Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 stycznia 2019 r.
21:33

Zmienili pracę na Urząd Marszałkowski w Lublinie. Kto straci, a kto na tym zyska?

0 21 A A
Od lewej: przewodniczący sejmiku Michał Mulawa oraz zarząd województwa: Sebastian Trojak, Dariusz Stefaniuk, Jarosław Stawiarski, Zbigniew Wojciechowski i Zdzisław Szwed
Od lewej: przewodniczący sejmiku Michał Mulawa oraz zarząd województwa: Sebastian Trojak, Dariusz Stefaniuk, Jarosław Stawiarski, Zbigniew Wojciechowski i Zdzisław Szwed

Kto ma najwięcej oszczędności, kto od samochodów woli motocykle? Sprawdziliśmy oświadczenia majątkowe nowego zarządu województwa lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stratny będzie także wicemarszałek Dariusz Stefaniuk. Od stycznia do listopada jako prezydent Białej Podlaskiej otrzymał w sumie ponad 177 tys. zł. Jego miesięczna pensja w urzędzie marszałkowskim to 11,8 tys. zł.

O niespełna 50 zł jest niższe wynagrodzenie drugiego z wicemarszałków. Zbigniew Wojciechowski ostatnio zarabiał na życie jako prezes zajmującej się m.in. doradztwem inwestycyjnym spółki ELBS Poland oraz członek rad nadzorczych Lubelskiego Rynku Hurtowego i Krajowego Funduszu Kapitałowego. W tym roku z tych trzech źródeł wzbogacił się w sumie o ponad 180 tys. zł.

Członkowie zarządu województwa w urzędzie zarabiać będą po 10 tys. 950 zł. Zdzisław Szwed obejmując funkcję zrezygnował ze stanowiska dyrektora Lubelskiego Zarządu Przejść Granicznych, gdzie od stycznia do listopada pobrał wynagrodzenie w wysokości 112 tys. zł. Z kolei Sebastian Trojak odszedł na policyjną emeryturę. Do 21 listopada był zastępcą naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i patrząc na tegoroczne zarobki (92 tys. zł przez 11 miesięcy), z pięciu przedstawicieli nowych władz województwa, dotychczas zarabiał najmniej.

Najwięcej na koncie ma Sebastian Trojak, który z policyjnej pensji odłożył 87 tys. zł. Nieco mniej zaskórniaków mają marszałek i wicemarszałkowie. Jarosław Stawiarski wpisał 46 tys. zł, Dariusz Stefaniuk 30 tys. zł, a Zbigniew Wojciechowski 5 tys. zł. Żadnych oszczędności w swoim oświadczeniu nie wykazał Zdzisław Szwed.

300-metrowy dom, mieszkanie o pow. 75 mkw., dwa gospodarstwa rolne i dwa lokale użytkowe znajdziemy w oświadczeniu marszałka Stawiarskiego. Wicemarszałek Wojciechowski ma 80-metrowy dom, 32-metrowe mieszkanie, gospodarstwo oraz dwie działki wyceniane na 320 i 500 tys. zł. Dariusz Stefaniuk chwali się natomiast niespełna 15-arową działką budowlaną i mieszkaniem o pow. 64 mkw. Podobny metraż ma lokal Zdzisława Szweda, który posiada także 2,5-arową działkę. Sebastian Trojak wykazał natomiast mieszkanie spółdzielcze i ogródek działkowy.

Najnowszym samochodem jeździ marszałek. Jarosław Stawiarski w tym roku kupił nową skodę octavię. Najstarsze auto – 15-letnią hondę – ma Zbigniew Wojciechowski. Dwa pojazdy – nissana juke (2010) i hyundaia elantrę (2013) do dyspozycji ma Sebastian Trojak. Z kolei Dariusz Stefaniuk poza volvo V50 z 2005 roku posiada motocykle honda i BMW.

Oświadczenia majątkowe radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ja Jacek / 1 stycznia 2019 r. o 22:34
+22
Biedacy, tyle stracą, a to tylko po to aby Wam było dobrze. Wzruszyłem się.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 r. o 06:26
+20
Najważniejsze to stołki nikt i nic się nie liczy STOŁKI!!!!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 23:17
+18
Przegrał wybory w Białej, a gruby chińczyk wsadził go na następny stołek-mafia PIS ma się dobrze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 r. o 07:48
+17
Sami spadochroniarze
Avatar
zdziwiony / 1 stycznia 2019 r. o 22:31
+16
Może ktoś mnie oświeci dlaczego policjanci narzekają na niskie zarobki? 92 tys. przez 11 miesięcy to mało? Ktoś kiedyś powiedział, że państwo, gdzie policjant zarabia więcej od nauczyciela to państwo policyjne.... Jakiś nauczyciel zarobił tyle w poprzednim roku???
Avatar
Marcin / 1 stycznia 2019 r. o 22:09
+12
Kiedy ten plebs zmadrzeje ze tacy ludzie czy to z popis czu psl to jedno barachlo i nie sa spoleczenstwu potrzebne te posady. Jakim trzeba byc januszem zeby myslec ze po czy pis to cos innego
Avatar
totalny Polak NIE bolszewicka SEKTA PISLAM / 2 stycznia 2019 r. o 06:46
+8
Po samych minach i fizjonomii widać z rysów twarzy nieudacznictwo i chęć zemsty ! To tytuły tych co to mieli nam dać "dojną zmianę " i co dali - grabież rabunek i nic nie odpowiadać bo i tak nic nie wiemy ! Zapłacicie kanalie za to już jesienią ! życzę wam z nowym rokiem byście na drugi rok znaleźli się w więzieniu ! Wyroki minimum 25 lat
Avatar
lower / 2 stycznia 2019 r. o 08:27
+6
wystarczy popatrzeć na "buzię" męczennika za nasze zdrowie. Kiedy on miał czas na zajmowanie się swoimi obowiązkami w sejmiku. I dom i mieszkanie, gospodarstwo rolne- kiedy on i ten cały zarząd ma czas na pracę jeśli muszą dbać o "swoje" brawo wyborcy.Macie satysfakcję za wybór samych cwaniaczków.
Avatar
Hajs się zgadza / 1 stycznia 2019 r. o 22:06
+6
Propaganda i Skandale
Avatar
Polok rodowity / 2 stycznia 2019 r. o 06:49
+4
BRAWO - WYGONIC proPZPRowski ZSL Z MARSZAŁKOWSKIEGO  PRECZ !!!!
 oto kto to bolszewia !!!!!! RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO.  Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi, Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali. o nas tak gnębi :
 oto kto to bolszewia !!!!!! RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO.  Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwośc... rozwiń
Avatar
Tomek / 6 stycznia 2019 r. o 16:14
-1
O bidulek, jaką minkę ma Piękny Daruś. Wie , że dni są policzone do wyborów.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2019 r. o 13:58
-1
To jest najgorszy skład zarządu województwa od czasu gdy samorządy powstały.Zebrała się grupa niechcianych w środowiskach,a za to super wazeliniarzy i lizusów.Nie wróży to nic dobrego.Nieudacznik Stefaniuk zawalił wszystko co się dało w Białej,a jedynie co mu się udało to postawić pomnik Kaczyńskich.Marszałka z Krasnika też nie chciano,a przypadek zrządził,że został posłem a teraz jako lizus z górnej półki obdarowany został fotelem.Jak to możliwe by w samorządzie obejmowali funkcje ludzie ,ktorych wyborcy nie chcą???To są szkodnicy dla otoczenia.
Avatar
A.D. / 2 stycznia 2019 r. o 11:53
0
Czy to nie jest nowa grupa telepracowników w UM w Lublinie?
Avatar
Emeryt / 2 stycznia 2019 r. o 10:32
-1
Dojna zmiana
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 r. o 10:26
+1
Wszyscy są siebie warci, nie ważne z jakiej partii, czy to PO-cy, PiS-owcy, czy inni nie idą do polityki bez własnego, rodziny i bliskich interesu.
Avatar
kit okienny / 2 stycznia 2019 r. o 09:37
+2
zarobić 180 tyś i oszczędzić aż 5 to trzeba się napracować.
Avatar
jki / 2 stycznia 2019 r. o 08:42
+1
Najbogatsi to 3 osoby z Platfusiarni, zaradni?
Avatar
lower / 2 stycznia 2019 r. o 08:27
+6
wystarczy popatrzeć na "buzię" męczennika za nasze zdrowie. Kiedy on miał czas na zajmowanie się swoimi obowiązkami w sejmiku. I dom i mieszkanie, gospodarstwo rolne- kiedy on i ten cały zarząd ma czas na pracę jeśli muszą dbać o "swoje" brawo wyborcy.Macie satysfakcję za wybór samych cwaniaczków.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 r. o 07:48
+17
Sami spadochroniarze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2019 r. o 07:16
-3
"Folwark zwierzęcy"
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Politycy z woj. lubelskiego narzekają na prezydenta Dudę

Politycy z woj. lubelskiego narzekają na prezydenta Dudę

Lubelscy posłowie PO i politycy związani z tą formacją ponarzekali w poniedziałek na prezydenta RP Andrzeja Dudę.

„To nie będzie Camp Nou”. Jaki stadion zbudują w Białej Podlaskiej?

„To nie będzie Camp Nou”. Jaki stadion zbudują w Białej Podlaskiej?

– Zbudujemy fajną arenę, ale nie będzie to Camp Nou – przyznaje prezydent Michał Litwiniuk (PO). Radnemu Zjednoczonej Prawicy nie udało się namówić prezydenta do zmian w projekcie.

W Łęcznej debiutuje Spichlerz. Remont trwał dwa lata

W Łęcznej debiutuje Spichlerz. Remont trwał dwa lata

Po niespełna dwóch latach gruntownej odbudowy, we wtorek w łęczyńskim spichlerzu pojawią się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. W pierwszej turze będzie to 18 uczestników programów terapeutycznych.

Maki, chabry i goździki. Nowe miejskie łąki w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Maki, chabry i goździki. Nowe miejskie łąki w Zamościu [zdjęcia]

Wokół Starego Miasta w Zamościu trwa zakładanie łąk kwietnych. Kto nie wierzy w efekty, niech zobaczy łąki, które powstały dwa lata temu i kwitną

Wiktoria 1920. Nowy front, działania zaczepne i stopień świadomości rewolucyjnej polskiego żołnierza
Magazyn

Wiktoria 1920. Nowy front, działania zaczepne i stopień świadomości rewolucyjnej polskiego żołnierza

Sowieci od połowy maja czynią intensywne przygotowania do kontrofensywy na Ukrainie oraz decydujących działań na Białorusi. 16 maja sowiecka 12 Armia rozpoczyna działania zaczepne. Wódz Naczelny, Józef Piłsudski, 17 maja wydaje dyrektywę o utworzeniu Frontu Północnego, a następnego dnia przyjeżdża do Warszawy, gdzie witany jest – przez władze polityczne i społeczeństwo – jako wielki strateg i heroiczny zwycięzca. W kościele św. Aleksandra odbywa się specjalna msza na jego cześć. W tych dniach na Śląsku Cieszyńskim następuje eskalacja wzajemnej polsko-czeskiej agresji, mająca zastraszyć przeciwnika przed planowanym plebiscytem, którego celem byłoby rozstrzygnięcie sporu terytorialnego między Polską a Czechosłowacją.

Mieszkaniec pow. ryckiego stracił 41 tys. zł kupując w internecie traktor. To miała być okazja!

