Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2015 r.
19:45
Edytuj ten wpis

Jaka przyszłość przed Bystrzycą? Pomysły na rewitalizację doliny rzeki

Autor: Zdjęcie autora drs
1 10 A A

Staw za al. Unii Lubelskiej, przystanie kajakowe i nowe plaże znalazły się na liście pomysłów na rewitalizację doliny Bystrzycy, które na zlecenie Ratusza przygotowała firma z Holandii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czy to dobry kierunek? Na ten temat będzie mógł wypowiedzieć się każdy, kto przyjdzie na środowe spotkanie konsultacyjne otwarte dla wszystkich chętnych. Początek o godz. 17 w sali obrad na parterze Ratusza.

Holenderskie propozycje można znaleźć na miejskiej stronie bystrzyca.lublin.eu, a koncepcja będzie też wyświetlona na początku spotkania. A ci, którzy nie mogą przyjść w środę do Ratusza mają jeszcze czas do końca kwietnia na nadsyłanie swoich uwag na adres bystrzyca@lublin.eu

Przypomnijmy, że wartość zaproponowanych inwestycji oszacowano łącznie na 470 milionów złotych, z czego blisko 60 mln kosztowałoby odtworzenie stawu królewskiego za al. Unii Lubelskiej.
W koncepcji mowa jest również o trzech plażach, od 5 do 7 przystaniach kajakowych, około 10 nowych kładkach dla pieszych i rowerów. Holendrzy proponują też rewitalizację parku Ludowego i parku Bronowickiego oraz urządzenie dwóch nowych: przy Rusałce i przy Zawilcowej. Proponowana jest też budowa nadrzecznej ścieżki rowerowej od gminy Spiczyn do gminy Strzyżewice, wstępny zbiornik oczyszczający wodę przed Zalewem Zemborzyckim, podczyszczalnie na wylotach kanałów burzowych i nowa kanalizacja sanitarna w lubelskich i podlubelskich Zemborzycach.

Po zakończeniu konsultacji powstać ma ostateczna wersja koncepcji. Na jej podstawie opracowane ma być studium wykonalności, które bardziej dokładnie określi, które propozycje rzeczywiście mają sens i ile trzeba by było na nie pieniędzy. Dopiero wtedy miasto ma szukać na ten cel pieniędzy, a Ratusz zapowiada, że będzie się o nie starać bezpośrednio w Brukseli.

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 20:30
0
Niezły pomysł na dojenie do własnej kieszeni dużych pieniędzy, przez wiele lat. Z rewitalizacji nic nie będzie, jak Bystrzyca wyglądała tak wyglądać będzie, a pieniążki znikną do prywatnych kieszeni. Piękny przekręt. Brawo!
Avatar
ja / 24 marca 2015 o 23:14
0

Zacznijmy od tego, że Żuk nie ma narzędzi by budować fabryki. Po drugie ciągle uzbraja podstrefę ekonomiczną(a także tereny poza nią w dzielnicy przemysłowej) do której wchodzą coraz to nowsze firmy i dają coraz to więcej nowych miejsc pracy. Przyciągnął do Lublina Ursusa i parę innych dużych firm, które już mają albo za chwilkę będą miały fabryki w strefie i poza nią. Tak więc jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów to o Żuku nie można złego słowa powiedzieć, w przeciwieństwie do jego poprzedników, szczególnie Pruszkowskiego który nawpuszczał do Lublina wszystkie możliwe galerie i markety i teraz mamy to co mamy.

Zacznijmy od tego, że Żuk nie ma narzędzi by budować fabryki. Po drugie ciągle uzbraja podstrefę ekonomiczną(a także tereny poza nią w dzielnicy przemysłowej) do której wchodzą coraz to nowsze firmy i dają coraz to więcej nowych miejsc pracy. Przyciągnął do Lublina Ursusa i parę innych dużych firm, które już mają albo za chwilkę będą miały fabryki w strefie i poza nią. Tak więc jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów to o Żuku nie można złego słowa powiedzieć, w przec... rozwiń

Avatar
ja / 24 marca 2015 o 23:12
0

Zacznijmy od tego, że Żuk nie ma narzędzi by budować fabryki. Po drugie ciągle uzbraja podstrefę ekonomiczną(a także tereny poza nią w dzielnicy przemysłowej) do której wchodzą coraz to nowsze firmy i dają coraz to więcej nowych miejsc pracy. Przyciągnął do Lublina Ursusa i parę innych dużych firm, które już mają albo za chwilkę będą miały fabryki w strefie i poza nią. Tak więc jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów to o Żuku nie można złego słowa powiedzieć, w przeciwieństwie do jego poprzedników, szczególnie Pruszkowskiego który nawpuszczał do Lublina wszystkie możliwe galerie i markety i teraz mamy to co mamy.

