Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2020 r.
13:34

Lublin: Ratusz wskazuje tereny pod budowę bloków. Można zgłaszać uwagi

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 63 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Kolejne miejsce pod budowę bloków mieszkalnych wskazują planiści z Urzędu Miasta. Tym razem są to tereny z dwóch stron skrzyżowania ul. Wojciechowskiej z ul. Bohaterów Monte Cassino oraz al. Tadeusza Mazowieckiego. Ratusz chce umożliwić tutaj stawianie budynków mających nawet 30 m wysokości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budowę bloków ma umożliwić nowy plan zagospodarowania terenu, którego projekt właśnie opuścił biurka miejskich planistów i został wyłożony do publicznego wglądu. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić swoje uwagi do projektu. Urząd Miasta będzie je przyjmować do 10 marca.

O których terenach mowa

Przy Wojciechowskiej miałyby zostać wyznaczone dwie strefy pod budownictwo usługowe lub wielorodzinne. Jedna byłaby na rogu ul. Bohaterów Monte Cassino, gdzie znajduje się dziś m.in. stacja kontroli pojazdów Żagiel Auto oraz myjnia samochodowa. Druga strefa jest wskazana po przeciwnej stronie ul. Wojciechowskiej, między ogródkami działkowymi a wybudowaną niedawno al. Tadeusza Mazowieckiego.

Co mogłoby tutaj powstać

W obu wspomnianych strefach projekt planu zagospodarowania przewiduje zarówno bloki mieszkalne, jak też szeroko rozumiane usługi. Mogłyby to być sklepy, biura, hotele, domy seniora, akademiki, przedszkola, szkoły, czy też obiekty sportowe. Inwestorzy mogliby sami decydować, ile wybudują tu usług, a ile mieszkań. W tej sprawie Ratusz chce im dać pełną swobodę.

Najwyższe budynki: 30 m

Ograniczenia dotyczyłyby dozwolonej wysokości zabudowy. Najbliżej skrzyżowania (w obu strefach) mogłyby powstać najwyższe budynki, mające nawet 30 metrów, a obok dopuszczalna byłaby zabudowa mająca maksymalnie 25 m wysokości. Na skrawku terenu przy al. Mazowieckiego, najdalej od ul. Wojciechowskiej planiści chcą się zgodzić najwyżej na 20 m.

Zieleń według planistów

W projekcie nowego planu zagospodarowania narysowano szpalery drzew między terenami pod budynki a obiema dwupasmówkami. Wzdłuż al. Mazowieckiego wyznaczony został też pas „zieleni izolacyjnej”. Podobny pas miałby oddzielać teren dzisiejszej stacji diagnostycznej od sąsiednich działek Markopolu i dawnej Polfy. W strefach „zieleni izolacyjnej” możliwe byłoby jednak lokowanie parkingów, dróg wewnętrznych i placów zabaw, ale minimum 75 proc. gruntu musiałaby zająć „powierzchnia biologicznie czynna”, za którą uznawane są m.in. wodoprzepuszczalne parkingi z plastikowej kratki.

Ile miejsc parkingowych

Projekt wskazuje też minimalną liczbę parkingów mających towarzyszyć nowej zabudowie. W przypadku mieszkań to przynajmniej 1 miejsce postojowe na każdy mały lokal (do 50 mkw.), na średnie mieszkania miałoby przypadać 1,2 miejsca parkingowego, zaś na lokale mające ponad 70 mkw. deweloper musiałby zapewnić 1,5 miejsca na auto. Inne wskaźniki dotyczyłyby lokali usługowych. W przypadku hoteli proponowane minimum to 0,6 miejsca postojowego na jeden pokój, w akademikach 0,9 miejsca na 10 pokoi, zaś w sklepach 3,2 miejsca parkingowego na 100 mkw. powierzchni handlu.

Jak można zgłosić uwagi
O przyszłości tych terenów można będzie porozmawiać bezpośrednio z miejskimi planistami na otwartym dla wszystkich spotkaniu 18 lutego o godz. 16 w Wydziale Planowania Urzędu Miasta Lublin przy Wieniawskiej 14 (sala nr 1206).

