Wygodne biurko stanowi klucz do efektywnej pracy. Popularność zdobywają coraz bardziej funkcjonalne rozwiązania, a przy okazji tańsze. Dlatego mimo niesłabnącej popularności biurek drewnianych równie chętnie wybierane są modele z solid-nych płyt, których wielką zaletą jest niższa cena. Proste nowoczesne biurka mają z kolei tę zaletę, że zajmują mniej miejsca, są lekkie optycznie, a do tego wyróżniają się eleganckich sznytem. Wspólnie ze specjalistami z firmy Meblobranie.pl przygotowaliśmy przegląd biurek najczęściej wybieranych przez Polaków w 2015 roku.
Wygoda na pierwszym miejscu
Jakie biurka są zatem najpopularniejsze? Po pierwsze, te proste w formie, które można samodzielnie uzupełniać o akcesoria i dodatki. Masywne biurka mają udaną alternatywę w postaci modeli przypominających stół. Do nich łatwo dobrać szafki, które przyjmują formę mobilnych kontenerków na kółkach. Dużą rolę odgrywa również to, że coraz czę-ściej pracuje się przy laptopach, nie zaś przy komputerach stacjonarnych. Dlatego takie rozwiązania, jak wysuwana półka na klawiaturę czy szafka na obudowę komputera, nie są już tak ważne. Na tym z kolei zyskuje forma biurka, które jest lżejsze optycznie. Można je łatwo wkomponować nawet w najmniejszy gabinet. Coraz większą popularność zyskują modele oparte na metalowej konstrukcji, która nakryta jest blatem ze szkła hartowanego lub solidnej płyty w odcieniu drewna.Popularność poszczególnych modeli i typów biurek znajduje swoje odwzorowanie w organizacji kategorii "biurka" sklepu Meblobranie - ważne jest, żeby Klient mógł łatwo znaleźć interesujące go modele.
Docenia się też nowe formy biurek – jak np. tych na planie litery „L”. Na nich łatwo rozplanować strefę roboczą. Oprócz komputera na blacie można umieścić skaner, drukarkę, segregatory z dokumentami czy organizery biurowe. Co wię-cej, wszystko znajduje się w zasięgu rąk i szybko można sięgnąć po każdą potrzebną rzecz. Także biurka narożne zyskują na popularności. Dzięki temu nawet w niedużym salonie można znaleźć miejsce na kącik roboczy, a przy okazji maksymalnie wykorzystać każdy dostępny centymetr. Tym bardziej że kąty są trudne w aranżacji. Biurka narożne kupuje się samodzielne lub od razu z nadstawkami. W ten sposób mebel roboczy można sprytnie połączyć z regałem.
Nowoczesne materiały
A jakie materiały są najpopularniejsze w 2015 roku? Obok drewna są to płyty – melaminowa czy MDF. Nie ustępują mu solidnością, a ponadto świetnie wpisują się w nowoczesny wystrój. Ich powierzchnia jest dobrze zabezpieczona przed zniszczeniami i zarysowaniami. Modnym rozwiązaniem są biurka lakierowane na wysoki połysk.
Oprócz płyt królują metal i szkło. Do nowoczesnych gabinetów chętnie wybierane są biurka z blatem ze szkła hartowa-nego, bardzo trudnego do rozbicia. Popularność zyskują też biurka w całości wykonane ze szkła. Żaden inny mebel nie wpro-wadza do aranżacji takiej lekkości! Docenia się także udane duety szkła i metalu. Dzięki temu biurka stają się coraz mniejsze, a nie tracą nic na wygodzie. Meble ze szkła i metalu można udanie łączyć z kontenerkami czy lekkimi szafkami oraz regała-mi.
W nowoczesnej aranżacji dominują stonowane barwy, głównie biel i łagodne beże. Błysk chromowanego metalu, ele-gancja i lekkość szkła oraz wszechobecna biel – to coraz modniejsze i popularniejsze rozwiązania.
Klasyka odświeżona
Wciąż chętnie wybiera się biurka o tradycyjnych formach. Są jednak mniej okazałe, a część elementów drewnianych zastępuje się np. metalem. Dzięki temu solidność idzie w parze z mniejszą masą. Popularność zyskały rozwiązania moduło-we. Szafki wbudowane w biurko mają udaną alternatywę w postaci mobilnych kontenerków, a połączone z biurkiem nadstawki – tych kupowanych oddzielnie. Meble z droższego drewna można łatwo zastąpić tymi z płyt, ale w naturalnych odcieniach: dębu, orzecha czy olchy. To rozwiązania tańsze, dlatego chętnie wybierane do domu czy biura.
Bardzo dużą popularnością cieszą się też biurka stylizowane. Lekka forma sekretarzyka zyskuje nowe wcielenie, które łatwo wpasować do aranżacji nowoczesnej czy prowansalskiej. Doceniają to właściciele niedużych komputerów przenośnych.