Zacznijmy od tego, że Żuk nie ma narzędzi by budować fabryki. Po drugie ciągle uzbraja podstrefę ekonomiczną(a także tereny poza nią w dzielnicy przemysłowej) do której wchodzą coraz to nowsze firmy i dają coraz to więcej nowych miejsc pracy. Przyciągnął do Lublina Ursusa i parę innych dużych firm, które już mają albo za chwilkę będą miały fabryki w strefie i poza nią. Tak więc jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów to o Żuku nie można złego słowa powiedzieć, w przeciwieństwie do jego poprzedników, szczególnie Pruszkowskiego który nawpusz... rozwiń

Avatar
kisiel / 24 marca 2015 o 21:38
0

ty chyba nie masz pojęcia o finansach publicznych i gospodarce? jakie miasto w Polsce buduje fabryki albo prowadzi działalność gospodarczą? miasto może sprzyjać inwestorom i przedsiębiorczości tak jak np tworzenie strefy ekonomicznej, budowa drog i infrastruktury (obwodnice, lotnisko) czy nawet oferować pieniądze na start własnego biznesu... cofnij się sowo do podstawówki

Nie ma przeciwskażań zeby miasto wspierało przedsiębiorczość, ale jak jestes jeszcze młodym żółtodziobem to powiem ci że drogi na terenie miasta nawet te krajowe sa pod zarządem prezydenta miasta i na remont pieniadze daje miasto. Dobrą inwestycją byłaby miejska firma drogowa która prowadziłaby remonty a nawet budowała drogi osiedlowe-zbedne by były przetargi i utrzymywanie zeżrołów od tych spraw a nawet łapownictwo by sie skonczyło.

Nie ma przeciwskażań zeby miasto wspierało przedsiębiorczość, ale jak jestes jeszcze młodym żółtodziobem to powiem ci że drogi na terenie miasta nawet te krajowe sa pod zarządem prezydenta miasta i na remont pieniadze daje miasto. Dobrą inwestycją byłaby miejska firma drogowa która prowadziłaby remonty a nawet budowała drogi osiedlowe-zbedne by były przetargi i utrzymywanie zeżrołów od tych spraw a nawet łapownictwo by sie skonczyło.

rozwiń
Avatar
zdzis / 24 marca 2015 o 21:27
0
A Nedznica to nie doplyw Bystrzycy, naukowcy do kitu!
Avatar
Luke Skywalker / 24 marca 2015 o 21:04
0

Żuk zastał lublin zielony, a zostawi betonowy. Czy ten pustostan mózgowy nie umie wybudować zakładów pracy?  Kto na to wszystko będzie dawał kasę? Chory pacjent.

Raczej zastał drewniany a zostawi murowany, za jego koadencji miasto nadrobi jakieś 20 lat zapóźnień cywilizacyjnych, bardzo dobry pomysł na Bystrzycę, brać kasę i budować budowac i zmieniać ten skansen! Lublin to brzmi dumnie :)

Avatar
Captain Jack / 24 marca 2015 o 21:01
0

komentarze na poziomie gimnazjum   :blink:  o zgrozo co za ludzie  :lol:

Avatar
młody gniewny / 24 marca 2015 o 20:57
0

Znowu rozper.... piniądze na glupstwa(kasa wróci za granice) zamiast zainwestować w produkcje.Tyle kasy jakby miasto zainwestowało np. w fabryke prefabrykatów budowlanch, masy bitumicznej albo tworzywa sztuczne (hdpe,ldpe)......idp to połowa osiedla by miała prace a Lublin by sprzedawał towary nie tylko na regionalnym rynku i dochód by był dla miasta.

