Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2019 r.
16:54

Jest nowy prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wybrali też członka zarządu

Autor: Zdjęcie autora pab
0 27 A A
Marcin Wieczorek i Paweł Bryda
Marcin Wieczorek i Paweł Bryda (fot. Urząd Marszałkowski)

Marcin Wieczorek został powołany w piątek na stanowisko prezesa Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Rada nadzorcza powołała też członka zarządu, którym został Paweł Bryda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek rezygnację z pełnionej funkcji złożył Tomasz Małecki, dotychczasowy prezes LPNT, który szefował spółce należącej do Urzędu Marszałkowskiego od 2013 roku.

W piątek zebrała się powołana niedawno nowa rada nadzorcza, która wybrała nowy zarząd spółki.

Nowy prezes LPNT Marcin Wieczorek ma 45 lat. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej był m.in. członkiem Społecznej Rady ds. Ochrony Zdrowia przy Wojewodzie Lubelskim, Senackiej Komisji Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz wiceprezesem zarządu w firmie Elvita Centrum Medyczne Grupa PZU Zdrowie. Brał udział w innowacyjnym projekcie skoordynowanej rehabilitacji kardiologicznej po zawale serca na terenie województwa śląskiego.

– Pan Wieczorek posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu finansów, zarządzaniu firmą i kierowaniu zespołem. Jego atutami są także znajomość wielu branż, skuteczność w działaniu oraz doświadczenie w przeprowadzaniu projektów inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych. Jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie w nowej roli – wyjaśnia Bartosz Połuszejko przewodniczący Rady Nadzorczej LPNT.

Marcin Wieczorek zgodnie z informacją dostępną na stronie PiS jest sekretarzem Komitetu Terenowego partii w powiecie ryckim. W 2015 roku kandydował z 13. miejsca na liście PiS w wyborach do Sejmu. Mandatu nie zdobył.

Drugim członkiem zarządu parku został Paweł Bryda. Przez blisko 12 lat był pracownikiem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdzie m.in. zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Monitoringu i Naczelnika Wydziału Handlu i Usług. Pełnił także funkcję prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Świętochłowicach. Od 2011 ro-ku jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

– Pan Bryda posiada bogate doświadczenie, które chcemy wykorzystać do współpracy z uczelniami m.in. pod kątem pomocy w komercjalizacji wynalazków lubelskich naukowców – podkreśla Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa.

Jednym z pierwszych zadań postawionych nowemu zarządowi będzie przeprowadzenie audytu w spółce.

– Lubelski Park Naukowo-Technologiczny powstał w 2005 roku. Miał być miejscem, gdzie narodzi się „lubelska Nokia”. Nic takiego przez lata nie nastąpiło. Spółka, która dziś głównie wspiera start-upy od kilku lat generuje spore długi, dlatego zarząd zdecydował się sprawdzić jak park był zarządzany i jak wygląda jego aktualna sytuacja finansowa. Przyjrzymy się m.in. pięciomilionowej dotacji, którą w 2015 roku władze spółki otrzymały na rozbudowę parku, która jednak nie nastąpiła – dodaje Bartosz Połuszejko, przewodniczący RN LPNT.

Nowe władze parku zamierzają się przyjrzeć finansom spółki. Zdaniem Bartosza Połuszejko, przewodniczącego Rady Nadzorczej LPNT, spółce nigdy nie udało się powołać do życia „lubelskiej Nokii”, a wspierając lubelskie start-upy, od kilku lat generuje spore długi. – Przyjrzymy się m.in. pięciomilionowej dotacji, którą w 2015 roku władze spółki otrzymały na rozbudowę parku, która nie nastąpiła – zapowiada.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KL / 4 stycznia 2019 r. o 17:50
Dobre rekomendacje, ale na prezesów GS.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 r. o 17:46
Niech ktoś w końcu napisze po co jest ten park i jakie mamy korzyści?!!!! Czy to jest właśnie ten miś naszych czasów?
Avatar
FundacjaWolnosci / 4 stycznia 2019 r. o 17:03
Ktoś wie, dlaczego nie było konkursu? "Bo oni też tak robili" uznamy za odpowiedź niezadawalającą.
Avatar
Felek / 4 stycznia 2019 r. o 17:34
Był jeden darmozjad, teraz mamy dwóch. Dobra zmiana.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 r. o 18:45
Był jeden darmozjad, teraz mamy dwóch. Dobra zmiana.
 Dojna zmiana.
Avatar
uhahany / 4 stycznia 2019 r. o 18:24
Pytacie po co powstal ten "park"? Otoz powstal on jak wiele innych instytucji w calej Polsce: zeby kolesie i ich funfle mieli "robote" za godziwe pieniadze - rzecz jasne pieniade bogatego polskiego podatnika, ktora dostaje owi funfle za nic nierobienie, "prelekcje i wyklady" o niczym, sympozja i zagraniczne podroze w ramach wymiany doswiadczen..
Avatar
Rafalski / 4 stycznia 2019 r. o 20:08
Ktoś wie, dlaczego nie było konkursu? "Bo oni też tak robili" uznamy za odpowiedź niezadawalającą.
 ok Krzysiu niby ty taki dosrosły chłop a głupi i naiwny jak małe dziecko. przeciez te wszystkie konkursy to fikcja, nie zależnie od opcvji politycznej i ustroju
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 r. o 17:51
To gdzie pójdzie Pan Małecki do pracy do urzędu miasta do kolegi sagana??? Czy do netrixa gdzie działając na szkodę Lpnt jest ekspertem w konkurencyjnym projekcie.....???
Avatar
Gość / 4 stycznia 2019 r. o 18:44
Mecenasie Połoszejko nie wstydzi się pan takie głupoty wygadywać? Pewnie sąd najwyższy albo TK przed panem za te pisowskie służalstwo.
Avatar
Xyz / 4 stycznia 2019 r. o 21:05
Miałam styczność z tym środowiskiem i z przykrością muszę stwierdzić, że park stał się przytułkiem dla januszy dotacji, którzy nie myślą o tym jak stworzyć prężnie działającą firmę. Celem jest zdobycie dotacji i ładne rozpisanie na jakich "specjalistów" pójdą te pieniądze. Gdy kończy się okres rozliczeniowy okazuje się, że firma nie jest w stanie utrzymać się sama, więc zakłada się kolejny start-up i szuka nowej dotacji. I tak w kółko. 
Avatar
Rozalinda / 6 stycznia 2019 r. o 11:52
Wreszcie tego Idiotę odwołali.Zielona koniczyna wypalić do żywego żywcem te hetmanowe darmozjady.Oszusci Złodzieje i warchlaki.Bydlo rogate i Trzoda chlewna.Do Chlewa zmalecki niech idzie bo ma pysk jak dwukomorowy zlew.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2019 r. o 21:52
Gratulacje Macin, właściwy człowiek na właściwym miejscu , Dziesiąta górą !!!
Avatar
Gość / 5 stycznia 2019 r. o 09:27
dlaczego nie wybrali pochwy ?
Avatar
XzX / 5 stycznia 2019 r. o 07:23
Pisowskie ciamjdy
Avatar
Bilans działalności tej doliny "innowacji" / 4 stycznia 2019 r. o 23:41
Jak to zwykle bywa, sekret tego cudownego przedsięwzięcia to piękne nazwy, tabliczki, wizytówki, samorządowe i une fundusze, szwadron dyrektorów, prezesów, specjalistów, rad nadzorczych, członków "o bogatym doświadczeniu", i inne króliki królika… Na tym koniec powagi. Uwaga: całość "innowacji" LPNT polega na wynajmowaniu pomieszczeń. Ile mln zł z samorządowej kasy wpompowano już w tą śmiechu wartą "lubelską Dolinę Krzemową"?   Ile??? 14 lat mineło. Co odkryto? Co "wystartupowano"? Co pożytecznego powstało? (czego by żydo-amerykańce lub dojcze zaraz nie przejeli.. /i to za grosze) Oprócz hotelowych stołków i przechowalni swojaków, jaki jest bilans finansowy i produktowy tej agencji nieruchomości XXIw?
Jak to zwykle bywa, sekret tego cudownego przedsięwzięcia to piękne nazwy, tabliczki, wizytówki, samorządowe i une fundusze, szwadron dyrektorów, prezesów, specjalistów, rad nadzorczych, członków "o bogatym doświadczeniu", i inne króliki królika… Na tym koniec powagi. Uwaga: całość "innowacji" LPNT polega na wynajmowaniu pomieszczeń. Ile mln zł z samorządowej kasy wpompowano już w tą śmiechu wartą "lubelską Dolinę Krzemową"?   Ile??? 14 lat mineło. Co odkryto? Co... rozwiń
Avatar
Janrk / 4 stycznia 2019 r. o 21:14
Scenariusz 6 rano tylko dlaczego tak późno przytulek dla kolegów kolegów. A było już tak pięknie już już nagle się posypalo ale co zwiedzili i co zarobili to ich i nikt tego nie odzyska teraz ciekawy będzie los spółek które tam od lat siedziały 
Avatar
Xyz / 4 stycznia 2019 r. o 21:05
Miałam styczność z tym środowiskiem i z przykrością muszę stwierdzić, że park stał się przytułkiem dla januszy dotacji, którzy nie myślą o tym jak stworzyć prężnie działającą firmę. Celem jest zdobycie dotacji i ładne rozpisanie na jakich "specjalistów" pójdą te pieniądze. Gdy kończy się okres rozliczeniowy okazuje się, że firma nie jest w stanie utrzymać się sama, więc zakłada się kolejny start-up i szuka nowej dotacji. I tak w kółko. 
Avatar
fisio / 4 stycznia 2019 r. o 20:11
Ktoś wie, dlaczego nie było konkursu? "Bo oni też tak robili" uznamy za odpowiedź niezadawalającą.
FUNDACJA WOLNOŚĆ goń się prostacki czerwony komuch. Od kiedy są konkursy na prezesa? Fundacja Wolność to jest dopiero twór masakra. Czerwono - zielone ludziki lub jak kto woli żółto czerwonoczarne.
 na mieście mówia ze fw to lokalna komorka nowoczejnej.pl a po tych zmianach partii Razem, albo Teraz - juz nawet Rychu petru nie wie jak ta partia sie zwie
Avatar
Rafalski / 4 stycznia 2019 r. o 20:08
Ktoś wie, dlaczego nie było konkursu? "Bo oni też tak robili" uznamy za odpowiedź niezadawalającą.
 ok Krzysiu niby ty taki dosrosły chłop a głupi i naiwny jak małe dziecko. przeciez te wszystkie konkursy to fikcja, nie zależnie od opcvji politycznej i ustroju
Avatar
Radny z Dopiewa. / 4 stycznia 2019 r. o 19:19
Ten członek zarządu ma chyba lepsze kwalifikacje niż prezes, a nie...on nie jest sekretarzem komitetu PiS...