Mieszkaniec pow. ryckiego stracił 41 tys. zł kupując w internecie traktor. To miała być okazja!

41 tys. zł stracił 45-latek z pow. rycykiego, który kupił na jednym z portali internetowych ciągnik rolniczy. Maszyny nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym nagle się urwał.

Lubelskie: Ukrainiec zabił, a potem okradł dwóch swoich rodaków. Chciał kupić wódkę i narkotyki

Lubelskie: Ukrainiec zabił, a potem okradł dwóch swoich rodaków. Chciał kupić wódkę i narkotyki

Jest akt oskarżenia w sprawie makabrycznej zbrodni w Dobrosławowie koło Puław. 37-letni Ukrainiec zabił i okradł dwóch rodaków, z którymi pracował w jednym gospodarstwie. Potrzebował pieniędzy na wódkę i narkotyki.

Orlęta Spomlek zakończyły już treningi, trzech zawodników odchodzi

Orlęta Spomlek zakończyły już treningi, trzech zawodników odchodzi

Trzech piłkarzy żegna się z drużyną Artura Bożyka. Szkoleniowiec też nie podpisał jeszcze nowego kontraktu z biało-zielonymi. Rozmowy jednak trwają.

Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności. Program na najbliższy tydzień
1 czerwca 2020, 16:00

Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności. Program na najbliższy tydzień

Warsztaty Kultury tradycyjnie zaprezentowały harmonogram działań na najbliższy tydzień. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, instytucja oferuje wiele propozycji online na swoim Facebooku, ale wrócą także wydarzenia offline, m.in. wystawy i Noc Kultury.

Zwalczanie pluskwy domowej - jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Zwalczanie pluskwy domowej - jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Pluskwy domowe mogą z łatwością uprzykrzyć codzienne życie. Dodatkowo insekty mogą przenosić wiele groźnych chorób. Zwalczenie pluskwy domowej nie jest łatwe, ale konieczne. Dowiedz się jak skutecznie pozbyć się pluskiew z własnego mieszkania.

Puławy: Na Polnej zapalił się samochód. W gaszeniu pomogli strażacy
galeria

Puławy: Na Polnej zapalił się samochód. W gaszeniu pomogli strażacy

Dzisiaj około godz. 13 na ul. Polnej w Puławach doszło do pożaru osobowego land rovera. Samochód gasić próbował jego właściciel, ale nie zdołał opanować ognia. Konieczne było wsparcie straży pożarnej.

 Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Fotowoltaika to coraz częściej wybierane rozwiązanie w obecnych czasach. Nie tylko ze względu na ekologię, ale także koszt, który się szybko zwraca. Co warto wiedzieć o panelach fotowoltaicznych, dowiesz się poniżej.

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku. Chcieli spalić nielegalny towar [zdjęcia]
galeria

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku. Chcieli spalić nielegalny towar [zdjęcia]

Przemytnicy przewieźli z Ukrainy do Polski nielegalne papierosy. Kiedy szykowali się do przetransportowania kontrabandy w głąb kraju, nakryli ich funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Udało im się zabezpieczyć jedynie część transportu, bo przemytnicy podpalili auto, którym podróżowali.

Feed produktowy a jego odpowiednia optymalizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Feed produktowy a jego odpowiednia optymalizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Optymalizacja feedu produktowego powinna być stałą częścią strategii online każdego wydawcy. Dlaczego należy nieustannie go aktualizować i weryfikować? Co można dzięki temu zyskać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Eryk "Laxon" Birc z AZS UMCS Lublin triumfatorem II Amatorskiego Turnieju FIFA 20

Eryk "Laxon" Birc z AZS UMCS Lublin triumfatorem II Amatorskiego Turnieju FIFA 20

Eryk "Laxon" Birc z sekcji AZS UMCS Lublin triumfował w II Amatorskim Turnieju FIFA 20. Podobnie było w lutowych rozgrywkach, kiedy także nie znalazł sobie równych