Natomiast do 10 marca urząd będzie przyjmował uwagi do projektu planu. Uwagi można składać na papierze, adresując je do prezydenta miasta (pl. Łokietka 1, 20-109 Lublin) lub elektronicznie (planowanie@lublin.eu, ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP), ale przy korespondencji cyfrowej wymagany jest kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis zaufany.

e-Wydanie

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 20:42
+19
Po co takie bzdety ogłaszać jak uwagi suwerena do planu? Skoro jest zmiana planu to ktoś już to posmarował i reszta to już tylko formalność. Gdyby mi się to nie podobało i zgłosił bym swój sprzeciw lub swoją opinię to co ?? Co to ma zmienić i kto to weźmie pod uwagę ?? Ta obłuda po prostu mdli, wszystkim rządzi pieniądz a nie rozsądek.
Avatar
tak to wygląda / 8 lutego 2020 o 18:27
+15
Bloki powstają tam gdzie TBV chce. Tyle w temacie.
 Ten rewir mają w opiece dewelocwaniaczki z żagla jak i też chyba don piątkone vel "szklarz". Ale zasada jest jedna - sami sobie ustalają co można wybodować, a ich kamerdynerzy z ratusza przystawiają POd tym pieczątki.
Avatar
ratuszowy-troll-dewelo-entuzjasta / 8 lutego 2020 o 14:11
+12
Interes po lubelsku, zgłaszamy do budowy jako akademik (zero zieleni, 0,9 miejsca postojowego na 10 pokoi) mniejszy Vat, a po uzyskaniu zezwolenia prosimy o zmianę funkcji na mieszkalną. Jeden podpis prezydenta i tak w legalny sposob obchodzimy prawo.
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 13:59
+12
"...w akademikach 0,9 miejsca na 10 pokoi...". Świetnie, zwłaszcza że przynajmniej dla części dewelopów sprzedaż tych "pokoi" w "akademikach" jako zwykłe apartamęty czy załatwienie podmianki projektu na zwykły blok w trakcie budowy nie przedstawia żadnego problemu.
Avatar
50-latek / 8 lutego 2020 o 20:03
+10
1 auto na  20  studentów? Pojechało ich?
 1 auto na 20 studentów to było 30 lat temu....
Avatar
Na opak / 8 lutego 2020 o 16:00
+10
Dla tego typa z ratusza życie jednego szarego obywatela jest pewnie tyle warte co życie 10 biznesmenów w białych kolnierzykach. Arystokrata spod Krasnegostawu psia mać...
 Chyba na odwrót...
Avatar
dewelo-ratusz w służbie oligarchii / 8 lutego 2020 o 18:38
+9
Interes po lubelsku, zgłaszamy do budowy jako akademik (zero zieleni, 0,9 miejsca postojowego na 10 pokoi) mniejszy Vat, a po uzyskaniu zezwolenia prosimy o zmianę funkcji na mieszkalną. Jeden podpis prezydenta i tak w legalny sposob obchodzimy prawo.
 A na pytanie, dlaczego tak wygląda "norma" budownictwa mieszkaniowego w Lublinie (przykład: makabryła na ulicy Paganiniego), pani z wydziału planowania UM z miną skrzywdzonego króliczka udaje całkowite zaskoczenie.
Avatar
fachowiec / 8 lutego 2020 o 18:24
+9
Niech budują, ale tylko 1 - 1,5 miejsca parkingowego na mieszkanie!? Pogrzało? Już widzę lament mieszkańców że nie ma gdzie parkować, ale to nie oni będą winni, tylko skorumpowane urzędasy!
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 14:40
+9
Gdzie w Lublinie można stawiać bloki, tam gdzie deweloperzy chcą, tak jak, Związek Radziecki, graniczył z tym państwem z którym chciał.
Avatar
LUB_elak / 8 lutego 2020 o 19:01
+8
to tereny "Szklarza" i Urbana oraz Żagla - widać kto ma wpływ na zmianę warunków zabudowy w Lublinie -możemy sobie składać skargi i zażalenia tylko po co jak UM i tak zrobi co chce (widać było to po referendum ws górek czechowksich)
