał wydać powiat biłgorajski na dużą, wartą ponad 10,8 mln zł inwestycję. Do dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorząd może teraz doliczyć kolejną z ministerstwa sportu.

Nowość dla ogrodników. Jedyna w Polsce

Nowość dla ogrodników. Jedyna w Polsce

W planowanym Branżowym Centrum Umiejętności ma się spotykać biznes i nowoczesna gospodarka z edukacją zawodową. Trwa nabór partnerów, którzy wspólnie z kluczkowickim technikum doprowadzą do powstania placówki będącej nowością w systemie oświaty.

LUK Lublin – Barkom Lwów 3:2. Emocji nie brakowało [zdjęcia]
galeria

LUK Lublin – Barkom Lwów 3:2. Emocji nie brakowało [zdjęcia]

Długi i emocjonujący mecz zakończony happy endem obejrzeli w sobotni wieczór lubelscy kibice siatkówki. LUK Lublin pokonał w hali Globus im. Tomasza Wojtowicza Barkom Lwów po tie break’u

Azoty Puławy – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:25. Wygrana zgodnie z planem [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:25. Wygrana zgodnie z planem [zdjęcia]

Pewna wygrana Azotów Puławy w ostatnim domowym meczu pierwszej części sezonu. Ekipa trenera Roberta Lisa wysoko pokonała we własnej hali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski

Mundial 2022: Argentyna - Meksyk 2:0. Uciekli spod topora

Mundial 2022: Argentyna - Meksyk 2:0. Uciekli spod topora

Reprezentacja Argentyny mając nóż na gardle wytrzymała presję i pokonała Meksyk 2:0, choć wygrana wcale nie przyszła Albicelestes łatwo. Tym samym ekipa z Ameryki Południowej wróciła do walki o awans z grupy, w której zrobiło się niezwykle ciekawie

Miłosz Bachonko wygrał Mam Talent TVN

Miłosz Bachonko wygrał Mam Talent TVN

12-letni akordeonista wygrał Mam Talent TVN. Zdobył 300 tys. złotych.

Kucharka i biznesmen z USA sami poszli w kamasze. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Kucharka i biznesmen z USA sami poszli w kamasze. Zdjęcia

Chęć zobaczenia wojska „od podszewki”, doskonalenie wcześniej zdobytych umiejętności, poznanie podstaw obrony na wypadek wojny albo po prostu alternatywny sposób spędzenia wolnej soboty – motywacje wśród uczestników trzeciej edycji szkolenia „Trenuj z wojskiem”, zorganizowanego przez 3. Zamojski Batalion Zmechanizowany były najróżniejsze.

Mundial 2022: Wygrana i awans Francji, Australia niespodziewanie lepsza od Tunezji

Mundial 2022: Wygrana i awans Francji, Australia niespodziewanie lepsza od Tunezji

Dublet Kyliana Mbappe zapewnił Francji zwycięstwo nad Danią i awans do fazy pucharowej już po drugim spotkaniu. Tym samym zespół Les Blues jest pierwszym zespołem, który zapewnił sobie awans do fazy pucharowej tegorocznych mistrzostw świata

Akcja PDPZ i Wielka Uliczna Zbiórka Darów w Lublinie. "Warto pomagać"
zdjęcia
galeria

Akcja PDPZ i Wielka Uliczna Zbiórka Darów w Lublinie. "Warto pomagać"

Wielka Uliczna Zbiórka Darów w Lublinie już zakończona. Teraz trwa licznie tego wszystkiego co przekazali mieszkańcy miasta. Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, w ramach której odbyła się dzisiejsza zbiórka potrwa do 22 grudnia.

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. Pustki, brak klientów, nie ma komu nalać, ale nagle...
galeria

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. Pustki, brak klientów, nie ma komu nalać, ale nagle...

Wyglądało na to, że impreza, która zawsze przyciągała tłumy, w tym roku wypada blado. Ale potem na boisko wyszli piłkarze.

RTSHI wygrał Przegląd Muzyki Różnej "STAŚ". Zdjęcia
zdjęcia
galeria

RTSHI wygrał Przegląd Muzyki Różnej "STAŚ". Zdjęcia

Jury miało ogromny problem z przyznaniem głównej nagrody, ale gdy w końcu dokonało wyboru wygrał zespół RTSHI.

Targi ślubne w Lublinie. Zdjęcia na weselu do północy, a później niech się dzieje co chce
zdjęcia
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Zdjęcia na weselu do północy, a później niech się dzieje co chce

Trendy w modzie ślubnej i nie tylko to można sprawdzić na trwających Targach Ona i On.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty