Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2016 r.
20:07

Jedna klasa, dwa dzienniki, 5 osób na lekcji. Jak handlowano świadectwami w szkole

0 18 A A
Antoni L miał wyłudzić ponad 7 mln zł. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Fot. Archiwum
Antoni L miał wyłudzić ponad 7 mln zł. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Fot. Archiwum

– Uczniów w klasie było tylu, że trzeba było założyć dwa dzienniki, ale na zajęcia chodziła garstka – przyznaje nauczycielka Zespołu Szkół Katolickich im. św. Teresy w Lublinie. Dyrektor placówki odpowiada za handel świadectwami maturalnymi i wyłudzenia milionowych dotacji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W klasie było powyżej 30 osób, a frekwencja w wyjątkowych przypadkach sięgała 10. Standardem było ok. 5 osób na zajęciach – mówiła na poniedziałkowej rozprawie Bernadetta E., która uczyła w „Teresce” biologii. – Nie wiem, co działo się z osobami, które nie chodziły na zajęcia. To sekretariat dopisywał i skreślał uczniów.

Nauczycielka przyznała, że w pewnym okresie wzrost liczby uczniów była tak duży, że dla jednej klasy zakładano kolejne dzienniki. Ale poprawa frekwencji temu nie towarzyszyła. – Pojawiały się pojedyncze osoby. Różnica była niezauważalna – przyznała nauczycielka. 

Z jej zeznań składanych podczas śledztwa wynika, że w niektórych semestrach niesklasyfikowane z danego przedmiotu były nawet całe klasy. W dziennikach pojawiały się później poprawki w ocenach. Nie nanosiła ich nauczycielka.

– Od słuchaczy słyszałam, że w naszej szkole można nic nie robić. Wystarczy zapłacić i można nie chodzić na zajęcia – opowiada nauczycielka. – Kiedy Antoni L. odszedł już ze szkoły, dyrektorki powiedziały, że handlował świadectwami i wydawał pieniądze na własne interesy. Miał otwierać bar z kababem i gabinet masażu.

Kobieta przyznała, że raz pracownicy szkoły zmusili ją do poświadczenia nieprawdy w dziennikach. Kilku niesklasyfikowanych uczniów dostało oceny dopuszczające. Nauczycielka zmieniła wpisy, bo bała się utraty pracy.

Skandal dotyczący kupowania świadectw lubelskiej szkoły zakończył się oskarżeniem kilkudziesięciu osób. Większość z nich usłyszała już wyroki skazujące. Wobec niektórych osób sprawy warunkowo umorzono. Obecnie przed sądem odpowiada tylko kilka osób, a wśród nich główny oskarżony Antoni L. – teolog i filozof, który w latach 2004-2010 kierował ZSK im. Św. Teresy. Kiedy afera wyszła na jaw, biskup odebrał placówce prawo posługiwania się przymiotnikiem „katolicki”. 

Antoni L. był nie tylko dyrektorem szkoły, ale i stowarzyszenia, które ją prowadziło. Miał pełną kontrolę nad działalnością placówki. Z akt sprawy wynika, że świadectwo ukończenia „Tereski” lub świadectwo dojrzałości kosztowało zwykle od 200do 5 tys. zł. Po fałszywe dokumenty zgłaszali się „uczniowie” z różnych części kraju. 

Początkowo informacje o możliwości szybkiego „załatwienia” matury w lubelskiej placówce rozchodziły się pocztą pantoflową. Potem o stały napływ uczniów dbali pośrednicy, którzy wcześniej sami kupili matury w „Teresce”.

Antoni M. usłyszał ponad 150 zarzutów. Oprócz korupcji i handlu świadectwami śledczy zarzucili mu również, że z pieniędzy stowarzyszenia finansował własne przedsięwzięcia biznesowe. Antoni L miał wyłudzić ponad 7 mln zł. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 14:13
0

Szkoła nie miała prawa używać przymiotnika "katolicki" od 15 lat - jest dekret biskupa co do tego - a dodatkowo dziennikarze dawnego "Sztandaru Ludu" a obecnego "Dziennika Wschodniego" powinni o tym wiedzieć... Ale lewacki DW wszystko wykorzysta ... ;)

kopiuj wklej sie zacieło mózgu?

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 16 lutego 2016 o 21:30
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CUDA(ki) (z)BAWIENIA CZARNEGO psychoPATycznego półŚWIAT(k)A NAUKOWEGO W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w lutym 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 15.II.2016 r. w artyKULe: Jedna klasa, dwa dzienniki, 5 osób na lekcji. Jak handlowano świadectwami w szkole oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „NEWSWEEK” z dn. 15 i 16.II.2016 r. w artyKULe: 1}BBC: Jan Paweł II był w „bardzo bliskich relacjach” z kobietą”; 2}Upokorzenie, strach, depresja. Dlaczego siostry odchodzą z zakonów? oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „GŁOS WIELKOPOLSKOI” z dn. 16.II.2016 r. w artyKULe: Dziewice konsekrowane w Polsce: W Poznaniu żyje ich siedem” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 16.II.2016 r. w artyKULe: Brakuje pieniędzy na remont kościółka w parku Szczytnickim oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CUDA(ki) (z)BAWIENIA CZARNEGO psychoPATycznego półrozwiń

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 16 lutego 2016 o 21:29
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CUDA(ki) (z)BAWIENIA CZARNEGO psychoPATycznego półŚWIAT(k)A NAUKOWEGO W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w lutym 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 15.II.2016 r. w artyKULe: Jedna klasa, dwa dzienniki, 5 osób na lekcji. Jak handlowano świadectwami w szkole oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „NEWSWEEK” z dn. 15 i 16.II.2016 r. w artyKULe: 1}BBC: Jan Paweł II był w „bardzo bliskich relacjach” z kobietą”; 2}Upokorzenie, strach, depresja. Dlaczego siostry odchodzą z zakonów? oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „GŁOS WIELKOPOLSKOI” z dn. 16.II.2016 r. w artyKULe: Dziewice konsekrowane w Polsce: W Poznaniu żyje ich siedem” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 16.II.2016 r. w artyKULe: Brakuje pieniędzy na remont kościółka w parku Szczytnickim oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CUDA(ki) (z)BAWIENIA CZARNEGO psychoPATycznego półrozwiń

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 11:08
0
Szkoła nie miała prawa używać przymiotnika "katolicki" od 15 lat - jest dekret biskupa co do tego - a dodatkowo dziennikarze dawnego "Sztandaru Ludu" a obecnego "Dziennika Wschodniego" powinni o tym wiedzieć... Ale lewacki DW wszystko wykorzysta ... ;)
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 10:27
0
...... w pewnym okresie wzrost liczby uczniów była tak duży.... Będą jaja gdy się okaże iż na podstawie tych katolickich matur od Teresy niektóre osoby został przyjęte na studia (w tym KUL lub seminarium duchowne) i co dziwne-to studia ukończyli. Znam przypadek sprzed kilku lat gdy działacz "S" miał swiadectwo ukończenia szkoły średniej (bez matury),ale na KULu studiował.Nie potrafię odpowiedzieć czy ukończył,ale chyba tak,bo zajmuje coraz to intratniejsze funkcje w spółkach skarbu państwa (lubelszczyzna)
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 23:25
0
Podobnie jest na kursach kwalifikacyjnych w wielu szkołach, zapisuje się np. 40 uczniów, a po pierwszym semestrze zostaje 15 i zajęcia nadal są prowadzone w tej samej liczbie grup co w pierwszym semestrze, nieważne czy w grupie jest 20 czy 7 osób, aby tylko nauczyciele mieli zatrudnienie, a samorządy płacą i nawet nie wiedzą jak sprytni są dyrektorzy szkół
Avatar
cx / 15 lutego 2016 o 22:30
0

Non stop piszecie jedno i to samo, minęło już 5 lat a tu nadal d..., wszyscy wiedzą, że Antoś handlował świadectwami, sprawa się toczy i toczy, i co z tego??? Po co o tym pisać, skoro nic nowego tymi artykułami nie wnosicie? Żal czytać... jak się Antek przyzna, to będzie przełom, a tak szkoda miejsca na stronie marnować :D

takich szkół jest cała masa.Niech dziennikarze przejdą się jutro po zajęciach w żaku,liderze ,cuk i innych.

ktoś wymyślił ten system i ktoś korzysta.Nawet studenci po studiach zapisują się do tych szkół aby mieć legitymację,zaswiadczenie,pracę bez zus itp

takich szkół jest cała masa.Niech dziennikarze przejdą się jutro po zajęciach w żaku,liderze ,cuk i innych.