Avatar
zurkowska blokuje wieżowce / 9 lutego 2020 o 10:22
+7
glowny architekt miasta to chyba zurkowska - baba tak ciemna jak jej włosy - to ona blokuje budowe wysokich budynków : lista budynków zablokowanych przez zurkowska : 1. wieżowiec Transhurt 18 pięter 70m wysokosci - inwestor Ryszard Dębiec 2. wieżowiec Luk na Czechowie 18 pięter - ograniczyli wysokośc do 15 3. Biurowiec DELTA koło TPSA na Czechowie 22 piętra 4. Wieżowiec na hellenowie 14 pięter 5. Biurowiec przy zana 17 pięter 6. Biurowiec PZU przy Unickiej 14 pięter na Metropolitana 18 pieter sie zgodziła bo budowalo TBV !!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlaczego tak kobieta pracuje na takim stanowisku ?
glowny architekt miasta to chyba zurkowska - baba tak ciemna jak jej włosy - to ona blokuje budowe wysokich budynków : lista budynków zablokowanych przez zurkowska : 1. wieżowiec Transhurt 18 pięter 70m wysokosci - inwestor Ryszard Dębiec 2. wieżowiec Luk na Czechowie 18 pięter - ograniczyli wysokośc do 15 3. Biurowiec DELTA koło TPSA na Czechowie 22 piętra 4. Wieżowiec na hellenowie 14 pięter 5. Biurowiec przy zana 17 pięter 6. Biurowiec PZU przy Unickiej 14 pięter na Metropolitana 18 pieter sie zgodziła bo budowalo TBV !!!!... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2020 o 10:19
+2
Zdaniem pisowskich trolli, miasto należy zamrozić. Każda inwestycja drogowa jest zbyteczna i służy tylko skomunikowaniu "deweloperskich banków ziemi". Każda inwestycja mieszkaniowa jest zbyteczna, bo niedługo "nikt nie zostanie w Detroit wschodu". Inwestycje wizerunkowe takie jak przebudowa Pl Litewskiego to z kolei bizancjum i chińskie sikawki, które zwiększają tylko dług. A wszystkie informacje pozytywne na temat biznesowego rozwoju miasta (strefa, biurowce zapełniające się firmami z branży IT, ostatnie wejście PwC) to "propaganda sukcesu". Działalność miasta Lublina powinna się ograniczać do budowy mieszkań komunalnych dla patologii i znacjonalizowania zasobów "ludzi z wypchanymi portfelami". Pomiędzy budynkami komunalnymi powinny rosnąć drzewa, pośród których będzie dziarsko przebiegać zwierzyna. Inne inwestycje są zbyteczne, a "prywaciarze" to wróg klasowy. Nie da się dyskutować z oddziałem psychiatrycznym podłączonym do internetu.
W punkt trafione.
Bez zgadywania pierwszy wpis pochodzi od specjalisty w dziedzinie geodezji i kartografii, a drugi od firmy montującej okna w wielorodzinnych obiektach.
Tak jest a kolejny wpis od trola lub troli, których działanie prezentuje i punktuje, punkt po punkcie osoba która na codzień, czyta te wypociny o"dewelocwaniaku" czy "Detroit Wsochodu" czy w końcu "Chińskiej sikawce ".A trolom opłacanym przez PIS wydaje się że są tacy sprytni, i że wszyscy myślą że tak naprawdę martwią się "stanem agonalnym Lublina " a tak naprawdę mają to w d*pie bo ich wpisy są jedynie robione na polityczne zlecenie, mające za wszelką cene zdyskredytować osoby które rządzą w Lublinie. I co gostku po wyżej napisałem nie prawdę?,o tóz napisałem prawdę i rozczaruje cię nie jestem "ratuszowym trolem "tak jak ty byś tego chciał, a osobą która na trzeźwo bez żadnych uprzedzeń ocenia to i do cenia, co się przez ostatnie lata zmieniło in plus w Lublinie.
Dokładnie tak. Pisowskie trole plują idiotycznymi komentarzami jak karabin maszynowy, licząc na wzbudzenie zamętu w głowach części mieszkańców (zwłaszcza tej starszej części). Inteligentni ludzie i tak wiedzą z czego wynikają problemy miasta.