ty chyba nie masz pojęcia o finansach publicznych i gospodarce? jakie miasto w Polsce buduje fabryki albo prowadzi działalność gospodarczą? miasto może sprzyjać inwestorom i przedsiębiorczości tak jak np tworzenie strefy ekonomicznej, budowa drog i infrastruktury (obwodnice, lotnisko) czy nawet oferować pieniądze na start własnego biznesu... cofnij się sowo do podstawówki

ty chyba nie masz pojęcia o finansach publicznych i gospodarce? jakie miasto w Polsce buduje fabryki albo prowadzi działalność gospodarczą? miasto może sprzyjać inwestorom i przedsiębiorczości tak jak np tworzenie strefy ekonomicznej, budowa drog i infrastruktury (obwodnice, lotnisko) czy nawet oferować pieniądze na start własnego biznesu... cofnij się sowo do podstawówki

rozwiń
Avatar
asdfghj / 24 marca 2015 o 20:55
0

Żuk zastał lublin zielony, a zostawi betonowy. Czy ten pustostan mózgowy nie umie wybudować zakładów pracy?  Kto na to wszystko będzie dawał kasę? Chory pacjent.

Avatar
sowa / 24 marca 2015 o 20:15
0

Znowu rozper.... piniądze na glupstwa(kasa wróci za granice) zamiast zainwestować w produkcje.Tyle kasy jakby miasto zainwestowało np. w fabryke prefabrykatów budowlanch, masy bitumicznej albo tworzywa sztuczne (hdpe,ldpe)......idp to połowa osiedla by miała prace a Lublin by sprzedawał towary nie tylko na regionalnym rynku i dochód by był dla miasta.

Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 20:30
0
Niezły pomysł na dojenie do własnej kieszeni dużych pieniędzy, przez wiele lat. Z rewitalizacji nic nie będzie, jak Bystrzyca wyglądała tak wyglądać będzie, a pieniążki znikną do prywatnych kieszeni. Piękny przekręt. Brawo!
Avatar
ja / 24 marca 2015 o 23:14
0

Zacznijmy od tego, że Żuk nie ma narzędzi by budować fabryki. Po drugie ciągle uzbraja podstrefę ekonomiczną(a także tereny poza nią w dzielnicy przemysłowej) do której wchodzą coraz to nowsze firmy i dają coraz to więcej nowych miejsc pracy. Przyciągnął do Lublina Ursusa i parę innych dużych firm, które już mają albo za chwilkę będą miały fabryki w strefie i poza nią. Tak więc jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów to o Żuku nie można złego słowa powiedzieć, w przeciwieństwie do jego poprzedników, szczególnie Pruszkowskiego który nawpuszczał do Lublina wszystkie możliwe galerie i markety i teraz mamy to co mamy.

Zacznijmy od tego, że Żuk nie ma narzędzi by budować fabryki. Po drugie ciągle uzbraja podstrefę ekonomiczną(a także tereny poza nią w dzielnicy przemysłowej) do której wchodzą coraz to nowsze firmy i dają coraz to więcej nowych miejsc pracy. Przyciągnął do Lublina Ursusa i parę innych dużych firm, które już mają albo za chwilkę będą miały fabryki w strefie i poza nią. Tak więc jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów to o Żuku nie można złego słowa powiedzieć, w przec... rozwiń

Avatar
ja / 24 marca 2015 o 23:12
0

Zacznijmy od tego, że Żuk nie ma narzędzi by budować fabryki. Po drugie ciągle uzbraja podstrefę ekonomiczną(a także tereny poza nią w dzielnicy przemysłowej) do której wchodzą coraz to nowsze firmy i dają coraz to więcej nowych miejsc pracy. Przyciągnął do Lublina Ursusa i parę innych dużych firm, które już mają albo za chwilkę będą miały fabryki w strefie i poza nią. Tak więc jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów to o Żuku nie można złego słowa powiedzieć, w przeciwieństwie do jego poprzedników, szczególnie Pruszkowskiego który nawpuszczał do Lublina wszystkie możliwe galerie i markety i teraz mamy to co mamy.

Zacznijmy od tego, że Żuk nie ma narzędzi by budować fabryki. Po drugie ciągle uzbraja podstrefę ekonomiczną(a także tereny poza nią w dzielnicy przemysłowej) do której wchodzą coraz to nowsze firmy i dają coraz to więcej nowych miejsc pracy. Przyciągnął do Lublina Ursusa i parę innych dużych firm, które już mają albo za chwilkę będą miały fabryki w strefie i poza nią. Tak więc jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów to o Żuku nie można złego słowa powiedzieć, w przeciwieństwie do jego poprzedników, szczególnie Pruszkowskiego który nawpusz... rozwiń