ktoś wymyślił ten system i ktoś korzysta.Nawet studenci po studiach zapisują się do tych szkół aby mieć legitymację,zaswiadczenie,pracę bez zus itp

rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 22:17
0
Szkoła nie miała prawa używać przymiotnika "katolicki" od 15 lat - jest dekret biskupa co do tego - a dodatkowo dziennikarze dawnego "Sztandaru Ludu" a obecnego "Dziennika Wschodniego" powinni o tym wiedzieć... Ale lewacki DW wszystko wykorzysta ... ;)
Avatar
Y / 15 lutego 2016 o 22:16
0

Teraz wiecie dlaczego kościół jest przeciwny likwidacji gimnazjów. Wszystko opiera się o pieniądze tj. 5500 zł subwencji oświatowej na jednego ucznia. Jestem święcie przekonany, że PiSiory gimnazjów nie zlikwidują i po raz kolejny nie dotrzymają obietnic wyborczych. Czemu mnie to nie dziwi.

Dotrzymają drogi nowoczesny zakodowany platformersku dotrzymują np:

500 + od ponad roku mówili że będą pieniądze na pierwsze dziecko od 800 zł / osobę i na każde drugie i kolejne i jest .... A po myśli że platformerskie kłamstwo powtarzane w koło nikt nie wykryje a mama jasia jest radną PO ???? ...... ;) A z gimnazjami to zobaczymy może wygaszą 

Dotrzymają drogi nowoczesny zakodowany platformersku dotrzymują np:

500 + od ponad roku mówili że będą pieniądze na pierwsze dziecko od 800 zł / osobę i na każde drugie i kolejne i jest .... A po myśli że platformerskie kłamstwo powtarzane w koło nikt nie wykryje a mama jasia jest radną PO ???? ...... ;) A z gimnazjami to zobaczymy może wygaszą 

rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 21:22
0
hehe szkola na maja to wyzsza szkola magii ;p
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 14:13
0

Szkoła nie miała prawa używać przymiotnika "katolicki" od 15 lat - jest dekret biskupa co do tego - a dodatkowo dziennikarze dawnego "Sztandaru Ludu" a obecnego "Dziennika Wschodniego" powinni o tym wiedzieć... Ale lewacki DW wszystko wykorzysta ... ;)

kopiuj wklej sie zacieło mózgu?

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 16 lutego 2016 o 21:30
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CUDA(ki) (z)BAWIENIA CZARNEGO psychoPATycznego półŚWIAT(k)A NAUKOWEGO W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w lutym 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 15.II.2016 r. w artyKULe: Jedna klasa, dwa dzienniki, 5 osób na lekcji. Jak handlowano świadectwami w szkole oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „NEWSWEEK” z dn. 15 i 16.II.2016 r. w artyKULe: 1}BBC: Jan Paweł II był w „bardzo bliskich relacjach” z kobietą”; 2}Upokorzenie, strach, depresja. Dlaczego siostry odchodzą z zakonów? oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „GŁOS WIELKOPOLSKOI” z dn. 16.II.2016 r. w artyKULe: Dziewice konsekrowane w Polsce: W Poznaniu żyje ich siedem” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 16.II.2016 r. w artyKULe: Brakuje pieniędzy na remont kościółka w parku Szczytnickim oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CUDA(ki) (z)BAWIENIA CZARNEGO psychoPATycznego półrozwiń

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 16 lutego 2016 o 21:29
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CUDA(ki) (z)BAWIENIA CZARNEGO psychoPATycznego półŚWIAT(k)A NAUKOWEGO W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w lutym 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 15.II.2016 r. w artyKULe: Jedna klasa, dwa dzienniki, 5 osób na lekcji. Jak handlowano świadectwami w szkole oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „NEWSWEEK” z dn. 15 i 16.II.2016 r. w artyKULe: 1}BBC: Jan Paweł II był w „bardzo bliskich relacjach” z kobietą”; 2}Upokorzenie, strach, depresja. Dlaczego siostry odchodzą z zakonów? oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „GŁOS WIELKOPOLSKOI” z dn. 16.II.2016 r. w artyKULe: Dziewice konsekrowane w Polsce: W Poznaniu żyje ich siedem” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

4) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 16.II.2016 r. w artyKULe: Brakuje pieniędzy na remont kościółka w parku Szczytnickim oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CUDA(ki) (z)BAWIENIA CZARNEGO psychoPATycznego półrozwiń