Dokładnie tak. Pisowskie trole plują idiotycznymi komentarzami jak karabin maszynowy, licząc na wzbudzenie zamętu w głowach części mieszkańców (zwłaszcza tej starszej części). Inteligentni ludzie i tak wiedzą z czego wynikają problemy miasta. rozwiń
Avatar
Lk / 9 lutego 2020 o 06:56
-4
Niech mi  ktoś wytłumaczy jak to jest. W ostatnich latach buduje się w Lublinie tyle co za komuny, a liczba mieszkańców spada. W takich latach 70 czy 80 rok rocznie rosła o 3-4 tysiące.
Owczy pęd kupowania pod wynajem/wzrost wyceny ("flipperzy"). Jelonkom zajmuje zawsze trochę czasu, zanim spostrzegą się, że zostali wydutkani przez prawdziwych cwaniaków.
 Tak, dokładnie, a już niedługo, gdy okaże się, że ci inwestorzy kupują sami od siebie, to wtedy pęknie.
Avatar
Adam / 9 lutego 2020 o 00:19
+1
Zdaniem pisowskich trolli, miasto należy zamrozić. Każda inwestycja drogowa jest zbyteczna i służy tylko skomunikowaniu "deweloperskich banków ziemi". Każda inwestycja mieszkaniowa jest zbyteczna, bo niedługo "nikt nie zostanie w Detroit wschodu". Inwestycje wizerunkowe takie jak przebudowa Pl Litewskiego to z kolei bizancjum i chińskie sikawki, które zwiększają tylko dług. A wszystkie informacje pozytywne na temat biznesowego rozwoju miasta (strefa, biurowce zapełniające się firmami z branży IT, ostatnie wejście PwC) to "propaganda sukcesu". Działalność miasta Lublina powinna się ograniczać do budowy mieszkań komunalnych dla patologii i znacjonalizowania zasobów "ludzi z wypchanymi portfelami". Pomiędzy budynkami komunalnymi powinny rosnąć drzewa, pośród których będzie dziarsko przebiegać zwierzyna. Inne inwestycje są zbyteczne, a "prywaciarze" to wróg klasowy. Nie da się dyskutować z oddziałem psychiatrycznym podłączonym do internetu.
W punkt trafione.
Bez zgadywania pierwszy wpis pochodzi od specjalisty w dziedzinie geodezji i kartografii, a drugi od firmy montującej okna w wielorodzinnych obiektach.
 Tak jest a kolejny wpis od trola lub troli, których działanie prezentuje i punktuje, punkt po punkcie osoba która na codzień, czyta te wypociny o"dewelocwaniaku" czy "Detroit Wsochodu" czy w końcu "Chińskiej sikawce ".A trolom opłacanym przez PIS wydaje się że są tacy sprytni, i że wszyscy myślą że tak naprawdę martwią się "stanem agonalnym Lublina " a tak naprawdę mają to w d*pie bo ich wpisy są jedynie robione na polityczne zlecenie, mające za wszelką cene zdyskredytować osoby które rządzą w Lublinie. I co gostku po wyżej napisałem nie prawdę?,o tóz napisałem prawdę i rozczaruje cię nie jestem "ratuszowym trolem "tak jak ty byś tego chciał, a osobą która na trzeźwo bez żadnych uprzedzeń ocenia to i do cenia, co się przez ostatnie lata zmieniło in plus w Lublinie. 
 Tak jest a kolejny wpis od trola lub troli, których działanie prezentuje i punktuje, punkt po punkcie osoba która na codzień, czyta te wypociny o"dewelocwaniaku" czy "Detroit Wsochodu" czy w końcu "Chińskiej sikawce ".A trolom opłacanym przez PIS wydaje się że są tacy sprytni, i że wszyscy myślą że tak naprawdę martwią się "stanem agonalnym Lublina " a tak naprawdę mają to w d*pie bo ich wpisy są jedynie robione na polityczne zlecenie, mające za wszelką cene zdyskredytować osoby które r... rozwiń
Avatar
POdwykonawcy / 8 lutego 2020 o 20:54
+3