Avatar
kisiel / 24 marca 2015 o 21:38
0

ty chyba nie masz pojęcia o finansach publicznych i gospodarce? jakie miasto w Polsce buduje fabryki albo prowadzi działalność gospodarczą? miasto może sprzyjać inwestorom i przedsiębiorczości tak jak np tworzenie strefy ekonomicznej, budowa drog i infrastruktury (obwodnice, lotnisko) czy nawet oferować pieniądze na start własnego biznesu... cofnij się sowo do podstawówki

Nie ma przeciwskażań zeby miasto wspierało przedsiębiorczość, ale jak jestes jeszcze młodym żółtodziobem to powiem ci że drogi na terenie miasta nawet te krajowe sa pod zarządem prezydenta miasta i na remont pieniadze daje miasto. Dobrą inwestycją byłaby miejska firma drogowa która prowadziłaby remonty a nawet budowała drogi osiedlowe-zbedne by były przetargi i utrzymywanie zeżrołów od tych spraw a nawet łapownictwo by sie skonczyło.

Nie ma przeciwskażań zeby miasto wspierało przedsiębiorczość, ale jak jestes jeszcze młodym żółtodziobem to powiem ci że drogi na terenie miasta nawet te krajowe sa pod zarządem prezydenta miasta i na remont pieniadze daje miasto. Dobrą inwestycją byłaby miejska firma drogowa która prowadziłaby remonty a nawet budowała drogi osiedlowe-zbedne by były przetargi i utrzymywanie zeżrołów od tych spraw a nawet łapownictwo by sie skonczyło.

rozwiń
Avatar
zdzis / 24 marca 2015 o 21:27
0
A Nedznica to nie doplyw Bystrzycy, naukowcy do kitu!
Avatar
Luke Skywalker / 24 marca 2015 o 21:04
0

Żuk zastał lublin zielony, a zostawi betonowy. Czy ten pustostan mózgowy nie umie wybudować zakładów pracy?  Kto na to wszystko będzie dawał kasę? Chory pacjent.

Raczej zastał drewniany a zostawi murowany, za jego koadencji miasto nadrobi jakieś 20 lat zapóźnień cywilizacyjnych, bardzo dobry pomysł na Bystrzycę, brać kasę i budować budowac i zmieniać ten skansen! Lublin to brzmi dumnie :)

Avatar
Captain Jack / 24 marca 2015 o 21:01
0

komentarze na poziomie gimnazjum   :blink:  o zgrozo co za ludzie  :lol:

Avatar
młody gniewny / 24 marca 2015 o 20:57
0

Znowu rozper.... piniądze na glupstwa(kasa wróci za granice) zamiast zainwestować w produkcje.Tyle kasy jakby miasto zainwestowało np. w fabryke prefabrykatów budowlanch, masy bitumicznej albo tworzywa sztuczne (hdpe,ldpe)......idp to połowa osiedla by miała prace a Lublin by sprzedawał towary nie tylko na regionalnym rynku i dochód by był dla miasta.

ty chyba nie masz pojęcia o finansach publicznych i gospodarce? jakie miasto w Polsce buduje fabryki albo prowadzi działalność gospodarczą? miasto może sprzyjać inwestorom i przedsiębiorczości tak jak np tworzenie strefy ekonomicznej, budowa drog i infrastruktury (obwodnice, lotnisko) czy nawet oferować pieniądze na start własnego biznesu... cofnij się sowo do podstawówki

ty chyba nie masz pojęcia o finansach publicznych i gospodarce? jakie miasto w Polsce buduje fabryki albo prowadzi działalność gospodarczą? miasto może sprzyjać inwestorom i przedsiębiorczości tak jak np tworzenie strefy ekonomicznej, budowa drog i infrastruktury (obwodnice, lotnisko) czy nawet oferować pieniądze na start własnego biznesu... cofnij się sowo do podstawówki

rozwiń
Avatar
asdfghj / 24 marca 2015 o 20:55
0

Żuk zastał lublin zielony, a zostawi betonowy. Czy ten pustostan mózgowy nie umie wybudować zakładów pracy?  Kto na to wszystko będzie dawał kasę? Chory pacjent.

Avatar
sowa / 24 marca 2015 o 20:15
0

Znowu rozper.... piniądze na glupstwa(kasa wróci za granice) zamiast zainwestować w produkcje.Tyle kasy jakby miasto zainwestowało np. w fabryke prefabrykatów budowlanch, masy bitumicznej albo tworzywa sztuczne (hdpe,ldpe)......idp to połowa osiedla by miała prace a Lublin by sprzedawał towary nie tylko na regionalnym rynku i dochód by był dla miasta.