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 11:08
0
Szkoła nie miała prawa używać przymiotnika "katolicki" od 15 lat - jest dekret biskupa co do tego - a dodatkowo dziennikarze dawnego "Sztandaru Ludu" a obecnego "Dziennika Wschodniego" powinni o tym wiedzieć... Ale lewacki DW wszystko wykorzysta ... ;)
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 10:27
0
...... w pewnym okresie wzrost liczby uczniów była tak duży.... Będą jaja gdy się okaże iż na podstawie tych katolickich matur od Teresy niektóre osoby został przyjęte na studia (w tym KUL lub seminarium duchowne) i co dziwne-to studia ukończyli. Znam przypadek sprzed kilku lat gdy działacz "S" miał swiadectwo ukończenia szkoły średniej (bez matury),ale na KULu studiował.Nie potrafię odpowiedzieć czy ukończył,ale chyba tak,bo zajmuje coraz to intratniejsze funkcje w spółkach skarbu państwa (lubelszczyzna)
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 23:25
0
Podobnie jest na kursach kwalifikacyjnych w wielu szkołach, zapisuje się np. 40 uczniów, a po pierwszym semestrze zostaje 15 i zajęcia nadal są prowadzone w tej samej liczbie grup co w pierwszym semestrze, nieważne czy w grupie jest 20 czy 7 osób, aby tylko nauczyciele mieli zatrudnienie, a samorządy płacą i nawet nie wiedzą jak sprytni są dyrektorzy szkół
Avatar
cx / 15 lutego 2016 o 22:30
0

Non stop piszecie jedno i to samo, minęło już 5 lat a tu nadal d..., wszyscy wiedzą, że Antoś handlował świadectwami, sprawa się toczy i toczy, i co z tego??? Po co o tym pisać, skoro nic nowego tymi artykułami nie wnosicie? Żal czytać... jak się Antek przyzna, to będzie przełom, a tak szkoda miejsca na stronie marnować :D

takich szkół jest cała masa.Niech dziennikarze przejdą się jutro po zajęciach w żaku,liderze ,cuk i innych.

ktoś wymyślił ten system i ktoś korzysta.Nawet studenci po studiach zapisują się do tych szkół aby mieć legitymację,zaswiadczenie,pracę bez zus itp

takich szkół jest cała masa.Niech dziennikarze przejdą się jutro po zajęciach w żaku,liderze ,cuk i innych.

ktoś wymyślił ten system i ktoś korzysta.Nawet studenci po studiach zapisują się do tych szkół aby mieć legitymację,zaswiadczenie,pracę bez zus itp

rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 22:17
0
Szkoła nie miała prawa używać przymiotnika "katolicki" od 15 lat - jest dekret biskupa co do tego - a dodatkowo dziennikarze dawnego "Sztandaru Ludu" a obecnego "Dziennika Wschodniego" powinni o tym wiedzieć... Ale lewacki DW wszystko wykorzysta ... ;)
Avatar
Y / 15 lutego 2016 o 22:16
0

Teraz wiecie dlaczego kościół jest przeciwny likwidacji gimnazjów. Wszystko opiera się o pieniądze tj. 5500 zł subwencji oświatowej na jednego ucznia. Jestem święcie przekonany, że PiSiory gimnazjów nie zlikwidują i po raz kolejny nie dotrzymają obietnic wyborczych. Czemu mnie to nie dziwi.

Dotrzymają drogi nowoczesny zakodowany platformersku dotrzymują np:

500 + od ponad roku mówili że będą pieniądze na pierwsze dziecko od 800 zł / osobę i na każde drugie i kolejne i jest .... A po myśli że platformerskie kłamstwo powtarzane w koło nikt nie wykryje a mama jasia jest radną PO ???? ...... ;) A z gimnazjami to zobaczymy może wygaszą 

Dotrzymają drogi nowoczesny zakodowany platformersku dotrzymują np:

500 + od ponad roku mówili że będą pieniądze na pierwsze dziecko od 800 zł / osobę i na każde drugie i kolejne i jest .... A po myśli że platformerskie kłamstwo powtarzane w koło nikt nie wykryje a mama jasia jest radną PO ???? ...... ;) A z gimnazjami to zobaczymy może wygaszą 

rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 21:22
0
hehe szkola na maja to wyzsza szkola magii ;p
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 0 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 7 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 3

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 34 15

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 30 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 7

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!