Zdaniem pisowskich trolli, miasto należy zamrozić. Każda inwestycja drogowa jest zbyteczna i służy tylko skomunikowaniu "deweloperskich banków ziemi". Każda inwestycja mieszkaniowa jest zbyteczna, bo niedługo "nikt nie zostanie w Detroit wschodu". Inwestycje wizerunkowe takie jak przebudowa Pl Litewskiego to z kolei bizancjum i chińskie sikawki, które zwiększają tylko dług. A wszystkie informacje pozytywne na temat biznesowego rozwoju miasta (strefa, biurowce zapełniające się firmami z branży IT, ostatnie wejście PwC) to "propaganda sukcesu". Działalność miasta Lublina powinna się ograniczać do budowy mieszkań komunalnych dla patologii i znacjonalizowania zasobów "ludzi z wypchanymi portfelami". Pomiędzy budynkami komunalnymi powinny rosnąć drzewa, pośród których będzie dziarsko przebiegać zwierzyna. Inne inwestycje są zbyteczne, a "prywaciarze" to wróg klasowy. Nie da się dyskutować z oddziałem psychiatrycznym podłączonym do internetu.
W punkt trafione.
Bez zgadywania pierwszy wpis pochodzi od specjalisty w dziedzinie geodezji i kartografii, a drugi od firmy montującej okna w wielorodzinnych obiektach.
Bez zgadywania pierwszy wpis pochodzi od specjalisty w dziedzinie geodezji i kartografii, a drugi od firmy montującej okna w wielorodzinnych obiektach. rozwiń
Avatar
Piotr / 8 lutego 2020 o 20:49
-3
Zdaniem pisowskich trolli, miasto należy zamrozić. Każda inwestycja drogowa jest zbyteczna i służy tylko skomunikowaniu "deweloperskich banków ziemi". Każda inwestycja mieszkaniowa jest zbyteczna, bo niedługo "nikt nie zostanie w Detroit wschodu". Inwestycje wizerunkowe takie jak przebudowa Pl Litewskiego to z kolei bizancjum i chińskie sikawki, które zwiększają tylko dług. A wszystkie informacje pozytywne na temat biznesowego rozwoju miasta (strefa, biurowce zapełniające się firmami z branży IT, ostatnie wejście PwC) to "propaganda sukcesu". Działalność miasta Lublina powinna się ograniczać do budowy mieszkań komunalnych dla patologii i znacjonalizowania zasobów "ludzi z wypchanymi portfelami". Pomiędzy budynkami komunalnymi powinny rosnąć drzewa, pośród których będzie dziarsko przebiegać zwierzyna. Inne inwestycje są zbyteczne, a "prywaciarze" to wróg klasowy. Nie da się dyskutować z oddziałem psychiatrycznym podłączonym do internetu.
 W punkt trafione. 
 W punkt trafione.  rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 20:42
+19
Po co takie bzdety ogłaszać jak uwagi suwerena do planu? Skoro jest zmiana planu to ktoś już to posmarował i reszta to już tylko formalność. Gdyby mi się to nie podobało i zgłosił bym swój sprzeciw lub swoją opinię to co ?? Co to ma zmienić i kto to weźmie pod uwagę ?? Ta obłuda po prostu mdli, wszystkim rządzi pieniądz a nie rozsądek.
Avatar
50-latek / 8 lutego 2020 o 20:03
+10
1 auto na  20  studentów? Pojechało ich?
 1 auto na 20 studentów to było 30 lat temu....
Avatar
ale to już było / 8 lutego 2020 o 19:37
+1
Idioci i polityczni cynicy esencja forum tej gazety. Wypełazają przy każdej dobrej informacji dla miesta i jego mieszkańców.
70 lat temu tacy jak ty pisali, że to zaplute karły reakcji.  Później okazało się, że ta a pełzająca kontrewolucja miała rację, a nie specjaliści od rozwoju na kredyt i pod milicyjną pałką.
Avatar
LUB_elak / 8 lutego 2020 o 19:02
0
Przepraszam nie Urbana - tylko Jarka z żółtego USRUS-a ;-)
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zostanie odświeżony

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zostanie odświeżony 0 0

Zabytkowa, przedwojenna willa w Puławach, w której mieści się Młodzieżowy Dom Kultury, zostanie wyremontowana. Prace renowacyjne powinny zakończyć się w czerwcu. Powiat zapłaci za nie 318 tys. zł.

Najwięcej kolizji w Zamościu jest w piątki i poniedziałki. Wzrosła liczba wykrytych gwałtów, rozbojów i zabójstw

Najwięcej kolizji w Zamościu jest w piątki i poniedziałki. Wzrosła liczba wykrytych gwałtów, rozbojów i zabójstw 0 1

Uważajcie jutro na siebie. Najwięcej kolizji w Zamościu jest w piątki i poniedziałki. Na najbliższej sesji radni zapoznają się ze stanem bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście. Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej w zeszłym roku było przestępstw kryminalnych. Strażnicy miejscy mówią o zagrożeniach w ruchu drogowym i piciu w niedozwolonych miejscach.

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę 0 0

W zaległym meczu 13. kolejki rezerwy Azotów Puławy przegrały z AZS UJK Kielce 27:35

22 ofiary i największy proces o pedofilię w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W.
film

22 ofiary i największy proces o pedofilię w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W. 6 1

Nowy Targ (woj. małopolskie). Rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców, jednak postępowanie dotyczące połowy z nich zostało umorzone ze względu na przedawnienie. Jak mówi pełnomocnik części pokrzywdzonych, to jak dotąd największy tego typu proces.

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku 0 1

Wymiana blisko 11 km rur wraz z wymianą armatury w 21 komorach zasuw. Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek w Świdniku rozpoczyna modernizację magistrali wodociągowej w mieście.

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie 0 0

Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, zakończył jazdę w przydrożnym rowie i zablokował na ponad godzinę drogę krajową nr 48.

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób
film

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób 5 11

Hanau, Niemcy. Co najmniej 11 osób zginęło w dwóch strzelaninach na zachodzie Niemiec. Do obu zdarzeń doszło w środę (19.02) wieczorem w stutysięcznym mieście Hanau, leżącym niedaleko Frankfurtu nad Menem. Policja ustaliła, że pierwsza strzelanina miała miejsce w barze w centrum miasta. Zginęły tam trzy osoby.

Koncert karnawałowy w DK LSM
21 lutego 2020, 18:00

Koncert karnawałowy w DK LSM 0 1

Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku zaprasza 21 lutego o godz. 18 do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na koncert karnawałowy z udziałem Zespołu Wokalnego Pasjonatta oraz Społecznego Ogniska Baletowego.

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego 3 21

Gotowa jest już spora część drugiego toru odnawianej linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Wczesną jesienią na nowy tor mają wjechać pociągi. Nie zanosi się jednak na szybkie powstanie miejskiego odcinka drogi do peronu Lublina Zachodniego.

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora 74 6

- Wesprzyjcie mnie, nie pozwólcie, żebym umarła – prosiła ze łzami w oczach. Historia 40-letniej matki dwójki dzieci zmagającej się z rzadkim nowotworem poruszyła tysiące osób. Jej choroba okazała się fikcją.

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 2

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 1

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 14

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn 0 0

Totalna dominacja w Londynie i pogrom w Mediolanie. Tak można podsumować w skrócie środowe starcia 1/8 finału najlepszych europejskich rozgrywek

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia] 3 12

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.